r GELDIGE BONNEN Bon Ho.: Artik.l 12 Juli t/m. 18 Juli 36 A brood 36 B brood 36 beschuit 36 A vleesoh 36 B vleesoh A aardappelen 36 A tabak 36 A oigaretten 4 rants, brood of geb V, rants. 1 rants, beschuit 1 rants, vlaesoh of rleeiohwaren l/4 rants, vleesoh of vleesohwaren 1 lft kg aardappelen 1 rants, tabak 1 rants, oigaretten 12 Juli t/m. 8 Aug. 1 kg suiker 600 gram jam 1 rants, bloem, brood of gebak 250 gram rijst 250 gr. peulvruchten of Havermout 125 gram gort 125 gr. gemengd meel 100 gram vermicelli of maizena 100 gram kaas 3V, liter melk l*/4 liter melk 100 gram chocolade 100 gram suikerwerk 12 Juli t/m. 5 Sept. 338 algemeen 250 gr. koffiesurrogaat 5 Juli t/m. 14 Juli 34 boter of vet I l/s rants, boter margarine of vet Bijzondere rantsoenen 12 Juli t/m. 18 Juli R 5 tabak I 2 rants, oigaretten R 5 oigaretten 2 rants, oigaretten Andere* bonnen 337 algemeen 339 algemeen 343 t/m 346 algemeen 4-33, 4-34 reserve 340 algemeen 341 algemeen 342 algemeen 352 algemeen 347 t/m 351 algemeen 36 A t/m 39 A melk 363 t/m 39 B melk 36, 37 Versnap. 38, 39 Verenap. Bon No. 01 01 t/m 05 B V. 01. 02 K F. 335 algemeen 336 algemeen L L U (Mannen) Artikel 2 liter petroleum 1 eenh. brandstollen 1 eenh. brandstollen 1 rants, eenheidszeep 250 gr. waschpoeder 1 rants, eenheidszeep 75 gr. Toiletzeep 80 Textiel 50 gr. Scheerz. Geldig tot 22 Aug 31 Dec 30 Apr 15 Aug 15 Aug 15 Aug 15 Aug 31 Aug geen Anlhraciet. (Geldig tol 30 April 1943). De nieuwe aardappelbon De Secretaris-Generaal ran het Departe ment van Landbouw en Visseherij maakt bekend, dat voor de distributieperiode van 12 tot en met 18 Juli a.s, het aardappel rantsoen wederom is vastgesteld op 21/» kg. In verband hiermede geeft gedurende het tijdvak van Zondag 12 tot en met Zaterdag 18 Juli a.s. alk der met «36 A* genummerde bonnen van de aardappelkaart recht op het koopen van l1/* kilogram aardappelen. Met nadruk wordt er de aandacht op ge vestigd, dat het verboden is reeds op Zaterdag 11 Juli op bon 36A te koopen of af te leveren. Deze week meer sigaretten Zooals blijkt uit de nieuwe bonnenlijst xijn twee extra rantsoenen sigaretten be schikbaar gesteld, zoowel voor houders van tabakskaarten als voor houdsters van sigarettenkaarten. Op bon R5 kan men 40 sigaretten ont vangen. Op elk der beide bonnen 36 A van de rookerskaart worden verstrekt 5 sigaren of 10 oigarillos of 20 Bigfcretten, terwijl bon 36 A van de sigaretten kaart recht geeft op het koopen van 20 sigaretten. Ditmaal sijn van de tabakskaart geen opeenvolgende bonnnmmeri aangewezen, doob twee gelijke. Regeling statiegelden De statiegelden, "die bij inlevering van leege flessohen, kruiken of potten moeten worden terugbetaald, zijn thans blijkens een mededeeling van den Gemachtigde voor de prijzen aan een regeling onder worpen, De desbetreffende beschikking, die op 14 Juli 1942 in werking treedt, stelt niet alleen het bedrag der statiegel den voor flessoben, potten en kruiden met en zonder sluiting vast, maar bepaalt tevens, dat dit bedrag op de etiketten moet worden vermeld. Wanneer binnen één maand na het van kracht worden van deze beschikking fletsohen, kruiken of potten worden inge leverd, waarvan kan Worden aangetoond, dat daarop een ander bedrag dan het na bovengenoemden datum geldende aan statiegeld was betaald, dient het werkelijk betaalde bedrag te worden terugbetaald. Tenslotte verdient het bijzonder de aan- daoht, dat de statiegelden afzonderlijk aan den kooper in rekening moeten worden gebracht, dus niet bij den prijs mogen sijn inbegrepen. LANDBOUW EN VISSCHERIJ 0, opbrengst van den Nederlandschen Landbouw Uit een staatje, ontleend aan het or gaan van den Nederlandschen Landar- beidersbond, opgenomen in ons blad van 7 Juli, blijkt, dat de opbrengsten van de Nederlandsche akkerbouwgewassen in DE VERPLICHTE TEELT VAN KOOLZAAD Welke gronden er voor in aanmerking komen Ten behoeve van de vetvoomening zal, zooals gemeld, nog ongeveer 75.000 ha grasland moeten worden gescheurd, om daarop oliezaden te telen. Het vetrantsoen kan voor 1943-1944 slechts dan op een draaglijk peil worden gehouden, indien de Nederlandsche boer zich in veel sterkere mate dan voorheen gaat toeleggen op de teelt van oliezaden. Ten einde risico zooveel mogelijk te be perken, zullen dwingende maatregelen voor deze teelt worden genomen, het zal niet aan het vrije initiatief van iedereen boer' worden overgelaten de benoodigde oppervlakte te verbouwen. Vastgesteld is, dat voor de noodzakelijke vetopbrengst nog een belangrijke opper vlakte met oliezaden zal moeten worden bebouwd: 50000 ha koolzaadland met een vetopbrengst van 800 kg per ha geeft 40.000.000 kg vet of per inwoner ongev- 4 kg per jaar, d.i. 75 gram per week'' Vergeleken met de opbrengst aan vet van grasland via de koe, is de opbrengst aan vet in kg per ha koolzaadland onge veer hét vijf- tot zesvoudige. Daarbij wordt nog 75.000.000 kg raapkoek ver kregen. Voor het melkvee is dit uiterst belangrijk; het zal een gunstigen invloed oefenen op de melk gift *m den winter 1943-'44, De benoodigde oppervlakte voor den verbouw van koolzaad moet worden ver kregen uit: a) Een zeker percentage (6—8) van het in 1942 aanwezige bouwland op zend-, zavel- en roodoorngrond. b) Een zeker percentage (3—5) van het in 1942 aanwezige bouwland op zand-, loss- en dalgrond en andere veenachtige zandgronden. Winterraapzaad zal in vele gevallen op deze gronden de voorkeur verdienen boven koolzaad. Voor de kleine bedrijven met minder dan 4 tot 5 ha bouwland wordt overwogen een deel buiten de verplichting te laten vallen; c) De ten behoeve van oogst 1942 ge scheurde graslanden, die een 'bijzondere vergunning kregen voor de teelt van erwten met de verplichting daarin na den oogst koolzaad te verbouwen. d) De graslanden op klei- en zavel gronden, die ten behoeve van oogst 1942 moeten worden gescheurd, maar die we gens den langen winter niet tijdig in bouwland konden worden omgezet en dientengevolge uitstel van den productie- commissaris kregen onder voorwaarde, dat ze in den nazomer van 1942 zouden schèurén voor de. teélt van koolzaad. e) Gronden, die thans als grasland liggen, aan welke een zeer vroegtijdige scheurplicht zal wórden opgelegd öm koolzaad of raapzaad te verbouwen. f)- Langs vrij willigen weg door de kleinere bedrijven. Om de teelt aannemelijk te maken, zal aan de verbouwers een hoeveelheid olië worden teruggeleverd. De daarvoor op gestelde schaal is zoo ingericht, dat het ook voor kleine verbouwers, die niet onder de dwingende bepalingen vallen, van belang is aan den verbouw mede te doen. Voor iedere are, die minder wordt ver bouwd dan men verplicht is, zal een be langrijke .boete verschuldigd zijn. onver minderd den plicht om in bet voorjaar 1943 een oppervlakte blauwmaanzaad te verbouwen op klei- en zavelgronden van anderhalf maal de verplichte oppervlakte koolzaad resp. raapzaad. Er zal voldoen de zaad van diverse rassen aanwezig zijn Hoe moeilijk het ook in sommige ge vallen zal zijn aan de maatregelen ge volg te geven, de Nederlandsche boer dient dit offer te brengen om mede te werken aan de voedselvoorziening van zijn eigen vol'k. TELEGRAMMEN den loop van de laatste 50 jaar zieer aanmerkelijk zijd gestegen. Verleden jaar heeft ir. M. D. Smits met behulp van gegevens, verzameld door de directie van den landbouw, de productie van de belangrijkste akkerb'ouw-gewassen in de verschillende landbouwgebieden na gegaan en wel in twee vijfjarige perio den, namelijk 1923 t.m. 1927 en 1933 tm. 1937. Ook uit dat onderzoek, 'waarvan h§tj resultaat is gepubliceerd in het Landbouwkundig Tijdschrift' is komen vast te staan, dat het tijdvak 1933 t.m. 1937 in vergelijking met 1923 t.m. 1927 een vrij belangrijke gemiddelde produc.- tietoeneming vertoont. Nagegaan kijn de opbrengsten van tien akkerbouwproduc ten, verbouwd op Zeeklei, rivierklei; veenkoloniën en Zandstreken. De akker bouw in de weides treken en die in d e tuinbouwgebieden is buiten beschouwing gelaten. De toeneming van de productie tus- sehen 1923—1929 en 1933—1937 bedroeg voor de zeekleigebieden 13,1 pst., ri vierklei [25.6, 'zandgronden 17.6 jen veen koloniën 11.1 pet. en voor geheel Neder land 13.5 pet. De vooruitgang is, wat de gebieden betreft, het gro.otst geweest in de rivierklei. Van de gewassen was voor geheel Nederland de productietoe neming als volgt: wintertarwe 10,2, Zo- mertarwe 5.2, rogge 24.7, wintergerst 6.4, haver 11.8. veldboonen 4.4, erwten 14.2, 'consumptieaardappelen 19.2, en suikerbieten 28.8 pet. Alleen van zomer- gerst nam de gemiddelde opbrengst af en we met 5.3 pet. Suikerbieten gaven in alle 4 hoofdgebieden een grooten vooruitgang, de grootsten echter en de beide kleigebieden en wel: zeeklei 30.7 en rivierklei 30.8 pet. Centrale eorteering van fruit Naar men ons meedeelt zal de cen trale sorteering van fruit, waarover wij eenige tijd geleden reeds terloops iets meedeelden, voor onze omgeving door gang hebben. Er zullen alleen appels en peren gesorteerd worden, terwijl iedere fruitkweek-er vrij is in het aanvoeren aan de centrale sorteering en hij dus zelf kan blijven sorteeren en verpak ken, hetgeen evenwel op de duur zal blijken minder goede resultaten af te werpen. Wij voorzien dan ook, dat in de toe komst verreweg het meeste, zoo niet alle fruit, aan de centrale sorteering zal aangevoerd worden. Deze centrale sorteering zal plaats hebben in de loods op het emplacement van de RTM te Haamstede en geschiedt aan de loo- pende band, waarbij bet direct voor export wordt klaar gemaakt, zoodat het aan de veiling alleen maar meer ge veild moet worden, waardoor deze van veel werk ontlast wordt. BBOHTZAKBy Economische Rechter te Middelburg Zitting vin Donderdag 9 Juli J. M. Ringelberg, 46 jaar, sohaapherdcr te Zierikxee, wegens het feit dat bij op 26 December 1941 te Zieriksee een hea» toebehoorend schaap heeft geslacht. (Overtr, Slachtverbod). Eisoh: 2 maanden hechtenis. Uitspraak 14 dagen hechtenis. Gevangenispersoneel liet zich omkoopen De rechtbank te Leeuwarden heeft een aantal zaken behandeld tegen vier beambten in de gevangenis aldaar. Een 32 jarige hulpbewaarder nam tien gnlden aan om een gedetineerde levensmiddelen te be zorgen, alsmede rooktabak en eenige klossen naaigaren, om brieven buiten de gevange nis te brengen en ten slotte 19 gld. om voor een gedetineerde postzegels in de ge vangenis te smokkelen. De eisoh luidde acht maanden gevangenisstraf met aftrek der voorloopige hechtenis. Een 36-jarige hulpstoker nam tien gulden en een geldigeo kolenbon aan om levensmiddelen, ver snaperingen en rookartikelen aan een ge vangene te brengen. De eisoh luidde even eens acht maanden met aftrek. Een 38 jarige gevangenbewaarder nam giften aan voor het brengen uit de ge vangenis van brieven en voor het brengen van levensmiddelen en versnaperingen aan de gevangenen. Eisoh één jaar met aftrek. Ten slotte werd de zaak behandeld tegen een 49 jarigen banketbakker, die vier honderd gram vet, een kilogram boter en een kilogram gehakt,'welke hij alshoofd- kok in de kenken onder zioh had, zich heeft toegeëigend. De eisoh luidde; drie maanden gevangenisstraf. BRITSCHE BOMAANVALLEN OP OOSTZEEKUST. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben Engelsche bommenwerpers een aanval gedaan op een stad aan deDuit- sche Oostzeekust. In woonwijken werd geringe schade aangericht. 3 der aan vallende bommenwerpers werdenneer geschoten. Boven het 'kustgebied van Noordwest Duitschland werd een 4e Britsch vliegtuig neergeschoten. Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben in den nacht van Zaterdag op Zondag ste den aan de Oost- en Westkust van En geland gebombardeerd. ZWEEDSCH GRONDGEBIED GESCHONDEN. De afdeeling luchtmacht van den Zweedschen defensiestaf deelt mede, dat Zaterdagavond tien uit Westelijke rich ting naderende Britsche vliegtuigen het gebied van Gothenburg binnenvlogen. Zweedsche jachtvliegtuigen 'konden, ten gevolge van de weersgesteldheid, niet met de JEngelschc vliegtuigen in con tact komen. Een andere groep Engelsche vliegtuigen vloog Zaterdagavond over de Westkust van Skonen, Deze toestellen werden op verscheidene plaatsen door Zweedsch luchtdoelgeschut beschoten. Uit do Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Op 1 Juni 1892 telde de bevol king van Zeeland 202 097 zielen, te weten 99821 m. en 102,276 vr. Van 13-19 Juli 1892. Opi 1 J.upfl&k telde de 'bevolking van Zeeland 202.097 zielen, t.w. 998(21 m. en 102.276 vr. 1 Juli 1892 waren er in Zeeland) 42 predikantsplaatsen vacant. Tot onderwijzer te Dirksland werd Ib'enoemd ide heer J. de Jonge te O o s- t er land. De heer G. H. C. Goemans slaagde te Utrecht vo,or (het toelatingsexamen voor de rijksveeartsenijSchooi Benoemd tot onderwijzer met hoofd akte te Krabbendijke, de heer L. W. de Graaf te Haamstede. SPORT KORFBAL. - S.D.K.B. 11 Jali Aid. A. Ie klasse. Zwaluwen I—Velooit» I 2e klasse. Strandvogels II—Bode II afgelast. Aid. B. 2e klasse. H.D.S. IDie GonWe II afgelast. Vriendschappelijk. 11 Jali. Raat Roeit IIIW.I.K. 0-2 12 Juli Die Goawe I—Rode I 5—1 Die Gouwe IIRoda II 51 NATIONAAL-SOCIALISME EN TECHNIEK Een rede van Werner Eaitz In een door den Natianaal-Socialisti- schen Bond voor ide Duitsche techniek georganiseerde bijeenkomst van Duitsche en Nederlandsche genoodigden heeft Za terdagnamiddag in het gebouw Kneuter- dk 20 te 's-Gravenhage, Reichamtleiter Werner Daitz uit Berlijn gesproken over „Nationaal-Socialisme en techniek". Wij leven, zoo zeide sprekerf thans aan het ejnde van een vierhonderd] arige periode, waarin Europa, na de bronnen in het Oosten van eigen werelddeel te hebben prijsgegeven, zijn levensruimte in Noord- en Zuid-Amerika meende te moe ten zoeken. De emigratie uit Europa in die vier eeuwen heeft er toe geleid', dat geheele geslachten van Noord-Euro peanen, Noord-Amerikanen en van Zuid- Europeanen, Zuid-Amerikanen zijn ge worden. Allerlei biologische vermengin gen zijn daarmede gepaard gegaan, doch tevens zijn er vele conflicten en ontaar- dingen uit geboren. Tot ongeveer 1500 leefden vier g.rooté menschenrasgroepen paar verhouding vre dig jegens elkander de gele rassen in Oost Azië (thans 860 millioen inwoners), de bruine rassen in de Indische en Ma- leische gebieden (thans 530 millioen zie len), de blanke rassen van Gibraltar tot den Oeral en van de Noordkaap ,tot de Middel'landsche Zee (thans 550—560 ntil'l.) en de zwarte rassen in Afrika (thans 180j millioen). Zij 'konden hun levensruimte niet blijvend verlaten, zonder den prijs der ontaarding te -betalen. De verbetering der scheepvaart bracht daarna verandering in deze rassenver houding. Engeland, dat van omstreeks 600 tot 1500 nauwelijks eenige rol had gespeeld, behalve die der piraterij, werd als voorpost van het Westen een groote mogendheid, die tot British Empire uit groeide. J In de laatste vier eeuwen heeft Europa zijn welvaart voor een belangrijk deel meenen te moeten zoeken in den invoer van grondstoffen en den uitvoer van eindfabrikaten. De wereldoorlog van 1914—1918 heeft daaraan een einde ge maakt. Ten einde Ide bronnen van het oude Europa weer open te leggen er zijn thas 200 millioen zielen meer dan om streeks het jaar 1500 In dit werelddeel strijden Europa's beste zonen aan het Oostelijk front. Amerika maakt een periode door, welke te vergelijken is met de vlegel jaren van kinderen, die zichzelf over schatten en hun ouders (onderschatten. - Doch intusschen worden twee nieuwe wereldruimten ingedeeld: Noord-Ameri'ka voor de vroegere Noord-Europeanen en Zuid-Ameri'ka voor de vroegere landver huizers uit Zuid'-Euiropa, zoodat de we reld dan zes groote levensruimten kent. Spr. verwacht -evenwel, dat de rekening van die wereldrevolutie nog aangeboden zal moeten worden. De techniek heeft tot taak alle bron nen ten bate der volkeren dienstbaar te maken en wat Europa betreft hebben wij :nog de beschikking over enorme wa tervallen, o.a. in Noorwegen, die als ener giebronnen kunnen- worden gebruikt. Daarvoor zal worden gezorgd. Ook uit de beweging der lucht kan nog veel ener gie worden geput. Volgens den regel, dat éiengene het -land1 toebehoort, die het zelf bewerkt, heeft ook de techniek in Europa tot taak, de voorziening In de levensbehoeften van dat werelddeel naar haar beste krachten te bevorderen De nieuwe ordening brengt ongekende mogelijkheden. Duitschland en Italië zijn voorgegaan in deze ordening, zij hebben daaraan hun leidende taak ontleend. De Führer van het Duitsche Rijk heeft zijn volk de levenswet als grondwet voor gehouden en 'dit volk, toen het door den wereldoorlog lijdende was geworden, doen weten, dat het voornamelijk pp zelfgenezing was aangewezen. In 1932 drukte op het Duitsche Rijk een ondraaglijke schuldenlast, terwijl ze ven millioen zijner ingezetenen werkloos waren. Het is aan den Führer te danken, dat aan dien onhoudbaren toestand een einde is gekomen en, dat er thans arbeid voor allen is. Het nationaal inkomen is sinds de machtsoverneming door den Führer ongeveer verdrievoudigd, terwijl ondanks den aan Duitschland opgedron gen oorlog het volk zijn koopkracht heeft behouden. De Führer, zoo einidigde spr., heeft voor het oude Europa nieuwe grondsla gen gelegd en .hij' is niet slechts de groot ste Duitscher doch tevens de grootste Europeaan. Die Gouw* III—Bod» III 11 Strandvogels IVitesse I 1—8 Strandvogels IIVitesse II 0—3 Strandvogels IIIVitesse III 12 Het programma voor deze week luidt: Maandag 13 Jali Afd. R. 3e klasse A. DSB IIIVitesse III (kwart voor 9) Dinsdag 14 Jali Afd. A. 3e klasse. Reneise: Strandvogels IVZwaluwen III (9 nar) Afd. B, le klasse. Ziarikzea: Rast Roest ID.S.S. I (halt 9) 3e klasse EL Noordgouwe: Die Gouwe IV—H.D.8. II Woensdag 15 Jali Afd. A. le klasse. (9 uur) Soharendijke: Zwaluwen IRapide 1 (half 9) Afd. E. 3e klasse A'. Nieuwerkerk: D.S.S. III—Die Gouwe III (kwart voor 9) Rust Roest III—Zeva. Heden (Maandag)evond te half 9 spee'lt Rost Roest III in het Sportpark Bannink een vriendschappelijke» wedstrijd tegen Zeva. Ongetwijfeld xnlien de roodzwarten revanohe willen nemen voor de nederlaag van vorige week, zoodat het aan spanning niet zal ontbreken. Olllcieele mededeelingen De Provinoiale Voedseloommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat er miasohien wel kanB bestaat, dat er nog een kleine hoeveelheid benzine (geen donkere olie) beschikbaar zal worden gesteld voor het maaien. Om hiervoor een aanvraag in te dienen komen alleen in aanmerking telers die a. Over een eigen traotor-binder be. schikken b. daarover niet bèsohikken, dooh die er op aangewezen zijn om hun graan door een loondorsoher met een trao? torbinder te laten maaien. Voor beide oalegoriën geldt bovendien, dat zij alleen dén mogen aanvragen, wanneer zij geen overeenkomst hebben gemaakt met een generator-hoader en wanneer er geen kans bestaat, dat hun graan zonder gebruikmaking van benzine gemaaid kan worden. Aanvraagformulieren (P 1. of B l.)zijn uitsluitend verkrijgbaar bij den P.B.H. (voorna. Dietrietsseoretaris) en moeten daar ter plaatse, uiterlijk 15 Juli worden in gevuld. Aanvraagformulier persdraad De Provinoiale Voedseleommissaris voor Zeeland maakt bekend, dat een dezer dagen aan allen, die volgens de gegeven# van de P.V.O. in het bezit sijn van een draadpers, een aanvraagformulier voor vergunning tot het inkoopen en/of ge bruiken van persdraad voor het persen van stroo, hooi of gras, ie toegezonden. Zij, die inmiddels nog een draadpers hebben gekregen, dooh geen aanvraag formulier voor persdraad hebben ontvan gen, kunnen dit alsnog verkrijgen bij den P.V.O. voor Zeeland, Afd. Motorbrandstof, Go se. De aanvraagformulieren moeten volledig ingevuld, liefst p o., uiterlijk voor 30 Juli a.s. aan bovenvermeld adrei worden ingezonden. Inschrijving van rassen in het Centraal Rassenregister De Raad voor het Kweekerereoht (e 's-Gravenhage, ingesteld krachtens het Kweekersbesluit 1941 (Verordeningenblad No. 8/1942) brengt het navolgende ter kennis van belanghebbenden 1. Aanvragen tot inaohr\jving in het Oentraal Rassenregister van rassen van landbouwgewassen, die voorkomen op de achttiende beschrijvende rassenlijst voor landbouwgewassen, uitgegeven door het Instituut voor Plantenveredeling, verbon- dien aan de landbouwhogeschool te Wa- geningen, of die op 26 Juni 1942 bij dat Instituut in beproeving waren, moeten bij den Raad voor het Kweekerereoht worden ingediend uiterlijk 26 Jnli 1942, behoudens mogelijkheid van verlenging in bijzondere gevallen en omstandigheden. 2. De onder 1 bedoelde termijn is door den Raad tot een nader te bepalen tijdstip verlengd voor alle voederbieten rassen, die op 26 Juni 1942 bij het Instituut voor Plantenveredeling in beproeving waren en niet in de Aohttiende Besohrijvende Rassenlijst voor landbouwgewassen voor komen. 3. De aanvragen moeten worden inge diend op een formulier, dat ia vijfvoud bij den Raad moet worden ingezonden. De prijs der formulieren is vastgesteld op f 0,10 per stuk< De formulieren zijn verkrijgbaar bij het burean van den Raad en worden toege- iftnden na storting of overschrijving van het verschuldigde bedrag op postrekening no. 19SU3 ten name van den Raad voor het Kweekersreoht te 'i-Gravenhage. Ver melding van aantal en nauwkeurig adres is alsdan noodzakelijk. 4. Tot nadere aankondiging is het bureau van den Raad gevestigd: Bezuidenhoutsohe- weg 30, 's-Gravenhage (Kamer 141). Tele foon 720060, (toestel 431). 5. Voor de desbetreffende beschikkingen wordt verweien naer de Nederlandsche Btaatioourant van 24 Juni 1942, no, 120.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 3