ONWEERSTAANBAAR gebruikt te worden tegen het Amerikaan- 1 sche vasteland, dat thans is bootgesteld aan een werkelijk rechtstreeksche be- dreiging. j 3) Het terrein is geëffend voor een aanval op het Amerikaansche vasteland i van beide zijden, t.w. aan de eene zijde door de keizerlijke vloot en aan de andere zijde door de vlootstrijidkrachten van de spil. Itallaansch weermachtsbericht Verrassends vlootaanval voor Peodosia Het 799e communiqué van het Ital. op perbevel luidt: In Egypte aan het front te land geen enkele vermeldingswaardige gebeurtenis. Een vijandelijk vliegtuig werd door het luchtdoelgeschut van een onzer groote eenheden neergehaald; vier andere vijan delijke vliegtuigen worden door Duitsche jagers neergeschoten. Formaties vliegtui gen ondernamen bombardementen op de achterwaartsche verbindingen van den vijand. Duitsche vliegtuigen zijn bijzonder actief ten aanzien van doelen in het gebied van Alexandrië. De activiteit der bommenwerpers van de as werd ook voortgezet boven Malta. In de wateren van Feodosia (de Krim) werd een stout moedige nachtelijke aanval ondernomen op een flottille der sovjet-vloot door een formatie Italiaansche motortorpedobooten die een kruiser van 5500 ton, behoorende tot de klasse „Roode Krim" tot zinken bracht. Ondanks de hevige "vijandelijke reactie .keerden al onze eenheden op hun basis terug. De trans-Sahara-spoorweg S.P.T. meldt uit Vichy: In een Fransche brochure over den trans-Sahara-spoorweg worden eenige mededeelingen gedaan over den huidiigen stand van den aanleg van dezen spoor weg, welken men den gouden sleutel noemt, die de deur der werkelijkheid van morgen ontsluit. Het traject van 'Colomb Bechar naar Beni Abes over Igli is thans over 200 km voltooid. Ook de verbinding tusschen Bou Arfa en Cenadza is gereed. Beide trajecten zijn binnen een jaar gebouwd. In het Nigergebied is de verbinding van Kanako tot Segou tot stand gekomen, waardoor de fosfaatschatten van In-Tassit zijn bereikt. Dit traject is in drie etap pes verdeeld, n.l. de -Algerijnsche-, de Niger- en de West-Afrikaansche etappe. De eerste etappe zal dezer dagen in gebruik worden genomen. Van de tweede etappe verwacht men, dat zij gedurende de eerste 10 jaren een hoeveelheid van 300.000 ton katoen en rijst uit hét stroom gebied van den Niger tusschen Timboek- toe en Segou zal kunnen afvoeren. Bij de derde etappe gaat het om het ge reedkomen van een spoorwegnet, dat eenige malen de woestijngebieden zal doorkruisen. Een tweede officieels mededeeling gaat over de uitbreiding van het verkeers- net Casablanca—Dakar over Tiznit en Atar. Voor den oorlog had dit net mi litair belang. Tegenwoordig doet het dienst om de voortbrengselen van Sene gal naar Frankrijk te brengen. Phar- maceutische artikelen en post worden omgekeerd van het moederland naar dit gebied vervoerd. Het eerste traject van 500 km is, volgens het bericht, een uit stekende autoweg. Het gedeelte tusschen Tiznit en Nouakchott daarentegen een zeer primitieve. Aan dezen laatsten weg wordt evenwel sedert Augustus 1940 door Marokkaansche wegwerkers gewerkt. De weg is tot Tindorp reeds geasphalteerd. Het verkeer over den weg is reeds thans zoodanig, dat in beide richtingen dage lijks 50 tot 60 ton goederen worden ver voerd. S3 33 33 33 SS 33 33 33 33 33 De weg van plicht schijnt harder dan hij is, de weg van plezier is haMer dan hij schijnt. Feuilleton 3 Er volgde een oogenblik stilzwijgen. De heer Velders keek van den een naar de ander van zijn artisten en deed de wedervraag: Waarom niet? Denkt u, dat zij het zou kunnen, dokter? Er voor instaan kan ik natuurlijk' niet! Dat zij rijden kan, daar is uzelve getuige van geweest. Ik weet niet veel meer van haar, dan dat de een of ander haar een paar weken geleden uit Austra lië hierheen gebracht heeft. Dat is Tom Web, de zoon van een man, die nier aan de stallen verbonden is en die, geloof ik, twintig jaar geleden met den vader van de jongedame van huis wegliep. Die vader van haar is hu dood. Tom Web heeft haar meegebracht, dat ze dan met een tante zou kunnen samenwonen; maar die tante is een jaar geleden gestorven. Voor zoover het mij' bekend is, heeft juffrouw Eddie geen geld en geen vrien den. Wie weet, hoe ze dus ingenomen zou zijn met een dergelijk voorstel. Ze ziet er alleraardigst uit, vond Mia van der Meyden. Pit was de filmdirecteur met haar eens. ADVERTENTIES GEBRUIKTE GOEDEREN Vermelding van den prijs voortaan verplicht De secretaris-generaal van Volksvoor lichting en Kunsten heeft 'bepaald, dat, in verband met de beschikking van den secretaris-generaal van Handel, Nijver heid en "Scheepvaart, betreffende de prij zen van gebruikte goederen, van Zater dag 8 Augustus af, alle advertenties, waarin goederen te koop worden aan geboden, den prijs dier te koop aan geboden goederen per artikel, den naam alsmede het adres van den aanbieder moeten 'bevatten. Deze bepaling geldt zoowel voor nieuwe als gebruikte goe deren van eiken aard. Uitgezonderd hiervan zijn de adver tenties van 'bekende firma's, die uit sluitend nieuwe artikelen te koop aan bieden. Voorts 2ijn hiervan uitgezonderd de advertenties, waarin gebruikte goederen, waarvoor een afzonderlijke prijsregeling geldt of wordt getroffen of goederen, welke een verzamel- of kunstwaarde bezitten, te koop worden aangeboden. In herinnering wordt gebracht, dat gebruikte goederen mogen worden ver kocht tegen ten (hoogste den prijs, die, in aanmerking genomen den toestand, waarin het goed verkeert, in een rede lijke verhouding staat tot den op bet moment van den verkoop toelaatbaren prijs voor hetzelfde of soortgelijke goed. De voor gebruikte goederen berekende prijs mag echter in geen geval meer dan 75 pet bedragen van den in voren staande zinsnede bedoelden prijs. Reserve-bonnen Aardewerk loopen 8 Augustus af In het belang der lezeTS wordt het hierbij ;op gewezen, dat de tot en.met 8 Augustus a.s. geldige bonnen voor ser viesgoed (de met 'het woorid „reserve" gemerkte bonnummers 30, 31, 32 van de bonkaart voor voedingsmiddelen) uit sluitend tot en met dien datum kunnen worden ingewisseld. Men 'heeft de vraag gesteld pf verlen ging van den geldigheidsduur dezer bon nen mogelijk zou -zijn, daar tal van huis vrouwen nog geen serviesgoed hebben 'kunnen koopen. Dit is maar ten deel'e juist. Ongetwijfeld zijn er velen, die hun bonnen nog niet hebben kuminen inwisselen. De oorzaak hiervan is echter niet, dat er geen aardewerk te krijgen zou zijn, doch veeleer, dat het publiek een bepaald artikel, nl. kopjes en scho tels wenscht. Deze kunnen echter niet in voldoende mate verkrijgbaar worden besteld, omdat de „productie uiteraard beperkt is en de vraag bijzonder groot. Het publiek wisselt de bonnen kennelijk niet in, omdat hethoopt, dat er spoedig voldoende 'koppen en schotels zullen zijn Echter is het ook na 8 Augustus niet mogelijk de productie van koppen en schotels dusdanig op te voeren, dat aan de vraag naar dit zeer gewilde artikel vOldaan 'kan worden. Bij dit product zal men nog geruimen tijd met schaarschte rekening hebben te houden. Verlenging van de bonnen na 8 Augustus heeft in dit verband dan ook geen zin en zal ook niet plaats hebben. Arbeidsbemiddeling voor land- en tuinbouw Hier en daar in het land schijnt onder de werkgevers in het land'- en tuinbouw bedrijf 'onrust te bestaan ten aanzien van de arbeidsvoorziening. Het 'dikwijls vermeende tekort aan arbeidskrachten is echter vrijwel steeds een gevolg van het feit, dat de werkgevers zich niet wen den tot de gewestelijke arbeidsbureaux Daar een spoedige bemiddeling er to? 'kan bijdragen, dat aan de onmiddellijke behoefte kan worden voldaan, wordt de aandacht van belanghebbende werkgevers in het land- en tuinbouwbedrijf er op gevestigd, dat 'de plaatselijke bureauhou ders voor die bemiddeling thans zijn in geschakeld. En ze kan rijden! voegde hij ér bewonderend bij. Langzaam-aan naderden zie nu het huis van juffrouw Roos, waar juffrouw Ge- rards te bed gebracht werd. Nadat zij onder de gegeven omstandig heden dus zoo goed mogelijk verzorgd was, begaf Velders zich op weg naar het 'huisje, waar Tom Web woonde met zijn vader en zijn zuster. Die zuster nu deed open en luisterde eenigszins ongeduldig naar het verslag van de heldendaad van Eddie. Lize We'b was een verstandige vrouw, die nu niet over-blij was geweest, toen de „verloren zoon" terug keerde, en vooral niet toen hij een jong meisje meebracht, die zij nog als haar meerdere in stand ontzien moest, en die zij toch verplicht was te onderhouden van het niet al te1 ruime huishoudgeld. Daar door was ze het kind 'bijna gaan haten en deed 'ze haar best, om haar het leven zoo onaangenaam mogelijk te maken. •Tom had nu wel goed 'üteggen, dat Eddie het eigen nichtje was van juf frouw Faassen, die tot de notabelen van de plaats had 'behoord; maar die tante Faassen was nu overleden cn haar jaar- lijksche toelage was ook met haar dood opgehouden. Andere bloedverwanten wa ren er niet opgedoken, om zich te ont fermen over het kind van haar vage bond van een broer! De bonden, die zich voor hun bedrijfs- aangelegenheden toch al regelmatig wen den tot den P.B.H., in hun district, kun nen zich nu ook tot dezen ambtenaar wenden voor het aannemen van arbeids krachten. Zij dienen ten kantore van den P.B.H. een formulier in te vullen, dat de plaatselijke bureauhouder vervolgens doorzendt aan 't gewestelijk arbeidsbu reau. Op deze wijze 'kunnen de werkge vers er van verzekerd zijn, dat aan hun oogenbli'kkelijke behoefte aan arbeids krachten zoo spoedig mogelijk wordt voldaan. De werkgevers, die hun ar- beidsbehoefte zelf reeds aan het gewes telijk arbeidsbureau hebben opgegeven, behoeven zulks begrijperlijkerwijs niet nogmaals aan de P.B.H. op te geven. Waardevermeerderlng»- belastlng vervallen Bij besluit van den secretaris-generaal van financiën is te rekenen van 7 Mei jl. ingetrokken het besluit op de waar- devermeerdingsbélasting 1940 met de be palingen ter uitvoering daarvan. Dit geldt niet voor de dan reeds verschuldigde belasting en begane strafbare feiten. Wij mogen hierbij aan-teeken-en, dat bo venvermelde intrekking, gedateerd 4 Au'gj. doch per 7 Mei jl.; van kracht, ophel dering brengt in een twijfelgeval. Bij de uitvaardiging van de regeling voor maximumprijzen voof huizen en bouw terrein in begin Mei jl- rees het ge rechtvaardigde vermoeden, dat daarmede de belasting pp waardevermeerdering, blijkende uit bij verkoop van onroerend goed behaalde winst, was vervallen.. Een officieele bevestiging was daarvan niet te krijgen, ofschoon wij destijds op grond van ingewonnen inlichtingen, het vervallen van de waardevermeerderings belasting in het vooruitzicht hebben ge- steM. .^.i» (jij' Het organiseeren van bijeenkomsten De commissaris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen, Waalsdor per weg 72, 's-Gravenhage, brengt nog- maal in herinnering, dat verzoeken tot het organiseeren van bijeenkomsten, ver gezeld van het inschrijvingsbewijs van het commissariaat, bij hét hoofd der plaatselijke politie behooren te worden ingediend. i Inschrijvingsbewijzen worden door den commissaris uitgereikt aan alle organi saties, die voldaan hebben aan 'den aan meldingsplicht. Onder Idleze verplichting tot aangifte vallen niet alleen alle niet- commercieele vereenigingen en stichtin gen in den zin van de wet van 22 April 1855, doch eveneens alle niet-commer cieele organisaties als comiité's, commis sies, clubs, fondsen, instituten, kransen, kringen, groepen Of anderszins en is dus van1 toepassing op alle vereenigingen, stichtingen en/of fondsen, voorzoover deze niet bij de commissie-Wol tersom zijn ingeschreven. Ontbinding van eenige niet-commerci eele organisatie is niet dan na vooraf verkregen vergunning van den genoem den commissaris -toegestaan. Bij niet-nakoming der voorschriften, om trent aanmelding en ontbinding vastge steld1, kan tot strafvervolging worden overgegaan. VERBOD TOT HOUDEN VAN DUIVEN Dieren moeten binnen een week worden geslacht In het Verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommis saris voor het -bezette Nederlandscbe ge bied, waarbij het 'houden van duiven wordt verboden. Hij, die duiven houdt, moet deze binnen een week slachten-, de pooten,' waaraan een ring is bevestigd, bij den burgemeester inleveren en zijn slag onverwijld sluiten, waarna -de bur gemeester 'de slagen verzegelt en on derzoekt of de ringen van alle ten ge meentehuize geregisteerde duiven zijn ingeleverd. De in- en uitvoer van duiven -is ver boden. Zoodra. de heer Velders maar te. ken nen gegeven had, dat hij Eddie salariee- ren wilde, had Li Ze (hem met goed gunstige 'blikken beschouwd en bij zich- zelve gedacht: Het kind mag wèt blij zijn dat zich zoo'n gelegenheid voordoet! Maar de Hemel weet, of Tom het wel hébben wil. Onder aan de trap riep ze: Hoor eens: ze willen u spreken!' Ze' kon het namelijk niet over zich verkrijgen, om Eddie „juffrouw" te noe men, zooals Tom dit verlangde. In den regel wist ze die klip te omzeilen, door in het geheel geen naam te gebruiken. Even later kwam de heldin van den dag het zitkamertje binnen en Tom bijna tegelijkertijd, terwijl hij, vol verbazing, keek naar den man, die er reeds zat. Deze heer is hier gekomen om je pupil werks aan te bieden, Tom, begon Lize. Ik denk, dat ze daar wel erg mee ingenomen is. Wat zal 't zijn, mijnheer? vroeg Tom. - O, ik zou 't zoo heerlijk vinden Tom, als ik 't kon, riep Eddie verheugd. De directeur was opnieuw getroffen door haar schoonheid: het lokkige haar het hooge voorhoofd, de groote kinder- oogen en haar mooi gevormden mond en kin. 1 (W.ordt vervolgd) Hij, bij wien een duif binnenvliegt ot die op andere wijze een duif daadwer kelijk in zijn bezit krijgt, moet deze met de zich bij de duif bevindende bericht- kokers en mededeelingen aan den dichtst- bijzijnden burgemeester afgeven. Poot- ringen en dergelijken mogen niet wor den afgenomen. De burgemeester dient er voor zorg te dragen, dat duiven zonder eigenaars of verwilderde duiven onverwijld worden gedood. Hij, die opzetteldj'k of door zijn schuld in strijd handelt met een bepaling van deze verordening, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten minste drie maan den, doch ten hoogste van vijf jaar, in bijzondere ernstige gevallen kan tucht huisstraf van ten minste een jaar, doch van ten hoogste vijftien jaren worden opgelegd. Hij, die 'kennis krijgt van het onge oorloofde houden van duiven en zulks niet onverwijld aan den burgemeester aangeeft, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste vijf jaren. De bepalingen van deze verordening zijn niet van toepassing ten aanzien van a. Duiven, welke door de Duitsche weer macht worden gebruikt of in beslag zijn genomen; b. Duiven, welke door den Rijkscommissaris (commissaris-generaal voor Financiën en Economische Zaken) wegens haar bijzondere fokwaarde zijn vrijgesteld en met betrekking tot welke de aan de vrijstelling verbonden voor waarden worden nagekomen; c. Duiven, welke in dierentuinen worden gehouden, op een zoodanige wijze, dat zij niet kunnen wegvliegen; d. Lachduiven, welke in afzonderlijke kooien worden gehouden Deze verordening treedt in werking op Vrijdagf 7 Augustus op welken datum de verordening 140/1941 betreffende het houd-en van -duiven buiten werking treedt. VERVANGING VAN DE RIJWIELBAND Uitslag van do prijsvraag Men zal zich herinneren, dat eenigen tijd geleden een prijsvraag is uitgeschre ven door het Centraal Instituut voor de Industrialisatie, waarbij gevraagd werd een rijwielband te co-nstrueeren, -die den normalen rubberband zou kunnen ver vangen. De belangstelling voor deze prijsvraag is buitengewoon groot geble ken'. De jury is van oordeel, dat de inzen ding onder het motto „Libra" onder de huidige omstandigheden de beste kansen biedt op een bruikbare en uitvoerbare oplossing van het vraagstuk van den vervangènden rijwielband. Gebleken is echter, dat deze inzending buiten mede dinging heeft plaats gehad, zoodat aan den inzender geen eerste prijs kan wor den toegekend'. De inzendingen onder de motto's „Ger- vro" en „Flexfiix" hebben bij proefne mingen aanvankelijk gebreken vertoond, welke -de toepassing in ongewijzigden vorm' onmogelijk maakten. Na wijziging ito -constructie of materialen zijn echter constructies te voorschijn gekomen, die goed bruikbaar zijn of bruikbaar kun nen worden. Op grond hiervan heeft de jury besloten de prijsver deeling te wijzigen en in plaats van een eersten en tweeden prijs, twee hoofdprijzen van- gelijke waarde toe te kennen ten be drage van f100 en wel aan de inzenders onder de motto's „Gertro" en „Flexifix" Voorts zijn in plaats van vijf prijzen van f50, zeven prijzen van f50 toege kend aan inzenders, wier gedachten uit munten door originaliteit, doch onder de huidige omstandigheden niet voor verwe zenlijking vatbaar waren. Het zijin de inzenders onder de motto's „Bloemen- daal", „Zwartsluis", „Apeldoorn", „Res sort", „Stank", „Veerrond" en „Kur- venas". Ten slotte besloot de jury een troost prijs van f50 toe te kennen aan den inzender onder het motto „Ook voor na den oorlog", op grond van de buiten gewoon goede uiterlijke verzorging van diens inzending. De banden De Libra-band bestaat uit een dim bands- stalen met thiokol bekleed loopvlak, dat ondersteund wordt 'door een aantal hou ten blokjes, waaronder zich spiraalvee- ren bevinden, die in de velg bevestigd zijn. Uit proefnemingen is gebleken, dat deze band zeer goed berijdbaar is. De Gertro-band heeft een houten loop- Vlak, ondersteund 'door oen groot aantal schuingep'laatste veerende bouten lamel len, die in de velg zijn bevestigd. Ook op deze constructie is octrooi aange vraagd. De eerste hiermee genomen proefnemingen brachten teleurstelling, doch na het aanbrengen van een loop- vlak heeft de band bij latere proeven voldaan. De Flexifix-band bestaat uit een houten hoepel, waarin de velg van het wiel veerend is opgehangen. Op deze construc tie is eveneens octrooi aangevraagd. Er zijn verschillende uitvoeringen van vee- ren en loopvlakken beproefd, waarvan drie uitvoeringen geslaagd' mogen heeten 432100 De laatste wagon met het restant van de pakketten voor onze Oostfrontstrij ders is een dezer dagen vertrokken. Reeds nu worden de voorbereidingen getroffen voor de groote winteractie, die haar hoogtepunt zal vinden in de verzending van ruim 10.000 Kerstpakket ten voor het Oostfront, Enorm veel werk moet er verzet worden om deze actie te doen slagen enzij moet slagen. Het financieele gedeelte baart ons de minste zorg. Tienduizenden va derlanders storten immers geregeld hun 'bijdragen voor ons fonds. Zij maken het ons mogelijk onzen dapperen man nen telkens weer hun pakketten te zenden. Landgenoot, helpt mede onze actie te doen slagen. Stort vandaag een flinke 'bijdrage op girorekening 432100 t.n. Verzorgingsfonds vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gra venhage. VERSGHILLENDE BERICHTEN Twee oudjes opgelicht In Den Haag zijn twee bejaarde menschen de dupe geworden van brutale oplichters, die zich voor politiemannen uitgaven. Eerst kwam een man die de groeten van een z.g. bekende van de familie kwam overbrengen. Toen hij eenmaal bin nen was, belden twee andere mannen aan. De eerste bezoeker had een pakje bij zich, hetgeen voor de twee speudo- politiemannen aanleiding was om een huiszoeking in te stellen, daar er volgens hun gehamsterd werd. Met sleutels, die zij van de twee oudjes opeischten, werd het geheele huis doorzocht, alle laden en kasten opengemaakt en hierbij werd een bedrag van f4300 gevonden. Dit geld werd in beslag genomen. Vervolgens von den zij nog twee gouden horloges, gou den ringen, 2 gouden medailles en eeni ge lappen stof, die eveneens in „beslag" werden genomen. De oudjes protesteerden hiertegen, waarop de brutale oplichters antwoord den, dat zij zich maar heel stil moesten houden, daar zij feitelijk op staanden voet doodgeschoten zouden kunnen wor den. Intusschen vroeg de eerste bezoe ker, die deed alsof hij de twee anderen niet kende, of hij zich verwijderen mocht. „Neen", was het antwoord, „jij bent ge arresteerd, jij gaat met ons mee naar het bureau". Even later verdween het drietal. De oudjes waren zoo verbluft, dat ze later geen signalement van de oplichters Jtonden verstrekken. Op eenzelfde brutale wijze probeerden vermoedelijk dezelfde personen ook el ders hun slag le slaan. In een ander perceel werd op Maandagavond aange beld, waar de dienstbode alleen thuis was. Weer zeiden de mannen van de politie te zijn en opdracht te hebben levensmiddelen, dekens en lakens te vor deren. De dienstbode vertrouwde het ge val niet en weigerde de mannen binnen te laten, daar zij zich niet konden le- gitimeeren. Zij maakte alleen het deur raampje open, zoodat de oplichters geen kans kregen binnen te .komen. Daarop verwijderden zij zich. Openlucht slagerij De politie te Soest heeft een clande stiene slachterij ontdekt, welke midden in een bosch bij Pijnenburg was onder gebracht. Een gedeelte van een geslachte koe hing er nog aan stokken, die met haken aan de takken van boomen wa ren bevestigd, terwijl op den grondstuk ken vleesch en slagersgereedschappen la gen. In 'deze openlucht-slagerij stond W. K. uit Soest, die hoogst verwonderd keek, toen plotseling midden in het bosch twee politiemannen kwamen aangestapt, die hem op heeterdaad betrapten. Later werd ook zijn zoon gearresteerd. Een groote hoeveelheid vleesch werd in beslag genomen. Bij het onderzoek bleek, dat ook m een bosch nabij Den Dolder waarschijnlijk vele clandestiene slachtin gen hebben plaats gevonden. Kinderen stalen voor hun moeder Door de politie ,te V e 1 p werden in een bakkerswinkel op heeterdaad betrapt twee kinderen van het gezin R., een jongen en een meisje van resp. tien en elf jaar, die daar bezig waren winkel- goederen onrechtmatig te doen verdwij nen. Nadat de kinderen danig aan den tand waren gevoeld, kwam aan het licht, dat zij in opdracht van hun moeder handelden. Deze stuurde haar kroost mëestal naar .kruideniers- en bakkers winkels om daar potjes honig, jam, snoep goed e.d. te gaan stelen. Het meisje bekende zoo niet minder dan 58 winkeldiefstallen gepleegd te heb ben. Aangezien het onder „nette" dieven de gewoonte is om den buit te verdeelen, had de moeder er iets op gevonden om ook haar kinderen een belooning voor hun moeite te geven. Nadat namelijk de buit was thuisbezorgd, werden de pot jes e.d. snel van hun inhoud ontdaan en d§n mochten de jeugdige diefjes d,eze emballage terugbrengen naar den winkel, waar de diefstal was gepleegd. De op brengst aan niet-betaald staangeld, meest al tien cents per stuk, behoefden zij niet 'af te dragen, zoodat de kinderen daar door een behoorlijk zakgeld verdienden. Thans heeft de politie een einde aan deze geraffineerde en brutale praktijken gemaakt. j - Arrestant ging 's nachts op roof uit Te Almelo werden den laatsten tijd herhaaldelijk rookartikelen gestolen. Op zekeren keer werden echter vingeraf drukken gevonden, welke volgens het po- litie-archief van L. te Haaksbergen moes ten zijn. De rechercheurs trokken naar Haaksbergen om L.'s verblijfplaats zien te weten te komen, doch groot was hun verbazing, toen zij vernamen, dat de ge-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2