DE GOUDEN VALLEI cm SPAAR f <$W0s> in de Guild Hall (die voor het eerst se dert haar beschadiging bij de luchtaan vallen in 1940 weer voor een officleele gebeurtenis als deze werd gebruikt), werd de opperbevelhebber der Ameri- kaansche tree. en, lui'.,-g©neraal Ei e ho- wer, aau de lunch, waaraan- ook Eden en de Amerikaansche ambassadeur Wi- nant aanzaten, vertegenwoordigd door „den Amerikaanschen commandant van cle ravitaiüeering generaal-majoor Lee. „Wanneer generaal Eisenhower hier was, dan zou hij ons in herinnering brengen, aldus Les, dat de onder zijn bevel staande strijdkrachten hier niet al leen zijn gekomen om dit mooie konink rijk te verdedigen, maar ook om teza men met de Britsch© strijdkrachten deel te nemen aan de aanvalsoperaties. yrij zullen alles doen om dezen oorlog ge meenschappelijk te winnen. Wij zijn voor den duur van den oorlog hierheen ge komen en niemand van ons wil naar huis te'rugkeeren, voordat onze gemeen schapje'ijk© inspanning is bekroond door de overwinning". Ook Eden hield een toespraak, waarin hij wederom verze kerde dat er voor de Britsche regee ring geen sprake kan zijn van een com promis met Hitier. Radioprogramma Vrydng 11 September HILVERSUM I. 415.5 M. 7-15 Lichte gramofoonplaten; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7.40 Morgenspelgr.; 830 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 „De wondere wereld van microfoon en ca mera" 8.50 Cellosoli met pianobegelei ding,. gr.; -9 Lichte klanken, gr.; 9.30 Spiegel van den dag, opn.; 9.40 Omroep- meisjeskoor, opn.; 10 Ensemble Willy Kok; 10.30 Voordracht; 10.45 Ensemble Willy Kok; 11.15 Pianovoordracht; 12.00 Almanak; 12.05 Ouverture en rhapsodie, gr.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke be richten; 13 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 14 „Klaar voor opname? Draaien" gevarieerd filmprogramma; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 Zang en piano; 17.30 Hier is de poppen kast; 18 Muziek rond 1900, gevarieerd programma; 19 Neeriainds stem van het Oostfront; 19.15 Marschen en marseblie- deren, gr.; 19-30 BNO: Nieuwsberichten; 19-40 BNO: Binnenlandsch zakelijk praatje .19-50 Het groote Omroeporkest; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20-50 Amusementsorkest21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Solisteppl aaitjes; 22.20 Musetteklanken en Anna del Rio, gram.23—24 Harmonie-orkest. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—7.45 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Sportnieuws; 8,00 Technische voorlichting; 820 Populaire gramofoonplaten; 8.30 BNO: Nieuwsbe richten; 8.40 Friesche liederen, opn.; 9 Populaire gramofoonplaten; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Kees Veening en zijn ensemble, opn.; 10 Godsdienstige uitzen ding; 10.30 Zang en piano; 11 Voor de kleuters; 11.20 Orkest, opn.; 11.30 Orkest Helmut Zacharias; 12-30 Programma-over zicht; 12-35 Beriijnsch Opera Orkest, gr; 12-45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; 13 „Limburg als boerenland"; 13.15 Arnhemsche Orkestvereeniging; 14 Gods dienstige uitzending; 14.30 Arnhemsche Orkestvereeniging; 15.30 Voor de vrouw; 16 Orgelconcert; 16.45 BNO: Nieuws-, za kelijke en beursberichten; 17 Voor de jeugd; 17.30 Cello een piano; 18 Weke- lijksch sportpraatje; 18.20 Marschen van Willy Schootemeyer, gram.; 18 30 BNO; Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale noodyen; 19 Jungherr's Ac cordeonsolisten, gr.; 19.15 plannen in dienst van ons volk"; 19.30 Tusschen de Menigeen zou zich minder ongelukkig gevoelenIndien hij besluiten kon minder aan zichzelf te denken FeuilletoD 11 door Emma Hoogwerf Ik zou mij schamen over je! Maar Ihet is toch niet waar? Ja, zeker. Ik heb 't haar vanmiddag gezegd. En hoe luidde haar antwoord? Ze lachte eens, Maar ik geloof, ik gelóóf, dat ze er niet onaangenaam door verrast was! Nu, het is natuurlijk mijn zaak niet. Ik trek dan ook mijn handen van je af! Maar bedenkt wel, dat als je nu genoeg krijgt van dezen nieuwen waan, je dan niet bij mij komt, om je uit tK moeilijkheid te redden, want ik waar schuw je van te voren, dat ik dit niet doe! Maak je maar niet bezorgd; ik zal ook niet bij je aankloppen. Maar waar om die edele verontwaardiging, Albertje Je bent nog nooit zooi heftig tegen mij 'opgetreden! Dit brengen de omstandigheden zog mee. In die andere gevallen heb ik je geholpen, omdat ik vond, dat er toen 'even goed tegenover jou gezondigd was, als jij dit hadt gedaan tegenover een Nederlandsche wolfshonden, 20 BNO: Engelsche uitzending: „Holland's politi cal aspects"; Voor de Radio-Centrales: Cello en piano, gr.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de studio beschikken; 20.15 Verkorte opera „De verkochte bruid", gr.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Leidende staatslieden schrijven 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie Hil versum I. RADIONIBUW8 Muziekfeest van 13- tot 20 September Van 13 tot en rtiet 20 September z'Al in de groote bevolkingscentra het 2de Ned. Radio-Muziekfeest plaats vinden, dat georganiseerd is door den Ned. Om roep. De kern hiervan vormt een groot© tentoonstelling in het Rijksmuseum te Amsterdam waar in een achttal zalen de ontwikkeling van het Nederlandsche muziekleven in beeld is gebracht. De leidende gedaehte bij de inrichting verzorgd door den heer D>. Balfoort', waarnemend directeur van het Gemeen te-museum te 's-Gravenhage, was: de be langstelling te trekken van den leek voor het muziekleven in al zijn uitingen. In de groote zaal van het Oudheid- kundig Genootschap zullen concerten j worden gegeven voor de microfoon, waar de bezoekers den weg van het geluid van concertzaal naar studio zullen kun nen volgen. Hoogtepunten van het feest zijn. de openbar© uitvoeringen te Amsterdam (in het Concertgebouw) en in Den Haag J (Ridderzaal, Gebouw voor K. en W.) j Het programma, gedirigeerd door Pier re Reinards, vermeldt: „Suite Brueghe- liana" van den Vlaming Maurice Schoe- maker in eerste uitvoering; voorts wer ken van Sweelinck en van de 18e-eeuw- sche Nederlanders Willem de Fesch en Petrus Hellendaal. Van den grooten com ponist Röntgen, die 13 September 1932 overleed, worden de Suite voor viool solo en de opera „Die lachende Cava lier" uitgevoerd. Toch ligt uiteraard het accent op wer ken van Nederlandsche componisten. Het hoofddoel van het feest is immers: in breeden kring propaganda te maken voor muziek van eigen bodem. BU OF WIJSHEID VERSTANDIG EN VOÖRUITZIEND ZIJN ZIJ. DIE KWEEKEN EN RUSTIG VERGAREN. DAT MOES TEN ALLE MENSCHEN DOEN... DAN ZOUDEN ZIJ GENIETEN VAN EEN STEEDS GROOTER WORDEND BEZIT EN DAARVAN TE JUISTER TIJD DE VRUCHTEN, PLUKKEN. I DE RÜKSP0ST- SPAARBANK VERSCHILLENDE BERICHTEN Zwijndrechtscho veiling krijgt f 10X00 boete De groenten- en fruitveiiing Zwijn- drecht en omstreken heeft in den loop van het vorige jaar tot tweemaal toe getracht de van overheidswege voorge schreven maximum veilingprijzen te ont duiken. Zij beriep zich hierbij op de eigendunkelijke interpretaties van cir culaires der groenten- en fruitcentrali Het merkwaardige hierbij was wel, dat de conclusies, welke uit de circulaires werden getrokken, altijd in het voordeel van de bij de veiling aangesloten tuin ders waren. Bij den aanvoer van spinazie ging het veilingbestuur érvan uit, dat de officleele prijzen bedoeld waren voor glasspinazie. De spinazie van den kouden grond zou dus „vrij" zijn en hoogere prijzen mogen opbrengen. Bij de aard beien paste het beter dit om te keeren. De glasaardbeien zouden vrij zijn en dus duurder geveild mogen worden en slechts voor die van den kouden grond gold, de officieele prijs. Er werden dan ooi pTijzen varieerend van 52 tot 65 cent ge maakt, terwijl aan den groothandel ten hoogsteö 50 cent per kg. mocht worden berèkend. Het onderscheid van „glas" en „kou- den grond" kennen de voorschriften ech ter in het geheel niet, zoodat hier van een opzettelijke ontduiking gesproken kan worden. Bij de behandeling van deze zaak ii hooger beroep werd evenwel opgemerkt, dat juist van een veilingvereeniging ver wacht mag worden, dat zij de voor schriften op behoorlijke wijze nakomt en meisje, dat afgekocht kon worden door een som gelds. Maar met Nan Lester is dat wat anders. Misschien ben je zelf wel Verliefd op haar en was je van plan, haar tot de jouwe te malt en f lachte Max. Alberf werd zeer bleek en met een blik, vlammend van toorn, antwoordde hij: Neen, dat is onmogelijk! Als ik ooit trouw, dat zal mijn vrouw een dame zijn! Geen van beiden hadden ze gemerkt, dat het kleine venster achter 'hen open stond en hadden ze er aan gedachit dat al wat' ze zeiden, duidelijk verstaian kon worden dÓor iemand, die in de kamer was. Toevallig was' Nan er een paar minuten van te voren binnengegaan en had zij de laatste zinnen gehoord, toen ze juist door het venster trad met de bedoeling om hen te roepen voor het avondeten Ze stond ineens stil, kreeg eerst een erge kleur en verliet toen het vertrek, doodsbleek en met kloppend hart zóó zeer voelde zij zich in- haar trots geraakt. Dus zóó dacht hij over haar, die en> stige, hoffelijke man, dien ze zoo graag lijden mocht en die haar dan ook altijd béhandeld had met zooveel eerbied. En tóch, toen er enkel gesproken werd van een mogelijke nauwere be* PTT niet tracht zich eraan te onttrekken. De- Zwijndrechtsche veiling is dan ook tot een boete van f 10.000 veroordeeld. Om grof geld De politie te P urm© re lid heeft een inval gedaan ïn een café tegenover de groenten veiling aldaar. Haar vermoeden, dat er hazardspel werd beoefend', b'leek gegrond, want een groot aantal perso nen, voor .het mearendeel sluikhandela ren, kon op heeterdaad betrapt worden; •de mannen 'zijn gearresteerd. Het is ge bleken, dat de spelers vrijwel eiken dag buitengewoon grof gokten. Inzetten van f75 per kaart waren bij het bankspel. „Mijn en dijn" genaamd, schering em in slag. Eén der deelnemers, een veehan delaar, verloor op een dag f 900. Er werden 15 processenverbaal opgemaakt. Een bedrag van f1120, dat de politie vond bij den inval, werd in beslag ge nomen. Bonnendiefstal - v- Eenige weken geleden is een 18-jarige jongeman, hoofddader van den diefstal bij bakker Sloof aan de Dubbelstraat te Bergen op Zoom, waar een groo te hoeveelheid broodbonnen, ter waarde van ongeveer 23 balen meel, benevens een geldsbedrag en eenige doozen bon bons waren gestolen, aangehouden. Thans zijn te Rotterdam aangehouden de twee jongemannen, die den dief be hulpzaam zijn geweest en die hun aan deel in den buit hebben gehad. Zij Zijn naar Bergen op Zoóm overgebracht, waar zij een volledige bekentenis hebben af gelegd. Psendo-controleur nam de bonnen mee Bij verscheidene boeren te Klessel ver voegde zich iemand, die informeerde, of de baas aanwezig was en het veeboekje ter inzage vroeg. Wanneer hij dit in Zijn bezit had, wensdhte hij ook de distributiebescheiden en de dorsch- en slachtbriefjes te zien. Hij trad nogal brutaal op en maakte aanmerkingen, waarna hij van zijn be vindingen melding maakte op de beschei den. Op de vraag, wie hij was, deelde hij mee, als ambtenaar van den dis- tributiêdienst, volgens een speciale op. dracht, de extra bonnen te moeten con troleeren. Soms zei hij, ambtenaar van de veehouderijcentrale te zijn. HET WINTERPROGRAMMA VAN DEN NED. OMROEP De directeur-generaal van den Neder- landschen Omroep, dr. ing. W. A. Her- weijer heeft in een voor de radio ge houden rede het een en ander medege- deeld over' het -programma voor den ko menden winter. Spr. zeide dat de uit zendingen uit den aether dezen winter om kwart over acht gestaakt zouden moeten worden en hij deed een beroep op de luisteraars bij hun critiek wel willendheid te betrachten in verband mfe de moeilijkheden waarmede men had te kampen. Naar spr. aankondigde zal om da* anderen dag des morgens sport- nieuws uitgezonden worden. I Ook dezen winter zal u Maandags en Donderdags om 19.00 uur over Hilver- isumi I |den heer Blokzijl kunnen hoorea Woudenberg, Hollander en den Dre va?» Ulvenhout zullen weer geregeld spreken. I Het Omrcep-Symphonieo.rkest, de groo te Nederlandsche Symphonie-orkesten, het j ómroep-piano-trio, bestaande uit de drie i kamermuziekspelers: Willem Noske, Ab bert Loerkens en Theo van der Pas, verder, vrijwel alle goede Nederlandsche i solisten en vele buitenlanders zullen ook i dezen winter hun kunst doen hooren. Helmuth Zernick, Juri Shaka en Guila Bustabo zullen hun viool en Gaspar Cas- 1 sado en Tibor de Macula hun cello in l uw huiskamer doen weerklinken. Het 1 jeugdconcert onder Leo Ruygrok zal uw zoons en dochters binnenleiden in de I kathedralen der muziek. Voor de opera is een populair speelplan opgesteld. 1 Iedere veertien dagen zult u op HUver? sum 2 des Zondagsmiddags een opera kunnen hooren, terwijl er ook nogxop era- concerten op' het programma staan. Uit- 1 gevoerd zullen worden o.a. Orfee, Das i Nachtlager von Granada. Zar und Zim- mermann, Lohengrin, die lustige Weibev von Windsor, Figaro's Hochzeit, don Jua*. FrdelK Traviata, Rigoletto, Troubadour, La Bohème, Cavalleria Rustic-ana, Der- Barbier von Sevilla, La Fille du Regi ment, Manon, Thais, Carmen, Pècheurs de Perles, Faust, Parcifalj die Meister- singer, Christelflein, der Rosenkavalier Ook enkele Nederlandsche opera's zulle: worden uitgezonden. 1 Nederlandsche, Duitsche, Fransche en andere boeken zlulen worden behan deld, de belangrijke week- en maand bladen zullen iederen Zaterdagmiddag worden besproken. •j Door vraaggesprekken en luisterflitsen zullen bekende boeken met hun schrij vers voor u gaan leven, aldus dr. Her- weijer. Goede muziek zal een keur van gedichten aaneenweven. „Romantische dichtkunst" en „uit den stillen bloem hof' zijn de* titels van deze uitzendingen. Bij de luisterspelen komen 2h lereerst tot uitvoering de bekroonde wer ken uit de prijsvraag en wel drie belang rijke series: vervolg-onderhoudende en cultuur-historische luisterspelen. Bach, Gluck, Reger, Liszt en andere compo nisten zullen als hoofdpersonen van een luisterspel tot u spreken en u zult hein kunnen volgen op hun levensweg. De taalclub van Lezer en Schrijver staat ook weer op het programma en de raadselprogramma's. Verder zlulen in een rubriek de poppenkast, Jan Klaas- sen en zijn collega's uit de andere lan den hun opwachting maken: Ook Keu vel en Klessebes zullen er Zondags wee1, geregeld zijn. De Vrijdagmiddag zal over Hilversun 1 gewijd zijn aan de filmmuziek en de stemmen der bekende filmsterren zu'. len de flitsen uit de nieuwste films, als voorbode van de televisie, per omroep tot u komen. De dichtende jeugd van Nederland heeft reeds 1500 gedichten aan ons inge zonden. Deze zullen worden besproken in een reeks, welke omstreeks Kerstmis begint. "Ook in den Luistergids zal eex deel van deze gedichten worden opgeno men. Streek- en s*tededagen zul len weer worden georganiseerd. In re portages over den „werker en zijn be roep" zal men kunnen hooren hoe ons valk leeft en streeft. In klankbeeldenreek sen zullen kustvaart, sleepvaart en bin nenscheepvaart, ontginningswerken enz. worden beschreven en groot-Nederland- sche figuren op deze gebieden uitgebeeld. Een serie „sporen van- het verleden" zal een nieuw licht werpen op het le ven onzer voorouders. De omroep wil ons volk wijzen op de plaats, die wij in dit Europa kunnen innemen, op onze plichten, die wij tegen over Europa hebben. In hoorspel en reportage, in klankbeeld en nieuws bericht zal men dit alles kunnen hooren. Bonte programma's, bijvoorbeeld op Za terdagmiddag, zullen worden uitgezon den. Een keur van orkesten zal voor een uitstekende ontspanningsmuziek zor gen. Onder den titel „Nederlandsche volks klanken" zullen iedere veertien dagen des Zaterdagsavonds van half acht toi kwart over acht over Hilversum 2 Neder landsche liederen ten gehoore worden ge bracht. Voorts zal er ook een keur vaa operettes te hooren zijn. trekking tusschen hen, was heel zijn trots daartegen in-opstand gekomen en had hij hoogmoedig geantwoord, dat zoioiets ten eenenmale ni,ét kon, want dat zijn I vrouw een dame moest wezen! In de „Gouden' Vallei" bestond nage* I no eg geen standsverschil; maar nu was het haar ineens duidelijk geworden, hoe Albert Korteweg haar beschouwde, na melijk, als een mooi, maar onontwikkeld meisje, wie het ontbrak aan de bescha ving en aan de verfijnde manieren, dié hij gewoon was aan te treffen bij de dames van zijn stand. I Haar gedachten gingen terug naar dien avond, nu ruim drie weken geleden, toen J het leven van Max aan een zijden draad hing en zij hem, door den macht van haar schoonheid en den tooverkraeht van haar stem, de rust en de stilte had be zorgd, die zijn eenige geneesmiddelen waren. Ze herinnerde zich nog Albert's blik van groote verbazing en mededoio- gen,, toen zij zoo, triomfantelijk de zieken kamer was binnengekomen. I Hoe durfde hij eigenlijk meelijden met haar te hebben? Met hóér knappe Nan", die al ontelbare huwelijksaanzoe ken had gehad; nu een week geleden nog van Wim Kruiswijk, den rijksten man op het Veldt, die haar zou kunnen geven, èl, wat haar hart maar begeerde: een groot huis, juweelen ja, wèt niet al; maar dien zij eenvoudig bedankt had, Hier en daar waren, naar hij meende, te veel bot©ribonnen. Om eventueel on genoegen te 1 voorkomen, zouden deze spoedig moeten worden ingeleverd. Met toezeggingen van scho©nenbonnen was hij zeer royaal, mits de menschen hem wat boter en bonnen lieten tegen een schappelijk prijsje. Op deze manier ge lukte het den man verscheidene bonnen te bemachtigen. Een der boer,en ontdekte na het heen gaan van den „ambtenaar", dat men hem een aantal bonnen ter waarde van drie pond boter was verdwenen. Hij stelde den gemeenteveldwachter -van het geval in kennis; deze had spoedig het geluk den pseudo-controleur op een boerderij te vinden, waar de man we derom het veeboekje doorsnuffelde. De veldwachter foufleerde hem en daarbij kwamen de gestolen bonnen te voor schijn. Een nader onderzoek bracht aan het licht, dat de man van beroep beel- denkoojpman was en te Venlo woonde. Keuring Waffen SS en het legioen Het S.S.-Ersatsikommando deelt ons mede, dait vrijwilligers voor de Waffen- S.S. en het legioen zich op onderstaande data bij de genoemde adressen ikunnen vervoegen 'ten einde gekeurd te worden. 15.9.42 10 uur Rotterdam, Deutsches Haus; 16 uur Tilburg, Werkliedenvere niging, Tuinstraat 68; 16.9.42 10 uur Den omdat zij te trotsCh was om zich te verkoopen! Tot nog toe had zij niet veel aan- dacht geschonken aan de hofmakerijen van Max, maar nu dacht zij er aan met een soort dankbaarheid en teeder- heid voor den jongsten tegenover de hooghartige houding van den oudsten neef. Ze drong haar fittere tranen terug en ging het vertrek daarnaast binnen, waar Albert en Max haar zaten te wach ten. HOOFDSTUK VI. Nan was dien avond in een eigenaar dige stemming. Ze sprak weinig, am woordde alleen op een opmerking, die rechtstreeks tot haar gericht werd, maar was buitengewoon vriendelijk tegen Max, die zich daardoor aangemoedigd, voelde, om haar nog ééns zoo vurig het hof te maken. Na afloop van den maaltijd verliet Albert het vertrek en tot de onbeschrijf lijke teleurstelling van Max veranderde Nan nu ineens van houding. Zoodra zijn neef weg was, wilde hij den arm om haar heenslaan, maar zij vertelde hem botweg, dat ze nu genoeg had van al die nonsens, dat het hoog tijd was, dat zij naar bed ging en dat zij' het magazijn ging opruimen. Op stel en sprong begaf hotel Noord-Brabant, Mankt 45; 16 uur Eindhoven, Huis Maria, Kruis straat; 17.9.42 10 uur Roermond, N.S. D.A.P., Swalmerstraat 61; 16 uur Arn hem, Weberstraat. 16b; 18.9.42 10 uur Hengelo, Deutsehes Haius; 16 uur Zwolle, school Turfmarkt;; 19.9.42 10 uur Assen,, dienstgebouw, Vaart 161; 14 uur Gronin gen, Conoerthuis, Poelestraat20.9t42 10 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breed- straat; 21.9.42.10 uur Amsterdam, school Iepenweg 13; 16 uur Utrecht, Wehrmachl heim, Mariaplein; 22.9.42 10 uur Amers foort, 'dienstgebouw Kapelweg; 23.9.42 10 uur Den Haag, café Den Hout, Bezui- denh outscheweg. 432 100 Over de Wolga. Over deze belangrijke rivier werden de bolsjewisten door de Oostfrontstrijders teruggeworpen. Inder daad, dit heeft bittere strijd gekost, want de bevrijding van Europa van het bolsjewisme, wordt nu eenmaal niet gu schonken, die moet moeizaam worden veroverd. Daarom strijden aan het Oostfront de beste zonen van alle beschaafde landen van Europa. Daarom trokken ook Ne derlandsche mannen ten strijde. Die Ne derlandsche mannen, landgenoot, daaraan zullen wij het straks te danken hebben dat ons land vertegenwoordigd zal zijn, als na den oorlog over het lot van zij zich nu daarheen en bleef er een half uur bezig, om de toonbank leeg te •maken. Albert keerde terug, nog eer zij klaar was. Ze hoorde hem het vertrek daar naast binnengaan en een boek nemen van de plank, die haar heele bibliotheek bevatte. Maar ze ging niet, zooais ge woonlijk, hem gezelschap houd©n, en'met hem praten, of naar hem luisteren, ten- wijl hij voorlas en zij naaide, zooals za dit ook zoo dikwijls gedaan haddien. DV, zou haar nu vanavond onmogelijk zijn. Ze ging dus in de deur van het maga zijn staan en keek naar de lucht, waar de wolken werden voortgejaagd door den wind; zoodat de maan maar nu en dan kans zag eens te voorschijn te komen. Na eenigen tijd bleëf er een man. dien zij wel kende, vóór haar staan, om een praatje te maken: Wel, Nan, nu is je vader toch eens gelukkig geweest! Wanneer komt hij terug? Ik weet er niets van; zoo min van het één, als van het ander. We zijn over het geheel niet zx>o voor het geluk ge schapen, Steven! (IMordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2