NeemnAKKER'TJE assess se ss se Lotion Malwida 31 Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Woenidag 22 Juli HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO; Nieuws berichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.30 Gram.; 11 Voor de kleu ters; 11.20 Oiiglelconcert en zang; 12 Frans Wouters en zijn orkest; 12.40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Zang en piano; 13.30Gram. 14 Omroeporkest; 15 Voor de vrouw; 15.20 Gram.; 16 Bijbellezing!; 16.20 Voor de jeuigld; 17 Gram.; 17.15 BNO; Nieuws- zakelijke- en beursberichten; 17.30 Een reportage van het Jeugdcongres te Flo rence; 17.45 Gram.; 18 Gerard van Kre velen en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuws berichten; 18.55 BNO: Zakelijk praatje over den landbouw; 19.05 Liedje van verlangen; 19.15 Twee violen; 19.45 Gram.; 20 Residentie-orkest; 20.40 Luis terspel „Schoenenparade"; 21 Residentie orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; van 22.15 alleen voor de Radio- Gentrales, dié over een lijnverbinding met de Studio beschikken: 22,1524 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 De Melodisten; 9 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.40 Voordracht; 11 Zang! met pianobe geleiding; 11.30 Gram.; 12 Orkest Ma- lando; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Landbouwreportaige; 13.15 Otto Hendriks en Zijn orkest; 14 Gram.; 14.15 Uit Neerlands Gouwen; 14.30 „Die verkaufte Braut"; 16J20 Voordracht voor twee piano's; 17 „Den tuin in"; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke en beursberich ten; 17.30 Ensemble Willy Kok; 18 „Van papas ende tartouffles", beelden uit het leven van onzen dagielijkschen aardappel; 18.35 Ensemble Willy Kok; 18.45 Gram.; 19 Praatvaars; 19.15'Gram.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Brabantsch praatje; 19.50 Spiegel van den dag; 20 „Cabaret der Jongleren"; "21 Familie de Boer; 21.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avondwijding!; 22.15—24 Zie Hil versum I. RADIONIEUWS Woensdag 22 Juli Ernstige muziek. Emmy van Riel en Piet Hartvelt spelen om 19.15 uur (Hilv. I) werken voor twee violen van Leclair, Haydn en Reger. Om 20 uur hoort u over den zender Hilversum I uit den Dierentuin in den Dierentuin in Den Haaig een concert, dat gegeven wordt door het Residentie Or kest o.l.v. Carl Schuricht m.m.v. Geza Anda, piano. Het programma vermeldt werken van Brahms. Lichte muziek. In „Het Cabaret der Jongeren", dat om 20 uur over Hilversum II wordt uit gezonden, zullen eenige jonge talenten in de gelegenheid gesteld worden zich aan het luisterend publiek voor te stellen. Alex de Haas zal de nieuwe beoefenaars van de kleinkunst inleiden, terwijl Johan Jong hen aan den vleugel zal begeleiden. Voordevrouw. In de rubriek „Gesproken portretten", welke om 15.00 uur over Hilversum I te hooren is, vertelt jnevr. J. Jansen— van Balten over „Froukje Lieuwes", de eerzuchtige Friesche schippersvrouw. Godsdienstige uitzending. Hilversum I: Om 16.00 bijbellezing. Hil versum II: Om 10 uur morgenwijding; 22.10 uur avondwijding. Land en volk. Om 13.00 uur hoort u een bedrijfsre portage uil Wageningen door den Heer Hiddinga. 'l Is niet genoeg ide weg te wéten Wanneer men ergens komen wiU Men moet het loopen niet verbeten, Volhard dus en sta nimmer, stil. Feuilleton 54 Om 21.00 uur staat de microfoon weer bij de Familie de Boer (Hilversum II). Staatspolitiek en volkshuis houding. Het driemanschap Dwars, Tuinenburg en de Vechter houden om 19.00 uur (Hilversum II) hun wekelijksch praatje. Cultureele uitzendingen Jeanne Verstraete draagt om 10.40 uur (Hilversum II) een gedeelte voor uit „Kiki", het bekende boek van Emst Claes. Reportage. Van 17.80—17.45 uur hoort U een re portage van het Jeugdcongres te Flo rence over den zender Hilversum I. In dit kwartier zingen Hongaarsche en Bul- gaarséhe meisjes en de Spanjaarden en worden van de Deensche jeugdvertegen- woordijglers e.a. groeten gebracht aan de Nederlandsche jeugd. Radiorede vaü den directeur-generaal van den landbouw De persdienst van den Nederlandschen omroept meldt: De idirecteur-jgleneraal :van den landbouw, de heer G. J. Ruiter, houdt hedenavond van 19.05—19.30 uur, over den zender Hilversum I, een be- lapgtrijke rede over de positie van den landbouw en ide voedselvoorzieningf. VERSGHILLENDE BERIGHTEN Roman van Elee Wernecke Waarvoor dan? Dr." Prins is inder daad geheel oor, zooals Gabi tot haar genoegen constateert. Dat Zal stellig wel aan haar boeienden verteltrant liegen. Nou, ik heb u toch destijds ver teld, hoe die brave Mapg'a door een krankzinnig' toeval ons geheime recept in handen heeft iglekregen, weet u nog wel? O, ja, Herbert Prins herinnert het zich noigl heel precies. Nou, juist, en Marg|a heeft haar tijd prachtig weten tei \g(ebruiken, zij het dan niet in het belang) van onze firma en ze heeft op een handigie manier het nuttige met het aangename weten te vereenigen. Ze heeft tenvollo van haar tête a tête met me neer Eigion Hofrichter genoten en tege lijkertijd ons geheime recept, vermoede lijk voor een zeer behoorlijken prijs, aan een! concurrent verkocht. Want korten tijd daarna ze was juist weer in Berlijn terug en Koekoek en mevrouw Scheele hebben een verschrikkelijke pop- Werken op expositie in beslag genomen Het departement van Volksvoorlichting en Kunsten deelt mede: In een kunstzaak iin Den Haag werd zoo juist een tentoonstelling geopend waaraan drie kunstschilders deelnamen, die aan hun aanmeldingsplicht voor ide Nederlandsche Kultuurkamer niet had den voldaan. Daar slechts diegene een beroepbaar- voor het lidmaatschap der Kultuurkamer vereischt is, mag uitoefenen, die, in over eenstemming met de Kultuunkamerverar- dening zich bij de Nederlandsche Kultuur kamer heeft aangemeld, werden de schil derijen der drie schilders van de tentoon stelling verwijderd en in beslag genomen Er wordt bij deze gelegenheid' op ge wezen, dat iedere eigenaar van een kunstzaak of andere organisator van kunsttentoonstellingen verplicht is, zich er van te overtuigen of de kunstenaars', wier werken hij van plan is ten toon te stellen, aan hun aanmeldingsplicht bij de Nederlandsche Kultuurkamer hebben voldaan. Hetzelfde geldt in overeenkomstigen zin voor organisatoren van tooneeluit- voeringen, concerten, variété's, -enz. en voor caféhouders, die amusementsorkes ten engageeren. 0p tijd betrapt Een onaangename ervaring deed een Haagfeehe dame dezer daggen op met een vroejglere dienstbode. Zij had haar wonipg in de Haagschestraat te Scheve- ningten even alleen gelaten. Daarbij had ze de voordeur op het nachtslot ge daan. Toen Zij na ongeveer een half uur terugkeerde, bemerkte Zij, dat de voor deur1 alleen met het dagslot was af-" gesloten. Aangezien dit haar verdacht voorkwam, ging Zij in de woning op onderzoek uit. Daar trof Zij in de gang haar gewezen dienstbode, de 20-jarige J. Z„ die bij de komst van haar vroe- jgfere mevrouw ijlings wegvluchtte. Aangifte bij de politie volgde, waarbij1 bleek, dat de ex-dienstbode zich van een voorraad levensmiddelen had mees ter glemaakt. Tegelijk met deze J. Z. is ook de 16-jarig|e dienstbode P. de R. aangehouden, die voor haar vriendin op den uitkijk had gestaan. Britsche luchtaanvallen op Nederland Een dezer dagen heeft de Brit bij vluchten boven Nederlandsch gebied we derom slachtoffers onder de burgerbe volking gemaakt. Teekenend was het, dat hij bij een zijner aanvallen overdag uit de wolken met boordwapens op een plaats school, waarbij gelukkig slechts één burger gewond werd. Meer slacht offers eischten bommen op een andere penkast met haar gemaakt, vanwege haar flinkheid] het was om je dood te lachen! nou, kort daarop dus kwam de concurrent uit Kopenhagen met een groots opgezette reclame-campagne, waar in de verschijning! van onze lotion werd aangekondigd, natuurlijk met een heel kleine afwijkingi, zoowel wat den naam als de samenstelling betreft, maar overi gens! precies volgens ons recept! Het gleheel is zoo geraffineerd opgezet en zoo nauwkeurig! overwogen, dat we er niets tegen kunnen doen. En wat zegt u nu wel van die brave Margla? Wie heefH van het begin af gelijk gehad? Terwijl Gabriele Müller op dezén kouden winteravond geheel alleen den langen weg naar de ouderlijke woning afleglt, heeft Ze volop gelegenheid ge noeg alles nog eens te overdenken en daarbij voelt ze zich verre van opge wekt. Een gemeene streek of niet, de mannen Zijn nu eenmaal altijd de sterksten! En ze zal zich ernstig moe ten afvragen, of het, van dit standpunt bezien, eig|enlijk wel verstandig is in haar nonchalance te volharden en op het igfroote geluk te wachten. Ik had haar eigenlijk nog veel dui delijker de waarheid moeten zeggen, denkt Heibert Prins, vol eerlijke ver ontwaardiging en knagende onzekerheid, terwijl hij zich in zijn zilvergirijlzen wa gen naar de voorstad spoedt, waar Luti- plaats, waar een burger zwaar en 40 burgers licht gewond werden (A.N.P.) Een vrachtauto vol 1 Daar de koopman H. J. E. te Ede, verdacht werd van overtreding van het prijsopdrijvingsbesluit en het hamsterver- bod, hebben ambtenaren van den C.C.C.D. een onderzoek in zijn woning ingesteld. Het geheele huls bleek %én reusach tige stapelplaats van allerlei goederen, kennelijk bestemd voör den zwarten han del. Daar in enkele gevallen reeds kon worden vastgesteld, dat artikelen bo ven de vastgestelde prijzen waren ver kocht, werd overgegaan tot in beslag neming van den geheelen inventaris, die een waarde van vele duizenden guldens vertegenwoordigde en o.m. bestond uit een kwart millioen enveloppen en an der schrijfmateriaal, groote hoeveelheden tandpasta, allerlei soorten crème, tallooze doozen bonbons, flacons inkt, dpozen schoensmeer, schoenen, enz. j Een zestonsvrachtauto was noodig om alles naar het politiebureau over te brengen. Reeds is tegen verschillende leveranciers, die met E. zaken hadden gedreven, procesverbaal opgemaakt. Meisje vermoord J Zondagavond is te Arnhem aan den kant van den weg langs het Hazegrietje, het lijkje gevonden van het achtjarige meisje Van B. Door iemand, die in de nabijheid woonde, is de politie gewaar schuwd, die spoedig ter plaatse was en een onderzoek instelde. Even later ver scheen ook de officier van Justitie. Uit het ingestelde onderzoek is geble ken, schrijft de Tel., dat het meisje in den namiddag, omstreeks zes uur haar ouderlijke woning aan den .Klarendal- scheweg heeft verlaten, waarna zij eerst nog bij kennissen in de buurt is geweest. Hier is ?ij geruimen tijd later wegge gaan. Vermoedelijk is het kind meege lokt na,ar de omgeving van het Haze grietje, waar het kind is gedood. Het lijkje is naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht. Schending van bedehuis Donderdagavond heeft de Gereformeer de Zuiderkerk te Ede bezoek gehad van eenige vandalen, die zich toegang ver- schaften tot het gebouw door een ruit in te gooien. Op onbegrijpelijke wijze hebben zij daarna in de kerk huisgehou den: zij hebben psalm- en formulierboe- ken van den preekstoel gesmeten, deuren beschadigd en verschillende eigenidom- i men der kerk door elkaar gbworpen. De beschadiging geldt vooral het orgel van de kerk, dat pas twee jaar in ge- i bruiik is. Meer dan 20 pijpen hebben j de onverlaten uit het instrument geno- i men en op verschuilende plaatsen in de kerk gedeponeerd. Van andere orgelpij pen hebben zij de metalen plaatjes ver nield waardoor het orgel voorloopig on bruikbaar geworden is. Het Avondmaal- zilver, alsmede de brandkast zijn vrijwel onaangeroerd gelateh, waaruit blijkt, dat het den jnklimmers alleen te doen is geweest om dit bedehuis te schenden. De verontwaardiging over deze schand daden is in kerkelijke kringen groot en het is te wenschen, dat de politie de da ders zal weten op, te sporen. Ook het vorig jaar moest dSte kerk het telkens ontgelden, toen haar fraaie gebrandschil- derde ramen ingeworpen werden. Do personeels belasting De secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsehe zaken heeft, blijkens bericht in het Weekblad .voor gemeentebelangen, een circulaire gezon- i' den aan de burgemeesters der onder- j scheidene gemeenten aangaande ide hef- fing van de personeele belasting, waarin hij1 er de aandacht op vestigt, dat voor het belastingjaar 1942 thans noch herzie- ningen voor de classificatie of het wet- telijk tarief, noch wijzigingen in de op- centenheffingen kunnen plaats vinden: het j eerste niet, omdat de wettelijke termijn daarvoor verstreken is, het tweede en uiteraard het eerste boven dien I niet, omdat daardoor de to.ch reeds era- wig) Faust nu reeds den geheelen avond in Zijn werkkamer op en neer loopt en vol ongeduld op eenig nader bericht met betrekking tot het geheimzinnige telefoongesprek met Marga Wacht. Het is wel een zeer verontrustende geschie denis, want in het instituut van mevr. Scheele is ze „niét meer werkzaam'', Zooals hem op Zijn desbetreffende infor matie werd meegedeeld, op het adres, dat men hem daar opgaf van de weduwe Gauck is ze niet meer te bereiken en op het 'bevolkingsbureau blijkt haar kaart te zijn voorzien van de niets zeggende aanteekening, „op reis", want Margate reizen kent hij nu langzamerhand vol doende. Als Albert Prins binnen k(Omt, staakt Ludwig Faust zijn onafgebroken wande ling door de kamer en kijkt hem vol verwachting aan. Herbert Prins haalt zijn schouders op en dan ontspint zich tus- schen de beide heeren een zeer langdurig gesprek. Aan het eind van dit onderhoud is het vertrek blau.wi van sigarenrook en de atmosfeer schier verstikkend, maar het resultaat der gedachtenwisseling is nihil. i De beide heeren zwijgen een poosje en als men ook daarmee niet verder blijkt te komen, zegt dr. Prins lang zaam en kennelijk met eenigen tegen zin, omdat de gedachte hem waar schijnlijk zelf niet sympathiek is. 'Er stig vertraagde invordering opnieuw zou moeten worden uitgesteld. Met betrekking tot de voor 1943 te treffen maatregelen op financieel gebied bericht de secretaris-generaal, dat bin nenkort nadere mededeel in gen kunnen worden verwacht, welke ook op de hef fing van de personeele belasting betrek king zullen hebben. i Petroleum voor schippere De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat schippers, die permanent aTleen aan boord wonen en niet de beschikking hebben over een for nuis of ander kooktoestel, waarop zij met vaste brandstoffen kunnen koken, in aan merking kunnen komen voor een halve EA-kaart (petroleum), mits zij het vorige seizoen een halve Ó-kaart hebben ont vangen. I Voorts wordt bekend gemaakt, datper- sonen, die hun aanvraag voor een heele EA-kaart (voor petroleum) of een D2- i kaart (voor vaste brandstoffen) te laat hebben ingediend, tat 1 Augustus a.s- als nog een aanvraag hiertoe kunnen indie nen. Zij zullen hierbij echter overtuigend moeten kunnen aantoonen, dat zij vóór 15 Mei jl niet in staat waren hun aan vraag in te dienen. In al de bovengenoemde gevallen moet de volgende handelwijze gevolgd worden De schipper wendt zich allereerst tot den bevrachtingscommissaris of diens agent, die in het grijze, respectievelijk bevrach tingsboekje, een aanteekening stelt aan gaande de wijze van wonen, dan wel een afzonderlijke verklaring hieromtrent afgeeft. Vervolgens begeeft de schipper zich naar den idistributiediienst van de gemeente, waar hij tijdelijk vertoeft, al waar op grond van bovenvermelde aanteekening respectievelijk verklaring, een aanvraagformulier wordt ingevuld Na verloop van twee weken dient de schipper zich te wenden tot dén idistri- butiedienst van de gemeente, waar hij op dat oogenblik ligplaats heeft en kan hij tegen overlegging van het grijze, respectievelijk bevrachtingsboekje dan wel de afzonderlijke verklaring, de kaart in ontvangst nemen, indien de aanvrage in middels is goedgekeurd j ZIiERIKjZEE. Aan de o.l. school B, is. j in de vaeature-imevr. C. P. de Jongfe- van Rijssel door den burgemeester be- noemd dhr. O. Ondesluijs te 's Graven- hag!e. j BRUINISSE. Van de in September 1940 - gevorderde vaartuigen keerden er 5 in I de haven terug, nl. de nummers Bru 4, 6, 16, 74 en 130. De vreugde over de 1 terugkeer van deze söhepen is uit den aard der zaak groot en met meer span- ning dan anders wordt door andere be- trekkenen uitgezien naar den dag, waar- alle gevorderde vaartuigen weer zullen zijn teruggekeerd. Weliswaar is door Cevemos een regeling in het leven ge- roepen, waardoor het mogelijk is het bedrijf voort te zetten, doch deze maat- 1 regel kan uit den aard der zaak het gemis van het eigen vaartuig niet ver- i goeden. VOOR DE HUISVROUW Bewaar nu doperwten of tuinboonen Het is nu de tijd dat de tuinboonen en doperwten worden tg!eoogst. Wie een ruimen' oo|gjst heeft en meer groenten bezit, dan hij voor direct jglebruik noodig heeft, doet verstandig ze voor den win- ter te bewaren. Er zijn twee manieren waarop tuinboonen en doperwtjes houd baar kunnen worden gemaakt. Men kan ze steriliseeren of drojgjen. Beide metho den hebben haar voor en haar te'glen. j Voor het steriliseeren heeft men inmaakmateriaal noodiig) en men moet er wat brandstof voor hebben, zelfs meer dan dat voor andere groen ten het geval is. Want tuinboonen en doperwten dienen na twee daglen nog j eens te worden overgesteriliseerd en is natuurlijk nog een mogelijkheid Ludwig Faust kijkt hem geïnteresseerd aan. En dat is? Hofrichter. Het valt tenslotte niet te ontkennen, dat hij ook op die idiote foto staat. Op de een of andere manier moet hij dus wel met de zaak in ver band staan en misschien kan hij ons eenige opheldering met betrekking tot die dwaze geschiedenis geven. Die Hof richter is in ieder geval iemand, die men au serieux kan nemen en een man in zijn positie zal zich niet kun nen permilteeren ons inlichtingen te wei geren die voor ons van zoo groot belang zijn. Ludwig Faust knikt. Ja, Hofrichter, dat is een uitstekend idee. Waarom ben je daar niet eerder mee voor den dag gekemen Nou, dan zal ik er maar direct even heengaan, zegt Herbert Prins op staande. i Ludwig Faust werpt een blik op zijn armbandhorloge. Het is bijna half twaalf. Ik zou willen voorstellen daarmee tot morgenochtend te wachten, Herbert, zegt hij. Om nu midden in den nacht een wildvreemde te gaan opzoeken, dat zou toch wel een beetje zonderlingen indruk maken, vind je ook niet? Dr. Prins schuift den stoel nijdig van zich af. En Marga dan? vraagt hij heftig. „De tijd van kwaaltjes, van pijntjes hier en pijntjes daar, is voorbij, daar doen we niet meer aan. Sedert AKKER TJES al die kwaaltjes op de gemakkelijkste manier uit den weg ruimen. Kiespijn, tandpijn, hoofdpijn, pijn in den rug en in de lendenen en die periodieke kwaaltjes waar wij vroeger onder zaten te zuch ten, beteekenen in dezen tij<? niets meer, want AKKER* TJES nemen die pijnen weg"- De Nederlandsche Pijnstiller dan is men er no-g) niet eens zeker van dat ze niet bederven en dat de flesschen niet openspringen, tenzij men de fles schen van te voren met een wijnsteen- zuuroplossinjg omspoelt. Slaagt deze in maak echter, dan kan men van den winter groenten eten, die in smaak niet bij de versche groenten ten achter staan. Wie nóch inmaakmateriaal, nóch brand stof bezit, kan de groenten drogen. Dat is te zeggen, wanneer het weer mee werkt en er behalve zon ook wind is. Doperwten en tuinboonen laten zich dan heel ;gioed drogen. Bij goed weer zijn Zij' in 12 a 3 dagen droog. Ook deze methode kan goede resulta ten geven, mits de groenten ten minste 1 vóór het drogen éénige minuten inwater j' worden ig|ekookt. Doet men dit niet, dan j duurt het langt eer zij' droog zijn, soms gaan Zij schimmelen en naderhand zijn Zij moeilijk gaar te krijgen. Werkt het weer in de komende weken echter niet mee, dan zal men alleen in den oven of in een droogikastje kunnen drogen. Kan het brandstoffenrantsoen het niet verdragen, dan is er noms een welwillende bakker, die op of in zijn oven de groenten drogen wil. Het drogen in een droogkastje vraagt iets minder brandstof dan het drogfen in den oven. Dit kastje wordt n.I. op een zacht vuur of op een spaarbrander gé- plaatst. Deze kastjes zijn in den handel, men kan ze ook zelf maken, door een plm. 40 cm hooge kist van binnen met onbrandbaar materiaal te bekleeden en hierop een serie horren te stapelen, waarop de te drog|en groente wordt ge legd. Heeft men veel groenten te drogen, dan loont het zeker de moeite zoo'n kastje te maken. De tuinboonen en doperwten zijn droog j wanneer zij hard en stug aanvoelen. Men dient ze in trommels te bewaren of in sloopjes of in papieren zakken, welke op een droge plaats worden opgehangen. Het uiterlijk van de /groenten gaat door het drogen achteruit, maar smaak en voedingswaarde lijden er betrekkelijk weinig van. i.-r— President Roosevelt heeft zich, naar de BritscHb berichtendienst constateert, on tevreden uitgelaten over de eischen van de Indische Congrespartij en verklaard, dat van een wisseling in het bewind in Britsch-Indië, zooals die door Gandhi, Nehroe en Azad geëischt wordt, geen sprake kan zijn. De voorstellen van Sir Stafford Cripps zijn naar de meening van Roosevelt reeds „buitengewoon vér gaand" geweest. In den oorlog hebben zij zelfs de uiterste mate van „tegemoet- koming" gevormd. Ludwig Faust kijkt hem hartelijk aan. Marga zal door die afschuwelijke ge schiedenis wel ,zoo ongeveer aan het eind van haar krachten z'ijh, maar dom me dingen doet ze niet in zooverre kennen wij beiden haar nu toch wel! Herbert Prins slaat zijn oogen neer en bijt op zijn onderlip. Na een korte pauze zegt hij: Nou ja, zooals je wilt. Dan zal ik nu maar naar huis gaan. Zij drukken elkaar _de hand en Herbert Prins gaat naar de deur. Ludwig Faust kijkt hem na en een oogenblik lijkt het, alsof hij op het punt staat hem terug te roepen. Hij zou dien braven kerel nog wel een enkel woord willen zeggen. Ten slotte is het toch wel eenigszins ontroe rend, dat hij het op deze manier en met zooveel persoonlijke" belangstelling voor een meisje opneemt, dat hem toch eigenlijk eenvoudig de bons heeft ge geven. Maar misschien is het verstandiger Herbert daar nu nog niet eens extra op attent te maken. En één ding staat in ieder geval we lvast; als Marga nog gevonden kan worden, dan zal Herbert haar vinden. En daarbij :rest dan nog slechts de hoop, dat dit gewoonlijk toch, voor verstandige meisje nog eens zal inzien, dat Herbert Prins haar destijds toch waarlijk niet om haar geld wilde trouwen. (Wiordt vervolgd}

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2