GELDIGE BONNEN KOENRAM) VAN DEN ARBEIDSDIENST Bod No. 20 Sept. t/m. 26 Sept. 48 A brood 48 B brood 48 besoboit 48 A rleoiob 48 B rU(Moh 48 A aardappelen 48 B pelen 48 melk 1 51, 2-51 reflerre 48 tabak 48 oigarctten 4 rants, brood of geb. V, it 1 rants, besohait brood of gebek 1 rants, rleeaoh of rleesohwaroB V, rants, rleesoh of ▼leesohwareo 2 kg aardappelen 1 kg aardappelen liter melk 18/4 liter taptemelk 1 rants, tabak 1 rants, oigaretten 6 Sept. t/m. 3 Oct. 382 algemeen 383 algemeen 384 algemeen. 385 algemeen 386 algemeen 387 t/m 389 algemeen 392 t/m 395 algemeen 4-49, 4-50 reierre 46, 47 Versnap. 48, 49 Verenap. 390 algemeen 1 kg suiker 500 gram jam 250 gr. peolrrnohten 250 gram gort 100 gram rermioelli 100 gram kaas 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 100 gram chocolade 100 gram suikerwerk 250 gr. koffiesarrogasl Gauw even helpen I 25 Sept. t/m. 6 Oct 48 boter ol ret rants, botar 13 Sept. t/m. 11 Nov. J/, rants, boter V, rants, boter T/j ran s. boter Reserve2 6', 2 62. 3 61,4 71 Bijzondere rantsoenen: 6 Sept. t/m 3 Oct. 377 algemeen 100 gram ohooolade of suikerwerk Bon No* 02 01 i/m 05 B V 01,02, 03 K F 370 algemeen M eenheidszeep 371 algemeen M waschpoeder M toiletzeep M (Mannen) Artikel 2 liter petroleum 1 eenh brandstoffen 1 eenh. brandstoffen 1 rants, eénheidszeep 1 rants, eenheidszeep 1 rants, waschpoeder 1 rants waschpoeder 75 gr. Toiletzeep 80 °/o Textiel 50 gr Scheerz Geldig tot 31 Oct 31 Dec 30 Apr 30 Sept 30 Sept 30 Sept 30 Sept 30 Sept 31 Dec geen Anthraciet. (Geldig tot 30 April 1943) en las eenige punten uit- hun program ma's voor. Zij hebben echter geweigerd de baikens te verzetten, toen de Land stand kwam en nu zal' de af deeling1 Land vrouwen de belangen van de plattelands bevolking behartigen. Daarin ligt een groote taak voor ons, die wij elk naar eigen aard en aanleg moeten verrichten1. W ij dienen het landvolk óp te voeden. Er bestaan omtrent den boe renstand zooveel misverstanden, hetgeen spr. met eenige voorbeelden aantoonde- Wij hebben als plattelandsbevolking een speciale taak in de samenleving en deze verantwoordelijkheid legt ons een groote plicht op. Wij, aldus betoogde spr. die nen het platteland de cultureele waar den in ons volk weer bij te brengen. Spr. noemde als goed voorbeeld hiervan de viering van het binnenhalen van den oogst, waarnaast ook weer slechte voor beelden over de ontwikkeling van den boerenstand werden gesteld. Wij moeten beginnen bij den wortel en daarom dient het landbouwhuishouid- onderwijs, dat de laatste jaren een goede vlucht heeft genomen, gestimuleerd te worden. Aanbeveling verdient het, dat dit ook voor de miniderdrafcgkrachtigen verplichtend wordt. Iedere provincie zal haar consulente krijgen, die door huis bezoek op de hoogte komt van het leven en de wenschen van de plattelandsbevol king. Het goede boerenboek moet weer worden gelezen, terwijl wij tevens voor lichtingscursussen zullen geven, o.a- over de boerderij, de keuken- en geneeskrach tige kruiden, boerenhandwerk, toepassing van electriciteit op de boerderij en het verwerken van boerderijproducten. Wij hebben1 vertrouwen in den geest der boeren en boerinnen. Al hoewel wij niert direct aan politiek doen, zullen wij nauw samenwerken met de Nat. Soc- Vrouwen Organisatie. Vervolgens zette spr. uiteen de werk wijze van de afdeelimg Landvrouwen. Contributie wordt er niet geheven, want t.z-f. zullen alle boerenbedrijven iets voor den Landstand moeten afstaan. Wij staan aan het begin van ons werk en al zijn wij niet te optimistisch, aldus besloot mevr. Zwiers, wij hebben vertrouwen in de toekomst. Na de pauze heeft de afdeelimg Borsele vam de Landjeugd volksdansen uitge voerd, alsmede Zeeuwsche hoerenliedjes en voordrachten ten gehoore gebracht. Afzonderlijke Britsche bommenwerpers hebben gisteren in den loop van den dag onder bescherming van laag hangende wolken, aanvallen gedaan op steden in het bezette Westelijke gebied. Daarbij leed de Nederlandsche en Franscbe bur gerbevolking verliezen. Twee der aan vallende bommenwerpers werden neer geschoten en stortten aan. de kust omlaag OOGSTOPBRENGSTEN VIELEN MEE Voldoende werkbraohton voor het binnenhalen Op de aardappelen en suikerbieten na zijn alle gewassen, in het algemeen ge sproken, tijdig binnengehaald en ook voor de beide hier genoemde bodemproducten zijn de autoriteiten zeer optimistisch ge stemd. Op welke wijze met de in Nederland zeker niet meer in overvloedige mate aanwezige arbeidskrachten gemanipu leerd moest en nog zal moeten wo-rden om dit' verheugend resultaat te berei ken, is meegedeeld door den heer J. A. Knetsch, hoofd van de afdeelimg Ar beidsbemiddeling van het Rijksarbeidsbu reau. Aan zijn interessante voordracht, waaruit wij hier slechts enkele punten kunnen aanstippen, ontleenen wij in de eerste plaats, dat in de hierna genoem de volgorde gebruik wordt gemaakt van zes soorten werkkrachten: plaatselijke ar beiders, die .van elders moeten worden aangevoerd, vliegende colonnes uit.de wierkverruimingskampen, geóe meerden uit het strafkamp voor economische mis dadigers te Ommen, Arbeidsmannen van den N.A.D. en de schooljeugd. Wanneer de overheid er bij de boeren op aandringt den productieslag met in zet van hun geheele persoonlijkheid te voeren, dan moeten de boeren niet met het argument kunnen komen, dat hetgeen gezaaid wordt, niet geoogst kan worden. Wanneer dit jaar niet alle aardappelen gerooid zouden kunnen worden, zou het geen zin hebben, de plannen, om de met aardappelen bebouwde oppervlakte ten bate van de aardappelmeelfabricage en de varkensteelt het komende jaar nog met 30.000 ha. te vergrooten, ten uitvoer te gaan leggen. Thans is echter gezorgd, dat in het belangrijkste aardappelgebied, n.l. de Noordelijke veenkoloniën, iedere boer, die werkkrachten heeft aangevraagd, twee man per hectare beschikbaar heeft, het geen absoluut voldoende moet worden geacht. Ook in de overige productiestre ken is de toestand niet ongunstiger. In Drente werkt de Nederlandsche Arbeids dienst, in Westelijk Zeeuwsch Vlaande ren voornamelijk de schooljeugd. Dank zij de spontane aanmelding van de H.B.S. jeugd uit Oostburg was het 'niet noodig, in deze afgelegen landstreek volwassen werkkrachten van elders aan te voeren, hetgeen met groote moeilijkheden ge paard zou zijn gegaan. Een belangwekkend novum voor ons land is stellig ook de tewerkstelling van gedetineerden. In het kamp te Ommen zitten vrijwel uitsluitend economische misdadigers. Deze zwarte handelaars krij gen nu de gelegenheid, zwarte handen te krijgen. De h'eer Knetsch deelde nog mede, dat de opbrengst van den oogst over de geheele linie meevalt. De opbrengst van de bijna 20.000 ha. in gebruik genomen grond van den nieuwen N. O.-polder had men geschat op 50 procent van normaal De tot dusver verkregen dorschresultaten wettigen de verwachting, dat wel75 o/o van een normalen oogst zal worden ver kregen'. j i j j Dit doet voor onze voedselvoorziening het beste hopen, wanneer de totale op TELBGBAMMEN WEDERZIJDSCHE LUCHTAANVALLEN. I Woensdagnacht hebben Britsche vlieg tuigen, naar aan het D.N.B. wordt ge meld, boven het Noord-Duitsche kust gebied enkele storingsvluchten gemaakt. Er werden bommen geworpen, waardoor eenige materieel© schade en schade aan gebouwen in woonwijken werd aange richt. Volgens de tot dusver ontvangen berichten werden acht der aanvallende j Britsche bommenwerpers neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben Woensdagnacht aanvallen gedaan op voor den oorlog belangrijke doelen in een stad in Oost-Engeland. DE STRIJD OP MADAGASCAR. Een officieel communiqué uit Vichy over den strijd op Madagascar deeltmede dat de Britten Dinsdag het spoorweg traject Atsirabe—Tananarive hebben ge* bombardeerd. Woensdagmorgen kon le vendige luchtactie worden waargenomen. Mahitsy, dat tot het uiterste toe ver dedigd is, moest opgegeven worden. pervlakte van 40.000 ha. eenmaal voor ge bruik gereed zal zijn. Dat hiernaar met kracht wordt gestreefd, blijkt wel uit het feit, dat het aantal landbouwkrach- ten, dat daar momenteel werkt, ten ge tale van 2300 man, nog dit jaar zal worden opgevoerd tot 6000. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 28 September, fl 0.000: 17110. - t5oOO: 4393. flOOÜ: 10654, 18855, 21849, 21665. 1400 8866, 11062, 13667. f200: 19548. flOO: 1262, 7451, 7725, 13832, 15851, 16417, 19281. SPORT VOETBAL. School- en jaugdvoetbal De Afdeeling Zeeland van den Ned. Voetbal Bond besloot in zijn laatst ge houden vergadering opnieuw over te gaan tot instelling van een Commissie voor Schoolvoetbal. .Enkele jaren geleden be stond reeds een dergelijke commissie en zijn op bescheiden schaal schoolvoetbal- wedstrijiden georganiseerd. Door den oor log en ahidère omstandigheden is dit werk op den achtergrond geraakt. Thans is weer een aantal menschen aangezoent om zitting in een schoolvoefbalcommissie te nemen en zal aan deze commissie tegelijk worden opgedragen het jeugd werk. - Het bestuur van de Afdeeling was na melijk van meening, dat door de vereeni- gingen, welke wel over adspiranten be schikken zijn genoodzaakt dezen te vroeg in de senioren-elftallen te laten meespelen, hetgeen vóór de meestal nog tengere jongens lichamelijk nadeelige ge- volgen zou kunnen hebben. Door het doen organiseeren van jeugddagen, het spelen van beker-, serie- e.d- weds tri j<- den en> al hetgeen de commissie verder dienstig oordeelt, wil het bestuur van de Afdeeling Zeeland het jeugdwerk in de vereenigingen aanmoedigen. Een voetbaltrainer in Zeeland In de laatst gehouden bestuursverga dering van de Afdeeling Zeeland van deft N.V.B. is de mogelijkheid overwo gen een trainer voor de geheele Afdee ling aan te stellen om op die wijze tot een verhooging van het spelpeil in Zee land te kunnen komen. De practische en financieel© gevolgen hieraan verbon den worden thans onder het oog gezien. Het bestuur van "Se Afdeeling Zeeland twijfelt niet aan de mogelijkheid dit plan door te voer en, mits de vereenigingem eensgezind meewerken. Ongetwijfeld zou de aanstelling van een 'trainer de voet balsport in Zeeland weer een flinke stap vooruit kunnen brengen. VOETBAL. - N.V.B. Onderafdeeling Zeeland. Het programma voor a.s. Zondag 27 September luidt: le klasse C. Zierikzee:- Zierikzee IZonnemaire I (3 uur, scheidsr. P. J. Cashoek) Zierikzee: Zierikzee II—Renesse I (3uur, scheidsr. Joh. v. d. Werf) Dreischor: Noordgouwe Schouwen I (3 uur, scheidsr. W. J. v. d. Maas) Burgh: Buirgh I—Burgh II (3 uur, scheids rechter C. B. Hoogerland) 2e klasse C. Zierikzee: Zierikzee III—Schouwen III (1 uur, scheidsr. Joh. v. d. Werf) Dreischor: Noordgouwe III—Ouwerkerk 1 f(l uur, scheidsr. W- J. v. d. Maas) Zonnemaire: Zonnemaire II—Schouwen II (3 uur, scheidsrechter A. P. Struijk?) BurghBuirgh III—Noordgouwe II (1 uur, scheidsr. C. B. Hoogerlarod) Olficieele mededeelingen Taxatiemarkt paarden De Plv. Prov. Voedselcommissaris v. Zeeland maakt bekend, dat in de maan den October, November en Decehiber a.s. op de hieronder vermelde data en plaat sen, taxatiemarkten voor paarden zullen worden gehouden. PlaatsenData t IJzendijke 2 Oct. 6 Nov. 4 Deb. Tholen 5 Oct. 9 Nov. 7 Deo. Zierikzee 7 Oct. 4 Nov. 2 Deb. Axel 9 Oct. 13 Nov; 11 Deb. Oostburg 16 Oct. 20 Nov. 18 Deb. Middelburg 21 Oct. 18 Nov. 16 Dec'. Hulst 26 Oct. 30 Nov. 28 Deo. Goes 27 Oct. 24 Nov. 22 Deo. De ten verkoop- aan te bieden paar den moeten van goed halster en halster- touw zijn voorzien. Inzameling gebruikt persdraad De Plv. Prov. Voedselcommissaris v. Zeeland brengt ter kennis van belang hebbenden, dat veehouders, die op een aankpopvergunning geperst hooi of stroo ontvangen, gehouden zijn bij ontvangst van het stroo het persdraad onmiddellijk los te knoopen en af te geven aan den handelaar, die het hooi of stroo gele verd heeft. Het draad mag niet worden geknipt, maar dient te worden losge knoopt en moet gestrekt dus niet ge vouwen worden ingeleverd. - In verband met een regelmatige hooi en stroovoorziening van de veehouders, is de medewerking van de betrokkenen dringend geboden. Via de handelaren zal het aldus ver kregen draarf weer ter beschikking ko men voor het persen van verdere hoe veelheden fouragestroo. Aankoopvergunningen De Plv. Prov. Voedselcommissaris v. Zeeland vestigt er de aandacht op, dat, ingevolge de Paardenverordening 1942 voor de aankoop van in 1942 geboren veulens, aankoopvergunningen benoodigd zijn. Deze aankoopverguimingen kunnen schriftelijk wórden aangevraagd aan het Kantoor van den Prov. Voedselcommis saris voor Zeeland, Afd, Paarden, Land- bouwhuis te Goes. De veulens beneden 1 jaar zijn vrij van taxatie, behoeven dus niet te wor den getaxeerd. Verkoopers van deze veulens dienen echter wel in het bezit te zijn van het door hen van de koopers ontvangen ge deelte. der aankoopvergunning. Men houde met het bovenstaande wel rekening. Chemische producten Aavmddinga en opgavephcht De Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten maakt bekend, dat' met ingang van 22 September 1942 zijn ingetrokken de Pyriet- en Zwavelzuur- beschikking 1939 No. 1 en de Beenderen- beschikking 1939 No. 1. De op grond van deze beschikking getroffen regelingen blij ven evenwel geldig doordat gelijktijdig zijn toegevoegd aan tabel A, behoorendc bij de Chemische Productenbeschikking 1941 NO'. 1 pyriet (ongeroosterde ijzerkies) zwavel; zinkbiende; gasaarde (afgewe.ke ijzeraarde); zwavelzuur (met inbegrip van oleum); zwaveligzuur; 'beenderen (zoo wel geschoonde als ongeschoonde van eenhoevige dieren, rundoen, schapen, gei ten en varkens); horens; hoeven; lijm- vleesch (met inbegrip van chroomsehaaf- sel van eenhoevige dieren, runderen, schapen, geiten en varkens); beenderlijm (met inbegrip van vleesch- en visch- lijm); gelatine; beenzwart; textielhulp- middelen (d.w.z. die stoffen, welke wor den gebruikt als hulpmiddel bij de fabri cage en veredeling van textielgoederen, waartoe o.m. behooren producten op ba sis van: a. oliën, vetten, vetzuren en Serivaten daarvan; b. vetalooholen. syn thetische vetzuren en derivaten daarvan; c. naphtaline, pyridine en afgeleide teer- producten; d. minerale oliën, wassen of vetten en derivaten daarvan; e. zetmeel en zetmeelderivatenf. enzymen; g. dier lijke lijmen, gommen, caseïne en derivaten daarvan; h. cellulosederivaten en kunst harsen; i. combinaties van een of meer producten genoemd onder a t/m. h) cosmetische producten;kunstharsperspoe- ders, kunstharspersmassa's en kunsthars- injectiemassa's, onverschillig in welken vorm, voorts harslinnen en harspapier, waaronder te verstaan zijn materialen, opgebouwd uit weefsel- of papierbanen, samengebonden door een kunsthars; Ara bische gom, uitgezonderd de kwaliteiten, welke voldoen aan de eischen, gesteld in de Nederlandsche Pharmacopee Editie V; schellak. Tezelfdertijd wordt aan tabel B, behoorende bij de Chemische. Producten- beschikking toegevoegd: si io f uoriden. Deze uitbreiding van de tabellen A en B en tegelijktijdig in de Chemische Productenbeschikking 1941 Nó. 1 aange brachte wijzigingen brengen o.m. dè hier onder gemelde gevolgen mede: Aanmeldingsplicht Elke onderneming, die haar normaal bedrijf maakt Van het fabriceeren, bewer ken, verwerken, importeerén, verhande len, of van het doen verrichten van deze handelingen van goederen, waarvan hier boven is medegedeeld, dat zij zijn toege voegd aan tabel A, is verplicht zich schriftelijk tot den Directeur van het Rijksbureau voor Chemische Producten, Koninfeskade 15, 's-Gravenhage, te wen den tot het verkrijgen van een aan meldingsformulier, onder vermelding voor welke producten men wenscht te worden ingeschreven en ongeacht of men reeds voor andere producten aan het R.C P. is ingeschreven. Zij, die zich uitsluitend met den de tailhandel bezighouden, zijn van deze ver plichting vrijgesteld. De verplichting schriftelijk een aanmeldingsformulier als bovenbedoeld aan te vragen rust ook op fabrikanten en importeurs van goedererf, waarvan hierboven is vermeld, dat deze zijn toegevoegd aan tabel B van de Chemische Produclenbeschikking. II. OpyuvepUcht- Alle fabrikanten, bewerkers, verwerkers en importeurs van, en handelaren in op de tabellen A en B der Chemische Pro ductenbeschikking vermelde goederen zijn verplicht binnen één week na dato dezes op en overeenkomstig door den Directeur van het R.C.P. vast te stellen en op aan vraag te verstrekken formulieren, volledi ge opgave te doen van deze bij hen in voorraad of voorhanden zijnde distribu tiegoederen, voorzoover zij dit niet reeds hebben gedaan. III. Verbodsbepalingen en d'spensalies. Van het verbod tot het voorhanden en in voorraad hebben van alle op de tabel A vermeld^ goederen geldt tot wederop zegging toe een algemeene dispensatie. Van het verbod tot het vervoeren en het doen vervoeren van de op de ta bellen A en B voorkomende goederen geldt eert algemeene dispensatie, behalve voor het vervoer ten uitvoer van de in de Staatscourant van 27 en 28 Febr. met name genoemde goederen. Van het verbod tot het koopen, ver- koopen, afleveren, bewerken, verwerken, van de bij de hierboven vermelde wijzi ging op de tabel A geplaatste goederen geldt tot wederopzegging een algemeene dispensatie met inachtneming van de hier navolgende uitzonderingen, waarvoor dus de bovengenoemde verboden blijven be staan: a. T extlelhuipmU/delm' Gehandhaafd blijft het verbod tot het koopen, verkoo- pen en afleveren van na dato dezes hier te lande vervaardigde textielhulpr middelen op basis van oliën, vetten, na tuurlijke en synthetische vetzuren of vet alooholen en derivaten daarvan. b'. Harens en hoeven' Het koopen, vcr- koopen en afleveren van horens en hoe ven is uitsluitend toegestaan met schrif telijke vergunning van den Directeur van het R.C.P. c. Beendei lijm (met inbegrip van vleesch- en vischlijm), gelatine en been zwart. De dispensatie van het verbod tot het koopen van deze goederen geldt voor be- en verwerkers alleen als zij deze koopen van handelaren en impor teurs. De dispensatie van het verbod tot ver koopen en afleveren geldt voor han delaren alleen voorzoover zij per maand aan ieder hunner afnemers niet meer verkoopen en afleveren dan gelijk is aan een derde gedeelte van hetgeen zij aan die afnemers hebben verkocht en afgeleverd in de periode van 1 Mei 1942—1 Augustus 1942. De dispensatie van het verbod tot het be- cf verwerken en 'tot het doen be- en verwerken van deze goederen geldt voor be- en verwerkers alleen voorzioover zij per maand niet meer be- of verwerken (respectievelijk doen be- of verwerken) dan een derde gedeelte van hetgeen is be- of verwerkt in de periode van 1 Mei 1942—1 Augustus 1942. d. Pyriet en zinkbiende' Ten aanzien van deze producten blijven alle verbods bepalingen gehandhaafd met uitzonde ring van het verbod tot het be- of ver werken van pyriet of" zinkbiende door verwerkers. e. Zwavel. De dispensatie van het ver bod tot het koopen van zwavel geldt alleen voor hoeveelheden van minder dan 1.000 kg. Aan de dispensatie van h^t verbod tot het verkoopen en afleveren is de voorwaarde verbonden, dat ver-' koop en aflevering van hoeveelheden grooter dan 1.000 kg alleen geschiedt tegen inontvangstneming van een door den Directeur van het RjC.P. afgegeven aankoopvergunning. f. GasaaideDe dispensatie van het verbod tot het verkoopen en afleveren van gasaarde wordt aan fabrikanten slechts verleend onder voorwaarde, dat zij uitsluitend verkoopen en afleveren aan door het Rijksbureau voor Chemische (Producten aangewezen ondernemingen. g. Zwavelzuur (met inbt\-jrip van oleum). De dispensatie van alle verbods bepalingen geldt slechts ten aanzien van hoeveelheden, die per maand niet grooter zijn dan eentwaalfde van de hoeveel heden, die in 1239 zijn gekocht, verkocht, afgeleverd, bewerkt of verwerkt. De dis pensatie van het verbod tot het ver koopen en afleveren .van zwavelzuur geldt niet voor het verkoopen en afleveren aan ondernemingen, welke zwavelzuur verwerken voor de vervaardiging van superfosfaat en ensijagezuur of voor het beitseu van metalen. Voor deze laatste ondernemingen geldt evenmin de dispen satie van het verbod tot het be- of verwerken van zwavelzuur. h. Kunstharsperspoeders, kunsthars- peismassa's en hunsiha sinjeeti massa's. De dispensatie van het verbod tot het koopen, be- of verwerken en doen be- of verwerken van kunstharsperspoeders, kunstharspersmassa's en kunstharsinjectie-' massa's geldt niet voor be- en verwer kers van deze goederen. Geldigheidsduur kaastoewijziDgen De Secretaris-Generaal van het Depar tement v. Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat de geldigheidsduur van de toewijzingen voor kaas met- een verval datum gelegen in het tijdvak van 1 Sep tember tot en met 15 October 1942, is verlengd tot en met. 15 October 1942. Huishoudelijke artikelen en keukengerei Ingevolge de bekendmaking in de St.ct, van 21 September 1942 is het koop-, verkoop- en afleveringsverbod voor me talen huishoudelijke artikelen of keuken gerei in dier voege gewijzigd, dat: I. fabrikanten, importeurs, grossiers en detailhandelaren slechts de onder sub II genoemde geëmailleerd of gegalvaniseerd ijzeren of aluminium artikelen niet mo gen koopen, verkoopen of afleveren zon der vergunning van den Directeur van het Bureau voor de Metalen Verwerken de Industrie. Dit bèteekent, dat in te genstelling met de bestaande regeling, v artikelen, welke uit andere metalen, b.v. blik zijn vervaardigd, wel zonder ver gunning kunnen worden gekocht, ver kocht of afgeleverd; II. het aantal artikelen, waarvoor het verbod geldt, wordt uitgebreid» zoodat het koopen, verkoopen of afleveren van de volgende artikelen in geëmailleerde, gegalvaniseerde of aliminum uitvoering zonder vergunning van den Directeur van het Bureau voor de Metalen Verwerken de Industrie is verboden: afwaschbak- ken, bedkruiken, bekers, borden, braad sleden, deksels, drinkbussen, eetketels, emmers, etensdragers, inmaakketels, ke tels (alle soorten), koekepannen, koffie kannen, lepels (alle soorten)» marmieten, melkkannen, melkkokers, pannen (alle soorten), schalen, schotels, schuimspanen, steriliseerketels (m,et en zonder inzet), teilen, theepiotten, vergieten, \Vaschke-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3