ONWEERSTAANBAAR 26 26 26 26 26 26 26 26 26 26 RADIO-PROGRAMMA Woensdag 12 Augustus: HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram-; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Bont be gin, gr.; 7-45 Ochtendgymnastiek; 8,00 BNO: Nieuwsberichten en Programma-uit treksel; 8-15 Klassieke gram.; 8.45 Vroo- lijke ouvertures, gr.; 9.15 Voor de huis vrouw; 9.30 Orgelconcert, gr.; 10 Mor genconcert, gr.; 11 Vacantie-kleuterklas; 11.20 Sylvestre Trio; 12 Frans Wouters en zijn orkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Zang met pianobegeleiding; 13.30 Orkestsuite uit „La Tragédie deSalomé", Fl.Schmitt, gr.; 14 Ensemble Willy Kok; 15 Voor de vrouw; 15.20 Pianovoordracht; 16 Gods dienstige lezing; 16.20 Voor de jeugd; 17 Gino Bordin en zijn orkest, gr.; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beurs berichten; 17-30 Voor den Nationalen Jeugdstorm; 17.45 Rina Ketty en Aldo Visconti, gr.; 18 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw; 19.05 Liedje van verlangen; 19.15 Viool, altviool en cello; 19.55 Piano- soli, gr.; 20.15 „De zwarte handel lokt"; 20.35 „Het- weerspannige bruidspaar"; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Zigeu- gers spelen, gr.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken; 22.15 In droomen zingen, gr.; 23—24 Bekende orkestwerken, gr. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Muzi kale kleinigheden, gr.9 Rococooctet, opn.; 9.30 Orkestconcert, gr.; 10 Mor genwijding; 10.15 Philharmonisoh orkest, gr.; 10.40 Voordracht; 11 Trio Knibbel er; 11.50 Liederen van Frans Schubert en Joh. Brahms, gr.; 12 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Bedrijfsreportage 13.15 Gerard van Krevelen en zijn or kest; 14 Imre Magyari en zijn Hongaarsch orkest, gr.; 14.15 Uit Neerlands Gouwen; 14-30 Omroeporkest; 15.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest, opn.; 16Het groote Omroeporkest; 17 Den tuin in! 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beurs berichten; 17.30 Voor het diner, gr.; 18 Luisterspel „Kinine"; 18.30 Orgelconcert en zang; 19 Praatvaars; 19.15 Marschmu- ziek, gr.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO Brabantsch praatje; 19.50 Spie gel van den dag; 20 Melodie en poëzie, opn.; 21 Familie de Boer; 21.15 Amuse mentsorkest en solisten; 21.45 BNO; Nieuwsberichten; 22,00 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avondwijding; .22.15—24.00 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Woensdag 12 Augustus Lichte Muziek. In de reeks uitzendingen „Dienaren der Lichte Muziek" hoort u om 21.15 uur (Hilv. II) een programma, dat ge wijd is aan den 'bekenden Nederland- schen componist Jack BulteTman en dat uitgevoerd wordt door het Amusements orkest o.l.v. Marinus van 't Woud met zang van Dr^es Krijn. Voor de j e u g ld. Om 11 uur hoort u over Hilv. I de uitzending van de „Vacantie-kleuterklas". Cultureel© uitzendingen: Om 10.40 uur (Hilv. II) hoort u een voordracht uit het nieuwe boek van Wouter v. Riessen „Een Groninger brui loft uit de 18e eeuw". Luisterspel. Over den zender Hilv. 1 wordt om 20.15 uur het dramatische luisterspel „De zwarte handel lokt" uitgezonden. De gedachte is een vogel mét hooge vlucht. De eenzaamheid verschrikt haar niet, het verdriet bereikt 'haar niet, de (smart kan haar niet neerslaan, zij zweeft boven nevelen en duisternissen, peilt de afgronden en staart in de zoné Feuilleton 7 fa.. De acteur legde de rol neer, sloeg de beenen over elkaar en zei tegen derr directeur: In ieder geval kan ik onmogelijk langer blijven dan tien dagen, want Hack verlangt dat ik Woensdag al bij hem begin te repeteeren. O, maar we zullen ook best klaar komen, antwoordde de heer Velders met een glimlach. Het eenige waar we wat tegenslag mee zouden kunnen heb ben, is met den vliegtocht. Dien zoudt u er toch niet op mogen wagen in slecht weer. Ik neem een meisje mee naar boven is het niet? Zoo heel nauwkeurig heb ik het ding niet gelezen, ziet u. U schaakt juffrouw Offers met een vliegmachine. Hoeveel weegt zij? luidde de nuch tere vraag. Op dat oogenblik overhandigde iemand den heer Velders een telegram. Hij deed het open en mopperde: HONK EN HEEM N.V. Arbeiderswoningbouw in nieuwe banen geleid Het NA F heeft ter verbetering van de volkshuisvesting opgericht de N.V- „Honk en Heem". De naamlooze vennootschap „Honk en Heem" zal het bovenomschreven doel be reiken door den bouw van woningen, teneinde deze te verhuren alsmede door andere middelen, die aan dit doel dienst baar gemaakt kunnen worden. Uiteraard zal uitvoering van de plan nen van „Honk en Heem" op groote schaal eerst in de toekomst kunnen ge schieden, wanneer o.a. de materiaalpo sitie dit mogelijk maakt. Het ANP heeft over het doel dezer stichting een onderhoud gehad met den leider van het Ned. Arbeidsfront, dhr. H. J. Woudenberg- De heer Woudenberg schetste daarbij het perspectief eener nieuwe wonin^- bouwpolitiek. De verschillende groepee ringen, die zich ook op het gebied van den woningbouw openbaarden, waren in wezen immers ondoelmatig. Het wonep als cultuurverschijnsel en de woning bouw zijn immers niet gebonden aan be paalde pölitiéké groepeeringen of aan een religie. Het volk moet wonen en wel zoo fraai, gezond en doelmatig als mogelijk is",. „Honk en Heem" kal t.z.t. over het geheele land z'ijh activiteit ontplooien. I Van groot belang is, dat de woning typen aansluiten bij de streek en den aard van de menschen die er wonen. Verder is in de plannen opgenomen;, dat voor Nederlandsche werkers de mo gelijkheid wordt geopend om zelf een huis in eigendom te verkrijgen. Dit geldt in meer bijzonderen zin voor de Neder landers, die door hun arbeid aan een bepaalde plaats des lands gebonden zijn. Natuurlijk zal de financiering van dit deel der projecten de zeer bijzondere aandacht hebben van het Nederlandsche arbeidsfront. SIGAREN EN SIGARETTEN I De accijns op tabak Iedereen weet dat tabak, zoowel voor de vervaardiging van silgaren als van si garetten moet worden ingevoerd1 (al wordt hier te lande ook tabak geteeld),, doch onder de tegenwoordige omstandig heden is het begrijpelijk dat de tabaks- invoer thans niet veel ibeteefcent. Intus- schen werkt de sohaarsohte aan tabak de duurte in de hand en het is haast onmogelijk om b.v. een pakje sigaretten voor minder dan 75 cent te verkrijgen. I Speciaal voor de minder draagkraehti- gen onder de 'bevolking worden de hui dige sigarettenprijzen van dien aard', dat zij nauwelijks meer te 'betalen zijn. Siga retten en sigaren zijn natuurlijk niet on misbaar, zooalS b.v. de eerste levensbe hoeften als brood, aardappelen, enz-, doch het zou toch een anomalie worden indien het genot van een rookertje be perkt zou moeten blijven tot degenen die nog in staat zijn daarvoor het hunne te betalen. Nu1 is er een aspect 'bij1 deze aangelegenheid, dat de aandacht ver dient: de hooge tabaksaccijns. In den prijs van elk pakje sigaretten, is een flink bedrag aan accijns begrepen. Zou het niet ,op den weg van de overheid liggen om deze heffing aanmerkelijk te verlagen? Wij pleiten niet voor een op heffing van dezen accijns, omdat in ons 'belastingstelsel het principe van ideZe heffing zal moeten worden gehandhaafd). Doch een vermindering van deze hef fing, of indien men daartoe niet wil over gaan, een tijdelijke opschorting van de zen accijns gelijk geschied is met den accijns op het geslacht ware te overwegen, om zoolang er nog tabaks voorraden zijn, deze door middel van de rantsoeneering, zoo mogelijk binnen ieders bereik te brengen. Voor de in deeling van de rookers in groepen, zoo dat voor de minst draagkrachtige ver bruikers op speciale kaarten goedkoo- pere sigaretten' dan voor de overige roo kers beschikbaar zouden komen, gevoe len wij niet veel. Het zou te moeilijk Zijn een en ander op afdoende wijZe Suze Offers ligt te bed met blinde darm ontsteking. -- Arm kind, zeid de acteur. Ja, èn arme ik! Waar moet ik nu zoo gauw een plaatsvervangster vandaan halen? Dat kon Bernard ook niet zeggen.; Velders wisselde enkele woorden met een adjudant en toen wenkte hij van Manen wat terzijde van het groepje ar- tisten dat zich om hem heen verzameld had. Hij bood den acteur zijn verontschul digingen. Het speet van Manen ook zeer voor hèm, maar omtrent één punt bleef hij vast besloten: zijn contract met Vel ders was voor tien dagen, langer kon hij niet. Zenuwachtig vroeg de „baas" of hij het dan een bezwaar zou achten om met een actrice van minder bekendheid te spelen. Bernard haalde de schouders op en zei: Dat kan mij niét schelen, als u alleen maar voortmaakt. Inderdaad was hij nu niet zoo ge steld op dit werk, maar het honorarium was ruim, dies had hij het aangenomen. Velders sprak er Mia eens op aan. Die was zeer ingenomen met alles, be halve met den luchtritf Waar is juffrouw Fa assen? vroeg de baas. Fddie was in het daaraan gren- te regelen; bovendien zou er allicht een ongewenschte handel ontstaan in derge lijke kaarten. Het eenige middel om de sigaren en sigaretten niet te duur te doen worden, zou zijn een flinke verla ging van den hoogen tabaksaccijns. (Vad.) Waardeering voor platteland Stad- en landkaarten Familie op het platteland is door de stedelingen nog nooit zóó gewaardeerd als in dezen distributietijd. Geen won der, want de plattelanders zijn nog wel- eeris bereid een paar bonnetjes af te staan voor de familie in de stad. Het is begrijpelijk, dat deze bonnen dankbaar worden aanvaard, doch het is ook dui delijk, dat het ong'ewenscht is, dat de eene stadsbewoner meer bonnen heeft dan de ander. De minder bevoorrechten zullen dit speciaal ervaren als .de win kelvoorraad bij den leverancier in de stad wel toereikend is om de recht matige rantsoenen aan de gegadigden te leveren, doch niet berekend is op het verstrekken van extra porties. Daarom heeft men besloten verschillende levens middelen- en aardappelkaarten uit te reiken voor de-stad. en het platteland- In gemeenten mèt een uitgesproken stedelijk karakter worden bij de eerst- komende uitreiking kaarten afgegeven met rooden opdruk, terwijl in plaatsen met een typisch landelijk karakter kaar ten met zwarten opdruk zullen worden uitgereikt. „Stads"- en „Land"-kaarten dus. De „landkaarten zullen in ide stad niet geldig zijn, de stadkaarten daarentegen wel ten platteland©. Hou ders van kaarten ipet zwarten opdruk zullen deze dus niet kunnen gebruiken als zij in de stad gaan logeeren. Natuur lijk beteekent dit niet, dat 'het verblijf in de stad hun onmogelijk wordt ge maakt. De bedoeling is slechts, dat het bovenvermelde kwaad zooveel mogelijk wordt ondervangen'. Daarom geldt de nieuwe regeling dan ook alleen voor die week-artikelen, wel ke in den regel speciaal in de plaats van inwoning, meestal van een vasten leverancier worden betrokken, b:.v. aard appelen. Om technische redenen is ech ter de geheele kaart van 'een opdruk in eenzelfde kleur voorzien. Wie dus een dagje naar de stad gaat, zal van de regeling geen hinder ondervinden. De plattelander, die een weekje in de stad gaat logee ren, zal in ide gelegenheid wor den desteld de noodjge bonnen in te ruilen bij den plaatselijken distributie- dienst. Bij de uitreiking zal menigeen ,zich verhazen mode kaarten te ontvangen, terwijl hij zwarte had verwacht. Ook het omgekeerde kan het geval zijn. VAS VERSCHILLENDE BERI0HTE8 Seis als wapen Te R ij s b e r g e n is de 41-jarige P. de Koning door zijn zwager met een zeis gedood. De aanleiding tot iden moord vormt een familieveete, die tijdens het maaien van rogge tot uitbarsting kwam. Het werd een handgemeen tusschen Idle zwagers H. Voeten en P. de Koning. De twist liep zóó hoog, dat Voeten de zeis greep en De Koning in den buik stak, ten gevolge waarvan de getroffene weldra overleed. De dader is gearres teerd en opgesloten. Hond brengt zijn baas ten val Een dierenvriend, die dezer dagen te zijn hond naar de vee-artsenijschool te Utrecht wilde brengen, omdat 'het dier niet heelemaal in orde was, had het on geluk vlak bij de vee-artsenij-inrichting over den patiënt te struikelen. Het ge volg was, dat de eigenaar van den hond zelf opgenomen moest worden in Jiet Stads- en Academisch Ziekenhuis, daar hij ernstig aan het hoofd gewond was. De geneeskundige behandeling van den hemd is tot nader order uitgesteld. Raadhuis wordt gerestaureerd Het fraaie renaissance-,raadhuis van Bergen op Zoom, bekend om zijri zend veld een paar paarden aan het be rijden voor een than, die deze film als reclame „wilde gebruiken. Ze beantwoordde den oproep wat on willig: Waarvoor moeten ze mij hebben? Ik weel het niet zeker, antwoordde degeen die de boodschap overbracht, maar ik geloof dat het is om de rol van Mia van der Meyden te vervullen in de van-Manen'-film. Suze Offers is ziek en nu is Mia haar plaatsvervangster. Dat is een meevallervoor Mia! Daar ben ik blij om. Echt verheugd en dus met stralenden glimlach op het lieve gezichtje trad Ed die de studio binnen. Kon, eens hier, juffrouw Faassen! riep de baas. Ik moet ~U even voor stellen aan den heer van Manen. Wat Eddie nog stijfde in haar een maal opgevat vooroordeel: Bernard stond niet op, maar maakte enkel zoo even een beweging en mompelde iets van Neem mij niet kwalijk, wat zij echter niet .verstond. Alleraardigst ziet ze er uit! dacht de acteur. Maar nog wat heel erg kinder lijk. Een beetje water-en-melkachtig. JDit is de jongedame die ik in plaats wilde stellen van Suze Offers, zei Velders. Eddie en van Manen keken elkaar van Markiezenzaal, zal binnenkort volgens plannen, ontworpen door de gemeente en Monumentenzorg, gerestaureerd wor den. De achtergevel wordt hersteld in den stijl van vroeger gevonden .fragmen ten, een groot hoog raam zal 'de beide vierkante ramen vervangen. Het torentje van 1389 wordt gerestaureerd. Trap en trappenhuis, waaraan reeds in 1916 ge werkt is, worden eveneens grondig her zien. Vrachtauto op do rails De onbewaakte overweg te Hoek van van Holland heeft twee dooden ge- eischt. Een vrachtauto, die uit de rich ting van den polder kwam, werd hier gegrepen door een electrischen trein, die van het station Hoek van Holland was vertrokken. De auto werd totaal ver nield. De inzittenden, de 32-jarige C. G. Visser uit Dordrecht en de 35-jarige P. Broekhuyzen uit Rotterdam, waren op slag dood'. Kind gered, redder verdronken Op de Oostersehelde nabij Bergen op Zoom is Zaterdagavond de 29-jarige vis- seher A. Franken het slachtoffer gewor den van zijn hulpvaardigheid). Franken voer met eenige kenissen op de Schelde, waarbij door het overslaan van de giek een der medepassagiers, de negenjarige Henning uit Bergen op Zoom over boord sloeg. Dadelijk werd de boot bijgedraaid en Franken, die groote, tot aan het middel' reikende laarzen droeg, sprong gekleed te water. Hij kon den jongen grijpen en w.ist hem aan boord te brengen, doch zelf verdween hij, door dat zijn laarzen volliepen, in de diepte. Hoewel terstond pogingen werden ge daan den man te redden', slaagde men hier niet in. Franken was gehuwd en laat een vrouw en een klein kind achter Suigelingenkaart op komst? Bij ide thans gevolgde onderscheiding (0—4 jaar half rantsoen, daarboven vol rantsoen) krijgen de babies al' gauw een tekort aan kindermeel, maïzena of rijst, suiker enz-, tegen een overschot van vleesch, kaas en dergelijke spijzen. Kleu ters van drie jaar hebben aan hun half rantsoen stellig niet genoeg, maar zijn ze eenmaal vier jaar geworden, dan ko men ze met hét eenklaps verdubbelde rantsoen voorloopig weer rijkelijk, uit. Dit alles overwegende, zou het aanbe veling verdienen een inideeling te maken ongeveer als volgt: 0—1 jaar speciaal rantsoen, 1—3 jaar half rantsoen, 3—5 jaar driekwart rantsoen, 5 jaar en ouder vol rantsoen. Hiervoor zou het noodig zijn, dat nog twee nieuwe kleuren inleg vellen aan de reeds bestaande reeks werden toegevoegd. Het eerste denkbeeld dat van een speciaal rantsoen voor kinderen beneden het jaar is, naar de Telegr. thans verneemt, bij' de autoriteiten in studie. Overwogen wordt de invoering van een afzonderlijke zuigelingenkaart, waarop overwegend bonnen voor meelspijzen; voor komen en die overigens ook wat de grootte der rantsoenen betreft, in over eenstemming zal zijn gebracht met de bijzondere eischen, welke aan de voe ding van babies gesteld worden. RECHTZAKEN ffemoedsbozwarsn tegea het persoonsbewijs Het moet voor den veldwachter, die in een der StichtsCh© dorpen twee oude vrouwtjes bekeurde, omdat zij zich op straat bevonden donder geldig persoons bewijs, wel een merkwaardige ervaring geweest zijn, toen hij' een lesje in bïjbei- sche geschiedenis kreeg. Het gesprek kon niet verhinderen, dat de vrouwtjes op den bon gingen, maar zij ook niet mis wilden de boete niet betalen en spraken met den veldwachter af het theologisch debat over het persoonsbe wijs met den kantonrechter te zullen voortzetten. Zoo gebeurde het, schrijft de Tel., dat de Utrechtsche plaatsvervangende kan tonrechter tot zijn groote verbazing te weerskanten evenzeer verrast aan. Mij? vroeg Ed. -1— En Mia: dan? Van Manen sprak met, maar frópste de wenkbrauwen, iets, wat haar ook weer niet van hem beviel. Hij had im mers het recht niet om haar zoo gering te schatten? Juffrouw van der Meyden wil niet vliegen, lichtte de baas toe. Daar heeft u toch geen bezwaar tegen? O neen, tegen vliegen heb ik niets geen bezwaar! Dit laatste met een blik naar Ber nard, of ze tegen zijn gezelschap wèl bezwaar had. De acteur begon nu ook het land te krijgen. Moest hij, Bernard van Manen, nu op de film verschijnen met zoo'n lomp schoolmeisje, die hem openlijk tconde, dat ze niet met zijn persoon ingenomen was? Het 'tooneel begon in een tuin en Ed die moest zich haastig ltleeden. Dit duurde niet lang en toen ze terug kwam met een wit-mousselinen toiletje en een grooten slappen zonnehoed, zag ze er zóó allerbekoorlijkst uit, dat haar tooneel-geliefde het haast over zijn hart hacl kunnen verkrijgen om haar haar blijkbaren weerzin van hem te vergeven. Gedurende een picnic op de rivier hoefden ze elkaar maar een of twee maal te omhelzen; de lunch op het too- oud-zeevarenden te Egmond aan Zee werken aan den oogst van boonen en erwten in de tuinen, die btj bet gebouw behooren Polygoon-Sagers-Pax- Holland m hooi'en kreeg, dat het bij zich dragen, van het persoonsbewijs niet strookt met het Evangelie. De vrouwtjes waren in het ge'heel niet verlegen en verdedigden zich voor den rechter met overtuiging^ Inzonderheid hadden zij bezwaren tegen den vingerafdruk op het persoonsbewijs, want zoo zeiden zij in het boek der Openbaring wordt tegen het merk- teeken gewaarschuwd. De verdachten doelden kennelijk op de passages in de Openbaringen, waarin gesproken wordt van hen, die het merkteeken van het beest niet ontvangen hebben aan voor hoofd en hand en die daarom als ko ningen met Christus duizend jaar zullen heerschen. De kantonrechter vond de kwestie niet eenvoudig en deed alle mogelijke moeite om meer klaarheid in dit merkwaardig theologisch probleem te brengen. Hij in formeerde naarstig hoe de vrouwtjes er toe gekomen waren om in het persoons bewijs het merkteeken uit de Heilige Schrift te zien. Maar de antwoorden!, die de verdachten hierop gaven, waren verward. De ambtenaar van het OM., requisi toir nemend, zeide, dat hij zelden zoo'n moeilijk geval had meegemaakt, hoewel hij het formeel zeer eenvoudig vond. Spr. wilde een niet te hooge boete eischen;, maar hield, voor zich de gelegenheid open om in hooger beroep te gaan. De eisch luidde (zes gulden boete, subsidiair drie dagen hechtenis. („U behoeft ons niet te ontzien, wij zullen wel betalten", zeiden de vrouw tjes. De kantonrechter veroordeelde beiden tot een geldboete van drie gulden, sub sidiair twee dagen hechtenis, nadat hij het tweetal nog eens op het hart had gedrukt zich een persoonsbewijs aan te schaffen, omdat zij op deze manier in overtreding blevten en de kans loopen, binnenkort weer voor den rechter te 1 moeten verschijnen. ONDERWIJS Bij de te Den Haag gehouden exa mens voor het Nijverheidsonderwijs slaagde voor de akte N XI, lijn-, hand en technisch teekenen aan meisjesscholen, met aanteekening voor voldoend paeda- gogisch inzicht, mej. J. P. Visser te Alkmaar, vroeger te Zierikzee. MARKTBERICHTEN ST.-MAARTENSDIJK. Veiling van 7 Augustus. Appelen f8—12; Meloenen f26; Kroten f 5Roode kool f 5Savoye kool f5; Boonen f 15—18; Breekpeeën f2,20— 5,50, alles per 100 kg; Bloemkool f5,50— f8,80; Komkommers f5,50; Kropsla f 1,50 —2; Bospeeën f5; Selderij (bos) f3, alles per 100 stuks. neel werd onderbroken door „Papa" en zoo voort, j De zon bleef geen enkelen keer schuil, zoodat die wel de snelle afwikkeling van de film begunstigde. Dien volgenden dag moesten ze zich tot tooneelen binnenshuis bepalen. Juffrouw Faassen bezorgde heel wat last gedurende de repetities. Ze boog het 'hoofdje veel te ver naar voren tel kens wanneer haar geliefde haar kussen wilde; en, als hij dan protesteerde, werd zij nog boos op den koop toe! We worden er voor betaald om elkaar te kussen, zei hij dood-nuchter. U begrijpt toch wel, dat het voor mij op deze jvijze even ellendigis als voor u Dit leek al heel weinig beleefd, maar ze bad het er dan ook naar gemaakt. De heer Velders merkte wel degelijk de vijandigheid tusschen die twee op en dit speet» hem zeer. Het is moeilijker om dergelijke ge voelens te verbergen op een niet-spre- kende film, dan in een oomedie of opera, want dan zijn er tenminste nog woorden en muziek die de toeschouwers wat afleiden van het gelaat van de spelers. I I 1 1 I I Toen kwam de vliegtocht en dit was nu iets waar Eddie vol vreugde op uitzag. il. (Wjordt vervolgd

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2