tZ tZ tZ tZ tZ tZ tZ tZ tZ tZ ™aiTn the,bben op .ver^chillende wesen Lotion Malwida 31 deze stad aldaar aankwamen, zijn per vliegtuig weer te Berlijn teruggekeerd. De militaire correspondent van het D.N.B.. vergezelde hen op deze reis. Van zijn indrukken «geeft hij de volgende uiteen zetting: Zwarte rookzuilen aan den horizon kondigden ons reeds Zondagmiddag aan, dat wij ons doel hadden bereikt: Rostow. Toen vvij dan door de veroverde stad reden, waarvan de vijandelijke propa ganda nog steeds beweerde, dat zij in hun handen was en dat er verbitterde straatgevechten werden geleverd, zagen wij een beeld van vernieling, dat alleen door den indruk van de vernietigd© vesting Sebastopol werd overtroffen. De huizen, die zijn blijven staan, kan men op 'de vingers van een hand tellen en dat in een stad met 520.000 inwoners. Niets Is verschoond gebleven, noch de industriewijk, noch de woonwijken. Over al ruïnes, niets dan ruïnes, waaruit nog vlammen opstijgen. De stad was een groote vesting. De verdedigingsinstalla ties loopen tot in het centrum van de stad. Midden door de woonwijken. Zware en zeer zware kazematten en ge- vechtsposten waren op ieder kruispunt in "de stad gebouwd. Men vraagt zich af, hoe het mogelijk is geweest dat deze stad, zoo zwaar versterkt, reeds bij den eersten aanval in onze handen viel. Het geheim hiervan ligt ook hier weer in de superioriteit van de Duitsche leiding en van de Duitsche soldaten. Na aan de hand van de operatiekaarten van tyet Duitsche opperbevel een uitvoe rige uiteenzetting te hebben gegeven van de aanvalsmethoden, konden de buiten- landsche journalisten de stad op een rendrit bezichtigen. Zondagavond stonden de buitenlandsche journalisten op een heuvel op den Noor delijken oever van den Don, waar zij een gezicht hadden op het Zuiden en op de watermassa's en de monding van den Don. De Duitsche batterijen bestookten enkele honderden meters achter ons het gebied ten Zuiden van Bataisk met gra naten. Want ook dit plaatsje bevond zich sedert de morgenuren reeds voor drie kwart in Duitsche handen. Welke schepen in de Noorde lijke IJszee verloren gingen Naar aanleiding van mededeelingen van Engelsche en Amerikaansche zenders, dat zich 90 procent der schepen van het groote convooi in de Noordelijke IJszee met hun ladingen in veiligheid hadden kunnen brengen, publiceert het opperbe vel der weermacht 27 Juli 'de namen van een deel der van dit convooi tot zinken gebrachte schepen, die konden worden achterhaald uit nauwkeurige op gaven van geredde kapiteins en leden der bemanning. De volgende Britsche schepen werden tot zinken gebracht: „River Af ton" (5479 brt.), „Eagston" (7000 brt.), „Empire By ron" (9000 brt.), „Hartlebury" ((5082 brt.), het tankschip „Aldersdale" (8402 brt.)$ „Empire Tide" (6900 brt.) Verder werden de volgende Amerikaan sche schepen tot zinken gebracht: „Chris topher Newport" (6000 brt.), „Henunu" (6977 brt.), „Daniël Morgan" ((8770 brt.), „Pan Kraft" (5644 brt.), „Silver Sword" (4937 brt.), „Exford" (4969 brt.), „Olopa- na" (6069 brt.), „Alcoa Rager" (5116 brt.), Winston Salem" '(6223 brt.), „John Wi- thersporn" (10.900 brt.), „Carlton" (5127 brt.), „Hoosier" (4986 brt.), „El Capitan" (5216 brt.) Ook het Sowjet-Russische tankschip „Azerbeidsjan" (6114 brt.) en het Neder- landsche stoomschip „Paulus Potter" (7618 brt.) werden tot zinken gebracht. Uit deze officieele publicatie blijkt de vernietiging van reeds 21 schepen of 60 procent van het convooi. Er wordt uit drukkelijk op gewezen, dat ook de na men van alle overige schepen konden worden achterhaald. De namen van die Schijnvrienden Sijn als trekv\zgels, die in het schzone jaargetijde: aankomen, eer de barre winter daar is, reeds vertnzk- ken zijn: Vriend, vriend, »z\olang als 't dient- schepen zullen worden gepubliceerd, zoo dra uit de verklaringen van de geredden die zich thans nog aan boord van de duikbooten bevinden, de onwraakbare be vestiging is verkregen. De Amerikaansche :politiek tav. Zuid-Amerlka Het A.N.P. meldt uit Berlijn: In de Vereenigde Staten propageert men op het oogenblik de gedachte van een pan-Amerikaansch legioen, dat in den strijd tegen de staten van het pact van drie gebruikt zou kunnen worden. De Philadelphia Record zegt, dat daardoor de eenheid van het Westelijke halfrond tot uiting zou komen, maar laat tevens doorschemeren, dat de Vereenigde Sta ten nog veel meer voordeel uit Latijnsch- Amerika willen trekken dan thans het ge val is. „Een factor, dien wij verwaarloosd hebben", aldus het blad, „is de potenti- eele militaire macht onzer Latijnsch-Ame- rikaansche vrienden". Naar Duitsche opvatting bevestigt dit, dat de Vereenigde Staten de andere Amerikaansche republieken niet alleen voor den wagen van hun oeconomische imperialisme spannen, maar ook ver wachten, dat zij haar bloed zullen ver gieten. Dat Washington zijn invloed, waar die reeds vasten voet heeft gekregen, tracht te vergrooten, blijkt ook uit een bericht, volgens hetwelk de mogelijkheid beslaat, dat de president van Brazilië, Vargas, die zich verdienstelijk heeft ge maakt door zijn opbouw enden arbeid, zal aftreden. Volgens dit bericht, dat in di plomatieke kringen te Buenos Aires veel opzien heeft gebaard, zouden de dokters Vargas, die in Mei een auto-ongeval heeft gehad, een langdurige rust hebben veergeschreven, wat zou kunnen leiden tot een reorganisatie van de Braziliaan- sche regeering. In welke richting een dergelijke wijziging volgens Engelsch- Amerikaansche meening zou moeten gaan, blijkt uit een bericht van Reuter, waarin Aranha, de minister van buitenlandsche zaken, die volkomen onderhoorig aan de Vereenigde Staten is, als opvolger van Vargas gepropageerd wordt. VERSCHILLENDE BERICHTEN Ziekenfondspremie voor werkverrnimingsarheiders Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken is bepaald, dat voor de berekening van de door den werkgever in gevolge het Ziekenfondsbesluit verschuldigde premie en van het op het loon van den arbei der dn te houden gedeelte daarvan ten behoeve van arbeiders, die werkzaam zijn bij een van Rijkswege gesubsidieerd of uitgevoerd werkverruimingsobject wordt uitgegaan van hetzelfde dagloon als bij de premiebetaling voor de Ziek tewet, te Ongevallenwetten en de Kin derbijslagwet. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden met ingang van 1 November 1941. Diefstal van levensmiddelen In geval van diefstal van levensmidde len uit eigen magazijnen, opslagplaatsen', winkels 'en dergelijke ruimten verstrek ken de organisaties, waaronder de des betreffende producten ressorteeren, geen extra-toewijzingen of soortgelijke beschei den ter vervanging van de gestolen goe deren. Het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening wijst een ieder er nogmaals met den grootsten nadruk op. Men behoort zoodanige voorzorgs maatregelen te treffen, bijvoorbeeld door voortdurende bewaking, dat diefstallen eenvoudig onmogelijk zijn. Zwendelaars „vorderen" fietsen Een zonderling geval heeft zich- te 's-Herto genb osch afgespeeld. Twee met capes en zwarte hoeden uitgedoste om de stad een particuliere „fietsenvor- dering" op touw gezet. Zij beweerden politie-ambtenaren te zijn en zijn er in geslaagd, onder het mom van vordering, 1 verschillende fietsers van hun karretje te berooven, die zij vervolgens op een handwagen wegbrachten. Feuilleton 61 Roman van El se Wernecke Marga staart besluiteloos naar het grijs blauwe bo terpotje in haar hand. Het xs werkelijk een opvallend leelijke pot, die bovendien nog een grooten barst verkent, maar het meisje Marga ziet niets van dit alles. Haar gedachten wijlen elders en hoewel haar blik onafgebro ken op de doorzichtige pasta gericht is, beleeft ze opnieuw een scène, die vast in haar herinnering verankerd ligt. Ze ziet zichzelf en Herbert Prins in de hooge, betimmerde eetkamer in het huis van haar broer zitten, geheel al leen tegenover hem tijdens een der weinige minuten van alleen zijn, die mevrouw Hetty hun gelaten heeft.. En ook dit hebben zij tenslotte nog slechts te danken aan de gelukkige omstan digheid, dat de volijverige schoonzuster door den leverancier van Marga's uit- Zet aan de telefoon wordt geroepen. Er scheiden hen nog slechts een paar da gen van het tijdstip, waarop de huwe lijksvoltrekking zal plaats hebben en het meisje Marga, eenigszins onder den in druk van de emotie dezer opwindende bruidsdagen, weet niets beters te doen dan hem een gewetensvraag voor te leggen: Waarom trouw je me eigenlijk, Herbert? En toen de aldus toegesproken jonge man haar daarop zwijgend en stom verbaasd aanstaarde, was ze aldus voortgegaan: Ik zal je zeggen, waar om. Omdat die heele geschiedenis hier je eenvoudig overvallen heeft, omdat je, als man van eer, denkt nu niet meer te kunnen retireeren. En tenslotte tenslotte ben ik ook nog niet zoo'nf slechte partij Herbert Prins had langzaam gezegd: Jij denkt dus, dat ik je om je geld trouw? Marga had daarop het hoofd in den' nek geworpen, het onstuimige kloppen van haar hart en den wurgenden angst, dien zij plotseling in zich voelde op stijgen, ten spijt. Ja! zei ze koppig, En Herbert Prins, niet minder geïrri teerd dan zij door deze geheele dwaze scène, waarvoor eigenlijk niet de min- Enkele gedupeerden, die de zaak maar half vertrouwden, wendden zich tot het politiebureau, waardoor deze zwendel aan den dag kwam. Het is nog niet gelukt deze „vorderaars" op te sporen. Tevens is gebleken, dat op verschillen de plaatsen in de stad lieden op eigen houtje dekens hebben opgevorderd, waar bij zij zich eveneens als politieambtenaren voorstelden. Ook hierdoor zijn verschil lende goedgeloovigen gedupeerd. Men vermoedt dathier een georganiseerde bende aan het werk is geweest en ge tracht heeft munt te slaan uit de om standigheden. De politie heeft thans ge waarschuwd voor deze praktijken ên de bevolking aangeraden bij eventueele, her nieuwde pogingen van den betrokkene een legitimatiebewijs te vorderen- Een diepgaand onderzoek wordt inge steld, waarbij de burgerij is gevraagd, elke inlichting, welke ter zake dienende is, onmiddellijk aan den dichtstbij'zijnden politiepost door te geven. Waarschuwing tegen valsche confiscaties Naar het schijnt zijn er de laatste dagen ook iin Den Haag personen bezi'g geweest om onder valsche voorgeven® wollen dekens, naaimachines en radio toestellen „op te vorderen". Uiit naam van den burgemeester en den hoofd commissaris van politie van 's-Graven- hage wordt meegedeeld, dat hun van een dergelijke vordering niets bekend is. Men heeft hiier dus blijkbaar met op lichters te doen. Het publiek zij op zijn hoede en geve niets af dan tegen vertoon van een behoorlijk legitimatiebewijs. f 68,000 aan zilverbons gestolen De chauffeur van een vrachtauto, toe- behoorende aan een expeditie-onderne ming te Amsterdam moest een pak bezorgen op de Prinsengracht. Hij liet daartoe d'en wagen, die vol met pakken beladen was, eenige oogenblikken onbe heerd. Ook het contactsleuteltje liet de chauffeur in den auto achter. Toen hij even later terugkwam, bleek de vrachtauto verdwenen te zijn. Onmid dellijk waarschuwde hij de politie, die direct het signalement van iden wagen door ide geheele gemeente liet ver spreiden, met het gevolg, dat hij laat in den namiddag werd teruggevonden'. Hij was toen echter grondig geplunderd, niet één pakje was erin gebleven. Eerst des middags ook werd bekend, welk een grooten slag de dieven hadden geslagen. De auto bevatte n.l. ook twee geldtrommels, welke voor f68,000 aan zilverbons inhielden en die aan een bank instelling' te Amsterdam waren geadres seerd. door de Ned. Bond van Konijnenfokkers, behaalde onze dorpsgenoot A. Ridderhof met 4 inzendingen Vlaamsche Reuzen even zooveel eerste prijzen. I SCHERPENISSE. Tot deskundige bij het graandorschen in Zeeland is door de L.C.O. aangesteld de heer C. Rijsten- bil D.Kz. De werkzaamheden! aan de Ned. Herv. kerk zijn in zooverre klaar, dat a.s. Zondag wederom gewoon kerkdienst kan gehouden worden. In de plaats van dhr. dr A. C. Polderman is tot bestuurslid van de Vereeniglng voor Ziekenhuisverpleging benoemd dhr. dr I. Helleman alhier. ST-MAARTENSDIJK. De NV. Veiling St. Maartensdijk en Omstreken hield in Hö- tel Nelisse haar achtste Algemeene Jaar- vergadering, onder voorzitterschap van dhr. I. M. Hage. Aanwezig 67 leden. De voorzitter memoreerde, dat de veiling in het afgeloopen jaar enorm is gegroeid zoowel de aangevoerde producten i als de financieele omzet. De prijzen voor den teler waren behoorlijk loonend. i De rekening en verantwoording werd I door de algemeene vergadering goedge- keurd. De voorzitter dankte dhr. Priem voor hel gehouden beheer, j Daarna bracht dhr. I. Hage Jz. (seer.) j zijn jaarverslag uit. Uit de cijfers blijkt, - dat de omzet door de verplichte veiling* j van tuinbouwproducten en door uitbrei- •j ding van groentencultuur is vooruitge- gaan met f167.000. Geveild is voor f238937,13, te weten: 462675 kg. aardappelen voor f22563,02; 2295229 kg. breekpeen voor f74380,55; 2659329 kg. uien voor f 137167.31; 121561 kg. diverse groenten f4498,86; 2297 kg. fruit f327,39; totaal 5441091 kg. voor f 238937,13. Daarna besprak de veiligmeester in zijn jaaroverzicht de prijs der uien en de moeilijke bewaring tijdens de afge loopen strenge winters. Hij beveelt tevens de teelt van vroege aardappelen bij de leden aan, hen wij zende op de gunstige financieele uitkom sten. Ook de teelt van stamboonen, txos- peen en knolselderij is' goed loonend. Tot bestuurslid werd herkozen dhr. A. P. Geluk en to.t lid van de financieele commissie dhr. J. C. Knuist. Nadat door den voorzitter bij de rondvraag nog werd medegedeeld, dat de' vereeniging 125 leden telt, werd de ver gadering gesloten. Uit Stad en Provincie ZIERIKZEE. Voor het te Amsterdam gehouden examen leermeester-gezel typo grafie, slaagde o.a. dhr. L. van Vessem* werkzaam bij N.V. Drukkerij1 Lakenman Ochtman, alhier. Maandag 27 Juli slaagde voor Fransch L.O. onze vroegere stadgenoote mej. C. G. Bouter, thans te Rotterdam (Overschie). RENESSE. In de gehouden jaarver gadering der voetbalvereeniging „Renes- se", onder voorzitterschap,' van dhr. J. L. Dorreman, werd het oude bestuur bij acclamatie gekozen. Het bestaat zoo doende uit de heeren J. L. Dorreman, voorzitter. M. Telle, secretaris, W. Boot Cz„ penningmeester, p. Kooman en J. Reinhoud (leden). In de elftalcommissie werden gekozen de heeren A. Verjaal, C. B. Hogerland en W. v. Sluijs; tot leden der kascommissie de heeren K. xV Stoel en J. Blok. Aan de seriewed strijden van de v.v. „Schouwen" neemt Renesse met twee elftallen deel, aan de competitie voorloopig met één, doch voor een 2e elftal zijn nog slechts een paar leden noodig. Het eerste elftal kan dit jaar sterker (op papier althans) uitko men dan vorig jaar, mede doordat Stoel en v. Sluijs beschikbaar zijn en door overschrijving van J. de Wit (van Zie- rikzee naar Renesse). OUD-VOSSEMEER. Op de tentoonstel ling te .Nieuw-Vosmeer, uitgeschreven ste aanleiding bestond, had haar plot seling toegeschreeuwd: Ja, ja, ja, verduiveld nog aan toe, natuurlijk trouw ik je alleen om je geld! Zoo nadrukkelijk en vol eerlijke ver ontwaardiging was dat er uit gekomen, dat zelfs een doove had kunnen hoo- ren, dat hij het tegendeel bedoelde. Ver moedelijk had Marga het heel goed ge hoord, maar daar was nu eenmaal niets meer aan te doen. Bovendien was Hetty op dat oogenblik de kamer weer komen binnen vallen, geagiteerd als steeds. „Ach, Herbert, ik weet van louter drukte niet meer, wat ik het eerst moet aanpakken. Zou jij zoo lief willen zijn dit even voor me in orde te brengen? Maar Herbert, anders de welwillend heid in .persoon, had haar ditmaal grof toegebeten: „Laat me met rust!"-en was daarop woedend de kamer uitgerend. En Marga had met een schier verbijsterende kalmte haar broer meegedeeld, dat ze van een huwelijk met dr. Herbert Prins had afgezien, vervolgens, na het gelamen teer van haar schoonzuster Over zich heen te hebben laten gaan, haar koffers gepakt en zich ernstig voorgenomen een nieuw leven te gaan beginnen. Ze had zich een schitterende levens- RADIONIEUWS Vrfidag 31 Juli Ernstige muziek. De organist Cor Batenburg en de cel list Carel van Leeuwen Boomkamp ge ven om 16.20 uur een concert in de Martini kerk te Groningen, dat over Hilversum I wordt uitgezonden. Godsdienstige uitzendingen. Hilversum I. 16—16.20 uur: bijbellezing doro ds H. Wiebosch. Hilversum II. 10—10.15 uur: morgen- genwijding; 22.10—22.15 uur: avond wij ding. j Voor de jeugd, i Om 17.30 uur komt over Hilversum I de knutselklas van Koen, Kees, Koosje en Cato, o.l.v. Piet Marée, bijeen. Sport. Gerard Oberink houdt van 21.25—21.45 uur over Hilversum I zijn wekelijksch sportpraatje. Land en volk. Ter gelegenheid van de restauratie eh de feestelijke ingebruikname van de be kende oude korenmolen St. Martinus in „De Lijmers", heeft H. P. Wouwenaar een klankbeeldenreeks uit Didam samen gesteld, dat om 10.40 uur (Hilversum II) wordt uitgezonden. Rep or ta ge. Om 18.15 uur wordt over den Zender Hilversum II een reportage gebraclft over j het werk van de Rijksinspectie van de Bevolkingsregisters, onder den titel „Pa pieren menschen". theorie opgebouwd, die echter al spoe dig door een onzinnig toeval omver was geworpen. En nu staat ze dan hier met dien mallen boterpot in haar hand en dat is geen toeval. Dat is niets meer of minder dan de wil van een man, dien zij eens heeft afgewezen, die er geen levenstheoriën op nahoudt, maar die eens gezegd heeft, dat het leven hem meer waard was dan al het andere. En plotseling beseft Marga Faust zonneklaar, wat er in haar mooie levens plan verkeerd was. Ze begrijpt, ook al heeft ze dat dan nooit eerder willen erkennen en al is ze het daarover dan nooit met zichzelf eens geworden, dat ook voor haar leven belangrijker was, het leven apn de zijde van dien luid fluitenden jongeman daar in het aan grenzende vertrek. Het bloed stijgt haar naar de wangen bij deze ontdekking en plotseling bekruipt haar het verlangen om weg te hollen, zoo snel haar beenen haar dragen kunnen En reeds staat ze op het punt aan deze opwelling gevolg te geven, als ze zich eensklaps de betraande pogen van Tora Carlsberg herinnert. „En je loopt dan weg ik weet niet waarom, uit onnoo- zelheid, uit angst of verlegenheid dat doet er ook niet toe en degeen, dien RADIO-PROGRAMMA Vrijdag 31 Juli HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.;7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsbe richten en Programma-uittreksel8.15 Gr. 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10.10 Omroeporkest; 11 Voor de kleuters; 11.20 Orkest Willy Eberlé; 12 „De ware Bo hémien", luisterspel; 12.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; 13 „In het witte spoor", Spaansch programma; 13.30 Gram.; 14 Arnhemsche Orkest vereeniging16 Bijbellezing; 16.20 Orgel en cello; 17-15 BNO: Nieuws-, za kelijke- en beursberichten; 17.30 Ds knutselklas; 17.45 Viool en clavecimbel; 18.30 Neeriands stem van het Oostfront; 18-45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Binnenlandsch zakelijk praatje; 19.05 Reportage; 19.30 Strijkorkest; 20.15 Vrij dagavond-cabaret; 21 Gerard van Kreve len en zijn orkest; 21.25 Wekelijksch sportpraatje; 21.45 BNO: Nieuwsberich ten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gr.; 9 Omroeporkest en solisten, opn.; 9.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Geeste lijke liederen, opn.; 10.40 Rondom de molen van Didam; 11 Trio „Pro Musica"; 12 Otfco Hendriks en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 „Het nagewas op den stoppel"; 13.15 Tusschen de bedrijven, gevarieerd pro gramma; 15 Voor de vrouw, 15.45 De Melodïsten, solist en orgelspel; 17 Al® je verre reizen doet; 17.15 BNO:Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Har monie-orkest; 18.15 Reportage; 18.30 Pianosoli; 18-45 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: De Jordan er vertelt over so ciale nooden; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Hol land's political aspects; Voor de Radio- Centrales: Gram.; 20.15 Zang met piano begeleiding; 20.50 Gram.; 21 Landmans Lust; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 BNO: Leidende staatslieden schrijven; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. Dn Engelsche minister van productie, Lyttelton, heeft de vorige week in het Lagerhuis verklaard, dat men in Enge land geen synthetische rubber zal pro- duoeeren. Dit zal worden overgelaten aan de Ver. Staten. De beschikbare ton nage kan beter worden gebruikt voor den invoer van verwerkte rubbber dan voor olie als grondstof voor synthe tische rubber. De minister achtte het ook niet uitvoerbaar kolen als grondstof te nemen, in velband met de noodige hoeveelheden. Te New York is volgens de „Deutsche Ztg i. d. N." een lijst gepubliceerd van Amerikaansche garnizoenen buiten N. Amerika. Hierin worden o.m. de vol gende namen genoemd: Ierland, Austra lië, Newfoundland, Labrador, Bermuda- eilanden, Bahama-eilanden, Antigua, San ta Lucia, Trinidad. Jamaica, Guyana, Gu atemala, Costarica, Panama, Venezuela, Brazilië, Cuba, Eritrea, Britsch-Indië, Chi na, Egypte. IJsland en Groenland. In het Zweedsche stadje Karlskrona heeft onlangs een humoristisch proces plaatsgevonden. Een meisje werd aan geklaagd omdat zij een jongeman het leven had verzuurd door hem met een niet beantwoorde liefde hardnekkig te vervolgen. Zij had zich niet alleen tel kens in de omgeving van zijn woning opgehouden, doch was er zelfs niet voor teruggedeinsd om zijn venster met steen tjes te bekogelen en hem luidkeels te roepen. Toen zij tenslotte met behulp van een looper zijn kamer binnendrong, had de veel geplaagde jongeman er ge noeg van. Ook de rechter vond haar houding een beetje te bar en veroor deelde haar wegens rustverstoring tot 80 gulden boete of 20 dagen hechtenis, je lief hebt, denkt dan, dat je hem niet mag en hij komt ndoit, nooit meer te rug Marga legt met lood in haar schoenen den ontzettenden langen weg van de deur tot dg aangrenzende kamer af en blijft daar ietwat hulpeloos staan. „Ik ik heb je nog heelemaal niet bedankt" zegt ze bijna onhoorbaar. Het gefluit breekt plotseling af. Her- bert Prins keert zich af van het raam, waardoor hij al dien tijd naar buiten heeft staan turen. Ach, Marga, ben je daar nog, praat toch niet kuiken onzin 't is immers niet de moeite waard. Hij rent plotseling op zijn schrijfbureau toe, trekt een lade open en begint daar in ijverig naar iets te zoeken, dat hij absoluut niet noodig heeft. Marga ziet, dat zijn handen trillen en een sinds lang ongekende teederheid dreigt haar te overweldigen, Bijna onmerkbaar treedt ze op hem toe en legt haar hand heel voorzichtig op zijn schouder. Herbert Ach, hemel, wat moet ze nu zeggen? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2