Lotion Malwida 31 N.S.D.A.P. EN N.S.B. TE BREDA BIJEEN Uil Stad en Provincie I I RADIO-PROGRAMMA Donderdag 2 Juli HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Amusements orkest 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 9.45 SaLonorkest (opn.); 10.30 Zang* met pianobegeleiding; 11-VoQr de kleu ters; 11.20 Pianovoordracht; ca. 11.45 Gram.; 12 Theo Uden Masman en zijn dansorkest: 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Me- lodisten; 1$ Zang, fluit, clavecimbel en piano.; 15 Kurt Hohenberger's orkest (op namen); 15.30 Voor de zieken; 16 Zon dag 19 van deii Heidelbergschen Cate chismus; 16.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 17.15 BNO: Nieuws- zake lijke- en beursberichten; 17.30 Gram.; 18 Van stok en bal; 18.15 Melodisten; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: De wereldeneening uit vreemde kranten; 19.05 Omroep-Symphonie orkest; 20.05 Voor dracht voor 2 piano's20.45 Componisten- spiegel; 21 Omroep-Symphonie orkest en solist; 21.35 Gram.; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Gram.; van ,22.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken: 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Zang met piano begeleiding; 10.40 Voor de vrouw; 11 •Gram.; 11.20 Gerard Lebon en zijn or kest; 12 Ensemble Willy Kok; 12,45 BNO: Nieuw»- en zakelijke berichten; 13 Landstand; 13.15 Orgelconcert; 13.40Voor dracht: 14 Klaas van Beeck en zijn or kest (opn.); 15 Vooir de vrouw; 15.30 'Viool en piano; 16 Sylvestre Trio; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Varia, gevarieerd programma; 1830 Aziatische Havensteden; 18.45 Grant; 19 Hier W.A.; 19.15 Gram.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Wat Nederland schrijft; 19.50 Spiegel van den dag; 20 Muziek voor oor en hart, met orkest en solisten, in termezzo: Het Gordijn gaat open; 21 Brandende kwesties; 21.15 Orkest Ma- lando en solist; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 BNO: Militair overzicht22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. RADIONIEUW S Donderdag 2 Juli Ernstige muziek. Zie het opgegeven programma op Woensdag. Godsdienstige uitzendingen. 10—10.15 uur Morgenwijding (Hilver sum II); 22,10—22.15 Avondwijding (Hil versum II). Voor de Jeugfd. Om 16.45 uur zingt het Omroep Kin derkoor o.l.v. P. Jakma over Hilversum I Land en volk. Om 13 uur (HilversumII) spreekt de Boerenleider van Noord-Brabant, J. P. Jansen. Sport. J. Akkerman spreekt om 18 uur over Hilversum I oyer het afgeloopen (hockey- seizoen. EEN VERKLARING VAN ROOSEVELT EN CHURCHILL na het ovorleg te Washington Naar de Franfcf. Ztg. meldt, is kort na Churchill's terugkomst in Engeland hij heeft de reis gemaakt in een Bris- tol-vliegboot, in gezelschap van Averell Harriman, Roosevelt's gemachtigde in En geland voor de leen- en pachtwet is tegelijk in Londen en Washington een communiqué gepubliceerd over de be sprekingen met Roosevelt, welke een week hebben geduurd. Feuilleton 37 Roman van Else Wernecke En als Marga dan ook dezen avond, tamelijk vermoeid en overspannen over eenkomstig hun afspraak, het stille res taurant betreedt en meneer Koekoek haar niet, zooals bij hem te doen ge bruikelijk, met een stortvloed van woor den begroet, maar* zich zwijgend en plechtig van zijn stoel verheft om haar met een ernstig gezicht de hand te druk ken, dan weet Marga, dat de bom al gebarsten is. Wel, meneer Koekoek, vraag't Marga zoo onschuldig en opgewekt mogelijk een memsch kan zich nu eenmaal vergis sen, vooral wanneer hij zoo prikkelbaar is hls Marlgfa nu! hoe staat het met onze aangelegenheid. Wanneerkap ik vertrekken? - U vertrekt heelemaal niet, antwoordt meneer Koekoek, kort en bondigf. Marga onderdrukt met moeite een nij dige vraag en verzamelt alles, wat zij nog aan energie, bezonnenheid en diplo matie in zich heeft. Want eerst nu schijnt de strijd te zullen ontbranden Het communiqué heefteden vorm van een persoonlijke verklaring van de beide staatslieden en legt ondanks den aan moedigenden slotzin op tamelijk opval lende wijze de moeilijkheden van den toestand van het oogenblik, alsof het de volken voor overdreven hoop ten aanzien van de naaste toekomst waar schuwen. Met sterken nadruk wordt het scheepvaart-probleem op den voorgrond geplaatst. Nadat ter inleiding verklaard is, dat de besprekingen zich hebben uitgestrekt tot alle belangrijke problemen van den oorlog, die de vereenigde naties op alle continenten en' zeeën voeren, hebben uit gestrekt. zegt het communiqué: „Wij heb ben ons ten volle rekenschap gegeven, van onze nadeelen en van onzev voor- deelen. Wij onderschatten de taak niet. Wij hébben onze besprekingen gehouden, terwijl wij ons de macht en de hulpmid delen van ohze vijanden ten volle voor oogen hielden". M t\ Het onderzoek van de wapenproductie leverde teen optimistisch beeld; deze pro ductie heeft weliswaar den hoogsten stand nog niet bereikt, maar zij* nadert dien snel en systematisch. Een geheele alinea is gewijd aan het probleem van de tonnage: „Als gevolg van de verre uitbreiding van den oorlog over alle deelen der wereld,vormt het transport der strijdkrachten, van het materiaal en- van de ravitailleering een belangrijk vraagstuk voor de' vereenigdg naties. Terwijl de duikbootoorlog van de spil talrijke vrachtschepen blijft vernietigen, wordt de productie van de werven van maand tot mfcand grooter. Men neemt aan, dat de op de conferentie beraamde maatregelen van loinze beide vloten in staat zullen steilten de verliezen aan ton nage verder te Verminderen. Vervolgens wprdt verzekerd, dat de eensgezindheid over de plannen om den oorlog te winnen, nog nooit zoo hartelijk is geweest als juist nu. Den Sovjet troepen en die van Tsjoenking "wordt hulde gebracht voor hun verzet en daar aan wordt toegevoegd, dat met de mi litaire raadgevers (diepgaande besprekin gen zijn gevoerd over de tegen Japan tot ontlasting, van Tsjoengking toe te passen methoden. Eeni wat positiever formuleering, al dus vervolgt de Frankf. Ztg. is gèkozten ten opzichte van de Sovjet-unie, hoewel van een „tweede front" niet meer uit drukkelijk wordt gesproken. De in Was hington opgestelde plannen konden om voor de hand liggende redenen niet wor den gepubliceerd, maar er kon 'worden gezegd, dat „de eerstvolgende operaties ide Duitsehe offensieve kracht van Rus land zouden afleiden". Tenslotte 'wordt, zulks, naar de Frankf. Ztg. opmerkt in tegenstelling met den militairen gang van zaken, juist ten tijde van de conferentie verklaard;, dat het totale beeld van den toestand) voor de geallieerden gunstiger is dan tijdens de vroegere besprekingen tus- schen Roosevelt en Churchill, die vorig jaar Augustus en December zijn gehouden Meer dan 1200 personen hebben de gemeenschappelijke vergadering, die het district Brabant van de NSDAP en van de NSB Zondag in gebouw Concordia te Breda hadden belegd, bijgewoond. Onder de vele eeregasten van staat, partij én weermacht bevonden zich o.a. de Orls- 'kommandant van Breda em ide gevol machtigde van dén Rijkscommissaris te 's-Hertogenbosch, Gauinspektor Thiel. Na opening en begroeting door den plaatsvervanger van den gemachtigde van den leider van 'de NSB voor Noord- Brabant, den heer Keiler, en den Kreis- inspekteur, den heer Klöpfer, heeft in de ochtendvergadering het eerst ide heer H. Kullmann, plaatsvervangend sch clings- leider der NSDAP, het woord gevoerd. H* ging de oorzaken van het huidige we reldconflict na en formuleerde vervol gens de eischen, die het natianaul-socia- lisme aan enkeling, familie en staat stelt, om de ontbinding tegen te gaan. De vormingsleider der NSB, prof. dr. R. van Gen echten, behandelde aan de hand van een reeks sprekende voor beelden, het falen van het liberalistiseh)- kapltalistische stelsel in Nederland. Spr. toonde aan, dat' bij, .den nood van het Nederlandsehe volk van groote schuif sprake is, zeer zware schuld van de zijde der vroegere machthebbers, die fouten op fouten hebben gestapeld. Het onheil, dat de kapitalisten in de maatschappij, in de familie en in den enkeling door het goud hebben gesticht, richtte het bolsjewisme door zijn gewe- tenlooze politiek aan. Uitvoerig ging spreker vervolgers de noodlottige invloeden na, die dezelfde volksontbindende krachten in het Neder landsehe volk hebben uitgeoefend. Met tal van voorbeelden uit de jongste mili taire processen illusteerde hij voorts de verwording van de weerbaarheidsge- dachite in het Nederlandsehe volk. Aan het slot van zijn uiteenzetting, die door een langdurig applaus gevolgd werd, hield hij zijn gehoor voor oogen, niet het aantal als maatstafvan succes an te nemen. Met een verwijzing naar de ont- wikkeling van ide reformatie in het eer tijds volkomen katholieke Nederland, be toogde hij met nadruik, dat al datgene, wat zich in de wereld voltrekt, de staal harde, georganiseerde wil van enkele dui zenden is, die den moed en de wilskracht bezitten alles te offeren voor hun ideaal. Kort na den middag arriveerden Haupt- dienstleiter Schmidt en ide heer van Geelkerken. Na heropening heeft de plaatsvervan gende leider van de NSB, de heer C. van Geelkerken, het woord gevoerd. Hij gat een schets van den ontwikkelings gang van de NSB tegen de verdruk king in, temidden van de geestelijke en maatschappelijke verwording yan het Nederlandsehe volk. Slechts twee jaar nationaabsocialisme thans en dan nog onder oorlogsomstandigheden hebben het volk reeds tot dat punt gebracht', dat het het oude-, niet meer terug wil. Hij stelde irn het licht, hoe ikleiin ide huidige nood; van het Nederlandsehe volk is in vergelijking met de ontberin gen, die de soldaten aan het front, ook de Nederlandsehe vrijwilligers, hebben te doorstaan. Spr. besloot de noodzakelijkheid van een hechte, 'onverbrekelijke kameraad schap met de Duitsehe kameraden in den strijd, dien Duitschlanid, voor de Ger- maansche volkeren en Europa, op leven en dood voert. Hauptdienstleitpr Schmidt sloot de rij' van sprekers. Twee jaren geleden stonden DuLtschers en Nederlanders met de wapens turn over elkaar, aldus spr., thans is in er kenning van elkanders rechten, krachten en waarden een dankbaar betreden weg gevonden voor een .onverbrekelijk ge meenschappelijk samengaan. Dit zaad zal rijke vruchten dragen. Die na ons komen, zullen eenmaal 'een groote ge meenschap vormen. Vervolgens nam Generalkommissan Schmidt stelling tegen het jodendom, waartegen hij nieuwe maatregelen aan kondigde:''zij zullen even arm daarheen terugkeeren, vanwaar ze gekomen zijn. Wie dan nog met het jodedom sympathi seert, zal op gelijken voet worden be handeld. Overal waar Duitschers ko men, zal dit probleem op dezelfde wijze worden opgelost, Spr. herinnerde er aan, dat verschei dene kerkelijke instanties aan menschen, die de nationaal-socialistische idee aan- I Tiangen, de rechten en gebruiken weige ren, welke hun van de zijde der kerk toekomen. Wij natlonaal-socialisten, aldus spr., staan op den ^grondslag van het 1 positieve Christendom en wij zullen niet toelaten, dat iemand in zijn religieuze opvattingen wordt lastig gevallen ol Tie- leedigd. Wij zijn geen anti-christenen, zooals de bolsjewisten. Het door den Rijkscommis- I sards in het leven geroepen arbeidsfront streeft naar een arbeidsgemeenschap zon- der standenwaan en 'klassenhaat. Spr. eischte ook begrip ten opzichte van. an- j dere nieuwe organisaties. „Men mag ons j niets in den weg leggen als we vrouwen j en kinderen, wien het slecht gaat, willen helpen of als we kindertehuizen op- I richten". Nadat Generalkommissar Schmijit met j betrekking tot de groenten- en aardappel- schaarschte aan zijn woord te Zeist herinnerd had en betoogd had, dat men voor den komenden winter geen angst behoeft te hebben, kondigde hij nieuwe verscherpte maatregelen tegen sluikhan delaren aan. „Hun dagen zijn geteld. Van de duizenden veroordeelden zijn er in de afgeloopen week reeds 800 in een kamp overgebracht, waar zij verplicht zijn te werken". Onder groote instemming verklaarde spr. daarop, dat het geduld voor schrij vers van smaadbriefjes aan ouders van gevallen vrijwilligers ten einde is. „Dat moet ^eindelijk eens uit zijn. Eenige van deze briefschrijvers zijn reeds gepakt. Hier geldt geen pardon. Wie een held beleedigt, heeft zijn leven verspeeld. Wij zullen steeds onze vijanden in het aan gezicht van den dood eer en". Het slot van zijn betoog was een warm beroep op zijn gehoor, de groote perspec tieven in het verschiet te zien. De bijeenkomst werd besloten met den groet aan den Fiiher aller Germanen en het zingen van de" Duitsehe en Neder landsehe nationale liederen. hoogere prijzen werden zij later weer door hem van de hand gedaan. Reeds eerder had Verwoert overalls gekocht a f 12,75, wat f3 boven den winkelprijs was. Deze overalls had hij zélf in Amsterdamsehe detailzaken inge kocht tegen den gewonen verkoopprijs en met winsIT weer verkocht. Hierdoor maakte hij zich ook al schuldig aan prijs opdrijving en maatschappefijk niet-ver- antwoorde inschakeling in het goederen verkeer. Ten slotte was bij een winkel controle te .Wëesp nog gebleken, dat dat alle voorradige goederen niet ide vereischte prijsaanduiding droegen. Dit alles bijeen genomen leidde tot voren genoemde veroordeeling, waarbij publi catie werd gelast. WINKEL GESLOTEN Sluikhandel in textiel De prijsbeheersching heeft de drie win kels van A. A. W. Verwoert,- manufac- turier en meubelhandelaar te We esp, voorgoed gesloten. De bedrijfsmiddelen zijn stilgelegd en het is Verwoert tevens voorgoed verboden op eenigerlei wijze als verkooper van textielproducten op te treden. Daarenboven werd hem een boete van f 500 opgelegd en komt e"én bedrag van f È025 te zijnen laste we gens kosten van het tuchtstrafproces. Deze ongetwijfeld zware straffen zijn Verwoert opgelegd, omdat hij bij her haling zeer ernstig de prijs- en di&tri- butievoorschriften heeft overtreden. In December, Januari en Maart j.l. kocht hij bij verschillende personen groote hoe veelheden dames- en heerenstoffen in tegen fantastische prijzen, b.v. 500 m voor f 35 per m en andere stoffen voor f 25 en f 17,50' per meter. Tegen nog een hardnekkige strijd met de, tot het uiterste igiébrachte mevrouw Hetty op den achtergrond. Waarom dan niet? vraagt Marga, zoovriendelijk mogelijk. Meneer Koekoek schudt het hoofd. We moeten u ontslaan, zegt hij somber. Onder dit zware geschut krimpt Mar ga toch even ineen! Wil meneer Roekoek niet zoo vriendelijk zijn haar eenige opheldering te gevën? Is hij ontevreden over haar? Heeft ze iets, gedaan, wat niet in den haak was? i Marga, zegt meneer Koekoek zacht verwijtend, je weet heel goed, Wat er aan de hand is. Je weet even goed als ik, dat we ,ons géén betere kracht dan jou kunnen wenschen. Je weet ook heel goed, dat er niets, maar dan ook totaal niets op_ je is aan te merken. Maar* waarom iheb je tegenover ons verzwegen, dat je tegen den wil van je familie die betrekking bij ,ons hebt aangenomen? Marga legt haar gevouwen handen op tafel. Ze heeft werkelijk niet geweten, dat ze, als volwassen mensch, de toe- stemming van haar familie noodig zou .hebben om een betrekking die haar aanstond, te accepteeren. Ze Is toch waarachtig geen schoolkind? Praat geen onzin, Marga! valt me neer Koekoek haar streng in de rede. Je weet heel goed, dat de kwestie in dit geval «enigszins anders ligt. Je fami- VERSGHILLENPE BERICHTEN „Poulet" van honden- en kattenvleesch Het komt den laatsten tijd in Rot terdam veelvuldig voor, dat onder den misleidenden naam „poulet" honden en kattenvleesch in den handel wordt ge bracht, idat het publiek niet als zoodanig kan herkennen en waarvan bovendien geenszins vaststaat, dat het trichinevrij en voor menschelijke consumptie ge schikt is Bovendien geschiedt ide slach ting van honden en katten vaak in een omgeving 'en op een wijze, die met ieder gevoel van hygiëne en menschelijkheid spot. De moeilijkheid is echter, dat hon den- 'en kattenvleesch niet londer ide Vleeschkeuringswetvallen, zoodat tot dusverre 'niet op grond van deze wet kon worden opgetreden. De burgemeester heeft gemeend, idat deze toestand niet langer kan blijven voortduren. Wel is er een rijksregeling lie wenscht niet, dat je bij ons in be- trekking bent. Hoe komt mijn familie er eigenlijk toe zich met u in verbinding te stellen? begint Marga zich geleidelijk op te win den. Meneer Koekoek speelt nadenkend met een lucifersstandaard, die voor hem op het tafeltje staat. Ik ontving van morgen. bezoek, een zeer vormelijk en «enigszins pijnlijk bezoek, van den chef chemicus der Faust fabrieken een zékere meneer Prins je zult hem waar schijnlijk w el kenn en Meneer Koekoek heft bliksemsnel het hoofd#op en Marga kleurt hevig onder zijn scherpen blik. Ja, zegt ze haastig, nou, en? Hm, antwoordt meneer Koekoek en dan wendt hij zich tot zijn lucifersdoosje Dr. Prins 'kwam in opdracht van uw broer, om mij, als bedrijfsleider van het instituut te verzoeken u op staanden voet uit het dienstverband met onze fir ma te ontslaan. Hetgeen ik hiermee dan ook zou willen doen. Een ontslag op staanden voet zon der eenige motiveering? Dat zal niet gaan, meneer Koekoek, zegt Marga stijf. Juffrouw Faust, meneer Koekoek vervalt nq weer in een officieelen toon en laat derhalve het vertrouwelijke, „je" dat hij zich uit hoofde van hun prettige samenwerking van tijd tot tijd meende te mogen permiteecen, varen, juffrouw. in de° maak, maar daar het nog wel eeni'gen tijd, kan duren eer deze tot stand komt, heeft de burgemeester deze materie in een verordening vastgelegd. Honden en katten, die voor mensche lijke consumptie zijn bestemd, moeten nu in het vervolg te Rotterdam aan het openbaar slachthuis worden gekeurd en mogen alleen daar worden geslacht. De winkels, die dit vleeseh' verkoopen, moe ten dat op duidelijke borden en met zwarte letters van minstens vijftien cen timeter hoog, kenbaar maken aan de buitenzijde van den winkel en in den winkel moet dit vleeseh' een aparte plaats krijgen. Het venten met bonden- en kattenvleesch is verboden, en ook mag het niet op markten of dergelijke plaatsen worden verkocht, tenzij de aard van het vleeseh uitdrukkelijk op bord jes vermeld. Ten slotte moet het vleeseh, wanneer het geëtaleerd wordt, door een schot van de andere artikelen in ide etalage worden gescheiden. Op overtre ding van de verordening staat hechtenis van hoogstens twee maanden of geld boete van maximaal f300. Kostslooze melkvorstrekking aan de kinderen van werkloozen Een regeling is thans getroffen ter uitvoering van de voorgenomen koste- looze melkverstrekking aan kinderen van werkloozen. Deze zal in dier voege ge schieden, da,t aan de ondersteunde werk loozen met kinderen beneden 14 jaar bonnen worden verstrekt, welke zij, met de in hun bezit zijnde gewone melk- bon(nen) bij hun melkboer inleveren. Deze is verplicht de beide bonnen aan te nemen en de daarvoor verschuldigde hoeveelheid gestandaardiseerde melk kos teloos af te leveren. Ieder kind ont- Faust, ik behoef u toch wel niets in den breede uit te leggen, hoe ide vork in den steel zit. Wij werken, wat de productie van onze verschillende fabri katen betreft, bijna uitsluitend met de Faust fabrieken samen. Wanneer nu uw broer, die aan het hoofd staat van deze fabrieken, mij den wensch te kennen geeft u te ontslaan en ik doe dat niet, dan kunt u zich wel voorstellen, wat daarvan ide consequenties voor ons zou den zijn. Er helpt dus helaas geen lieve vader of moeder aan Marga voelt een prop in haar keel. En alleen, omdat die betrekking in ide oogen van mijn schoonzuster niet voor naam genoeg is, alleen, omdat ze bang is, dat de menschen er iets van zullen zeggen -f| de menschen, de menschen, de menschen 1 daarom moet ik alles wat ik me 'hier heb opgebouwd, mijn geheele werk en mijn toekomst opge ven! Haar stem begint bedenkelijk te beven. Het spijt me zelf meer dan ik u zeggen kan, juffrouw Marga, zegt me neer Koekoek zachtjes, we waren nu zoo mooi óp weg. Met u samen te wer ken, was voor mij werkelijk een ge noegen.'En diie zaak met Kopenhagen was nu ook in orde geweest. Morgen avond zoudt u hebben kunnen vertrekken ik heb zelfs al een reisbiljet besteld. 1 Ik kan u niet zeggen, hoe zeer'het me j spijt. En meneer Koekoek kijkt met ge- vangt het volledige rantsoen, waarvoor het krachtens de distributie-bepalingen in aanmerking komt, n.l. 7 liter per week beneden 4 jaar en 3i/2 liter per week voor kinderen van 4 t/m 14 jaar. In# gemeenten, waar een plaatselijk sehi'oolmelkconjité is gevestigd, zijn de kinderen van ondersteunde werkloozen, die een school bezoeken, alwaar school. melkvoorziening plaats vindt, verplicht met ingang van het nieuwe schooljaar (1 Sept. 1942) hieraan deel te nemen. Voor de deelneming is slechts een vierde van het aantal bonnen vereischt, waarop de kinderen van 4 tot en met 14 jaar recht hebben. De ouders houden dus nog driekwart van het rantsoen over om djt thuis vooir het kind te gebruiken. Overreden en gedood Op/ den Zuidsingel te Bergen op Zoo m wilde de 9-jarige R., die naar school ging, met het passeerende trein tje van ide spiritusfabriek mederijden. Hij wilde op de treden van den goederen wagen springen, doch viel en werd door denj volgenden wagen en de machine overreden en op tslag gedood. De ma chinist had van het ongeluk niets opge merkt, daar hij aan de andere zijde van de machine stond. ZIER1KZEE. In de te Leiden gehou den jaarvergadering van die Maatschap pij der Nederlandsehe Letterkunde is o.m. tot lid benoemd de heer P. D. de Vos^ oud-archivaris dezer gemeente. RENESSE. Naar wij vernemen is het zeestrand, dat eenige maanden niet toe gankelijk was voor het publiek, thans fronst voorhoofd, schuin langs haaT heen', terwijl hij een nerveuzen roffel op het helderwitte tafellaken trommelt. Zwijgend zitten ze een poosje tegen- iOver elkaar. Plotseling staat Marga met een ruk van haar stoel op. Meneer Koekoek, wilt u me nog een genoegen doen, een enkel genoegen? Wilt u hier nog even blijven zitten en op me wachten? Ik kom direct terug, het duurt beslist niet lang! En u wacht op me, ja? Meneer Koekoek kan slechts «enigs zins verbaasd zijn bereidwilligheid be tuigen, want het volgende oogenblik heeft Marga hem reeds alleen gelaten, Ze gaat naar de telefooncel, voert een zeer kort gesprek en verlaat daarop haastig het restaurant. Buiten springt ze in een taxi, die ze voor een villa in de Westelijke voorstad laat wachten. Het is geen mooie, ro- rnantische winteravond, integendeel, het is afschuwelijk nat koud 'en van de kale boomen druipt het triestige regen. Juffrouw Marga! Nee, wie had dat nu toch gedacht wat ben ik blij u weer terug te zien! zegt de oude huis knecht, Joh an, alshij op zijn gewone statige manier de deur opent. Marga begroet den ouden man ietwat over haast en stormt dan, zonder zich nog een oogenblik langer op te houden, de werkkamer van haar broer binnen. (WsDfdt vervolgfl)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2