DE GOUDEN VALLEI radio programma •n amerika bloeit den zwarten handel versohillende beriqhteh Z'itè*d»g 12 SeyUmb-r HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Lichte gramofoonplaten7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Ochtendvertier, gr.; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Neder land en de muziek; 8.50 Ouverture „La gazza Indra", Rossini, gr.; 9 Orkest van den Duitschen Arbeidsdienst, opn.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9.40 Vervolg van 9; 10 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 10.30 Ik las en ik dachtWaar om is grootvader niet meer im-tel?; 1045 Amabilé-sextet; 11-80 Vocale duetten met piano- en clavecimbèlbegeleiding; 12 Al manak; 12.05 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Ensemble Willy Kok en orgelspel; 13.45 „Arbeidsdienst: Kitsch"; 14 Pianovoordracht14.30 Het tweede Nederlandsche Radio-Muziekfeest: Ope ning van de Muziektentoonstellmg „Vier eeuwen Nederlandsch Muziekleven" in het Rijksmuseum te Amsterdam. (Sprekers: Prof. Dr. T. Goedewaagen en Dr. Ing- W. A. Herweyer); 16 „Een serenade in Sint Jansnacht"; 16.45 BNO: Nieuws-, za kelijke- en beursberichten; 17 Stephen Janson's vocaal dance ensemble; 17.30 Het vrouwtje van Stavoren; 18 Ensemble Jonny Ombach; 18.30 Orgelconcert en Tino Hetty's HawaÜans, opn.; 19 BNO: Nieuwsberichten en de wereldmeening uit den aether geplukt; 19.15 Openingsconcert van het tweede Nederlandsche Radio-Mu ziekfeest (19.15 Toespraak door Prof. Dr. T. Goedewaagen; 19.20 Omróepsymphonie- orkest; C.a. 20 Toespraak door den heer J. G. Goverts; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken; C.a. 20.15 Omroepsymphonie-orkest en het Omroep-pianotrio)21 Composities voor strijkorkest, gr.; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 Jussi Björling, gr.; 22 Roman tische avondklanken, gr.; 23—24 Klanken rond iden dansvloer, gr. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Dan®symphonie-o.r- kest, gr.; 8 Brandende kwesties, cause rie, opn.; 8.15 Populaire gramofoonmu- ziek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 Pianovoordracht, gr.; 9 Populaire gramo- foonmuziek; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 De Melodisten en soliste, opn.; 10 Gods dienstige uitzending10.30 Bachprogram- ma, gr.; 11 Voor de jeugd; 11.20 Kin derkoor „Zanglust", opn.; 11.30 Orkest- concert, gr.; 12.30 Programma-overzicht; 12.35 Symphonie-orkest, gr.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Streek- cultuur; 13.30 Zang met pianobegeleiding 14 Godsdienstige uitzending; 14.30 Salon orkest; 15.30 Dichtende jeugd; 16 Will Glabé en zijn orkest, opn.; 16.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 17 Voor de binnenschippers; 17.15 Gino Bordiin en zijn esemble, gr.; 1730 De schoonheid van den Arbeid; 17.45 Gramofoonmuziek en opnamen; 18 De NSB antwoordt; 18.15 Marschliederen, gr.; 18.30 BNO: Nieuws berichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Groningsch praatje; 19.00 Groeten aan Nederlandsche zeelieden; 19.30 Zaterdagavond Varia; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 2200 BNO: Militair overzicht; 22.10 Godsdien stige uitzending; 22.20—24 Zie Hilvers I. RADTONIEUW8 Zaterdag 12 September Ernstige muziek. De Arnhemsche Orkestvereeniging con certeert om 13.15 uur over den zender Hilversum II o.l.v. Hein Jordans met so listische medewerking van Jo Klemann (cello). Er worden werken uitgevoerd van Jan Sibelius en Edouard Lalo. Te midden van een gezelschapwaarin men niet. thufi hzoj-t, iP\elt mm zich eenzaam. Feuilleton 12 door Emma Hoogwerf Het kan ineens v,erkeeren. Je weet toch Nan, dat je vader een veertien da gen geleden voor drieduizend aandeelen heeft gekocht in de nieuwe mijn? Neen; daar heb ik niets van ge hoord. Toch is het waar. Hij heeft ze gekocht, toen ze nog heel laag stonden; maar nu schijnt ineens een buitengewoon rijke ader ontdekt te zijn en de aan-, deelen zijn reusachtig gestegen. Dus jij' bent óók rijk, Nan. Pas maar op, dat je beenen .de weelde dragen gunnen! Te lachte eens en zei: Nu, goeden-avond, Steven. Tegen den tijd, dat het zoo ver is, mag je hier eens een extra-glaasje komen drinken! Ik houd je aan je woord, Nan! Goedenavond.' Steven ging verder en Nan stond hen. na te kijken met droomerigen blik. De angst waarvan haar blik al zoo lang vervuld was geweest, ontwaakt© nu nog ééns zoo sterk: waar had haar vader het geld vandaan gehaald, om die aan deelen te koopen? Hij had maar een .vijf en twintig gulden bij' zich, toen hij Om 19.50 uur kunt u over den zender Hilversum I het groote Omroeporkest o.l.v. Leo Ruijgrok beluisteren; uitge voerd worden werken van Schubert, Cé- sar Franck en Richard Wagner, Sport. Om 18 uur hoort u over den zender Hilversum II het wekelijksch sportpraatje Godsdienstige uitzendingen. 10 uur Morgenwijding; 14 uur Bijbel lezing door ds. H. C. P. M. Wiebosch te Giessen-Oudekerk; 22.10 Avondwijding Deze uitzending worden over den zen der Hilversum II uitgezonden. Land en Volk. In de uitzending „Limburg als boeren land" kunt u om 13 uur (Hilversum II) een vraaggesprek met den stafleider van Limburg, J. Wachgelder beluisteren. Sta a tsp olitiek. Om 19 uur kunt u over den zender Hilversum I „Neerlands stem van het Oosten" beluisteren. Voor de jeugd. Om 17 uur hooren jullie de - uitzen ding „De knutselklas van Koen, Kees, Koosje en Cato" en „Wat speel ik? Wie 'tweet zingt mee!" onder leiding van P. Jakma beluisteren. Cultureele uitzendingen: Onder den titel „Schemer" draagt Ge orgette Sassen om 10 30 uur (Hilversum I) gedichten voor van Frederik van Eeden, Math. Kemp, Jacqueline van der Waals e.a. die met zwarte productie gepaard gaat Kot toenemend tekort aan talrijke ar tikelen heeft ook in de Ver. Staten tot- verschijnselen geleid, die algemeen met den naam „zwarten handel" worden aan geduid. Welke vormen de sluikhandel sedert negen maanden oorlog reeds heeft aangenomen, blijkt uit een bericht van de „Saturday Evening Post", die zich in bittere woorden over de ongeloof lijke toestanden uit, die zich hierbij voor doen. u De beruchte bandietbenden uit den tijd van de drooglegging, waartegen de po litie door de heerschende corruptie dik wijls machteloos stond, hebben hun prak tijken weer hervat- „Volgens hun oude gewoonte maken zij druk gebruik van machinegeweren en automatische pistolen Roof, moord, plundering, en vervalschin- - gen zijn aan de orde van den dag, ter wijl de gangsters over een goed georga niseerd afzetsysteem beschikken en zelfs in het bezit zijn van een eigen' transport bedrijf", aldus de Saturday Evening Post. Kort geleden werd zelfs een militaire vrachtauto overvallen, waarbij 262 kisten wollen goederen, eigendom van het leger, geroofd werden. De goederen, die het meest op de zwarte markt verhandeld worden, zijn: autobanden, benzine, zijden dameskousen, suiker, electrische koelkasten, waschma- chines en distributiekaarten, iddie boven dien'. in het groot worden nagemaakt. Interessant zijn de mededeelingen uit welke bronnen de zwarte handel deze goederen betrekt. Roofovervallen op wa renhuizen en treinen komen weer veel vuldig voor, zoodat het oude Wilde Wes ten herleefd schijnt te zijn. Thans hebben de bandieten het echter niet op het geld van de passagiers, doch op den inhoud van de goederenwagens voorzien. Ove rigens is reeds verschillende malen vast gesteld, 'distributie-ambtenaren de bandie ten waardevolle aanwijzingen gegeven hadden'. Voorts betrekt de over het geheele land verbreidde zwarte handel goederen uit de zg. „zwarte fabrieken". Tijdens de Amerikaansche (drooglegging lontstoniden zooals bekend overal geheime jenever- stookerijen en thans is tengevolge van de distributiemaatregelen en het conces- siesysteem op dezelfde wijze de „zwarte productie" ontstaan- De ,„zaken" worden van huis ging. Zij had hem gegeven, al wat zij bezat en hij had er juist over geihopperd, dat het ni©t meer was!.*.. Drieduizend was een groote som én Nan wist zeer goed, dat niemand in de Gou den Vallei die aan hem leenen zou. Hoe kwam hij er dan aan?... Zou zij- toch waarlijk de dochter van een dief, of erger nog, van een moordenaar zijn?.... Gedurende langen tijd stond zij daar verdiept in haar droeve gedachten. De wind was al heftiger geworden en blies haar koud in het gelaat. Maar, ofschoon ze dus huiverde en rilde, wilde ze toch j niet naar binnen gaan. Ze kon namelijk haar kamer niet bereiken, of ze moest door het vertrek gaan, waar Albert was en ze wilde hem dien avond niet weer- 1 zien. Langzamerhand zou hij het wach- I ten op haar wel moe worden en naar 'bed gaan. Zij luisterde al, maar Albert, die niet best zijn gedachten bij Zijn boek bepalen kon, zich al afvroeg wat zij toch eigenlijk cfeed en waar zij' zoo lang - bleef. Hijl was zóó stil, dat Nan eindelijk I dacht, dat hij tóch weggegaan was, zon der dat zij het gemerkt had. Ze sloot de buitendeur van het ma gazijn, dèed de luiken voor de vensters en vond op den tast haar weg tusscjien de verschillende artikelen, die aan weers- •kanten stonden opgestapeld. Toen ging ze de zitkamer binnen; maar merkte, tot haar schrik, dat Albert er nog was..... volgens de „oude" wijze afgehandeld, waarbij de revolver een hartig woordje meespreekt. Tusschenpersonen zorgen voor afzet in hotels, café's en restaurants. In het algemeen zijn de prijzen^, in den zwarten handel ongeveer vier maal booger dan de officieele prijzen. „Het ergste is, dat de overheid tegen over deze praktijken vrijwel machteloos staat", klaagt de Saturday Evening Post. Volgens de bestaande wetten kunnen de rechters geen hooge, afschrikwekkende straften opleggen. j Kruidenierswarenbeclrijf tot f 1C0.000 veroordeeld De n.v. André van Hilst te Waalwijk, welke 33 kruidenierszaken exploiteert, heeft in 1941 /herhaaldelijk kruideniers waren te duur verkocht. Soms wérden bepaalde goederen zonder eenige aanlei ding in de filialen duurder verkocht dan voorheen, in andere gevallen is een ar tikel meer in prijs verhoogd dan de stijging van den. inkoopsprijs veroorloofde. De ernstigste overtredingen zijn echter begaan, doordat artikelen van ouden en goedkoopen voorraad verkocht zijn tegen den prijs, welke nieuwe, duurder inge kochte goederen mochten kosten- Er was een geraffineerd systeem uitgedacht, waarmede men hoopte ontdekkingvan den laatsten vorm van prijsopdrijving te voorkomen. De directie gaf nl. het per soneel voor den vorm aanwijzingen, die geheel in overeenstemming waren mei de voorschriften. Zij wist echter, dat deze instructies in de praktijk onuitvoerbaar waren. De circulaires waren echter even zóóvele schriftelijke bewijzen, dat de n.v- de hand hield aan de voorschriften en moesten dan ook dienen om contro leerenden opsporingsambtenaren zand in de oogen te strooien- De n.v. heeft zich bij de behandeling van haar zaak niet ontzien de mogelijk heid van incidenteele ongeoorloofde 1 prijsverhoogingen in de filialen open te laten. Het was dan eventueel gebeurd tegen de orders van de directie in en het te veel ontvangene zou door hét personeel ten eigen bate zijn aangewend. Deze ongefundeerde poging tot verweer heeft op de berechtende instantie uiter aard een zeer slechten indruk gemaakt- Het feit, dat bovendien de administratie- onvoldoende was, pleitte verder al even min in het voordeel van de n.v. als het raffinement, waarmede men getracht had ontdekking te voorkomen. Hoewel de prijs overtredingen in deze zaak, steeds een centenkwestie waren, moet hét be drag der onrechtmatig verkregen winst, gezien de vele artikelen,- die gevoerd werden en den grooten omzet daarvan, toch zeer aanzienlijk zijn geweest: In hooger beroep is de m.v. van Hilst dan ook door het hoofd van de prijs- 'beheersching tot een boete van f100,000 verbordeeld, terwijl bekendmaking van het vonnis tevens is gelast. Frauduleuze slachters op het spoor Het was de Goudsche politie ter oore gekomen, dat in een kleine slagerij aan de Reeuwijksche Plassen gelegen, welker eigenaar, de 66-jarige J. Kalshoven, in Mei reeds was betrapt bij 'het slachten van twee schapen,- weer een frauduleuze slachting zou plaats hebben, 's Morgens vroeg werd een inval gedaan en. toen bleek, dat de slachting reeds den vorigen avond had plaats gehad. In de huiskamer stond een zoutpot met een fiksche versche kluif er in, terwijl tusschen de matrassen van een niet in gebruik zijnd ledikant een schapenbout jvan circfa 5 k/gi ontdekt werd. Bij het op lichten van de tweede matras kwam een notitieboekje voor den dag, waarin de slager zijn heele zondenregister had ge boekstaafd. Daarin stond nauwkeurig ver meld de lijst van door hem aangekochte dieren met de bedragen daarbij en deels ook van wie ze gekocht waren en ver der was er precies in genoteerd aan wie de slager zijn vleesch had verkocht. Niet minder /dan 48 namen en adressen Hij stond bij. het venster, tuurde uit in de duisternis, met verstrooiden blik, maar keerde zich om, zoodra zij binnentrad en vroeg: Waar ben je den heelen avond geweest, Nan? Kijk eens naar de lucht, hoe die naar- storm dreigt! - Neen, ik ga naar bed. Ik moet morgei: vroeg op: het is waschdag. 'Ze trad hem vlug vooibij naar haar kamér en sloot de d©ur geruischloos, ter wijl Albert zich terecht verwonderde over haar vreemde manier van doen. Dien volgenden morgen gebruikte hi> zijn ontbijt alleen, want Nan, die ge- woonlijk dan ook in de kamer was, was nu weer bezig in het magazijn en Max stond eerst later opToch wilde hij dien ochtend het huis niet verlaten eer hij Nan goeden-morgen gewenscht had; óndanks haar strengheid van dien vo rigen avond. Dus, nadat- hij Max een kop koffie had gebracht, ging hij het magazijn binnen.' Nan keek op en kreeg een kleur. Al- bert merkte wel, dat zij er naar uitzag, of zij tiïen nacht niet veel geslapen had. Goeden-morgen, Nan. Goeden-morgen. Ze keek hém nauwelijks aan en ging voort een pakje kruidenierswaren af te wegen. Hij wachtte bedaard, toen Ze hiermee klaar was; toen vroeg hij, met kalmén nadruk stonden er in met de hoeveelheden gele- verd vleesch en de daarvoor betaalde bedragen. Op drie inwoners uit Gouda en twee uit Rotterdam na bleken alle af nemers te Reeuwijk thuis te behooren. De politie heeft alles wat zij van haar gading vond in beslag genomen, waaron der ook een bedrag van f 1382,50 als op brengst der slachtingen. Uit de aantee- keningen kwam vast te staan, dat de slager gedurende anderhalf jaar 102 die ren had geslacht, nl. 83 schapen, 2 koeien, 8 varkens, 7 kalveren en/ 2 geiten, waar voor door hem in totaal was betaald f 8400, terwijl de verkoop van het vleesch hem f 11.500 had opgebracht, ongerekend het bedrag van de huiden en het afval. De slager is in arrest gesteld en tegen de 48 bekende afnemers, meest huisvrou wen, is proces-verbaal opgemaakt wégens overtreding der distributiebepalingen en de prijsvoorschriften. Geen keuzebon meer voor vermicelli ezz Naar aanleiding van het feit, dat i'n de periode van 6 September tot 3 Oct. geen maïzena, sago of aardappelmeel verkrijgbaar zijn gesteld, wordt van be voegde zijde medegedeeld, dat' een wij ziging van het bestaande systeem voor deze artikelen in voorbereiding is. Uit de practijk "is namelijk gebleken, dat ide vraag zich voornamelijk richtte op maizena, sago en aardappelmeel, ter wijl vermicelli, pakjes kippensoep en andere keuze-artikelen minder gezocht waren'. Daarom wordt het beter, geac.it met het systeem van keuze te breken en de artikelen om beurt in een bepaalde rangorde op den bon verkrijgbaar te stellen. - Bonnon 370 en 371 tezamen inleveren Zooals bekend', is het voor het tijdvak van 16 Augustus tot en met 30 Sept. 1942 toegestaan omop bon „370" van 'de bonkaart algemeen ongeveer 45 gr. huishoudzeep te koopen, indien deze zeep nog voorradig was. Het is noodzakelijk gebleken ideze bepaling te wijzigen in dien zin, idat met ingang van 10 September 1942 tegen inlevering^ van bon „370" algemeen tezamen niet bon „371" algemeen een stuk huishoud zeep van 80 a 90 gram kan worden be trokken., eveneens voor zoover de win kelier deze stukken voorradig heeft. Dp laatste zieken fondscoupon bij ontslag Herhaaldelijk komt het voor, dat werk gevers niet de op hen rustende verplich ting nakomen, om op de voorzijde van de laatste coupon voor ziekenfondspre mie, welke hij hef eindigen van de dienstbetrekking aan 'den arbeider wordt ter hand gesteld, het ontslag, alsmede den datum van ingang daarvan te ver melden. Daar allerlei moeilijkheden van deze nalatigheid het geivolg kunnen Zijn, ves tigt het Staatstoezicht op de ziekenfond sen nog eens nadrukkelijk de aandacht der betrokkenen op vorenstaande ver plichting. Zoon schiet op zijn vadar In den avond van Maandag 7 Septem ber omstreeks half tien is de landbou wer W. B., wonende .in ide buurtschap Mei'-Lunteren, gem. Ede, terwijl hij als naar gewoonte naar buiten ging, om de vensters te sluiten, door een schot uit een vuurwapen getroffen en zoo levens gevaarlijk gewond, idat dr. Appel uit Lunteren, die ijlings werd ontboden, op neming in het gemeentelijke ziekenhuis te Arnhem noodzakelijk achtte. De po litie, die spoedig ter plaatse was, tastte bij haar onderzoek aanvankelijk geheel in het duister. Na een1 nauwgezet onderzoek, dat twee dagen in beslag nam, mocht het ide re cherche in samenwerking met de maré chaussee gelukken, den dader; een 29-j« zoon van het slachtoffer, op te sporen en tot 'bekentenis te brengen. Een huise lijke oneenigheid moet als de .oorzaak van het drama worden beschouwd. De toestand van het slachtoffer is zorgwek kend. De idader stond algemeen gunstig békend'. i Nan, wat scheelt ©r aan? Wat er aan scheelt?,.. Niets! Neen, ik ben er zeker van, dat er iets aan hapert* Heb ik je beleedigd9 Wat een onzin! Ze trachtte te lachen en op haar ge wonen toon te spreken, maar was er zich van bewust, dat haar dit geen van beide lukte. U kent mij toch wel genoeg, om te weten, dat ik niet Zoo gauw belee- digd ben? Geef mij dan een hand en wensch mij goeden-morgen? Ik heb immers al eens gezegd, dat ik het veel te druk heb voor der gelijke dwaasheden? Het duurt geen halve minuut! Toe, geef mij de hand, of ik zal den ken, dat je zoo even niet de waarheid hebt gesproken, toen je zei, dat je niet boos op' mij was! Hij stak haar over de-toonbank de hand toe, maar Nan, die juist bezig was geweest met appels te schillen, zéi, ver legen lachende: Ze is niet schoon genoeg voor u! O, 'tmoet heerlijk weZen om een „groote dame" te zijn: den heelen dag niéts t© doen te hebben, dan piano te spelen, te lezen en te .handwerken! Dón zou ik mijn handen wel goed ge noeg kunnen onderhouden! Met. epn glimlach antwoordde Albert: Ik geloof niet, dat dit soort leven „Geen nood, mannie, je vrouw tje zal je daar gauw genoeg van afhelpen, want ik heb I natuurlek AKKERTJES in huis. Mijn moeder zei al„wie AKKERTJES heeft, rustig leeft."Begin er nu dadelijk een paar te nemen en je zult on dervinden, wat AKKERTJES waard zijn. Je pijnen kunnen al veel minder zijn, nog voor je op je kantoor bent gekomen. AKKERTJES brengen die ver lichting heel spoëdig tot stand. Neem n AKKER TJiE De Nederlandsche Pijns filler Vcor rundvet bon 48 Aangezien er misverstand heerscht over de aanwijzing van den bon voor gesmol ten rundvet voor het tijdvak van 25 September tot en met 6 October 1942. maakt de Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij bekend, dat bon 48 en niet bon 49 van de boter- en _yietkaart is aangewezen. N.AF. - afdeoling Jeugd Het ligt' in het voornemen van de Afdeeling „Jeugd" van het NAF weke lijks een zitdag te houden. De bedoeling van dezen zitdag is, de ouders, die moeilijkheden ondervinden bij het opvoeden der jeugd, bij deze zoo vaak lastige problemen, met raad en daad ter zijde te staan. Te Middelburg zal hiermede een aan vang worden gemaakt, waar voortaan eiken Vrijdag een zitdag wordt gehou den. Binnenkort zullen deze zitdagen ook in de plaatselijke kantor€n plaats hebben. Keuring Waffen SS en het legioen Het S.S.-Ersatskommando deelt ons mede, idait vrijwilligers voor dé Waffen- S.S. en het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen kunnen vervoegen ten einde gekeurd te worden: 15.9.42 f0 uur Rotterdam, Deutsches Haus; 16 uur Tilburg, Werkliedenveree- niging, Tuinstraat 68; 16.9.42 10 uur Den Bosch, hotel Noord-Brabant, Markt 45; 16 uur Eindhoven,. Huis Maria, Kruis straat; 17.9.42 10 uur Roermond, N.S. D.A.P., Swalmerstraat 61; 16 uur Arn hem, Weberstraat 16b; 18.9.42 10 uur Hengelo, Deutsches Haus; 16 uur Zwolle, school Turfmarkt;; 19-9.42 10 uur Assen, dienstgebouw, Vaart 161; 14 uur Gronin gen, Coneerthuis, Poelestraat20.9.42 10 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breed- straat; 21:9.42 10 uur Amsterdam, school Iepenweg 13; 16 uur Utrecht, Wehrmacht heim, Mariaplein; 22.9.42 10 uur Amers foort, dienstgebouw Kapelweg; 23.9.42 10 uur Den Haag, café Den Hout, Bezui- denhoutscheweg. De Nederlandsche admiraal Furstner heeft volgens de „Deutsche Zeitung in den Niederlanden" te Washington ver klaard, dat de Nederlandsche marine in den strijd aan de zijde van Engeland en de Vereenigde Staten tot dusver meer dan de helft van haar personeel en bijna haar geheele vloot heeft verloren. je zou voldoen, Nan. Je zoudt er al gauw genoeg van hebben en terugver langen naar de Gouden Vallei I U denkt zeker, dat ik niet in die kringen zou voldoen?..., Nu misschien heeft u daar gelijk in; en tóch, hoop ik het eens te probeeren. Ik ben niet van plan steeds te blijven'in de Gou den Vallei! "Juist op dit oogenblik kwam ©r een klant binnen en dus moest het gesprek vanzelf gestaakt worden. Albert ging naar zijn werk en vroeg zich intusschen af, wat zij bedoeld kon hebben met die veelbeteekenende wóor- den. Diacht ze soms aan Max? Dién hëélen dag was bij van haar vervuld. Hij trachtte zich haar .al voor te stellen als mcesteresse van „Schoon zicht", van dat geregelde, methodische huishouden, waar het. leven steeds even kalm voorbijgleed; de eene dag precies gelijk aan den anderen. Hij kon zich haar voorstellen op het tooneel; haar gehoor bekorend door haar schoonheid en haar welluidende stem; en hij kon zich haar ook denken in een zieken zaal, geduldig en liefderijk het 'leed hel pende verzachten 'van de patiënten; maar hij kon zich haar moeilijk voorstellen als meesteresse van dat keurige Hollandsche huishouden! Wat zou zij het leven daar eentonig vinden! (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2