Lotion Malwida 31 RADIO-PROGRAMMA Zondag 21 Juni HILVERSUM" 1. 415.5 M. 8 Gram.; 8.15 De zin van het boer zijn; 8.30 Omroepmeisjeskoor; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Studiodienst; 10.15 Gram.; 10.30 Zonnewende in de .Ger- maansche landen"; 11 Vierhandige piano- voordracht; 11.30 De stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actu al praatje; 12.15 Gram.; 12.30 Voor dracht; 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche volksconcert; 14 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk; 14.20 Gram.; 14.30 Zomerprogramma, opn.; 15.30 Gr.; 16.05 „Ziet, hoe het vriendelijk zonlicht"; 16.45 „De steenen spreken"; 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostlandpraatje; 18 Or gelconcert en reportageflitsen; 18.45 Nieuwsberichten; 19.05 Sport van den dag; 19.30 Inleiding volgende uitzending; 19.45 „Die Meistersinger von Nürnberg"; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 8 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Luisterspel voor de jeugd; 9.45 Gram.; 10 Toespraak door H. J. Woudenberg; 10.15 Nederlandsche volksklanken.; -11.30 Omroepkamerkoor; 12 BNO: Nieuwsbe richten en populair actueel praatje; 12,15 Orgelconcert; 12.45 Godsdienstige lezing, opn.; 13 Gram.; 13.05 „Wie en wat wa ren onze voorouders?"; 13.20 Het Oost Nederlandsch Strijkkwartet; 13.50 Gr.; 14 Tilburgsche Piano-accordeon Club; 14.20 Gram.; 15 Amusementsorkest; 16 Clavecimbelvoordracht; 16.45 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 17.15 Gram..; 18 „24 uur Londen"; 18.25 Hongaarsche radio-potpourri; 19.30 BNO: Nieuwsbe richten; 19.40 BNO: Militair weekover zicht; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engêische uitzending „Dutch News Reel" Voor de Radio-Centrales: Gram.; 20.15 „De langste dag", cabaret-revue; 21.00 Boekbespreking; 21.15 Theo UdenMasman en zijn dansorkest; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hil versum I. Maandag 22 Juni -TILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram1.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gr.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10 Pianospel, opn.; 10.15 Gerard\van Kreve len en zijn orkest; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Jonny Ombaeh; 12 Kwar- tetconcèrt; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten; 13 Gr.; 13.15 Zang en piano; 13.40 Gram.; 14 De Melodisten; 15 Voor de vrouw; 15.45 Het Haagsche Trio; 16 Cyclus „Godslei ding"; 16.20 Het Haagsche Trio; 16.45 Luisterspel; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelij ke- en beursberichten; 17.30 Orgelcon cert; 18 „Rasbesef"; 18.15 Gram.; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 Internatio naal zakelijk praatje; 19.05 Het liedje van verlangen; 19.15 Rotterdamsch Phil- harmonisch orkest; 20.15 Gram.; 20.30 Rotterdamsch Philharmoniseh orkest; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio- Centrales,, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 22.15 U raad wat wij draaien; 23—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gram.; 9.15 Kamermuziek, gr.; 10 Morgenwij ding; 10.15 „Het Sint Jansfeest in de muziek en de beeldende kunst", met gr. opn.; 10.40 Aan de bron; 10.50 Zang met pianobegeleiding; Ca. 11.15 Gram.; 11.30 Reportage; 11.40 Viool en piano; 12,00 Amabile-sextet; 12.45 BNO: Nieuws- en zakelijke berichten13 Actueel nieuws voor boer en tuinder; 13.15 Ernst van 't Hoff en zijn orkest; 14 Fluit, viool en piano; 14.30 Gr.; 15 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 15.40 Luisterspel „Eer zij vergaan"; 16 Gevarieerd middagpro gramma; 17.15 BNO: Nieuws-, zakelijke- en beursberichten; 17.30 Hobo en piano; 18.05 Gram.; 18.30 „Wij Socialisten", lezing; 18.45 Salonorkest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten19.40 BNO: Friesch praatje; 19.50 Spiegel van den dag; 20 Otto Hendriks en zijn orkest; 21 Poli tiek weekpraatje; 21.15 Een Spaansch programma; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avond wijding; 22.15—24 Zie Hilversum I. Godsdienstige uitzendingen Zondag 21 Juni: 9.15 uur ds. W. A, Hoek uit Amsterdam, Studiodienst. Ds. P. de Haas (Utrecht) 12.45 uur over Hilversum II, Godsdienstige lezing. Van Zondag 21 Juni tot en met Za terdag 27 Juni van 10—1015 uur (Hil versum II) Avond wijding?. I Maandag 22 Juni: Ds. C. C. de Kloet te I Purmerend 16 uur (Hilversum I) tweede lezing in den cyclus „Godsleiding". Dinsdag 23 Juni: 16 uur (Hilversum I) Ds. A. C. Diederiks over „Zieken troost". Van 16.2016.30 uur (Hilversum I) gewijde muziek. Woensdag 24 Juni: Der. K, Schipper 16 uur (Hilversum I) Godsdienstige le zing. I Donderdag 25 Juni: 16.20—16.30 uur I (Hilversum I) gewijde muziek. Vrijdag 26 Juni: M. Faber 16 uur (Hit- 1 versum I) Godsdienstige lezing. - Zaterdag 27 Juni: 16 uur bijbellezing over Hilversum I. j RADIONIEUWS Midzomerwende in don aether De persdienst van den Ned. Omroep meldt: Ter gelegenheid van den Midzomer zonnewende brengt de Nederlandsche Om roep Zondag 21 Juni over den zender I iHilversum I teen programma, dat geheel in het teeken van den langsten dag van i het jaar staat. Als belangrijke onderdeelen op dezen dag vermelden wij: Om 10.30 uur een causerie met* muzi kale omlijsting van J. P. Broekhuis over „Zonnewende in de Germaansche landen". Om 12.30 uur een gedicht van George Kettmann Jr. „Zonnewende". Een radio potpourri van Zomer- en Zonneliederen samengesteld door Eddy Noordijk, geti-/ teld „Ziet, hoe het vriendelijk zonlicht" om 16.05. De steenen spreken" is de titel van een Midzomersproke van D. v. d. Bospoort, dat om 16.45 uur wordt uitgezonden. De muzikale bewerking van P. Jakma. Om 19.45 uur de uitzending van de derde acte van Wagner's opera „Die Meistersinger von Nürnberg", uitgevoerd doot het Omroep Opera Ensemble, het Omroep Symphonie Orkest, vele solisten io.l.v. Pierre - Reinards. Over den zender Hilversum II wordt des avonds om 20.15 uur een cabaret revue van Willy Hermert uitgezonden, die den titel draagt „De langste dag". M V W V V V w w w w w w w Niet het ware tfeluk maar hét schijn geluk wordt ons door adderen het meest Feuilleton 28 rugwerkende kracht, van 23 Mei jongst leden af, dus in aansluiting op de extra- winteruitkeering. De thans geldende normen ondervangen grootendeels de door het vervallen van den extra-winter- steun ontstane vermindering van inkom sten, en beteekenen voor het overige een niet geringe vereenvoudiging, welke de overzichtelijkheid voor de belangheb benden ten goede komt. De negen ge meenteklassen van voorheen zijn vermin derd tot zeven. Het grondsteunbedrag voor de eerste klasse gemeenten bedraagt voor een ge zin van man en vrouw f 13,60, voor* elk tot het gezin behoorend kind fl,40. De hoogste uitkeering welke wordt verstrekt bedraagt voor alle klassen 70 pot. van het loon, vermeerderd met een vijfde gedeelte van de gezinsLedenbijslag, inge val deze wordt genoten. Als bijslag op bovenbedoeld'bedrag wordt ^n hen, die aangesloten zijn bij een vair rijkswege gesubsidieerde en functioneerende werk- loozenkas een wekelijksche verhooging van fl verleend^ Hiermede Is het ver schil in uitkeering, dat voorheen reeds tussehen georganiseerden en niet geor ganiseerden in een werkloozenkas be stond, ten gunste van de georganiseerden vergroot, wa^rdqor organisatie in het NA.F, ook in dit-verband voor alle wer kers wederomfibógere beteekenis heeft verkregen. j DE NIEUWE AARDAPPELEN Tra hoogste 7 en 11 per k.g. In een officieele publicatie, /elders in dit blad opigienomen, maakt het rijksu bureau voor de voedselvoorziening) in oorlogstijd de prijzen bekend, welke ten hoogste aan den consument voor vroege aardappelen in rekening gebracht mo- Ig'en worden in het tijdvak van 20 Junii t.m. 11 Juli 1942. De prijs bedraagt voor de kleine sor teering! 7 cent per k.g. en voor de glroote sorteering de officieele pu blicatie igeeftv de maten aan 11' cent' per kilogram. Deze prijzen mogen ver hoogd worden met 1 cent per k.g. voor thuisbezorgen en 1 cent per k.g. voor schrappen, waarbij de 'weging dient te ig'eschieden vóór het schrappen. Roman van Else Wernecke Ach, onzin! Marga schudt haar hoofd. Zoo is het immers heelemaal niet. En als hij niet persé over Capri had gesproken Theodoor zwijgt en staart recht voor zich uit in den lichtkegel van de kop lampen. Hij informeert niet verder en Marga valt het niet eens op. De steeds dichte.: vallende sneeuw belemmert het uitzicht en heeft de voorruit met een witte laag bedekt. Theodoor brengt den rultenwisscher in werking en geheel in haar eigen gedachten verdiept, volgt Marga de regelmatige bewegingen van het licht trillende staafje,' dat van links naar rechts en van Techts naar links een donkere, glimmende plek olp het witte glas toovert. Maar eigenlijk staat Marga Faust op de steile, rotsachtige kust van Capri en een jonge man met bruin haar, een lidteeken over zijn lin ker wang en een grijzen vilthoed in de hfnd zegt met nauw bedwongen ont roering: 1 Je bent een fijne vent, Mar ga! Jij odk, Herbert! geeft Marga, half HERZIENING VAN DE STEUNNORMEN I De Centrale persdienst van het NAF meldt: 1 De beëindiging van de extra-winter- uitkeering aan werkloozen op 23 Mei jongstleden heeft een herziening van de steumnormen noodzakelijk gemaakt. Inmiddels heeft deze herziening in overleg met het Nederlandsche Arbeidsr front en in samenwerking niet het de- partement van sociale zaken en het de- partement van financiën, plaats gevonden De inwerkingtreding (geschiedt met te over haar schouder, ten antwoord en dan staart ze weer over de zee. TSr schijnt daar heel in de verte iets zeer belangwekkends te zien te zijn. tóarga toe! zegt de ontroerde stem weer. En de, geheel volgens het programma ondergaande zom van liet Zuiden, laat een paar seconden later twee lange schaduwen op de prentbrief- kaartblauwe zee ineen vloeien. Ja, dat was Capri. En wat daarnjai kwam, dat was De schoft! sist Theodoor tussehen zijn tanden. Hoezoo dat? Juffrouw Faust keert in een minimum van tijd van den zoelen zomeravond in Capri in het natte sneeuw landschap van het Noorden terug en kijkt Theodoor verbaasd van terzijde aan Theodoor draait snel het poirtier- raamje omlaag: Idioot! Geen oogen in je hoofd zeker? Zondagsrijders! Het hard voor „den zwarten radiateur voor.bij flitsende miniatuur roode auto'tje laat zich niet op een dwaalspoor brengen;. Zijn bestuurder heeft Theódoor's ver wen schin gen waarschijnlijk niet eens ge hoord, zoo vlug is hij om den 'hoek ver- dwenen. Theodoor keert Marga zijn boos gezicht toe. Ik had natuurlijk voor-' rang, maar die kerels rijden nu eenmaal, als de nou ja. O, bedoel je dat.... Marga glimlacht flauwtjes. Ze huivert plotseling, doodop Een beetje te veel sensatie ha zoo'n vermoeienden dag. VERSCHILLENDE BERICHTEN Nederlandsche meisjes in Duitschland In de Duitsche fabrieken, waar Neder landsche meisjes na haar aanmelding bij de arbeidsbureaux werk gevonden heb ben, wprdt in ruime mate gelegenheid tot ontspanning en sport geboden. Onze meisjes hebben in alle opzichten de ge lijke rechten ais de Duitsche. Onderdak, en verpleging voldoen aan de hoogste eischen, die men. daaraan stellen kan. Indien men niet op eigen gelegenheid ergens in den kost wil gaan, vindt men steeds nog goed "onderdak in de „Frauen- lager" of Madchenheime", die men zoo wel in de steden als op 't platteland aantreft. Alle kosthuizen, zoowel die bij particulieren als die, welke door de fabrieken voor het personeel ter be schikking gesteld worden, bieden modern comfort. In verhouding tot de hooge ver diensten zijn de uitgaven voor kost en huisvesting zeer gering. Ze bedragen met inbegrip van logies, eten en waseh slechts een derde,' veelal eenvierde gedeelte van de verdiensten, 'die vrijwel zonder uitzondering minstens dertig Mark per week bedragen. Er zijn Ne derlandsche meisjes, die na een jaar werk het tot een verdienste van zestig Mark per week hebben kunnen brengen Bij vele fabrieken in Duitsche indu striecentra, waar de toevloed van ar beidskrachten vooral het laatste jaar be langrijk gestegen is, heeft men zeer mo dern geoutilleerde „Lager" gebouwd. Deze kampen zijn zeer geriefelijk en moe ten voldoen aan moderne begrippen van comfort en hygiëne. Bad- en waschinrich- tingen mogen nimmer ontbreken. Zeer vele kampen beschikken over radiodistri- Maar me excuseeren kan ik toch niet, 'zegt juffrouw Faust. Zou ik .ook niet doen, vindt Theo- door, tenslotte was het uw eerlijke meening en daarvoor behoeft men zich toch niet te verontschuldigen. Bovendien een tweeden keer zult u er zéker niet zoo goed afkomen. En vermoedelijk zult u meneer Hofrichter uw heele leven wel niet meer terugzien. Meneer Hofrichter? O zoo ja natuurlijk. Marga schijnt nog steeds een beetje in de war te zijn. Theodoor gluurt heimelijk naar het klokje op het dash- bord en buigt dan 'met een zekere ge latenheid opnieuw een zijstraat in. Bijna een uur rijdt hij nu reeds kris kras door de voorstad en dit uur zal zich bezwaarlijk met een excuus over voor zichtig rijden op het gladde wegdek laten goed praten. Enfin, Theodoor is bereid ook dit op zich te nemen voior juffrouw Marga, die. hij in den opgewonden toe stand, waarin zij zooeven v'prkeerde, toch waarlijk niet aan zichzelf had kun nen overlaten! Bovendien heeft Theodoor nog iets op, zijn hart. Als hij haar tenslotte voor haar huis deur afzet, prutst hij wonderlijk lang aan de handrem. Tja, juffrouw Marga, zegt hij verlegen, en met zijn hoofd hall onder het dash'bord, als u nu niet bijl ons wilt komen, dan zullen wij beiden elkaar ook wel niet meer zien, of lof mag ik misschien eens Dat gaat ze ker niet, dat u bij gelegenheid Officieele Landbouwmededeelingen voor de Provincie Zeeland WAT IEDERE BOER BEHOORT TE WETEN WILT U KIPPEN AANHOUDEN! Levert dan tijdig het vereischte aantal eieren in bij den verzamelaar. Doet ge dit niet, dan is het gevolg dat de kippen van uw bedrijf moeten worden verwij derd, ook bij particulieren. De aanslag is nog niet verzonden, maar voor iedere kippenhouder geldt: Voior elke kip 15 eieren inleveren vóór 1 September. De verzamelaar geeft u voorloopig een ont vangstbewijs. Later wordt dan de kaart wel in orde gemaakt. Heeft u per 1 September het vereischte aantal gele verd, dan mag u ook nó dien datum de kippen aanhouden. Zorg dus voor stipte uitvoering, het is uw eigen be lang. GEEN^KORREL GRAAN MAG VERLOREN GAAN zoadat van alle telers wordt verwacht, dót zij de eventueel nog aanwezige res tanten, die op het bedrijf, om welke reden ook, zijn achtergebleven, onmid dellijk monsteren en leveren. Ook bruine boonen, die nog voor de uitzaai na mis lukte gewassen zijn. bewaard en welke men niet meer behoefde te gebruiken, dienen thans zoo spoedig mogelijk ge leverd te worden. De controle op de bedrijven is reeds "begonnen. Maak dus, als het soms nog niet gebeurd is, alles direct in orde. Ge voorkomt daardoor moeilijkheden en steunt de voedselvoor ziening van ons land. Hetzelfde geldt uiteraard ook voot RESTANTEN AARDAPPELEN Geef aai: uwhandelaar op, wat^ge nog te leveren hebt. Laten de zelfver- zorgers hun eigen aardappel-voorraad nog eens nazien of er mogelijk nog een gedeelte gemist kan worden. Bedenk dat nutteloos overblijvende aardappelen wor den onttrokken aan de voedselvoorzie ning. Help mee de overgang van oude naar nieuwe oogst te vergemakkelijken en be waar niet meer, dan ge beslist noodig hebt. IS UW VOLKSTUIN REEDS GEREGISTREERD Zoo niet, doe het dan onmiddellijk/* U krijgt dan een erkenningskaart, welke noodig is voor het vervoer van de ge teelde producten, aankoop zaaizaad en kunstmest. Formulieren liggen nu nog ter beschikking bij de plaatselijke ver tegenwoordigers. Deze geeft U ook de gewenschte inlichtingen. De Provinciale Voedselcommissaris voor Zeelünd. butiecentral-es. Er zijn veel 'kampen te vens, -die over een eigen bioscoop be schikken. „Kraft durch Freude" van het Duitsche Arbeidsfront zorgt daarnaast steeds voor een rijke afwisseling aan ontspanning. Noodlottige vergissing De familie Dl te Schinveld (L.) had. en zak calciumarsenaat voor de aardap- pelbespuiting ontvangen, die de vader op zolder had gezet, zonder de overige familieleden iets te zeggen. De dochter zag 's avonds het pakje calciumarsenaat vocht meel aan en maakte er een smake lijk papje van. Aanvankelijk merkte men bij h^t gebruiken niets van het vergif totdat een oudere dochter, na ongeveer een half bord pap te hebben /gegeten, onwel werd. Vader D. had iptusschen al een heel bord gegeten en ook de zoon en de tweede dochter hadden een aan zienlijke hoeveelheid op. Alleen de' moe der had slechts een paar lepels veror berd, terwijl de bereidster van de pap, die nog in de keuken bezig was, er nog heelemaal niet van gegeten Jiad. Bij allen, die van de gevaarlijke pap gegeten hadden, deden zich weldra ver gif tigingsverschijnselen voor en na me dische hulp te hebben ingeroepen, wer den zij onmiddellijk naar het St. Jo seph Ziekenhuis te Heerlen overgebracht. De vader is er het ergst aan toe, de andere familieleden maken het naar om standigheden redelijk wel.' (A.N.P De niet heldere „helderziende" Nadat van verschillende zijden ernstige klachten waren ontvangen over verre gaande vervuiling, iging de Hilversum- sche politie er toe over het huis van mej. M. K,, een helderziende te onder zoeiken en te doen ontruimen. Wat de recherche en de mannen van de gemeen- tereiniging ter plaatse zagen, spot vmet alle voorstellingen. Toen de deur open ging 'kwam -een walm den bezoekers te gemoet. In één oogopslag zag de dienst doende politieman, dat de klachten der buren op waarheid 'berustten. De ont- smettmgsdienst bracht de 74-jarige be woonster, wier geheel© lichaam -door on gedierte was bedekt, naar de barakken waar zij behpndeld werd. j In het huis was inmiddels de gemeen- tereiniging aajn den slag gegaan. Een wa- Maijga glimlacht ©enigszins ontroerd. Toch, waarom niet, Theodoor, als dat toevallig! eens een keer uitkomt, zeker. En hartelijk dank nolg! voor vanavond. Je bent erg, aardig voor me geweest!, heusch, ik voel me werkelijk gletroost. Theodoor loopt om den wa;g)en heen, trekt het portier open en straalt. Juf frouw Marga geeft hem een hand en hij kijkt haar nog eens goed aan. Nee, knap is ze werkelijk niet, maar een paar oogen heeft ze, oogen hemelc tje lief! Daaraan kan zelfy die afschu- wélijke zwarte bril niets veranderenEn hij kijkt haar na, tot ze de Zware 'huis.- deur achter zich heeft iglesloten en hem door het raampje nog eens heeft toe geknikt Dan suist Theodoor weg met een be" denkelijke onverschilligheid voor hét, door de breiïge sneeuwmassa spiegel- Igjladde asfalt. Drie harde eieren en "bijna een huwelijksaanzoek Er komt inderdaad een tijdstip, waar op het ergiste achter den rug is, hoe wel het er nóg maar drie dagen te voren geenszins naar uit heeft gezien. Met de werklui schijnt een of ander 'misverstand in het spel te zijn geweest. Zij vertrekken, laten het half voltooi de werk en een berg rommel achter en komen niet meer terug. Ja, ze heb ben den ch^f zoo begrepen en intus Officieele publicatie van het departement van Landbouw en Nijverheid Rooien van vroege aardappelen De Nederlandsche Groenten- en Fruit- centrale' maakt bekend, dat het bestaande rooiverbod van vroege en daarmede ge lijkgestelde aardappelen met ingang van Donderdag 18 Juni wordt opgeheven voor vroege aardappelen en Eigenheimers, ge teeld op tuinbouwteeltvergunning of bij zondere tuinbouwteeltvergunning, met uitzondering van tuihbouwteeltvergunnin- gen met opdruk „pootaardappelbedrijf". Voorts wordt bekend gemaakt, dat deze aardappelen eerst op Vrijdag daar opvolgend (19 Juni) ter veiling mogen worden aangevoerd. Gortdistributie De Secretaris-Generaal van het. Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat 'detaillisten de van hun klanten ontvangen bonnen „331", welke van 14 Juni t/m 11 Juli a.s. recht geven op 250 gr. gort, reeds gedurende het tijdvak van 19 t/m 27 Juni as. dagelijks dus ook des Zaterdags, bij de plaatselijke distributiediensten kunnen inleveren ter verkrijging van gorttoewijzingen. De in levering dient te geschieden in veelvou den van 10 bonnen, met een minimum van 10 stuks. Grossiers kunnen gedurende het tijd vak van 19 t/m 27 Juni as. de van hun afnemers ontvangen gorttoewijzingen da gelijks inwisselen voor verzameltoewij- zïngen. De aandacht wordt er op ge vestigd, dat ide detaillisten en de gros siers van de bovenomschreven inleve- rmgsmogelijkheid ten spoedigste gebruik dienen te maken en zij de ontvangen gorttoewijzingen terstond moeten door geven aan hun leverancier. gen vol vuil werd weggereden. De vrouw had een „bed" op enkele kisten en sliep onder> volkomen vergane dekens en vod den. Drie honden werden in het huis aangetroffen, alsmede een vrij belang rijk geldsbedrag. Een wagen met restan ten van nog bruikbaar huisraad werd naar een ontsmettingsoven getranspor teerd. De vrouw voorzag in haar onder houd door 'op te treden als „helderziende" schen een ander karwei aangenomen'. Het zal wel acht dagen duren voor ze verder kunnen gaan. Aan een tijdige aflevering! van de meubelen behoeft even min te worden gedacht als aan de mo gelijkheid, dat de jonge gymnastiek- leerares over drie dagen van een vrijf ernstige keelontsteking hersteld zal zijn. Marga zet zoowel zichzelf als haar menschen tot het uiterste aan en heeft slechts één doel voor oogen: het moet klaar komen, ik heb het Koekoek vast beloofd.En men kan een reeds aan gekondigde opening, die van zooveel belang is, ook maar niet eenvoudig af zeggen! Koekoek is klaar. Hij springt over de hoopen kalk en opgerolde loopers en Zwaait tussehen de ladders van de schil ders door met ©en folder, ja, hij zwaait het ding zoo triomfantelijk voor Mar- ga's oogen heen en weer, dat ze er duizelig van wordt. Het is het nieuwe prospectus, dat zal worden uitgegeven en dat inderdaad een klein meesterwerk mag worden genoemd. Het springt on middellijk in het oog door de teere zalm- kleur met goud en blauw opdruk en i niet minder door zijn uitgestansden vorm van de kleine porceletnen kruik der edele „Lotion Malwida 31". (Wordt vervolgd):

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2