Lotion Malwida 31 RADIO-PROGRAMMA Vrffdag 19 Juni HILVERSUM I. 415.B M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gr.; 10 Omroeporkest en solisten, opn.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Orkest WLlly Eberle; 12 Klaas van Beeak en zijn or kest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; IS Bertus van Dlnteren en zijn orkest; 14 Arnhemsche Orkestvereeniging1,6 Bijbellezing; 16.20 Cello en plano; 16.50 Zang met piano begeleiding; 17.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten; 17.80 „Als ik eens kindermeisje werd"; 17.45 Ensemble Jonny Ombach; 18.20 Gram.; 18.30 Neer- lands stem aan het Oostfront; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Binnen- iandsch economisch praatje; 19.05 Duit- sche taalcursus; 19.30 Orkest Malando en solist; 20.15 Vrijdagavondcabaret; 21 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 21.25 Het wekelijksche sportpraatje; 21.45BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 Alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Misi- quette, opn. en gram.; 9.15 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40Emmen, de glimlach van Drente; 11 Zang met pianobegeleiding; 11.40 Gram.; 12 Ama- bile-Sextet12.45 BNO: Nieuws- en eco nomische berichten; 13 Productieslag; 13.15 Tusschen de bedrijven; 15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16 Zang met or gelbegeleiding; 16.45 Gram.; 17 Het spoor boekje op school; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- oen beursberichten; 17.30 Zang met pianobegeleiding; 18.15 Zaken lieden aan het woord; 18.30 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 19.30 BNO: Nieuws berichten; 19.40 BNO: De Jordaner ver telt over sociale Nooden; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzen ding: „Hollands political aspects"; (voor 'de Radio-Centrales: Gram.); 20.15 Het Gooiseh Strijkorkest en soliste; 21 Land- mans Lust; 21.30 Het Gooiseh Strijkorkest 21.45 BNO: 'wsberichten; 22 BNO: Leidende s'.aatslk len schrijven; 22.10 Avondwij'"ng; 22.15 24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Vrydag 19 Juni Ernstige muziek. De Arnhemsche Orkest Ver. o.l.v. Otto Glasti'a van Loon komt om 14 uur Hilv, ienirUcfotSSnTiteisfm5nffiHciSP>3Bm.Xp5.'; cx.uuinann. De soliste speelt Mozart's pianoconcert in c kl. t. K.V. 491 en Schumann's „Introduktion und Allegtro" op. 92. De sop ra: i-zangéres A. M. Ouwenstein geeft om 17.30 uur Hilversum II met Felix de Nobel aan den vleuglel ieen voordracht. Sport. G. Overink houdt van 21.25—21.45 uu'r Hilversum/ I zijn wekelijksch sportpraatje Godsdienstige uitzending. Ds. T. G. van Reeuwijk uit Hilversum' houdt van 16—lf-.20 uur Hilversum} I een bijbellezing. Land en Volk. Om 13 uur Hilversum II wordt er een en ander vertelt over het hooien», In de £0":^ „Landmans Lust" wordt van 2121.30 uur Hilversum II een luister spel uitgezonden, dat werd samengesteld uit voordrachten van wijlen den Frieschen dichter Roozenga. Het werd geschreven door I. C. Sehuijtmaker en is getiteld 6A M M OÖ M «w» M C^> M W W W W Een vertrouwen dat men heeft ver leren, wordt des te moeilijker herwon nen, naarmate het dieper was. Feuilleton 26 Roman van Elee Wernecke Marga zwijgt en kucht dan even, alsof ze er aan herinneren wil, dat ze niet hier gekomen is om met meneer Hof- richter een glaasje te drinkeri. Egon Hof richter steekt een sigaret op. Het.vlammetje van den aansteker werpt even een helderder schijnsel op zijn ge zicht en het grijze haar aan zijn slapen. Hoe kan zoo'n mensch er nu toch zoo goed uitzien? denkt Marga, terwijl ze stijf rechtop in haar stoel zit. Merkwaar digerwijze voelt ze zich nu ook meer minder zeker van zichzelf. Ja, juffrouw Faust, u was immers de eerste u weet dus, welk een gevoelig,, onoverkomenlijk- verlies mij getroffen heeft. Maria! Hij staart smartelijk den rook van zijn sigaret na tot aan het plafond. Martha zwijgt en begint zenuwachtig met haar voet te wippen. Ik ik kan u niet zeggen, hoe zwaar mij dit verlies heeft getroffen. Ik ben ik ben eenvoudig niet in staatf om te werken. Ik kan geen muziek meer „Ut de aide doaze". De muzikale me dewerking' wordt verleend door D. Scheepstra. Voor de Jeug'd. Mevrouw M. Warrensink spreekt om 17.30 uur Hilversum' I over „Als ik eens atelier-meisje werd". Voor de vrouw Om 15.30 uur Hilversum II hoort u in een mooie legende hoe het vlas „ont staan" is. Voor de Jeugd. Om 17 uur verzorgt Adriaan v. Hees zijn nieuwe rubriek „Dichtende Jeug'd". (Hilversum II). VERSCHILLENDE BERIGHTEN Nederlandsche meitjes in Duitsohland In heel het uitgestrekte Groot-Diuit- sche Rijk, in de nabije grensstreek als in Silezië, op het platteland als in de groote steden, in Berlijn, Hamburg, Bre men, Leipzig en Frankfort, overal, waar groote fabrieken zijn, vinden thans Ne derlandsche meisjes-een broodwinning. Een zeer goede broodwinning, zelfs. De verdiensten, welke deze meisjes m aller lei soorten fabrieken ontvangen, zijn be langrijk hooger dan men doorgaans in Nederland gewend was aan vrouwelijke arbeidskrachten te betalen. De meisjes leveren daar geen knutselwerk of arbeid, welke eigenlijk niet als volwaardig be schouwd wordt. Met alle aangeboren be hendigheid, die vrouwen nu eenmaal voor veel beroepen tot uitermate geschikte ar beidskrachten stempelt, nemen ze aan het reusachtige arbeidsproces deel, dat zich heden ten dage in nimmer geziene vormen en omvang in het Groot-Duitsche Rijk heeft ontwikkeld. In de laatste dagen hebben zich op nieuw honderden Nederlandsche meisjes bij de arbeidsbeurzen voor werk in Duitschland gemeld. Gaarne- willen ze wat verdienen om zich datgene te ver schaffen, wat ze zich vroeger moesten ontzeggen. De loonen zijn zoo hoog, dat na aftrek van alle kosten voor huisves ting en verpleging een mooie spaarcent overblijft. Eettinghandelaren gestraft Evenals een philatelist er met sommige zegels maar zeldzaam in slaagt een serie compleet te .krijgen, zoo was het ook een zeldzaam geval, dat er te Haarlem voor den eeonotmischen rechter een het- tinghandel tot op de laatste schakel com pleet vertoond werd. Het ging om 50 kg. cacaosurrogaat van f 1.80 per kg., die aan het einde van het procédé echte cacao geworden was .jjgnxJJpftr_ kg^ voor de eene helft Nummer één had de partij voor f 3. per kg. verkocht -en maakte dus f60 winst. Hij werd beboet met "het dubbele. Nummer twee, een winkelier, deed er 75 ct. bovenop en kreeg f75 boete. Twee tusschenpersonen verkochten de helft ver der aan een banketbakker voor f5.50. Tegen elk werd f90 boete gevorderd, maar een van beiden had de ongeoor loofde winst weer terugbetaald en kwam er daarom met de helft 'af. De banketbakker had vervolgens ge tracht er zeven gulden voor te maken, maar hij liep tegen de lamp en het poe der werd iix beslag genomen. Zijn winst was dus nihil, maar ïfijn bodte f 75. mtusschen was de andere helft van de partij via een loopknecht, die er een gulden per kg. op deed en f 50 boete kreeg, bij een student terechtgekomen, en deze maakte er een "kleinhandel van tegen f14 per kg. Dit is een igleval van gelegenheidsmis!- drijf, zeide de Officier, maar aan den anderen kant vond hij de winst van ruim 100 pet. die door den verdachte gemaakt was, zoo bar, dat hij meende niet meer met boete te kunnen volstaan en een week gevangenisstraf eischte benevens verbeurdverklaring van de f100 winst en het restant poeder, dat bij verdachte 4n beslag genomen waren. Het vonnis was conform dén eisch. hooren, ik ben pp van zenuwen totaal op, begrijpt u? En vóór alles, ik kan geen mensehen meer zien, ik moet weg uit dit uis, uit de stad, waar alles me aan haar herinnert Hij springt op en loopt met groote stappen de kamer op en neer. Comediant! Marga neemt hem scherp op en zwijgt. Even blijft hij staan en werpt haar een vluchtigen blik toe. U excuseert me wel, u zult m'n opwinding begrijpelijk vinden. En dan hervat hij weer zijn nerveuze wandeling door de kamer. Het duurt zeker een volle minuut, voor hij zich Marga's aanwezigheid opnieuw bewust schijnt te worden, maar dan komt hij ook haastig tot het dóel. Ik heb "besloten van hier weg te gaan zegt hij, opnieuw voor haar post vattend, maar toch eenigszins buiten den lichtkring van de lamp blijvend! Ik ga op reis. Ik ben van plan naar Capri te gaan. En ik zei u al, dat ik geen mensch meer om me heen kan zien en allerminst de menschen hier in huis. Maar ,k heb iemand noodig, die daar voor me zorgt, mijn aangelegenheiden regelt en bij me is, zonder dat het me opvalt U was mijn vrouw, itfjjh arme Maria bijzonder sympathiek. Ik geloof, dat ik daarmee geheel in haar geest zou han delen. Eii u bent me opgevallen als een rustig gereserveerd, energiek Iemand. Drieling te Hilversum De ooievaar was Maandag blijkbaar te Hilversum in het bezit van een overwerk- vergunning. Toen Rina Wllhelmina om streeks twee uur behoorlijk was afge leverd in de«R.K. Ziekenverpleging aan de Koningsstraat, iJleef het daar niet bij. Omstreeks kwart voor vier bracht hij Wilhelmina Fiorina en tegen halfacht nog Teiina Jacoba, zoodat het gezin Oskam- Rinkel, bestaande uit vafter, moeder en de 21/2-jarige Marietje, is verdubbeld door de komst van drie welgeschapen dochters, ieder, 4 41/2 pond wegend. De eed van trouw aan den leider De persdienst van de NSB meldt: Het aantal functionarissen der NSB, dat op 20 dezer te Utrecht den eed van trouw ami den leider zal afleggen, is inmiddels tot bijna 3000 verhoogd. Mede in vérband met het groote aantal belangstellenden, «dat van deze plechtigheid getuige zal zijn, belooft den dag van 20 Juni 1942 het beeld te 'brengen eener uitermate indruk wekkende en grootsche manifestatie. Aan alle leden der beweging, dienende bi] het Nederlandsche legioen, de Waf- fen SS, het NSKK eb de Naohrichtentrup1- pen, op 20 Juni' in Nederland vertoeven en 'die de beeedigiugs-p'lechtigheid op 20 dezer wi'llen bijwonen, wordt een gere serveerde plaats aangeboden. Aarts-vervalscher geknipt Eenige weken geleden ontdekte het PTT-bedrijt ieen postwissëlvérvalsching, waarvan het d-e Haagsche' politie in ken nis stelde. Er werd namelijk op dien wissel gestort f 0,35 en uitbetaald f 128. Het onderzoek wees uit, dat de stempel vervalscht en bijgeteekend was, hetgeen verband hield met de hoogere frankee ring. Zaterdag ji. kreeg een beambte van*- het postkantoor Wi/llem de Zwijgerlaan argwaan tegen iemand, die een postwissel aanbood van f1250. Hij meende namelijk een kleine onregelmatigheid aan het per soonsbewijs van den aanbieder te hebban opgemerkt. De beambte belde, ter infor matie het bureau te Rotterdam! op waar het bedrag zou zijn gestort en toen bleek, 'dat de storting slechts twee kwartjes had bedragen. De recherche verscheen en arresteer de den man, die bleek te zijn de 32-j. Haagsche hoogspanningsmonteur J. J. de V. Het bleek dat de monteur twee per soonsbewijzen had, die beide vervalscht waren. Bij huiszoeking trof de politie o.m. een schrijfproef aan, waaruit een sterke aanwijzing sprak voor 's mans daderschap ten aanzien der vervaJsching zijif vervalschingsmanier op deze wijze toegepast te hebben. Wreede practijken De ondeskundigheid, .waarmede clandes tiene slachters hun bedrijf uitoefenen, leidt tot gevallen van stuitende wreedheid jegens slachtdieren. Controleurs van den Centrallen Controledienst kwamen on langs te S p r a n g - C a p e 11 e een clan destiene slachting op het spoor, waarin op gruwelijke manier een koe vermoord bleek te zijn door een uiteraard als sla ger ondeskundige metselaar. De man had op de markt te 's-Hertogenbosch een koe gekocht en ging in zijn woonplaats nadat het dier nog eenige dagen in de weide had geloopen, tot de slachting over. De koe kreeg met een zwareni hamer een klap op den kop en toen het dier half bewusteloos neerviel, hamerde - de metselaar met behulp van een groo- ten spijker een gat in den schedel van het beest. De hersens werden daardoor geraakt ien de koe stierf. Om het afzich telijke geheel volledig te maken, sneed de man het dier tenslotte de hals open om de koe te laten leegbloeden'. Het verbruik van clandestien geslacht vee werkt een dergelijk wreed optreden in de hand. «ECHTZAKEN Huwelykezwendel Dat een weduwnaar de dupe wordt van huwelijkszwendelarij komt nu niet zoo vaak voor. Meestal is een lid der zwakke sekse het slachtoffer van misleidende heeren der schepping. Voor de Utrecht- sche rechtbank bleek dezer dagen het tegendeel. Een weduwnaar bleek misleid door een vrouw: en wel door een ge trouwde vrouw, die tijdelijk man en kin deren verlaten had. Haar was o.m. oplichting ten laste ge- legd. Deze vrouw, een zekere G. v. V' uit Utrecht, behoorde tot de vele reflec tanten op de advertentie. Zij had, om zoo te zeggen, direct het hart van den weduwnaar gestolen qn in de beste har monie nam zij haar intrek in de woning van dqn eenzame. Aanvankelijk was de weduwnaar met de vrouw overeengeko men, dat zij bij hem zou inwonen om den boel schoon te houden. Het kind, waarvan in de advertentie sprake was, ontbrak niet en al spoedig groeide een uitstekende verhouding. Misschien hebt u wel zin qm mijn vrouw te worden, informeerde de weduwnaar, na eenigen tijd, toen hij zag, dat de nieuwe situ atie in zijn woning hem uitstekend be viel. De huishoudster aarzelde eerst, maar eindelijk nam ^iji toch een besluit. Ik wil best, zei ze, maar dan zal er een en ander nieuw gekocht moeten worden. Zij wist den man te bewegen enkele meubels aan te schaffen, een fiets, en vooral een mooie collectie kleeren. Na dat de moeilijkheden bij den aanschaf van dit alles in dezen distributietijd over wonnen waren, kwam de huishoudster met haar laatste restrictie, alvorens het huwelijk aan 'te gaan. Zij moest eerst eenigen tijd rust nemen in Hilversum. De bruidegom in spe had daar geen bezwaar tegen en de vrouw vertrok. Er kwamen regelmatig brieven, maar de man behoefde niet terug te schrijven. Op een goeden dag echter kreeg hij weer een brief, z.g. uit "Hilversum,maar de enveloppe droeg een poststempel Utrecht Dat vond de man verdacht en hij stelde een onderhoek in. De, politie werd in de zaak gemoeid en weidra kwam aan het licht, dat de weduwnaar het slachtoffer was geworden van een geraffineerde op- lichtster. .Verdachte bekende de feiten Het geval waS des te ernstiger, omdat de vrouw- getrouwd is en hoeder van zes kinderen. Zij had ruzie met haar man gehad en zeide hem te willen ver laten. In dien toestand las zij de ad vertentie en toen zij voorgaf naar Hil versum te zullen gaan, keerde zij in werkelijkheid naar huis terug. De officier van Justitie zeide hier te doen te hebben met een ergerlijk geval aidus saiHF. Een lichte straf kan hier dan ook niet gegeven worden en de eisch luidde zes maanden gevangenisstraf. „Artist" veroordeeld Voor het Bossche gerechtshof stond een jongeman uit Rotterdam terecht, ais wiens beroep de rol aangaf „artist"., De jongeman placht als acrobaat op te treden in volkscafé's en bij openbare feestelijkheden. Een paar dagen na Kerst mis 1941 was hij zooals hij' vertelde voor een kennis een boodschap gaan brengen bij een vrouw te Breda. De kennismaking beviel zoo goed, dat hij maar meteen bij de, vrouw in huis trok. De vriendschap werd echter zeer on tijdig beëindigd, toen na verloop van een dag of tien de „artist" de fiets van de vrouw leende om even naar het postkantoor te ©aan. Van dit uitstapje keerde noch de „artist" noch de fiets terug. Tevens verdween, zooals de dag vaarding vermeldde, een zilverbon van één 'gulden, dien de vrouw hem had- meegegeven om bij den slager beentjes te koopen. De rechtbank te Breda had den man wegéns fietsendiefstal tot negen maan den gev.str. veroordeeld, van welk von nis hij in hooger beroep gekomen was. Zijn verweer was, dat de fiets hem bij Daarom heb ik er over gedacht u dien post bij mij aan te bieden. Hij richt zich op. en slaat zijn armen over elkaar. Marga is langzaam uit haar stoel op gerezen en staat nu tegenover hem. Het spijt me, meneer Hof richter, zegt ze kort en droog. Hè Wat? vraagt Egon Hof richter verbaasd. Voelt u daar niets voor? Maar m'n beste jonge dame, u zoudt natuurlijk een splaris genieten, dat ver boven uw tegenwoordig inkomen uitgaat, nog afgezien van het feit, dat uw functie toch wel een zeer benijdenswaardige is en niet de minste inspanning zal eischen- en bovendien Capril Kent u Capri? Ach Er ligt een dwepend lachje op zij li gezicht. Ik ken Capri, meneer Hofrichter, zegt Marga rustig, en ïk twijfel ook niet aan uw edelmoedigheid. Maar des ondanks spijt het mij uw aanbod niet te kunnen aannemen. Totaal verbluft staart Egon Hofrich ter haar aan. Zijn mond staat eenigszins open. Ja, maar beste kind, weet u eigenlijk wel, wat u doet? U verknoeit eenvoudig de mooiste kans van uw leven! Die groote kans, zooals u het (noemt, meneer HofrichteT, zegt Marga en haar stem trilt van nauw bedwongen veront waardiging zou ik voor een groote schande houden! Nou, nou, neemt u me niet kwalijk, zoudt u jne dat niet eens willen verkla- ren? Dat is toch wel 'het toppunti Jawel, meneer Hofrichter, ik zal het u verklaren, als u dat persé wenscht. Ik spreek, hier niet voor mij alleen dat het er met mij wat anders voorstaat, kunt u Iniet weten ik spreek in naam van duizenden andere meisjes, omdat ik toevallig geluk heb een van die dui zenden te z;ijn, die het zeggen kan. U biedt een meisje, dat in uw oogen niets anders is d,an een ondergeschikte as sistente uit het instituut van mevrouw Scheele, een schitterende positie: huis houdster of juffroifwi van gezelschap, hoe u 'het noemen wilt, bij den beroem den cellist, Egon Hofrichter! Nadat u nu de onmerkbaar zorgende hand mist van uw vrouw, die u alle kleine zorgen des levens uit den weg heeft geruimd, Jiebt u iemand noodig, die de plaats in neemt en u zult daarvoor goed beta len. U speculeert er op, dat deze om standigheid het meisje in kwestie er toe zal aansporen zich tot een voorbeeldige plaatsvervangster van uw overleden vrouw te ontwikkelen. Die berekening is juist in duizenden gevallen. Maar o,ok het meisje irr duizenden gevallen speculeert. Een man is tenslotte een man en een vrouw is een vrouw, er zal in den loop van den tijd hoogstwaar schijnlijk zoo'n soort laten we zeggen intensiever huiselijk verkeer ontstaan...- Marge heft afwerend haar hand op: het postkantoor ontstolen was en daar hij toen niet meer naar de vrouw terug durfde, had hij maar de beenen geno men (in plaats van de beentjes). De procureur-generaal noemde het ver weer van verdachte een zeer listig sa menweefsel van leugens en eischte be vestiging van de straf. KERKNIEUWS Hot gouden jubileum der Geref. Eerkon De idag van heden is in het leven van de Gereformeerde Kerken in Nederland een datum van gewicht. Dien dag is het 50 jaar geleden, dat de afgevaardigden van de Christelijke Gereformeerde Kerk en de Nederduitsch Gereformeerde Kerk- ken in de Keizersgrachfkerk te Amster dam in gemeenschappelijke generale sy node bijeenkwamen en toj samensmelting besloten. Tevoren hadden ^eLde kerken groepen in de hoofdstad hun generale synode gehouden, waar het besluit tot eenheid na wederzijdseh overleg was ge vallen. De synode besloot een schrijven te richten aan de Hooge Overheid waarin van de ineensmelting en den aangenomen naam van „Gereformeerde Kerken" werd kennisgegeven. Nu een halve eeuw ver streken is mag geconstateerd worden dat de Geref. kerken in Nederland in bloei zijn toegenomen. Volgens het jongste jaarboek tellen zij 801 kerken en 859 dienstdoende predikanten', terwijl het zielental -klom -tot 662,566, waarvan 336,735 belijdende leden. Twee inrichtin gen zorgen voor de predikantsopleidinig, n.l. de Theol. Hoogeschool te Kampen, de eigen inrichting der kerken* idiie 6 hoogleeraren en 106 studenten telt en de Theol, Faculteit der Vrije Universiteit die 5 gewone en 3 buitengewone hoog leeraren heeft, benevens ruim 120 stu denten. Uit Stad en Provincie OUD-VOSSEMEER. Onze dorpsgenoot dhr. L- A. Ampt is benoemd tot ambte naar bij den Landstand te Goes. Doof tot nog toe onbekend geble- venen is in een weide van den landbou wer M. J. C. G., een hem toebehoorend! schaap geslacht. Kop, huid en ingewan den werden achtergelaten. SCHERPENISSE. Geslaagd voor het middenstandsdiploma de heeren A. Duine en Joh. Hagje. De korfbalvereeniging alhier heeft de weide achter de dokterswoning, ge huurd om daar geregeld hunne oefenin gen te kunnen gouden. Naar verluidt zullen ook de schoolkinderen hier kun- N1JVERHEIP EN TECHNIEK Een rijwielband van veeren en kunstje De 30-jarige J. J. W. Marks Czn. te Waalwijk heeft een rijwielband gecon strueerd, die vermoedelijk nog dit sei zoen op de markt zal verschijnen. Het constructiemateriaal is hoofdzake lijk metaal, heel dun metaal Een goede kleine zestig veertjes zorgen voor de spanning, welke al naar gelang men op harde of op zachte banden wil rijden, kan worden geregeld door het aandraaien van een schroef, welke door het ven tielgat van het wiel steekt. Het loop- vlak bestaat niet uit metaal, doch uit een .flikke stof, die veel overeenkomst vertoont met rubber. Het metalen ge deelte is gehuld in een geïmpregneerd kunstzijden weefsel, waardoor voorkomen wordt, dat het water op het metaal inwerkt. De band heeft dezelfde afmetin gen en vrijwel hetzelfde gewicht als de rubberband, ook het uiterlijk vertoont daarmede veel overeenkomst. We hebben er op gefietst en er was werkelijk geen onderscheid te bespeuren. Hij is even soepel als de rubberband. De uitvinder is van oordeel dat de duurzaamheid zeer groot zal zijn, schrijft de N.R.C., hij verwacht zelfs dat de band Laat u me alstublieft uitspreken, ik ben nog niet aan het eind, meneer Hof richter! Mógelijk zou dat in mijn geval niet in aanmerking komen.... Wis en waarachtig, niet, valt Egon Hofrichter haar verontwaardigd en niet bepaald hoffelijk in de rede. Juist, gaat Marga voort, ik had al dén indruk, -dat een bril en Tood haar niet direct uw smaak zijn! Maar dat is niet van belang, ik spreek, zooals ik al zei, niet voor mij alleen! En het meisje in kwestie speculeert nog verder, na tuurlijk.... En dat alles, meneer Hofrich ter, weet u heel goed, even goed als duizenden andere mannen en u weet even goed. dat u met een dergelijk aan bod het betreffende meisje stilzwijgend een wissel op de toekomst ter hand stelt, dien u van het eerste oogenblik af voor nemens is nooit te zullen voldoen in het eerste oogenblik eyenmin als na tien of twintig jaren, die het meisje voor haar droom opoffert, wanneer ze er te gen dien tijd tenminste al niet lang als lastig en vervelend is uitgesmeten Wat permitteert u zich eigenlijk, roept Egon Hofrichter verontwaardigd, „wat haalt u in uw hoofd, juffrouw! Op wat voor toon spreekt u met me! (Wordi vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2