ONWEERSTAANBAAR nieuwe zeepbonnen Neen, 'n AKKERTJE Mussert sprak op den «Limburgschen Volksdag» De geestelijke bronnen der beweging Op den „Limburgschen Volksdag", die Zaterdag in de nabijheid van het kasteel Amstenrade is gehouden, heeft Mussert, de leider der Nationaal-Socialistische Be weging, voor de duizenden bezoekers uit de provincie Limburg een rede gehou den. Mussert gaf een ontkennend antwoord op de vraag, of datgene, wat wij nu meemaken, iets met nationaal-socialisme te maken heeft. Op het oogenblik viert het kapitalisme nog minstens evenveel hoogtij als vóór 1940. Is de strijd der N.S.B. dan voor niets geweest? Om deze vraag te beantwoorden, verwees Mussert naar de jaren 1931 en 1937, waarin het programma en de geestelijke „bronnen" van de N.S.B. ontstaan zijn, waarbij hij betoogde, dat deze ook nu nog onver anderd geldig zijn. De leider behandelde vervolgens deze bronnen ietwat uitvoe riger. EerBte bron Het Godsvertrouwen is de eerste bron van het nationaal-socialisme. Nog altijd heerscht het geloof, dat het lot der vol keren bepaald wordt door God. Mussert hekelde de passieve houding van de ker^ ken ten opzichte van den strijd tegen het communisme, dat ook in Limburg jarenlang van de kansels is voorgesteld als de grootste vijand van de mensch- heid. Spr. herinnerde aan Finland en zeide, dat de bolsjewistische pest eens en voor altijd, dank zij Hitler en Musso lini, vernietigd wordt, en dat iedere Ne derlander daarvoor dankbaar moet zijn; het is een plicht van geheel Europa, daaraan mede te doen en het is, aldus Mussert, een ellende voor mij, dat Neder land niet voldoende is vertegenwoor digd, ook al verdienen de 12.000 mannen, die de vlag van de beweging en van ons volk vrijwillig hooghouden, onzen dank". Voortgaande antwoordde Mussert op het verwijt, dat er in de kringen der na- tionaal-socialisten personen zouden wor den gevonden, die zich stellen tegen de kerken. Indien dit zoo is, is het juist de plicht van alle anderen, met de be weging mee te doen om hun geest daarin vaardig te doen worden. „Wij hebben nooit gestreden tegen de kerken, maar de kerk heeft elf jaar te gen ons gestreden. Niet wij wilden dien oorlog tusschen de geestelijken en de bevolking, maar zij. Als er soms hier en daar spaanders vallen, dan hebben zij dat zelf gewild. De goede geestelij ken, die er nog zijn, zullen erkennen, dat kerk en geestelijkheid haar plichten kun nen vervullen. Wanneer de kerk meer begeert, zal zij bij ons op ijzer stuiten, want de wereldlijke macht behoort aan het nationaal-socialisme en niet aan de kerken". Tweede bron De tweede bron behandelende, de lief de voor volk en vaderland, zeide de leider, dat zij, die 'in 1940 gevallen zijn, èn de strijders van het Oostfront, allen in dienst staan van ons volk. Na de Meidagen heeft het volk ons de schuld gegeven van den oorlog, van de bezet ting van het tekort aan voedsel en zelfs van het fpit, dat het van tijd tot tijd regent. Maar wij hebben onzen plicht gedaan. Had het volk in 1937 naar ons geluisterd, dan zouden wij geen bezet gebied, maar bondgenoot van Duitschland zijn geweest. Dan zou Indië nog van Ne derland zijn. Spr. herinnerde aan het feit, dat Engeland onze erfvijand is en stelde onder instemming van de toehoor ders vast, dat bij de groote konvojoi- slagen Nederlanders het leven laten on der Engelschen dwang. Een vergelijking met den Franschen tijd gaat mank en wel hieraan, dat er thans een Hitler is, een Führer van alle Germanen en geen onderdrukker. Wil len wij in de Germaansche samenleving een gelijkgerechtigde staat worden, dan moeten wij ook gelijke plichten aan vaarden. Mussert schetste nogmaals de toekomstige indeeling in gewesten en streken. Het zal afgeloopen zijn met de overmacht van het eene gewest boven het andere. Derde bron De derde bron, de eerbied voor den arbeid, eischt, dat er een arbeidsge meenschap komt, die dan ook inderdaad nog gemaakt moet worden. Drie dingien staan vast: er is geen nat.-soc. regee ring, er is oorlog, bezetting en blokkade en er is een enorme verarming in alle landen, hetgeen ook niet anders kan. Wij kunnen echter een begin maken door de solidariteit van de werkers te brengen die door het kapitalisme altijd met op zet is tegengehouden. Het begin van de solidariteit is er in landstand en arbeidsfront. Het is het begin van den nekslag voor het kapi talisme, waarvan we nu de laatste op flikkering beleven, als van een vuur voor het uitgetrapt wordt. Europa kan, zoo riep Mussetrt uit, er niet mee doorgaan elke twintig jaar een oorlog te voeren* dan kan het hoogstens een kolonie van Azië of Amerika worden. Welvaart moet worden gebracht aan onze volksgenooten, geborgenheid in eigen volk, socialisme van de daad. Moe ders van groote gezinnen moeten elk jaar ook haar rust kunnen vinden, het moet toch ook mogelijk zijn, dat de mijn werker eens iets van zijn vacantie geniet. Evenals moederschapszorg is dit het ware socialisme. De jeugd zal moeten worden opgevoed, niet anti-religieus, maar als de komende Nederlandsche staatsburgers. Redevoeringen van Rost van Tonningen en Woudenberg op den Limburgschen Volksdag Behalve de leider traden als sprekers op den Limburgschen Volksdag op de heeren Rost van Toningen, president van de Nederlandsche Bank en leider van het Economisch Front, en de leider van het Nederlandsche Arbeidsfront, Wouden berg. De heer Rost van Tonningen waar schuwde tegen lieden, die op de een of andere wijze de economische wet van het oogenblik saboteeren: produ- ceeren wat men kan. Hij herinnerde er aan, dat in het economische leven nog vele ouden invloeden aanwezig zijn en dat het de taak der beweging is, stap x se se se Het gevoel is de drijfkracht van ons leven, maar het verstand zij hét roer van ons levensschip t .—I11 1 gg- Feuilleton 13 Neen. Ik weet niet wanneer ik opnieuw beginnen mag, nu jij weer aan genomen bent. Het was een handige zet van je om zoo lief te doen tegen den man dien je beleedigd hebt en om hem te overreden je zaak bij den heer Vel- ders te bepleiten. Ik ben zoo knap niet om de mannen om mijn vinger te kun nen winden. Eerst langzaam drong de spijtige zin van die woorden tot Eddie dtoor. Wie heeft mijn zaak bepleit? Wat bedoel je toch? vroeg ze. Och, nietsDat is heel gewoon niet waar, dat je daar zoo bij elkaar stond in dat donkore hoekje en dat je elkaar de hand gaf? Hoe kom je er aan, dat mijnheer van Manen mijn zaak bij den heer Vel- ders bepleit zou hebben? vroeg ze en hield zich of ?e die laatste opmerking' niet gehoord had. Nellie Symkens keek wat verschrikt. Wel ik heb het hem zielf hooren doen. Ik wachtte op den heer Velders voor stap daarin binnen te dringen. Als iemand denkt van onze lankmoedige hou ding misbruik te maken, zal hij verwij derd worden. Er is nood in ons volk, maar met saboteurs in de rijen wordt minder, slechter en ondoelmatiger geproduceerd. Wanneer er thans gijzelaars gefusil leerd worden, is dat de schuld van de stille saboteurs. De heer Rost van Tonningen zette de organisatie van het economisch front uiteen, roemde de trou we samenwerking met arbeidsfront en landstand en betoogde hoe verbeten men op zijn post moet Zijn, om een verder indringen van de oude invloeden te voor komen. Als de frontstrijders terugkee- ren, aldus besloot spreker, zullen zij den bezem halen dooi' den Augias-stal, de frontstrijders zullen na den oorlog krijgen wat him toekomt (luide toejui chingen). De leider van het NAF, de heer H. J. Woudenberg, Zeide, dat hij zijn tocht door de bedrijven maakt, om de bood schap te brengen van het NAF van de sociale ordening en specialen ophouw. omdat ik dien wilde spreken en toen vloog Bernard van Manen het vertrek binnen en kon ik verstaan al wat ze zeiden. Gedurende enkele seconden heerschte er stilte. Toen keerde Eddie zich om, zonder een woord te spreken, en liep weg. HOOFDSTUK VI. In een ommezien was het haar alles duidelijk: Mia zat er achter. Die had van Manen verzocht Eddie te helpen en ze had hem verteld van haar ar moede. Waarom had zij dit gedaan? Begreep ze dan niet, dat Eddie liever nog van gebrek zou omkomen, dan dat ze zich zoo had willen vernederen? En dit, ter wijl ze vandaag voor het eerst eens beleefd geweest was tegen van Manen, wat hij nu natuurlijk aan een andere beweegreden zou toeschrijven. Als een wervelwind ijlde ze de trap op en de kamer binnen waar zij aan de deur afscheid van hem had genomen. Juffrouw Wijnen die daar juist ge kapt werd door haar kamenier, liet een kreet van schrik hooren bij dien overval in haar kleedkamer. Juffrouw Faassen, wat verlangt u? riep zij, één en al verbazing. Waar is hij? Het arbeidsfront in zijn opbouw mar cheert gelijk op met de NSB. Ingaande op de vraag, wie de sociale ordening moet brengen, betoogde spreker, dat dit geen taak is van den staat of van de kerk, maar van het bedrijf zelf, dat een gesloten eenheid moet vormen. Het belang van den arbeider moet niet wor den uitgeleverd aan de „captains of in dustry" of aan een Tweede Kamer. De menschen moeten gebracht worden tot het arbeidsfront, dat alle werkers om vatten zal, zonder beperking van poli tiek, godsdienst of beroep. De Neder landsche arbeider kan geen proletariër zijn, omdat hij de bezitter is van de erf goederen onzer voorouders. In den oorlog wordt de samenwerking gesmeed, aldus de heer Woudenberg, die besloot met te zeggen, dat er 'geen hechtere band kan bestaan dan die van gemeenschappelijk vergoten bloed (in stemming). Gedurende het tijdvak van 16 Augustus tot en met 30 September geven de vol gende bonnen recht op het koopen van de daarachter vermelde hoeveelheden zeep De met „Algemeen370" gemerkte bon en de met „M eenflbidszeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaar ten, geven recht op het koopen van het zij een stukje van 28 gram lucht gevulde eenheidstoiletzeep 57 pet., hetzij een stukje van 28 gram luchtgevuldeeen heidstoiletzeep 40 pet., hetzij een stukje van 75 gram eenheidstoiletzeep 21 pet., hetzij een stukje van 75 gram eenheids- toiletzeep 15 pet., hetzij op het doen wasschen van 8 kilogram d'roge vuile wasch. Voorts kan men op dezen bon 45 gr. huishoudzeep koopen, voor zoover de winkelier deze nog voorradig heeft. De met „Algemeen 371" gemerkte bon en de met „M waschpoeder" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leeftijd van acht jaar uitgereikte kaar ten, geven recht op het koopen van 250 gr. waschpoeder of zeeppoeder (oude of nieuwe samenstelling) of op het doen wasschen van 12 kg droge vuile wascfi. De met „M toiletzeep" gemerkte bon van de aan kinderen beneden den leef tijd van twee jaar uitgereikte kaarten geeft, recht op het koopen van 75 gram toiletzeep 80 pet. Voorts wordt bekend gemaakt, dat de geldigheidsduur der met „Algemeen 335" gemerkte bonnen, aangewezen voor een- heidszeep en der met „Algemeen 336" gemerkte bonnen, aangewezen voor waschpoeder, alsmede de geldigheids duur van de met „L zeep" gemerkte bonnen, aangewezen voor eenheidstoilet zeep en waschpoeder en van de met „L toiletzeep" gemerkte bonnen, is verlengd tot en met 30 September a.s. De nieuwe brandstofbonnen In aansluiting op het bericht dat ge durende het tijdvak van 15 Augustus 1942 tot en met 30 April 1943 de met de woorden „een .eenheid le periode", ,een eenheid 2e periode", „een eenheid 3e periode", „een eenheid 4e periode" gemerkte bonnen elk recht geven op het koopen van een eenheid vaste brand stoffen, wordt ter voorkoming van mis verstand nader bekend gemaakt, dat deze bonnen voorkomen op de periode bonstellen, die uitgereikt Zijn aan de verbruikers in de groepen B, C en D (winkels, kantoren, openbare gebouwen ennz.), alsmede aan particuliere verbrui kers in verband met de verwarming van ruimten voor bijzondere doeleinden als kantoren, winkels e.d. 432100 Kerstmis 1942. Wij kunnen ons leven dig begrijpen dat u daar nog1 niet aan denkt. Vooir u is het nog veel te vroeg om aan Kerstmis te denken, laat staan, nu reeds uw hoofd te breken over kerst geschenken. Met ons is het anders gesteld. Dag in, dag uit zijn wij doende alle voorbe reidingen te treffen, opdat tijdig, d.w.z. binnen enkele weken, tienduizend kerst- j 'Nu was Christine Wijnen iemand van een goed humeur, maar alles heeft z'n grenzen. Ze had dien middag nog al een I inspannende rol te vervullen en voelde nu geen lust om zich door die kleine ongetemde feeks uit haar stemming te laten brengen. Dus antwoordde ze vrij 1 scherp: j Ik weet het waarlijk niet. Hij hoeft vanmiddag niet te spelen. Misschien is hij op zijn eigen kleedkamer. Hier is hij althans niet. Toe, sluit de deur, als jeblieft. Eddie die te boos was om excuus te kunnen maken, verdween weer even snel .als zij gekomen was, stak het por taal over dat de afdeeling van de djames- kleedkamers scheidde van die van die heeren en klopte bij van Manen aan. Die deed zelf open en riep verwonderd: Juffrouw Faassen? Van opgewondenheid had Eddie in het eerst geen macht over haar stem, 'dus duurde het even eer zij te vooirsehijn trad met haar onsamenhangende vragen: Is het waar?... Ik bedoel van u en den heer Velders?... Wat heeft Mia u verteld? Waarom hebt u dit gedaan? Hoe durfde u? i Wat is er juffrouw Faassen? Toe, wees wat duidelijker! Hij trok haar naar een van de ban ken die daar op het portaal stonden, pakketten aan onze Oostfrontstrijders verzonden kunnen worden. Inderdaad, voor een dergelijk aantal pakketten is veel noodig, want ieder pakket zal behalve sigaretten, tabak, si garen, pijp, boeken, tijdschriften, post papier en versnaperingen, tal van nut tige gebruiksvoorwerpen bevatten. Landgenooten, helpt gij mede deze kerstpakketten vullen? Stort dan uw bij drage vandaag noig op girorekening 432100 t.n. verzorgingsfonds Vrijwilliglers- legioen „Nederland", Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage. VERSCHILLENDE BERICHTEN Groenten- en fruithandelaren in overtreding Een zeer groot aantal van de dezer dagen in Gelderland en Overijssel ge controleerde groenten- en fruitbedrijven, zoowel grossiers ais detaillisten, bleek in overtreding te zijn van de prijsvoor- schriften. Dezen werden onmiddellijk voor den inspecteur voor de prijsbeheersching te Arnhem geleid en hoorden zware straffen tegen zich uitspreken. Vani vijf grossiers werd er resp. één beboet met ruim f 2000, een met f 600, terwijl het bedrijf van twee grossiers resp. voor den tijd van twee en zes maanden werd gesloten. Zeven tuinders werden bestraft. Hieronder viel een slui ting en voorts eenige boeten van f 400. Van de 49 detailzaken die in overtreding bleken te zijn, werden 22 gesloten voor tijden van 1 tot 6 maanden. De boeten varieerden van f 25 tot f 500. Alle ge- vonnisten werden bovendien in de pro ceskosten veroordeeld, terwijl in vele ge vallen tevens een verbeurdverklaring werd uitgesproken van in beslag geno men goederen. Sneeuwruimen in den" komenden winter De secretaris-generaal van binnenland- sche zaken heeft aan de burgemeesters de aanwijzing gegeven, reeds thans de noodige maatregelen voor te bereiden om het sneeuwruimen en de bestrijding van de gladheid in den komenden winter zoo te doen verloopen, dat gerechtvaar digde klachten achterwege blijven. Het vorige jaar kon de dienst voor de werkverruiming worden ingeschakeld, indien het sneeuwruimen anders op fi~ nancieele moeilijkheden zou stuiten. Thans is bepaald, dat deze dienst kan worden ingeschakeld, onafhankelijk van.' den fi- nancieelen toestand van de gemeente. Het departement van sociale zaken staat daarbij op het standpunt, dat ide uit voering moet geschieden onder de da- gelijksche leiding van lichamen als de Nederlandsche Heidemaatschappij en de n.v. Grondmaatschappij. Uitzending Ned. Volkedienst Zaterdagmorgen vertrok van de stati ons Middelburg en Goes een dertigtal Zeeuwsche meisjes naar Duitschland. Het zijn 15 meisjes pit Middelburg, 10 uit Axel en 5 uit Z i e r i k z e e. Door de bemoeiingen van den Ned. Volksdienst zullen deze njeisjes een vacantie van zes weken in het Heim „Bonnschlüssel" te Bernau in Ober-Baiern doorbrengen. Officieel is te Viichy medegedeeld: „Fransche visschersvaartuigen, die aan de Westkust op de tonijnvangst waren, zijn pp 12 Augustus naar hun haven teruggekeerd, nadat zij' door Britsche vliegers Waren aangevallen. Twee vis- schers uit Concarneau zijn gewonde Van drie visschers uit Lorient is er een om het leven gekomen; van acht visschers uit Etel zijn er twee om het leven ge komen en drie gewond. Verscheidene andere vaartuigen werden door kogels getroffen doch leden geen verliezen. De Fransche regeering protesteert krachtig tegen dezen niet te qualificeeren aanslag" Het Japansche militaire bestuur heeft volgens de „Deutsche Ztg. i. id. N." op Java verscheidene namen gewijzigd. Ba tavia zal voortaan Cenom „Nederland sche stad" heeten. want hij zag dat zij geheel overstuur was. O, ik %eet dat .het waar is...JJ kunt het niet ontkennen. Mia is bij u gekomen en heeft u verteld dat ik geen werk en geen geld had en toen heeft u den heer Velders gevraagd om mij weer aan het werk te zetten. Wat kan het u nu schelen of ik van gebrek omkom of niet? Ik heb er niets van gehoord, dat u van gebrek zoudt omkomen, juffrouw* Faassen, zei hij vriendelijk. Juf f rouwt van der Meijden heeft in het geheeli niet .uw particuliere zaken met mij bei sproken. Wel ben ik door haar te weten gekomen, dat een onbedachtzaam door mij uitgesproken opmerking den heer Vel ders aanleiding heeft gegeven, om tijde lijk geen gebruik te maken van uw dien sten en het spijt mij, dat ik zoo veri keerd begrepen was. Dat heb' ik tegen Velders gezegd. Ik heb hem' niet ge+ vraagd, u fiverk te geven. Ik geloof, dat hij u al dien tijd gemist had en dat hij gretig de gelegenheid aanvatte, omj u weer aan het werk te zetten. Wie heeft zoo'n verkeerde lezing van het geval; gegeven? Eddie zat kaarsrecht naar hem te luis teren, jnet natuurlijk—groote oogen en, zenuwachtig steeds in beweging zijnde handen. 1 I IJ 1 Die kunnen voor vrouwen ge paard gaan met pijnen, die echter met AKKERTJES da delijk kunnen worden gestild. De Nederlandsche Pijnstiller Radioprogramma Woensdag 19 Augustus HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6 50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO; Nieuwsberichten; 7.15 Ochtendwijs- jes .(grpl.); 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsberichten en programma-uit treksel; 8.10 Nederlandsche orkesten spe len Nederlandsche werken (e.o. en gr.pl.) 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Vioolsona ten; 10 Vroolijke melodietjes (gr.pl,); 11 Vacantie-Kleuterklas; 11.20 Sylvestre-Trio 12 Orgelconcert en zang; 12.40 Almanak; 12.45 Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Beiaardconcert; 13.20 Rédemption, C. Franck (gr.pl.); 13 30 Cello en piano; 14 Ensemble Willy Kok £n pianospel; 15 Voor de vrouw; 15.20 Brahms programma 16 Godsdienstige lezing; 16.20 Voor de jeugd; 17 Argentijnsch (gr.pl.); 1715 BNO: .Nieuws-, zakelijke- en beursberich ten; 17.30 Een Heemtocht in klanken; 17.45 Marschmuziek (gr.pl.); 18 Orkest Malando18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw: 19.05 Gram.; 1915 Orgelcon cert; 19.45 Gram.; 19 55 De zwarte handel Jokt, luisterspel; Van '20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio, beschikken; 20.15 Symphonie-concert (gr.pl.); 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Lichte gram.; 22.15 Van de planken (gr.pl.); 23—24 Tonen, door den wind gejaagd (gram.). HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I 8.15 Zang en orkest (gr.pl.)9 45 Peer Gynt-Seieetie (gr.pl.); 10 Morgenwijding; 10.15 Kamer orkest (gr.pl.); 10.40 Voordracht; 11.00 Pianovoordracht; 11.30 Zang met piano begeleiding; 12 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en za kelijke berichten; 13 Drie ontginningsbe- drijven in Overijsel; 13.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 14 Hans Jungherr's ac cordeon Ensemble (gr.pl.)14.15 Uit Neer- lands Gouwen; 14.30 le acte uit de Opera „Norma", Bellini (gr.pl.); 16 Het Pianokwartet „Die Haghe"; 16.43 Viool en orkest (gr.pl.); 17 Den tuin in!; 1715 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberich ten; 17.30 Napolitaansch programma (gr. pl)18 Luisterspel: „Traan"; 18.30 Van alles wat (gr.pl.); 19 Praatvaars; 1915 Marschmuziek (gr.pl.); 19.30 BNO: Nieuws- beiichten; 19.40 BNO: Brabantsch praatje 19.50 Spiegel van den dag; 20 Het groote Omroeporkest; (Van 20.15 Alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnver binding met de studio beschikken); 21 De Familie de ,Boer; 21.15 Favorieten (gr.pl.): 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avondwij- d:ng; 22.1524 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Woensdag 19 Augustus: Ernstige muziek. Op hét onnlangs gerestaureerde obgiel der Westerkerk te Amsterdam geeft Frans Hasselaar om 19.15 uur een con cert met composities van J. S. Bach, Alph. Mailly, en Adr. Antonisse. Dit or gelconcert wordt over Hilversum I uit gezonden. De beiaardier van Nijkerk, Joh. Meyli geeft 's middags om 13 uur (Hilversum I) een concert op zijn klokkenspel. Godsdienstige uitzendingen: Hilversum I: Om 16 uur hoort u een godsdienstige lezinlgl. Hilversum II: 10 uur Morgenwijding; 22.10 uur avondwij ding. Het was geen verkeerde lezing. Het is de waarheid! Ik £en hier omdat u •mij, uit ^weldadigheid dus, wel diulden wilt! Maar. denkt u, dat ik op die voorwaarde hier blijf? Dan heeft u het toch mis! Ik haat u! O, ik haat u! Was ik toch maar dood! Ze liet het hoofdje vallen op den arm van de rustbank, terwijl heel het teere figuurtje schokte van bet snik ken. Van Manen gaf haar een bemoedigend tikje op de hanid, maar heftig trok ze die terug. Niet doen! drong hij. Waarom zoudt u zich dit nu zoo aantrekken? Kuint u dan de kleinste daad van recht vaardigheid) niet van mij aannemen? Kun nen wij dan geen goede vrienden zijn? Waarom zoudt u mij nu haten? Ik weet dat ik u eenige onaangenaamheid heb bezorgd, maar dit was geheel buiten mijn wil. O, Eddie, als je het maar wilde, dan zou ik kunnen liefhebben! Die woorden waren er uit bij hem eer hij zelf nog goed wist wat hij zei, maar toen hij ze gesproken had, besefte hij zeer goed dat ze nog maar de halve waarheid uitdrukten; hij had Eddie lief, of ze dit nu wilde of niet. II i i (WéOrdt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2