Uit Stad en Provincie Lotion Malwida 31 ROMMEL'S NIEUWE TACTIEK IN EGYPTE Voorloopig geen nieuwe groot© ontwikkelingen In Noord-Afrika schijnt Rommel een nieuwe tactiek bij de stellingen bij EI Alamëin toe te passen, zoo schrijft de militaire medewerker van het DNB. Hij wil blijkbaar In dit gebied het gros van het Britsche leger binden, ten eerste om vast te stellen, wat Auchinlek nu eigenlijk nog in het veld kan brengen:, ten tweede echter ook; om zelf de be slissing van den volgenden zet in han den te houden. Op schitterende wijze wordt hij daar bij ondersteund door de vérziende oogen van* zijn verkenningseskaders. Van To- 'broek tot deze stellingen ligt een lange woestijnweg achter de Duitsche en Ita- liaansche troepen, die evenwel korter is dan die van Syrië en Palestina naar El Alamein. Daar Rommel zijn beslissin gen steeds naar gelang van het verloop van "den strijd néémt, zal men hier voor eerst nog niet met groote nieuwe ont wikkelingen tc rekenen hebben, tenzij dat Auchinleck zich genoopt voelt ter vaststelling van de voornemens van den Duitschen maarschalk, uit Zuiver defen- sief oogpunt tot z.g. voelmgsoperqties over te gaan. De Britsche kapitein Lloyd Bottom, die bij de gevechten in Noord-Afrika in ge vangenschap1 geraakte, heeft verklaard, dat de Amerikanen bij den strijid een derde van hun pantserwagens verloren hebben, daar de Duitschers hen in snel heid en vuurkracht overtroffen. De res ten der Amerikaansche .pantserwagens willen zich in de woestijn verborgen houden, waar zij niet zoo snel door Rom mel ontdekt worden, om op een later tijdstip in den strijd geworpen en wor den. Naar uit Cairo gemeld wordt, is in de geheele Egyptische industrie een al- gëmeehë staking uitgebroken. De Egyp tische minister van Sociale Zaken, Ab'del Hakk, heeft de arbeiders aangespoord, om vóór Dinsdag den arbeid te hervat ten, anders zal de regeering de arbei ders dwingen, naar hun werkplaatsen te rug te keeren. Weigering om te arbei den zal dan gestraft worden. Dé Britsche opperbevelhebber, Stone, heeft, aldus meldt het DNB uit Berlijn, verklaard, dat het Britsche leger iedere voetbreed gronds van Egypte Zal verde digen en voornemens is, van iedere Egyp tische stad een versterkte stelling te ma ken. Hij voegde hiëraan toe: Wanneer Rommel er in zou slagen, in de vrucht bare gebieden van Egypte binnen te dringen, Zou hij er niets dan ruïnes vinden. Deze' verklaring bevestigt, naar men. in Duitsche politieke kringen verklaart, de mededeeling, dat de Engelschen wei geren Cairo tot open stad te verKlaren. Er bestaat thans geen twijfel meer aan, dat de Britten in Egypte, precies als in Oost-Azië, de methode der verschroeide aarde denken toe te passen. De verkla ring van generaal Stone is derhalve met bijzondere belangstelling ontvangen, daar zij op onweerlegbare wijze reeds thans de verantwoording voor eventueele ver woestingen vastlegt. Stefani meldt uit Ankara, dat het ci viele verkeer tussehen Palestina en Egyp te reeds acht dagen geheel stilgelegd is. Op eenige belangrijke wegen in Egypte is ieder particulier verkeer verboden. In de Noordelijke IJsZee werden, naar het DNB van militaire zijde verneemt, de overblijfselen van het zwaar geteisterde Engelsch-Amerikaansch konvooi door Duitsche gevechtsvliegtuigen .opnieuw ach tervolgd. Een groot ideel reeds bescha- idigde koopvaardijschepen werd opnieuw zwaar getroffen. Tengevolge van het slechte zicht konden ide Duitsche vliegers alleen branden op de schepen constatee- ren. SS 33*** Uw gedrag ztij het beste voorbeeld voor het gedrag van anderen. DE LEVENSADER VAN EGYPTE Achttien millioen menschen danken hun leven aan de Nijl Verschillende berichten wijzen er op, dat het Engelsche hoofdkwartier te Cairo plannen heeft om bij een verder opruk ken der Duitsch-Italiaansche strijdkrach ten' de waterwerken van den Nijl te vernielen. Zou dit gebeuren, dan wordt het; geheele Egyptische vólk aan den hongerdood prijsgegeven. Van] de Atlantischen Oceaan tot de zoutsteppen van Iran strekt zich een troosteloos onvruchtbare iwoestijn uit. bla kerend onder de heete zon, geteisterd door gloeiende zandstormen. Op enkele plaatsen wordt de eentonigheid der ein- delooze zandvlakten gebroken door klei ne groepjes boomen in de ver uiteen liggende oasen, waar het hier zoo zeld zame water uit den bodem borrelt^ Slechts bij het stroomgebied van de Tigris en Euphraat, door de Roode Zee en bij het Nijldal wordt de woestjjh- gordel over zijn geheele breëdte onder broken. II! Het is geen wonder, dat de Nijl in het grijze verleden goddelijke vereering genoot, want alleen door de voor dien tijd zoo wonderbaarlijke jaar- lijksche overstroomingen kon het rijk der Farao's ontstaan, kon Egypte de korenschuur der oudheid worden. In! het stroomgebied van de Kongo ontspringt de Behr el Dzjéb'el (Witte Nijl) vloeit door het Victoria- en het Albertmeer, aanzwellend door- talrijke zij rivieren, naar het Noorden, om Zich bij Khartoem met dep in het Abessinische hoogland ontspringende B.ahr el A'Zrek (Blauwe Nijl) te vereenigen. Na de At- bara opgenomen te hebben, stroomt de Nijli over een afstand van b'ij'na 3000 K(m, verder door de Nubische en de Sahara woestijn naar de Middellandsche Zee. Slechts zoover het Water van de stroom! in het woestijngebied reikt is plantengroei en dus menschelijk leven mogelijk. Wanneer in tropisch Afrika de zware equatoriale regens neervallen, zwelt de Nijl, vooral door het Water van de Blau we Nijl, geweldig op. Bij Assoean be draagt het verschil tussehen de hoogste en de laagste waterstand niet minder dan 15 meter, bij Cairo ruim 5 meten! In de bloeitijd van Egypte werd in de periode van Augustus—September het ge heele Nijldal door de bruisende, 'slibrijke watermassa's overstroomd, zoodat het dal na de terugkeer van de rivier in 'Zijn: natuurlijke bedding met een vruchtbare, vochtige humuslaag bedekt was. Indien de overstrooming een enkele keer uit bleef, heerschte hongersnood in het land. Thans worden de watermassa's door groote stuwdammen in wate'ib'ekkens ver zameld en door kanalen en pompen over het. land verspreid. De grootste stuw dam is de 1?5 meter hooge Assoeandan\ die 5500 millioen kubieke meter water in het daarachter liggende bekken kan verzamelen. In totaal kunnen de stuw dammen nietminder dan 15000 millioen kubieke meter water in reserve houden.1 Wanneer de «dijken en waterpompen verhield worden, kan een groot gedeelte van het thans vruchtbare Nijldal geen water ontvangen, waardoor het van cul tuurland tot woestijn verdort, met alle gevolgen voor de ongelukkige Egypte- naren. Twee Grieksohe visschers, die met een zeilboot bij Kreta vischten, hebben een verwoed gevecht met een haai gevoerd. Reeds hadden zij een flinken vangst bin nengehaald eh maakten zich gereed voor den terugtocht, toen plotseling een zeer groote haai opdook. Het dier wierp zich met alle jkracht tegen het bootje. De visschers trachtten de meer «dan zes meter lange haai met de riemen af te weren. Tevergeefs echter. Reeds stroomde het water door een gat naar binnen, toen een bewaikingsvaartuig verscheen. De haai schrok van ihet motorgeruisch en vluchtte, zoodat de visschers nog ge red konden worden. GEVOLMACHTIGDE VAN DEN ARBEID De nieuwe wet ter ordening van het sociale leven De centrale persdienst van het N.A.F. schrijft: De contouren der nieuwe sociale ontwikkeling teekeneri zich af. Het gaat hier niet om een hervoffningsproces, maar om het scheppen van nieuwe vormen. Wij geven hier de meening van den leider van het Nederlandsche Arbeidsfront over de komende wetgeving ter ordening van het sociale leven. In die wet wordt het bedrijf of de onderneming gezien als organische en organisatorische eenheid, welke in de verhouding tussehen werknemer en werkgever tot uiting moet komen. Beider verantwoordelijkheid en beider rechten en verplichtingen zuilen ten nauwste verband houden met het hoo- gere belang, dat door beide groepen in en door het werk moet worden gediend n.l. de eenheid en gezonde ontwikkeling van de Nederlandsche volksgemeenschap. Daarom zijn de onderscheidingen werk nemer-werkgever, welke op tegenstellin gen wijzen, die bij de vervulling van deze taak remmend kunnen werken, door dé komende wet niet alleen in naam, dpch ook in wezen terzijde gesteld. Dit brengt geen bevoogding van den. bedrijfs leider mede, veeleer wordt de verant woordelijkheid grooter, doch tevens is het karakter van de verantwoordelijkheid geheel veranderd, dus gericht-.op bet. welzijn van het geheele bedrijf ien in het bijzonder op het welzijn van allen, die in het bedrijf werken en als zoo danig als volwaardige medewerkers zijn te beschouwen. Dit 2ijn verplichtingen, welkede bedrijfsleider ten volle heeft te aanvaarden, doch waartegenover zijn rechten ook ten volle gewaarborgd zul len zijn. Doch niet alleen voor de afzonderlijke bedrijven, ook voor het bedrijfsleven als- geheel zal de onverbrekelijke eenheid tot uiting komen. Om dit te bereiken zal een Gevolmaeh- tigdë voor. den Arbeid ingesteld wordien om dit bedrijfsleven als geheel te orde nen, opdat het zijn taak in dienst van de Nederlandsche volksgemeenschap naar, beboeren zal kunnen verrichten. Het Nederlandscbë Arbeidsfront zal ge heel in overeenstemming met zijn taak en als de ^wordende organisatie van alle Nederlandsche werkers bij deze ordening mede een belangrijke bijdrage hebben te leveren voor de verzorging van alle wer kers in den ruimsteri zin het het woord. Om aan- het geheel een hecht funda ment te verleenen, zal bovendien een Raad van Deskundigen den Gevolmach tigde terzijde staan. Van dezen Raad van Deskundigen, die vopr de helft uit be drijfsleiders, en ^voor de helft uit de andere medewerkers uit de bedrijven zal worden gevormd, kan wordén verwacht, dat hij in goede samenwerking de belan gen van allen, die in het bedrijfsleven een taak vervullen,1 behartigt en daar mede de belangen van het geheele volk. JU -"gas VERSCHILLENDE BERICHTEN Weekend in warenhuis Het moet prettig logeefien zijn in „De Bijenkorf" te Amsterdam, zóó prettig zelfs dat de dief, die van de accommo datie van het warenhuis gébruik maakte, zich Maandagochtend versliep;... met alle gevolgen van dien. Zaterdagmiddag moet de man zich, voor een zorgeloos weekend, in het wa- renhuis hébben laten insluiten. Hij heeft zich te goed gedaan aan diverse ver snaperingen en levensmiddelen. Wanneer de contróle kwam verstopte hij zich on der een canapé. Het eigenaardige is, i merkt het Hdbl. op, dat de bewakers nog een oogenblik op deze canapé heb ben zitten praten en dat de hond 'dien* zij bij zich hadden van geen enkel teei ken van onrust blijk gaf. In den loop! f van Zondag heeft de logé van het wa renhuis uit de kofferafdeeling 2 koffers genomen, deze gevuld met textielgoe- te drinken. Komen jullie gauw, het is hier recht tegenover. I Ach. meneer Carlsberg, smeekt Mar ga: met een benauwd gezicht, wilt u mij excuseeren? Ik voel me wat ver moeid en ik kan best alleen met de tram terug gaan. Onmogelijk! Meneer Carlsberg schudt zoowel z,ijn hoofd als de paraplu, zoo dat de druppels in 't rond spatten. Ik heb meneer Hofrichter juist verteld, dat we een charmante landgehoote van hem in ons midden hebben. Kom gauw, kin deren, mama is er al. En hij verdwijnt, even haastig als hij gekomen is, in den stroom' der zich huiswaarts spoedende menschen. Wederom ziet Marga zich genood zaakt tegenover zooveel vriendelijkheid de wapens neer te leggen en gelaten volgt zij Tora, die in haar lénge avond japon over de natte straat glipt, in afwachting van de verschrikkelijke din gen, die komen zullen. In Hotel Esplanade is een kleine zaal gereserveerd, waarin reeds verschillende groepjes menschen in een levendig ge sprek gewikkeld zijn- Meneer Carlsberg komt de beide meisjes tegemoet en brengt haar naar Egon Hofrichter, die door een aantal bewonderaars omringd is. Mijn dochter Tora, stelt meneer Carlsberg voor- Maak eens netjes een deren, ze voorzien van labels, uit het kantoor haalde en daarop, zon der blikken of blozen vermeld: „Wordt Maandagmorgen afgehaald door(volg de de naam van den logé). Des avonds,' heeft de vrijpostige gast ziéh echter zoo te goed gedaan aan diverse spijzen en dranken, dat hij zich 's morgens vol komen verliep. Het personeel trof hem snurkend op de canapé aan. Hij is nu: te gast op het politiebureau; zij het min der vrijwillig. ZIERIKZEE. Aan de Slagersvakschool te Utrecht slaagde dezer dagen voor het diploma Valkbekwaamheid en Algenveene handelskennis, de heer C. Quist alhier. DREISCHOR. De heer P. J. M. van Dijké slaagde vorige week te Utrecht voor .het vakexamen aan de slagersvak- school te Utrecht. OUD-VOSSEMEER. In de plaats van dhr. A. C. Hartog is benoemd tot ad ministrateur der Brandstoffencommissie Tbolen, dhr. P. M. Plouvier te Bergen- op zoom. j -- Burg. Stand over- Juni. Geboren: Maria Louisa^ d. v. J., Boonman en J. J. M. G. Hiel; Cornelia, d. v. L. Haver- mans en A. C v. LoenhoutMaria Adxiana Dimphna, d. v. P. A^ Mees en A. C. Reychler; Engel Leendert, z. v. H. J Duine en T. A. Bentschap Knook; Wil helmus Anlhonius, z. v. C. A. Boogaart en J. Theuns. Loo pder bevolking. Ingekomen: K. L. v. Nieuwenhuijzen van Poortvliet; J. M. E, Kunst van Bergen op Zoom; P. J. Droogers van Waarder. Vertrokken: P. W. Goedegebuure naar St.-Annaland. SCHERPENISSE. Onlangs verloor hier iemand zijn tabakskaart, wat voor hem een ramp was. Alles werd in het werk gesteld om het vermiste terug te krij gen, doch de kaart kwam niet terecht, totdat bent dezer dagen de kaart per post werd toegezonden, geheel ontdaan van de bonnetjes. Burgerlijke Stand over Juni. Gebo ren: Neeltje, d. van P. Poot—Potter] Gehuwd: H. A. v. d. Kreeke, 20 en.' C. van DoeZelaar, 20 jOverledenP. A. Hartog, 10 j. Ingekomen: J. M. Tichem uit Bréda; M. G. Oudesluïjs en J. H. Oudeslüijs uit Den Haag. ST.-MAARTENSDIJK. Benoemd tot dijk graaf van den Nieuwe-Annex-Stavenisse- polder, L. Groenewege Cz., uiterlijk tot het einde van het zittingsjaar, waarin hij zeventig jaar zal zijn geworden. Winterhulp Nederland In de periode van 22 tot en met 27 Juni werd in1 totaal f86118 38 aan giften ontvangen ten bate van Winterhulp Ne derland, w.o. f 1000 van N.N. te Zierikzbe Duitsche gevechtsvliegtuigen hebben ook eergisteren, naar van militaire zijde verluidt, ide gewapende verkenningen boven het zeegebied van het Britsche eiland met goede uitwerking voortgezet Verkenningsvliegtuigen namen waar, dat de aanval op Middlesbourgh zware schade in deze stad heeft veroorzaakt. Groote rookwolken hangen nog boven dit 1 aangevallen gebied. Alle vliegtuigen zijn op hun steunpunten teruggekeerd. Door bodemverbetering en ontwatering heeft Duitschland sedert 1983 ruim 600.000 H.A. nieuw cultuurland gewonnen. Doot beteren watertoevoer kon 17.000 H.A' woeste gronden in vruchtbaar akkerland veranderd worden, door indijking 70.000 H.A., terwijl doo;r reguleering van rivie ren 139.800 H.A. bruikbaar werden ge maakt. Draineering leverde 120.000 H.A. op en ontwatering met open greppels zelfs 170.000 H.A. Elk jaar werden ruim i 220 millioen manie voor dit werk uitge geven, rëverance mijn kind, een zoo beroemden kunstenaar zul je niet weer zoo spoedig de hand drukken. En 'dat is onze lieve Duitsche logée, juffrouw Marga Faust, de zuster van een mijner beste vrien den, den directeur van de Faust fa- brieken. O, neemt u me niet kwalijk neemt u me alstublieft niet kwalijk, zegt Marge met een vuurrood hoofd in gru welijke verlegenheid. Tegelijkertijd maakt ook Egon Hof richter een bijna verschrikte buiging en ook op zijn gezicht teekenen zich twee roode vlekken af. —Ach, juffrouw Faust, ik mag ik moet u itiijh excuses aan bieden ik had er geen idéé van. Het is een ietwat raadselachtige scène en vermoedelijk zouden zij beiden nog een poosje zoo hulpeloos tegenover el kaar hebben gestaan, als mevrouw Carls berg niet met een paar conventioneele woorden de situatie gered had en een gesprek was begonnen, waardoor het Marga mogelijk werd gemaakt zich met Tora, die ze ongegeneerd bij haar arm met zich meesleepte, tot bij de achterste groep in de zaal terug te trekken. Tora's lichte, grijze oogen staren haar verbaasd-vragend aan, maar vóór Marga nog eenige opheldering vermag te geven, treedt een correct gekleede heer met .grijs haar op haar toe en zegt buigend: Wanneer verduisteren? Heden (Donderdag): zon onder 22.01. Morgen (Vrjjdag) zon op 5.29; zon onder 22.00. Tussehen zonsondergang en zonsopgang moet worden ver duisterd. Maan op 3 34, onder 19 15 Nieuwe maan Maandag 13 Juli Eerste kwartier Dinsdag21 Juli Volle maan Maandag 27 Juli Laatste kwartier Dinsdag i Aug RADIO-PROGRAMMA Vrffdag JO Juli HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten8.15 Gewijde mu ziek, opn.; 840 Gram.; 9.15 Voor de huis vrouw; 9.20 pram,; 11 Voo;; de..kleuters; 11.20 Bertus van Dinteren eh zijn orkest; 12 Theo Uden Masman en zijn dansor- 'kest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Ensemble Willly Kok; 14 De Arnhemsche Orkest Vereeni- ging; 16 Bijbellezing; 16.20 Het Zeppa- ronijkwartet; 17.15 BNO: Nieuws-, zake lijke- en beursberichten17.30 Als ik eens winkelmeisje werd?; 17.45 Pianovoor dracht; 18.15 Gram.; 18.30 Neerlands stem van het Oostfront; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Bianen- Iandsch zakelijk praatje; 19.05 Duitsche taalcursus; 19.30 Amusementsorkest; 20.15 Vrijüagavojidcabaret; 21 Gram.; 21.25 Het wekelijksch sportpraatje; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met ide studio be schikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gram.; 8.45 Omroeporkest en solisten, opn.; 9.45 Gram.; 10 Morgenwijding10.15 Gram.; 10.40 Het Amsterdamsehe Kunsthuis; 11 Orgelconcert; 11.30 Viool en piano; 12 Orgelconcert en zang; 12.45 BNO:Nieuws- en zakelijke 'berichten13 Mest- en gier- aanwending; 13.15 Tussehen de bedrijven, gevarieerd programma15 Vooride vrouw; 15.45 Sylvestre Trio; 16.45 Gr.; 17 Als je verre reizen doet; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- ,en beursberichten; 17.30 Melodisten18.15 Reportage; 18.30 Gev. programma; 19.30 BNO: Nieuwsbe richten; 19.40 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden; 19.50 Spiegel van tien dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Holland's political1 aspects"; Voor de Radio-Centrales: gram.; 20.15 Klarinet, altviool en piano; 21 Landmans Lust; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten 22 BNO: Leidende staatslieden schrijven 22.10 Avondwijding; 22.15—-24 Zie Hilver sum L RADIONIEUWS Vrydag 10 Juli Ernstige muziek. De Arnhemsdhe Orkestvereeniging geeft om 14 uur Hilversum I een concert onder leiding van Marinus Adam met medewerking van B,ertus Bakker (fluit) die Mozarts Fluitconcert in g. Gr. t. ten gehoore zal brengen, benevens (Ode lette) van St. Saëns. Het orkest voert werken uit van H. Andriessen, Beetho ven en Haydn. Godsdienstige uitzending door ds. R. J. Aalberts te Hilversum. Van 22.1022.15 Hilv. II Avondwijding. Land en volk. Over de Zender Hilv. II wordt in den serie: Landmans Lust van 21—21.30 uur het hoorspel b'oerenvolk uitgezonden. Dit hoorspel, bewerkt naar de roman van Ejeström mag ik de eer hebben u aan tafel tegeleiden Nog voor dit uit den loop van het gesprek blijkt, weet Marga, dat dit eên lid van de firma Ejeström A. G. is en er zou dus wel van een zeer gelukkig toeval kunnen worden gesproken, ware het niet, dat bij het zich ontwikkelende 'en van haar kant voorzichtig en diplo matiek geleide gesprek, haar aandacht voortdurend wordt afgeleid door het feit, dat Egon Hofrichter schuin tegen over haar zit en haar herhaaldelijk ter sluiks gade slaat. Had ik nu dien stommen bril maar niet thuis gelaten, denkt Marga verbit terd. Nu verbeeldt hij zich misschien nog, dat ik mezelf geweldig knap vind. En plotseling voelt ze zich in haar laag uitgesneden avondtoilet allerminst op haar gemak. Meneer Ejeström ontpopt zich als een aangenaam causeur, die Duitschland goed blijkt te kennen en na eenige vleiende opmerkingen in het algemeen, al spoedig ook op het Duitsche zaken leven te spreken komt. Ik kan u wel zeggen, verzekert meneer Ejeström, dat de organisatie van vele bedrijven mijn oprechte bewondering heeft opge wekt en dal ook in onze branche (Wordt vervolgd^ Feuilleton 44 Roman van Else Wernecke En nu speelt Egon Hofrichter daar vlak voor haar en Marga staart star en benepen op haar programma, dat haar geheele aandacht in beslag schijnt te nemen. Van louter zenuwachtigheid hoort ze! van de eerste nummers heelemaal niets. Dan echter krijgt de muziek de overhand en het lijkt wel, of Egon Hof,- richters spel rijper en ernstiger is ge worden. Een oogenblik denkt ze,- dat ze zich dit maar verbeeldt, maar de samen stelling van het programma wijst er toch ook op, dat de kunstenaar veel minder voorkeur schijnt te hebben voor de vir tuositeit, die vroeger bij Zijn optreden' zoo sterk domineerde. Marga vergeet althans tegen het einde van het concert de min of meer pijnlijke positie, waarin ze zich bevindt en is eéht onder den' indruk. De Carlsbergs blijven natuurlijk tot het allerlaatste, toegiftje, dat het, op luid ruchtige wijze van zijn waardeering blijk gevende auditorium opeischt. Merkwaar dig, zoo ongelooflijk enthousiast die, ge woonlijk toch zoo nuchtere Denen kun nen zijn. En in deze toegiftjesonder scheidt Hofrichter zich weer door Zijn verbluffende techniek en allerlei heksen- toeren'. Maar eindelijk, eindelijk zit Marga dan toch weer naast Tora in de blauwe sportcabriolet, waar het gevoel van vei ligheid nog schijnt te worden geaccen tueerd door den stroomenden regen die op de kap en tegen de voorruit klettert. Gaan we nog niet, Tora? vraagt Marga nerveus. De Deensche echter schudt ontkennend het hpofd. We moeten nog op Papa wachten, zegt ze," onafgebroken haar blik gericht houdend op den uitgang van het concertgebouw, waardoor de bezoe kers nog steeds naar buiten stroomen. Eindelijk duikt ook meneer Carlsberg op, maar in plaats van zich naar zijn eigen wagen te begeven, stevent hij, een omvangrijke paraplu boven zijn hoofd balanceerend, regelrecht op de blauwe cabriolet af en tikt tegen het portierraampje. Kom er uit, kinderen. We hebben zoojuist Egon Hofrichter ge sproken hij bleek mama nog te ken nen en hij heeft ons allen en nog een paar vrienden uitgenoodigd in Hotel Esplanade een glas champagne met hem

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2