DE GOUDEN VALLEI WWWxWWWWxx 11 Uit Stad en ProvliTcie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 24 September HILVERSUM 1. 415.5 M. 7*15 Lichte gram.; 7.30 BNO: Nieuws berichten; 7.40 Vroolijk den odhtend in; 8.30 BNO; Nieuwsberichten; 8.40 „Het hoogtepunt", causerie; 8.50 Symphonie- lorkest; 9 Licht ochtendprogramma; 9.30 Spiegel van den dag; 9.40 Licht och tendprogramma; 10 Otto Hendriks en zijn orkest; 10.30 „Als je maar goed luistert"; 10.45 Otto Hendriks en zijn orkest; 11.15 Kamermuziek; 12 Almanak 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest;. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; 13 Zang met pianobegeleiding; 13.35 Vierhandig pianospel; 14 Het Museum- j Kamerorkest; 14 „Kleine reize, groote gedachte"; 15.15 Haarlemsdhe Orkestver. 16.05 Pianovoordracht; 16.45 BNO: Nieuws zakelijke en beursberichten; 17 Ensemble Willy Kok; 17 45 Vaudeville-orkest en soliste; 18.15 Uit den mond der kinde ren, een Europeesch jeugdprogramma; 19 Brandende kwesties; 19.15 Marschmuziek; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO „De wereld meening uit vreemde- kran ten"; 19.50 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; van 20.15 alleen voor de ra dio-centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Omroep- symphonie-orkest; 21,05 Zang met pia- anobegeleiding; 21.15 Omroepsymphonie- orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Heyn Quartet; 22.15 Idyllische Impres sies; 23—24 Soirée musieale. HILVERSUM II. 301.5 M. I 7.157.4C Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 BNO: Gesprok jn binnenlandsch overzicht; 8 Een Nederl. boer trok naar Oostland; 8.15 Berlijnsch Philharmonisch orkest; 8.30 BNO: Nieuws berichten; 8.40 Liederen van Manuel de Falla; 9 Lichte gram.; 9.15 Voor de huis vrouw; 9.20 Lichte Zangplaatjes; 10 Gods dienstige uitzending; 10.30 Pianovoor dracht; 11 Gesprekken tusschen mam en vrouw over de opvoeding van hun kind; 11.20 Symphonie-orkest; 11.30 Boyd Baeh- man en zijn orkest; 12.30 Programma- overzicht; 12.35 Gilles et Julie; 12.45 BNO Nieuws- en zakelijke berichten; 13 „Bes te peren in den tuin en hoe ze kweeken"; 13.15 Alt, harp en hobo; 14 Godsdien stige uitzending; 14.80 De Melodisten; 15.30 En hier is dev koffergramofoon; 16 Zang met pianobegeleiding; 17 Kin derkoor van den Nederlanidschen Om roep; 17.30 Clavecimbelvoordracht18 Vraaggesprek over reddend Zwemmen; 18.15 Gram.; 18.30 BNO: Nieuwsberich ten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Wat Nederland schrijft; 19 Conder- to grosso, Handel; 19.15 Viool en piano en zang met pianobegeleiding; van 20.15 alleen voor de radioeentrales die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.15 Will Glahé en Zijn orkest; 20.50 Omroeporkest en orgelspel; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Mili tair overzicht;' 22.10 Avondwijding; 22.20 24 Zie Hilversum I. 1 BADioymuws Donderdag 24 September J Ernstige muziek. j Het Museum-Kamerorkest o.l.v. Dirk Bal- foort mm.v. Irma Timmerman, sopraan, concerteert om 14 uur over den zen der Hilversum I. Het Omroep Symphonie-orkest voert om 20.15 uur (Hilversum I) m.m.v. de pianiste Maria Stroo een Beethóven-pro- - gramma uit. Maria Stroo speelt het 4e piano-concert van Beethoven. Voorts hoort u een eerste uitvoering van de Roma- suite van Bizet. Het geheel staat onder leiding van Leo Ruijgrok. Godsdienstige uitzendingen. 10 uür: Morgenwijding; 14 uur „Zon dag 31 van den Heidelbergschen Ca te- D\oor weinig van anderen te veruxtch- t ten spaart men 2ich veel teleurstellingen Feuilleton chismus" door ds. G. van Doorn te Vol- lenhove; om 22.10 uur: A vond wijding. Deze uitzendingen zijn over den zen der Hilversum II. Sport. Om 18 uur hoort u over den zender Hilversum II een., vraaggesprek over red dend zwemmen. Om/ 8 (uur zal J. Barendregt over Hil versum II iets vertellen over Oostland, Voor de vrouw. Om 11 uur (Hilversum II) kunt u het derde deel van een serie luisterspelen door Jan van Rheenen, getiteld „Ge sprekken tusschen Man en Vrouw II (deel II „Een vlug kind") beluisteren. HAAMSTEDE. De jaarlijksche bloemen tentoonstelling van „Floralia", welke Zaterdagmiddag in de Tuinbouwschool ge houden is, is ook dit jaar weer uitste kend geslaagd. Behalve de door de leer lingen der lagere scholen gekweekte pot planten, waren er ook verschillende irt« zendingen van particulieren van kamer planten en snijbloemen. Vooral onder de kamerplanten, bevonden zich mooie* exemplaren, waaraan mén zien kon, dat ze met zorg en toewijding opge kweekt waren. De jury had dan ook vooral bij de groep kamerplanten geen gemakkelijke taak, omdat' deze planten moeilijk met elkaar te vergelijken zijn. De prijzen werden voor de groep ka merplanten toegekend aan: le prijzen Mevr. Landegent—Dalebout en mej. J. van Sluijs; 2e prijzen mevr- van Zuijen—Boot en L. v. d. Klooster; 3e prijzen mevr. den Boer—Hanse en mej. J. van Sluijs. Snijbloemen: le prijs mevr. Saraber; 2e prijs mevr. Hartog—Kolpa3e prijs mevr. Landegent—van Waveren: Eervolle vermeldingen verkregen mevr. Landegent- Dalebout en mevr. -Dijkman—Hanse, ter wijl aan een fraaie inzending padden stoelen van de afd. Schouwen van de ■afd. Schouwen van de Ned. Jeugdclub voor Natuurstudie, welke samengesteld was door de heeren N. Lijsen en'J, Vier gever ook een eervolle vermelding werd toegekend evenals aan een groepcactus sen en vetplanten van mevr. Hartog— Kolpa, welke beide laatste inzendingen ter opluistering waren ingezonden. Voor al de groep paddenstoelen had de groote belangstelling van1 de talrijke bezoekers. Bovengenoemde prijzen zullen uitgereikt worden op - de wellicht binnen korten tijd te houden ledenvergadering. Na af loop. van de tentoonstelling reikte de vioe-VQorzi'tter van „.Floralia",de heer Jan van Waveren, aan de schoolkin deren ide volgende prijzen uit Ageratum: 1, Martha de Goede; 2, Nar dus Straaijer; 3, Corrie v. d. Berge. Primula: 1-, Jan Verton; 2, Huib Heijt; 3, Jannetje Bakker. Tagetes (Afrikaantjes): 1, Adriaan Thijsse; 2, Piet Remmers; 3, Albert Ba- link. Pelargonium: 1, Piet Remmers, 2, Ma rien Boot; 3, Leendert van Strien. Fuöhsia: 1, Annie Geleijnsé; 2, Anna Slager; 3, Riek v. d. Weel- Cuphea: 1,= Riek v. d. Weel; 2, Annie Geleijnse; 3,= Jaap Bolink. Paddenstoelengroepjes: 1, Ina Hanse; 2, Bertus Visser; 3, Janna de Bruijne Nd. Het bestuur van „Floralia",, dat zoo veel doet om 1de liefde voor bloemen en planten bij jong en oud op (te wekken, kan ook nu weer met genoegen op deze geslaagde tentoonstelling terugzien. RKNESSE. Donderdag a.s. zal het 30 jaar geleden .zijn, dat dhr. G. Horst ln dienst trad bij de familie Vriesendorpi, bezitters van het slot Moermond ter 20 door Emma Hoogwerf Tusschen de plooien van haar japon haalde ze den leeren gordel te voor schijn en hield hun dien voor. Niemand zei wat en na een minuut gezwegen te nebben, ging zij voort: Eerst was ik bang geweest, maar nu had ik zekerheid! Ik beschuldigde hem en hij was te verrast, om het te ontkennen en vertelde, dat hij er aan- deelen in de goudmijn voor had gekocht. Nu was ik bang» dat Albert en hij el kaar zouden ontmoeten en dus zei ik hem, dat de mannen die zij beroofdihad^ den, in 'tkamp waren en hem wraak ge zworen hadden en zoo is hij weer met den postwagen teruggegaan. Hij vroeg mij om geld; maar ik gaf hem heel weinig en even later ging hij1. Ik nam den gordel en was op het punt dien in dè lade te leggen, waar ik hem Zoo lang opbergen wilde, tot ik het geld bij el kaar zou hebben, toen Albert Korte- weg binnen kwam en mij zag. Wat zei hij Nan en wat deed hij? Hij deed wat géén ander in het kamp zou hebben gedaan hij NIEUWERKERK. Maandagavond 21 September, werd in een der lokalen der O.L. school, vanwege het Ned. Bijbelge nootschap een Bijbeletalage gehouden, waarvoor .groote belangstelling bestoni. Ds. Venema opende de bijeenkomst met een toepasselijk woord. Behalve de ge- beschuldigde er mij van, dat ik den gordel gestolen en het geld verborjgfen zou hpbben. Hij noemde mij een.... die vegge! Er volgde een driftig gemompel en meer dar. een hand greep naar de re volver, die ze allen in den gorel bij Zich droegen. Het zou Albert slecht ver gaan zijn, als hij op: dat oogenblik het vertrek binnengekomen was. Ze waren allen #zoo trotsch op Nan; trotsich op haar schoonheid en op haar moed. Een beleediging, héér aangedaan, was hier evengoed een beleediging. Andermaal trad Wim Kruisweg naar voren Je hebt maar één woord te zeggen, Nan, en het volgend uur hangt hij aan den boom te bengelen. Neen, ik wil niet, dat hem een haaf gekrenkt wordt. Hij moest immers wel zoo denken. Alleen en nu trilde haar stem eenigszins hij had een maand in hetzelfde huis gewoond en dus had hij mij beter moeten kennen. Maar 1 wat kan het mij ook eigenlijk scheleni, wat hij zegt, of denkt. Morgen gaan ze alle twee weg. Waarschijnlijk zal ik ze nooit weerzien. Maar één dir»g zullen ze toch niet kunnen zieggen of denken, en dat is, dat ze hier in het kamp beroofd werden. Nu heb ik acht hon derd gulden minder, djan Max Kor te- weg in den gordel bij zich droeg. Wil jullie mij die leenen? wone Statenvertaling in allerlei formaat, waren er ook Bijbels voor slechtziender, en blinden,alsmede Bijbels in allerlei talen, enz. Ds. Westerhof gaf een verklaring van een en ander; hoe de Bijbel het meest verspreide boek is en in de meest ver schillende talen is gedrukt De bijeenkomst werd met dankzegging door Ds. Westerhof gesloten. Talrijke bestellingen op Bijbels en Nieuwe Testa menten werden genoteerd. OOSTERLAND. De landbouwer J. C. Nelisse Sr. alhier, rooide dezer dagen een aardappel van het Bevelandersoort, die het gewicht van ongeveer 1 kilo gram bleek te hebben. ST.-ANNALAND. Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken is C. M. P. W. Hanssens, op zijn verzoek met in gang van 1 October 1942 als burge meester van deze gemeente eervol ont slagen. STAVENISSE. Onder buitengewone groo te belangstelling werd j.l. Zaterdag op de alg. begraafplaats alhier ter aarde be steld het stoffelijk overschot van wijlen dhr. W. P. Stoel, in leven onderwijzer aan de O.L. School, alhier en boekhou der van de Ver. voor Ziekenhuisverple- ging voor de eilanden Tholen en St.- Philipsland. Nadat het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, trad allereerst naar v^iren oud-burgemees ter Hanssens, die namens den burgemeester, die door ziekte verhinderd was, een enkel woord sprak. Hij prees den werklust van den overledene, die ondanks alle tegenslagen in zijn leven, den moed niet verloor. Hij wees er op, dat een goed onderwijzer is heengegaan. i Dhr. van Dissel, hoofd der Openbare school, schetste den overledene als een harden werker, wien niopit iets te veel was. Namens personeel en kinderen bracht hij een laatste groet aan den over ledene. Ds. Vréügdenhil van Oud-Vosse- meer schetste het groote verlies, dat de Ver. voor "Ziekenhuisverpleging met dit verscheiden lijdt. De overledene was een nauwgezet en accuraat boekhouder, die gedurende zijn loopbaan op onverbe terlijke wijze de belangen der vereeniging behartigd heeft. Ds. Damsté herdacht de vele arbeid, welke de overledene op kerkelijk ter rein heeft verricht. Met dankbaarheid werd de groote steun naar voren ge bracht, welke de ontslapene voor de Jongelings- en Mannenvereeniging is ge weest. Met groote ernst wees Z Ëerw. voorts op de broosheid en vergankelijk heid van het leven. Hij bad de weduwe en verdere familie kracht toe om deze zware slag te boven te komen. Ds. Batelaan, Ned. Herv. predikant te Tholen, sprak als vriend en oud-predi kant te dezer plaatse. Ook deze spr. wees met ernst op de roepstem, welke uit dit graf tof allen uitgaat. Dhr. A. van -t Veer sprak een enkel woord als voorzitter van cfé Ouder-Coim- missie aan de Ö.L.S. De jongste broeder van den overledene dankte voor de eer aan het stoffelijk overschot van zijn overleden broeder be wezen. Diep onder den indruk verliet de tal rijke schare den doodenakker. Vormingsoord „Zonneduin" Dè afgeloopen week was voor het Vor mingsoord „Zonneduin"- van het Neder- landsche Arbeidsfront te Domburg een zeer bijzondere. Deze week was n 1. de jeugd, werkzaam in verschillende bedrij ven, uitgenoodigd om vier dagen ,op „Zonneduin" door te brengen. Vier heer lijke dagen, doorgebracht met sport, spel en wat het voornaamste was, het zich bezinnen op dè problemen der jeugd in de bedrijven. Verschillende sprekers, allen functionarissen van het N.A.F., heb ben hier de jeugd een dieper inzicht gegeven in de voor hen vaak zoo moei lijke vraagstukken ten opzichte van den nieuwen tijd. In het prachtig gelegen Is dat alles, Nan? Kruisweg lachte overmoedig. Ze had den dien avond hoog gespeeld' en hij was bijzonder gelukkig geweest: een :stapeltje goud en banknoten lag op het tafeltje naast hem. Met een bandbewe ging daarheen Zei hij: Er is geert kwestie van leenen tus schen jou en mij, Nan! Wat van mij is, is van jou. Neem er van, wat je hebben wilt. Maar dat wilden de anderen niet tóe- laten. Ze drongen om haar heen en legden hun goudgeld vóór haar op' de toonbank, zoodat zij wel driemaal de som kon krijgen, die ze vroeg. Het kostte haar moeite, om hen te oveTreden, de rest van het geld terug te nemen, toen Ze het verlangde bedrag had. Ze bleven haar nog gadeslaan, toen zè dit in den gordel naaldje. Daarna keek Zij den kring rond, met een glimlach van dankbaarheid op de lippen en met stralende oogen, terwijl ze hen één voor één de hand drukte. Ze stond daar als een koningin, om geven door haar huishouding. Wim Kruis weg stond het dichtst bij en hem gaf ze het eerst de hand. Hij sloot die in zijn gebruinde krachtige vingers en druk- 1 te ze toen aan de lippen; iets, wat de anderen één voor één volgden. Terwijl ze zoo stond, omringd door haar hovelingen, hun één voor één de Vormingsoord, waar rustig en gezellig ingerichte kamers den cursisten alle ge legenheid wordt geboden om zich in den vrijen tijd te verpoözen, heerschte steeds een gezellige drukte. Deze eerste bijeenkomst der jeugd kan dan ook als zeer geslaagd worden ge noemd. De cursisten hebben in goede kameraadschap een leerzamen en gezel- ligen tijd op hét Vormingsoord doorge bracht en het tot ^weerziens, dat Vrij dagmorgen tot afscheid klonk, kwam bij allen uit het hart. De Vormingsleider van Zonneduin" heeft hiermede weer het bewijs geleverd, zijn taak uitstekend te verstaan. itUll' BEOHTZAgEN Frauduleuze slachtingen In een requisitoir tegen een clandes- tienen slachter, die terechtstond voor den economische rechter te Arnhem, heeft de Officier van Justitie de volgende belang rijke -verklaring afgelegd Sedert lang vechten de Nederlandsche justitie en politie eenerzijds en de fraur duleuze slachters anderzijds een strijd uit op het terrein der frauduleuze slach tingen. De Nederlandsche justitie en politie hebben getracht de frauduleuze slach tingen met alle middelen den kop in te drukken. Zij hébben daartoe alle wape nen gebruikt, die haar ten dienste staan. Er is begonnen met geldboeten, daarna hechtenisstraffen, tenslotte is overgegaan tot een principale gevangenisstraf. Het vorjge jaar is er bijgevoegd de mini mumstraf van zes maanden. De frau duleuze slachters hebben echter niet wil len luisteren; zij zijn doorgegaan, on danks de herhaalde waarschuwingen, die hen bereikten. Spr. ideelde thans méde, dat hem Vrij dag het bericht heeft bereikt, dat de frauduleuze slachtingen voortaan door den Duitschen rechter Zullen worden be recht. Aartsoplicliter veroordeeld Voor de rechtbank te Breda heeft te recht gestaan een aartsoplichter uit Am sterdam, die West-Brabant onveilig heeft gemaakt door de boeren „de helpende hand" toe te steken. Verdachte had blij kens de dagvaarding en het getuigen verhoor bij verschillende boeren bedra gen in geld ontvangen, onder het voor wendsel, dat hij loopende strafzaakjes, smokkelzaakjes, wel voor hen Zou op knappen, want hij onderhield nauwe re laties met den Economischen Reéhter, dien hij \zelfs bij zijn voornaam Roem de. Hij gaf zich uit voojr Controle-amb tenaar of Rijksrechercheur. Ja,1 hij kon den Economischen Rechter wel omkoo- pen, doch dat kostte natuurlijk geld. Met f 1200 was de boer in kwestie, die 25 mud tarwe gesmokkeld had, of juis ter gezegd, waarvan de verdachte had gehoord, dat hijj25 mud tarwe had ge smokkeld, van het heele zaakje af. Toen dat boer dat te duur vond1 werd; het een loven en bieden, Zoodat de prijs kwam vast te staan op f 400. De officier was echter niet met f400 tevreden, want dié eischte drie jaar ge vangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte heeft reeds Zestien veroor deelingen wegens diefstal en verduiste ring achter den rug. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Overdracht of splitsing van landbouwbedrijven In het verordeningenblad is een wijzi ging verschenen van het besluit nr. 219/ 1940, houdende regelen met betrekking tot het vervreemden van. landbouwgron- I den. i Deze wijziging bestaat uit de volgende punten 1) Niet alleen voor een eigemdomswis- seling is toestemming vereiischt, doch ook bij vestiging, wijziging of overdracht van de zakelijke rechten op den grond. hand toestekend, en hen toesprekend mets haar zachte, muzikale stem, kwam Albert Korteweg terug van een lange wandeling over het Veldt en passeerde de deur. Hij was moq^en dorstig en toen hij de cantine nog open zag staan en Dirk gewaar werd, achter de toonbank, dacht hij er zoo helf en half over, om even naar binnen te gaan en zich te verfris- schen aan een glas brandewijn met water. Toen hij vlak bij de deur was, zag hij Nan, stralende en glimlachend, met den gordel over den arm. Ze had niets van een dievegge, dacht hij. Had hij haar onrecht aangedaan en was zij tóch onschuldig? Hij durfde de cantine niet binnengaan, maar trad in huis en bleef daar met kloppend hart haar terugkeer afwachten. HOOFDSTUK X. Het duurde nog geruimen tijd, eer zij kwam. Hij hoorde haar den mannen goe den nacht zeggen en toen ging ze de deur binnen, maar bleef nog even van het schoone uitzicht over de bergen ge nieten, stralend en glimlachend en met den gordel over den arm. Een paai* minuten sloeg hij haar in stilte .gade; toen trad hij te voorschijn vatte haar hand, en, er op wijzend, vroeg hij, bijna smeekend: A Nan, in 's Hemelsnaam, zeg toch, 2) Zonder toestemming van de grond kamer hebben geen rechtskracht: a. Scheiding van een nalatenschap en van iedere andere onverdeeldheid. b) Boedel verdeel ingen in den zin van art. 1167 van het burgerlijk wetboek, wanneer daarin landbouwgronden of eeir zakelijk recht worden verstrekt. c. Iedere testamentaire bepaling, waar door landbouwgrond of een zakelijk recht wordt gesplitst. Landbouwgronden mogen dus in be ginsel niet meer worden gesplitst en moe ten bij scheidingen zooveel mogelijk in de handen van die deel gerechtigden ko men, die bereid zijn, zelf het land te exploi'teeren. De belangrijkste uitbreiding is de be paling, waarbij het besluit van toepassing wordt verklaard op splitsingen van grond naar aanleiding van een erfenis en wel door een testamentaire bepaling of door eerv scheiding van een nalatenschap. Hier moet, evenals bij alle andere schei dingen de Grondkamer nagaan, of de algemeene of bijzondere landbouwbelan gen zich tegen splitsing verzetten of niet en of bij een scheiding of bij opdracht tot een splitsing de belangen van de landgebruikers,*'die genegen en in staat zijn het land, zelf te exploiteeren, op de juiste wijze zijn behartigd. Zoodoende is de ongebreidelde split sing van landbouwgrond, die, zooals de ervaring heeft geleerd, leidt tot de ver nietiging van een gezond hoerendom en tot de. vorming van zeer kleine boeren bedrijven, welke geen levensvatbaarheid meer hebben1, onmogelijk gemaakt. De Grondkamers hebben bij de uit voering van dit besluit weer een nieuwe belangrijke taak gekregen, die daarbij zeer nauw zullen samenwerken met de bevoegde organen van den Ned. Land stand. Bij dè vraag of in een uitzonderings geval een splitsing kan worden toegela ten, moeten alle moeilijke gezichtspunten in aanmerking worden genomen. In de eerste plaats moet aan de hand van de bedrijfseconomie worden vastgesteld of de splitsing de levensvatbaarheid van het-bedrijf niet teniet doét en of de ge splitste stukken nog een. voldoende be staansmogelijkheid bieden aan een boe rengezin. Voorts moet ook rekening wor den gehouden met alle/ ideëele gezichts punten én overwegingen, voortvloeiende uit de. historische ontwikkeling. Ook een vrij" groot bezit aan landbouwgrond dat historisch gegroeid ds en dn hoogeren zin een eenheid vormt, moet bij het openvallen der nalatenschap sleèhts in uiterste noodzaak worden gesplitst. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 22 September. Aanvoer 2521 stuks vee, w'.o. 104 paarden, 156 veulens,' 167 schapen, 907 runderen, 134 graskalveren, 256 nuchtere kalveren, 44 biggen. 253 bokken en geiten. Prijzen per stukmelkkoeien f 700—600500 kalfkoeien f 710—600—500vare koeien f 500-400—340; vaarzen f 480-360-235; pinken 1310—230—190; graskalveren f200 160—80. Aanvoer graskalveren korter, handel lui, prijzen iets lager; aanvoer melk- en kalfkoeien als vorige week, handel traag, niet prijshoudend; vare koeien aativoer klein, handel stug, prij zen van vorige week moeilijk te hand haven; vaarzen en pinken aanvoer gering, handel sleepend, prijzen onveranderd. Bij de Maaandag gehouden verkiezin gen voor de gemeenteraden in Zweden heeft de sociaaal-democratische regee- ringspartij volgens de voorloopige uit slagen de zwaarste nederlaag geleden In Stockholm b.v. heeft zij zes manda ten aan de communisten moeten afstaan, die sinds "vier jaar met slechts drie mandaten ia het raadhuis van de hoofd stad vertegenwoordigd waren en thans over negen zetels beschikken. Ook de rechtsche partij heeft zich niet kunnen handhaven en mandaten moeten afstaan. dat ik mij vergist heb: dat die hand even smetteloos en rein is, als ze er uitziet! Neen, de smet is er nog. Die kan nooit afgewischt worden! Ze trok haar hand uit de zijne en ging langs hem heen het huis binnen. Albert was van plan geweest dien volgenden ochtend vroeg te gaan; maar even voor het uur, dat bepaald was voor het vertrekken terwijl ze nog aan het ontbijt zaten, kwam een man zeggen, dat een van de paarden, die hij dien vorigen dag gekocht had, kreupel was geworden. De eigenaar had er nog een, en Albert stond haastig op van hpt ont bijt en ging met den man mee. Max was niet bijzonder terneergeslagen door deze vertraging, want de afwezig heid van zijn neef bood hem een uitste kende gelegenheid voor een gesprek on der vier oogen met Nan. Hij ging het warenhuis binnen, waar zij bezig was een klant te bedienen. Hij wachtte tot de vrouw weg was en sprak toen overredend: 1 Hoor eens Nan, we hebben nog een uur samen eer wij vertrekken. Sluit nu den winkel en laten wij daarginds bij dc rivier afscheid van elkaar nemen (W*ordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2