GELDIGE BONNEN ADVERTENTIES. i Dr ten Cate Onderwijzeres. Bob Ho.: Artikel 4 Oct. t/m. 10 Oct. 51 A brood 51 B brood 51 beschuit 51 A vleaieh 51 B Tleesoh 51 A aardappelen 51 B aardappelen 51 melk 1 57, 2-57 reserve 51 tabak 51 oigaretten 4 Oct. t/m. 402 algemeen 403 algemeen 404 algemeen 405 algemeen 406 algemeen 407 algemeen 397 t/m 399 algemeen 408 t/m 411 algemeen 4 57, 4-58 reserve 51, 52 Versnap. 53, 54 Verpnap. 4 rants, brood of geb. Va «nt». if, ii 1 rants, besohnit brood of gebak 1 rants. Tleesoh of Tleesohwaren i/i rants, rleesoh of ▼leesohwaren 2 kg aardappelen 1 kg aardappelen 1 liter melk ls/4 liter tapttmslk 1 rants, tabak 1 rent. oigaretten 31 Oct. 1 kg suiker 500 gram jam 250 gr. peulrruohten 125 havermout 250 gram gort 100 gram vermicelli of maixena 100 gram kaas 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 100 gram ohooolade 100 gram suikerwerk 4 Oct. t/m. 28 Nov. 400 algemeen 250 gr. koffiesurrogaat 25 Sept. t/m. 6 Oct. 48 boter of vet ]/s rants, boter 13 Sept. t/m. 11 Nov. Reserve 2 61, 2 62, I Vs rants, boter i, 3 61,3 62, I V, rants, boter h 4 61 I V, ran's. boter Bon No. Artikel 2 liter petroleum 1 eenh. brandstoffen 02 01 t/m 05 BV 01,02,03, 04 KF 3/0 algemeen Meenheidszeep 371 algemeen M waschpoeder M (oileizeep M (Mannen) geen Anthraciet. (Geldig lot 30 April 1 eenh. brandstoffen 1 rants, eenheidszeep 1 rants, eenheidszeep 1 rants, waschpoeder 1 rants, waschpoeder 75 gr. Toiletzeep 80 Textiel 50 gr. Scheerz. Geldig tol 31 Oct 31 Dec 30 Apr 31 Oct. 31 Oct. 31 Oct. 31 Oct. 31 Oct. 31 Dec 1943) één lichtpunt. Er groeit in onze jeugd een besef, dat andere waarden als geld en stand, sluwe berekening en baantjes- jagerij het hoogste in ons leven vormen. Bewust of onbewust dragen zij in zich het besef, dat zij niet als willekeurige enkelingen gezamenlijk eens later een maatschappij zullen vormen ter beharti ging van hun persoonlijke belangen, doch dat vóór alles zij door afstamming en bloedverwantschap tot een gemeenschap zijn verbonden. Een gemeenschap, die hun slechts dan 'den waarborg geeft, zich als enkeling te kunnen ontplooien, als ze. al hun krachten in haar dienst stellen. Dit besef, dat tientallen jaren door valsche leerstellingen werd overheerscat, breekt in deze dagen bruisend baan. Wij zien het in onzen Jeugdstorm en in onzen Arbeidsdienst, aan onze vrijwil ligers aan het Oostfront. Wij merken het bij die andere duizenden, die in stil verlangen nog aan den kant moeten blijven staan, omdat de omstandigheden hen weerhouden. Wij zien het ook aan aan onze eerste Nederlandsche Lange- marck-Studenten. Gedreven door het ver langen zich in te Zetten voor de ge meenschap, hebben zij zich aangemeld. Over enkele jaren komen zij terug als menschen, die, wat hun vakkennis be treft, in staat zijn, elke leidende po sitie op hun gebied te bekleeden. Dan zullen zij voorgaan, niet in woorden, doch met de daad. Niet het persoonlijk belang, doch het volksbelang zal hen het hoogste zijn. Niet door hun vakkennis of weten schappelijke presttaies, doch slechts door deze bereidheid tot dienen, zullen zij zich het recht verwerven ons volk te leiden. Jongemannen tussehen 16 en 22 jaar, die meenen \jpor deze Langemarck-op- leiding geschikt te zijn, kunnen inlich tingen aanvragen bij het Langemarck- Studiurri, Waalsdorperweg 12, den Haag. Uit de Nieuwsbod© van vóór vijfentwintig jaar Van 5—11 Oct ober 1917. Tot tech nisch ambtenaar 3e klasse bij 's Rijks waterstaat werd benoemd de heer W. E. Coumou. Te Leiden slaagde voor het tweede waterbouwkundig examen geneeskunde, de heer C. H. Hoogenboom, geboren le Haamstede. Aan de techn. hoogeschool te Delft slaagde voor het prop. examen civiel ingenieur, de heer A. J. van Staalen té Dreischor. Aangenomen het beroep bij de Ger. Kerk te Koudekerk a. d. Rijn, door ds. J. Sy'besma te Zierikzee. Binnenkort rundvet op bon 53 van do boterkaart Op de bonnen „53" van de boterkaart, welke geldig zullen zijn gedurende het tijdvak van Maandag 19 October 1942 tot en met Vrijdag 30 October 1942, zal desgewenscht rundvet verkrijgbaar zijn. Per tweetal bonnen zal men 200 gram rundvet kunnen betrekken. Zij, die rundvet wenschen te ontvangen, dienen .de genoemde bonnen bij hun sla ger in te leveren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs, in het tijdvak van Woensdag 7 tot en met Zaterdag 10 October 1942. Zij, die gedurende boven genoemd tijdvak bon 53 niet bij hun slager hebben ingeleverd, kunnen "daarop geen rundvet betrekken, doch uitsluitend de artikelen, ter verkrijging waarvan deze bon nader zal worden aangewezen. Uiteraard mag eerst een aanvang wor den gemaakt met de aflevering van het rundvet op 19 October 1942. i De aandacht wordt er op gevestigd, dat het in sommige gevallen, in verband met den korten bevoorradingstermijn, mo gelijk kan zijn, dat niet onmiddellijk met ingang van 19 October het vet kan wor den afgeleverd, doch dat dit eerst in den loop van de periode zal kunnen ge schieden. f Toewijzing varkens en hnisslachting De Voedselcommiissaris voor Zeeland maakt bekend! dat belanghebbenden die alsnog voor een speciale varkenstoewij zing (ruwvoedervarken) in aanmerking meenen te 'komen, een desbetreffen de aanvrage moeten doen vóór 11 Oct. 1942. Na dien datum ingekomen aanvragen kunnen niet meer in behandeling ge nomen worden. I De huisslachtvergunningen dienen ten spoedigste bij den pl.vertqgenwoordiger te worden afgehaald onder opgave van de oormerkletters en nummers. Na 31 October 1942 zullen geen huisslachtver gunningen meer worden uitgereikt. Loop dor bevolking Over de maand September. Ingekomen: 1. Clazina J. Verloo van Terneuzbn; '2. Jan van der Maas en gezin van Oosteriand; 3. Elizabeth v. d. Maas van Oosteriand; 4. Cornelis P. Vogelaar en gezin van Burgh; 5. Ynske Kootstra van Ellemeet; 6. Mattheus P. van Kroonenburg van Tilburg; 7. Adria- na C. van Nieuwenhuijsen van 's Heer Arendskerke; 8. Martinus Wies dorp en vrouw van Ierseke; 9. Gerritje Kuiïz van Delft; 10. Cornelis J. Kleppe en vrouw van Dreischor; 11. Willemina Flikweert v£m Amsterdam; 12. Geertje E. Scha berg van Rotterdam; 13. Janna E. Nuijens geb. Bakker van Noordgouwe; 14. Anna J. van Kooien van 's-Gravenhage; 15. Leentje C. Quist van Noordgouwe; 16. Adriaan J. Verschiere en vrouw van Oosteriand; 17. Leendert J. Breetveltvan Bergen op Zoom; 18. Aagje P. Kurpers- hoek van Rotterdam; 19. Lucia M. T. W. A. Guinée van Amsterdam; 20. Jo hanna J. Vader, geb. Boogerd, en ge zin van Vlissingen; 21. Teunis Groene- weg van Dreischor; 22. Adriana Kur- pershoek van Rotterdam, j Vertrokken: 1. Augustinus Strooband naar Warmond; 2. Cornelia C. J. Schoon- j akker naar Rotterdam; 3. Sybilla C. A. i van 't Noordende naar Zwammerdam; 4. Hendrjkus J. Volkeri naar Kerkrade; 5. j Johannes W. Nagelgast naar Haarlem; 6. Janna M. de Vries, geb. Remijn, naar 's-Gravenhage; 7. Suzanna Geluk naar Utrecht; 8. Adriaan Eekhardt en vrouw naar Ierseke; 9. Andreas P. J. A. v. d. Eijnde naar Weert; 10. Levina A. M. C. Lunenberg naar 's-Gravenhage; 11. Her man J. Bongertman naar Goes; 12. Abra ham J. Felius naar Bruinisse; 13. Cor nelia Hage, geb. Vijverberg, naar Rid derkerk; 14. Dina van der Ree, geb1. Kristalijn, naar St.-Philipsland15. Izak A. C. Eikema naar Brouwershaven; 16. Christiaan Vaane naar Eikerzee; 17. Cle mens J. Vorwerk naar Enschede; 18. Anna de Koning, geb. Bil, naar Brui nisse; 19. Johanna P. A. Wakkee naar Middelburg; 20. Peter A. E. Holtij naar Rotterdam; 21. Anthonij D. o'C. Fokker naar Rotterdam; 22. Johanna W. van Dijk naar Eindhoven; 23. Cornelis van der Welle en gezin naar Nieuwerkerk; 24. Christoffel C. Bruggeman naar Clinge 25. Jannetje Verhoek naar Oosteriand; 26. Roelofje Moerman naar Alkmaar; 27. Meijnard C. van der Vliet naar Amster dam; 28. Boudewina J. v. d. Houten naar Rotterdam; 29. Lena van Burgh, geb. van Dienst, en zoon Andries W. J. naar Rotterdam. Burgerlijke Stand van Zierikzee Geboren: 25. Frans Cornelis, z. van D. Hanse en J. Fluijt; 27. Tona Pietefnella, d. van L. J. van den Houten en P. Vij verberg; 27. Pieter Cornelis, z. van M. W. Janse en E. de Graaf; 28. Robert Michiel Markus, z. van D. C A.. Lugt en J. Q. van Heioma; 28. Jan Jacob Peter, z. van M. J. Snoek en Pt Leupe; 2 Oct. Janna, d. van J. C. Spaans en M. M. van Burg. Gehuwd: 30. W. J. Zijta, 28 j. j.m., en G. Schoonen, 25 j. j.d. Overleden: 24. N» van der Wekken, 51 j., echtg. van J.den Boer, 30, L. Lijk, 70 j., wed. van J. A. van Dijk; 30. C. H. van Geesbérgen, 32 j„ echtg. van J. M. Egbertzen; 1 Oct. J. Bakker, 68 j., echtg. van C. J. de Oude. NIJVERHEID EN TECHNIEK Gramophoonplaat als folterwerktuig De achting voor het artistieke kunnen en de bescherming, idie nu een kunste naar over het algemeen geniet, doen ons wel eens terugdenken aan een tijd dat dit niet zoo was, een tijd, welke' nog niet zoo vreeselijk ver achter ons ligt. Wiilde men voor dertig jaar b.v. een fonoplaat vervaardigen voor enisle klan ten, dan verplichtte men een twintigtal zangers te zingen tot ze volledig heesch gezongen waren. Want de oude fonograaf beschikte nog niet over de mogelijkheid een opgenomen plaat te vermenigvuldi gen. Voor elk exemplaar moest dus wer kelijk gezongen en gespeeld worden. Ten hoogste vijf opname-apparaten kon den ter zelfder tijd in de kamer worden geplaatst, waarin de kunstenaar dan de schlager van den dag kweelde. Hij zou deze zoo dikwijls na elkaar moeten her beginnen tot het voor de andere toch steeds schor klinkende platen van dien tijd toch te bar werd. Dan mocht hij aftreden en kwam nummer 2 aan de beurt met hetzelfde lied. Met 20 zan gers kon men een goede 600 platen (klaar krijgen, alle fouten en ontsporingen mee gerekend. Als dat een omslachtige en zenuwsloo- pende methode was, dan ken ik er geen. Men stelle zich even voor wat dat zou worden, moest men nu op dergelijke wijze te werk gaan, waar 'b.v. Telefun- ken nu een enkele mooie plaat met een oplage van 30.000 stuks moet afleveren' Een moderne fonoplaatopname heeft niet het minste uitstaand meer met de boven beschreven werkwijze. Naast de groote internationale maatschappijen werden ook schier in de meeste Europeesche landen private opname-ateliers opgericht, die zich vooral met de muziek hunner onder scheiden landen bezighouden. Hier ech ter ontbreekt het den operateurs a'an de mogelijkheid over >te gaan tot de dure en technisch zeer moeilijke voorbe reiding, waarvan eigenlijk een waarlijk perfecte toonweergave afhankelijk is. Daarom ook zagen we herhaaldelijk be roemde Deensche, Nederlandsche b.v Dr. Willem Mengelberg en zelfs Fran- sche musici en zangers naar Berlijn gaan om er opnamen in te spelen. Vischlosr voor do reparatie van fietsbanden? De bruikbaarheid van de huiden van bot en schol schijnt onbeperkt te zijn, want nadat deze huiden, verwerkt tot bovenleder, zoolleder en tot materiaal voor fijne lederen met één slag de we reldmarkt hadden veroverd, zal nu ook nog de wielrijder kunnen profiteeren van de taaie huid der geduldige platvisschen. Het Duitsche blad Volksgemeinschaft meldt althans dat Deensche experts er in zijn geslaagd het soepele en zachte vischleder, dat zich onderscheid door een buitengewone trekvastheid, zoo te be handelen, dat het gevulcaniseerd kan worden. Versleten buitenbanden van een fiets kunnen, naar uit de genomen proe ven is gebleken, thans duurzaam met vischleder hersteld worden, wanneer de in den handel zijnde kleine en groote stukken huid aan den binnenkant van den band op de zwakke plek .worden gevulcaniseerd. Naar aanleiding van dit bericht heeft het, .ANP, te bevoegder plaatse geïnfor meerd, welke ervaringen men hier in lande met vischleer heeft opgedaan. Men deelde mede, dat ide proeven om uit vischhuid leer te fabriceeren volkomen zijn geslaógd. Fabricage op groote schaal stuit echter ,op de moeilijkheid van in zameling der vischhui'den. Proeven om rijwielbanden met visch leer te rep'areeren zijn nog niet geno men. De mogelijkheid het vischleer te vulcaniseeren, lijkt uitgesloten, omdat onder vulcaniseeren verhitting onder toe voeging van zwavel moet worden ver staan. Daartegen is leer meestal niet be stand. Wel kan men natuur- en kunstrub ber vulcaniseeren. Daarom lijkt het waarschijnlijker*dat hier sprake is van het vulcaniseeren van het vischleer ,op den band of het aan brengen van een ,of andere solutielaag daartusschen. i VISSCHERIJBERICHTEN Is een mossel griezelig? De afd'. Visch van het Voorlichtingsbu- reu van den Voedingsraad schrijft het volgende Het mosselseizoen 1942-43 staat voor de deur. Een bron vain gezond voedsel gaat daardoor, naar we verwachten, weer rijkelijk vloeien. Toch zijn er nog vrij veel Nederlanders, die geen mosselen willen eten, omdat ze haar zoo, griezelig (en dikwijls nog erger) vjmiden. Dat is grootendeels inbeelding. De mossel is een schoon en waardevol, met veel zorg ge kweekt product. Zóó is in enkele trekken haar ontwikkeling te schetsen. Een normale mossel brengt per jaar 50 tot 75.000 eieren voort. Daaruit ontstaat het mos selzaad, dat zich voornamelijk op den bodem der Waddenzee of aan dijken, paalhoofden ejd. langs de 'kust afzet. De visschers vangen het daar weg om het op de ondiepe gedeelten der Zeeuw- sche stroomen weer uit te zaaien. Dat mosselzaad is dan een hdlf of één jaar oud en van 15 tot 35 m.m. lang. Het groeit in de Zeeuwsche wateren vrij snel op. Wanneer het „halfwas" is, wordt het wéér opgevischt en naar diepere plaatsen, waar meer stroom staat en de voedsel aanvoer dus grooter is, overge bracht. Na drie levensjaren is de mossel onge veer volwassen en 'kan ze geconsumeerd worden. Voordat het echter zoover ds worden de mosselen eerst in de ver waterplaatsen in lagen uitgespreid'. Het water tussehen de mosselen kan dan be zinken, zoodat ze haar maag en darmen kunnen ledigen, zonder opnieuw zand en slik naar binnen te krijgen. Wat aldus afgeleverd wordt is een zandvrije, versche mossel, een met veel zorg tot ontwik keling gebracht product, dat nergens eenig spoor van griezeligheid vertoont. Maar ge hebt mogelijk wel eens iets ergs over mossel-eten vernomen? Wij ook. In een volgende publicatie zullen we eens nagaan wat daarvan waar en niet waar is. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 5—11 October 1892. Benoemd tot onderwijzer aan de O.L.S. te St.- Annaland, de heer J. J. v. Doeselaar te Terneuzen. Op de kermis te Zierikzee ver scheen op het Havenplein BasCh en Al- ber, het grand theatre Palais Indien, een Wasschen'beeldenspel enz. Tot hoofdingeland van het water schap Schouwen werd gekozen de heer C. J. Moolenburgh. Benoemd tot onderwijzer te Haam stede, de heer H. Jager te Nieuwkoop. FINANTIEEL NIEUWS Maatregelen tegen de teursBpeculatie Aan een uiteenzetting van het ANP nopens het effect der genomen maatre gelen tegen 'beursspeculatie is het vol gende ontleend: Blijkens het 'beurs verloop op de twee eerste heursdagen ha de afkondiging van de maatregelen tegen speculatie is er geen omvangrijk aanbod aan de markt gekomen. Immers was het koersniveau zelfs hooger, voor sommige fondsen zelfs belangrijk hooger, zoodat de intensiteit van de vraag zelfs grooter bleek te zijn dan die van het aanbod. Men zou dus kunnen zeggen, dat de situatie door de genomen maatregelen niet is veranderd 'en dat men de maatregelen als het ware naast zich heèft neergelegd. Het is duidelijk, dat zulks geenszins de 'bedoeling kan zijn geweest van de Duitsche en Nederlandsche autoriteiten, en het lijdt geen twijfel', 'dat spoedig drastischer maatregelen zullen volgen, in dien de thans genomen maatregelen niet het nagestreefde effect hebben. De eerste beschikking ter uitvoering van het besluit kan aangevuld worden met an dere uitvoeringsbepalingen, die harder zullen aankomen. Zulks lag aanvankelijk reeds in ide bedoeling, maar er schijnen redenen geweest te zijn om achteraf de maatregelen te verzachten. Men zal er echter niet voor terugdeinzen om'krach tiger op te treden, indien zulks noodig wordt geacht getuige de uitlating van Mr. Rost van Tonningen. Op de banken zal de overheid een ern stiger beroep 'kunnen doen om mee te werken aan een verlaging van het koers- pei'l. Niet alleen zou men van de crediet- instellingen 'gunnen eischen den mogelij- ken kooplust tegen te gaan, maar ook een meer positieve medewerking zou kunnen worden gevraagd, doordat de banken de effectenbezitters zouden kun nen stimuleeren te verkoopen. Een ver der beroep op de banken blijkt ook uit den afgekondigden identificatieplicht. Wanneer een eventueele inlevering moet plaats hebben tegen de laagste koersen van het jaar, hetgeen voor plie's, Indische fondsen en schepen ongeveer, een halveering van de huidige koersen beteekent, dan kan men er tevens van verzekerd' zijn, dat de houding, die de beurs den laatsten tijd heeft aangeno men, in strijd* is met het doel, dat na gestreefd wordt, en dat de huidige koer sen van vele fondsen niet in overeen stemming zijn met het overheidsbegrip van „normaal" 'koersniveau. Het zal dus raadzaam zijn d£ noodige voorzichtigheid in adht te nemen. SPORT VOETBAL. N.V.B. - Onderafdeeling Zeeland, le klasse C. Schouwen I—Zierikzee I 1—2 Zonnemaire I—Zierikzee II laatstgenoemde niet opgekomen. Renesse I—Burg I 4—2 Burgh II—Noordgouwe I niet gespeeld 2e klasse C. Schouwen II—Burgh III 2—6 Schouwen III—Zonnemaire II 1—5 Noordgouwe IINoordgouwe III 62 Ouwerkerk I—Zierikzee III 17—0 Rundvettoe wij zingen Da Saoretarie-Generaal ran het Departe ment ran Landbouw en Vissoherij maakt in verband met de beschikbaarstelling Tan rund?et op de bonnen «53" der boterkeart bekend, dat slagers de gedurende het tgd- ak Tan 7 tot en met 10 Ootober 1942 j van hun klanten ontTangen bonnen op Maandag 12 Ootober 1942 bg de plaatse- i lijke distributiediensten dienen in te lereren ter Terkrijging Tan Tettoewgiingen. In plaati van kaarten. PIET BROUWERS JANNIE KRIJGER Ld. hebben de eer U kennis te, geven yan hun yoorgenomen huwelijk, waaryan de yoltrekking sal plaats hebben op Woenideg 21 Ootober. 's-Gravenhage, 3 Ootober 1942. Toekomstig adres Trompstraat 316, Den Haag. Op Woensdag 7 Oot. a.s. hopen D.V. onse liere ouders, behuwd-, groot- en overgroot- ouders ABRAHAM DE JONGE en CORNELIA DE JONGE-v. d. HAVE, hun 50-jarige Echtvereenigivg I te herdenken. Sirjanaland, 5 Ootober 1942. Hun dankbare kinderen, behuwd-, kleinkinderen en aohterkleinkind. 7 Ootober hoopt Wed. A. DE BLONDE—Pass8e haar 80ate yer- jeardsg te herdenken. Noordwelle, 5 Ootober 1942. Voor de talrijke belangstelling, tijdens de ziekte en deelneming, Da het overlijden ran onsen geliefden man, vader, behuwd- en grootvader, HENDRIKÜ8 TUINDER, sijn wij U seer erkentelijk en betuigen wij U ODsen hartclffken en welgemeen- den dank. Uit aller naam, M. P. TUINDER-ran Valthoven. Zieriksee, 3 Ootober 1942. Lange Nobelstraat. Aan allen, die behulpzaam zijn geweest bij het noodlottig oogeral van ons geliefd dochtertje en zufje, betuigen wij, ook namens de familie, onsen oprechten dank. M. HART. P. A. HART—Speelman en kind. Bnrghslnis, 3 Ootober 1942. W. BOOT L. E. BOOTv. Veen zeggen, mede namens wederzijdeche familie, hartelijk dank voor de vele blijken van belangstelling, voor en bij hnn huwelijk ondervonden. Haamstede, 3 Ootober 1942. Voor de deelneming, betoond bij het overlijden van onse geliefde moeder, behuwd en grootmoeder, mej de wed. C. MEERSE-Verdiok, betuigen wij onsen hartelyken daak. Uit aller naam, 't' G. M. BIJ DE VA ATE. Zieriksee, 5 Ootober 1942. Voor de vele blijken van deel neming, ontvangen bij bet overlijden van onsen geliefden vader, den heer C. v. WESTEN Ps, betuigen wij ozzen hartelijken dank. Familie VAN WESTEN. Zieriksee, Ootober 1942. Getroffen door de groote belang stelling tijdens de siekte en na het orerlijden van mijn innig geliefden man, WILLEM PIETER STOEL, is het mij een behoefte, mede namens de wedersijdsohe.familie, allen mijn oprechten dank te betuigen. Wed. E. O. STOELFoomsluiter. Stavenisse, Ootober 1942. (MngduH-, Jicht igrhetiM.tifche-en Zenawiiekt.n) ia Donderdag 8 October afwezig. Rotterdam, Eendraohtawef 65. Aan de Openbare Lagere School te NIEUWERKERK wordt, voor ongeveer één maand, gevraagd een tijdelijke Sollicitaties in te zenden aan den Burgemeester. Door aanschaffing van een gasgenerator zijn we weer in staat onze geachte cliëntèle weer te bedienen voor 't maken van hnn zakenreizen met een luxe 6-7 persoons auto. Overal te ontbieden. Bestelt vroegtijdig om teleurstelling te voorkomen. Beleefd aanbevelend, Garage Gebrs. de Jonge St. Jacobetraat, tel. 86, Zieriktee. GUITAR gevraagd Rriüven letter S, burean van dit blad.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3