Uit Stad en Provincie Tegen verspilling van gas en electriclteit ¥>e voorzieningen, die met'het oog op den naderenden winter ten aanzien van de steenkooldistributie moeten worden getroffen, nopen de overheid tot het nemen van maatregelen, die een ver mindering van de ko.lenbehoefte der gas- en electrkitei sbedrijven mogelijk maken. Te dien einde zal "het verbruik van gas en electrk-itéit, in de eerste plaats bij de groote industrieele bedrijven, opnieuw borden bezien. Doch ook de particuliere verbruiker zal zijn medewerking moeten verleenen lot verbetering van de kolenpositie. Dat is bovendien in zijn eigen belang, ten- einde te voorkomen, dat het thans voor hem geldende rantsoenee.ingspercentage zou moeten worden verlaagd. In dit ver band wordt de aandacht gevestigd; op een tweetal aanvullingen op de gas- en elec trie heilsbeschikking, opgenomen inde staatscourant van 7 dezer. Daarin wordt bepaald, da.t het ver boden is gas en electriciteit te verspillen. Gedacht wordt hier bij voorbeeld aan het verzuimen van het uitschakelen van de verlichting bij het verlaten van gangen en portalen, het gebruik van meer elec- trisehc lampen per vertrek dan dringend noodzakelijk is, het gebruik van ovens voor het verwarmen' van borden en schalen en vele andere overbodige toepas singen. Ieder, die zich niet aan dit voor schrift houdt, loopt geyaar te worden gestraft, ook indien zijn gas- of electrici- teitsraiitsoen door die verspilling niet zou worden overschreden. Z\ERIK,ZEE. De bekende handelsondei' nem.ng „M.C.D." alhier, heeft haar kan toor en magazijnen overgeplaatst van de Meelstraat naar den hoek van de Schuithaven A 4, waar tot voor kort de boekhandel van dhr. Volkeri was gevestigd. De heer Doeleman heeft het ruime winkelpand voor zijn onderneming laten inriehtfen door er zijn kantoor en opslagplaatsen te vestigen. Het kantobr- is practisch en modern ingericht, terwiji de daarnaast en daarachter gelegen lo kaliteiten veel ruimte bieden voor alles wat bij de handelsonderneming hoort. Gelegen op een van de drukste punten van cjo stad zal deze verplaatsing van kantoor en magazijnen, ondernemer en clientèle zeker gerieven. KERKWERVE. Daartoe opgeleid door den heer C. Tazelaar te Moriaanshoofd slaagden dezer dagen te Hoofddorp voor het toelatings-examen aan de Chr. Land- bouwwinterschool aldaar, de volgende leerlingen: B- Boot te Moriaanshoofd; J- den Boer van Schutje en A. Padmos van Eikerzee. STAVENISSE. In een gehouden gecom bineerde vergadering van alle besturen van de op het eiland bestaande korfbal clubs werd, na een uiteenzetting van de secretaris van den Zeeuwschen Korf- balbond besloten, om tot genoemde fe deratie toe te treden. Besloten werd, dat de clubs in het kader van de Federatie voorloopig een halve competitie zullen spelen. Na afloop van de vergadering werd een propaganda-film voor de korf balsport vertoond. Ziekenhuis Noordgouwe Tot vijfde lid van het algemeen be stuur van het Ziekenhuis te Noordgouwe is benoemd de heer A. H. Vermeulen te Brouwershaven. De functies in het bestuur zijn thans als volgt verdeeld: J. J. Geluk, burgemeester; van Noord gouwe, voorzitter; A. H. Vermeulen te Brouwershaven, secretaris; W. van den B'erg te Bruinisse, penningm., vice-voor- zitter jhr. mr. J. Schuurbeque Boeije en dr. W. H. Ittmann te Brouwershaven, alg. adjunct. VISSCHEEIJ BERICHTEN De oorzaken van echaarechte aan zeevisch Het behoeft geen verwondering te wek ken, dat onder de huidige omstandighe den de vraag naar zeevisch zeer groot is. Het is thans echter buitengewoon moei lijk een vischmaaltijd te gebruiken, daar er vrijwel geen zeevisch is te krijgen, en, voor zoover het nog mogelijk is, de prij zen zeer hoog zijn. Wat is hiervan de oorzaak? Nederland is ten opzichte van de zee, de belangrijkste leverancier van visch, zeer_gunstig gelegen. Toch is het Nederlandsohe volk over het algemeen geen vischetend volk. Het vischverbruik bedroeg in de afgeloopefi decennia niet meer dan ongeveer 10 kg. per jaar per hoofd der bevolking, t.w'. (ongeveer 3 kg. harilng, 4 kg. versche zee visch en 3 kg. paling, zoetwatervisdu, geconserveerde visch, mosselen, enz. Vooi een ondiep, land éls Nederland is die hoeveelheid zeer gering, vooral wanneer men daarnaast het vefbruik in Duitsch- land plaatst, waar het meer dan 12 kg. per jaar per hoofd bedroeg. De tegenwoordige bijzondere omstan digheden hebben wel eenige verandering in de vraag naar zeevisch gebracht. Zij is zelfs zóó groot geworden, dat men bij een normalen aanvoer nog niet in de be hoefte zou kunnen voorzien. De zeer ge stegen vraag haar visch is dan ook een belangrijke oorzaak van de huidige schaarschte. De voornaamste oorzaak moet men echter zoeken in den geringen aanvoer. De aanvoer van haring, die in dezen tijd van het jaar dicht bij de Engelsche kust en op de Doggersbank wordt gevanglen en altijd een belangrijk visscherijproduot is geweest, is geheel onmogelijk. Alleen door beperkte uitoefening van de vis- scherij dicht onder de kust is het welis waar mogelijk visch aan te voeren, doch begrijpelijkèrws in zeer geringe mate. De vroegere groote aanvoer van visch. welke voornamelijk uit schelvisüh en ka beljauw bestond, is er thans niet. De kleine vaartuigen brengen in hoofdzaak schol, tong, schar en wijting aan, welke beide laatste in normalen tijd tot de (aller goedkoopste vischsoorten behoorden. Al deze visch is tegenwoordig door verschil lende oorzaken zeer duur. De zeer groote vraag bij het huidige geringe aanbod leidt vanzelf tot een hoogen prijs. Pas onlangs is een maximum-prijs vastgesteld, doch deze maximum-prijzen zijn vergele ken met de prijzen in normalen tijd, hoog, hetgeen noodzakelijk is, omdat de productiekosten naar verhouding zijn ge stegen. De vischaanvoer is, zooals gezegd. geringdoordat de visscherij, als gevolg van de oorlogsomstandigheden, slechts in zeer beperkte mate kan worden uitge oefend. Bovendien zijn de sociale lasten hooger dan normaal, in verband met de groolere gevaren, waaraan dp visschers bij de uitoefening van hun beroep zijn blootgesteld. Ondanks het feit, dat de vischstand is' verbeterd, is de aanvoer toch niet zoodanig, dat in de sinds den oorlog sterk gestegen en nog steeds stij gende behoefte kan worden voorzien. Tenslotte dient volledigheidshalve te worden vermeld, dat de invoer van visch nimmer van beteekenis is geweest - en thans feitelijk onmogelijk is. (P.Z.Cl) KERKNIEUWS Aanvang Kerkdiensten Met Zondag 13 September beginnen de kerkdiensten ider Vrijz. Herv. te Zierik- zee, om 10 uiir. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Ontsmetting van pootaardappelen tegen rhizoctonia Ter bestrijding van de Rhizoetoniaziekte in aardappelen wondt, indien op het poot- goed de bruine of zwartachtige korstjes van deze schimmel (zg. sclerotiën) in eenige mate voorkomen, ontsmetting ten zeerste aangeraden, pit gelid zoowel voor vroeg als voor laat gerooid pootgoed- De aanwezigheid van ide sclerotiën kan vastgesteld worden door een flink mon ster. in water schoon te wasschen. De bruin of zwart gekleurde sclerotiën wor den idan goed zichtbaar. De ontsmetting in het najaar verdient aanbeveling boven die in het voorjaar. Late ontsmetting in het voorjaar moet worden afgeraden. Raadzaam is het, de aardappelen eeist eenigen tijd' na het rooien te behandelen, opdat de huid goed is afgehard. Er bestaat eenige kans op beschadiging. Voordat tot ontsmetting wordt over gegaan', moeten de aardappelen ontdaan .worden van idem aangehecnten grond door ze te wasschen in gewoon water. Wordt dit nagelaten, dan kan de ontsmettings- stof niet voldoende tot de sclerotiën doordringen, terwijl zij bij de aanwezig heid van grond ook spoediger haar wer king verliest. Diit laatste As ook het geval bij ontsmettingin zakken1- Ook dit moet dus worden nagelaten. Het beste is, of de aardappelen los in de vloeistof te storten, of in manden of ijzeren korven te ontsmetten. (Bij aanwending van su blimaat of Fusariol mogen geen ijzeren korven gebruikt worden, daar deze stof fen ijzer aantasten.) De temperatuur van de vloeistof mag in geen geval beneden 5 graden C. zijn- Men zorge er voor, dat de ontsmette aardappelen goed opgedroogd zijn, vóór dat ze voor den winter worden opge borgen. De beste bewaring is wel in poterbakjes. De ontsmetting kan worden uitgevoerd met, in alphabetische volgorde genoemd: Aardasan, Aretan, Fusariol-natontsmet- ter, sublimaat of Tubavit- Aardasan, Aretan, Fusariol-natontsmët- ter en Tubavit worden aangewend in een oplossing ter steTkte van 11/2 op duizend, dus 11/2 gram op 1 liter water; de aard appelen worden daarin gedurende 20 tot 30 minuten ondergedompeld. Voor het onderdompelen van 1 hl aardappelen (plm. 70 kg) is ongeveer 50 liter vloei stof noodig. Dezelfde oplossing kan driemaal ach tereen gebruikt worden. Er bestaat ech ter geen bezwaar tegen, dat dit zesmaal achtereen geschiedt. Het is echter, noo dig, dat na iedere behandeling per 100 liter gebruikte oplossing 4 liter van een oplossing van dubbele sterkte, dus van 3 op duizend, wordt toegevoegd. Na zes maal gebruikt te zijn, moet de oplossing door een nieuwe vervangen worden. 1 1 ONZE TABAKSPOSITIE De Haagsche redacteur van „,De Tijd" meldt het volgende: Bij de uitreiking van de nieuwe tabaks- kaart deinen geruchten de ronde, dat de kaart waarschijnlijk niet in haar geheel gehonoreerd zou kunnen worden. Wij |hebben ons daaromtrent verstaan met de bevoegde instanties, die de juistheid van deze geruchten niet konden bevestigen. Integendeel, wij kregen eerder den in druk, dat het wel degelijk in de bedoe ling van de overheid ligt de rantsoenen voor rookwaren, welke thans worden verstrekt te handhaven, wat ook wel mogelijk lijkt. Aan den anderen kant evenwel staan oenige faetorqp, die de mogelijkheid ope nen, dat de overheid toch nog te zijner tijd een verandering van rantsoenen moet invoeren. Zoo Is ér de onzekërheid b.v. omtrent het aantal snoep- en rookers- kaarten dat nu is uitgereikt. Indien er aanzienlijk meer rookerskaarten in ge bruik zouden zijn gekomen, kan dit van in vloed zij n opde "Tabaksdistributie. Daar komt nog bij-de onzekerheid om trent den aanvoer. En dan heeft men nog te maken met het volgende feit: de kwaliteit der sigaren gaat steeds achter uit en dientengevolge jiemen de rookers hun toevlucht tot" rooktabak, die echter steeds moeilijker verkrijgbaar- wordt. Wanneer ey geen rooktabak te verkrij gen is gaan veleii over tot het rooken van sigaretten. Een al te groote vraag naar sigaretten zou straks tot een ver laging van rantsoenen kunnen leiden. Het lijkt wel uitgesloten dat van de tegenwoordige föökerskaart nog een re servebon zal wórden aangewezen voor een extra-rantsoen. TOONEEL EN FILM Voor de uitvoering van de Tooneelver- eeniging ,,Advendo" te Zierikzee, bestond zoo'n belangstelling, dat al een reprise is aangekondigd. De traditie heeft hieraan zeker nok schuld, gehad, daar in vroe gere jaren deze Septemberdagen zich kenmerkten door toioneeluitvoeringen van gezelschappen uit het Noorden. „Adven- da" heeft de traditie voortgezet en met succes! Het stuk van Jaap van der Poll .jDc Doofpot", heeft het met veel gloed ver tolkt. De horretyessf eer heeft de schr ij - ver uit elkaar willen rukken en met die taak een oom uit de tropen belast, wiens komst een totale», ommekeer bewerkstel ligt, zoodat er een. frissche wind begint te waaien in de,.duffe atmosfeer van het..huisgezin, waar het haantje zwijgt en het hennetje kraait. Maar dat veran dert. Ep hoe! Hét publiek, dat met groote belangstelling en dito- vroolijkheid, de dilettanten den geheelen avond met grioote interesse volgde, heeft geweldig plezier gehad om de rake opmerkingen, die telkens over het tooneel sproeiden en zienderoogen de duffe atmosfeer de den opklaren. Men heeft echt genoten van het goede spel van de leden van deze tooneelc'iub. De diverse typen waren goed uitgezocht én voldeden zeer, dank zij mede de regie van den heer A. D. Gonstandso en de, grimeering van den heer H. v. Doorn. Dc tooneëlaankleeding- werd verzorgd door den heer Iz. Hage. Aan het slot had de- club een spontaan, applaus te incasseeren, toen de dames- dilettanten bloemen werden aangeboden. Het ,,Zierikze3£:ch Amusements-Orkësl", onder leiding van den heer Joh. van Beveren, verdient zeker mede een woord van waardeering en aanmoediging voor haar goede entre-acte muziek, die een gezellige sfeer schiep; op dezen geslaag den avond van „Advendo". SPORT Cpoziing Sportpark Hofloste Zondag as. wordt het Gemeentelijk Sportpark te Renesse, dat iets. van zijn oorspronkelijke afmetingen heeft verlo ren, maar nog alleszins voor voetbalveld geschikt is, geopend met wedstrijden van de v.v. „Renesse" tegen de v.v. („Zon- nemaire" met twee elftallen. Het veld is te bereiken langs de Luieweg én -de Hoogenboomweg. Hoewel Renesse 2 er weer enkele spelers bij heeft kan het nog niet in de competitie uitkomen, daar er zonder haar niet minder dan 14 wedstrijden gespeeld moeten worden, zoodat van uitstel ejd. geen sprake kan zijn. Zouden er echter nog eenige spe lers bijkomen dan treedt Renesse II toe. De wedstrijden van as. Zondag, ilie om half 2 jen hal/c! 4 aanvangen, beloven spannend te zullen worden. Renesse I komt als volgt uit: W. van Sluijs, d.j J. Reinhoud en A. Verjaak a.; J- van; Zenderen, (ex-Sliedrecht), J. W. Kooman en C- de Roo, m.; L. Dorreman, J- de Wit, K- A- Stoel, C. v- d. Werf -en A. Verj aal, v« TELEGRAMMEN Britsche vliegtuigen boven WeBt-Duitschland Naer het D.N.B. ran Duitsohe militair* *ijd« verneemt hebben formaties van de Britsohe luohtmaoht Donderdagnacht aan vallen gedaan op versoheiden* plaatsen in West-Duitsohland. Volgens de tot dos vérre ontvangen rapporten werden 21 der aanvallende vliegtoigen door luobtdoel- artillerie en naohtjagers neergeschoten Nieuwe Britsche aanvallen op Madagascar Naar te Vioby bekend is geworden, hebben Donderdagmorgen vroeg, Engelsohe strijdkrachten aanvallen gedaan op ver soheiden* havens van het eiland Made gesoar. Op versohillende plaatsen van het eiland sijn Britsohe troepen aan land ge gaan. 'Naar ntt Stookholm wordt gemeld, heeft Renter in een extraberioht medege deeld, dat gelijktijdig de volgende havens aan de Westelijke kust van het eiland sijn aangevallen: Majunga, Ambeje <-p 120 mijl ten Zuiden van uiego Buaret, alamede Morondara op 340 mjjl ten Zniden van Akjanga. Nader wordt te Vioby nog officieel mede-, gedeeld: Na een vergeefsobe landings poging van Gaullistische strijdkrachten op 8 September op 15 km. ten noorden van Mejanga op Madagascar, hebben Britsohr- strijdkrachten, Donderdag in den oohtend, een aanval ondarnqmen even onreo'bt- -vaardig als die op Diego Suarex. De aan ▼al was gerioht op verschalden# havens aan de Westkust. Een groote vloot, die over aanzienlijke middelen besohikte, minstens even groot als indertijd bij Diego 8narez, heeft tege lijkertijd bij het aanbreken van den dag op3 10 Septembar Majanga aangevallen, de grootste haven aan de Westkust van Madagascar. Verder Ambaja, 200 K.M. ten Zuiden van Diego 8u»res, Morondava, 350 K.M. ten zuiden van Mejanga. Alleen reeds bij Majanga telde men 18 sohepen. Bet Britsohe iuohtwapen is tot minstens' 160 K.M. diep over het binnenland van het eiland gevlogen. Alle Fransoben zulltn deze niet te quelifioeeren aanvallen brandmerken. Bun gedachten en gevoelens zijn bij de ver sohillende verdedigers, die onder ongelijke voorwaarden strijden voor. de belangen en de eer van Frankrijk. Volgens aen bericht van Reuter uit Washington heeft het Amerikaansohe Ministerie van Buitenlandsohe Zaken ver klaard, dat Engeland en de Vereenigde Staten overeengekomen zijn verdere mili taire operaties, zoo noodig, op Madagascar te. ondernemen. PREDIKBEURTEN Zondag 13 September Ned. flerv. Kerk. Zierikzee. Nieuwe kerk. 10 ure, ds. Valeton. Kleine kerk. 10 ure, ds. v. d. Poel (Coll. Kinderzorg). Luth. Kerk. 10 ure, mej. Monsees, Garef. Kerk. 10,30 en 5 ure, ds. Leene. Chr. Geref. Kerk. 10.30 en 3.30 ure, ds. Hoogsndoorn. Geref. Gem. (St.-Domusstraat) 10.30, 3 en 7 ure, Leeskerk. Oud-Garef. Gem. 10J30, 3 en 7 ure, Laaskark. Burgh. 10 30 ure, da. Saraber (Colleete Zuiderzeefonds). Haamstede. 11 ure, ds. den Hollander Geref. kerk, 11 en 3 30 ure, ds. Voorneveld. Geref. gem. 11 en 3 30 ure, Leesdienst. Eikerzee. lt ure, ds. Bosohloo,. Geref kerk. 11 en 4 ure, ds. v. d. Berg. Nieuw erkerk. 11, ds. Westerhof en 7 ure, idem (Extra ooll.) Geref. kerk. 11, de. *Veenstra ven Colijnspleat3.30 en 7 ure, Leesdienst. Geref. gem. 11, ds. Berth, 3 Leesdienst en 7 ure, ds. Berth. Poortvliet. 11 en 3 30 ure, da. Vroeg- indewejj. Geref. kerk. 11, 3.30 en 7.30'ure, ds. Steenblok. Geref. gem. 11, 3 30 en 7 ure, Leesdienst. Be gemeentelijke vestigingsverordeningen De seoreteri8-genereal van het departe ment van binnenlandsohe zaken heeft de aandaoht van de Commissarissen der pro- vinoies gevestigd op de gemeentelijke restiginge ver ordeningen, zulks in verband met het dnor genoemden secretaris generaal in Jali 1942 vastgestelde vestigingsbeslnit. Ingevolge dit besluit verlieten bedoelde plaatselijke verordeningen, welke het reobt van vestiging beperken, haar geldigheid, indien zij niet vóór 1 November a.s. zijn goedgekeurd. Het wordt daarom van be lang geacht, dat de burgemeesters van de gemeenten, waar thans een vestigings- rerordening van kracht if, voor zooveel noodig op korten termijn, overgaan tot het vaststellen van een nieuwe verorde ning. Daarbij moet o.m. met het volgende rekening worden gehouden: In de ter zake door de burgemeesters te verstrekken toelichting wensobt de secretaris generaal in het bijzonder uit voerig te zien uitgetoond, dat het uitvaar digen van een vestigingsverbod in de be- trtffende gemeenten met het oog op de verhouding tuarohen de beschikbare woning- ruimte en de behoeften aan woongelegen heid volstrekt noodzakelijk is. Binnenlandsobe zaken stelt sioh name lijk op het standpunt, dat alleen dan tot hst vaststellen van een verordening waar bij het reoht van vestiging wordt beperkt een maatregel, welke diep in het maat schappelijk leven ingrijpt -— mag worden overgegaan, indien aannemelijk kan worden gemaakt, dat, bij het ontbreken van deze regelen, de belaDgen der volkshuisvesting in ernstige mate zouden worden geschaad. Jaarweddo-regeling ledon Qedep. Staten De wnd. Commissaris der Provincie Zeeland heeft besloten I. de Verordening tot regeling van de jaarwedde van de leden van Gedep. Sta- <ea van Zeeland te wijaigen als volgt Artikel 1 worde geleien: De jaarwedde van de leden van Gedeputeerde Staten wordt vastgesteld op vier duizend gulden (1 4000.—). II. te bepalen, dat deze w^ziging in werking «al treden op 1 Januari 1942. Wijziging jaarwedde-vorordening Provinciale ambtenaren De wnd. Commissaris der Provincie .Zeeland heeft b«eloten de bij zijn besluit van 13 Maart 1942 vastgestelde wijziging der verordening tot regeling der bezoldi ging van de ambtenaren in dienst der Provinoia Zeeland alsnog te wijzigen al» volgt: Na art 21 wordt «en niénw art. 21a ingevoegd, luidende: Par. 1. Boven de bekpldiging, vermeld in art. 21, genieten de ambtenaren voor het bezit van den graad doctor in de rechts- of (en) staatswetenschap en van den graad van meester in de rechten, als mede voor het bezit van een of meer der in par. 2 genoemde diploma's een jaar lij ksohe toelage. Par. 2; Deze toelage bedraagt voor het bezit van den graad van doctor in de rechts- of (en) ataatswetensobap en den graad van mceiter in de reohten f 200; het praotijk-diploma r/Merourius" enz. f 50de middelbare akte Staat-ioriohting, de middelbare akte Staathoudkande en Statistiek en de middelbare akte boek houden f 200. Par. 3. Indien een ambtenaar in het bezit is van meer dan ééa der hiervoren vermelde graden of diploma's wordt enkel de hoogste toelage genoten. De bevolking van Zeeland Blijkens het overzicht op 1 Sept. j.l, door het Prorinoiaal Bestuur uitgegeven, bestond de bevolking van Zealand op 31 Deo. 1940 uit 128.234 m., 126.253 vr., totaal 254.487 zielen en op 31 Deo. 1941 uit 128 940 m, 127.191 tr., totaal 256.131 zielen. Offlcieele mededeellngen Inschrijving papierverwerkers De Directeur van het Rijksbureau voir Papier maakt bekend, dat ingevolge het bepaalde in de PapierbeBohikking 1939 no. 1, iedere verwerker van papier of karton, verplioht is zich bij genoemd bureau te doen inschrijven. Deze verplichting geldt niet alleen Toor de ondernemingen, welke van de be* of verwerking van papier of karton haar hoofdbedrijf maken, doch even eens voor de ondernemingen, waarin deze handelingen elf nevenbedrijt worden ver richt. Voorzoover dit nog niet is geschied, dienen laatstgenoemde ondernemingen, ook -indien papier of karton uitsluitend wordt verwerkt voor eigen gebruik, alsnog on verwijld een schriftelijk verzoek tot in- sohrijTirg als verwerker van papier of karton in te zenden bij het Rijksbureau vcor Papier, Za»n«notraat 18 te Haarlem. Bij üieC-n*koiö8tig van deze verplichting welke niet geldt voor ondernemingen welke zijn iDgetohreven bij de 8eoiie Grsfiscbe Industrie van het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën zullen strafmaatregelen worden toegepast. Inzameling Bindtouw bij dorscben Het Rijkebureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat ingevolge het Bindtoawbesluit 1941 iedere landbouwer verplioht is bij het dorsohen van graan, dat mat de graaomaaier-zelf- binder gemaaid is, de vrijkomende eindjvs touw in té zamelen.a§n deze ingezamelde eindjes toaw bij de dairvoor in aanmerking komende handelaren in bindtouw in te leveren. Hij den aanvang van het dorsohseizoen 1942/43 wordt nogmaals de aandacht op deze verplichting gevestigd en er op ge wezen, dat degenen, die het vorige jaar voldoende gesame d hebben, bij de 10e- wijiiDg van bindtouw voor het maaiseizoen 1942 een lageren prijs hebben betaald voor hun hindtonw, dan degenen, die niet ingezameld hadden. Vlasmonsters zonder label De L.C.O. voor Zeeland maakt bekend, dat er een aantal vlasmonBters zijn bianen- gekomen, waarvan de labels waren a'ge- rukt en waarvan das cjet kon woraen vastgesteld van wie ze afkomstig zijn. In velband hiermede wordt aan telers, die voor 1 September j.l. (eeD) monster(8) hebben opgezonden en nog geen uitslag van de taxatie hebben ontvangen, aange raden zioh onmiddellijk tot hnn P.B.H. te wenden met het verzoek om een nieuw monster te trekken. Zou het vlas ondertussohen zijn afge leverd, dan moeten betrokkenen dit, onder opgave van no. vei koopbrie je, naam en adres van den kooper~en datum van af levering, onverwijld aan de L.C.O. voor noemd mededeelen. Aanvragen om hooi, ©rwtonstroo en voederbieten door particuliere paardenhouders De particuliere paardenhouderi, (dat zijn de paardenhonders die over geen of na genoeg gten bouw- en/of weiland besohik- ken) die met ingang van 1 October a.s. in het bez t gesteld wensohen te worden van een toewijzing hooi, envienstroo en voederbieten motten hiervoor een toe- wijsing aanvragen bij hun Pi. Vertegen woordiger V.V.O. en wel in het tijdvak van 12 t/m 16 September 1942. Opgegeven moet worden: a. Oppervlakte bouw- en/of weiland. b. Aantal paarden boven 1 jaar. 0. Aanwezige hoeveelheid hoot en voeder bieten. d. Aantal «taldagen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3