DE GOUDEN VALLEI Radioprogramma Zondag 20 S'ptembir HILVERSUM I. 415.5 M, 7.30 Symphonisch Zondagmorgenconcört 8.15 Harmoniemuziek8 30 De zin van het boer zijn; 8.45 Pianospel; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 „De dag van van daag; 9.30 Zondagmorgen zonder zorgen; 10.30 Deutsche Stunde; 11.30 De stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BON: Nieuwsberichten en populair actueel praatje; 12.45 Baehcan- tate12.40 Uit Berlijn: Het J^uitsche volksconcert; 14 Omroepsympbonie-oirkest 14.40 Eunopeesche schrijvers in dezen tijd 15 Omroepsympohie-orkest; 16 Ensemble Willy <Kok; 16.45 Marschmuziek17 Zon- dagmiddagcabaret17.45 BNO: Sportuit slagen en Oostlandpraatje; 18 Sport van den dag; 18.30 Herfstpotpourri; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.50 Zang met pianobegeleiding; Van 20.15 alleen voor de radiocentrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken; 20.15 Omroeksymphonieorkest21.15 Lichte zang- en orgelsoli; 21.45 Nieuwsberichten; 22 Musette-orkesten spelen; 22.45—24.00 Van operette naar opera. HILVERSUM II. 301.5 M. 7,30—9.15 Zie Hilversum I. 915 Voor de jeugd; 9.45 ,,De Veristen", disco- causerie; 10.30 Studiedienst; 11.30 Gewijde muziek; 11.40 „DeHartog, een reformator populair actueel praatje; 12.15 Program ma-overzicht; 12.20 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 12.30 Een soldaat spreekt tot de jeugd; 12.45 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 13 „Wie en wat waren onze voorouders?"; 13.15 Om roeporkest; 14 „Pieter Breughel"; 15.00 Graag gehoorde operafragmenten; 16.00 Amsterdamsch opera voor het voetlicht; 16.15 Balletmuziek door Symphonie-or- kest; 17 Nederlandsche boekenschouw; 17.20 Eerste Jeugdconcert; 18 Gerard van Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den Krevelen en zijn orkest; 18.30. BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 Militair weekoverzicht; 19.00 Nederlandsche taalclub; 19.30 „Front en vaderland", een gevarieerd programma; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel"; Voor de radiocén trales: Geschwister Buchberger; Van 20.15 alleen voor de radiocentrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken; 20.15 De Melodisten, solist en piano spel; 21.15 Piano en orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair over zicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24.00 Zie Hilversum I. Maandag 21 September HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Lichte grampl.; 7.30 BNO: Nieuws berichten; 7.40 „Vroeg begonnen.;.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 „De Omroep! herdenkt...." 8.50 Viool en orkest; 9 Lidh- te ochtendklanken; 9.30 Spiegel van den dag; 9.40 Lichte ochtendklanken; 10 Po pulaire orkestmuziek; 10.40 Voordracht; 10.45 Ensemble Willy Kok en solist; 11.30 Zang met pianobegeleiding; 12 Al manak; "12.05 Klaas van Beeck en zijn orekst; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Salonorkest en Freddy Va- lier's Ster Trio; 14 „Elck wat wils"; 15 Herfstpoëzie uit West-Europa; 15.15 „Elck wat wils"; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 Viool en piano; 17.30 Leven en sterven van den groptèn Nederlander Jan Pieterszoon Coen; 18 De Melodisten, orgel en zang; 19 Po litiek weekpraatje; 19.15 Marschmuziek; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Internationaal zakelijk praatje; 19.50 Bar nabas von GecZy en Zijn orkest; van 20.15 Alleen voor de Radiocén trales, die over een lijnverbinding met de studio 'beschikken; 20.15 Rotterdamscih Philtoar- monisch orkest; 21.45 BNO: Nieuwsber.; 22 Francisco Canaros en Zijn orkest; 22.15 Operettefragmenten; 23.15—24 Dans muziek. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Sportnieuws; 8 Ac tueel nieuws voor boer en tuinder; 8.15 Lichte grampl.; 8.30 BNO: Nieuwsbérldh- Feuilleton 18 door Emma Hoogwerf Dat komt ook in orde. Tenminste, dat denk ik wel, Zei Nan erf keek ovar het opgewonden gelaat 'van Max naar Albert. Maar er is één voorwaarde verbonden aan het weer in je bezit ko men; namelijk, dat je géén vragen doet, waér het ding vandaan komt, of wie er mee aankwam of wat dan ook! Je moet er je eenvoudig mee tevreden stel len, hem enkel uit mijn handen aan te nemen. Daar zal ik mij dan ook mee te vreden stellen. Maar de dieven moeten Mier dan wel een nauwgezet geweten hebben. De gordel is tóch gestolen; niet verloren op het Veldt en opgeraapt door den reiziger, die denzelfden weg volgde Neen, hij was gestolen. Nan hield steeds strak den blik op Albert geves tigd, terwijl ze dit zei. Maar öf de dief had een nauwgezet geweten, zooals je zei öf hij was bang dat zijn vergrijp zou ontdekt worden en dus heeft hij zijn eer opgehouden. Mag ik je een vraag doen, Nan? tDat mag je, maar daarom beloof ten; 8.40 Fragmenten uit „Rosamunde", van Schubert; 9 Lichte gram.pl.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Omroeporkest en solist; 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Piariovoordracht; 11 Voor de kleu ters; 11.20 Kinderkoor „Zanglust"; 11.30 Peter Kreuder; 11.45 Amabile-sextet; 12.30 Programma-overzicht12.35 Berlijnsch Opera Orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 "Familie de Boer; 13.15 WA Mozart-programma; 14 Gods dienstige uitzending; 14.30 Zang en piano 15 Orkest en piano; 15.30 Voor de vrouw 15.50 Scalaorkest; 16 Klassiek middag concert; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 Voor de jeugd; 17.30 Orgelconcert; 18 De Reportagestaf presenteert; 18.30 BNO: Nieuwsberichten 18.40 Spiegel van den dag; 18,50 BNO: Friesch praatje; 19 Twee ouvertures van Franz von Suppé; 19.15 „Geheimen van den tijd: De menseh in de wereld"; 19.30 Cello en piano; van 20.15 alleen voor de Tadiocentrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken; 20.15 „Promenade", gevarieerd programma 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22,10 Avóndwijding; 22.20 —24 Zie Hilversum I. RADIONIEUW 8 Zondag 20 SipUmber Ernstige muziek. Het Omroep Symphonie Orkest o.l.v. Leo Ruijgrok concerteert om 14 uur (Hil versum I). Er worden o.a. wierken van Richard Strauss, Jean Sibelius, Brahms, Mozaft en Joh. Wagenaar" uitgevoerd. Om 17.20 uur over Hilversum II eerste Jeugdconcert van dit seizoen o.l.v. Leo Ruijgrok. Uitgevoerd zal worden: lste Symphonie van Ludwig van Beethoven. Godsdienstige uitzendingen. 10.30 uur Studiodienst, geleid door ds. W. A. Hoek te Amsterdam; 11.40 uur „De Hartog", een reformator der 20 e eeuw" I, door Peter Sonneveld te Am sterdam en 22.10 uur: Avóndwijding. Deze uitzendingen zijn alle over den zender Hilversum II. Sport. Om 18 uur hoort u over den zender I weer „Flitsen uit het Zondagsclhe sport gebeuren". Cultureele uitzendingen: De uitzending „De zin van het boer zijn" hoort u om 8.30 uur over beide zenders. Dirk van den Bospoort wijdt zijn Zondagochtend-beschouwing ditmaal aan den naderenden herfst. Om 19 uur hoopt u over den zender Hilversum II de eerste uitzending van de Nederlandsche taalclub „Tot leeringbe en de vermaeck". Voor de jeugd. Om 9.15 uur hooren jullie over den zender Hilversum II weer de uitzen ding „De Tooverbal". Staatspolitiek. Om 11.45 uur hoort u over Hilversum I „Neeriands stem van het Oostfront". Om 14.30 uur Front en Vaderland; groeten voor Nederlanders aan het Oost front - „Vier eeuwen Nederlandsch. Muziekleven" De Persdienst van den Nederlandsehen Omroep meldt: De muziektentoonstelling „Vier eeuwen Nederiandsch (Muziekleven", welke tot 28 September in bet kader van hef Tweede Nederlandsche Radio-Muziekfeest in het Rijksmuseum te Amsterdam wordt ge houden, heeft reeds honderden bezoekers tot zich getrokken. Vooral op de mid dagen, dat de conservator van 't Haag- sehe Gemeentemuseum, de heer D. Baj- foort, de bezoekers op de expositie rond leidt, is de belangstelling buitengewoon gToot Dank Zij de voortreffelijke orga nisatie van déze tentoonstelling, waar door Zij ook als werkobject bijzonder in teressant is, krijgt men een goeden kijk op. het muziekleven in Nederland ge durende de laatste vier eeuwen en den ik nog niét, dat ik die beantwoorden zal. Heeft de man, die ons hierheen rèed, 'm gestolen en 'm weer -terugge bracht? Wèt? Van Asperen? Die is de eerlijkheid in persoon 1 Neen, houd je nu maar aan de voorwaarde en doe geen vragen meer. Krijg ik dan vanavond den gordel terug? Vanavond of morgenochtend. Dat beloof ik je. Dat is goed nieuws, hé, Albert? Zeg, wat scheelt er aan? Het lijkt wel, of ge er in het geheel niet mee inge- men bent, dat wij den gordel en deni inhoud terugkrijgen? Die vervloekte gordel! riep Albert buien Zichzelven en veriiet het waren huis, terwijl Max hem nakeek met on geveinsde verbazing: Wat scheelt hem, Nan? Hij zei zoo waar een vloek! Dat heb ik nu nog nooit van hem bijgewoond en dèt wel in ge zelschap van een dame! Misschien beschouwt hij mij ook niet als een dame! Ik geloof niet, dat je veel op hebt .met mijn neef, Nan; Hij is ook niet mak kelijk in denomvang. Maar hij is de beste, trouwste vriend, dien ik ooit in mijn leven had! Ik wilde wel, dat jullie het wat beter samen kon vinden! Och, wat komt het er op aan, belangrijken rol, welke de radio' In dezen cultuurarbeid speelt. Ook de radiozaien, die wat inrichting betreft overzichtelijk en boeiend zijn genieten de aandacht van de bezoekers, die thans tevens in de gelegenheid gesteld worden om via een welverzorgd en uitgebreid foto-ma teriaal kennis te nemen van de dagelijk- sche werkzaamheden van het radiobedrijf, vooral wat betreft de muziekuitvoeringen De museumconcerfen, waaraan de pro- minenste figuren uit de Nederlandsche; muziekwereld hun medewerking verlee- nen, worden geregeld door muziekief- hebbers bijgewoond. Uniek zijn de uit voeringen op Zondag- en Dinsdagmiddag, daar dan de kamermuziekconcerten zul len gegeven worden in costuums en de cors uit vroeger eeuwen en op de in strumenten, welke in dien tijd bespeeld werden. Op het eind van deze week wordt de duizendste bezoeker op de tentoon stelling verwacht. Hem of haar zal een waardevolle surprise door den Omroep overhandigd worden. VERSQHILLENDE BER1GHTEN Nieuwe honingprifcen - In de Staatscourant van 16 September is de prijzenbeschikking 1942 (honing ge publiceerd, waarmede de oude tot nu toe geldende honingprijzen zijn verval len. Raathoning, die uitsluitend als luxe artikel te beschouwen is, mag voortaan niet meer worden verhandeld. Voor slin gerhoning is een kleine prijsverhooginig: voor den verbruiker, en. een overeen komstige verhooging van de tusschen- handelsprijzen noodig gebleken om de bijenteelt vo,or den imker aantrekkelijker te maken en uitbreiding ervan te bevor deren. Voor de bestuiving der landbouw gewassen is een bloeiende bijenstand voor ons land immers van onschatbaar belang. De zeeptonnen L en M Er schijnt eenig misverstand te bestaan over de zeepbonnen L en M, die op het oogenblik geldig zijn voor een rant soen eenheidszeep, waschpoeder en toi letzeep. Dit misverstand is blijkbaar ont. staan doordat op bon M; van de textiel- kaart voor mannen 45 gram toiletzeep kan worden gekocht. Sommigen meenen nu, dat op den bon M van de textlei- kaart voor dames eenheidszeep of wasch poeder of toiletzeep gekocht kan wor den en het is reeds voorgekomen, dat een drogist, die weigerde hierop* in te gaan, het met een van zijn klanten aan den stok kreeg. Toch had de winkelier volkomen ge lijk. De bonnen L en M> waarom het hier gaat zitten niet aan de textiel - kaart, maar aan de speciale zeepkalart, die voor Zuigelingen en kinderen tot 8 jaar wordt uitgereikt. Volwassenen be zitten in het algemeen dergelijke kaar ten niet, en beschikken, wat Zeep* be treft, over de bonnen 370 en 371 al gemeen, en over de bonnen 335 en 336, wier geldigheidsduur tót en met Woens dag 30 September is verlengd. Wat de textielkaarten betreft, geeft dus alleen de bon Mi van de kaart voor mannen recht op Zeep, én wel op 45 gram scheerzeep. Melk voor de varkens Een veehoudster te Heerde (Geld.) had, in strijd met de voorschriften, een buiten gewoon groote hoeveelheid melk gebruikt voor 'het voederen van haar varkens. Voor menschelijke consumptie geschikte en bestemde voedingsmiddelen mogen echter onder geen beding worden aange wend voor de voedering van dieren. Dat een dergelijk vergrijp den overtreder zwaar wordt aangerekend, moge blijken uit de boete van 3000 gulden, die de tuchtrechter de vrouw oplegde, nadat zij zich voor haar overtreding te verantwoor den had gehad. Vaste brandstoffen voor kookdoeleinden Gedurende het tijdvak van 15 Septem ber 1942 tot en met 30 April 1943 geeft OHicleele Landbouwmededeelfngen voor de Provincie Zeeland DORSCHEN In verband met het zeer beperkte aan tal beschikbare dorsdhstellen met aan- drijfkracht, mag geen enkel doróc\!istel van een loondorscher stil komen le staan. Dit houdt in, dat er thans ook ge- dorscht moet worden in tijden, waarop in andere jaren het dorschen gedeeltelijk 'placht stil te liggen, b.v. in de aard appel- en bietencampagne. De telers zul len dit zeker inzien en derhalve hun volle medewerking voor het dorschen blijven verleenen, opdat geen dorsch- plicht zal moeten worden opgelegd. CENTRALE DORSCHPLAATSEN Telers, die aangewezten -zijn hun pro ducten op een Centrale Dorschplaats t-. dorschen en hieraan tot dusver geen gevolg hébben gégiéfren, moeten erop re kenen, dat zij straks, wanneer een -dorsch- machine in hun buurt staat te dorschen, hun producten alsnog moeten aanvoe ren. Doen zij1 dit niet, (dan zullen zij hiertoe verplicht worden. UITSTEL SCHEUBPLICHT 2941/1942 Het is de- LCO gebleken, dat sommige telers, die uitstel hadden gekregen van het scheuren tot 10 Augustus 1941, on der de verplichting om op dit gescheur de grasland vóór 25 Augustus 1942 kool zaad te zaaien boven hun gewone kool zaadverplichting, nog niet of niet ten volle aan deze verplichting hebben vol daan. Zulke telers zijn in overtreding en onverminderd dit feit zijn Zij' voor zoover dit extra koolzaad nog niet door rhen is uitgezaaid verplicht om in 1943 anderhalf maal zooveel blauwmaan- zaad te telen. Zouden bedoelde personen Zelfs nog niet aan hun scheurplicht hebben vol daan, dan kunnen Ze, indien ze daarvoor een geldig motief kunnen aanvoeren, als nog uitstel krijgen. Echter geldt dan ook de verplichting om in 1943 anderhalf maal de oppervlakte met blauwmaan- zaad te betelen. SCHEUBPLICHT 1942/1943 i Tegen een opgelegde scheurpÜCht 1942- 1943 kan de gebruiker alleen in beroep komen, indien hij geweigerd heeft het scheurplidht-formulier mede te ondertèe kenen. Verder kunnen ook andere be langhebbenden in beroep komen, b.v. de verpachters van het weiland. Ook over nemers van scheurplicht kunnen beroep aanteekenen, indien het door hen aange wezen te scheuren perceel zou worden afgekeurd. j Een beroepsschrift moet schriftelijk worden ingediend bij de, LCO of bij de i I Productiecommissaris. De uiterste termijn hiervoor ligt 10 dagen na het oplegge i van de scheurplidht, resp. na de mede- deeling, dat geen gel,eigenheid tot over dracht wordt' gegeven. Tegelijk met het indienen van een be roepschrift moet er een bedrag, gelijk aan 10 cent per are van het bewustj perceel gestort worden op de postreke ning van de LCO, no. 239.230, Dit be drag wordt terugbetaald wanneer hei beroep "gegrond wordt verklaard. VERKOOPBRIEF JE S VLAS Altijd nog komen er vérkoopbriefje 5 van vlas te laat bij de LCO binnen. Dit geeft op alle mogelijke manieren vertraging. De monsters kunnen niet op i tijd worden getrokken, vandaar stagna tie in de taxatie, j De machtigingen tot afname komen met vertraging binnen, wat tot gevolg heeft, dat de koopers hun vlas niet kunnen weghalen. Doen ze dit toch, om- i dat ze meenen, dat ze niet wachten kunnen, dan loopen Ze de kaïns, dal hun vlas in beslag wordt genomen. Dit alles omdat een teler (want die is daar voor verantwoordelijk en niet de koo- per) Zijn verkoopbriefje 'niet op tijd heeft ingediend. DE PLAATSVERVANGEND VOED&EL- C9MMI3SARIS VOOR ZEELAND. de met 04 KF gemerkte bon der DZ~ ikaart voor vaste brandstoffen voor kook doeleinden recht op het koopen van één eenheid: vaste brandstoffen met uitzon dering van anthraciet. De verbruikers zullen met de op dezen bon aan te j schaffen brandstoffen moeten toekomen tot 1 November 1942, aangezien eerst op dezem datum een nieuwe bon zal worden aangewezen. I 24 peraeelen 3 dagen afgesloten van electriciteit i Na de waarschuwing van den burge- meester, aan de bewoners van 's-Graven- hage is de Haagsche politie 'begonnen met haar controle op de naleving der verduisteringsvoorschriften. Als gevolg daarvan worden ingaande heden 24 per- ceelen drie dagen afgesloten van het I lichtnet. De bewoners kregen bovendien een procesverbaal. De moordaanslag te Lunteren Hoewel de toestand van den landbou wer W. Bloemendaal, die vorige week na een huiselijken twist door zijn oudsten zoon met een buks werd neergeschoten en dientengevolge levensgevaarlijk werd gewond id oor een schot in de r echte rl'ong. aanvankelijk een wending ten gunste scheen te nemen en de hoop op herstel niet. uitgesloten werd geacht, deden zich, zoodanige complicaties voor, dat het slachtoffer Donderdagmorgen in het ge meentelijke ziekenhuis te Arnhem aan de ■bekomen verwondingen overleed. Twee kinderen verdronken Het 5-jarig zoontje van den landbou wer A. Oost te Klazienaveen was op het land aan het spelen met het even eens 5-jarig jongetje van den heer H. niet waar, of ik nu wat meer of minder ben ingenomen met den man, dien ik na morgenochtend toch nooit weer zal zien. Zóó, denk jé' dat? Hoor eens Nan, je weet immers, dat ik je liefheb, is het niet? Je hebt het mij tenminste dikwijls genoeg gezegd, antwoordde zij met half- teederen, half-droevigen glimlach l Goed. Hoor dan eens; waarom zou den we niet in Durban trouwen? Daar woont een kennis van mij en die zou het alleraardigst vinden, als wij uit haar huis trouwden. En dan zou ik je als mijn vrouw meenemen naar Europa. Wat een onzin 1 Neen, het is geen onzin! Ben je bang, dat ik je niet gelukkig zou maken, Nan? Ik verzeker je„ dat ik dat niet anders zou kunnen, innig lief, als ik je heb! Haar gelaat werd veel zachter van uitdrukking en streelend legde ze hem de hanid op het hoofd: Ik weet Max, je meent het nu vast, dat je mij lief hebt. Maar het zou geen blijvend gevoelen zijn. We hooren eenmaal tot een verschillende wereld;' Zoo dra je mij naast je moeder en je nichtje Francine zag, zou je teleurge steld zijn. Albert heeft mij gisteren ver teld van je thuis. Neen we moeten elkaar vaarwel zeggen en ieder onzen eigen weg gaan. Flokstra. Beiden geraakten in een in de nabijheid van het land gelegen ka naal en verdronken. Ment el prijzen worden herzien Op 1 Oct. as. worden twee nieuwe bepalingen van kracht, waardoor de prij zen van houten meubelen, op andere wijze dan tot nu toe, zullen worden ge- calculeerd, waardoor deze binnen rede- j lijfce grenzen- worden 'gebracht en de ver koopprijzen, nadat een idetailmargebe- I schikking deze aangelegenheid heeft ge regeld, sterk zullen dalen. In de eerste plaats is in de Staats courant van 16 Sept. j.L, een beschikking opgenomen, die alle meubelmakers ver plicht hun1 prijzen volgens een bepaald caleu'latiesehema te berekenen. De onder nemers zijn daartoe in vier groepen gerangschikt, n.I. fabrikanten, kleinfabri- kanten, stoffeerders en ambachtslieden, I voor elk waarvan een bepaalde wijze i van berekening is voorgeschreven. Meu belhandelaren, die zelf stoffeeren, vallen hier ook onder. I Oproep Nationale Jeugdstorm Jonge Nederlandsche mannen van 17 tot 25 jaar, die zich in de naaste toe komst al® kaderlid van den nationalen jeugdstorm willen inzetten voor de lei ding van de Nederlandsche jeugd in het nieuwe Europa, dienen zich daartoe aan te melden bij het stafkwartier van den nationalen Jeugdstorm, Koningslaan 9, te J Utrecht. J Van' 1 November 1942 tot 1 Februari 1943 volgen zij dan een leergang voor beroepskaderleden aan het kaderheem te Ommen (O.), waar na -gebleken geschikt heid een aanstelling volgt. De aanmelding moet voor 1 October Als je niet met mij mee wilt, dan zal* ik om je terugkomen. Wel, neen. Je zult mij vergeten; en wie weet, hoe gauw al)! Ik zal je nooit vergeten, Nan! En ik kom om je .terug! Ik zal terugkeeren: met een hart, evenzeer overvloeiend van liefde voor jou, als nu! Dan zal je mij toch wel gelooven en naar mij luisteren, hè, Nan? Ja, als je terugkeert, zal ik naar je luisteren. En beloof je dan, dat je een jaar en een dag op mij' wachten zult? Als ik dan niet terug ben, dan zal je vrij zijn. Bedenk wel, dat er geen band be staat tusschen ons. We zijn beiden ge heel vrij. Maar als je het zoo graag hebt, dan zal ik een jaar en een dag op je wachten. Het zal echter te ver geefs zijn, Max. HOOFDSTUK IX. De cantine was dien avond voller dan ooit en de bezoekers waren nog eens zoo luidruchtig. De aandeelen van die bewuste mijn aan de Koningüinieriviiér stegen met verwonderlijke snelheid, dus waren ze allen in opgewekte stemming en er werd eens een glaasje extra ge dronken. Het lawaai drong door in de kamer waar Nan bij het lamplicht zat te naaien, met Max naast zich. Albert zat tegenover haar en hij kon zijn gedachten niet bepalen bij het boek dat hij onder handen had. I Hoe kon zij daar nu zoo kalm zitten luisteren naar de hofmakerij van Max, zij, die berouwvol had moeten zijn over haar zonde? Bezat ze dan geen ge weten; geen schaamtegevoel?.... Hij kon slechts veroordeelen de schoone Delila, I die zoo vriendelijk glimlachte tegen den man, dién zij beroofd had! I Na een uur stond hij op en vulde zijn pijp, nam zijn hoed en ging naar de deur. Waar ga je heen? vroeg Maxi Uit. Ik kan dat lawaai niet ver dragen. Toen de deur achter hem dichtviel, lachte Max: i Wat scheelt hem toch? Ik heb hem nog nooit zoo norsch gezien en dat nog wel op onzen laatsten avond! Zijn jullie dan besloten om morgen te gaan? Albert wil het eenmaal. En nu de ingenieur, wiens plaats hij zoo lang in- nam, beter is, kan hij ook weg. Maar hij had voor het laatst niet zoo onaan- i genaam moeten zijn. Jullie hebt toch niet gekibbeld, zeg, Nan? I Waarover zouden wij nu kibbelen? Ik weet niet.... Misschien is hij niet ingenomen met ons engagement! Ons wèt? (WaOtcU vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2