Lotion Malwida 31 RADIO-PROGRAMMA Zondag 19 Juli HILVERSUM I. 415.5 M. 8 Gram.; 8.15 De zin van het boer zijn; 8.30 Gram,; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Studiedienst; 10.15 Gram.; 10.20 Zon dagmorgen zonder zorgen; 11-30 De stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actueel praatje; 12.15 Gevraag de platen; 12.40 Uit Berlijn: Het Duit- sche volksconcert; 14 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk; 14.20 Gram.; 14.30 Omroeporkest; 15 30 Ger- brand Adriaanszoon Bredero; 15.45 Or gelconcert en zang; 16.15 Orkest Ma- lando; 17 „Jacht op de Kraai"; 17.35 Gram.; 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje; 18 Theo Uden Masman en zijn dansorkest en Bertus van Dinte- ren en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuws berichten; 19.05 Sport van den dag; 1930 „Les cloches de Corneville"; 20.45 Or gelconcert; 21 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22,15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken;22.15 —24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 „Rondom de bijen", luisterspel voor de jeugd; 9.45 Gram.; 10 Toespraak door H. J. Woudenberg; '10.15 Gram.; 10.40 De Kamerwuziekspelers11.30 Omroep-, meisjeskoor; 12 BNO: Nieuwsberichtenen populair actueel praatje; 12.15 Orgelcon cert: 12.45 „Heden en toekomst" (opn.); 13 Gram.; 13.05 „Wie en wat waren onze voorouders?"; 13.20 De Melodisten; 14 Arnhemsche Acoordeonvereeniging; j 14.20 .Gram.; 14 30 Utrechtsch Stedelijk Orkest; 16 Boekbespreking; 16.15 Zep- j paronikwartet; 17 Otto Hendriks en zijn orkest; 18 Matrozenkoor (gr.); 18.15 Ge- I sprekken met vooraanstaande figuren uit ónzen tijd; 18.30 Zang en piano; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Mili tair overzicht; 19.50 Spiegel van den dag; 20 Engelsche uitzending: „Dutch News Reel"; Voor de Radio-Centrales: Gram.; 20.15 Viool en piano; 21 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. Maandag 20 Juli HILVERSUM I. 415.5 M. f 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 8 BNO: Nieuwsbe- richten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huis- - vrouw; 9.20 Gram.; 10.40 Dansorkest, gr.; 't 11 Radio vacantieschool; 11.20 Ensemble, Jack der Kinderen,- 12Fluit en piano; 12.30 Gram.-; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Zang i en piano; 14 Ensemble Willy Kok; 15,00 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16 Gods- dienstige lezing; 16.20 Zang met pianobe geleiding; 16.45 Luisterspel voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest; 18 Lezing „Arbeidsdienst: Kameraadschap"; 18.15 Orgelconcert; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Inter nationaal zakelijk praatje; 19.05 Liedje van verlangen; 19.15 Fluit en clavecimbel; 19.45 Gram.; 20.15 Omroepsymplionie-or- •kest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten22 Gr.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met idie stu dio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Omroep- Harmonie-Orkest, opn.; 8.45 Kinderkoor, opn.; 9.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Pianovoordracht; 10.40 Wetenswaardighe den; 10.50 Zang met pianobegeleiding; c.a. 11.20 Utrechtsch Stedelijk Qrchest, opn.; 11.30 Reportage; 11.40 Orgelconcert 12 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; 13 Actueel nieuws yoor boer en i Voor te vroeg is hulp genoeg, Maar voor, te laat is geen raadt tuinder; 13.15 Omroeporkest; 14 Viool, cello en piano; 15 Otto Hendriks en zijti orkest; 15.45 Luisterflits „De kleine fout*1 16 Oikest Malando; Als intermezzo* Pianosoii, opn.; 17.15 BNO: Nieuws-, za kelijke en beursberichten; 17.30 Zang, fluit, hoorn en piano; c.a. 18.25 Con certgebouw-orkest, gr.; 18.30 „Wij Socia listen: Heel het raderwerk staat stil"; lezing; 18.45 De Melodisten; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Friesch praatje over actueel© vragen; 19.50 Spie gel van den dag; 20 „Promenade", vroo- lijk programma; 21 Politiek weekpraatje; 21.15 „Rijnliederen", muzikaal programma 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22,00 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avandwijding; 22.15 —24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Feuilleton 52 Roman van Else Wernecke Met Margia Faust en haar met zoo veel zorg! samengesteld levensplan is het dus voorloopig' afgeloopen. Daar valt op dit ooigienblik wel niet aan te twijfelen. Er 'blijven nog! slechts een paar tech nische aangelegenheden af te doen. Marga pakt zorgvuldig haar koffers en let er vooral op, dat ze niets laat liggen. Daarna trekt ze haar mantel aan, zet haar bril en haar hoed op en gaat naar de kamer met keuken van de weduwe Gauck. Ze heeft weliswaar de huur voor den eersten van de volgende maand betaald, maar er hebben zich omstandigheden voorgedaan, welke het helaas noodzakelijk maken, dat ze reeds vandaag verhuist. Ze zal later nog wel even terug komen om haar koffers af te halen. Juffrouw Gauck veegt haar natte hand aan haar schort af en knikt bedroefd. Het spijt haar, dat de juffrouw weg gaat, En als er iemand naar haar mocht Zondag 19 Juli Ernstige muziek. Albert de Klerk en Anthon v. d. Horst geven beiden cm 12.15 uur op het kerk orgel van de oude St. Bavokerk te Haarlem een concert met werken van Joh. Seb. Bach. Dit concert wordt uit gezonden over den zender Hilv. II. .Om 14.30 uur geeft het Ljtrechtsdh Stedelijk Orkest o.l.v. Willem van Otter- loo over Hilversum II een uitvoering van werken van R. Schumann, Iet Stants en O. Respighi. - Het Zepparonikwartet speelt om 16.15 uur (Hilv. II) "kwartetten van Malipiero en Roussel. Lichte muziek. i Van 19.30—20.45 uur zal over Hlver- sum I fcle bekende en geliefde operette „De klokken van Corneville" te hooren zijn. De medewerkenden zijn het Omroep Operette Koor, ingestudeerd door Fred. Boshart, het Omroep Operette Orkest en verschillende solisten. Het geheel staat onder leiding van Jozef Rolzer. Sport. Van 19.05—19.30 uur hoort u over Hil versum! I (de flitsen uit het Zondagsche sportleven. Over denzelfden 2ender hoort u van 18.15—18.30 uur in een extra,-sportuit- zending een verslag van de nationale wielerkampioenschappen. i Godsdienstige uitzending Hilversum I: 9.15—10.15 uur studio- J dienst te leiden door ds. H. K. Kluiver. Hilversum II: 12.45—13 uur Godsdien- stige lezing; 22.10—22.15 uur avondwij- ding. f' Voor de Jeugd. 1 Om 19.15 uur wordt over Hilversum II het luisterspel voor de rijpere jeugd van Rob Altena „Rondom de bijen" uit- 'gezonden. I CulturBelle uilZendingBn. Om 14 uur spreekt over Hilversum I dr. Joh. Theunisz over eigen werk. i De voordrachtkunstenaar Adriaan van Hees draagt om 15.30 uur over Hilversum 1 I enkele gedichten voor van Gerbr. Adr. Bredero. i George de Sevooy bespreekt om 16 uur (Hilv. II) den Estlandschen roman „Het lied van den golfslag". Luisterspel. Van 17—17.30 uur hoort u over Hilv. I het derde deel van het detective- luisterspel „Jacht op de kraai" door A. B. M. Lamboo. I i Gespnoken woord. j In de nieuwe serie „U kent hen, maar 1 kent u hen ook?" welke van 18.15—18.30 uur over Hilv. II wordt uitgezonden, hoort u een gesprek met den boeren leider Roskam. RobertOrtiz, de oud-president van Argentinië, is Woensdag aan influenza overleden. Als gevolg van een ernstige oogziekte had dr. Ortiz gedurende 1940 de staatszaken overgedaan aan Ramón Castillo, die thans president van Argen tinië is, nadat Ortiz, gelijk men zich zal herinperen, ©enige weken geleden ist af- (S.P.T.) Welk adres kan Ze dan «op geven? Diat kart juffrouw Faust nog niet zeg gen; bovendien zal ©r stellig niemand naar haar vragen, maar voor alle ze kerheid zal ze, wanneer ze haar kof fers komt halen en juffrouw Gauck niet thuis mocht zijn, een briefje met haar nieuwl adres naast den sleutel op de keukentafel! leggen. Juffrouw Gauck knikt en drukt Margla de hand, Marga weet heel goed, dat ze geen briefje naast den huissleutel zal leggen. Wanneer een mensch buiten zijn schuld schipbreuk heeft geleden, danj Pleegt hij in den regel dringend uit te zien naar iemand, die hem zou kunnen redden. Maar wanneer een be lachelijk toeval aflleen r,eeds voldoende is geweest ,om iemand volkomen over tuigend te bewijzen, dat hij1 zijn eerlijk levensplan van den igirond af verkeerd heeft opgebouwd, zonder dat men daar voor een bepaalde reden kan aangeven, dan( is het overbodig, dat er iemand komt om je te redden. Mejuffrouw Marg'arete Faust gevoelt althans geen behoefte om te worden gered en Ze zou ook met den besten wil niet weten, wie er nu eigenlijk als redder zou kun nen optreden. Ze Igaat naar beneden, verlaat het huié, en begieeft zich doelbewust naar KRUIDENIER IN DIENST VAN HET PUBLIEK Hij beeft recht op onze waardeering Het is 'begrijpelijk, dat de verhouding tusschen winkelier en klant in dezen tijd ietwat meer gespannen is dan in nor male dagen, waarop bestelling en afle vering van goederen vlot kunnen ge schieden. De overheid doet al het mo gelijke om de bevoorrading van de klein handelaren vlot te doen verloopen en de handel op zijn beurt is paraat om de\ waren tijdig, te kunnen doorgeven aan de consumenten. Maar er zijn fac toren welke deze instanties niet in de hand hebben, waardoor het mogelijk is, dat er op bepaalde tijdstippen toch hiaten ontstaan. Van het publiek mag danj worden gevraagd, dat het begrip zal toonen voor de moeilijkheden van den handel. Wanneer b.v. leen keuzebon beschik baar wordt gesteld: peulvruchten of havermout, dan beteekent dat niet, dat elke kruidenier over «een igelijkelijke hoe veelheid havermout en peulvruchten be schikt, maar dan betreft dat soms zooals in het laatste geval een op ruiming van resteerende voorraden bij den kleinhandel.' Daarom kan het ge beuren, dat ©en kruidenier geen haver mout heeft en peulvruchten moet af leveren. Maar het is dan onbillijk om den betreffenden kruidenier jaarvan een verwijt te maken, want hij1 heeft Zich tevoren niet kunnen dekken. Tioen «de extra bonnen voor gort wer den aangewezen, geschiedde dit op; zoo korten termijn, dat het niet mogelijk was om den kruidenier dien dag vol doende te bevoorraden. Het kwam daar door voor, dat in bepaalde kruideniers zaken men niet denzelfden Zaterdag gort kon leveren. Het is met inspanning van allö krachten en door toepassing van dislocatievoorraden gelukt reeds den Maandag daarop de kruideniers te be voorraden, maar in sommige gevallen Zal' de kruidenier pas Dinsdag gort ge had hebben. Zoo zouden er meer voorbeelden te noemen 'Zijn, Doch deze twee mogen reeds voldoende zijn om aan te toonen, dat in ide meeste gevallen de kruidenier niet in gebreke is, maar dat er min of meer sprake is van «overmacht. Denkt u nu eens de positie in van den kruidenier. Hij heeft duizendien zor gen, waarvan het publiek niets weet. Hij moet «onder moeilijke omstandigheden zijn zaak gaande houden. Hij' heeft het (gjrootst© aantal bonnen te behandelen van alle detaillisten; hij heeft een zaak waarin d© meeste distributie-artikelen •.worden verkocht; 'Zijn 'bedrijf ondervindt daardoor vele moeilijkheden. Wanneer u dit wilt inzien, dan zult u den krui denier! loven, «die, met opoffering van veel1 vrijen tijd, ervoor zorgt dat de klanten op tijd het hunne in huis krijgen. De kruidenier wil niet beklaagd zijn, daarvoor is ook ig'een reden. Maar hij zal 'het wel op prijs stellen, wanneer zijn klanten begjrip toonen voor Zij'n moeilijkheden. Eenkruidenier m ag niet zonder bon verkoopen; indien hij dit toch «doet, op aandrang van zijn klanten, dan is hij niet alleen strafbaar, maar hij1 benadeelt daarmee ook zijn eigen zaak, omdat hij voor elke hoeveelheid welke hij' zonder bon verkoopt, geen toewijzing krijgt en daardoor zijn voor raad slinkt zonder dat aanvulling mo gelijk is. Vraagt daarom aan uw krui denier geen artikelen zonder bon, toont ook hierin begrip voor de moeilijke situatie waarin hij verkeert. VERSCHILLENDE BERICHTEN Inlichtingen omtrent vondelingtje gevraagd Bij den Inlichtingendienst voor burgers van het Nederlandsche Roode Kruis is' een verzoek ontvangen van de Belgische zusterinstelling, te willen nagaan of ©en in Abbeville ig|evonden kindje wellicht hier te lande thuisbehoort. In verband daarmede verzoekt het Roode Kruis de volgende gegevens te publiceeren. Het meisje is in 1940 dicht bij het station te Abbeville door een Franschen soldaat gevonden, die zegt het te voren in de armen van een rijzige, knappe blonde- vrouw te hebben gezien. Deze werd tijdens het bombardement getrof fen, terwijl het kind werd weggeslin gerd. Deze militair heeft het meisje van den girond opgenomen en het aan een anderen soldaat overgegeven, die het daarop bij madame Andree Segferd, Rue Samson, te« Abbeville, heeft gebracht, al waar hij in pension was. Mevrouw Se- gard bracht het. kind naar het Hospice Dumont, aldaar. Het kind was keurig, zelf met ©enigen opschik, gekleed. Het «droeg een wit meisjesjurkje met blauwe stippels en een blauw manteltje; al het ondergoed was gemerkt met de letters P. R. Toen het meisje gevonden werd droeg het! noch ©en medaillon, noch eenig ander sieraad; ihtusschen blijkt het kind zeer aangietrokken te worden door de ringen) of sieraden van menschen, die haar bezoeken en haar eerste beweging is «dan steeds naar de sieraden te grij pen, die haar dan ook langen^ tijd weten te boeien. Dit is slechts eert detail, maar dat wellicht van be teekenis kan zijn. Het kind maakt den indruk vreemde linge te Zijn, een vage indruk overi- gjens, wijl eigenlijk op niets, definitiefs igjébaseerd. Toen het kindje gevonden werd (1940) ïnaakte het den indruk 22 maanden oud te zijn. Het kon toen nog1 niet loopen, doch schijnt in het algte- meen ©enigszins achter- te zijn, verge leken 'bij andere kinderen van haar leef tijd, wellicht ten gevolge van den schok, tijdens het bombardement ondergaan. Wij tukken op 1 Ja landgenoot, ook wij rukken ©p te gen het bolsjewisme, want ook Nederland is vertegenwoordigd en eervol vertegen woordigd aan het Oostfront» Daarvóór hebben die dappere kerels gezorgd, die zich meldden als vrijwilliger voor den strij-d tegen, de Sowjets. Velen begrijpen het niet, velen beseffen niet, hoe dank baar wij deze Nederlandsche mannen moeten zijn, deze strijders voor de toe komst van ons land en volk. Maar er zijn ook velen, die weten, dat het hun plicht is voor onze frontsoldaten te doen wat mogelijk is. Zijl Zijn het, die ons ver zorgingsfonds steunen, die het ons moge lijk maken, steeds meer pakketten met sigaren, sigaretten, tabak, boelten, tijd schriften en nuttige gebruiksvoorwerpen te zenden. Landgenoot, dit fonds steunen is ook uw plicht. Het gironummer is 432100 t. n. verzorgingsfmüïs vrijwilli gerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, '§-Gravenhage. Met tandem tegen paal gebotst 1 Twee tandemrijdérs, ide.^|6-jarige R. H. en de 31-jarige J. J. F., beiden uit Den Haag, reden met groote snelheid -de sterk hellende Diependalstraat te Arnhem af. De bestuurder R. H. raakte de macht over het stuur ikwijt, waardoor hij tegen een hek reed en vervolgens tegen en verkeerspaal'. Hij botste met het hoofd tegen den paal, ten gevolge waarvan hij' een schedelfractuur kreeg. In zorg- wekkenden toestand werd hij in het gemeente-ziekenhuis opgenomen, waar hij in den loop van den avond is overleden. De andere wielrijder kreeg geen noemens waardig letsel. Veelbelovend Een jongeman, 'die met paard en wa- gen naar «de gr oenten veiling te Breda was geweest, bemerkte bij thuiskomst, dat een bedrag van f200, dat hij op de veiling ontvangen had, verdwenen was. i De verdenking viel ,op twee jongens van i 15 en 16 jaar, «die vergunning hadden t gekregen met den wagen mede te rijden. Bij 'onderzoek door de politie bleek, dat de 15-jarige jongen de f200 had gesto len en het geld gedeeld had met zijn vriendje van 16 jaar. Een klein deel van het geld was reeds opgemaakt, doch de rest kon in beslag worden genomen. de «dichtstbij zijnde telefooncel, waar ze zonder een ooigienblik te aarzelen, een nummer op de schijf draait. Lutz? Hier is Margia. D© stem. van haar broer klinkt ver- heuigid. Hij heeft gisteravond, naar hij meent, van louter verrassing vergeten haar te felieiteeren? Nou, «dat verzuim zou hij igjraag persoonlijk willen goed maken. Wanneer komt Mangja hem op- zoeken? Vandaaig nog? Of morgen? Lutz, zegt Marga en ze weet zich werkelijk uitmuntend te beheerschen, er is iets gebeurd. Er iets Zeer onaangenaams gebeurd. Ja, hoogst waar schijnlijk zal mijn firma zelfs «een eisch tot schadevergoeding tegen me indienen. Hoezoo? Ach, «dat «doet er eigenlijk niet toe. In ieder geval hébben de menschen g(elijk. En ik wilde je vragen dat voor mij in orde te maken. Jij1 beheert im mers mijn erfdeel van mama. Ja, anders niets. Dank je! Ludwigl Faust stelt nog eenige, Zoo wel van verbazing als van schrik ge- tuiigende vragen, maar er volgt geen antwoord meer. Marga heeft den hoorn reeds lang op den haak gelegd. Op het 'bevolkingjsbureau beeft Marga zich als „op reis" laten .afschrijven en nu stapt ze in de eerste de beste tram', die aan «de halte stopt; zoekt een plaatsje aan het raam en rijdt mee tot het eindpunt. Nog nooit.Jn haar leven in dez© buurt geweest. Rechts staat een tramremise, daarachter strekt zich over «een girooten afstand ©en com- plex) volkstuintjes uit en links verheft zich een lange rij hooge huizen, die plotseling met een zwarten brandmuur afbreekt. Op de deur van het eerste huis is een stuk papier bevestigd, waar op gedeeltelijk gedrukt, voor ©en ander deel in schrijfletters te lezen staat: „Gemeubileerde kamer te huur, tuinhuis, hard bellen!" Margja gaat door het portaal en komt dan op een binnenplaats, aan het «einde waarvan een soort waschkeuken van tweel verdiepingen staat. Dat zal ver moedelijk het tuinhuis zijn. Op; de eerste étage doen «een paar armzalige planten in een jardinière hun best er, ondanks den) warmen wasem, «die van beneden komt,, zoo vriendelijk mogelijk uit te zien. I Een vrouw met een robd gezicht komt op Marga's bellen uit de waschkeuken en neemt haar wantrouwig op. Ja, de kamer boven is vrij; als de juffrouw haar misschien wil zien? Manga neemt de kamer. Ze ligt aan het eind van een smal, donker gange tje en blijkt den doorgang te vormen tot een ander vertrek, waarin de vrouw zelf slaapt. Maar dat hindert zeker niet? De vrouw is overdag altijd beneden of in de keuken. Nee, dat hindert niet. Het NATUUR-geleermid&Jl Leege (lesch met capsule InU VI Het verder onderzoek wees uit, dat dé 15-jarige jongen ook twee inbraken op zijn geweten had en daarbij resp. f 50 «en f 36 had buitgemaakt. Ook bleek hij schuldig te zijn aan diefstal van eenige porfcemonnaies uit damestaschjes. Verdronken De 15-jarige stuurmansleerling C. Mast uit Rotterdam, is te Boskoop door verdrinking om het leven gekomen. De jongeman wilde van een in de Gouwe varende sleepboot overstappen op een ander, onmiddellijk in den sleep vol gend vaartuig, waarbij hij te water ge raakte-.' Het ongeval werd door geen der schippers bemerkt, doch voorbijgangers op den weg maakten hen opmerkzaam. De jongen was inmiddels in de diepte verdwenen. Toen hij na een halfuur werd «opgehaald, was het leven, ge weken. Van perron afgeduwd Te 's-Gravenhage geraakte de 21- jarige mej. A. R. uit Rotterdam door het opdringen van het publiek op het perron van het station Hollandsche Spoor tusschen een binnenkomenden trein en het perron. Zij werd door den G.GD. in ernstigen toestand met een bekken- fraktuur naar het R.K. ziekenhuis West einde vervoerd. Papierinzameling op de scholen In de maand Juni heeft een inzameling vari oud papier plaats gehad op de Eindhovensche scholen, waaraan onder wijzers, leerlinigten en huismoeders heb ben medegewerkt. Dez© inzameling, ge organiseerd op instigatie van het Rijks bureau voor Oude Materialen en Afval stoffen, welk bureau prijzen heeft uit- igjeloofd voor de scholen met de groot ste opbremgist, was bedoeld als een proef, ter voorbereiding van een derge lijk© actie op alle Nederlandsche scholen. Die inzamelingisactie zal in Sep tember a.s., na de zomervacantie dus, moeten beginnen. Het resultaat van de in Eindhoven igienomen proef mag zeer geslaagd heeten. Er is in totaal niet minder dan 17.527 kg! oud papier ingezameld, dat aan de Philips' gloeilampenfabriek is afgestaan voor haar papierverbruik. Dit resultaat doet het beste hopen voor de komende landelijke actie, waarmee Romea (Rijks bureau voor Oude Materialen en Afval- valstoffen) «de igioede gewoonte om uiter ste zuinigheid te betrachten met grond stoffen voor de Nederlandsche industrie, onder het opgroeiend geslacht hoopt te kweeken. He textielprijzen Zooals werd verwacht, is gebleken, dat de toepassing van de Prijzenbeschikking Textiel en de Prijzenbeschikking Textiel handel nogal vragen doet rijzen. In afwachting van het antwoord op deze vragen, hebben velen niet de noo- dige maatregelen kunnen nemen of be ëindigen, die voor het voldoen van de nieuwe voorschriften vereisoht zijn. Van bevoegde zijde deelt men ons me de, dat degenen, die 'vragen gesteld ei daarop nog geen antwoord hebben ont vangen, tot nader order de oude prijs regeling voorzoover deze wettig ge oorloofd was mogen handhaven, indiei zij de nieuwe door genoemde ©©rzakei niet kunnen toepassen. Maar, dat we elkaar goed begrijpen juffrouw, heerenbezoek kan ik niet toe staan, zegt de vrouw eenigszins verleger Marga heeft moeite een glimlach t> onderdrukken. .Nee, bezoek van heerei zal ze zeker niet krijgen. Twee dagen later weet Marga no niet, hoe de straat, waar ze nu woont eigenlijk heet. Gabi beleeft een desillusie Nog dienzelfden middag roept de klei ne Eva in het instituut van mevrom dr. Scheele, Gabi midden in een be handeling aan de telefoon. Het verzoe iglaat vergezeld van een veelbeteekenen» knipoogje. Gabi doet de deur van d cabine achter zich dicht en vraagt fluit terend: „Wie is het?" Eva trekt haar rond gezicht in ee geheimzinnige plooi. Nou hij n? tuurlijk! Klets! zegt Gabi nijdig. Verkoo nou geen onzin! Wou je me vertell© dat het werkelijk Als ik je 't toch zeg, sist de klein Eva, een en al opgewondenheid. Ik ben voor dien meneer niet mee te spreken. Of wacht even, laat rnai - ik ga zelf wel! i (IMofdt vervolgt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 5