NIEUWE REGELING TUCHTRECHTSPRAAK Op het gebied van de voedselvoorziening De Staatscourant van 21 September 1942 bevat een besluit van de secretarissen:- generaal van de departementen van Land bouw en Visscherij en van Justitie, het Besluit Tuchtrechtspraak Voedselvoor ziening", waarbij een nieuwe regeling is vastgelegd voor de tuchtrechtspraak voor de voedselvoorziening. Deze nieuwe tuchtrechtregeling, die in de plaats zal treden van de thans be staande tuchtrechtspraak, voorhe:n cris's- tuchtre:htspraak geheeten, is noodzakelijk gewerden door de instelling van de hoofdbedrijfschappen en bedrijfschappen cp hel gebied der voedselvoorziening krachtens het Organisabebesluit Voedsel voorziening 1941. De tot dusverre gegol den hebbende regeling vond haar basis namelijk in de landbouwcrisiswet 1933 en kon niet meer dienen voor de nieuwe organisaties. Bovendien bestond reeds lang behoefte aan een scherpere om lijning van het terrein van den straf rechter en dat van den tuchtrechter. Drt nieuwe tuchtrecht is opgebouwd op een breederen grondslag dan voorzien was in het Organisatiebcsluit Voedsel voorziening 1941het zal niet beperkt zijn tot overtredingen van de maatregelen van de nieuwe organisaties op het gebied van de voedselvoorziening, doch strekt zich cok uit tot die van andere wette lijke voorschriften op dat gebied. Onder de werking van het besluit tuchtrecht spraak voedselvoorziening vallen nl., be halve overtredingen van maatregelen van de hoofdbedrijfschappen en bedrijfschap pen en de daaronder ressorteerende or ganisaties tevens overtredingen van de distributiewet voor zoover betreft het igebied der voedselvoorziening van het voedselvoorzieningsbesluit en van de landbouwcrisiswet 1933. Alleen diegenen kunnen echter volgens, dit tuchtrecht be recht worden, die werkzaam zijn op het gebied van de voedselvoorziening of als georganiseerde zijn aangesloten bij eenige ^crisis-organisatie". De consument, die een overtreding van de distributiewet begaat, valt dus niet onder dit tuchtrecht. De straffen en maatregelen, die volgens het nieuwe tuchtrecht kunnen worden op gelegd resp. toegepast, hebben een aan merkelijke uitbreiding ondergaan; er is gestreefd naar overeenstemming met de straffen vaji 't economisch sanctiebesluit. - Evenals volgens het oude tuchtrecht zijn vrijheidsstraffen niet mogelijk, in tegen stelling met het oude tuchtrecht, echter is thans de mogelijkheid van verbeurdver klaring geopend. Behalve de tuchtrechtspraak door den alleen sprekenden tuchtrechter met de mogelijkheid van beroep op het cen traal college voor de tuchtrechtspraak is thans mogelijk tuchtr.echtspraak door nader aan te wijzen organisaties -op het gebied van de voedselvoorziening, als hoedanig voorlpopig slechts in aanmer king komen de hoofdbedrijfschappen en bedrijfschappen. Wannéér het belang van de voedsel voorziening dit eischt, kunnen deze met tuchtrechtspraak belaste organisaties, in afwachting van de tuchtrechtelijke of strafrechtelijke behandeling, eenige voor- loopige tuchtmaatregelen nemen. In de nieuwe regeling zijn voorts eeni ge bepalingen opgenomen, die beo-ogen tot een betere,regeling te komen ten aan zien van het aanhangig maken van de zaken bij den' tuchtrechter dan wel bij den eocncmischen rechter. De nieuwe regeling zal 5 October 1942 in werking treden. TELEGRAMMEN stoffelijk overschot van het slachtoffer, waarop dr. R. van Dam de sectie heeft verricht. ONDEBWIJ8 Opzettelijke verkwisting Hoeveel ouders kennen niet hetoogen- blik, dat, na lang beraden, na eindeloos gereken, ze moeten vaststellen, dat de hartewensdh van hun jongen, verder te studee-ren, niet kan worden vervuld. Hoe veel hoopvolle verwachtingen zijn niet vernietigd door het verlammende besef, 1 dat vader's inkomen het eenvoudig niet toestaat, dat er nog meer geld aan verdeie studie wordt besteed. Wij ken nen deze gevallen bij duizenden en on dervonden ze nog nauwelijks als een ramp. Te lang heeft men ons 'voorge praat, dat het eigenlijk zoo hoorde. Doch wie beseft de enorme krachtsverspilling die deze toestand meebrengt? Hoeveel ambitie, aanleg, liefde tot in tensieve vakstudie, hoeveel scheppend vermogen is op deze wijze niet gedood? Wij leven in een tijd, waarin het leven ons tot uiterste spaarzaamheid dwingt, willen we niet ten onder gaan. Geen aardappel mag verloren gaan, doch met de gaven van hart en hoofd Van onze jeugd, met onze toekomst dus, bedrij ven we ook nu nog een verkwisting, die aan het waanzinnige grenst. Niet de en keling, die door de omstandigheden ;s gebonden, draagt hiervoor de verant woordelijkheid. Neen, wij', als' gemeen schap zullen daarvoor eens moeten boe ten. Gelukkig zijn er teekenen, die op een kentering wijzen. Zoo geeft het Lan- gemarck-Studiüm de gelegenheid tot een kostelooze vakstudie of universitaire op leiding aan allen, die zelf een dergelijke opleiding niet kunnen bekostigen, of schoon ze, wat hun prestaties betreft, daartoe zijn voorbestemd, j Elke flinke, gezonde jonge man tus- schen 16 en 22 jaar, die meent, dat hij over een meer dan normalen aanleg beschikt, kan zich vöor deze opleiding aanmelden. Inlichtingen verschaft het "Laugemarek-Studium, Waalsdorperweg 12 I Den Haag. Tot onderwijzeres aan de Chr. Natio nale School te Z ieriikzee is met in gang van/ 1 October benoemd, niej. J. K. Dommieus te Werneldiïnge. - L'^dbouwhuishcuischool te Zierikzee Onderstaande leerlingen warden be vorderd van het le naar het 2e 1 eerj aar 1 D. Blom, Renesse; A. Bienefelt, B. de Bokx, T-. de Haan, J. Kouijzer, C. Quist, A. Simmers, en N. Timmerman te Zzee; J. Bodbijl, H. van Wijk en C. v. d. Have, D-reischor; J. v. d. Bijl, Zonne- maire; M. Boot, Kerkwerve; M. Fierens, Schuddebeurs; j. Fonteine en L. de Vrie- ze, Haamstede; A. Lievense, Nieuwer- kerk; L. de Oude, Ouwerkerk; M. v. d. Wende, Noordwelle; L. v. Ast, Zierik zee; P. en 'M. Dalebout, Noordwelle; W. v. Gastel, Schuddebeurs; M. Giljamse. Renesse- C. Giljamse, A. Smalheer, W. v. Toledo, en J. Coomans te Haamstede; J. de Jonge, Duivendijk-e; J. Liev-ense, Nieuwerkerk;- H, v. d. Linde, 'Eikerzee; M. Matthijsse, Brouwershaven, Het diploma van den 2-j a r i g e n cursus ontvingen- 1 A. v. Ast, Zonnemaire; A. Beije, L. Ganzeman, Oosteriand; J. Boot, D>. v. d. Hoek, Renesse; S. de Boer, L. Koo- man, J. Paret, J. Quant en C. de Vries te Zierikzee; M. Flik weert, J.Heijbder, J. de Later en L. de Later, Nieuwer kerk; P. Nieuwersteeg, Bruinisse; P. Pan- nekoek, Ouwerkerk; W. de Vlieger, Kerk werve; M. de Vrieze, El le meet; M. Vlaan- NIEUWE BETOOGEN OVER HET TWEEDE FRONT Repliek van Attlee Talrijke commentaren zijn geleverd op kwestie der vorming van het zjg. „twee de front", vooral na de door Wendell Willkie te Moskou afgelegde verklaring. Zoo heeft Attlee, de plaatsvervanger van Churchill, die thans in Ottawa is, gezegd naar de Tass-correspondent te New York, volgens een DNB-bericht uit Lis sabon meldt dat het natuurlijk onmo gelijk is,'datum en plaats van het',tweede front mede te deefen. De phrase van het tweede front is in Europa „zooiets als -een leuze" geworden. Het is noodig, den slag op den Atlantischen Oceaan, de lucht aanvallen op Duitschland, de veldslagen in het Midden-Oosten en op andere plaat sen m aanmerking te nemen. Het is on mogelijk een of andere cp zichzelf staande onderneming als „tweede front" te betitelen. Daarentegen is het noodzake lijk, de grootst mogelijke inspanningen aan alle fronten te verrichten. Alle mili taire ondernemingen der geallieerden vormen het tweede front. Misschien over drijft men in de openbare meemimg .de beteekenis van het tweedie front. Lord Strabolgi heeft in een rede te Wimbledon, naar D'NB uit Stockholm meldt, het verlangen te kennen -gegeven, dat het Britsdhe oorlogskabinet met het oog op de uitlatingen van Willkie een verklaring zal afleggen. De voornaamste te beantwoorden vraag is, aldus Stra bolgi, of het oorlogskabinet terstond na den Duitschen aanval op Rusland voor bereidingen- heeft getroffen om den vij and te dwingen oorlog te voeren aan twee fronten, en indien dit het geval is, waarom Engeland dan na 15 maanden nog niet gereed is. Commentaar der „Diplo" De verklaringen van Wendell Willkie over den toestand in de Sovjet-Unie worden, naar DNB ui<t Berlijn meldt, door -de Deutsche diplomatisch-politische Korrespondenz van commentaar voor zien. De diplo constateert 'daarbij het volgende feit: Terwijl in Duitschland, on geacht^ alle bestaande moeilijkheden, na drie jaar oorlog iedereen in voldoende I mate gevoed en gekleed is, heeft de Sovjet-Unie het zoover gebracht, dat in een aan bodemrijk-dommen en natuur producten rijk land1 met een geweldige oppervlakte -en met een naar verhouding geringe bevolkingsdichtheid, -de bevolking in de door den oorlog nog niet getroffen gebieden niet alleen levensmiddelen, doch zelfs kleeding mist. Deze toestand ont hult tevens de geheele beteekenis van het bolsjewistische regime. Het bolsje wistische streven was en is, niet den levensstandaard van de -bevolking te ver- hoogen- en het volk tot een grootere welvaart te brengen. Veeleer was het van oudsher het -doel van de rood-e wereld- revolutionnairen te Moskou om met die aan-wezige financieele middelen d-er Sov jet-Unie de communistische beweging in andere landen zooveel mogelijk te bevor deren -en tevens om geheel in het ver borgene een geweldig o.orlogsapparaat te bouwen, dat op het beslissende oogen- bliik de naburige landen moest verplet teren en met behulp van. communistische cellen de geheele wereld voor het bolsje wisme rijp te maken, REDE VAN HITLER bij het begin van de 10e W.H.-actie Tijdens een gmotsche betooging der N.S.D.A P. in het Sportpalast te Berlijn, Is Woensdagavond de 10e Winterhulp actie van het Duitsche Volk met een rede van den Führer geopend. Hitier her innerde er aan, dat hij een jaar geleden voor het laatst-op deze plaats tot het Duitsche volk kon spreken. In dezen tijd heeft hij zich meer met handelen en daden moeten bezig houden. Wij gelooven dat wij den vijand moeten verslaan tot de eindoverwinning behaald is. Wij kunnen, aldus Hitier ironisch, onze bescheiden successen natuurlijk niet vergelijken met een expeditie die negen uren duurde en die door die menscben wordt beschouwd als een verwonderlijke bemoedigende uiting van een zegevie rende natie. Ik wil niet zeggen dat wij o-ns niet. op het tweede front voorbe reiden. Het jaar 1942 heeft de zwaarste beproevingen reeds achter den rug. Ik geloof, dat wij tevreden kunnen zijn over de drie jaren, die achter ons lig gen. Voor dit jaar hebben wij een heel eenv-oudig programma -opgesteld. Hitier gaf vervolgens -een beknopt over zicht van -de militaire verrichtingen aan het Oostelijke front in dit jaar. Een van de doelen van het groote offensief is het afsnijden van den Iaatsten groot- sten verkeersader der Sovjetunie: de Wolga. Thans wordt ook een einde ge maakt aan -de positie van Stalingrad. Geen mensch zal ons van deze plaats weg krijgen. Hitier zfeide vervolgens„Het oogenblik zal komen waarop het Duit sche Volk volledige opheldering Zal ver krijgen. Ik mag echter wel zegglen dat wij ons de organisatie van de reusach tige gebieden, die wij- mans beh-eer- schen, als nieuwe taak hebbben gesteld. In d-e eerste plaats moet het verkeer in orde worden gebracht. Het gebied moet worden ontgötmen. De eerste, zij het 'bescheiden resultaten van dit werk hebben wij voor het Duitsche Volk toe gankelijk kunnen maken1. Maar wij zijn daarmede nog maar aan het 'begin. Het volgende jaar al zal dit gebied geheel anders worden georganiseerd. Daarbij komt nu dat de bevolking wordt bevrijd: van den druk der Bolsjewistische'macht, di<e nog mHlfoeneai mensehen gevangen houdt in ,een angst waarvan men zich in Duitschland -en elders haast geen voor stelling kan maken. Er zijn vele gebie den waar de geheele bevolking reeds met ,ons medewerkt, en andere streken waar -zij reeds aan onze zijde strijdt. Doordat wij in het Noorden en het Westen van Europa en aan alle andere fronten ons in het defensief bevinden, vervullen zij een der geweldigste, voor waarden voor de organisatie van Euro-' pa in dezen oorlog. Daarbij komt nog de verdere uitbreiding van onze bond genootschappen. Sedert ik de laatste maal tot u sprak is ook Japan aan -den oorlog gaan deelnemen. Hitler sprak nogmaals" ovér-de beweringen van -den vijand ten .aanzien van -de Duitsche duik bootsuccessen. Ik kan maar é'én -ding zeggen De Duitsche geest rust ook niet. Het uur zal ook ditmaal sl-aan, waarop wij zullen antwoorden en dan moeten de beide voornaamste misdadigers van dezen oorlog en de Joden, die achter hen staan, niet gaan jammeren als het einde voor Engeland vreeselijker zal zijn dan het begin. Een lichtzijde van dezen oor log is de groote kameraadschap, uit de zen oorlog ontstaan, door bloed bezegeld, de Volksgemeenschap. Het- is onmogelijk dat wij den Duitschen soldaat, die uit dezen oorlog zegevierend terugkeert een ander Duitsehland kunnen aanbieden dan het Nationaal-Socialistisehe in den zin van de vervulling onzer denkbeelden om trent een ware Volksgemeenschap. Hitler wees er op -dat ook in het binnenland veel wordt gepresteerd doo:r den Duitschen werkman, den boer en de Duitsche vrouwen. De Führer 'besloot met de woorden: „Onze vijanden mogen den oorlog voeren zoolang zij daartoe in staat zijn. Wat wij kunnen doen om hen te verslaan zullen wij -doen. Dat zij ons ooit verslaan is uitgesloten. Het Nationaal Socialistische Duitschland en de verbonden staten zul len als jonge naties, als werkelijke Vol ken en Volksstaten met een roemrijke overwinning uit dezen oorlog te voor schijn komen". (Uitgebreid verslag volgt morgen der, Brouwershaven; A. v. Ast, Zonne maire; J. Boot en L. de'Jonge, Noord- welle; T. Blom en H. v. d. Berge te Haamstede; N. Hogerheijde, Zierikzee; H. Jonker, Schuddebeurs; E. Krepel, Brui nisse; L. Lindhout, G. Bijkerk, E. Beije, L. Verwest en D. Dalebout te Burgh; P. de Rijke en S. de Rijke te Sirjans- - land, J. de Vos, Renesse. I Diploma 1-jarige vervolgcur sus ontvangen: J. Reinhoud en C. Sies Nieuwerkerk; E. Beije, Burgh; C. v. Zij'p en K. Hendrikse, Kerkwerve; L. Pleutne en B. Bezema, Brouwershaven; J. Deïst, Zonnemaire; H. Jonker, Burghsluis; C. Steenland en L. Kluit, EHiemeet; J. Cas- hoek, Zierikzee; M. de Ruijter, J. v. d. Dussen, St.-Philipsland; L. Heule en K. de Oude te Ouwerkerk. Toegelaten tot den nieuwen cursus der dagschool 59 leerlingen, J De beperking van het aantal i onderwijzers In de Staatscourant van 12 Augustus is een besluit van den secretaris-gene raal van het Departement van opvoe ding, wetenschap en kuituurbescherming gepubliceerd, waardoor 13 bijzondere kweekscholen niet meer voor rijksbij drage in aanmerking komen. Te bevoeg- der plaatse heeft het ANP een en an der vernomen omtrent de bedoelingen van -dit besluit en aangaande eenige wijzigingen, welké voorts nog in de op leiding onzer onderwijzers bijgebracht of aanstaande zijn. De rechtstreeksche bedoeling van bo venaangehaald besluit is om te komen tot een beperking van het getal onder wijzers. Het betreft hier een ingrijpen den maatregel, ai. zijn niet alle kweek scholen, welke onder het besluit vielen, met één slag verdwenen. Van deze 13 scholen Zijn er 9 doorgegaan zónder rijkssubsidie, maar in het algemeen zon der eerste klasse, zoodat hiej alleen den huldigen leerlingen geWgienheid ge geven wordt, hun studie te voltooien. Definitief opgeheven zijn de R.K. Kweek school voor onderwijzeressen te Maas tricht, de Da Costakweekschool te Haar lem, de Chr, Kweekschool te Leiden en de Chr, Kweekschool te Sneek. D-e leeraren van alle dertien kweekschollen zijn in het genot gesteld van wachtgeld. D-it wordt echter niet uitbbetaald gedu rende den tijd, waarop1 Zij' aan een niet' gesubsidieerde bijzondere kweekschool verbonden zijn. Wel vereischt het successievelijk inge voerd wordende achtste leerjaar natuur lijk een groot-er getal leerkrachten, doch dit kan worden opgevangen, gezien het groote surplus, dat vermoedelijk aan merkelijk meer dan 5000 bedraagt'. Bij de berekening hiervan is mede rekening gehouden met velen, die weliswaar een anderen werkkring hebben gevonden, doch gaarne een betrekking bij: het on derwijs zouden ac'oepteeren. Op rijwielbonnen mag thanc worden geleverd Geldigheidsduur verlengd. Zooals bekend is in den loop van de vorige maand een verbod uitgevaardigd van het verkoop-en of anderszins afleve ren van rijwielen aan het publiek -door den kleinhandel, zoodat het in de laatste weken niet mogelijk was, pok wanneer men in het bezit was van een distributie bon, om zich een rijwiel aan te schaffen. Thans echter heeft de secretaris-gene raal van b'innenlamdsche zaken in over leg met het rijksbureau voor de metalen verwerkende industrie, aan de burge meesters medegedeeld, dat idit verbod tot het verknopen of anderszins afleve ren van rijwielen voor kleinhandelaren met ingang van 1 October is opgeheven, met dien verstande echter, Stat nieuwe bonnen voorloopiig niet zullen worden uitgereikt. 1 Van -den lsten October af kunnen de rijwielhandelaren derhalve weer rijwiel- bestel- en af leveringsbann-en in pntvangst nemen -en daarop hetzij uit voorraad', hetzij na het betrekken door bestelling per bestelbon van fabrikant of grossier, toemjwielen aan het publiek afleveren. 'Belangrijk zoowel voor handelaar en afnemer is vooral ook, dat de geldig heidsduur zoowel van 'bestel- als van afleveringsbonnen, voorzoover daarop een in Augustus 1943 vallende datum is ver meld, is verlengd tot 31 October 1942. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. De Centrale Persdienst van het Ned-erlandsohe Arbeidsfront meldt In afwijking van het tot nog toe inge nomen standpunt zullen arbeiders in de werkverrruiming ook dan voor een ver goeding wegens loonderving in aanmer king komën, wanneer zij verzuimen om te voldoen aan een omroep van de zijde van de wettige -commissie van den Ge machtigde voor -de Reorganisatie van de Nederlandsche Politie. De vergoeding zal voor ten hoogste één dag worden betaald op vertoon van de oproepkaart, waaruit de oproeping bij de wervingscommissi-e. blijkt. BROUWERSHAVEN. De heer A. C. Bene-der, ambtenaar ter secretarie dezer gemeente en agent distributiedlienst, Sis benoemd tot, adjunct-commies ter secre tarie der gemeente Gouda. BRUINISSE. Cevemos te Bergen-op- Zoöm heeft aan de mosselinleggerijen be richt, dat zij Maandag 5 October a.s,. hun werkzaamheden mogen aanvangen. VormingBoord „Zonneduin" Vorige week heeft te Domburg op het Vormingsoord „Zonneduin" van het Ne derlandsche Arbeidsfront een bijeenkomst plaats gehad van Provinciale en plaatse lijke leidsters van het NAF, uit de pro vincies Zuid-Holland, Noord-Brabant, Lim burg en Zeeland. De Provinciale Frontl-eider voor Zee land opende Dinsdagmorgen deze bijeen komst en wees ©r in zijn openingsrede o.a. op, dat, willen wij ons ten volle voor het Nederlandsche volk inzetten, een goed begrijpen van ons werk en een goede kameraadschap noodig is. Vervolgens hebben verschillende spre kers en spreeksters, o.a, het Hoofd van de Afdeeling Vrouwen van het NAF, de Gemachtigde van den Leider voor Zee land, de Organisatieleidster van het NSVO, het Hoofd Moederdienst. de Lei der der Werkgemeenschap Vreugde en Arbeid, Frauiein Sieieher van het D A F, deze dagen de aanwezigen een diepere blik doen werpen in het werk van het NAF. De tot slot gehouden kameraad- sehapsavond was een vroolijk besluit van deze, zoo zeer geslaagde, vrouwenweak. BECHTZAKEX Politierechter te Mi-jdelburg M. J. V., 45 jaar, arbeider te Po ort- vliet en A. C. van T., 28 jaar, landaibeider te Poortvliet, wegens diefstal van een hoeveelheid hout, toebehoorende aan J. Janse, gepleegd tezamen en in vereni ging op 3 Maart te Poortvliet. Eisch en uitspraak: ieder f 20 s. ÏO d. h. Ph. M. H., 47 jaar, arbeider te S i n t- Maartensdijk, wegens mishandeling van C. van den Hoek, door hem óp 14 Maart te St.-Maartensdijk een slag in het gezicht te geven. Eisch ep.uitspraak: f 15 b. s. 15 d. h. P. van A., 58 jaar, grondwerker te S i n t-M aartensdijk, wegens diefstal van een biels en 2 masthoutpalen, ge pleegd op 2 Maart te Poortvliet. Eisch en uitspraak: f 15 b. s. 15 d. h. Nederlandsche Kultuurkamer Bij beschikking van den president der Nederlandsche Kultuurkamer is met in gang van 1 Octobey 1942 tot dagelijksch bestuurder van de Nederlandsche Kul tuurkamer met -den titel van algemeen bestuurder benoemd de heer Mr. E. Otto te 's-Gravenhage. Mr. E. Otto werd 4 October 1902 ie Krimpen a/d. IJssel geboren. Van 1924 tot 1928 studeerde hij aan de Leidsehe universiteit en vestigde zich na beëindi ging van zijrw studie als advocaat en procureur te Dordrecht, waar hij tot 1932 werkzaam was. Zijn belangstelling voor het sociale werk bleek reeds uit zijn werkzaamheden, die hij voor den armenraad verrichtte. Op 22 October 1940 werd hij benoemd tot organisatieleider van de stichtingen Winterhulp Nederland en Nederlandschen volksdienst, in welke functie hij blijk gaf van een groot organisatorisch talent. Gezien ook zijn belangstelling'voor het cultureele leven in Nederland is Dr. Otto zeker d-e aangewezen persoon om de be langrijke positie van algemeen bestuur der der Nederlandsche kultuurkamer te bekleeden. Het reeds jaren bestaande plan tot vorming van een gemeente Groot-Brussel is werkelijkheid geworden. Tot burge meester is benoemd idr. Jan Grauls, de gouverneur a.i. van de provincie Ant werpen. Het schepenènicollege der nieuwe agglomeratie van; Brussel, die in totaal 930.000 inwoners zal tellen, zal bestaan ui-t zes Vlaaimsche en zes Fransehe ver tegenwoordigers. SPORT VOETBAL. - N.V.B. District I: Hermes DVSADO; Vole- wijokers—Xerxes; HBS—DFC; Stormvo gels—DWS; SpartaEDO. District II: Haarlem—VSV; Blauw Wit- RFC; Emma—'t Gooi; DHC—Ajax; Feijen- oord-VUC. District III: Tubantia—Ensch. Boys; AGOVV—PEC; Quick—NEC; Enschede- Go Ahead—Heracles. District IV: Pieus—Spekholzerheide; Eindhoven—MVVNAC—Longa; Willem II—Noad; Maurits—PSVRoermond— BW. District V: Be QuickAchilles; GVAV Veen-dam; LSC—Heerenveen; Leeuwar den—HSC; Sneek—Veloeitas. Officieele mededeelingen Aangifte sa rooien aardappelen Met verwijting nttr een vorig persbe richt deelt de Plv. Voedseloommisinris voor Zeeland mede, dat na het rooien ren de totale oppervlakte aardappelen de te'er hiervan ONVERWIJLD kennis moet Seven aan de Plaatselijke Ver tegen woor- iger, waaronder hij ressorteert. Het ia gebfeken, dat verschillende telers hieraan nog niet hebben voldaan. Er wordt met nadrnk op geweten, dat niet nakoming hiervan strafbaar ia. Maximumprijzen N.A.K, goedgekeurd lijnzaad De Plr. Prov. Voedseloommissaris voor Zeeland maakt het volgende bekend: Voor de verkoop van door do N.A.K. goedgekeurd lijnzaad van boer tot boer tijn de ^olgende maximnmprijten vastge- iteld (in guldens per 100 kg). tenab. 2e nab. Oudenab Lijniaad witbloei f32 f28 f26 Lijniaad blaawbloei -34 -30 -28 De door de teler te betalen bijtondere heffing bij verkoop van lijniaad van boer tot boer bedraagt f 1,per 100 kg (voor granen f 0,75 per 100 kg). Overigens gel den dezelfde bepalingen opgenomen in ons 1 persherioht van 17 September.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3