DE GOUDEN VALLEI Neen, .AKKERTJE t RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 5 September HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.60 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Populair begin, gr.pl.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten en programma uittreksel; 8.15 Brandende kwesties, opn.; 8.S0 Goeden Morgen Weenen, gr.pl.; 9.15 Voor de. huisvrouw; 9.S0 Bioscooporgel- soli, gr.pl.; 10 Ernstige muziek, opn.; 11 Voor de jeugd; 11.20 Viool en piano; 12.01 Frans Wouters en zijn orkest; 12.30 Zangkoor en orkest, gr.pl.; 12.40 Alma nak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Ensemble Willy Kok; 14 Louis Bouwmeester herdenking; 14,20.Na gedanen arbeidmuziek en vroolijk- heid; 15.45 Gram.; 16 Godsdienstige lezing 16.30 Vierhandige pianovoordracht; 16.50 Pro Musica; 17.15 BNO: Nieuws- en za kelijke berichten; 17.30 Orgelspel; 18 De NSB antwoordt; 18.15 BNO: De wereld- meening uit den aether geplukt; 19.05 Als ik 'tvoor 'tzeggen had; 19.20 Her- bert Ernst Groh zingt, gr.pl.; 19.30 On der Moeder's Parapluie; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Filmpraatje; 20.30 Amusementsor kest en Dameskoor .„Aethereharme" 21.30 Argentijnsch Orkest, gr.pl.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Klanken uit het Zuiden, gr.pl.; 22.15 Barnabas von Geczy en zijn orkest en Peter Kreuder, piano, gr.pl.; 23—24 Mooie Melodieën, gr. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Klas sieke gram.; 8.40 Viool en piano, gr.pl.; 9.10 Requiem, W. A. Mozart, gr.pl.10 Morgenwijding; 10.15 Operafragmenten, gr.pl.; 10-30 Lichte muziek, opn.; 12Zang met pianobegeleiding; 12.30 Strijkkwartet gr.pl.; 12.45 BNO: Nieuws-, en zakelijke berichten; 13 Tuinbouwreportage; 13.15 Bizet-programma, gr.pl.; 13.40 Wij kij ken de natuur in! 14 Groninger Orkest- vereeniging; 15.30 Tijdschriftensohouw; 15.45 Orgelconcert; 16.30 In en om den bijenstal; 16.45 Lichte gram.; 17 Voor de binnenschippers; 17.15 BNOP: Nieuws- en zakelijke berichten; 17.30 Een muziek corps van de Duitsche weermacht; 18.15 Het 'kwartier van den arbeid; 18.30 Sym phonic Orkest, gr.pl.; 19 Groeten aan Nederlandsche zeelieden; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Gronimgsch praatjei 19.50 Spiegel van den dag; 20 Utrechisek Stedelijk Orchest, opn.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales,'die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avond wijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Zaterdag 6 Septemb r Ernstige muziek. De Groninger Orkest Vereeniging o.l.v. Kor Kuiler concerteert om 14 uur over den zender Hilversum II. Het. program ma vermeldt werken van Bach en Corn. Dopper, De cellist Johan de Nobel ver tolkt het concert in A gr. t. van Ph.. E. Bach. Het Utrechts Stedelijk Orchest komt voor den zender Hilversum II om 20 uur onder leiding van Willem v. Ott©r- loo en voert werken uit van Berlioz', Debussy en Schubert. Lichte muziek. In de vroolijke uitzending „Onder moeders parapluie" hoort u vanavond om 19.30 uur (Hilversum I) het vroo lijke Klaverblad, Cora May» Wim Sonne- veld, Wim lbo, Jac. Schutte, orgel, Ge rard van Krevelen, piano, en het orkest van Otto Hendriks. Godsdienstige uitzendingen: Om 16 uur hoort u over Hilversum I een godsdienstige lezingv uit den cyclus 3e*3t3e-3* 3e se Overdrijf uw zorgen niet; veel drijft over Feuilleton Dien heelen dag bleef Albert bij zijn vriend, hem steeds koelte toewuivend. Hij had niet, veel vertrouwen in de be kwaamheid van den dokter en in zijn eigen handigheid als verpleger. Was me vrouw1 Korteweg er maar; zij, met haar zachte stem en haar engelengeduld had hem altijd 't ideaal van een liefdezuster geleken. En nu kon zij, niet eens haar eigen zoon oppassen! HOOFDSTUK III. Er volgde weer een dag, zoo mo gelijk nog warmer dan de vorige en ge durende den avond Waren de mannen in de cantine nog eens zoo luidruchtig als anders; het was zelfs uitgeloopen op een vechtpartij met harde scheldwoorden en met het breken van een ruit tot slot. Veel later dan anders was er toen rust ingetreden en die rumoerigheid had Max veel kwaad gedaan. Hij had dien nacht nog erger koorts gehad, met ijlen, en Albert had er zelfs Nan bijgeroepen. „De kerkvader Augustinus" door ds H. P. Brandt. Cultureeie uitzendingen: C. L. Veerhof herdenkt om 14 uur (Hilversum 1) in een uitzending den groo- ten acteur Louis Bouwmeester, die hon derd jaar geleden werd geboren. Land en volk. Om 13 uur hoort u een reportage over „Westland-druiVenland", welke over Hilversum II te beluisteren is. Voor de jeugd. Om 18.40 uur hoort u de uitzending „Wij kijken de natuur in", waarin u over Hilversum II mee kunt genieten van een duinwandeling in de orqgeving van Castricum met Geert Dils. VERSGHILLENDE BERIGHTEN Vrijwilligers voor den Arbeidsdientt Omstreeks midden Juli werd bekend gemaakt, dat wederom de gelegenheid bestaat zich aan te melden voor de vrij; willige vervulling van den arbeidsdienst. Deze vrijwilligers zullen worden opge roepen voor den diensttijd, welke begin Januari 1943 aanvangt. Thans verneemt Ihet A.N.P. dat deze vrijwillige aanmelding op Zaterdag 31 October a.s. sluit. In verband hiermede wordt er nog maals de aandacht op gevestigd dat zij die in aanmerking wenschen te komen voor een betrekking in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs, den leef tijd van 18 jaar hebben bereikt en Zijn geborenna 31 December 1919, bij de sollicitatie het bewijs moeten overleggen, dat zij hun arbeidsdienstplidht hebben vervuld. Bovendien kunnen zich voor vrijwillige dienstneming in den Neder- landschen Arbeidsdienst aanmelden jon gemannen in den leeftijd van 17. tot en met 23 jaar, mits zij ongehuwd zij'n. De mogelijkheid van aanmelding voor vrijwillige dienstneming bestaat dus nog f/m 31 October a.s. en het aanmelden kan geschieden bij de N.A.Di.-aarimeldings- bureaux, bij de gemeentehuizen of bij de arbeidsbureaüx. Bonnenhandelaar betrapt Ambtenaren van den C.C^C.D. hebben te Almelo op het stationsemplacement, een goede vangst gedaan. Zij legden de hand op een reiziger, die met een paar duizend bonnen naar den Haag en Am sterdam wilde gaan, om deZe in den Zwarten handel aan den.man te brengen. De bonnen waren verborgen in doozén en zakjes tabak, die uiterlijk geheel den indruk gaven, dat zïj louter rookmate- riaal bevatten. Bij onderzoek is geble ken, dat,de gearresteerde, E. Langen- baeher uit Almelo, geregeld naar den Haag reisde en daar verscheidene bon nen tegen hooge prijzen verkocht. Ook eieren leverde hij bij kisten vol. Zij' werden daar verkocht voor 40 cent per stuk. Meisje "door"train~overraden Op de spoorlijn bij Oudenbosch, na bij een kleinen overweg, daar waar een landwegje de spoorbaan snijdt, is het deerlijk verminkte lijkje gevonden van een 7-jarig dochtertje van de familie Van Oosterhout-v. Aart uit Oudenbosch. Men vermoedt dat het meisje den onbewaak- ten overweg heeft willen oversteken juist toen een trein naderde, met het nood lottig gevolg dat zij gegrepen werd en meegesleurd. Werkleozenkas ran hei Ned. Arbeidsfront De secretaris-generaal van sociale za ken heeft het reglement voor de werk- ioozenkas van het Nederlandsch Arbeids front goedgekeurd en bepaald, dat aan deze organisatie te rekenen van 29 Juni subsidie ten behoeve van de werkloo- zenkas wordt verleend overeenkomstig het werkloosheidsbesluit 1917 ten bedrage van 100 pet. van de bijdragen der leden. Voorts heeft voornoemde secretaris-gé neraal goedgekeurd, dat te rekenen van Gelukkig had de aanraking van haar koe le handen en de suggereerende uitdruk king van haar mooie oogen hem tot kalm te gebracht. De nachtwaken hadden ze zoo ver deeld, vdat Nan de eerste en Albert de tweede vier uren had genomen. Op den middag toch had zij het veel te druk met het bedienen in het warenhuis, om Albert eenige vérlichting te kunnen ge ven; maar een paar maal op den laten middag had Nan gezorgd, dat de kaffer vrouw hem een uurtje afloste, terwijl hij zijn maaltijd gebruikte, of even wat beweging nam, Oude Matabele zat dan rustig ineen gehurkt met de ellebogen op de knieën en haar kin op haar handen steunend en bleef steeds den patiënt in het oog houden. Toen de derde dag voorbij was, keek de dokter al hoogst-ernstig. Hij trok Nan wat terzijde en waarschuwde haar, dat er, vóór den avond, een verande ring zou intreden. Als hij na deZe crisis in slaap valt en bij het ontwaken bij bewustzijn is, dan zal hij 't er wel bovenop halen. Dus, vóór alles, houd hem kalm! Een paar uur rustig slapen kan voor hem de redding van zijn leven beduiden. Ik zal mijn best doen, antwoordde Nan. Ze deed den dokter uitgeleide tot aan 29 Juni 1942 de werkloozenkassen van I een groot aantal organisaties overgaan in de werkloozenkas van het Nederland- sche Arbeidsfront. 1 Algemeene Nederlandsche Bouw&rbei- dersbomd, Algemeene Nederlandsche Dia- mantbewerkersbend, Nederlandsche Ver eeniging van Fabrieksarbeiders(sters), Al gemeene Nederlandsche Typografenbond, Algemeene Nederlandsche bond van Han dels- en Kantoorbedienden en Handels reizigers „Mercurius", Algemeene Apo- thekers-assistentenbond, Nederl. Bond van Hotel-, Café- en Restaurantpersoneel, Al gemeene Nederlandsche bond van Meubel makers, Behangers, Houtbewerkers en aanverwante vakgenoöten, Nederlandsche bond van Kapperspersoneel, Nederland sche bond van arbeiders in het Land bouw-, Tuinbouw en Zuivelbedrijf, Alge meene '''Nederlandsche metaalbewerkers- bond, Nationale vakbond vatv Muziekin- strumentmakers en -stemmers," Algemeene Nederlandsche Mijnwerkersbond, Neder landsche bond van Technici, Bond van Werkmeesters, Technici en Opzichthru- dend personeel, Nederlandsche Sigaren makers- en Tabaksbewerkersbond, Bond van arbeiders in de Textiel- en Kleeding- indusfrie, Nederlandsche Toonkunste naarshond, Vereeniging van' scheepswerk'- tuigkundigen, Vereeniging van Neder landsche gezagvoerders en stuurlieden ter koopvaardij, Centrale bond van Trans portarbeiders, Nederlandsche bond van arbeiders(sters) in ,de voedings- en ge- notmiddelenbedrijven. Frauduleuze slachters ontdekt In de afgeloopen dagen is te Baarn een complot van frauduleuze slachters ontdekt. Niet minder dan 15 personen werden gearresteerd, die zich aan deze slachtingen hebben schuldig gemaakt. Voorts werden 25 kooplieden, voor het meerendeel uit Amsterdam afkomstig, aangehouden, die het vleesch opkochten en clandestien verhandelden. Het onder-, zoek is nog in vollen gang. De jeugdstorm naar Weenen en Milaan Vrijdag 11 September zal de hoofd- stormer C. van Geelkerken aan het hoofd van een deputatie van idetn jeugdsto *m uit Utrecht naar Weenen vertrékken om Nederland te vertegenwoordigen op een congres waar een Europeesche jeugdor ganisatie dn het leven zal worden ge roepen. Aan dit congres zullen niet minder dan 16 landen deelnemen. Uit Nederland gaan 18 a 20 jeugdstormeris die ieder voor zich een afdeeling van den jeugdstorm vertegenwoordigen. Een gedeelte van ideze deputatie zal 20 Sep tember doorgaan naar Milaan, waar ide groote Europeesche jeugdwedstrijden zul len worden gehouden. Aan deze. wed strijden zullen vopr Nederland ongeveer 75 stormers en stormsters deelnemen, die momenteel ernstig op hun taak worden voorbereid op het landgoed Rhynauwen bij "Utrecht. Reorganisatie van kerkelijke pers Naar aanleiding van een gisteren gepu bliceerd bericht over het niet meer ver schijnen van verschillende kerkelijke bla den wordt ons van offkaeele z ijde medegedeeld, dat het hier niet, 'in tegen stelling tot andersluidende berichten, een verbod van deze bladen betreft, maar slechts een reorganisatie der kerkelijke pers, noodzakelijk gewonden op grond van de algemeene maatregelen voor de bezuiniging op papier. Van een verbod van kerkelijke bladen kan dus niiet wor den gesproken. Alle confessioneel© groe pen kunnen nog steeds de leden harer godsdienstige gemeenschappen in de mededeelingenbladen, waarvoor een nieuwe regionale indeeling is vastgesteld, voortdurend op de hoogte houden van berichten van ikerkelijkem inhoud. Radio-Delhi maékt melding van een re volveraanslag op den onderkoning van Britsch-Indië, lord Linlithgow. De aanslag zou door een Indiër zijn gepleegd. De dader zou zijn gearresteerd en onmiddel lijk doodgeschoten. de deur en stond hem nog ee#gen tijd na te kijken, met droeven blik. Ze hoorde Max kreuptep.en haar hart kromp ineen van meelijden met hem en met zijn arme moeder in Holland, die in het geheel niet afwist van het gevaar, waarin haar zoon verkeerde. Hij was immers stervende? Dit had de dokter zoo goed als gezegd. Hij was stervende en de hand die dien noodlottigen kogel geschoten had, was die van dia ar vader! O neen, neen! riep zij» overdekte het gelaat met de handen en snikte. Zij had al in lange jaren geen genegen heid meer gevoeld voor haar vader, maar dat hij aan deZe misdaad schuldig zou zijn, kon Zij toch niet aannemen; Met geweld drong Zij de tranen terug, schudde het hoofd achterover en dit wel met zulk een heftigheid, dat een klein kind, dat haar juist vriendélijk een handje wilde geven, huilende weg- liep. it! it'llII® Nan begaf zich terug naar de kamer waar Max zich rusteloos van de eene zijde op de andere wierp en Albert hem zat gade te slaan met trooste- loozen blik. Nan wist haast niet, met wien van beide neven ze 't meeste medelijden moest hebben, toen ze Albert zachtes ter zijde trad. Hij wees naar den patiënt en fluis terde: Ziet u, hij is erger. VOLLE TREFFER OP BUNKER «HERMAN» S.S.P.K. „De hoeveelste is het eigen lijk vandaag; heb je daar een flauw benul van?" „Niet het minste, maar waöht, ik zal even naar bunker „Herman" telefonee- ren, die weten het wel". Na enkele minuten blijkt het dan 28 Juni te zijn. „Och... dan ben ik gisteren jarig ge weest". Zoo spreken de twee posten met el kaar, die achter hun machinegeweer staan in den buik van onZe stelling. De klaarheldere nacht maakt het hun ge makkelijker waar te nemen, wat aan den overkant gebeurt. We naderen hier de vijandelijke linies op nauwelijks twee honderd meter. Binnen in den bunker heerscht een betrekkelijke rust; af en toe een telefoontje, een munitiemelding en dan grauwt de morgen al langzaam aan. Plots wordt de stilte verbroken; de Sowjet-artiilerie, meer speciaal het -ka* non dat we rats-bom noemen, stuurt ons den gebruikelijken morgengroet. Ce projectielen liggen vrij goed; we kruipen uit den bunker in de nauwe loopgraven, doch we komen niet ver, want ons- wordt de weg versperd door den mel der uit den bunker naast ons, die in korte bewoordingen meldt: „Volle tref fer op bunker „Herman"; twee gewon den, één Zwaar, de ander lichtgewond'. Zijl worden overgebracht". Een volle treffer was door de dak bedekking gegaan en had een groote ravage aangerichtAlles te nog betrek kelijk goed afgeloopen. fcok de boter en de visch zijn door de explosie tegen de wanden gevlogen. Waarom zou de boter en de visch ook niets overkomen Hebben zij soms het recht neutraal te zijn? De twee gewonden liggen al in onzen bunker. Ze zijn allebei piepjong, net 18 jaar. Allebei zijn ze eerst gisteravond gekomen met een heelen troep nieuwe lingen. We hadden zé afgehaald van der. Kompaniegefeschtsstand. Een stel pracht kerels, voor het grootst© deel Germaan- sche vrijwilligers. Ze waren vol goe den moed en tevreden hun goede op leiding onder 'bewijs te kunnen stellen. Terwijl we ons met het aangrauwen van den nieuwen dag te rust© wilden leggen, was roode Iwan als een dwaas gaan vuren met zijn ratsboem. Als een dwaas, want de zon kwam zoo prachtig, met veel rood boven de kim uit en be loofde vandaag heel hoog te stijgen. Voor deze twee is het nu uit met den nieuwen dag, dien Zij in hun sol- datenleveh zoo vurig verwacht hadden. Voorloopig althans komen ze niet meer tot inzet De sani-soldaat (ziekenverple ger) buigt zich als een zorgzaam moe dertje over den een heen en verbindt hem. „Vervloekt nog an toe en dan te bedenken, dat ik nog geen schot heb mogen lossen op die kerels. Maar ik zal het hun betalen!" Zijn wóórden klinken mannelijk strak uit dien nog een ietske week geplooiden mand, die wellicht nog niet de duizeling van een kus kende. Ze zijn allebei nog zoo jong. Misschien juist begonnen te drinken van het leven. Toen hét soldaten leven hen al opnam in zijn strenge kader Het lijkt me, dat dit verlangen naar het leven-drinken toch even doorklinkt inde zonder eenige stemtrilling gestelde vraag van den ander: „Moet mijn voet er af?" Hij krijgt een geruststellend antwoord Zijn vólgende vraag geldt een sigaret; hij heeft nooit tevpren gerookt. Gek.... of niet? Merkwaardig kort is het vocabula rium van iederen gewonden soldaat; het bestaat gewoonlijk uit een paar kracht termen, goedbedoeld vloeken als u wilt, de aanwijzing waar zijn gasmasker ligt en een zeer oneerbiedige betiteling van de lichaamsdeelen, die getroffen zijn. Dal is waarschijnlijk de reactie van den geest, die zich los wil maken van een stuk been, van een hand of een ongeschonden buikvel. Maar het leven roept en trekt toch. Als ze beiden verbonden zijn en Waar komen die vaudaan Waarschijnlijk kou gevat; be gin ze direct te verdrijven met AKKERTJES. Pijn is onnoodig zoolang er AKKERTJES zijn. De Nederlandsche Pijnstiller goed neergelegd, gaat een „karwei-com- mando" er op uit om den bunker te herstellen. De twee gewonden weten, daf een zware dag komt. Ze vloeken dan op de bolsjewieken, om niet te klagen over hun pijnen. Want pas vanavond, in het donker, kunnen ze worden -weg gebracht. Het karwei-commando heeft het ook niet gemakkelijk, alles moet liggend, ten hoogste hierin daar bukkend, ge daan worden. Roode Iwan slaapt name lijk gewoonlijk na het ochtendgloren, maar hij heeft ook van die posten uit gezet en die hebben ook van die dingen als verrekijkers. „Kom eens hier" roept de Zug- führer me toe. Hij is een prachtkerel, een van de ouderen van de „Germania". Aan hem dankt de 77de compagnie waar schijnlijk haar geweldig bravour; zij Zijn prachtsoldaten en voor de mannen wa kende vaders, wijze vaders. Ik ga naar hem toe en hij duwt me een telefoon hoorn in de hand. De gewonden hebben er ook een. Door de telefoon hoor ik.... dansmuziek. De avond valt over dezen rijken, har den dag. Dan beginnen wij weer volop te leven; dan wordt de lucht in stuk ken gerateld en gescheurd. Dan onder neemt „Iwan" wellicht weer een van zijn hopelooze pogingen. Tot dan de nieuwe dag weer komt in rose-roode luchten. De nieuwe dag, die misschien het zoo vurig verlangde „voorwaarts!" ook aan dit frontgedeelte brengen zal. S.S.-Kriegsberichter W. SASSEN RECHTZAKEN Zoo lang er leven is, is er hoop, niet waar? Ik geloof nooit dat er meer. eenige hoop op (herstel bestaat. Hoé kan ik nu, zonder hem, teruggaan? Hoe *kan ik mij nu verantwoorden tegenover zijn moeder, dat haar zoon, dien ze aan mijn zorgen toevertrouwde, laaghartig vermoord werd?? Daar kunt u van op aan, dat ik mij dag noch" nacht rust zal gunnen eer ik van aangezicht tot aangezicht sta met den moordenaar en hem zijn misdaad heb betaald gezet. Maar zoudt u hem dan herkennen? Of ik hem herkennen zou! Het litteeken boven het oog en de verminkte hand worden niet licht vergeten. Nan moest zich geweld aandoen om kalm t© zeggen: Tracht wat minder wraakzuchtig te zijn, mijnheer Korteweg! Hij boog hc! hoefd over de handed, bleef een oogenblik Zwijgen en zei toen, meer of hij zijn eigen gedadhtengang voortzette, dan of hij tot haar sprak: Zij heeft het feitelijk nooit ge wild, dat hij meeging. Maar, ten slotte heeft zij hem dan toch aan mijd zorgen toevertrouwd en nu is het eind, dat hij hier den dood zal vinden. Wat zal dit grootvader ook een verdriet doen. 1 Albert leek zoo diep wanhopig,dat Nan, ofschoon vele plichten haar uit Dure koffieboonen De grossier in koloniale waren A. P. G. te Zierikzee verkocht in Maart van dit jaar een kleine partij koffieboonen tegen f 20 per kg. De koffieboonen waren nog niet gebrand' en hadden vroeger voor etalagedoeleinden dienst gedaan. Deze slechte koffie, waarvan het gewicht na het branden tot de helft zou zijn ver minderd en die dus den kooper op f40 per kg kwam te staan, was voor men- schelijke consumptie niet meer ge schikt. De grossier ging dus op wel bij zonder laakbare wijze buiten zijn boekje De Inspecteur voor de Prijsbeheensching te 's-Gravenhage legde hem dan ook een boete van f1000 op. Den kooper van deze koffie, den win kelier J. P. P. te Brouwershaven werd eveneens een gevoelige boete opgelegd De Amerikaansche militaire autoriteiten hebben in de Panama-Kanaalzone de voorzorgsmaatregelen verscherpt. Blijk baar in verband met den a.s. doortocht van vrij groote vloot eenheden van het Oosten naar het Westen werd den buiten- iandschen staatsburgers het verblijf in de Kanaalzone voor den duur van een week verboden. De buitenlandsche politiebepa- lingen'zijn onlangs aanzienlijk verscherpt. het vertrek riepen, toch niet den moed .had hem alleen te laten. Ze zei niets, maar stond kalm naast hem, nog altijd met de band op zijn schouder en sloeg door het openslaande venster de ondergaande zon gade, tot eindelijk haar blik weer dwaalde naar den zieke en ze, tot haar onbeschrijf lijke voldoeping, de verandering meende te bespeuren, waar de dokter van ge sproken had. Ze uitte een onderdrukten kreet, waar door Albert ook opkeek. Hij voelde zich getroffen door haar geheel veranderde schoonheid: haar oogen waren veel zach ter van uitdrukking en ze had een lie f- lijk-teeren blos, terwijl haar lippen tril den van opgewondenheid. Wat is er gebeurd? stamelde hij. Ze vatte zijn hand en zei: O, Albert, kijk eens! De verande ring is ingetreden. En die beduidt het leven voor hem! Dit zeggende, barstte zij uit in tranen van dankbaar geluk. Twee urén verliepen en Max sliep nog. maar nu was zijn slaap niet langer on gestoord door het lawaai in de captine. Even te voren had de dokter zijn avond bezoek gebracht en was toen ook dank baar gestemd geweest door de veran dering, die er bij den patient viel waar te nemen. (Wopdt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2