Lotion Malwida 31 R ADIO-PROGRAMMA Din*d-g 23 Juni HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 650 Ochtendgymnastiek 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 815 Politiek weekpraatje, opn.; 8.30 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Ensemble Joan Lancé, opn.; 10 Pianovoordracht; 10.40 Gram.; 11 Voor de vrouw; 11.20 Ensemble Willy Kok; 12 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12.40 Almanak; 12.45BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Om roeporkest en soliste, opn.; 14 Gronin ger Orkestvereeniging; 16 Ziekentroost en gewijde muziek, opn.; 16.30 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17 Een strijkorkest, 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beurs berichten; 17.30 Een strijkorkest; 18,00 Otto Hendriks en zijn orkest; 18.30 Neer- lands stem van het Oostfront; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Gesproken binrtenlandsch overzicht;' 19.05 Duitsche taalcursus; 19.30 Amusementsorkest en solisten van het Operette-theater te Boe dapest; 20.30 Wie zijn de schuldigen aan Neerlands ondergang?, door Prof. Mr. Dr. R. van Genechten; 20.45 Orkest Ma- lando; Als intermezzo: Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous wqten 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 22.15—24 Zi,e Hilversum 1. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 11 Zang met pianobegeleiding; 11.35 Gram.; 12 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berich ten; 13 Voor de rijpere jeugd van het platteland; 18.15 Gram.; 14.30 De Lichte Toets; 15.30 Voor de zieken; 16 Zang met pianobegeleiding; "16.25 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua"; opn.; 16.4£j Cello en piano; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 18 De reportagestaf pre senteert; 18.30 Omroep-harmonie-orkest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Zeeuwsch praatje; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisa tion; voor de Radio-Centrales: Gram,; 20.15 Clavecimbelvoordracht; 21 „Dertien man In een mijn"; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 BNO: Militair overzicht22.10 Avondwijding; 22.1524 Zie Hilversum 1. 16.20—;16.30 uur (Hilversum I) gewijde muziek. Luisterspel. Om 21 uur (Hilversum II) hoort u het luisterspel door Klaas Smelick „Der tien man in een mijn". Voor de zieken. ■Frans Verlaan houdt om -15.30 uur (Hilversum II) zijn uitzending! „Zonne stralen in Ziekenzalen". RADIONIEUWS Dinsdag 23 Juni Ernstige muziek. De Groninger Orkest Ver. o.l.v. Kor Kuiler komt om 14 uur (Hilversum I) m.m.v. den cellist Johan Gütlich voor den microfoon. Naast het cello-concert' van Eugène d'Albert en diens ouver ture tot „Der Improvisator" staan wer ken van Lekeu, Turine, Roussel en Joh. (Wagenaar. Prof. Günther Ramin speelt om 20.15 uur over Hilversum I de tweede helft van Bach's Goldberg Variaties voor cla- vecimbel. Sport. Van 16.45—17 uur wordt over Hilver sum' I de vierde tennisles voor de jeugd gegeven. Reportages. De reportage-staf brengt van 18—10.30 uur een wekelijks overzicht van actueele gebeurtenissen onder den titel t*,Van hein de en verre klinkt het nieuws". Hierin zijn o.m. opgenomen „Vandaag een jaar geleden" en „Hallo, met wien", een te lefoongesprek met een der luisteraars. Godsdienstige uitzending. Om 16 uur (Hilversum I) spreekt ds. A. C. Diederiks over „Ziekentroost". Van to to 4*> to De brooze halm. Met kostbaar graan Het zwaarst beloon Buigt zich het diepst ter neer* Feuilleton 29 Roman van Else Wernecke Nou, Mar ga, zegt meneer Koekoek en hij staat geen moment stil, dat is me een dingetje, wat? Onze brave concurrenten in Rome en vooral Ejestrom A- G. in Kopenhagen, zullen uit hun vel springen. Met dit hier zijn we niet meer te verslaan. Koekoek bedoelt niet het zalmkleurige prospectus en evenmin de bekladderde schildersladders, hij bedoelt het idéé, dat achter dit alles schuilt en Marga knikt. Ze gaat even op ëen berg behangselpa pier zitten en bestudeert het prospectus nauwkeurig. Ze kent het weliswaar woord .voor woord, want de tekst is in gemeen schappelijk overleg telkens weer op nieuw opgesteld en verworpen, maar nu het dan in druk verschenen is, lijkt het toch weer iets geheel nieuws. En plotseling komt Marga met een sprong overeind. Daar staat een druk fout, gewoonweg een infame drukfout: „ongezond" in plaats van „en gezond", een drukfout, die om zoo te zeggen in DE ENGELSCHE TERUGTOCHT IN NOORD-AFRIKA De nieuwe toestand in Lybië' Naar het opperbevel van de Duitsche weermacht meldt, bevinden de Duitsch- Italiaansche troepen in Noord-Afrika zich in een gestadigen aanval. Nadat op 16 Juni een sterk woestijnfort ten Zui den van El Adem was ingesloten en in den nacht van. 16 op 17 Juni een uitvals- poging van de daar omsingelde vijande lijke formatie met zware bloedige ver liepen voor den vijand was afgeslagen, is op 17 Juni des ochtends dit vobrname steunpunt van den vijaild door de Duit sche troepen veroverd. In den loop van 18 Juni werden andere Engelsche steun punten omsingeld. Bij de zuivering van het strijdgebied i van Acroma werden verscheidene vijan- delijke stellingen veroverd en de over- 1 blijfselen van de verslagen Engelschen naar Tobroek teruggeworpen. Gelijktijdig versloegen onderdeelen van h^J Duitsche Afrika-corps en een Italiaansche pant serdivisie den vijand in zijn stellingen in het gebied van Sidi Rezegh, waarna zij hun aanval in Oostelijke richting voort zetten. In het kader van dezen aanval stieten de troepen van /de mogendheden van de spil op een ovér een breed front oprukkende pantserdivisie, die na hevigen strijd in de richting van Bardia werd teruggeworpen. De Duitsche en Italiaansche troepen achtervolgen den teriigtrekkenden vijand. V De luchtmacht viel op 18 Juni Engel- sche autoconcentraties aan in het ge bied van Bir el Gobi, een knooppunt vdn belangrijke woestijnwegen, op ongeveer 65 km ten Zuid-Westen van Tobroek. JDes ochtends vroeg ontdekten Duitsche tor pedovliegtuigen groote Engelsche auto- colonnes, die, beschermd - door talrijke gepantserde verkenningswagens, door het open woestijngebied reden. De colonnes die in Westelijke richting reden, Werden in herhaalde aanvallen met bommen en de boordwopens bestookt. Tevergeefs t trachtten zij, door de formatie te ver breken. in de .woestijn aan den Duitschen aanval te ontkomen. Vijf Britsche ge- pantserde verkenningswagens werden ver nietigd, terwijl tien met borlogsmate- rieel geladen voertuigen, in brand, vla gen. Britsche colonnes werden uiteen- gedreven, de resten trokken zich naar het Oosten terug. j Ook op 18 Juni beheerschten1 de Duit- sche jagers het luchtgebied boven het I slagveld. Zij schoten twee Engelsche j I jagers neer en vernielden bij een scheer- i J aanval iop een vijandelijk vliegveld een Britsche bommenwerper van het type 1 r Vickers-Wellington. I In een overzicht over den nieuwen toestand in Noord-Afrika merkt men te I Londen van bevoegde zijde op, dat die thans vrijwel gelijk is aan dien van November van het vorige jaar, dus vóór - het Britsche offensief. Generaal Ritchie, commandant van het achtste leger, sclhijnt, aldus S.P.T., vastbesloten Tobroek te houden. Deze havenstad is niet onont beerlijk voor het behoud van de Britsche stellingen langs de Libysch-Egyptische j grens, doch belangrijk voor de verzor ging der Britsche troepen en van groot gewicht als uitgangsbasis voor storings acties gericht tegen den vijandelijken toevoer. Mocht het generaal Rommel ge lukken Tobroek in handen .te krijgen, dan ontstaat voor hem het voordeel, dat zijn etappenlinies veel korter worden. Men is zich te Londen bewust van het i gevaar dat Kreta biedt, daar het bekend is, dat de vijand op dit eiland belang- haar belachelijke nietigheid het geheel© prospectus overhoop gooit en precies het 'tegendeel bewerkt van hetgeen men zich voor oogen had gesteld. Ontsteld duwt Marga meneer Koekoek het blaadje on der den neus. Meneer Koekoek schrikt en leest het onschuldige woordje- Hij staart Marga een oogenblik stom ver baasd aan en dan vliegt hij, zonder een woord te zeggen, als een gummibal de deur uit. Marga lacht, haar Vermoeidheid ten spijt, maar de drukker zal vermoede lijk wel niets te lachen hebben, want om zoó-maar in een oogwenk een nieuwe oplage uit den grond te stampen, be- teekent zelfs voor een Koekoek geen kleinigheid. Neen, het ziet er waarlijk niet naar uit, of ze ooit klaar zullen komen. Het is al over tienen, als Maiiga nog steedsi aan het Schrijfbureau in de ontvangf- kamer over een stapel rekeninglen zit, die ze moet controleeren, boeken en narekenen. De telefoon rinkelt en mevrouw dr. Scheele meldt zich aan het andere eind van den draad. Mevrouw dr. Scheele is radeloos, volkomen radeloos. Ze heeft met zooveel nauwjglezetheid de lijsten van persverteglenwoordigers, belangste lenden en andere genoodigden voor de opening aanstaanden Dinsdag samengesteld en nu kan ze de lijsten niet meer vinden. Ze zijn eenvoudig verdwenen I Het is toch rijke krachten heeft geconcentreerd, er op gericht, de geallieerde scheepvaart van en naar Tobroek te verstoren. (Inmiddels is, zooals bekend wordt ge maakt in een extra-weermachtsbericht, Tobroek gevallen). DE ASSAMWEG Twee routes van Britnch-lndië n^ar Tsjoenking „Door 12.000 kameelen wordt oorlogs- i materiaal over de bergpassen tussehen Britsch. Indië en Thibet gebracht". Aldus de Lcndensche correspondent van de v Stockholms Tidningen in een beschou wing over de' moeilijke positie, waarin Tsjoenking-China zich door de afsnijding van den Birmaweg bevindt. Men tracht thans langs ,den ouden zijdeweg door Thibet en langs den Assamweg oorlogs materiaal te vervoeren. Dit geschiedt met lastdieren, daar autoverkeer door het onherbergzame b ergterrein voorloopig nóg onmogelijk is. Terwijl de zijdeweg in Oost-West-rich- tibg door Thibet loopt, begint de As samweg in Sadya, het eindpunt van den spoorweg, die in Calcutta en Tsjitta- gong op het zeevërkeer aansluit. Sadya ligt in het N.O. van de provincie Assam bij het dal van de Bralynapoetra. De verb hiding met China wordt door twee wegen, die sbeide nog in aanleg zijn, onderhouden. Een route voert in Ooste lijke richting door de Noordpunt van Birma en overschrijdt de Salween en Mekong, die hier in diepe dalen stroo men. „Vervolgens loopt deze weg ge deeltelijk langs de Yangtse, om tenslotte af te buigen naar Chengtoe. ten N.W. van Tsjoenking gelegen. Na de bezetting van Myitkina in Birma door Japansche troepen werd verwacht, dat deze verder naar het Noorden zouden^oprukken langs een muildierpad, dat bij de Indische grensvesting Min den Assaniweg bereikt. Door nog moeilijker terrein voert een tweede route, die uit Sadya in N.O. richting over, bergruggen van 4000 meter hoogte naar Batang loopt. Batang ligt, evenals Tsjoenking, aan de Yangtse, maar deze weg snijdt de groote bocht van deze rivier af en leidt over Tat- sienloe naar Chengtoe, waar 'beide we gen zich vereenigen. GERINGE VERHOOGNG VAN DE LOONBELASTING O In het verordeningenblad, van' Zater dag is bepaald, dat de loonbelasting met ingang van 1 Juli wordt verhoogd. Voor het meerendeel van de belasting plichtigen (ongeveer 75 pet,) heeft 'de wijziging van het tarief slechts een be trekkelijk geringe verhooging! van de loonbelasting» tot gevolg. De verhooging bedraagt b.v.: 1. Bij een weekloon vhn f 25: voor een (ongehuwde f 0.15 p.w.; voor een gehuwde zonder kinderen f0.09 p.w.; voor een gehuwde met 1 'kind f 0.05 pi-w.; 2. Bij een weekloon van f 35 voor een ongehuwde f0.30 p.w".; voor een gehuwde zonder kinderen f 0.20 p.w. voor een gehuwde met 1 kind f 0.16p.w.; voor een gehuwde met 2 kinderen f0.12 p.w. voor een gehuwde met 3 kinderen f0.08 p.w.; voor een gehuwde met 4 kinderen f0.03 p.w. 3. Bij een weekloon van f40: voor een ongehuwde f0.40 p.w.; voor een gehuwde zonder kinderen f0.27 p.w. voor een gehuwde met 1 kind f 0.21 p.w.; 'voor een gehuwde met 2 kinderen f0.17 p.w.; voor een gehuwde met 3 kinderen f0.12 p.w.; voor een gehuwde met 4 kinderen f0.06 p.w. De bijzondere tarieven voor losse ar beiders (negende uitvoeringsbeschikking i loonbelasting 1940) en voor artisten, mu sici, enz. (zevende uitvoeringsbeschik- niet mogelijk, dat iemand ze gestolen heeft? Of toch? Alleen verlegd, denkt Marigla? Ja, maar waarzoo dan om 's- hemelswil? Mevrouw Scheele huilt bijna. Ze is reeds den heelen avond aan het zoeken met het jongle meisje, dat ze voor het adressen schrijven heeft aan genomen, maar de lijsten zijn nergenBj te vinden. Eigenlijk moesten de uitnoo- digjngen al verzonden zijn. Op zijn laatst Vrijdag, heeft meneer Koekoek gezegd. En nu is het al Zaterdagf. Ach, lieve tijd, wat moet er nu tpch gebeuren, als ze die lijsten niet vindt? Of Marga niet nog! even kan komen overwippen? Mis schien vindt zij ze Marga doet haar oogen dicht. Nee', zegt ze dan gedecideerd, neemt u mei niet kwalijk, mevrouw Scheele, maar ik kan vandaag werkelijk niet me£r. Ik kan eenvoudig niet meer en ik heb zelf nog! minstens drie uur werk. Misschien kijkt u toch eens in uw tasch 4 M'n tasch? Mevrouw dr. Scheele is een en al verbazingt Een oogenblik. Ert volgt een vrij lange pauze en dan) is de stem van mevrouw Scheele er plotseling weer, ditmaal bijkans juichend: Ze zijn er, Marga, ze zijn er! Ze| zaten waarachtig in m'n tasch! Hoe ben je op het idéé gekomen? Als ik jou toch niet had, Marga! Maar ik heb nog een verrassing voor je nee, ik ver raad niets! king loonbelasting 1940) blijven onge wijzigd. De belastingdienst zal binnenkort aan de werkgevers nieuwe tabellen met handleiding verstrekken. De verhoogde belasting volgens deze nieuwe tabellen moet worden geheven van loonen over tijdvakken, welke na 30 Juni 1942 ein digen. Zoo zal voor weekloonen, welke op Zaterdag worden uitbetaald, de ver hoogde. belasting voor de eerste maal moeten worden ingehouden op de loonen. welke op 4 Juli worden uitbetaald. Het zal vermoedelijk niet mogelijk zijn aan alle werkgevers tijdig de nieuwe tabellen toe te zenden. In verband hier mede wordt medegedeeld, dat. de werk gevers er bij de inhouding van behaoren uit te gaan, dat de volgens de tot nu toe geldende tabellen verschuldigde be lasting met 10 pet. wordt verhoogd. Ge deelten van pen cent worden naar be neden afgerond. i Uiteraard heeft de verhooging van het tarief van de loonbelasting tot gevolg, dat ook het /tarief voor de inkomsten belasting voor het belastingjaar 1942 zal worden verhoogd. Over eenigen tijd zal dan ook een verordening verschijnen, waarin het nieuwe tarief van' de in komstenbelasting zal zijn opgenomen. In het thans yerschenen besluit i? tevens in een bepaald geval de wijze van heffing van de loonbelasting ver eenvoudigd. Voor de werkgevers, die in den regel over het gewone loon tijd vak slechts een geschat bedrag uitbetalen pn •eerst na verloop van verschillende loon- tijdvakken, welke gezamenlijk een tijdvak van drie maanden niet te boven gaan het loon nauwkeurig** afrekenen, is de mogelij'kheid geopend de loonbelasting eerst bij de "afrekening in te houden. GEZONDHEIDSZORG EN VOLKSGEZONDHEID Oordeel van den leider van het Medisch Fro: t In het „Nationale Dagblad" heeft dr. K. Keijer, leider van het Medisch Front, een artikel gepubliceerd, getiteld: „De Gezondheidszorg1 en de Volksgezondheid" Hij betoogt daarin dat de dienst van de volksgezondheid naast en niet onder andere diensten behoort te staan. Daar na gaat hij voort: „Het hoofd van den dienst Zal zelf de ambtenaren moeten aanstellen en ont slaan (in overleg met Medisch Front), omdat hij tenslotte alleen verantwoor ding1 schuldig is aan den Leider der Re geering. Hij moet zijn een arts en heeft tot taak alles te leiden en te bevorderen, wat onmiddellijk van belang is jpoor de gezondheid van ons volk ien 'tevens' belangstelling te toonen voor alles, wat zijdelings daarmede velband houdt. Dit sluit omgekeerd in, dat hij er voor dient te waken, dat schadelijke invloeden wor den uitgeschakeld. Voorts is het Zijn plicht er vorr te Zorgen, idat ons volk op voldoende wijze vertegenwoordigd wordt bij en daad werkelijk deelneemt aan alle gebeurte nissen en maatregelen op het gebied der volksgezondheid, die door andere volken, hetzij afzonderlijk, hetzij gemeen schappelijk worden ondernomen. De niei%e volksgezondheid zal zich meer moeten richten op de gezonden dan op de zieken. Een toeneming van het gezonde, waardevolle deel van het volk is van meer beteekenis dan het in stand houden van het gebrekkige. Daarom zal de lichamelijke opvoeding van de jeugd een grondsteen der volks gezondheid worden, opdat wij 18-jarigen krijgen, die tenminste voor 90 pet. ge schikt voor den militairen of den ar beidsdienst zijn en niet, zooals nu, voot 70 a 80 pet. ongeschikt. Huwelijken van jonge menschen die nen te worden bevorderd, daarom zal ook 1de zorg, voor het ras belangrijk zijn. I>e erfelijk-biologjsche eigenschap pen zullen grondig moeten worden on derzocht en mee moeten spreken bij de toestemming tot een huwelijks i Aan ongewenschte rasvermenging moet zoo spoedig mogelijk een einde komen. Het gesprek is geëindigd en Marga's vermoeid hoofd weigert, met ©enig wan trouwen, dat bij mevrouw Scheele's goeJ gemeende verrassingen' gewoonlijk niet geheel misplaatót is, over het geheim, dat ze niet mocht verraden, na te den ken. Ze raapt zelfs, .een plotselinge in geving volgend, den stapel papieren op het schrijfbureau bijeen, stopt ze in haar actetasch en gaat naar huis. Ze moet eerst eens behoorlijk uitslapen, want zóó kan ze geen drie cijfers meer bij elkaar optellen. Bovendien is het morgen Zondag en dan zal ze dus nog wel gelegenheid vin den om ook door deze taak heen te komen. Marga huivert, als zij de zware deur van het instituut achter zich suit. Een hel dere sterrenlucht, voor zoover deze al thans tussehen de hooge huizen te zien is, duidt op vorst en ook de krakende sneeuw, die langs het trottoir op vuil grijze hoopen is samengevoegd, bewijst, dat het kwik in den thermometer be neden het vriespunt moet staan. Juist als Marga zich omkeert, om den weg naar haar woning in te slaóm, maakt zich een schaduw los van een der hoo rnen langs den rijweg. Juffrouw Marga! Het is Theodoor, zooals Marga, wan neer ze over haar eerste verbazing heen is, vaststelt. Theodoor, die half ver- In de eerste plaats moeten huwelijken met Joden en andere vreemd-rassige vol ken worden veiboden. Tevens wil ik hier nog opmerken, dat maatregelen van den Ned. Volksdienst, die de volksgezondheid raken, slechts zuilen kunnen worden uitgtevoerd na goedkeuring door het Hoofd van den Dienst Volksgezondheid, gehoord den Pre sident der Ned. Artsenkamer, enz. De Ned. Volksdienst wordt voor de Volksgezondheid eveneens een onmisbaar onderdeel, omdat deze het beste de so ciaal-biologische diagnose der gezinnen kan opmaken en controle oefenen, zoo noodig helpen kan. "De zorg voor de zieken valt onder de Artsenkamer. Zoo zullen ook op het giebied van de tandheelkunde, veeartsneijkunde, etc. de prophylactische maatregelen de belang rijkste zijn. Kwakzalvers en zoogenaamde natuur geneeskundigen zullen proeven van hun kunnen moeten afleggen voor een daar toe te vormen deskundige commissie, op dat :g!een waardevolle hulpmiddelen voor het volk verloren kunnen gaan, omdat ze reeds bij voorbaat veroordeeld zijn. Tenslotte zal het, naar mijn meening, moeten komen tot een in groote trekken uniforme gezondheidszorg in de Germaan- sche landen. Alleen dan krijgen onze an ders té kleine getallen waarde en kun- -nen zij met die der andere Germaansche volken op betrouwbare wijze worden vergeleken, hetgeen ook voor ,de we tenschap van (groot belang is. Bovendien kan op deze wijze datgene, waarin wij of een der andere broedervolken uit munten, aan het geheel ten goede ko men". Geen steun meer voor goed- qekeu»*den voor werkverruiming De centrale persdienst van het NAF meldt: De rijiksdienst voor de werkverruiming heeft de volgende regeling getroffen: In tegenstelling tot de vorige jaren zal dit jaar niet tot beperking van de werkverruiming worden overgegaan, met dien verstande, dat de verplichting tot het aanvaarden van passend, werk in het vrije bedTijf onverminderd blijft bestaan Met betrekking tot de steimverleening is echter bepaald, dat de steunregeling met ingang van- 22 dezer is gesloten voor allen die zijn .goedgekeurd voor werk in de werkverruiming. Voor afgekeurden, gedeeltelijk werk- loozen en bijzondere gevallen, waarover met den rijiksdienst voor de werkverrui ming overleg is gepleegd, blijft de steun regeling (geopend'. Voor gemeenten, die door het sluiten van de steunregeling ten gevolge van vervoersmoeilij'kheden of gebrek aan werkverruimingsobjecten in moeilijkhe den zouden geraken, zijn plaatsen ineen werkkamp, zoowel' voor normaal als licht werk, beschikbaar. NIEUWE VOORSCHRIFTEN VOOR DEN BOTERHANDEL De onderbedrijfsorganisatie voor zuivel heeft in het verschenen voedselvoorzie ningsblad no. 10 opgenomen, een ver ordening, volgens welke allen, die zich met den handel in boter bezig houden, verplicht zijn bij het betrekken en den afzet van boter bepaalde voorschriften in acht te nemen. O.a. is de bepaling! opgenomen, dat de kleinhandelaren bij het betrekken der boter het aantal le veranciers zooveel mogielijk moeten be perken, terwijl ten aanzien van het ver voer rekening moet worden gehouden met het algemeen oeconomisch belang. De onderbedrijfsorganisatie is voorts ge rechtigd om*-aan kleinhandelaren voor te schrijven van welke leveranciers zij boter mogen betrekken. Kleinhandelaren dienen ernaar te streven de boter gere geld van eenzelfden leverancier (b.v. een groothandelaar, .een grossier of een boterfabrikant) te betrekken. heugd, half verlegen zijn pet afneemt en haar toelacht. Ik kwam toevallig voorbij en zag nog licht branden. Toen dacht ik direct, dat ui dat moest zijn en wilde ik eens kijken, hoe lang u nog zou werken. En dan mag ik u misschien nu wel naar huis brengen Theodoor zwhait naar haar linkerzijde en neemt haar de zware actetasch af. Theodoor maakt zich ernstig ongerust. Waar moet dat naar toe, als Marga zich op deze manier overwerkt? Hoe lang denkt ze dat nog te kunnen vol houden? Over een poosje zullen haar zenuwen geruïneerd zijn en zal ze zich eenvoudig dood gewerkt hebben! Marga kijkt omhoog naar den helde ren hemel en lacht. Zoo gauw werkt een mensch zich niet dood hartelijk dank voor je goeie bedoelingen, Theo door en bovendien is over een paar dagen alles achter den rug. Neen, dat is het nu juist niet, houdt Theodoor vol. Alles, wat juffrouw Mar ga op het ojogenblik doet, is slechts voorbereidend werk. De eigenlijke druk te begint pas na de opening van het georganiseerde instituut en dan zal Marga al haar krachten noodig hebben. En wat zal ze dan zijn? i (Word! vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2