DE BESTE OPLOSSING Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 3 October HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Lichte gram.; 7.30 BNO: Nieuws berichten; 7.40 Muzikale morgengroet, gr.pl.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Aansluiting met8.50 Concert voor trompet en orkest, gr.pl.; 9 Ochtend va ria, gr.pl.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9-40 Ochtendvaria, gr.pl.; 10 Vaude ville orkest en solisten, opn.; 10.30 Tus- schen de regels door; 10.45 Melodisten; 11.30 Cello en piano; 12 Almanak; 12.05 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 12.45 BNO: Nieuwsberichten; 13 Amuse mentsorkest; 13.45 Reeks Arbeidsdienst: „Levend heden"; 14 Het groote Omroep orkest, opn.; 14.30 Europeesche Tijd schrift enschouw; 15 Bonte middag; 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 17 Gemengd 'koor „Pro Musica" en gr.pl.; 17.30 De Vliegende Hollander, luisterspel 18 Cabaretprogramma; 19 Als ik 'tvoor 'tzeggen had; 19.15 Het Schurieke Trio, gr.pl.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: De wereldmeening uit den aether geplukt19.50 Alwaer de sleutels dn het vvaepen staen; Van 20.15 alleen voor de radio-centrales die over een lijnverbinding met de studio- beschikken; 20.15 Zang en het Röntgehkwartet; 21 Mozartpro- gramma, gr.pl.; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 Ilse Werner en Jean Sablon, gr.pl.; 22.15 Soirée Dansante, gr.pl.; 23.15 —24 Een vroolijk goedennacht, gr.pl. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Gram.; 8 Branden de kwesties; 8.15 Lichte gram.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Strijkkamer- kwartet, gr.pl.9 Strauss—Suppé, gr.pl.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Populaire Orkestmuziek, grpl.; 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Orgelconcert; 11 Voor de jeugd; 11.20 Pianosoli, gr.pl.; 11.30 Symphonisch concert, gr.pl.; 12.30 Pro gramma-overzicht; 12.35 Gram.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Bloembollencultuur; 13.15 Clavecambel- spel, gr.pl'.; 13.30 Stedelijk orkest van Maastricht en solist; 14 Godsdienstige uitzending; 14.30 Stedelijk orkest van Maastricht; 15 Kreutzer—Sonate, Beetho ven, gr.pl.; 15.30 Luisterspel1: De win terplannen van vriend luidspreker; 16.00 Strijkorkest; 16.45 BNO: Nieuws- en za kelijke berichten; 17 Voor de binnen schippers; 17.15 Albert Vossen, accordeon 17.30 Mr. A. J. Zondervan neemt het commando der W.A- weer óp zich; Mus- sert, de leider der NSB zaï het woord! tot de W.A. richten; 18 Marschmuziek, gr.pl.; 18.15 Orgelspel; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Groningsch praatje; 19 Groeten aan Nederlamdsche zeelieden; 19.30 Van het" één op het ander; Van '420.15 alleen voor de radio-oentrales, die over een lijnverbinding met die studio beschikken; 20.15 Van''de ééne melodie in de andere, gr.pl. 2145 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie Hilver sum I. RADIONIEUW 8 Zaterdag 3 October Ernstige muziek. In een concert, dat om 13.30 uur (Hil versum II) gegeven wordt door het Ste delijk Orkest van Maastricht o.l.v. Hein Jordans m.m.v. den tenor Jan Schipper, worden werken van Bach en Wagenseil uitgevoerd. --T Heb lief, ëoolang 'tu. wordt vergund! Wie weet hoe spoedig d'ure slaat, Dat gij uw hart niet openen kunt Vooj' uwen, aan wier graf gij stadt Feuilleton Humoreske naar het Duitsch 1 van H. Wietfeldt Wat scheelt er aan, beste Virginie? vroeg baron Wolfsburg, toen hij bij zijn vrouw in het boudoir trad. Je lijkt mij zoo ontstemd? Zijn echtgenoote was een nog altijd zeer knappe vrouwi van een jaar of acht en dertig. Ze zat aan haar schrijf tafel, waar ze bezig was een advertentie op te stellen voor een van de groote bladen; maar ze scheen er niet goed mee te kunnen slagen. Althans: het eene kladje vóór, het andere na, had zij nu al verscheurd en toen haar echtgenoot haar aansprak, legde ze haar penhouder neer en ging, gemakkelijk achterover geleund, in haar stoel zitten. Verbeeld je. Eugène, zoo even komt de gouvernante met de mededeeling, dat zij zich verloofd heeft met den gouver neur van Leo! Ha! ha! ha! Die is goed! lachte de heer Wolfsburg. Dat is al voor de derde maal, dat ons zooiets overkomt! Ik vind het in het geheel niet om te lachen! Dat loopt dus weer uit op een verandering voor ons! De kinderen gaan er maan op achteruit. Die twee verloofden kunnen wij toch niet in huis houden AJle twee nu misschien niet; maar Godsdienstige uitzendingen. 10 uur: Morgenwijding; 14 uur: In den cyclus „De voornaamste godsdiensten", 1 (Hilversum II) spreekt Dr. G. van Senden te Den Haag over „De z.g. heidensche Godsdiensten" en om 22.10 uur: Avond wijding. Deze uitzendingen gaan" over den zender Hilverum II. Cultureel* uitzendingen. I De Europeesche TijdsChriftenSchouw, j welke samengesteld werd door B. J. j Eenhoorn, wordt om 14 30 uur over den zender Hilversum I uitgezonden. Agrarische ui tzendingen: Dirk van den Hul spreekt om 19 uur (Hilversum I) in de serie „Als ik het voor het zeggen had" over „Europa voedt Eutopa". Arbeidsdienst. Dc heer M. Meuldijk spreekt in de reeks Arbeidsdienst over „Levend He den" om 13.45 uur (Hilversum I). Voor de. jeugd. Om 15.30 uur hooren jullie het Luis terspel „De winterplannen van vriend luidspreker", de komende radio-program ma's voor de jeugd. Voorzichtig boomschutters. Een BoUje- I wistische boomschutter heeft de nutteloos heid van zyn verzet ingezien. Ijlings laat hfj zich uit zyn schuilplaats glyden, om zich 1 aan de Duitsche bergjagèrt over te geven SS PK Nuizbaumer O.fH PH. s INVOER VAN DEENSCHE PRODUCTEN V Contingenten vastgesteld Voor het tweede halfjaar van 1942 is, naar van bevoegde zijde wordt medege deeld, een regeling tot stand gekomen in zake het handelsverkeer tusschen Ne derland en Denemarken. Voor den in voer uit Denemarken zijn o.a. de vol gende met name genoemde producten contingenten vastgesteld Machines, viseh, slachtpaardén, genees kundige praeparaten, technische porselein en ovomaltine. Daarnaast bestaat nog een beperkte imvoermogelijkheid voor andere producten. In "ruil zal Nederland o.a. radio-arti kelen, bloembollen, bepaalde metaalpro- j dueten en tuinbouwzaden leveren, j Men zal goed doen zich duidelijk voor oogen te stellen, dat de bovenbed peld e invoermogelijkheden slechts beperkt zijn, zoodat men zich daaromtrent geen over dreven voorstelling dient te maken, i Voor importeurs zal het voorts aan beveling verdienen, dat zij zich alvorens zij zich wenden tot het Deviezeninsti- 1 houd dan toch in ieder geval één parti/ I Neen; dat is het juist! Dat willen i ze niet! Nauwelijks had ik de gouvernante 1 haar ontslag gegeven, of daar kwam de gouverneur ook en zei, dat hij met Pa- schen wilde vertrekken, i En wat doe je nu, kind? Adverteeren! Maar ik wil nu dezen keer heel zeker zijn van mijn zaak! Bij de advertentie om een gouverneur zet ik: Zij, die verloofd zijn, genieten de voorkeur; en van de gouvernantes verlang ik de foto; dan* neem ik de leelijkste. De heer Wolfsburg vond dit waarlijk vernuftig bedacht en de advertenties werden verzonden. Al gauw kwamen er heel wat brieven. Er waren aardige gezichtjes onder de gouvernantes; maar toch geen bepaalde schoonheden. De heer Wolfsburg moest ook helpen tb ij de keuze en hij raadde: Als ik jou was, zou ik die donkere magere engageeren, met dien Igfebogen neus en ;de saamgeknepen lippen. Ja, daar heb' ik ook over gedacht. Wat vooral voor haar pleit is, dat Zij het haar zoo eenvoudig gescheiden draagt Dat doet alleen een meisje, dat «r niet op1 uit is, om veroveringen te maken. Én dèn, kijk eens hoe sober ze gekleed is! Ze voelt Zich zeker niet. anders, dan een nijvere werkbij! Na Paschen verscheen de nieuwe gou verneur, die er tegenover mevrouw Wolfsburg voor uitkwam, dat hij a] verloofd was, al moest dit voorloopig dan ook nog een diep geheim blijven. Dit was tenminste een opluchting! tuut, verstaan met de bevoegde Rijks- bureaux, resp. monopoliehoudsters, ter verkrijging van een con tingen ts t oeïv ij - zing. Wat den uitvoer betreft dienen aan vragen voor industrieele producten op de gebruikelijke wijze te worden gericht tot den Centralen dienst vpor in- en uitvoer en voör agrarische producten tot de betrokken monopoliehoudsters. Vrijwilligers voor het Oostfront vertrokken I Wederom een groep Nederlanders, ten getale van een kleine tweehonderd %man, als vrijwilliger vertrokken om, na een opleiding bij de Duitsche weermaChts- school,^te worden ingezet aan het Oost front in den strijd voor het nieuwe Eu ropa. ij ij De vertrekkende*!, die voor ongeveer twee derde gedeelte bij het vrijwilligers legioen Nederland en voor de rest bi] de Waffen S.S. waren ingedeeld, kwamen voor het plechtig afscheid tezamen in de met palmengroen en dundoeken versierde rotonde van den Haagsehein Dierentuin, waar te kwart over vier de leider van de NSB, in. Mussert, aankwam ,om de kameraden toe te spreken. Nadat een muziekkorps van de Grüne Poliizei een marsch ten gehoore had ge bracht, sprak luitenant-generaal Seyf- fardt als commandant van het vrijwil ligerslegioen een kort inleidend woord- Gij volgt aldus spr. o.a. het goede voorbeeld van de vele duizenden Nederlanders, die met de wapenen zijn gaan strijden voor het nieuwe Europa. Wij mogen' het niet aan het Duitsche broedervolk overlaten de kastanjes uit, het vuur vuur te halen. Vele - van uw kameraden zijn reeds onde/scheiden met het ijzeren kruis en met het Sturmab- zeiehen, velen ook hebben him leven in dien strijd geofferd. Spreker drukte zijn mannen ,op het hart, .zich te onderwerpen aan de ijze ren discipline, idie lifn het leger moet worden gehandhaafd. Ir. Mussfert, vervolgens het woprd' ne mend zeilde: J Er zullen er ,onder ui zijn, die zonder hartzeer hun vaderland, verlaten, maar er zijn er zeker ook, die zooveel achter laten, dat het scheiden huin wel zeer zwaar moet vallen. Groot is het aantal dergenen, idie het min of meer aLs ver raad beschouwen, indien men' als Neder lander in Ide Duitsche weermacht gaat dienen. Toch hebt gij gelijk, 'die tot dit dienen vrijwillig hebt besloten, zooals de duizenden, die u reeds zijn voorafgegaan. Naaf sprekers verwachting zullen nog tienduizenden volgen, want het gaat hier om Europa te beschermen tegen de be dreiging van het bolsjewisme. Gij, aldus spreker, hebt gekozen soldaat te willen wezen en degenen, idie u reeds vooraf gingen, hebben bewezen, als Nederlander een goed soldaat te kunnen zijn. Wan neer gij hier straks van het front terug keert, dan is er een deel van het Neder» landsehe volk, dat u heeft begrepen. Wanneer in Duitschland jongemannen van het front terugkeeren, dan wadden zij door het géheele Duitsche volle be grepen. Doch ik hoop, aldus spr., dat gij er eens getuige van zult zijn, dat er een vereend Nederland zal zijn verkregen. VERSCHILLENDE BERICHTEN Vergunningen tweedmantele en -jaesen Het is gebleken, dat onder bepaalde groepen der bevolking dd indruk bestaat, dat voor tweedmantels en -jassen geen speciale vergunningen worden verstrekt. Deze opvatting is onjuist, aangezien voor tweedmantels van 1 Sept. to,t en met 31 October 1942 en voor tweedjassen ,van 1 [Mei tot en met 31 October 1942 speciale vergunningen kunnen worden aangevraagd. De auto werd nu naar het station gestuurd, om de nieuwe gouvernante me juffrouw Ada Dallinger af te halen. Van uit het venster sloeg mevrouw Wolfsburg haar gade, terwijl Zij' uit- t stapte. Ze droeg een voile en een heel eenvoudige stofmantel. Mevrouw gaf de huishoudster order, •dat zij de jongedame onmiddellijk naar haar kamer zóu brengen, waar ze haar behulpzaam zou wezen en haar dan zou nieedeelen, dat mevrouw haar, precies kwart voor drieën; in het boudoir wacht te. Om vijf uur werd er thee gedronken. Het sloeg drie uur, toen een slanke bijzonder mooie jongedame een buiging maakte voor haar werkgeefster. Van verbazing en schrik voelde me vrouw Wolfsburg Zich zóódanig van streek, dat ze niet in staat was, op te staan en eerst na enkele seconden mej trillende stem er uitbracht. Ik vrees, juffrouw, dat er hier een vergissing in het spel is. Uw ver schijning lijkt in het geheel niet op uw i foto. j Het portret werd door een slecht fotograaf gemaakt, antwoordde het jonge meisje met neergeslagen oogen. I U ziet er op de foto veel ouder uit dan in werkelijkheid! Juist uit uw saamgeknepen lippen meende ik energie op te maken en uit uw neem mij i niet kwalijk maar niet al te best zittende kleeren, meende ik te kun nen besluiten, dat u een -zekere onver schilligheid bezat voor u uiterlijk.... Wil- 1de u mij opzettelijk misleiden. Want nu is u heel goed gekleed en als men z'n portret laat maken, zorgt men er in Het indienen van aanvragen kan uit sluitend geschieden bij den distributie- dienst der gemeente, waar aanvrager in het bevolkingsregister is ingeschreven. De aanvragen moeten worden gedaan op een formulier MD< 102, dat op ver zoek door den distributiedienst gratis wordt verstrekt. In het belang van een spoedige en juiste behandeling moet het in^ te dienen formulier zoo volledig en correct mogelijk worden ingevuld. Stal-en voertuigverlichting In het winterseizoen 1942-'43 worden wederom kaarsen voor verlichting van stallen en voor verlichting van handkar ren en door dieren getrokken voertui gen beschikbaar gesteld. f De betrokken verbruikers van kaarsen tot bovengenoemd doel kunnen in het tijdvak van 1 tot 17 October 19452 een aanvraag bij de distributiediensten op de formulieren MD 10 (voor stalver- liehting) en MD 11 (voor voertuigenver lichting) indienen. De distributiedensten Zullen bij het indienen van bovenbedoel de aanvrage aan de verbruikers van kaarsen voor stalverlichting de helft der voor het tijdvak van 1 October—1 De cember toe te kennen rantsoenbonnen uit reiken en het restant, nadat de aanvra gen aan een controle zijn onderworpen, terwijl aan verbruikers van kaarsen voer verlichting van voertuigen na 31 Oct. 1942 eveneens voor verbruik tot 1 Dec. uitreiking Zal geschieden van vijf rant soenbonnen per voertuig, dat gedurende de duisternis moet worden gebruikt. Omtrent de beschikbaarstelling van kaarsen na 1 December 1942 Zullen nog nadere mededeelingen worden gepubli ceerd. De bovengenoemde rantsoenbon nen, waarop vermeld staat „een rant soen kaarsen" zijn voor onbepaalden tijd geldig en geven recht op het koopen van 1 "ipiak a 300 gram -kaarsen. Aangezien de handelaren thans vrij wel niet over een voorraadkaarsen be schikken, dienen Zij, voordat de afle vering aan de verbbruikers k.an plaats vinden, eerst in de gelegenheid te wor den gesteld van hun leveranciers kaar sen te betrekken, zoodat de aflevering in de meeste gevallen niet tegelijk met de afgifte van den bon 'zal kunnen plaats vinden. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat voor verlichting van auto s, carriers, bakfietsen en gewone fietsen geen kaarsen zullen worden verstrekt. ZIER1KZEE. Die groote zaal van hotel „De Korenbeurs" was Woensdagavond geheel gevuld, 'toen de plaatselijke lei der van het Nedërlahdsche Arbeidsfront, dhr. A. C. Koster, den ^ontspanningsavond georganiseerd door de gemeenschap „Vreugde en Aibeid" opende, waaraan medewerking werd. verleend door het Lachcabaret, onder leiding van Albert Klein. Na een hartelijk welkom aan allen, vroeg spr. de aandacht voor de Cursus sen, welke „Vreugde en Arbeid" dezen winter zal organiseeren en die hij in aller belangstelling aanbeval'. Hier ter plaatse is de cursus Duitsch reeds begonnen;, doch bij' voldoende belangstelling zullen ook andere gegeven worden. Voorts wees spr. op de actie, welke gevoerd wordt voor het bevorderen van rein heid irf de bedrijven, het streven oin bedrijfssport in te voeren en de gele genheid tot goedkoop Zwemmen. Na ten slotte allen een aangenamen avond te hebben toegewenseht gaf hij het woord aan „Het Lachcabaret". Dit uit twee dames en twee heeren bestaande ensemble is er door zijn op treden goed in geslaagd den aanwezigen eenige aangename uurtjes te bezorgen. Jossée Dorn, de soubrette, zong enkele liedjes, waarvan vooral de laatste „Ik den regel voor, er Zoo goed mogelijk u:t te zien! Ada deed de lippen open, of ze iets wilde zeggen; hqur parelwitte tanden schitterden. Maar bet was haar blijkbaar onmogelijk te spreken onder d©n onbarm- hartigen blik, dien Ze op Zich rusten voelde: Dus zweeg zij. Waarom stuurde u mij die foto, waarop u zoo op z'n onvoordeeligst uitkwam? Het portret is drie jaar geleden ge maakt, .toen ik net voor mljta examen Zat; ik was dus sterk overspannen en ik was uit mijn kleeren gegroeid. Waarmee hebt u Zich bezig gehou den, sinds uw examen? Ik was achtereenvolgens huisonder wijzeres bij1 twee verschillende families. Waarom is u van betrekking ver wisseld De verhoudingen ontwikkelden zich telkens Zóó, dat ik weer weg moest. Mijn getuigschriften bewijzen echter, dat men tevreden over mij was. Wat heeft u in dien tusschentijd gedaan Een Zieke tante opgepast, mevrouw. Had zij uw hulp niet langer noodig? Zij had twee dochters bij zich. Zou het niet beter zijn, juffrouw Dallinger, dat u zich verder wijdde aan de verpleging van uw tante? Uw ver schijning past niet in mijn huis. Het jongemeisje werd doodsbleek en smeekte: (W>ordt vervolgd) zoek een man" veel stof tot vroolijk- heid gaf. Benny Haverkamp bracht als ac cordeon-virtuoze eenige potpourri's ten gehoore,' waarmede zij terecht veel suc ces oogstte. Ook als begeleidster aan de piano gaf Zij van veel muzikaliteit blijk. Van de heeren trad 4Jhert Klein, wel bekend door de radio, als conferencier op. Zijn moppen, doch vooral zijn lied jes, sloegen goed in en ook in de één- acter (in verband met den tijd kon er maar een gegeven worden) was hij bij zonder goed op dreef. Rodi Roeters toonde zich een veelzijdig artist. We kenden zijn naam alleen als snelteeke- naar, doch behalve dit gaf hij staaltjes van gedachtenlezen, suggestie en goo chelen ten beste, welke een ieder ver baasd deden staan. Ondanks het feit, dat enkelen uit het publiek hem op de vingers konden kijken, zal wel niemand er achter ge komen zijn hoe alles nu eigenlijk ge beurde. Alles bijeengenomen mag ge zegd worden d^t „Het LachCabaret" hier een goeden indruk heeft gemaakt cn dat men het gaarne nog wel eens zal terugzien. In de pauze hield de heer de Jonge Baas, Provinciaal Leider van het NA F, een korte redevoering, waarin hij o.a. mededeelde, dat Maandag 19 October a.s. te Zierikzee een vergadering van het NAF zal plaats vinden, waarin di verse vraagstukken 'zullen worden be sproken. Spr. behandelde verder de over gang van NVV in NAF, welke noodza kelijk was voor een eendrachtig optrek ken van alle sociale en cultimeele be langen, teneinde te geraken tot een So cialistische Volksgemeenschap. Het NAF doet geèn beloften, <|pch vraagt vertrou wen, teneinde van onder af aan te kun nen opbouwen, rekening houdende met de behoeften van de leden. Het wil de menschen ook weer tot idealisten maken en hen leer en beseffen dat de werkelijke Volksgemeenschap het eerste is en niet het eigen-ik. Met een krach tige opwekking om aan dit alles mede te werken, eindigde spreker zijn door applaus gevolgd betoog. „Vreugde en Arbeid" kan met vol doening op dezen ontspanningsavond te rugzien. Ook de kindervoorstelling, welke des middags gegeven was, moeht zich in groote^ 'belangstelling verheugen. ZONNEMAIRE. Burgerlijke Stand over September. Geboren: 8. Heiltje, d. van Dirk Sehilperoord en Neeltje Langerak. Zondagartseadienet Zierikzee Zondag 4 October: Dr. v. d. Graaf en Dr. van Leeu\yen. RECHTZAKEN Uit de cel ontsnapt cm in te breken Voor de rechtbank te Almelo hadden zich Dinsdag te verantwoorden W. L. uit Haaksbergen, A. G. B. uit Almelo en K. B. uit Enschede, idie te Almelo, toen zij in het Huis van Bewaring zaten, verschil lende inbraken hebben gepleegd. Door een luchtkoker zagen de mannen kans om des nachts het Huis van Bewaring te verlaten, waarna zij pp pad gingen. Na hnn bezoeken aan winkels en maga zijnen keerden zij langs denzelfden weg in het Huis van Bewaring terug. De. man nen hadden het voornamelijk voorzien op lévens- en genotmiddelen. De Officier van Justitie eischte- tegen ieder der ver dachten tien maanden gevangenisstraf. Noodlottige botsing bi] een wedstrijd De rechtbank te 's-Gravenhage heeft den middenvoor van het P.T.T-elftal, den 24-jarigen kantoorbediende Th. R. H., te gen wien de officier van Justitie zes weken gevangenisstraf had geëischt, we gens doodslag door schuld vrijgesproken. Bij een voetbalwedstrijd tusschen G. E. B. en P.T.T., op 23 November 1940, was H. in botsing gekomen met den kee per van het G.E.B.-elftal, N. Luykenaar die daarbij zoodanige verwondingen kreeg dat hij er aan overleden is. Het ongeluk geschiedde vijf minuten voor het einde van den wedstrijd, toen keeper Luyke naar uitliep om zich op den op het doel geschoten bal te werpen. De middenvoor der tegenpartij, H„ liep ook op den bal af, "toch de doelverdediger was hem voorin wist het leder te bemachtigen, Even later was hij het weer kwijt, maar direct daarop pakte hij den bal opnieuw en trok hem onder zich. Hij had zich hierbij op den grond laten vallen. De middenvoor liep op den bal af en maakte feen trappende beweging. Uit verschillen de getuigenverklaringen, die evenwel in oiiderdeelen niet geheel overeenstemden, bleek, dat omstanders toen een harden klap hebben gehoord. Even later zagen zij Luykenaar zich van pijn op het veld omwentelen. Hij had een trap tegen het hoofd gekregen, waardoor hij bloedend was gewond. In het ziekenhuis is hij na ongeveer twee weken overleden. Den middenvoor H. was ten laste ge legd. dat hij, terwijl de doelverdedigjer van de tegenpartij op den grond lag en den bal vasthield, hoogst roekeloos in de richting van den bal had geschopt. De heer J. H. F. de Boer, die als voor zitter van de commissie van onderzoek een rapport heeft uitgebracht, zeide, dat de commissie tot de conclusie was geko men, dat van schuld noch opzet sprake was. Deze verklaring was gegrond op de mededeelingen van verschillende des kundige getuigen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2