Ai Goedkoop en doeltreffend „SUCCESJES" ADVERTENTIES DE KERN SUCCESJES Prima inmaakvaten, Lange Arenheffers, Vrijstelling vordering Rijwielen. Vv Boterdienst! Distributiekring „Haamstede" AANMELPINGS-VERORDENING. SP.T. verneemt uit Londen: De haven van Massoea in Oost-Afrika, die door de Italianen voor hun terug tocht was vernield, is door Amerikaan- sehe troepen weder in orde gemaakt. Het tot zinken gebrachte drijvende dok van 10.000 ton is gelicht. Men zal nu trachten de 26 in de haven liggende^ door de Italianen tot zinken gebrachte, schepen te lichten. OHicieele mededeellngen AfieveringBverbod gebruikte machines Do Seoretarissen-Generaal ven de De- artementon van Handel, Nijverheid en ohoepvaart en van Landbouw on Vis- icherij maken, onder verwijsing naar de in de Staatsoourant van 7 Augustus 1942 opgenomen Beschikking Gebruikte Machi nes 1942, welke voorschriften bevat be treffende het koopen, te koop aanbieden, te koop vragen, verkoopen, afleveren on vervoeren van gebruikte machines, als mede een opgaveplioht van niet meer In gebruik zijnde maohines, bekend, dat on der //machines" worden verstaan a. electromotoren en generatoren met een vermogen grootor dan 1 kW, als mede transformatoren mot een vermogen grooter dan 1 kV Ab. landbouwwerk tuigen, zijnde machines, werktuigen en apparaten voor den landbouw, den tuin bouw of de veehouderij, geheel ol gedeel telijk van metaal; o. alle overige van metaal vervaardigde werktuigen, welke in bedrijf mechanisch arbeidsvermogen opnemen of algeven, voor xoovor zij zwaarder zijn dan 100 kg, met uitzonde ring van 1. diamantmachines 2, maohi nes, genoemd onder het hoofd //Seotie Grafische Industrie", in do tabel behoo- rende bij de //Beschikking Verwerkende Industrieën 1940 no. 2" 3. maohines voor traotie en vervoer langs den weg4. maohines, wolke vallen onder het besluit „Reservemateriaal V.V.O." Voor nadere bijzonderheden wordt ver wezen naar de //Toelichtende Circulaire Gebruikte Maohines", welke de Rijks bureaus aan de bij hen ingeschrevenen toesenden en tevens op aanvrage verkrijg baar is bij de Rijksbureanx en bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken. Met nadruk wordt er op gewezen, dat op de maohines, welke vallen onder de Beschikking Gebruikte Maohines 1942, de Ijzer- en Btaalbesohikking no. 9 niet van toepassing is; hot verkoopen en afleveren van gebruikte maohines aan een schrot- handelaar mag niet geschieden zonder vergunning van don Directeur van het Bureau voor de Metalen-Ver werkende Industrie, Riouwstraat 174, 's-Gravenhage. Opgaveplioht handelaren in gebruikte machines De Seoretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat ieder, die zioh als hoofd-, neven- of bijbedrijf bezighoudt met het verhandelen van gébruikte machines verplicht is vóór 22 Augustus 1942 van alle op 7 Augustus 1942 bij hem voorradige gebruikte maohines op daartoe bestemde formulieren £M, welke op aanvraag ver krijgbaar zijn bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken, opgave te doen aan het Bureau voor de Metalen-Ver werkende In dustrie, Riouwstraat 174, 's-Gravenhage. Bij niet voldoen aan de bepalingen van de Beschikking Gebruikte Maohines 1942 stelt men zioh bloot aan een strafrechtelijke vervolging op grond van het Economisch Sanotiebesluit 1941. De //Toelichtende Cir culaire Gebruikte Maohines", bij de Kamers van Koophandel en Fabrieken verkrijgbaar, verschaft nadere bijzonderheden. Motorbrandstof voor hot dorschen Het Rijksbureau voor de Voedselvoor ziening in Oorlogstijd maakt bekend, dat de sohaarsohte aan vloeibare motorbrand stoffen het onmogelijk maakt om, zooals het vorige jaar gebeurd is, gelegenheid te geven tot het aanvragen van vloeibare motorbrandstof voor het dorsohen aan die genen, die zelf over motoren en garnituren beschikken. De Provinciale Voedseloommissarissen hebben de taak om voor hun provincies een dorrchplan te ontwerpen, waarin met behulp van de beschikbare omgebouwde generatormotoren, alsmede van de electro motoren, de oogst kan worden afgedorsoht. Iedere belanghebbende dient zich voor het af dorsohen van zijn oogst in verbinding te stellen met den Provincialen Voedeel- oommissaris, of met de door dezen aan gewezen instanties, om te vernemen, op welke wijze zijn oogst zal worden afge dorsoht. P.' W. L. t. d, VATE en T. HENDRIKSE hebben de eer U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking D.V. zal plaats hebben op Dinsdag 25 Augus tus 1942. Zierikzee, St. Domusstraat 248 Nieuwerkerk, Stoofweg 410 10 Augustus 1942 Hartelffkdank aan allen die blijken yan medeleven gaven tijdens de lang durige ziekte van mijn eohtgenoote, in het bisouder aan Dr. van Eldik en aan de zusters van Andel en van Zijp voor de uitstekende behandeling. Fam. J. VAN ALMKERK—Stoel. Middelburg, Sohroeweg 19a. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig ge dragen lijden, onze lieve Man, Vader en Behuwdvader, JOHANNES DEN BOER, in den ouderdom van ruim 50 jaar. E. DEN BOERGoudswaard Kinderen, Behuwdkinderen, en Verloofde. Zierikzee, 9 Aug. 1942. Lange St. Janstraat O 213. De begrafenis zal plaats héb ben op Woensdag 12 Aug. a.s des n m. 1.30 uur, op de Al- gemeene Begraafplaats te Zierikzee. Heden overleed, na een smartelijk doch geduldig ge dragen lijden, onze geliefde broeder, zwager en oom, JOHANNES DEN BOER, in den ouderdom van ruim 50 jaar. Uit aller naam JAC. DEN BOER Zierikzee, 9 Aug. 1942. Ravenstraat C 478. Heden overleed, zacht en kalm, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgroot moeder, CORNELIA MARIA VERSTRATE, Wed. van Franke de Rijke, in den ouderdom van 82 jaar en 2 maanden. Ouwerkerk, 9 Aug. 1942. Uit aller naam, J. DE RIJKE Fz. op C. Bergmans, Opticien levert alle soorten Brillen advies van de Oogarts. Nog mooie keuze in diverse bril monturen. Voor een goed leesglas, loupe of luxe brilétui, Uw adres. Beleefd aanbevelend, tegenover 't Wijkgebouw, Janne Wekken, Zierikzee. van alle goede reclame COURANTENRECLAME Dagelijks voorhanden Adres Regenboogstr, C 396, Zierikzee Een bakkersknecht ol aankomende gevraagd, bij A. DE KONING Mz., Bakkerij, Bruinisse, Tel. 51. Bestelt Tarwe, Gerst, Rogge, Lem- bkes Koolzaad, le nab. Alle soorten Kleipoters. Klasse A en B., bij J. QUAAK, Haamstede, Tel. 21. Qeruimen tfjd werk voor TWEE SCHILDERS Schildersbedrijf A. DE VIN, School plein 11, Terneuzen. Zoo goed als nieuw Wandelwagentje te koop Te bevr. bureau van dit blad. Morkit voor de Kraaien. Ceresan nat en droog voor Uw Zaaigraan. Zelio Pasta en Korrels voor ralten en muizen, bij j. QUAAK, Haamstede, Telefoon 21 Te koop: 60 kilo restant Zaaiwikken, bij J. L. VOS, Kerkwerve. Te koop gevraagd: 2e handsch Kinderwagen Te berr. Boekh. W. DB VRIES. DAGDIENSTBODE GEVRAAGD Zeifst. kunnende werken, loon f 5 per week. 's Zondags vrij. Brieven letter K, bureau van dit blad. uit voorraad leverbaar. P. H. VER HULST, Tel. 12, Zonnemaire. Te koop gevraagd: 1 divan en naaimachine Br. met prijs lett. D, Boekh. Volkori Te koop gevraagd Een één paards wendploeg W. KRABBE, Hoordgonw.. Zij, die meenen aanspraak te mogen maken op een bewijs van vrijstelling van vordering van hun heerenrjjwiel, kunnen dit op Vrjjdag 14 Aug. a.s. ten gemeentehuize aanvragen van 10-12 uur. Duivendjjke, 11 Aug. 1942. De Burgemeester, VERMEULEN, wnd. meubelverkoop zierikzee Deurwaarder G. VAN DUIN te ZIERIKZEE is voornemens op WOENSDAG 19 AUG. 1942, des v.m. 10 nar (w.t.) in het Hotel //De Korenbeurs" te Zierikzee, PUBLIEK TE VERKOOPEN s Een partij Huishoudelijke Goederen, (nader te omschrijven) Tot en met 15 dezer bestaat gelegen heid nette goederen bij te brengen, waarvan te voren opgaaf te doen ten kautora van voornoemden Deur waarder. Vleeschhouwerij SIMMERS a Woensdag versohe Bakbloedworst, 10 ot. per 100 gr. WINKELIERS! Doet uw voordeel met de Prima natuurboter, zo uit de koelcel, wordt U thuis bezorgd, juist op het moment dat de nienwe toewijzingen in nw bezit zijn. Op vastgestelde dagen en aren komen wy op geheel Sohoawen-Daiveland om U eerste klas natnurboter te be zorgen - die de beste verzorging heeft gehad die U maar denken kunt I Doet uw voordeel met de Vv BOTERDIENST in uw belang en in dat afnemers L g? Faj.v.dVALK GROSSIER ZIERIKZEE -.-2/ Koopt bij onze adverteerders Uitreiking aardappelkaarten 10e periode 1942 Degenen, die bij de uitreiking bonkaarten 10e periode 1942 in aan merking wensen te komen voor aardappelkaarten dienen vooraf bij de plaatselijke distribntiediensten een form. MD 32 af te halen. Op dit formulier moet worden verklaard, dat de hoeveelheid aardappelen, waarover het ge zin beschikt, minder bedraagt dan 25 kg per gezinslid. Wanneer geen formulier wordt overgelegd worden geen aardappelkaarten uitgereikt. Op de uitreikingsdag worden geen formulieren meer beschikbaar gestéld. De leider Distributiekring Haamstede, N. D. DE SCHIPPER. is een advertentie in de rubriek in de nummers van Maandag - Dinsdag Woensdag en Donderdag Het plaatselijk hoofd van politie te Zierikzee maakt bekend, dat door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsohe gebied onder dag- teekening d.d. 30 Jnni, No. 83/1942, is vastgesteld de navolgende aan meldingsverordening. AFDEELING I Verplichting tot aanmelding bff de politie Art. 1. (1) De houders van ondernemingen, welke dienen tot het bij wijze van bedrijf of in het algemeen belang verstrekken van huisvesting aan reizigers en vreemdelingen, dan wel tot verblijf van herstellenden (bij fhotels, herbergen, pensions, liefdadige instellingen, herstellingsoorden, jeugdherbergen, tehuizen voor dakloozen), particuliere personen, die ge regeld kamers verhuren, alsmede de bestuurders van kloosters, ordetehnizen, retraitehuizen en tehuizen van kerkelijke genootsohappen, zijn verplicht de personen, wien huisvesting wordt verstrekt, op een door den Seoretaris- Generaal van het Departement van Binnenlandsohe Zaken voorgeschreven aanmeldingsformulier bij het plaatselijk hoofd van politie aan te melden. (2) Voor iederen persoon dient een afzonderlijk aanmeldingsformulier te worden gebruikt. Slechts kinderen beueden 15 jaren kannen met een ouder op een gemeensohappelijk formulier worden aangemeld, waarbij slechts van de persoonlijke gegevens van den ouder opgave dient te ge schieden en van de onder diens geleide zioh bevindende kinderen beneden 15 jaren sleohts het aantal behoeft te worden opgegeven. (3) De aanmeldingsformulieren dienen zes uren na aankomst van den aan te melden persoon, bij personen evenwel, die vóór 22 nnr aankomen, in ieder geval uiterlijk te 23 uur, en bij personen, die na 22 uur aankomen, uiterlijk des voormiddags te 7 uur bij het plaatselijk hoofd van politie te worden ingeleverd. Art. 2 (1) Particuliere personen en openbare of partioulierainriehtingen, welke niet bij wijze van bedrijf of geregeld een persoon boven 15 jaren, al of niet tegen vergoeding, langer dan vier en twintig nren ten hunnent huisvesting verstrekken, dienen hiervan in elk bijzonder geval binnen vier en twintig uren na aankomst van denzeive een schriftelijke aangifte bij het plaatselijk hoofd van politie in te leveren. De persoon, die huis vesting verstrekt, en degene, wien hnisveating wordt verstrekt, zijn beiden voor de inlevering der aanmelding op gelijke wgze verantwoordelijk. (2) De verplichting op grond van het vorige lid geldt niet, wanneer de in een particulier huishouden opgenomen persoon den hem opnemenden persoon in een rechte linie dan wel in de zijlinie tot en met den derden graad van bloed- of aanverwantsohap. Art. 3. (1) Het aanmeldingsformulier voor huisvestingsgelegenheden op grond van artikel 1 bevat behalve den naam en de soort van huis- vestingsgelegenheid, alsmede den dag van aankomst van den gast, de volgende gegevens: 1) voor- en aohternamen van den gast, bij gehuwde vrouwen ook den naam van den echtgenoot, 2) beroep (nauwkeurige opgave), 3) geboortedatum, 4) geboorteplaats (bij geboorle in het buitenland ook den Staat), 5) nationaliteit, 6) woonplaats (straat, huisnummer, bij woonplaats in het buitenlend ook den Steet, 7) nummer van het persoonsbewijs of van het paspoort, dan wel van de dienstlegitimatie en den naam van de instantie, door welke het ambtelijke idenditeitsbewijs is uitgereikt. (2) De sohriftelijke aangifte op grond van artikel 2 dient deselfde gegevens te bevatten als het aanmeldingsformulier. Art, 4. (1) De op grond van artikel 1 tot aanmelding gehouden personen dienen het aanmeldingsformulier eigenhandig naar waarheid in t« vullen en te onderteekenen, Onjuiste, onvolledige of onleesbare gegevens dienen door den logies verstrekkendcn porsoon te worden aangevuld. (2) Het aanmeldingsformulier moet in de Nederlandsohe taal worden ingevuld. Personen, wien de invulling in de Duitsohe taal gamakkelijker valt, kunnen het in de Duitsohe taal invnllen. Voor personen, die niet kunnen sohrij ven, dan wel voor personen, die nooh de Nederlandsohe no< de Duitsohe teal beheersohen, mag de logies verstrekkende persoon h aanmeldingsformulier invullen deze dient op het formulier aan te teekene dat het door hem persoonlijk is ingevuld. (3) Indien een tot aanmelding verplichte persoon weigert het aa meldingsformulier in te vullen, zijn persoonlijke gegevens op te geve dan wel het formulier te onderteekenen, dient de logies verstrekken persoon onverwijld, in het betreflende geval eerst telefonisch, het plaats lijk hoofd van politie daarvan in kennis te stellen, (4) De honders van de in artikel 1, eerste lid, en artikel 2 genoe de huisvestingsgelegenheden zijn verplicht de ambtelijke identiteitsbewijs (in het bijzonder persoonsbewijzen, paspoorten of dienstlegitimaties) d aan te melden personen te doen overleggen en zioh er van te vergewisse of de gegevens op de aanmeldingsformulieren of de op grond van artikel te verrichten aangiften met de persoonlijke gegevens van deze legitimati bewijzen overeenstemmen. Indien twijfel rijst aan de juistheid der gegeve van de aanmeldingsformulieren of aangiften of indien de aan te meldi persoon niet in het bezit is van een persoonsbewijs, nooh van een paspoo nooh van een dienstlegitimatie, moet daarvan aan het plaatselijk hoe van politie, in het betreffende geval eerst telefoniseh, kennis word gegeven. Art. 5. (1) De bonders van de in artikel 1 genoemde huisvesting gelegenheden zijn verplicht een vreemdelingenregister te voeren, hetzij boek-, kaart- of blokvorm, hetwalk de in artikel 3 voor het aanmeldinf formulier voorgeschreven gegevens alsmede den dag van vertrek mo bevatten. (2) Het vreemdelingenregister moet op versoek aan alle opsporin ambtenaren ter inzage worden overgelegd en gedurende vier jaren na laatste boeking worden bewaard. (3) Het plaatselijk hoofd van politie kan beschikken, dat het vreemd lingenregister voor ingebruikneming ter afstempeling moet worden ov< gelegd. Art. 6. Behalve op den houder rusten de in de artikelen 1 en 3 t en met 6 genoemde plichten, voor het geval de houder niet zelf de leidi heeft van de onderneming, op den leider van de onderneming, in ger van verhindering op zijn vertegenwoordiger. Art. 7. (1) De bestuurders van ziekenhuizen, klinieken, inrichtingen vo kraamverpleging, sanatoria en dergelijke in richtingen, in geval van j hindering hun vertegenwoordigers, zijn verplicht, aan het plaatselijk hoo van politie op verzoek een volledige lijst der in de inrichting ter behand ling opgenomen personen benevens derzelrer persoonlijke bescheiden t inzage over te leggen. (2) De bestuurders van de in het eerste lid genoemde inriohtinge resp. hun vertegenwoordigers, zijn verplicht van de opgenomen person een register te voeren, hetzij in boek-, kaart- of blokvorm, waaruit gegevens overeenkomstig artikel 3, eerste lid, alsmede de dag van ai komst en vertrek blijken. Dit register moet aan het plaatselijk hoofd v politie op verzoek ter inzage worden overgelegd en gedurende vier jar na de laafste boeking worden bewaard. (3) Personen, die opgenomen worden met schot-, steek- of slagv wondingen, dan wel in een anderen op een strafbare handeling duidend toestand, moeten door alle in het eerste lid genoemde inrichtingen, ond opgave van den aard der verwonding, onverwijld, in het betreffende ge eerst telefonisch, bij het plaatselijk hoofd van politie worden aangeme Art. 8. Ten aanzien van krankzinnigengestichten, verpleging inrichtingen, bewaarplaatsen an opvoedingsgestichten is artikel 7 v overeenkomstige toepassing. Art. 9. Op grond van de Wet van den 17den April 1887 tot va stelling van bepalingen betreffende het houden van bevolkingsregiet (Staatsblad no. 67) en de daarop bernstende rechtsvoorschriften tot dus geldende bepalingen betreffende aan- en afmeldingen van personen verblijf van langeran duur, blijven onaangetast. AFDEELING II Aanmelding van huisvestigingébedrfjven Art. 10. (1) De houders van ondernemingen van de in artikel eerste lid, genoemde soorten en de partiouliere personen, die gereg kamers verhuren, moeten, voor zoover dit nog niet is gesohied, h bedrijf, resp. hun werkzaamheid, binnen een week na het in werki treden dezer verordening bij het plaatselijk hoofd van politie aanmeld De houders van nieuw te openen ondernemingen moeten van den aanvi van deze werkzaamheid ten minste twee weken te voren bij bat plaatsel hoofd van politie aangifte doen. (2) Bij de aanmelding moeten da ligging van het huis, waarin huisvestigingsbedrijf zioh bevindt, alsmade de looalitaitan, welke door huisvestigingsbedrijf worden gebruikt, nauwkeurig worden aangeduid. plaatselijk hoofd van politie kan aanvullende gegevens betrekkelijk huisvestigingsbedrijf verlangen. Art. 11. (1) Het plaatselijk hoofd van politie reikt den persoon d< wien de aanmelding geschiedt een verklaring uit, dat de aanmaldi heeft plaats gehad. In deze verklaring worden da belangrijkste gegev< ingevolge artikel 10, tweede lid, vermeld. (2) De opening of voortzetting van het bedrijf zonder een verklari van aanmelding is verboden. AFDEELING III Straf- en vervolgingsvoorschriften Art. 12. (1) Voor zoover niet op grond van andere voorschrift een zwaardere straf is bedreigd, worden handelingen in strijd met bepalingen van deze verordening gestraft met hechtenis van ten hoog zes maanden en mat geldboete van tan hoogste duizend golden of een dezer straffen. (2) De bij het eerste lid strafbaar gestelde handelingen zijn ov tredingen. Art. 13. (1) Met het opsporen van de in deze verordening vermei strafbare feiten zijn, behalve de ambtenaren, bedoeld bij art. 141 van Wetboek van Strafvordering, alle ambtenaren van Rijks- en gemeen politie belast. (2) Zij zijn bevoegd elke plaats, daaronder begrepen gesloten lokal erven en woningen, binnen te treden, voor zoover zij dit voor een go« vervulling van hun taak noodig oordeelen. Indien hun de toegang wo geweigerd, versohaffen zij zioh dien zoo noodig met behulp van d sterken arm- (3) In woningen treden zij tegen dan wil van den bewoner niet binn dan vergezeld van een commissaris van -politie of van den burgemees van de gemeente, dan wel voorzien van een algemeenen of bijzonder sohriftelijken last van den proourenr-generaal bij het Gereohtshof of v den offioier van justitie of van een bijzonderen sohriftelijken last van d commissaris van politie of in gemeenten, waar geen commissaris is, v den burgemeester. Van dit binnentreden wordt binnen twee maal vier twintig uren prooes-verbaal opgemaakt. Daarin wordt mede van het ti stip van het binnentreden en ran het daarmede beoogde doel meld gemaakt. De opsporingsambtenaren zijn bevoegd, zioh van bepaalde d*. hen aan te wijzen personen te doen vergezellen. In dat geval wordt hierv in het prooes-verbaal melding gemaakt. AFDEELING IV. Slotbepalingen. Art. 14. Plaatselijk hoofd van politie, fn den zin van deze verordening, 1) in gemeenten, waar een hoofdcommissaris van politie is, deze; 2) in alle andere gemeenten de burgemeester. Art. 15. De bepalingen van deze verordening zijn niet van toepassi op de leden van de Duitsohe Weermacht, van de //Waffen SS" en op overige personeel daarvan, op de leden der Duitsohe politie en van 1 personeel van de bureaux van het Duitsohe Rijk of van de Nationa Socialistische Duitsohe Arbeiderspartij in het bezette Nederlandsohe gebi wanneer dezen in uniform zijn gekleed of een behoorlek legitimatiebewi voorzien van ten photo, bij zioh dragen. Art. 16. (I) Deze verordening treedt in werking op den dag na di har er afkondiging (2 Augustus 1942). (2) Zij wordt aangehaald als //Aanmeldingsverordening". Zierikzee, 10 Augustus 1942. Het plaatselijk hoofd van politie voornoe SCHUURBEQUE BOEIJE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 4