DE GOUOEN VALLEI Uit Stad en Provincie onderwijs radionieuws jj. ingetrokken nikkelen stuivers en bronzen centen kunnen tot en met 19 September as. worden ingewisseld bij do kantoren van de Nederlandsche Bank, de postkantoren, de bijkantoren en hulp kantoren der posterijen en de poststa tions. DE DISTRIBUTIE VAN TAPTEMELK Ter aanvulling van hetgeen reeds ts medegedeeld over de distributie van tap temelk, welke heden van kracht wordt, wordt nog gemeld, dat kinderen beneden den leeftijd van 14 jaar niet in aanmer king komen voor taptemelk, aangezien zij reeds bonnen bezitten, welke recht geven op het koopen van gestandaardi seerde melk. De aandacht wordt er op gevestigd, dat de onderscheiding tussohen „stad" en „land"-bonnen, welke met ingang van 5 September in werking trad, ook geldt voor de voor taptemelk aan te wijzen bonnen. Na 3 October a.s. zullen ter verkrij ging van taptemelk voor personen van 14 jaar en ouder speciale bonnen wor den aangewezen, welke op de bonkaar ten, welke dan in gebruik zullen worden genomen, zullen voorkomen. Bovendien zullen binnenkort bonnen „1/7 rantsoen taptemelk" in gebruik ge nomen worden, welke uitsluitend incafé's restaurants, hotels, e.d., recht zullen ge ven op hel koopen van 1/4 liter tapte melk. Voorts zullen na 6 September a.s. geen bonnen meer worden aangewezen van de speciale melkkaarten voor personen, die in het zg. „volle melk gebied" woon achtig zijn. Deze personen zullen na dien datum op de voor taptemelk aange wezen bonnen 13/4 liter volle melk kun nen koopen. Tenslotte wordt erop gewezen, dat, evenals dit bij de bonnen voor gestan daardiseerde melk het geval is, tegen in levering van de bonnen voor taptemelk de hoeveelheid van 13/4 liter hetzij ineens, hetzij in gedeelten kan worden gekocht. Wenscht men het rantsoen in gedeelten te betrekken, dan dient men den bon op den Zaterdag voor de week, waarin de bon geldig is, reeds bij den melk handelaar in te leveren. NIEUWE REGELING VAN HET MELKRANTSOEN Voor het tijdvak van 6 Sept. toit 12 Sept. zijn op de bonnen no 46 de gebrui kelijke rantsoenen verkrijgbaar van brood, beschuit, vleesch, aardappelen, melk, ta bak en sigaretten. Voorts zijn aangewezen voor de ge bruikelijke rantsoenen van 6 Sept. t/m> 3 Oct.: 382 suiker, 383 jam, 384 peul vruchten, 385 gort, 386 vermicelli, 387 t/m. 389 kaas, 392 t/nn 395 bloem, brood of gebak, 449^ reserve rijst, 46 en 47 versnaperingen chocolade,-. 48 en 49 ver snaperingen suikerwerk en 390 koffie-sur- rogaat. In verband met de aanwijzing dezer nieuwe bonnen maakt de secr.-generaai van Landbouw en Visscherij het volgende bekend Zooals reeds eerder werd medegedeeld, wordt het melkrantsoen voor kinderen tot en met 3 jaar met ingang van 5 Sept. gebracht op 51/4 liter per week. In verband hiermede worden voor deze kinderen in den vervolge wekelijks drie met „melk" gemerkte bonnen, elk recht gevende op 13/4 liter gestandaardiseerde melk, geldig verklaard. Het melkrant soen voor kinderen vaii 4 tot en met 13 jaar blijft gehandhaafd op 31/2 liter per week, zoodat voor deze groep van kin deren wekelijks twee met „melk" ge merkte Jx>nnen, elk recht gevende .op 13/4 liter gestandaardiseerde melk, wor den geldig verklaard. In verband met het bovenstaande wordt er tevens mét na druk de aandacht opgevestigd, dat de Tegenslagen zijn iele sbootblokken voor overmoedigheid en luchthartigheid. Feuilleton 8 Dit zeggende, vatte hij haar bij den arm. Ze keek lachend naar hem. Waarom niet? Ik heb 't al meer gedaan voor mijn genoegen om mijn kracht op de proef te stellen, waarom zou ik het dan niet doen nu zijn leven er mee gemoeid is? Zoudt u, zijn vriend,' mij daarvan terughouden? Foe:, schaam u wat! Ze zou zich losgerukt hebben, maar hij 'hield haar in zijn ijzeren greep en zijn gelaat stond hoogst ernstig. Ik kan u niet laten gaan! riep hij. Zelfs niet voor hèm, om hèm het leven te redden, mag ik de beleedi- gingen riskeeren, die het gevolg van uw verschijnen zouden zijn. Zélf zou hij er ook zoo over denken. Zijn leven is mij dierbaar; aller-dierbaarst, maar toch wil ik u niet laten gaan. Gedurende een oogenblik zweeg zij. Toen rukte zij zich los en zei vast besloten: Ik héb geZworen dat ik hem red den zou en dat zal ik dan ook doen. Als u bang is voor mij, gaat u dan melkbonnen in den vervolge niet meer gedurende vier weken, doch slechts ge durende één week geldig blijven. Men houde er voorts rekening mede, dat de met de woorden „386 Algemeen" gemerkte bon van de bonkaart „Voe dingsmiddelen 10e periode 1942", welke geldig is verklaard gedurende he< tijd vak van 5 Sept. tot en mét 3 Oct., dit maal uitsluitend recht geeft op het koo pen van vermicelli macaroni of spaghetti en vermicelli-, kippen- of pouletsoep, zoodat hierop dus geen maizena, sagjo, aardappelmeel, puddingpoeder en pud,- dingsauspoeder verkrijgbaar is gesteld. Ten slotte wordt er nog op gewezen., dat bon „390 Algemeen", welke recht geeft op het koopen van 250 gram kof- fiesurrogaat, ditmaal geldig is gedurende een tijdvak van 4 weken, dus tot en met 3 0ct. a.s. ZIERIKZEE. Aan den heer S- Moolen- burg, hoofdinspecteur van 's rijks belas tingen, hoofd van de inspectie der belas tingen te Leiden, le afdeeling, is met ingang van 1 November op zijn verzoek eervol ontslag uit 's rijks dienst verleend. ELLEMEET. Burgerlijke Stand over Augustus. Geboren; 19. Adriana Helena, d. van Johannes Wandel en Jacomina van Oost. BRUINISSE. Donderdagavond hield d.e Vereeniging van Oud-Leerlingen van den Tuinbouw-Cursus Oosterland haar mpan- delijksehe vergadering. Na afhandeling der huishoudelijke za ken werden aan de hand van een door den heer Quist, tuinbouwleeraar te Zie- rikzee, opgemaakte plattegrond, de laat ste voorbereidingen getroffen voor een tentoonstelling van groenten, bloemen en fruit in het Nederlandsch Hervormd Ver- eenigingsgebouw te Bruinisse, dat zich voor dat doel uitstekend leent. Deze tentoonstelling zal gehouden wor den óp Donderdag 10 en Vrijdag 11 Sep tember. Burgemeester van den Berg heeft zich gereid verklaart de openingsplech tigheid te verrichten. Waar aangenomen mag worden, dat elke inzender zijn uiterste best zal doe# om met prima materiaal voor den dag te komen, zal het zeker de moeite loonen voor liefhebbers van Flora's en Pomona's kinderen een kijkje te "komen nemen. Burg. Stand over Aug. Geboren: 13. Johannes Marinus, z. v. J. de Ronde en J. Duson; 14. Marius, z. v. .Jacob van der Spek en Maria van Veen; 23. Hendrik, z. v. W. J. van der. Ploeg en M. de Jonge; 30. Frans, z. v. A. Kik en Cath. van den Berge; 30 Adriaan, z' v. S. Moelijker en C. van Vessem. Gehuwd: Leendert Kostense, 24 j.j.m. en Johanna Beekman, 23 j. j.d.; 14. Wil lem van Dijke, 25 j* j.m. en Jacoba van den Bos, 25 j. j.d. Overleden: 15. Komelis Huisson, 93 j., weduwnaar van C. J. Stormezand. POORTVLIET. Burg. Stand over Aug. Geboren: 6. Anthonie Jan, 'z. v. J. A. Elenbaas en Ca. van der Male; 15. Dina Pietemella, d. v. D. A. Feytel en Ca. van der Jagt; 20. Neeltje Christina, d. v. J. A. Kesteloo en La. Slager; 30. TJhpjna Cornelia, d. v. L. van den Hoven en M. P. van Egmond. Gehuwd: 13. Pieter Jan Hage, 19 j. j.m. en Neeltje Adriana Kleppe, 19 j. j.d. van Scherpenisse; 20. Jan van der Slikke, (23 j. j.m. en Martientje WilleminaKrijger 21 j. j.d.; 27. Jan Marinus Pleune, 24 j. j.m. van St.-Annaland en Willemijraa Blaas, 21 j. j.d. Overleden: 26. Machil Mol, 64 j., wedn. van K. P. Quaak; 31. Maatje van den Welle, 77 j., echtgenoote van J. Vnoegjop. Ingekomen: Neeltje Adriana Kleppe van Scherpenisse. Vertrokken: Willem Mullié naar 's-Gra- venhage. T-HOLEN. Burgerlijke Stand, Geboren; Johanna, d. van B. W. van Dijk en G. K. Schot. De mosselhandelaren Jan v. d. Stel mee, dan zult u zien hoe ongegrond uw vrees is. Hij slaapt nu. Matabele Zal bij hem waken. Kom, ga nu mee kijken hoe ik de wilde dieren tem. HOOFDSTUK IV. Albert draalde nog even, maar nadat hij de kaffervrouw op het hart had gedrukt, hem te roepen Zoodra Max wakker werd, volgde hij Nan. Zij wees hem een poortje buiten het huis, van waar hijzelf ongezien de cantine kon binnenkijken. Het was een lang vertrek, laag van verdieping, met een toonbank aan den eenen kant, die overdekt stond met fles- schen en glazen, waarachter Dirk de verschillende dranken uitsdhonk en de klanten met een onverschillig air in- tusschen goed in het oog hield. De mannen zaten in groepen om tafeltje^sommigen rookten en dronken alleen, anderen speelden ook kaart en •dikwijls tegen hoogen inzet. Nan duwde de deur open en trad bin nen. Ze stond met den rug tegen de toonbank in fiere houding. Onmiddellijk bedaarde het ergste ru moer en een van hen zei op luiden toon: Zoo waar, dat is knappe Nan Zelf. Mannen, begon ze, met een stem als een 'zilveren klokje. ik kom u een gunst vragen. Deur achter dien muur en J. M. Schot hebben een aanvrage ingediend, tot het inwerkingstellen van e.M "inrichting van mosselkokerij en dn- leggerij in de perceelen Vischstraat 18 en 11. 'Mlitil Nu men een aanvang heeft gemaakt met het dorséhen der granen, blijkt, dat het beschot, vooral van tarwe, zeer gering is. Sommige perceelen geven ruim een derde minder beschot dan verleden jaar. Het beschot der aardappelen is echter bijzonder goed, terwijl het kwaad in de knollen erg meevalt en zich hoofd zakelijk beperkt tot de vroege soorten. De kwaliteit der aardappels^ is .indit eiland zeer goed te noemen. Dezer dagen kwam bij de familie bericht binnen, dat de heer Jac. Elen baas, voorheen werkzaam ter drukkerij van de firma Pot alhier, bij het zwem men jammerlijk om het leven is ge komen. Bedrijfsvergaderingen In de afgeloopen week hebben in de volgende bedrijven vanwege het Neder landsche Arbeidsfront bedrijfsvergade ringen plaats gehad. Flandria, Sluis; 1 Du Fossé, Sluis; van Melle Confectionerieworks, Breskens; Spiegelglasfabriek, Phosphaatfabriek coöperatieve Suikerfabriek, alle te Sas van Gent; Textielfabriek Schockaert, Ter- neuzen; Chemin de Fer, Terneuzefn; Textielfabriek Beheagel-Denijs, Textielfa briek Emile Lockefeer, Bonneterie Hollan- dia, alle te Hulst; Wasscherij Zeeland te Middelburg; Glas- en Verffabriek Gebr. Wattez te Goes. Tevens vond ook een bedrijfsvergade ring plaats voor het Secretarie- en Distri- butiepersoneel te Middelburg, terwijl vóór andere deelen van dit personeel in een der volgende weken bijeenkomsten plaats vinden. Op deze bedrijfsvergaderingen werd door een vertegenwoordiger van het N.A.F. het doel en streven van het N A.F. uiteen gezet en werd getrapht de m.en- schen Je overtuigen van de sociale en nuttige arbeid van het N.A.F. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 7—IS Septeinber 1892. De heer W. F. J. Waghto te Kolijnsplaat werd benoemd tot schoolopziener in het-" arrondissement te Th o 1 e n. De staatscourant van 1892 bevatte de statuten van de Coöp. Zuivelfabriek „De Duif" te Nieuw©rkerk (Duiv.) Te Breda slaagde voor de hoofd akte de heer L. van der Have te Zie- rikzee. Bij het rangexamen voor tweede onderwijzer te Amsterdam slaagde o.a. de heer C. Ohr. Kool© van Zier ik Zee - Benoemd tot leeraar aan de HBS te Zier Pk zee, de heer E. M. J. C. Belmonte. Te Brouwershaven overlped de heer M. J. Bijbau, geneesheer aldaar. Concentratie van N.S.B.-leerlingen Destijds is reeds melding gemaakt van de plannen, tot concentratie t>p de scho len van kinderen, die lid zijn van de natioö*a!-socialistische jeugdbeweging. Uit een ANP-bericht blijkt nu, dat men zich heeft moeten beperken tot de leer lingen, die van1 de lagere school naar een Mulo of HBS overgingen. Voor hen, die reeds enkele jaren op een HBS wa ren1, leverde het doorvoeren van de plan nen moeilijkheden op in verband met het aanschaffen van boeken1, het verande ren van leeraren, enz. Voor de lagere school golden dezelfde bezwaren, zoo dat men dus is begonnen met deze leerlingen. De regeling in Amsterdam is ge troffen op vijftien scholen, waar 'gemid deld vijf leerlingen per eerste Masse zijn ligt iemand die mij Zeer dierbaar is tusschen leven en dood. Dag en nacht bijna een week Jang heb ik bij hem ge waakt en ik kende geen slaap of geen vermoeidheid, omdat .anderen en mij zooveel gelegen is aan zijn leven. Maar nu heb ik gedaan alles wat ik kon en het eenige is, dat ik hem aanbeveel in uw handen, in zooverre zijn leven af hangt van de rust die hij genieten zal. Met smeeWid gebaar hief ze de han den op, terwijl ze dit vroeg. Ze was zeer bleek geworden, haar lippen trilden en met haar bezorgden blik keek zie den kring rond, of ze hun het antwoord van het gelaat wilde lezen. Doodsche stite volgde, verbroken door een half-goedkeurend, half-afkeu- keurendi gemompel. Eén stem, luider dan de andere, grauwde: Wat gaat die zieke ons aan? Wat is het ons, of hij leeft of sterft? Nan schrikte; de uitdrukking op haar gelaat werd stroef en ze wierp een vlammenden blik den kant uit, van waar de stem kwam. Dit was Rudolf Bork, die zo,o sprak; zei ze langzaam. „Treed naderbij; Rudolf Tracht je nief te verbergen achter de schouders van een anderen man. Je bent er toch niet bang voor, om van aange zicht tot aangezicht met mij te spreken? Rudolf Bork, een kleine, gezette man, ondergebracht. Dat zijn dan openbare HBS-en, Gymnasia, een meisjeslyceum, Muloscholen, een huishoudschool en drie bijzondere ambachtsscholen. Het volgend jaar zullen andere scholen gekozen wor den. Op de voordracht voor hoofd der school te Sirjansland komen de volgen de heeren voor: 1. B. Versluijs te Utrecht 2. A. Heule te Bruinisse; 3. J. Roukema te Ooste?wolde (Fr.) LANDBOUW EN VISSCHERIJ Prijzen voor consumptie-aardappelen Met ingang van Maandag 7 September 1942 'zijn nieuwe, prijzen voor consum'p- tie-aardappelen vastgesteld voor den duur van 2 weken. In de bladen van heden is hierover een officieele mede- deeling opgenomen, waarnaar wordt ver wezen. |j jj De Finsche methode van inkuilen Inkuilen van gras is voor onze land bouwers "geen onbekende gewoonte. Vele jaren was reeds in ons land de Hol- landsche methode in zwang, hoewel het nog niet zoo lang geleden is, dat men nog in verschillende streken des larids niet inkuilde. In 1919 trok o.a. Ir. N. van Vliet, Rijkslandbouwleeraar te Zul ten, er op uit om vooral in Gelderland propaganda te maken voor het inkuilen van gras. Verschillende boeren, ook in andere provincies, gingen er aanvanke lijk toe over, doch lieten het na een paar jaar weer los. Sinds echter de Finsche methode vijf jaar geleden in Zwang kwam', begon men ovèral wat meer met inkuilem Kuil- monsters van op Finsche wijze inge kuild' gras hebben trouwens ook aan getoond, dat het percentage voedselver- lies vrijwel nihil is, hetgeen verschilt met de resultaten van de Hollandsche methode. Men heeft Zich wel eens afgevraagd: Kunnen de sterke Zuren geen kwaad? De practijk heeft intusschen reeds uit gewezen, dat die zuren ongevaarlijk zijn. Mits men met zorg inkuilt en niet te plotseling en te veel kuilvoeT tegelijk gaat geven, kan er niets gebeuren. Geeft men bovendien- naast dit kuilvoer 50 gram geslepen krijt op 10 kg voer, dan is er zeker geen gevaar meer aanwezig. Wat kunnen we nog meer van eigen bedrijf voeren? Geien aardappelen, want die Zijn eiwitarm. Wil men nog meer melk hébben, dan mo,et men krachtvoer aanwenden, Zooals lupinen, erwten én boonen; daarin zit een eiwitgehalte van 20 pet. Ook zoete lupinen is een uit stekend voer, alleen de verbouw valt vaak tegen. Niet genoeg kan de aandacht worden gevestigd op het ,groote belang, van het grasland voor den boer. Tegenwoor dig wordt er nog te weinig profijt ge trokken van het grasland. In den Zomer dient men zich met zooveel mogelijk vee op zoo weinig mogelijk grasland te behelpen, Zoodat Zooveel mogelijk gras voor den winter bewaard en vergaard kan worden. Hoewel de hooitijd voorbij is, kan het geen kwaad om er nog eens aan te herinneren, dat men het hooi niet te lang moét laten liggen, Zoodat het te oud wordt, want dan daalt het eiwit- percentage aanmerkelijk. Het verschil tus schen goed en slecht hooi is veel groo- ter, dan tusschen slecht hooi en stroo. Nog al te veel oogsten de boeren een product, dat Ze hooi noemen, doch dat in werkelijkheid slechts stroo is. Vanzelfsprekend dient men er voor te zorgen, dat het gras tijdig wordt aan gezet; daarvoor is stikstofbemesting noo- dig. Het hooi is thans peperduur. Het geld van de stikstof, dat men thans op het land gooit, haalt men er Zekef drie dubbel weer uit. Meer gras en vroeger gras is het gevolg. Jong, vroeg igras heeft weliswaar Zijn moeilijkheden en bezwaren: het droogt slecht en het is zwaarder. Hier is inkuilen de aange wezen weg. (Nadruk verbalen) met een norsch gelaat, scheen in het eerst niet veel lust te hebben om ge volg te geven aan die uitnoodiging, maar hij werd door de anderen naar voren ge duwd, tot hij vlak bij haar stond met de pijp in de eene hand en een glas brandewijn in de andere. Ze keek naar hem, met onbeschrijflijke minachting: Y Ja, ik wist wel dat het cje stem was van Rudolf Bork, die een half jaar geleden bij mij kwam om hulp, toen zijn vrouw en kinderen ziek lagen. Hij was niet gelukkig geweest en bezat op heel de wereld geen vriend en geen halven stuiver, maar ik ging met hem mee naar zijn huis en ofschoon zijn kinderen niet meer te redden waren, heb ik de moe der verpleegd, totdat zij beter was. Als ik hem toen eens hetzelfde antVoord had gegeven, dat hij zooeven gaf: „Wat is het mij, of je vrouw en kinderen le ven of sterven?" Moet je je niet diep, diep schamen Dolf?" t Haar stem trilde van verontwaardi ging en teleurstelling. Dolf's moed bleek hiér niet tegen be stand en hij was blij, toen zij den blik van hem afwendde en hij zich verber gen kon achter de breede schouders van een kameraad. Er volgde weer een minuut stilte; toén vroeg een andere stem, op half-spotten- den toon: RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 8 September HILVERSUM I. 415.5 M. 715 Lichte gramofoonplaten; 7.30 BNO: Nieuwsberichten; 7-40 Morgenconcert, gr; 830 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 „H-H-H" 8.50 Berliner Lehr^rgesangverein, gr.; 9 Symphonie-orkest, gr.; 9.30 Spiegel van den dag, "opn.; 9.40 Clarinet en piano, gr.; 10 Nederlandsche volksklanken, opn.; 10.30—10.45 U kent hen maar kent U hen ookMax Blokzijl, herhaling; 11.15 Ensemble Carlo Carcassola; 12 Almanak; 12.05 Orkest van de Duitsche Weer macht en Mannenkoor; 12.45 BNO: Nieuw!;- en zakelijke berichten; 13 So- l'istenconcert14 Haarlemsche Orkestver eeniging; 14.45 Zang en piano, gr.; 15 „Cobzar", Roemeensche dichtkunst, met muzikale omlijsting; 15.20 Haarlemsche orkestvereeniging; 16.10 Sonatenprogram- ma, gr.; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17 De lichte toets; 18 „Thans Hans", vroolijk programma; 18.30 Fluit en clavecimbel; 19 Neerlands stem van het Oostfront; 19.15 Marschen en marschliederen, gr.; 19-30 BNÖ: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19.50 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.15 Gevarieerd programma, opn.;* 21.25 Musette-orkest21.45 BNO Nieuws berichten; 22 Zigeuners spelen, gr.; 22.20 Mannentaal, gr.; 23.15—24 „Variété du soir", gr. HILVERSUM II. 301.5 M.' 7.15—7.40 Zie Hilversum I; 7.40 Och tendgymnastiek; 7.50 Zang met koor en orkest, gr1,.; 8 Politiek 'weekpraatje; opn.; 8.15 Populaire gramof.platen8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.40 - Orkestcomposities van, Jean Sibelius, gr-; 9 Populaire gramo foonplaten; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 10 Godsdienstige uitzending; 10.30 Zang met pianobegeleiding; 11 Vrouwenmozaiëk 11.20 Kinderkoor „BeL Canto", gr.; 11.30 Pianovoordracht; 11.40 Dvorakprogramma gr.; 12.15 Uit Neerlands Gouwen; 12.30 Programma-overzicht; 12.35 Groot orkest, gr.; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke be richten; 13 Boerenland in boek en krant; 13.15 Trio Pro Arto; 14 Godsdienstige uit zending; 14.30 Omroeporkest; 15.30 Voor de Zieken;*16 Ensemble Willy Kok; 16.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberich ten; 17 Voor de jeugd; 17.30 Amusements orkest; 18.30 BNO: Nieuwsberichten; 18.40 Spiegel van den dag; 18.50 BNO: Twentsch praatje; 19 Landnians Lust; 19.30 Volkszangkoor; 20 gNO: Engelsehe uitzending: Holland and the economie reorganisation; Voor de Radio-Centrales: Operetteconoert, gr.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Zang met pianobegeleiding; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: MiLitair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.20—24 Zie, Hilversum I. Dinsdag 8 September Ernstige muziek. De Haarlemsche Orkestvereeniging con certeert om 14 uur voor den zender Hil versum I o.l.v. Drs. Arend Koole. Het programma vermeldt o.m. werken van Weber en Grieg. Het Zepparoni-kwartet geeft 'om 20.15 uur (Hilversum II) m.m.v. Annie Hermes (alt) een concert, waarin werken van Mozart, Schubert, Beetho ven en Hugo Wolf ten gehoore worden gebracht. Godsdienstigè uitzendingen: Hilversum II, 10 uur Morgenwijding, 14 uur Bijbellezing, door prof. P. Stegenga te Amsterdam; 22.10 uur Avondwijding. Land en volk. In de serie „Landmans Lust" gaan we om 19 uur (Hilversum II) met de Zeeuwsche plattelandsjeugd kermis vie ren. U hoort een luisterspel van Dignate Robbertsz., getiteld „Spelerieën". Is de zieke je verloofde, Nan? Zoo ja, dan zullen wij hem een levenskans gunnen; om jou, nietwaar, jongens? Albert zou het niet hebben kunnen zeggen, waarom hem die woorden zoo zeer troffen en in de grootste spanning wachtte hij af, wat Nan hierop, ant woorden zou. Een blo^ steeg haar naar de wangen, haar oogen verloren hun glans, maar werden heel Zacht van uitdrukking toen zij sprak: En als dit nu eens Zoo is? Mag „knappe Nan" niet net Zoo goed een verloofde hebben? Maar of hij die nu is of niet, wat komt er dat nog op aan? In ieder geval zoudt jullie er mij een gunst mee bewijzen als je vanavond bijzonder kalm wilde zijn. Met betoo- verenden glimlach keek zij den kring weer rond. Ziet, ik heb mijn mooiste kleeren aangetrokken, óm voor jullie te zingen eri te reciteeren. Wat zal het zijn? Een lied, Nanl Neen» een gedicht! Nu, als je je aan mijn verzoek houdt dan zJal ik ze allebei ten beste geven. Het was ineens dood-stil, toen Nan haar stem verhief en de eerste tonen helder door het vertr,ek weerklonken. (Woridt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2