IE MEI VilLEI grooten slag gewikkeld met Japansche eenheden, waarbij zij hebben getracht de Japanners, die uit het Noord-Oosten kwamen opzetten, terug te dringen. Na de herovering van de belangrijke basis Tulagl door de Amerikanen, werd een Japansche tegenactie verwacht. Deze tegenactie is ;nu begonnen en zij wordt door onze strijdkrachten afgeweerd. Op grond van de laatste berichten over den grooten zee- en luchtslag bij de Salomons-eilanden mag worden aan genomen, dat deze slag als de grootste van dezen oorlog kan worden beschouwd Aldus is van bevoegde zijde te Washing ton meegedeeld. Bijzonderheden over de gemelde beschadiging van twee Japan sche vliegkampschepen zijn niet bekend gemaakt. Verder wordt vernomen, dat de Ja pansche vloot wordt vergezeld door een groote transportvloot. Vermoedelijk be vinden zich aan boord hiervan troepen die de eilanden van de Salomons-archi- pel, waarop nog geen Amerikaansche landingen zijn uitgevoerd, moeten ver sterken. De Amerikaansche luchtverken- niing heeft vastgesteld, dat bij de Mar shall-eilanden zich eveneens Japansche troepentransportschepen verzamelen. Als gevolg van een en ander heeft in Austra lië de meening postgevat, dat een tegen dit land gerichte Japansche actie in de naaste toekomst niet uitgesloten moet worden geacht. Radioprogramma Zondag 30 Augustus HILVERSUM I. 415.5 M. 8 Dansen voor groot orkest (gpr.pl.); 8.15 De zin van het boer zijn; 8.30 Orkestconcert (gr.pl.); 9 BNO: Nieuwsbe richten en programma-uittreksel; 9.15 Studiodienst; 10.15 Symphonie-orkest (gr. pl.)10.30 Deutsche Stunde; 11.30 De Stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actueel praatje; 12.15 Ge vraagde platen; 12.40 Uit Berlijn: „Het Duitsche Volksconcert"14 Limburg's Lpf 14.05 Limburgsch boerderijen vroeger en nu; 14.45 Het Nationaal Socialistische Volkskoor te Brunssum; 15 Van Meiel op Sevenum; 15.30 Limburg in het tiieuwe Europa; 15.40 Stedelijk orkest van Maas tricht; 16.30 Hollanders maken kennis met Zuid-Limburg; 17 Zondagmiddagcabaret; 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostland- praatje; 18 „De Jïouwers"; 18.45 BNO: Nieuwsberichten19.05 Sport in het brons groen eikenhout19.15 De Omroep in Limburg; Van 20.15 Alleen voor de Radio- Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Limburgers aan het woord, vraaggesprekken21 zang, cello en piano- 21.30 Limburgsche Taptoe; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Georg Freundorfer speelt cither, gr.pl.; 22.15 Dansmuziek, gr.pl.; 23 Salonorkest, gr.pl.; 23.25—24 Composities van Frans Liszt, gr.pl. HILVERSUM II. 301.5 ML 8 Gewijde muziek, gr.pl.; 8.30 Licht Ochtendspel, gr.pl.; 9 BNO: Nieuwsbe richten en programma-uittreksel; 9.15 Luisterspel „Het Zomerstoeitje"; 9.30 Zon dagmorgen zonder zorgen; 10 Toespraak door den leider van het Nederlanldsch Arbeidsfront; 10.15 Zondagmorgen zonder zorgen; 10.50 Hobo en piano; 11.30 Piano, voordracht; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actueel praatje; 12.15 Orgel en cello, opn.; 12.45 .Godsdienstige lezing, gr.pl.; 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; 13.20 Zang met pianobege leiding; 14 Eerste Haarlemsche Piano- accordeonvereeniging; 14.20 Orgelconcert en zang; 14.45 Voordracht; 15 Vocale duetten; 15.30 Kwartetconcert; 16 „Op den steiger" door Prof. Dr. T. Goede- waagen; 16.15 Luisterspel „Hein Stavast, admiraal van Moskitonië"; 17 Omroep- X SS $3 Niets is op deze actrde bestendig, Niets blijft van vernieling verschoorid, En alles geniet maar een tijdlang, Wftt met ons \de wereld bewoont. e!=!5=5=!==s!=s-a=s Feuilleton HOOFDSTUK I. r Wat scheelt er aan, Nan? Je hebt nu al een kwartier lang niets gezegd en ik trotseerde nog al een wandeling in de blakende zon, om een praatje met je te maken! Eigenlijk moest ik heel boos op je zijn, maar je ziet er vanmid dag zoo bijzonder goed uit, dat ik daar geen moed toe heb! Het verwondert mij niets, dat ze je hier „knappe Nan" noe men. Het was een slank knap meisje met uiterst blanke gelaatstint, die zelfs door de brandende Afrikaansche zon onaange tast was gebleven, met grijze oogen en zacht, zijde-achtig haar. Ze droeg een heel eenvoudige, donkerblauwe japon, met rood afgezet en, zooals ze daar stond, tegen den muur geleund, was het geen wonder, dat Wim Kruisweg zich getroffen voelde door haar schoonheid. Hij was directeur van de mijn-exploi tatie „De Gouden Vallei", een lange knap pe man, met donkere oogen en een zwa- ren bruinen baard. Het was niet voor het eerst, dat hij wat vroeger van zijn werk Operette-Orkest; 18.15 Sport van den dag; 18.45 .De Molodisten; 19 30 BNO: Nieuws berichten; 19.40 BNO: Militair weekover zicht; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel"; (Voor de Radio-Centrales: Piano spel, gr.pl.). Van 2015 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de ptudio beschikken: 20.15 Omroep-Symphonie-Orkest en solist; 20.45 Toondichters en hun werk in de anecdote; 21.25 Omroep-Symphonie-orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. Maandag 31 Augustus HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Een nieuwe week vangt aan, gr.pl.; 7.45 Ochtendgym nastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten en pro gramma-uittreksel; 8.15 Orgelconcert, op namen; 8.35 Gram.; 9.15 Voor de "huis vrouw; 9.20 Omroep-Opera-Orkest, opn.; 10.25 Robert Gaden en zijn orkest, opn 11 Radio-VaeantiesChooJ11,20 Ensemble Jack der Kinderen; 12 PianovoordraoM; 12.40 Alamanak; 12 45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Kwartetöoncert; 14 Otto Hendriks en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.45 Zang met pianobege leiding; 10 Bijbellezing; 16.20 Cello en piano; 16.45 Luisterspel „Het Stèenen Hart; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Orgelconcert en zang; 18 Waarom kolonisatie? 18.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Internatio naal zakelijk praatje; 19.05 Politiek week- praatje; 19.20 Oogstspel, declamatorium 19.55 Utrechtsoh Stedelijk Orchest. (Van 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken). 20.55 Kamermuziek van Schu bert en Schumann (gr.pl.); 21.45 BNO: Nieuwsberichten22 Imre Magyari en zijn orkest spelen Hongaarsche volksliedjes (gr.pl.); 22.15 Sterren klinken in den avond (gr.pl.); 23—24 Otto Dobrindt en zijn orkest en de 5 Gesangsgitarristen (gr. Pk) HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 815 Vroo- lijke Ochtendklanken (gr.pl.); 9.15 Beetho ven—Schubert (gr.pl.); 10 Moirgen wij ding; 10.15 Orkestmuziek van Richard Wagner (gr.pl.); 10.45 „Verandering van décor", „De beteekenis van het Tooneel", door Prof. Dr. T. Goedewaagen (opn.); 11 Zang met pianobegeleiding; 11.30 Reportage; 11.40 Zang en piano; 12 Het Meister sextet (gr.pl.); 12,15 Landelijke Romance, muzikaal programma; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Actueel nieuws voor boer en tuinder; 13.15 Amusements orkest en solist; 14 Viool en piano; 14.50 Kamerorkest (gr.pl.)15 Disco-matinée (gr.pl.); 15.45 Luisterflits „Onder de Lui fel"; 16 Ensemble W. Kok; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Solistenprogramma18,30 Wij Socia listen: Nieuwe Orde leege borden; 18.45 Omroeporkest; 19 30 BNO: Nieuws berichten; 19.40 BNO: Friesoh piraatje; $.50 Spiegel van den dag; 20 Promenade, gevarieerd programma; (Van 20il5 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studioi beschikken); 21.00 Avondzang (gr.pl.); 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praat je; 22.10 Avondwijding; 22,15—24 -Zie Hil versum I. j RADIONIEUWS Zondag 30 Augustus j Ernstige muziek. Op het orgel van de Martinikerk te Groningen geeft Cotr Batenburg met me dewerking van iden cellist Carel van Leeuwen Boomkamp, om 12.15 uur (Hilv. II) een' concert met werken van Boe- cherini, Bach en Campagnoli De tenor Albert Dana en de bariton Laurens Bogtman zingen om 15 uur voor zender Hilversum II duetten van Schuitz, Handel en Brahms. Felix dë Nobel be- geleidt hen aan den vleugel. Het stedelijk Orkest van Maastricht was gegaan, om een half-uurtje door te brengen in gezelschap van knappe Nan, zooals Antoinette Lester, de dochter van den warenhuishouder in de wan deling altijd heette. Het warenhuis van Lester stond aap het uiteinde van de gtad als men wel van een „stad" kan spreken, want die bestond dan yit twee lange rijen blok huizen en lag vlak aan den weg, die over „het Veldt" naar Newcastle leidde. „De Gouden Vallei", zooals dit deel van het goudmijnkamp in Natal heette, werd in het eerst geëxploiteerd door een „particuliere maatschappij, waarvan Lester, de vader van Nan, ieen van de op richters was. Maar de mijnen toch zijn een groote loterij van 4e natuur; ze kunnen plotseling rijk maken maar ze kunnen ook teleurstellen. Lester was niet gelukkig en hij verkocht zijn aan deel. Even later werd een nieuwe gaande rij gegraven en ziet, nu werd een rijke ader aangeboord.... Het humeur van Les ter .was er intusschen niet op vooruit gegaan. Kort daarop opende hij eed warenhuis. Het was een lang, houten gebouw van één verdieping en bestaande uit drie deelen. Aan het eene uiteinde was het magazijn, dat werd beheerd door Nan; aan het ander eind een soort van can- tine, waar de mijngravers, na gedanen concerteert om 15.40 uur voor den zen der Hilversum I, onder leiding van Henri Hermans. Het Omroep Symphonie Orkest geeft om 21.25 uur (Hilversum II) een uitvoe ring van ,„Aus Böhmens I-Iain und Flor" en het swnphonisch gedicht van B. Sme- tana uit aen cyclus ,„Ma Vlast". Sport, Om 19.05 uur hoort u over Hilversum 1 een beschouwing over de sport in Limburg. Van 18.15—18.45 uur brengen wij over Hilversum II flitsen uit dei voor naamste sportgebeurtenissen van vandaag Godsdienstige uitzendingen. Dr. J. Riemens houdt om 12.45 uur (Hilversum II) de derde lezing in den cyclus „Het evangelie en de temperamen ten". Ds. G. Barger leidt om 9.15 uur den studiodienst, welke wordt uitgezon den over den zender Hilversum I. Cultureele uitzendingen: Jacques de Haas draagt om 14.45 uur voor den zender Hilversum" II enkele lyrische gedichten voor van Karei van de Woestijne. Prof. dr. T. Goedewaagen spreekt om 16 uur (Hilversum II) in de reeks „Op den steiger". Land en v o 1 k> Hilversum I brengt om 14.05 uur een klankbeeldenreeks over Limburgsche boerderijen'. Lichte Muziek. Vanuit het Concertgebouw „De Prins" te Venlo wordt om 19.15 uur, via zender Hilversum I, een bonte avond uitgezon den ter gelegenheid van den Limburg- schen Streekdag, waaraan uitsluitend Limburgsche artisten hun medewerking verleenen. Verzorging van kinderen van leden der Duitsche Weermacht Het Verordeningenblad bevat de vol gende verordening van den Führer van 28 Juli j.l. betreffende de verzorging van kinderen van leden van de Duitsche weer macht in de bezette gebieden. Artikel. 1. Tot behoud en ter bescher ming van het rassisch waardevolle Ger- maansche erfgoed, wordt aan kinderen, die in de bezette Noorsche en Nederland- sche gebieden door leden van de Duit sche weermacht zijn verwekt en uit Noorsche of Nederlandsche vrouwen zijn geboren, op verzoek der moeder, een bijzondere ondersteuning en verzorging vanwege instanties van de Rijkscommis sarissen voor de - bezette Noorsche on Nederlandsche gebieden toegekend. Artikel 2. De ondersteuning bestaat in het dragen van de kosten der bevalling de toekenning van steun in de kosten van levensonderhoud aan de moeder ge durende den tijd voor en na de bevalling de uitkeering van steun in de kosten van levensonderhoud voor de kinderen, de opneming der moeders in klinieken of tehuizen, en met toestemming van de moeders ook de opneming van de kinde ren in tehuizen alsmede soortgelijke maatregelen. t De nadere bijzonderheden worden ge regeld door de Rijkscommissarissen voor de bezette Noorsche en Nederlandsdhe gebieden. Artikel 3. De verzorging van moe ders en kinderen geschiedt met het doel, dat de moeders geen enkel nadeel onder vinden en de ontwikkeling van de kin- Heren jwordt bevorderd. Desgewenscht wordt aan de moeder een passende werkkring verschaft. Artikel 4. Voor zoover in overeenstem ming met het in artikel 2 bepaalde prestaties Worden toegekend, gaan de wettelijke aanspraken op onderhond op het Duitsche Rijk over. Artikel 5. Op verzoek stellen de weer machtsgerechten met toepassing van het Duitsche recht vast, of 'het lid van de Duitsche weermacht als vader van het kind moet worden beschouwd. j De gewone Duitsche gerechten zijn ten aanzien van de beslissing over de vast- arbeid, plachten te rooken, te drinken en kaart te spelen; in het midden was het woonhuis. Dit bestond uit drie ver trekken: het middelste was de keuken en tegelijk woonkamer, terwijl een min der ruim vertrek, aan weerskanten, dien de tot slaapkamer. Nan had de grootste; haar vader en Dirk Fors, een oude man, die van Kimberleyi met hem meegeko men was, de andere; terwijl de Kaffer vrouw, die Nan in het magazijn hielp, op een matje in den uitbouw siep! De mijn bevond zich op eenigen af stand van de stad. Nan ging er zelden heen; maar, van uit de deur van het magazijn, kon zij de groote massa's kwarts zien liggen en hoorde Zij het boren van de machines en het knallen van het dynamiet, terwijl ze ook de rivier door de Gouden Vallei zag stroo men. Aan den eenen kant was de bodem van het veld slechts zacht golvend, maar aan den anderen kant Hep die steiler op, tot aan een keten hooge heuvels. Nan had niet veel tijd om van de natuur te genieten; maar een zonsonder gang als de toppen van de heuvels toch met zoo'n prachtig purperen schijn sel overgoten waren, kon haar blik on weerstaanbaar boeien. In zekeren zin leidde zij een eenzaam leven: Haar moeder was vele jaren ge leden gestorven; haar vader was dik- stelling van het vaderschap, over aan spraken ter zake van het vaderschap, je' gens leden van de Duitsche weermacht onbevoegd. Artikel 6. De Rijkscommissarissen voor de bezette Noorsche en Nederlandsche. ge bieden worden gemachtigd, met toestem ming van den Rijksminister en Chef van de Rijkskanselarij, een regeling overeen komstig die der artikelen 1 tol en met 5 te treffen ten aanzien van kinderen van andere in Noorwegen of Nederland te werk gestelde Rijksduitschers. Artikel 7. De chef van het Opperoom mando van Weermacht "SArdt ge' machtigd de ter uitvoering en aanvul ling dezer verordening noodzakelijke rechts- en administratieve voorschriften in overeenstemming met de betreffende Rijkscommissarissen voor de bezette Noor sche en Nederlandsche gebieden uit te vaardigen. I i De Chef van het Oppercommando van de Weermacht kan in overeenstemming met den Rijksminister en Chef van de Rijkskanselarij het gebied, waarvoor deze verordening van kracht is, geheel of ge deeltelijk tot andere bezette gebieden uit breiden, I i 0f| De uilvoering vhn deze verordening berust bij den Rijkscommissaris. Vervaardigen surrogaten eischt^vergunning Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in oorlogstijd heeft eeniigen tijid geleden een nieuwe regeling aangekon digd voor de fabricage van surrogaten voor eet- en drinkwaren, waardoor op dit omvangrijke terrein regelend kan worden opgetreden en tegen verspilling of ondoelmatig verbruik van grondstoffen gewaakt. Thans ,is' in de „Staatscourant" het vervangingsmiddelenbesluit V.V.O. 1942 opgenomen, waardoor de wettelijke basis voor de nieuwe regeling ;is gelegd. Behalve voor de verschillende groepen van vervangingsmiddelen, waarvoor in dertijd' onder de fabrikanten een 'enqu ête is gehouden in het algemeen die vervangingsproducten, waarin suiker, zet meel, bloembolllienmeel, magere melkpoe der, melksuiker zijn verwerkt, bepaalt de nieuwe regeling ook voor vervanginigs middelen voor eieren, eiproducten, boter of vet, dat al deze surrogaten slechts mogen worden vervaardigd, indien daar toe vergunning is verleend. Het hoofd bedrijfschap voor akkerbouwproducten is belast met het verleenen der vergunnin gen. Ten aanzien van surrogaten voor boter of vet schakelt het hoofdbedrijf schap het bedrijfschap voor margarine vetten en oliën in. De vergunning wordt verleend na voorafgaande goedkeuring van den idirecteur-generaal van de voed selvoorziening, -die de richtlijnen voor'de verstrekking bepaalt. Bovendien is het afleveren en ontvan gen van vervangingsmiddelen voor eie ren, eiproducten, boter of vet gebonden aan toewijzingen voor surrogaten voor eieren en -eiproducten te verstrekken door het hoofdbedrijfschap voor akker bouwproducten, voor boter of vet 'door het bedrijfschap voor margarine, vetten en oliën. Het afleveringsverbod geldt ech ter niet indien de producten geschikt om boter of* vet te vervangen, blijkens de- verpakking bestemd zijn voor huis houdelijk gebruik. Aangezien de nieuwe regeling terstond in- werking treedt, dient iedere fabrikant iln het bezit te zijn van een vergunning. In afwachting van de definitieve regeling voor de verstrekking der vergunningen geeft het hoofdbedrijfschap voor akker bouwproducten voorloopige vergunningen af om het den bedrijven mogelijk te maken vooralsnog het werk voort te zet ten. Mocht een fabrikant nog niet in het bezit van de voorloopige vergunning zijn, dan idient hij zich dus terstond tot het hoofdbedrijfschap, Wassenaarsche- weg 80, 's-Gravenhage, te wenden. STRIJD TEGEN DEN VERDRINKINGSDOOD Op 16 September a.s. zal het Zwem mend r©dden 25 jaar landelijk zijd ge- w'ijls van huis; öf in gezelschap van goudzoekers, öf op, andere zaken uit, waar hij nooit iets van vertelde. Hij was een ontevreden, onaangenaam mensch, 'zoodat Nan zich gelukkiger voelde, als hij er niet, dan dat hij er wèl wasZij bediende in het waren huis en Dirk Fors in de can tine en ze hadden beiden die zaken tot behoor lijken bloei gebracht. Toch. klaagde Les- - ter altijd nog, dat de ontvangsten te gering waren. Het uur van zonsondergang was de eenige rusttijd in haar dag van drukke bezigheden. De vrouwen, die vroeger op op den dag haar inkoopen kwamen doen, waren dan allen thuis, om het avondeten te bereiden voor de mannen, die hongerig van het werk zouden ko men; en het was ook nog te vroeg voor de klanten voor tabak en sigaren. Dus hadden Nan en Wim Kruisweg alle gelegenheid tot praten. Zeg, Nan, wat scheelt er aan? begon hij weer. Maak je je-., soms on gerust over je vader? Gisteren zei je immers, dat je niet begreep, waar hij zoo lang bleef? O, neenl Vader kan wel op zich- zeiven passen Toch ben ik zeker, dat je iets hindert. In ieder geval geen zorgen over vader! Maar, als je het dan volstrekt' 's-Avonds tandverzorging met is een gebod voor de gezondheid organiseerd door den voormaligen Ned. Bond tot het redden van drenkelingen, nu gefuseerd met den Ned. Zwembond onder den naam van Ned. Zwem- en Reddingshond, verkort NZRB. Eerstge noemde bond is gesticht door vijf kleine brigades, Den Bosch, Amsterdam, Haar lem, Den Haag en Breda, met het so ciale doel de gemeenschap te dienen. Door middel van de radio, de pers, door voorlichtingsavonden met lantaarn platen, ook films, door demonstraties enz. heeft.de bond zijn organisatie uit gebreid tot omstreeks 100 brigades, met 15000 mannen en vrouwen, bereid on paraat, ook bij nacht en ontij, hulp te bieden aan den in nood verkeerenden medemensch. Vergoeding of dank wordt niet verlangd. Ongevallen van te water geraken zijn vele. Ongevallen, overboord geraken, te water geraken bij diepe duis ternis, in grachten, kanalen, rivieren, doorzakken door het ijs, in een wak rijden, baden en zwemmen in zee en in binnenwater met een auto, bus of taxi enz. enz. In samenwerking met de maatschappij tot redding van drenkelingen, met den Ned. zwembond, met het Oranje Kruis, heeft de NBRD krachtdadig aangepakl in velerlei richtingen om den verdrin kingsdood te bestrijden, met het resul taat: le. uitbreiding der zwemkunst; 2e. belangrijke daling, van het aantal ver- 'drinkingsongevallen; 3e. het aantal red dingen uit het water is ten zeerste ver hoogd. Mogen we wijzen op enkele cijfers? De eerste ons bekende statistiek is afkomstig van dr. C. J. Mijnlieff te Amsterdam, loopende over. het tijdvak 1903 tot 1910, in welk tijdvak ook de oprichting der eerste reddingsbrigade viel, n.l. Den Bosch in 1908. In het ge noemde tijdvak verdronken 5678 man nen, vrouwen en kinderen, dus gemid deld 939 dooden per jaar. Nemen we nu weer het laatste tijdvak van zeven jaar, van 1936 tot en met 1941, statistiek van den Bond, dan vielen er 4231 doo den te betreuren, of gemiddeld 605 per jaar. Bedenken we nu, dat de jaren met verduisteringsplicht, 1940 en 1941 zeer hooge verdrinkingscijfers gaven en dat de bevolking tusschen die beide tijd vakken is toegenomen met meer dan 2.500.000 zielen, dan is relatief de ver houding tusschen vroeger en thans nog veel ongunstiger. Nu nog een paar cij fers. De bond is in 1933 overgegaan tot het aanleggen van een statistiek over reddingsgevallen, welke in ons land niet bestond. We nemen weer een tijdvak van zeven jaar van 1935 tot en met 1941. Gered zijn: 6244 personen, gemid deld per jaar 892. Het allergrootste deel werd door zwemmers en zwem mende redders (ook zwemsters en red sters) gered, het allerkleinste door wist zichzelf in veiligheid te brengen. De strijd tegen den verdrinkings ood moet worden voortgezet. Bonden of vereeni- gingen, die een voorlichtingsavond of filmavond wenschen, kunnen zich richten tot het secretariaat van den NZRB, Klei ne Houtweg 139a, Haarlem. Zondagartsondienst Zierikzee 30 AUGUSTUS: Dr. v. d. Graaf en Dir. van Leeuwen. weten wilt: ik "verwacht al sinds een paar dagen -een lading uit Newcastle maar die is er nog niet. Ik heb geen, óns tabak of geen sigaar meer in voor raad en wat Ik nu beginnen moet als de mannen vanavond komen, dat weet ik niet! Is dat alles?.... Nu, dan moeten ze maar eens buiten tabak tot de wagen komt! Ze haalde de schouders op en sloeg hem' gade, met i€ts, wat naar minach ting zweemde, in den blik: - Daar blijkt duidelijk uit, hoe weinig je ze kent! Je bent zoo niet zoo heel lang in de Gouden Vallei geweest, an ders zou je weten, dat tabak eten en drinken is voor de mannen en dat ze er dus allesbehalve op gesteld zullen zijn, als ze hooren, dat ik niets voor hen heb! Weet je wat: dan zal ik bij je blijven Nan, als je bang bent, dat 2e soms wat te luidruchtig worden. - Bang..,.? Dacht je, dat ik bang was voor een paar harde woorden? Neen, dan ken je mij niet! - Kan je dien ouden, norschen Fors vertrouwen? Beter dan eenigen anderen man, dien ik ken! (Wortit vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2