PRODENT Lotion Malwida 31 Uit Stad en Provincie ZONNEMAIRE. RADIO-PROGRAMMA Zon dug 28 Jun i HILVERSUM I. 415.5 M. Gram.; 8.15 De zin van het boer zijn; 8.80 Gram.; 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen; 11.30 De stem der SS; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair ac- tueer praatje; 12.15 Musica Divina; 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert; '14 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk; 14.20 Gram.; 14.30 Omroep orkest; 16.30 Voordracht; 15.45 Amuse mentsorkest; 17 Luisterspel: „Rlchmodis"; 17.30 Gram.; 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje; 18 Otto Hendriks en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 19.05 Sport van den dag; 19.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 20 Driekwar tier om en bij het kind; 20,45 Gram. 21 Melodisten en Klaver Drie; 21.45 BNO Nieuwsberichten; 22 Gram.; van 22.15 Al leen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de'Studio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.6 M. 8 Orgelconcert, opn.; 8.30 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten, 9.15 Voor de jeugd; 9.45 Gram.; 10 Voor den kerkgang klinkt de lofzang, opn.; 10.30 Studiodienst- A1.45 Psalmen en geestelijke liederen, *opn.; 12 BNO: Nieuwsberichten én popu lair actueel praatje; 12.15 Gevraagde pla ten; 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd; 13 Gram.; 13.05 Wie en wat wa ren onze voorouders? 13.20 Gram.; 13.30 „Uit een SpaanschCstadje", muzikaal pro gramma; 14 Gram.; 14.30 Omroep-Sym- phonie-Orkest; 16 Op den steiger, door Prof. Dr. T. Goedewaagen; 1Q.15 Viool en piano; 16.45 Zang met pianobegelei ding; 17 Bertus van Dinteren en zijn or kest; 18 Reportage; 1830 Zang, hobo en harp; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Militair weekoverzicht; 19.50 Spie gel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel"; (voor de Radiocentrales gram.; 20.15 Opera „Rlchmodis von Adueht", met inleiding en interview van den componist; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militaft* overzicht; 2210 Avondwij- ding; 22.15—24 Zie Hilversum I. Mun-ndnQ 2.9 Juni HILVERSUM I. 415.6 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 BNO: Nieuwsberichten; 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Grami.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 .Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11 20 Ensemble Rentmeester; 12 Zang met pianobegeleiding; 12.40 Alma nak; 12.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- be richten; 13 Gram.; 13.25 Viool, cello en piano; 14 Otto Hendriks en zijn orkest en orgelspel; 15 Voor de vrouw; 15.45 Beiaardspel; 16 Bijbellezing1; 16.20 Cello met pianobegeleiding; 16.45 Boekbespre king; 17.45 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 18 Cyclus: „Arbeidsdienst"-, De zin van den arbeid; 1815 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuws berichten; 18.55 BNO: Internationaal za kelijk praatje; 19.05 Liedje van verlan gen; 19.15 Utrechtsch Stedelijk Orchest 20.15 De Opera in het Derde Rijk; 20.301 Utrechtsch Stedelijk Orchest; 21.30 Gram. 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de radioeentrales die over een lijnverbinding met de -studio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Om roeporkest, gem. koor en solisten, opn. 9.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 1015 Gr. 10.40 Aan de bron; 10.50 Pianovoordracht 11.30 Reportage; ^1.40 Klarinet en fagot; 12 Bertus van Dinteren en zijn orkest;. 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; IS Actueel nieuws voor boer en tuin der; 13.15 Melodisten; 14 Fluit, hobo en clavecimbel; 14.80 Gram.; 15.45 „De ro mance van een reclamechef"; 16 Om en om programma; 17.15 BNO: Nieuws-, za kelijke - en beursberichten; 17.30 Zang met pianobegeleiding; circa 17.55 Gram.; 18.30 Het Jodenvraagstuk; 18.45 Gram.; 19 Orgelconcert; 19.30 BNO: Nieuwsbe richten; 19.40 BNO: Friesch praatje over actueele vtagen19.50 Spiegel van den dag; 20 Amusementsorkest; 20.45 Gram.; 21 Politiek weekpraatje; 2l 15 Orkest Ma- lando; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 -Avondwij ding; 22.16—24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS as $3 S3 $3 se $3 $3 S3 Er leeft geen mensch, die niet eens heel onverwacht, iets igoeds heeft onder vonden. Denk daaraan, zoo dikwijls als ge moedeloos zijt, dan zult de nooit wanhopen aan de toekomst. Feuilleton 34 Roman van Else Wernecke Mevrouw Hetty Faust lacht schamper. Die mensehenkennis van jou, beste Marga' de scène op den steilen oever beneden alle critiek, dat je ons in een dergelijke impasse brengt. De menschen zullen denken, dat we je .op straat heb-'' 'ben gezetTenslotte was het toch je eigen vrijen wil, dat je ons huis ver-' liet om „op reis" te gaan, zooals ja zei. We hebben wérkelijk niet kunnen vermoeden, dat je ons op een dergelijne, manier om den tuin zou leiden en ons zooiets zou kunnen aandoen! Marga leunt star als een standbeeld tegien de deurpost Kind, wees toch verstandig!! Me vrouw Hetty probeert het met een wat zachtzinniger toon en legt haar hand op Marga's ,airm. Tenslotte neem ik nu toch in zekeren zin de plaats van je moeder in. Marga voelt plotseling een hevige woede in zich opstijgen. Al haar goede voornemens zjjn vergeten. Heftig schudt jjz de hand van haar schoonzuster van HicbmodiB De persdienst van den Ned. Omroep meldt Kari Erik Jaroschek schreef voor de opera „Richmodis" van Hermann Unger het prachtige en symbolische verhaal van Vrohwe Richmodis von Adueht, die den dood leerde kennen, maar het leven te rugvond en de liefde van haar gemaal i Megnis herwon. j Naar de gegevens van deze oude le- gende schreef H. C. Buurman een j boeiend luisterspel, dat a.s. Zondag van 1717.30 uur over den zender Hilversum 1 wordt uitgezonden. Het luisterspel beoogt ons meer be- 1 grip bij te brengen voor de opera „Rich modis", waarvan de muziek en de zang 's avonds van 20.15—21.45 uur (Hilv. II) ten gehoore wordt gebracht. Men kan djt luisterspel dus beschouwen als de opera zonder het instrumentale en vocale gedeelte en al ziet men de handeling! niet gebeuren, de juist toe gepaste geluidsmogelijkheden onder lei ding van ervaren radio-actriioes en -ac- teurs zullen het verhaal levendig en be grijpelijk maken. Geheel getrouw aan het verloop van de opera zelf, heeft H. C. Buurman dit luisterspel -In scène gezet, zoodat de luisteraars de zinvolle legende van Vrouwe Richmodis kunnen hoor en. VERSCHILLENDE BERICHTEN Bedrogen ijdelheid Op de markt te 's-Hertog!enbosch ver drong! zich een groote schare vrouwen om twee marktkooplieden, die prachtige flacons parfum en eau de cologne te koop aanboden. De markt was zoo wil lig, dat de flesschen tenslotte bij opbod verkocht werden, zoodat prijzen van f 2.50 f 3 per flacon werden bereikt. Een sceptisch man in de rij der kijkers, wist een der'koopsters te overreden die flesch open te maken. Nu bleek echter, dat de flacons 'gevuld waren met schoon wau ter, al dan niet "met een kleurstofjej. Een en ander verwekte begrijpelijker wijze igtroote opwinding, die slechts eenigszins tot bedaren kon worden ge- bracht, toen de politie ter plaatse ver- i scheen en, het tweetal inrekende.4 Kippensoep en ponletsoep De Secretaris-Generaal van het Depar- j tement van Landbouw en Visseherij maakt bekend, dat met ingang van 27 Juni a.s- bij het koopen van pakjes kippensoep en pouletsoep den ter verkrijging van vermicelli aangewezen bon dient in te leveren. Per bon wordt een hoeveelheid, waarin 100 gram vermicelli verwerkt is, be schikbaar gesteld. In verband hiermede zal de kippensoep en de pouletsoep af geleverd worden in pakjes, welke een hoeveelheid van 25 gram vermicelli of een veelvoud daarvan bevatten. Deze hoeveelheid zal op de pakjes vermeld s^aan, zoodat men gemakkelijk kan na gaan of men de hoeveelheid verkrijgt, waarop men recht heeft. Reizende bibliotheken In het a.s. najaar zullen reizende bi bliotheken naar alle oorden van ons land worden gezonden. Elke zending be staat uit 100 of 50 zorgvuldig gekozen» - zich af ze haat die ronde, genot- zuchtige, schraperige hand met de rood gelakte nagels. Raak me niet aanf, roept ze verbitterd, jij jij en mijn moeder. MarghMevrouw Hetty's stem klinkt plotseling1 week en gebroken; in haar oogen glinsteren tranen. O, hoe haat Marga deze eigenschap van haar schoon zuster om op elk gewenscht o ogenblik zoo gemakkelijk deze zichtbare teeke- tnen van een in werkelijkheid allerminst bestaande aandoening* ten toon te sprei den! Ik geloof niet, dat ik dat aan je verdiend heb! Maar laten vwe niet over mijzelf praten. Hetty maakt een grootmoedig en berustend gebaar. Maar wil je dat nu Lutz werkelijk aan doen 1 Ik heb er. met Lutz allang1 over gtesproken, antwoordt Marga en een se-' con de slaat ze haar oogen neer. Ten slotte is Lutz, ondanks zijn zwakheid, een fijne vent en haar lieve, groote broer. Ik geloof niet, dat hij er iets tegen heeft. Dan vergïs je. je toch, stuift FJetty opnieuw toe, dan vergis je je toch ge weldig, beste Marga. Want het is Lutz, die me hierheen stuurde om te trachten je 'weer tot rede te brengien. Ik moiet nu eenmaal altijd de onaangename kwes ties oplossen. Je kunt er van verzekerd Kijm, dat hij zich dat geklets van de/ menschen danig aantrekt. Weet je eigen- boeken. Nieuwe aanvragen, zooveel mo gelijk met opgave van aard en grootte van den lezerskring, dienen vóór 16 Aug. te worden gericht tot de Centrale Ver. voor Reizende Bibliotheken, Nieuwe Kei zersgracht 43, Amsterdam (C.) Meisje verongelukt Een 14-jarig dochtertje van de familie Janssen te Heerlen speelde voor schooltijd bij de Christelijke School on der Meezenbroek aldaar. Toen het kind zich aan een zwaren pilaster van het - muurtjej van de speelplaats vastgreep', kantel dei het 2 ware steenblok en viel op de kleine. Het kind was zwaar ge wond en is op weg naar het zieken huis overleden. Typhus te Volendam De typhus te Volendam heeft zich beperkt tot 23 'gevallen. Om uitbreiding van de besmetting te voorkomen, hebben de bevoegde autoriteiten den Volendam- mers het garnalenpellen voorloopig ver boden. Er is gepn sprake van dat het toeristendorp zal worden geïsoleerd. Regelirg van de auteursrechten en het zangconcours wezen Op het programma van actie van den onlahgs opgerichten Nederland- schen Bond van Zangvereeni- g in gen staat als eerste punt het ont werpen van een goede en billijke voor alle zangvereenigingen volgens dezelfde basis geldende, regeling der auteursrecht ten. Het bestuur heeft dan ook een plan in studie om in overleg met het N.A.B. (Nederl. Auteursrechtenbureau voorheen Buma) te komen tot een collectief con tract, geldend voor alle zangvereenigin gen, welke overeenkomst door den Ne- derlandschen Bond van Zangvereenigin gen met het NAB, zal kunnen worden afgesloten. Voorts heeft het bestuur ook het vraag stuk van een ordening van het concours- wezen onder oogen gezien en kwam het tot de gevolgtrekking dat ook hier een gelijkluidende landelijke regeling zeer gewenscht is ten voordeele van de ont wikkeling van 'den koorzang. De verbeteringen waren aan te bren gen ten eerste 'door het jaarlijks vast stellen van een lijst van juryleden, be staande uit musici, die hun sporen op het gebied van het beoordeelen van di lettantenprestaties in den vorm van koor zang hebben verdiend. Nog vele andere onderwerpen, als het bevorderen van de compositie van goede koorwerken, het steunen van vereenigin- gen, die steun behoeven en dien verdie nen en het instellen van examens en opleidingsmogelijkheden voor koorzan gers, hebben de aandacht van het béstuur ZIERIKZEE. Op 1 Juli a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Mej. J- M. van de Kreeke bij de N.V. Bank voor Schouwen en Dui vel and alhier, in dienst trad. In het scheikundelokaal der RHBS vond Donderdagavond een zeer interes sante lezing1 plaats door dhr. H. v. d. Vlist, directeur van 't bureau voor psy chotechniek te Utrecht, welk instituut deze laatste dagen der week een 5Ö-tal jongelui heeft getest. Teneinde de ouders van jongelui, die zich aan dit onderzoen wenschtert te onderwerpen, eenigt idéé te geven van de voetangels en klemmen, die hun kroost bij het toetsen in den weg worden gelegd, had het Bureau v. Beroepskeuze diverse uitnoodigingen ge zonden, ook aan anderen dan ouders* die deze gelegenheid gaarne aangrepen omi eens iets meer van deze nieuwe wetenschap te hooren. Dr. Westendorp Boerma verwelkomde de toehoorders en herinnerde aan het ten vorigen jare ge houden experiment, waaraan 24 candi- daten deelnamen, v,n.l. leerlingen van de HBS. Thans is het aantal deelnemers ver dubbeld, een bewijs dat het experiment het vorig jaar slaagde, hetgeen pleit j lijk wel, wat de menschen allemaal ver- tellen? Eerst die met een- ruzie geëin digde verloving en daarna je plotser 1 lingl verdwijnen dacht je, dat men' 1 dat allemaal maar zonder meer slikt? En bovendien hebben Hinz en Kunz je hier allergenoeglijkst in de stad gesigj- naleerd, terwijl ik me belachelijk maakte door hun wat op de mouw te spelden van de vele bezienswaardigheden, die je; op je reizen zou hebben ontdekt! De een heeft je met een onmoigtelijW klein mannetje met een kaal hoofd in een restaurant in de voorstad gezien het ontbreekt «r nog maar aan, dat jullie onder den invloed van drank ver keerden! en een ander heeft je 's avonds heel laat uit de villa van Egoni Hofrichter zien sluipen, terwijl zijn vrouw nauwelijks onder de aarde lag! En laatst hield mevrouw Rosemüller me op straat aan je zult haar wel kennen en. dan ^weet je ook, dat haar man tot Lutzi* "beste relaties behoort om me op de haar eigen suffisante manier te vertei- len, dat ze je op een mooien Zondagr micldag vanuit haar ar op de treeplank van een derde klas auto heeft zien zit ten, waar je met een chauffeur harde eieren zat te eten! Met*een chauffeur, Marga! Je zult er misschien om lachen, Hetty, valt Marga haar minzaam in de rede, maar als ik dat nu persé zou willen, zou ik dien chauffeur zelfs trou- 1 voor de grondigheid van het onderzoek van het Utrechtsch bureau. I Hierna kreeg de heer v. d. Vlist het! woord -voor het houden van zijn cau- serie over de psychotechniek, de prac- j tische experimenteele psychologie, die de samenhang en de voorwaarden onder- zoekt van den menschelijken arbeid met het oog op het, in economisch en tech- 1 nisch opzicht, rationeel gebruik daarvan, 1 aldus zoo de basis vormend voor het vaststellen van arbeidsgieschlktheid van personen en van juiste arbeidsmethoden. Uit het zeer interessante betoog van den vlotten spreker stippen we het vol- gende aan: Het kiezen van een beroep J is een belangrijke daad, niét alleen voor den betrokkene, doch ook voor de ge meenschap. Nu is het heel moeilijk voor de ouders uit de groote hoeveelheid be roepen een goede keus te doen; om uit de verscheidenheid van beroepen dat te kiezen wat voor een bepaald kind past. De practijk heeft geleerd, dat de ijdel heid' van de ouder? dikwijls te hoog grijpt (wat verklaarbaar is). De jeugd 1 zelf is geen maatstaf om den goeden, t weg te vinden; 70 pet. overschat zich 1 in zijn capaciteiten en maar 11 pet. taxeert zich te laag. Voor goede beroeps- I keuze is noodig een grondige kijk vodr t beroep en opleiding, waarmede, sinds 1925, liet psycho-technisch bureau zich be- zighoudt. Samenwerking tusschen school, huis, psydho-technicus en medicus vormt een g,oede basis voor de objectiviteit. Öp boeiende wijze beschreef de heer 1 v. d. Vlist de grondslagen van het on- j derzoek, nadien toeglelicht door lantaarn plaatjes, die- een duidelijk beeld gaven van de zeer ongewone eischen die aan de candidaten gesteld woiiden en de wijze waarop men reageert op de voor- 1 gelegde stof, waaruit de onderzoeker ka rakter, temperament, vaardigheid, intel- ligentie enz. enz. destilleert. De psycho techniek is er in den loop der laatste jaem in geslaagd met 85—90 pet. ze kerheid raak te peilen, wat een hoog' percentage is. Dr. Westendorp Boerma dankte aan t slot den heer v. d. Vlist, die te voren nog gelegenheid had gegeven vragen ie stellen, waarvan door enkelen werd ge bruik gemaakt, voor zijn zeer interes sante boeiende voordracht, die de toe hoorders eenigi idéé heeft geschonken van de ejschen en methoden van het psychortedhnisch instituut, dat ditmaal in Zierikzee pl.m. 50 candidaten ter toetsing kreeg. De Burgemeester heeft benoemd: 1. tot regent van het Burger-Weeshuis (vac.-Wittermans) Mr. C, J. B. du Croo; 2. tot 'gemeente-geneesheer o.m. belast met 'de armenpractijk Jhr. P. H. Ver- spyek. Met ingang van 1 Juluas. Het komt dezer dagen voor dat ingezetenen van den burgemeester een oproep tot het zich laten inenten ent- vangen, ingevolge de inentinfeswet 1939. In plaats van op den gevraagden datum te verschijnen, voldoet men niet aan dat verzoek, hetgeen voor den betrokkene onaangename gevolgen medebrengt, daar een verbaal niet uitblijft. NOORDWELLE. Onze vroegere dörps- iglenoot J. P. L. Zonruiter, thans in tijde lijke betrekking aan school II te Ier-, seke, is met inglang van 1 Juli aan die school vast benoemd. Begunstigd door prachtig weer had Woensdagmorgen de jaariijksche gei tenkeuring plaats. Dankbaar werd gebruikt gemaakt van een weide, daar toe welwillend door den heer D, A. Hart, beschikbaar gesteld. Aanwezig waren 25 lammeren en 26 oudere geiten. Door het bestuur der afd. waren eenige geldprijzen beschikbaar gesteld, welke over 4 groepen waren verdeeld. Toegekend werden aan: Groep I. Lammeren. Ie prijs C- Hart Dz., 2e T. de Blonde, 3e en 4e D. A. Hart, 5e* C."v. d. Cingel, 6e T. de Blonde. Groep 2. 1-jarige geiten. Ie prijs Hart, 2e D. v. d. Schelde, 3e (Aj 1 Slaager. I wen. Op het ,oogenblik voel ik -meer voor een nette, fatsoenlijke betrekking. Je bent krankzinnig, Marga, schreeuwt Hetty, die zich nu werkelijk niet langer vermag te beheerschen. Eerst dat schandaal met Herbert en nu Hou op, Hetty, hou onmiddellijk op! roept Marga met fonkelende oogen en haar hand omknelt nog steviger den knop van de deur. Ten eerste is er met Herbert nooit van een schandaal sprake geweest, en als jij die kwestie wel als een schandaal wilt beschouwen misschien zijn het weer je lieve vriènden, die het aldus kwalificeeren dan ben jij daar alleen schuld aan, jij alleen! Ik? Mevrouw Hetty legt haar hand bezwerend en stom verbaasd op haar hart. Ik? Marga, ben je gek gewor den? Ik, die jullie bij elkaar heb ge bracht Juist, juist, j«ist 'daarom! roept Marga buiten zichzelf. Die heele ge schiedenis met Herbert was niets an ders dan ijskoude berekening van je. En als jij er niet geweest was, dan zou het waarschijnlijk nooit tot dat zooge naamde schandaal Zijn gekomen en dan zou ik Het citaat van mevrouw dr, Scheele was waarlijk niet noodig geweest om Marga., Nee, in ernst, ik vind het' van Capri levendig voor oogen te stel len. Ook mevrouw Hetty Faust had Parelwitte, gezonde tanden door Prodentl Uw winkelier mag een in tube verpakt product slechts verkoopen na ontvangst van een willekeurige ledige tube met dop. - Verlangt dan vooral TANDPASTA - met dispergon tegen tandsteen In deze gemeente wordt een AGENT gevraagd voor het bezorgen der Courant. Zich aan te melden bij den Directeur. Groep 3. 2 - j a r i ge geit en. 1prijs D. 'A. Hart, 2e H. Slaager, 3e L. Jonker. Groep 4. Oudere geiten. Ie prijs D. A. Hart (welke geit in het Prov. stamboek werd ingeschreven), 2e C. d.' Vos, 3e P. G. Boot. Tevens werden in deze groep voor de fokkerij nog aan bevolen de geiten van C. J. Hart en D. v. d. Schelde. De keuringscommissie, bestaande uit de heeren Sietema en Versluijs, waren goed tevreden over den geitenstapel alhier. Vooral de collectie 'lammeren was zeer goed. Een woord van dank aan allen die meegewerkt hebben deze keuring te doen slagen, is hier zeer zeker op zijn plaats. ANNA-JACOBAPOLDER. Vrijdag werd door de heeren Sietema en Versluijs voor de vereenigïng van geitenhouders, op 'het wissel van de RTM Rumoirt, een keu ring van geiten gehouden, waarvoor veel animo bestond. Ter keuring werden ge bracht: 18 jarige, 4 oudere^, 2 tweejarige en 18 lammeren. Begonnen werd met de lammeren. Dit was een uitstekende groep uitsluitend goede dieren naar hel oordeel der keurmeesters, die bij elke groep een bespreking gaven over bouw enz. van de dieren, zulks tot. leering voor hen die zuivere rasgeiten willen kweeken. De prijzen wprden toegekend in de groep lammeren: 'le L. J. van Nieuwenhuizen, 2e K. Neele, 3e L. B.ou- deling. Jarige geiten: le L. J. v. Nieu- wenhuizen, 2e D. Nelisse, 3e Jan Gouds waard, 4e M. Westdorp, 5e D. Nelisse. Dit bleek ook een beste klasse te zijn. Tweejarige: le K. Neele. Oudere: le C. Verstrate, 2e M. Wesdorp, 3e K. Neele, 4e Joh. v. d. Ree. Tevens werden 3 lammeren in het Jongveerdgister inge schreven en getatoueerd en Vel van M. Wesdorp, K. Neele en L. J. v. Nieu- wenhuizen. Velen keerden welgemoed huiswaarts met het „gevoel dat het uitsluitend gaat om het aankweeken van puike geiten, die dep bezitters ook om de melkgift voldoening geven. De jonge vereeniging heeft alle eer van haar werk. De keur meesters waren zeer 'voldaan over het aangevoerde materiaal. KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. Classis Zierikzee De vergadering van de classis Zierik zee was bezocht door 22 predikanten en 24 ouderlingen. De aftredende primi- en secundi-leden van het classicaal bestuur werden alle herkozen. In de vacature van wijlen ds J. W- Verschoor van St.-Philipsland werd als secundus-lid gekozen ds J. Veen le Kerkwerve-Serooskerke. Voor het Prqy. Kerkbestuur werd als primus-lid herkozen dr W. H. Weeda te Oosterland terwijl als secundus werd gekozen ds M. G. Westerhof te Nieu- werkerk. Tot jiraeses van het classicaal bestuur werd gekozen ds J. Batelaan te Tholen daartoe niet zoo onverwachts behoeven op te dagen. Marga denkt er, niettegen staande haar drukke dagelijksche werk zaamheden, zelf herhaaldelijk aan, veel vaker zelfs dan zij zich bewust is. Zij ziet zichzelf daar staan, half afgewend naar de zee turend en hoort de be wogen mannenstem: Je bent een fijne vent, Marga! En ze verneemt nog den donkeren toon in haar eigen woorden: Jij ook, Herbert! Den toon van echt, diep gevoel. En toen zich daarop een mannenarm om haar schouders vlijde en zij, in een hevigen tweestrijd van be deesd tegenstribbelen en jubelende over gave, zich aan den druk van deze armen onderwierp, toen was echter hen beiden de deur van liet kleine, witte huis open geworpen eri mevrouw Hetty naar bui ten kamerr stormen, om met al te ge makkelijk opwellende en daarom door Marga zoo gehatè tranen in haar oogen voor een haar waardige apotheose te zorgen: Kinderen, kinderen een verloofd paar! Van harte gefeliciteerd! Ach, wat heerlijk! Kom in mijn armen we noemen elkaar nu toch Hetty on Herbert, nietwaar? En jij krijgt een zoen, Marge! Nee, zoo iets! Kinderen, als ji4lie eens wisten, hoe blij ik ben! Maar ik heb 't al dien tijd al zien aan komen! Lutz, Lutz, kom gauw een verloofd paar! (Word! vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2