DE BESTE OPLOSSING RADIO-PROGRAMMA Zaterdag. 10 October HILVERSUM I. 415.6 M. 7.15 Kinderkoor, gr,; 7.30 BNO: Nieuws berichten; 7.40 Odhtend vertier; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Hoorspel in afle veringen; 8.50 Koorzang, gram.; 9 Ge; varieerd morgenconcert, gr.; 9.30—9.40 Spiegel van den dag, op tv.; 10 Vaude ville-orkest; 10.30 Dat weet niet ieder een; 10.45 Orkest Jack der Kinderen: 11.30 Zang met pianobegeleiding; 12 Al manak; 12.05 Amusementsorkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Frans Wouters en zijn orkest; 13.45 De organische arbeidsgemeenschap14 Ros- sini-Respighi, gr.; 14.30 Europeesche Tijd- sehriftensóhouw; 15 Bonte middag; 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 17 Herdenking geboortedag Guiseppe Verdi, gr.; 17.30 „De druiven der gramschap'; 18 Orkest Boyd Bachman en Trio Henk Stuurop; 19 Als ik 't voor het zeggen had; 19.15 Deze hoort u graag, gtjam.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO De wereldmeening uit den aether ge plukt; 19.50 Landmans Lust; vanaf 20.15 alleen voor de radiocentrales, die over een lijnverbinding met de Studio be schikken; 20.15 Stedelijk orkest van Maas tricht; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22' Zang en orkest, gram.; 22.15 Zigeuner- spel en zang, gram.; 22.4524 Bonte Zaterdagavondklanken, gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.157 40 Zie Hilversum I. 7 40 Och tendgymnastiek 7.50 Concertorkest (gr.) 8 brandende kwesties (opn.)815 Klanken uit Zuid-Amerika (gr.)8 30 BNONieuws berichten; 8.40 Dansen voor piano (gr); 9 Symphonie-orkest (gr.); 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Krömingsmesse, Mozart (gr.); 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Kinteteoncert (gr.); 11 Voor de jeugd; 11.20 Wiener Sangerknaben (gr.); 11.30 Concertorkest (gr.); 12.30 Programma- overzicht; 12.35 Symphonie-orkest (gr.); 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke 'berich ten, 13 Flitsen uit het werk van het fvisscherij-proefstation; 13.15 Kamerorkest (gr.); 13.30 Zang, fluit en piano; 14.00 Godsdienstige uitzending; 14.30 Neder- landsch Kamerorkest (opn.); 15 „Neder- landsche Sangherskonste"15.30 Voorde jeugd; 16 De Melodisten; 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 17.Voor de binnenschippers; 17,15 Symphonie-or kest (gr.)17.30 „Arbeid in den *huise- lijken kring"; 17.45 Orgelspel; 18 De NSB antwoordt; 18.15 Orgelspel; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Groningschpraatje; 19 Groeten aan Nederlandsehe zeelieden; 19.30 Nederlandsehe volksklanken; Van 20.15 alleen voo» ae Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 20.15 Van de eene melodie in de andere (gr.); 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie Hil versum I. BADIOXIBUWB Zaterdag 10 October Ernstige muziek. Het Stedelijk orkest van. Maastricht concerteert om 20.15 uur, via Hilversum I, o.l.v. Carel Haaek, m.m-v. GustaBrayn- Koch, piano, die het concert in e kl.t- op. 11 van.' Chopin vertolkt. Godsdienstige uitzendingen. 10 uur: Morgenwijding; 14 uur: In den cyclus „De voornaamste godsdiensten" spreekt Dr. G. H. van Senden te Den Haag over „De Oosfcersehe Godsdiensten" en om 22.10 uuir: Avondwijding. Deze uitzendingen gaaai over Hilversum II. Cultureele uitzendingen. Over den zender Hilversum I hoort LT om 14.30 uur „De Europeesche tijd- schriftenschouw", samengesteld door B. J. Eenhoorn. Naar vleierij wordt gemeenlijk meer geluisterd dan naar goeden raad. Feuilleton Humoreske naar hei Duiisch 6 van H. Wietfeldi (Skï). Leo. liet het hoofd hangen en zweeg. Hij dacht ernstig na over hetgeen Oom gezegd had. Hij vond het heel verstan dig gesproken; maar Ze reden nu op den straatweg en kregen weldra den terugkeerenden auto in het oog. De kinderen wenkten hen lachende toe. De baron lag behaaglijk achteroverge leund in de kussens; naast hem zat Ada; kaarsrecht en zenuwachtig. Ze had de kleine Lucie tusschen hen ingeschoven. O, we hebben toch zoo'n pret ge had! juichten de kinderen. We hebben heerlijk gedineerd in „Keizershof" en Papa was toch zoo vroolijk! Hij zei, dat wij echte „Zondagskinderen" waren en dat Mademoiselle zijn Zondagsvrouwtje wast Ada boog zich over Lucie heen, om Agrarische uitzendingen: In de serie „Als ik het voor het zeggen had" spreekt Dirk van den Hul om 19 uur (Hilversum I) over „Dominee, luister eens even". VERSCHILLENDE BERICHTEN Verbetering van abten van den burgerlijken stand De sechetaris-generaal van justitie heeft bepaald, dat een verzoek tot verbete- ringof aanvulling van akten van den burgerlijken stand mede door het open baar ministerie bij de rechtbank kan worden ingeleverd. Kennelijke schrijf- en spellingfouten- kunnen ook zonder tusschenkomst van den rechter worden verbeterd. De ver betering geschiedt door den ambtenaar onder wien de registers berusten, op verzoek en volgens aanwijzingen van het openbaar ministerie. Dit besluit is Dinsdag in werking ge treden. Een geraffineerde trnc Een inwoner van Hilversum werd 's-morgens om ongeveer halfacht aan gesproken door een ongeveer 19-j. meisje dat een aangrijpend verhaal deed. Ge durende den nacht was haar huis in de Hollandsche Rading met bommen be stookt én in vlammen opgegaan. Al haar bezittingen waren verloren. Slechts de pyama, die zij droeg en de deken, die om haar schouders was geslagen, restten haar. Per fiets was zij hier-, heen gevlucht. Of mijnheer niet een ja pon van zijn vrouw ter leen had en een paar schoenen en misschien wilde hij haar een gulden geven, dan kon zij tenminste haar ouders in Amsterdam gaan opzoeken. De heer had veel me delijder, met het- getroffen meisje, maar vroeg toch, waarom 'kij: niet liever naar de politie, ging. O, neen, dat gaf zoo veel omhaal en aflj wilde graag naar huis. Het meisje wist den man te be praten en gaf hem zelfs een foto, om te bewijzen, dat hij de zaak kon ver trouwen. Toen zij' goed en wel was vertrokken, kwam het heele verhaal den goedgeefscben Hilversummer vreemd voor Hij deed aangifte en thans zoekt de politie naar de geraffineerde oplichtster. Van de beweerde verwoestingen was na tuurlijk geen sprake. (Tel.) Doódelijke val i Woensdagmiddag is de 59-jarige op perman H. v, G. uit Arnhem bij1 zijn werkzaamheden aldaar van een 24 'M. hooge stelling op een nieuwbouw ge stort. Hij was op- slag dood. De oor zaak van het ongeval is gelegen in het feit, dat, toen het slachtoffer ,met een nijptang een spijker uit een balk wilde trekken, de kop van den spijker afbrak, waardoor de nijptang uitgleed en v. G. zijto evenwicht verloor- Ondergrondsche slachtplaats ontdekt i Dezer dagen werd de gemeenteveld wachter van N u 1 an d (N.-Br.) opgebeld door iemand, die hem ontsteld mede deelde, dat hij langs den' grooten weg een dooden man had gevonden. De veld wachter begaf zich naar de aangegeven plaats en vond hier inderdaad een man bewegingloos uitgestrekt. Bij nader on derzoek bleek 's mans immobiliteit ech ter niet aan een ongeluk of ziekte te wijten te zijn doch aan overdadig ge bruik 'van alcoholica. Toen de drinkebroer een tikje tot. zijn positieven was gekomen, noodigde de veldwachter hem uit, hem naar den be kenden kelder onder het gemeentehuis te volgen. De man ging niet op dit ver zoek in, maar wierp zich op den veld wachter die weinig moeite had hem buiten gevecht te stellen. Bij fouillee ring bleek de feestganger in het bezit te zijn van een briefje, dat hem tot clan- destienen slachter stempelde, naar aan leiding waarvan een diepgaand onder zoek werd ingesteld te Rosmalen, waar de arrestant woonachtig was. In zijn woning werd een groote hoeveel heid vet en vleesch, van clandestiene slachtingen afkomstig, gevonden. j Het onderzoek in het plaatsje, dat om zijn clandestiene slachtpraktijken rucht baarheid geniet, werd voortgezet en daarbij deed de politie een opzienbarende ontdekking. Onder den grond werd, een geheime slachtplaats gevonden, welke zeer goed was geoutilleerd en welke uitermate geraffineerd was verborgen. Een zeer groot aantal beenderen werd gevonden. Uit het voortgezet onderzoek kwam vast te staan, dat hier ongeveer honderd runderen clandestien moeten zijn geslacht. Het parket uit 's-Hertogenbosch heeft een onderzoek ter plaatse ingesteld. Op grond van de aan het licht gekomen feiten zijn nog enkele personen gearres- j teerd en verwacht mag worden, dat het aantal arrestaties nog zal worden uit gebreid. Verlof van Nederlandsehe vrijwilligers der SS De Germanische Freiwilliigen Leitstelle, Dienststelle Niederlande, deelt mede: ,,Een groot aantal kameraden heeft door hun. vrijwillige dienstneming iederen band met hun ouderlijk huis verloren, waardoor hun het harde lot ten deel viel volkomen' van hun vaderland 'be roofd te zijn. Deze slachtoffers klagen er nu over, dat zij niet in de mogelijk heid zijn, hun verlof in het vaderland door te brengen. Het is onze eerste en vanzelfsprekende plicht, hier onmiddellijk hulp te bieden. Hierbij wordt daarom bekend gemaakt, dat voor iederen vaderlandloos geworden verlofganger de mogelijkheid 'geschapen is, door onderbrenging in tot dit doel speciaal ingerichte h erstel'liin gso or den en tehuizen voor verlofgangers, hun verlof in het vaderland door te brengen. Alle betrokkenen dienen zich daartoe tot het S.S.-ErsatzkomimajnidO' Niederlande Den Haag, Stadhouderslaan 132, te wen den, alwaar voor onmiddellijke onder brenging dezer mannen gezorgd zal worden. Het sparen hij de Boerenleenbanken Het ANP heeft van bevoegde zijde ver nomen, dat het spaartegoed bij de boeren leenbanken per 30 Juni 1942 een bedrag .van f527 millioen had bereikt en dus' het half milliard had overschreden- Er werd in het eerste half jaar van 1942 f56 millioen meer ingelegd dan te- j rugbetaald, terwijl bij' de rijkspostspaar- j bank maar ruim f25 millioen en bij' de bijzondere spaarbanken slechts bijna f27 I millioen, dus tezamen f52 miilLioen meer werd ingelegd dan terugbetaald- De boe- I renleenbanken laten daarmide de andere spaarinstellingen achter zich. Reeds over 1941 bleek bij ide boeren leenbanken het spaarsaldo een stijging te vertoonen, terwijl dat bij de andere spaarbanken nog éen daling te zien gaf. Toen werd n.l. met éen spaartegoed van f481 millioen een nieuw record geves- I tigd* i li 'JV 432100 Het weermachtsbericht vertelde ons van een nieuwen vernietigilngslag aan het Ladogameer, waarbij ide vijand van Eu ropa weer 7 divisies verloor. Zoo bren gen het Duitscho leger en zijn bondi- genooten Stalin slag op slag toe en zij zullen hiermede voortgaan totdat het bolsjewisme met wortel en tak is uitge roeid, eens zal ide tijd komen, dat ook de meest halsstarrige Nederlander zal moeten erkennen, dat hij alles te danken heeft aan de mannen, die nu hun leven inzetten om Europa en dus ook ons land te behoeden' voor den ondergang. Gij landgenoot, die dit nu reeds weet, helpt ons, onze Oostfrontstrijders zoo goed mogelijk te verzorgen. Maakt het ons mogelijk steeds meer pakketten naar het Oostfront te verzenden. Ons giro nummer weet u: dat is 432100 tn. ver zorgingsfonds Vrijwilligerslegioen „Ne derland", Koninginnegracht 22 te 's-Gra- venhage. Sondagartsendienst Zierikzea 'Zondag 11 October: I Dr. v. d. Graaf en Dr. van Hoorn. Uil Stad en Provincie ZIERIKZEE. Donderdagmiddag hield de NSB op het Havenplein een openlucht- vergadering waarin als spreker optrad de heer J. Hendriks, die vanaf de muziek tent een rede hield over het onderwerp „In de branding", welke rede door mid del van een luidsprekerinstallatie ver in het ronde werd verbreid. Spr. begon met er op te wijzen1 dat er onder ons Volk nog velen zijn die van meening zijn dat het meest funeste dat voor het Ne derlandsehe Volk zou kunnen komen het Nationaal Socialisme is. Zij behooren tot degenen die vóór Mei 1940 over dat Nationaal Socialisme zijn ingelicht en daarom meenen dat zij ook precies weten wat dit wil en doet. Als men daarom aan ons Volk zou vragen: Zijt gij voor of tegen het Nationaal Socialisme dan zou het o ver groote deel zeggen: Ik ben er tegen. Maar de mees ten zijn in geen enkel opzicht op 'de hoogte van het waarachtige doel en streven daarvan, omdat zij zijn voorgelicht zijn door hen, die bezield zijn met haat tegen het nieuwe 'dat komt. Maar in den strijld, die is ontbrand tus schen het oude en het nieuwe, moet het nieuwe overwinnen, want het nieuwe wordt altijd sterker, terwijl het oud a altijd minder wordt. En het nieuwe dal: is het Nationaal Socialisme, dat in tegen stelling met het oude, goddelooze, neu trale stelsel ons Volk wil doen leven i.p.v. doen sterven. Uitvoerig ging spr- hierbij in op het doel en de werkwijze vam het oude stelsel, dat ons Volk na liet een ondergaande middenstand, een verarmde boerenstand en een ontwrichte arbeidersmassa. Alleen voor een kleine groep personen was het toen „heerlijk om te levend vlli lil Spr. hekelde daarom de houding v^n die boeren en arbeiders, die nu nog op een overwinning voor Engeland hopen, hen wijzende op1 de toestand in den tijd ('200 jaar) dat Engeland oppermach tig was en die voor ons land o.a. 450.000 werkloozen opleverde. Als Engeland zou winnen dan kwamen in ons land de de oude regeerders weer terug en daar mede de oude toestanden, maar tevens ou het gevolg zijn dat Sovjet-Rusland zijn invloedssfeer z'ou uitbreiden over geheel Europa. Het Nationaal-Socialisme daarentegen wil bet: Volk voeren naar den opgang. Komende tot de vraag waar om zoovelen Nationaal-Socialist zijn ge wórden, Zeide spr. dat zij dit niet heb ben gedaan omdat 'het voordeel gaf of mode was, maar omdat zij- ons Volk wilden laten leven en niet sterven. Zij zagen dat de afgodstempels der Demo cratie ineenstortten en daar zij zich lots- verbonden voelen met het Volk kozen zij' het Nationaal-Socialisme als de -eeni- ge weg waarlangs dit Volk zichzelve zou kunnen vinden en bespaard zou kunnen blijven voor den algeheelen on dergang in den chaos van het Bols jewisme. In onze dagen is ons Volk in tweeën gevallen. Aan de eene zijde staan zij, die, als Engeland wint, tienduizenden van hun volksgenooten zullen afslachten, daar. zij gedreven worden door haat, doch tegenover hen staan dé Nationaal-Socia listen, wien slechts het onuitbluschfrare vuur van de liefde voor het eigen Volk en het eigen Vaderland drijft en geen haat. Als straks Duitschland den oorlog gewonnen heeft zal geheel Europa en dus ook Nederland Nationaal-Socialis- tiseh zijn. De plaats van Nederland in het nieuwe Europa heeft het Volk zelf in de handen als het de stem van den nieuwen tijd maar verstaat. Spr. her- inaerde er in dit verband aan dat het heden juist een jaar geleden is dat het bericht door de radio klonk dat de Führer geen aansluiting van Neder land bij Duitschland of annexatie door Duitschland wenschte. Deze historische dag van de „hergeboorte" van het Ne derlandsehe Volk is echter aan velen voorbij'' gegaan. Dat wij. thans op de puinhoopen van ons volksbestaan zitten is niet aan de NSB te wijten, doch aan de voorma lige leiders. Als men echter naar de roepstem van het Nationaal-Socialisme haar ceintuur wat beter te strikken. Papa zelf lachte helder op. Toen de auto voor het huis stilhield, stond de barones met Koert op het bordes. De kinderen vlogen de treden I op en begonnen haar opgewonden ver- haal. J De barones sloeg er weinig acht op en j sprak zacht-en vriendelijk tot Ada: Mademoiselle, het speet mij erg, dat l u zoo zonder ontbijt moest, wegrijden.; te meer, daar u zoo'n inspannenden dag voor u hadt! U is zeker heel moe? Gaat u op uw kamer wat uitrusten, dan zend ik u de thee boven en later zal ik u het avondeten ook op uw kamer laten brengen. Dan is u morgen weer geheel frisch. j Ada volgde dien raad op. Maar on danks de vriendelijke woorden van de vrouw des huizes, had zij een gevoel of zich een onweer samenpakte boven haar hoofd. Den volgenden morgen kwam het tele gram van Tante Ulrika. De oude dame was volgaarne bereid, om zich te ont fermen over de beschermelinge van haar nichtje. Ik zal mademoiselle dadelijk in het eerste vrije ©ogenblik tusschen de lessen beneden laten roepen, zei de barones. Het is maar het beste, dat zij het zoo gauw mogelijk weet, zoodat ze niet eens meer aan tafel höeft te komen. Ik zou anders graag getuige van je bespreking zijn; onzichtbare getuige, dan wel te verstaan: De zaak gaat mij meer ter hairte, dan je denkt! Ik ga dus in de vensternis zitten,- achter het gor dijn. Virginia voelde wel, dat dit verlangen blijk gaf van een soprt wantrouwen je gens haar. Maar ze wist er niets tegen in te brengen en zou haar best doen, hetgeen zij te zeggen had zo© vriendelijk mogelijk in te kleeden. Doodsbleek en zenuwachtig trad Ada het boudoir van de barones binnen, want nü zou de slag vallen, dien zij al zoo lang geducht had! Ten derden male zou ze dan geen ander onderdak hebben, dan de ongastvrije woning van haar tante, waar ze weer Asschepoester kon spelen. Niemand, niemand op de wereld, die een hand uitstak om haar te helpen! Mademoiselle, begon Virginie echter op bijzonder zachten, wel willen den toon. Tot mijn spijt heb ik er varen, dat mijn eerste indruk toch de beste was. U past hier niet in ons huis! U heeft alles gedaam, wat ik wenschte en is een goede onderwijzeres geweest voor de kinderen. Maar de onrust, die uw verschijnen onder de mannen wekte, doet mij besluiten tot de noodzakelijk heid, om u te vragen, mijn 'huis te ver laten! Mevrouw de barones! riep Ada in tra nen. Wat moet ik beginnen? Al twee maal heb ik vrijwillig mijn betrekking plotseling opgegeven, omdat de vrouw des huizes mij niet voldoende in bescher ming nam! Hier, waar ik mu uw steun ge niet, zou ik gaarne van de gemeenschap pelijke maaltijden', van de wandelingen, kortom van alles afzien, als ik mijn taak in de leerkamer maar mocht blij ven waarnemen. Mijn betrekking voor de derde maal nu plotseling te moeten opgeven, dat zou toch te sterk tegen mij getuigen. U hadt in het geheel geen gouver nante moeten worden! Een meisje, dat zulk een opvallende schoonheid bezit en geen ouderlijk huis meer heeft staan slechts twee wogen open: het variété of het klooster; dus...... Maar de barones kon niet verder spre ken; vrij heftig viel Ada in: Gode zij dank, mevrouw de ba rones, blijft mij dan nog een derde weg open, ik zal weer Asschepoetster worden..... Of barones von Santen, sprak Ru- dolf, die nu van achter het gordijn te voorschijn trqd, Ada stond als verstomd: Baron Ru- dolf was dus getuige geweest van de hoort dan zal Nederland behouden blij ven en zijn zelfstandigheid terug krij gen en geen provincie of protectoraat van Duitschland worden. De regel uit het oude Wilhelmus: „Den Vaderlaodt ghetrouwe, blijf ick tot in den dood" is voor de NSB geen holle phrase, want zij zal den strijd voortzetten tot aan het einde toe, tot den dag waarop hit Nederlandsehe Volk zal ontwaken en het zijn intrede zal doen in het zonovergoten land van het Na'tionaal-Socialisrne waar Brood en Arbeid zal zijn voor een ieder die werken kan en werken wil. Des avonds klonk een tweede speech over de Oude Haven voorafgegaan door marschmuziek, terwijl de Jeugdstorm door de straten trok. NOORD'WELLE. Ook in deze gemeen te is o'e bekende boekenkist met inhoud gearriveerd. Wij wekken de inwoners onzer gemeente op om van deze zeer goedkoope gelegenheid om dergfelijke lec tuur te lezen gebruik te maken. De heer de Vos is zoo bereidwillig, evenls vorige jaaren, de boeken uit te reiken. ST.-MAARTENSDIJK Geboren: Janne tje, d. v, M. A. Hage en P. de Graaf; Albert Bernard, z. v. B. J. van Oost en P. E. Kooijman; Pieternella Johanna, d. v. C. van Haaften en W. P Bil; Leendert z. v. J. J. Carol en A. C. Mol; Neleward, z. v. A. C. Knuist en M. Lindhout. Gehuwd: J. P. Rijnberg, 25 j. en W. H. Kwaak, 21 j. Overleden: A. Boogert, 68 j., man van J. de Wilde; J. Koopman, 78 j., ongehuwd. Gevestigd: E. M. Polderman uit Oost- kapelle; W. P. M. van Tatenhoven uit Oostkapelle; N. Bazen uit Yerseke; C. J- Haverhoek uit Tholen; N- M. Hendrikse uit St.-Annaland. Vertrokken: C. Lodder en gezin naar Stavenisse; W. A. Noom naar Poortvliet; H. A. van Dalen naar Dordrecht; B. M. de Viet naar Veenhuizen; J. M. Bazen naar Yerseke; W. H. Kwaak naar St.- Annaland. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Intrede Ds. P. Holst Zondag is de vacature in de Ned. Herv. Gemeente te S t.-P h i 1 ips I an d. ont staan door het overlijden van Ds. J. W. Verschoor, weder vervuld door de komst van cand. P. Holst, voorheen hulp prediker der "Ned. Herv. Gemeente te Boskoop. Cand. Holst werd des morgens beves tigd door Ds. J. Fokkema van Delft, die tot tekst had gekozen Hand. 16 14b. In den namiddagdienst deed Ds. Holst zijn intrede, waarbij hij het Woord be diende naar aanleiding van 1 Cor. 1 :21, ,„Want nademaal in de wijsheid Gods de wereld God niet heeft gekend door d,e wijsheid, zoo heeft het Gode behaagd door ide dwaasheid der prediking zalig te maken die gelooven". Na deze predikatie volgden de gebrui kelijke toespraken tot kerkeraad, ge meente, vereenigingen, collega's, enz. De nieuwe herder en leeraar werd achter eenvolgens toegesproken door Ds. H. van Eist van Oud-Vossemeer, die gedurende een jaar consulent der gemeente was, door Ds. J. Batelaan van Tholen, namens den ring, die den jeugdigen predikant smadelijke wijze, waarop zij haar congé kreeg! Vergeef mij, juffrouw Dallinger, zei von Santen, dat ik luistervink speelde! Ik wilde u, in tegenwoordigheid van mijn zuster, de vraag voorleggen, of u mijn vrouw wilt worden? Wij zullen nu niet van liefde spreken, dat is een onderwerp, dat u afschrikt. In ihet eerst spreken we slechts van uw toekomst/ Wilt u zich vol vertrouwen aan mij overgeven? Wilt u mij veroorloven, om u op uw verderen levensweg te beschutten en te beschermen? Ada's gezichtje werd overtogen met een rose gloed. Haar schitterende oogen dwaalden van den spreker naar zijn zuster; het was of zij geen woorden kon vinden De barones had roode vlekken op de wangen van opgewondenheid, maar zij wist haar zelfbeheersching te bewaren en het lukte haar, Ada toe te lachen. Toen trad Rudolf op het jonge meisje toe, bracht haar hand aan de lippen en sloeg beschermend den arm om haar heen. Zonder tegenstribbelen liet ze zich naar hem toetrekken en voelde zich nu ook waarlijk geborgen! De barones had zich geruisehloos ver wijderd, EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2