Lotion Malwida 31 Uil Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 16 Juni HILVERSUM I. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Politiek weekpraatje, opn.; 8.30 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de vrouw; 11.20 Amabile-Sextet12 Salonorkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13,00 Melodisten; 14 Haarlemsche Orkestver eniging; 16 Voor de zieken; 16.20 Gr.; 16.45 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 Musette-orkest18 Neder- landsche volksklanken, opn.; 18.30 Neer land® stem van het Oostfront; 18.45BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19.05 Duitsche taalcursus; 19.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest; als intermezzo: Mevrouw van Straaten wil het naadje van de kous weten; 20.15 Wie zijn de schuldigen aan Neerlands Ondergang?, (door Prof. Mr. Dr. R. van Genechten; 20.30 Muzikaal programma „Het lied van Bretagne"; 21 Ernst van 't Hoff en zijn orkest; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 alleen voor de Radio-. Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie^Hilversum I; 8.15 Orkest- concert,gr.9.10 Gram.; 10 Morgenwij ding; 10.15 Gram.; 11 Zang niet pianobe geleiding; 11.25 Gram.; 12 Ensemble Willy Kok; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Boerenland in boek en krant; 13.15 Pianovoordracht; 13.50 Gr.; 14.30 De Lichte Toets; 15.30 Voor de zieken; 16 Voordracht met muzikale illu stratie; 16.25 Zang met pianobegeleiding; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 18 Van heiinde -en verre klinkt het nieuws; 18.30 Omroep orkest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO; Praatje in Twentsch dialect; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation"; voor de Radio-Centrales: Gram.; 20-15 Fluit, viool, altviool en cello; 20.15 Viool, altviool en cello20.45 Luis terspel: „Cecil Rhodes"; 21.30 Fluit, viool, altviool en cello; 21.45 BNO: Nieuwsbe richten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hi'lvers. I. RADIONIEUWS Dinsdag 16 Juni Ernstige muziek. De Haarlemsche Orkestvereeniging con certeert om 14 uur (Hilversum I) o.l.v. Marinus Adam m.m.v. Gijs Beths, viool, die Spohr's „Gesangszene" zal voordra gen. Verder werken van Jan v. Gilse, Brahms en Weber. Sport. Om 16.41 uur (Hilversum I) wordt de 4e tennisles gegeven. Godsdienstige uitzending. Van 16—16.20 uur Hilversum I spreekt de heer J. J. Stoltenhof uit Den Haag over „Ziekentroost". Reportages. Van 18—18.30 uur (Hilversum II), wordt het wekelijksch overzicht van de aetueele gebeurtenissen in ons land onder den titel „Van heinde en verre klinkt het nieuws" uitgezonden. In deze reportage- rubriek zijn o.m. opgenomen „Vandaag een jaar geleden", een vraaggesprek met den 18-jarigen uitvinder van de radio in een lucifersdoosje Hugo Pit uit Haar lem en het telefoongesprek met een Ne- derlandschen luisteraar. Voor de jeugd. Dr. D. A. Brugman spreekt om 17 uur (Hilversum I) 'over „Wilde groenten en kruiden". M M M M M M W 7^ W W W Met een raadgeving, voor welker op volging onze hulp niet vereischt wordh zijn wij altijd g\ul. DE ARBEIDSDIENST EN DE AMBTENAREN In een ólrculaire van den secretaris generaal van algemeene zaken wordt o.m. gezegd, dat hij bij zijn brief van 1 April j.l. verzocht om, indien voor bepaalde personen overwegende bezwa ren wegens dienstbelangen aanwezig wa ren voor het vervullen van hun arbeids dienstplicht, daarvan, onder vermelding der redenen, mededeeling te doen. Uit de van de verschillende departe. menten ontvangen opgaven blijkt thans, dat het aantal van degenen, dat niet in hun betrekking kan worden gemist zeer groot 'is. De secretaris-generaal kan zich dan ook niet aan den indruk onttrekken, dat het hiervoren aangehaalde slot van zijn brief van 1 April minder juist is opgevat. Voor het gros dergenen, voor wie dienstbezwaren naar voren zijn ge bracht, blijkt nml. vrijstelling van den arbeidsdienst gevraagd te wol-den. De secretaris-generaal wijst er op, dat bij in williging van deze verzoeken een groot deel van de aangestelden in openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs aan het vervullen van arbeidsdienstplicht ;ou worden onttrokken; hiertoe kan mede- werking niet worden verleend, aange zien 2ulks in strijd zou 'zijn met de „Arbeidsdienstver ordening". Indien het niet mogelijk is door tijdige aanvulling van werkkrachten in de moei lijkheden te voorzien, geeft de secretaris generaal in overweging te bepalen, dat de diensturen van de beschikbaar blij- i vende aangestelden in openbaren dienst I enz. zoodanig worden uitgebreid, dat de' j goede gang van zaken niet wordt ver- stoord. j De secretaris-generaal verklaart zich 1 intusschen gaarne bereid "tegemoet te I komen aan bezwaren, door het, voor J zooveel de tijd en verdere pp den ar beidsdienst betrekking hebbende omstan digheden zulks gedoogen, verleenen van uitstel van opkomst. Nog geen vervanging van rookkaart door snoepkaart Bij de eerstvolgende uitreiking van de nieuwe bonkaarten voor vöedingsmidde- len zullen tevens aan de houders (stets) van tabaks- en sigarettenkaarten tegen inlevering van onderscheidenlijk de met „tabak R 4' en „sigareitten R 4" gemerkte bonnen van de thans in gebruik zijnde kaarten nieuwe tabaks- en sigaretten- kaarten worden uitgereikt. Aangezien de versnaperingskaart ech ter tot en met 5 September in gebruik zal blijven, zal het ditmaal zulks in afwijking van een vorig bericht niet mogelijk zijn de tabaks- respectievelijk sigarettenkaart om te wisselen tegen een 1 versnaperingskaart of omgekeerd. Eerst bij ude, uitreiking van de bon kaarten voor voedingsmiddelen voor de periode van 5 September tot en met 3 October zullen mannelijke personen van 18 jaar en ouder en vrouwelijke perso nen van 25 jaar en ouder opnieuw een keuze kunnen doen tusschen een tabaks- of sigarettenkaart eenerzijds en een ver snaperingskaart anderzijds. KERKNIEUWS Geref. Kerk.' Dankdienst De Generale Synode der Geref. Kerken heeft een ure van gebed en dankzegging uitgeschreven tegen Zondagmorgen 21 1 .Juni a,s. in de Geref. Kerken in ons! j vaderland in verband met het feit dat I het 17 Juni a.s. 50 jaar [geleden is idat i de Chr. Geref. Kerk en de Ned. Geref, j Kerken ineensmolten als de Ger. Kerken t van Nederland. De bidstond is bedoeld als een ure van dankzegging, maar ook van [gtebed voor de kerkelijke eenheid' van allen die in Nederland staan op den Jgrondslag der Ger. belijdenisschrif ten. Luth. Kerk. Beroepen te Zier ik zee: mej. M. E, Monsees, proponente te Hilversum. Feuilleton 23 Roman van Else Wernecke Tjé, en heb je al opgebeld? Eva is bijna buiten adem van opwinding. Gabi werpt haar een medelijdenden blik toe. Dat zou toch Zeker wel 'het domste zijn, dat ik doen kon! Laten wachten natuurlijk. Die belt uit zichzelf wel op. Eva zucht. Die Gabi heeft toch werke lijk geluk. Geluk, beste kind! Zeigit Gabi wijs- g'eerig, geluk is geen toeval, maar ver stand en een beetje handigheid! En Eva knikt wat triestig; Gabi. zal .wel ge lijk hebben. Zij, Eva, zou in ieder geval vast en zeker morsdood zijn 'gereden, als ze zich voor een auto had ge worp,'en. En toen we het restaurant verlieten,, hebben de menschen hun oogen naar ons uitgtegeken. Een alleraardigst paar, hebben ze gezegd! Hij ziet er ook wer kelijk onberispelijk uit, Herbert, weet je, niet het type van de „mooie man", maar een echte markante kop nou, je hebt hem zelf ggezien, Marga, is 'tniet zoo? duikt pit de kast op en zegt) I effen, met afgewend gezicht: 'k Heb niet zoo precies [gekeken. Natuurlijk Gabi voelt zich haar succes ontglippen en is verbitterd voor jou kan Adonis is eijgen persoon) opduiken, dan zie je hem nog niet! Maar des te beter heeft hij jou opgenomen Hoezoo? Gabi bemerkt tot haar voldoening, dat Marga haar een bijna hulpeloozen blik toewerpt -en dat het bloed haar naar de wangen stijgt. Nou, zóó nu niet direct! Zijn hart heeft hij niet aan je verloren! Hij hieeft alleen maar zoo terloops gevraagd, w'e dat meisje met dien zwarten bril was, wat ze bij ons deed en zoo. Tusschen' twee haakjes, daar schiet me wat te bin nen, Marga, jij hebt toch gisteren dien zakdoek van m'n knie genomen. Heb je hem nog? Ik moet hem Heibtert toch teruggeven. Langzaam doet Marga haar taschje open en houdt Ga'bi Zwijgend den Zak doek voor. Diank je, zegt deze kort en duwt hem in haar eigen tascb. Hei melijk vindt ze, dat Marga's correctheid soms 'bepaald hinderlijk is. De zakdoek is namelijk sneeuwwit gewasschen, glan zend gestreken en als Gabi niet zoo zeer door haar eigen aangelegenheden in beslag was genomen, zou haar misschien zijn lO'pgievellen, dat die malle zakdoek UITSTEL OF VRIJSTELLING ARBEIDSDIENSTPL'CHT In aansluiting op het bericht inzaxe verzoeken om uitstel c.q. vrijstelling! van arbeidsdienstplicht wordt volledigheids halve nog medegedeeld, dat met belang hebbenden uitsluitend bedoeld werden de studenten of a.s. studenten aan een uni versiteit of hoogeschool en zij, die in aanmerking wenschen te komen vóór een aanstelling in* openbaren dienst of bij het bijzonder onderwijs. Zij, die reeds in overheidsdienst werk zaam en uitstel of vrijstelling van den arbeidsdienstplicht-wenschen, dienen zoo danige verzoeken te richten aan den waarnemend secretaris-igieneraal van het departement van algemeene zaken, bu reau arbeidsdienst, Laan Copes van Cat- tenburch 28, te 's-Gravenhagë. VERSCHILLENDE BERIGHTEN Contact-commissarissen voor de voedselvoorziening Vanwege den directeur-generaal voor de Voedselvoorziening; zijn in verschillen- de plaatsen ambtenaren aangesteld, die den naam contact-commissaris hebben ge kregen. Hun taak bestaat in hoofdzaak uit het voorlichten van de Provinciale Voedselcommissarissen omtrent hetgeen er onder de bevolking omgaat op voed- selvoorzieningsgebied, terwijl zij1 tevens zijn belast met het onderhonden van het contact met provinciale en gemeentelijke instanties, het onderzoek naar klachten enz. Zoo mojgelijk zal aan dit slechts, enkele weken oude instituut nog uit breiding worden gegeven. Eceihoot kantelde Bij het roeien op de Maas is het tienjarig zoontje van de familie Schutte te V e n 1 o verdronken. Terwijl de ouders in de meening ver keerden, dat de jongen naar school was gegaan had hij zich met een vriendje naar de rivier begeven. Beide jongens namen in een roeibootje plaats. Toen zij een poging déden met hun bootje achter een passëerende sleepboot te ko men. kantelde het vaartuig en de jongens geraakten te water. De tienjarige Schutte verdween in de diepte, zijn vriendje wist zwemmende den pevër *te bereiken. Bonkaarten van zijn§familie|verkocht Te Na arden is aangehouden zekere J. R.. die de bonkaarten van de zevendie periode van zichzelf, zijn vrouw en Zijn zoon voor f 150 had verkocht en dit geld in opwekkende vochten had omgezet. Ook tegen de koopers, de caféhouders F. en S. die zijn deel weer hadden door verkocht is procesverbaal opgemaakt. Prijzen alcoholvrije dranken Nu het zomerseizoen nadert en do be perking van het bierverbruik de vraag naar alcoholvrije dranken heeft doen toe nemen, is hel noodzakelijk gebleken de prijzen waarvoor deze dranken ten hoog ste aan het publiek mogen worden ver kocht, opnieuw vast te stellen. Blijkens een mededeeling van den gemachtigde voor de prijzen is thans de hoogst toe laatbare consumptieprijs vastgesteld voor limonade gazeuse in groote en kleine fleschjes en van chocolade en vruchten- dranken. Daarbij 'is een onderscheid ge maakt tusschen de kleine café's en slij terijen met een vergunning of een verlof als bedoeld in de drankwet, d,e con sumptietenten en cantines en de grojo- tere inrichtingen, die naast de verstrekte consumptie en gebruikelijke bediening nog een extra gerief bieden en op grond daarvan gewoon waren hoogere prijzen te berekenen. Voor elk dezer groepen zijn afzonderlijke maximumprijzen voorbe schreven. .Voor nadere bijzonderheden wordt verwezen naar de officieels me- dedeelingen in de bladen. Andermans koeien gemolken De Hilversumsche recherche heeft een 121-jari;g)en landbouwersknecht, Zonder vas te woon- of verblijfplaats, giearresteerd, met de initialen „HU?." bijkens liefdevol behandeld en samengevouwen is. Op dit oogenblik .klinkt het schelle ge rinkel van de telefoon. - Dat zal Herbert zijn, zegt G^bi en brengt haar lange beënen in beweging. En dan gebeurt er iets, dat de kleine Eva een moment in grenzenlooze verba zing brengt. Marga toch, juffrouw Marga Faust, de steeds zoo kalme, superieure, bedaarde en evenwichtige Marga, laat zich op den kleinen stalen driepootval len, dien Gabi zooeven verlaten Heeft, slaat haar handen voor het gezicht en barst in een hartstochtelijke huilbui uit, Eva is verschrikkelijk teerhartig en heeft op hetzelfde oogenblik eveneéns tranen in haar oogen. Ze buigt zich moe derlijk over Marga heen en slaat een arm om haar schouders. Wat is er in 's hemelsnaam gebeurd? Scheelt Marga iets? Is ze zjpk? Heeft ze pijn? Ze heeft er ook zoo erbarmelijk uitgezien vanmorgen. Marga schudt het hoofd en kijkt Eva dooi4 haar tranen glimlachend aan. Nee, nee, Eva is een best kind, maar Marga scheelt niets, werkelijk niet. Ze is alleen een'beetje moe en overspannen mis schien wat ai te hard gewerkt den Iaat- sten tijd, maar ze zal er wel spoedig overheen zijn. Hartèlijk dank. Marga neemt haar bril af, droogt haar tranen en wrijft de natte glazen schoon. Een wegens het melken van andermans koeien Een veehouder te Hilversum had reeds eenige malen geconstateerd, dat zijn koeien, welke hij weidde in de Ker- kelanden, 'S morgens uitgemolken waren. Donderdagavond ging hij vergezeld van een rechercheur naar zijn weide. Bij aan komst bleken reeds eeniglé mannen bij de koeien aanwezig1. Een van hen was kennelijk 'bezig een koe te melken. Door dat eenige. koeien opschrokken bemerk ten de mannen de komst van de politie, waarop zij de vlucht namen. De recher cheur loste eenige schoten, waarna een der mannen bleef staan. Hij werd ge arresteerd en ter 'beschikking, van den commissaris van politie [gesteld. De an dere daders wisten te ontkomen. Lugubere misdaad ontdekt Een arbeider te Krimpen aan den IJs- sel heeft, toen deze nabij de voormalige rietmattenfabriek van Demmenie fietste een afschuwelijke vondst gedaan. Dicht bij de steengloo.iing van de rivier zag hij een pak drijven, dat den vorm had van een menschelijik lichaam. Hij waar schuwde een in de nabijheid wonenden veldwachter, die tezamen met een col lega een onderzoek instelde. Het pak dreef niet ver van den wallekant, half rustend op dé steile steenglooiing. Nadat men het pak met veel moeite op den wal had geheschen, deed men een lugubere ontdekking. Het bestond uit een bijna twee meter lange juten zak, waarin het zich in verren staat van ont binding verkeerende lijk van een .naar schatting 40-jarigen man bevond. Aangezien er niemand in of in de omgeving van Krimpen aan den IJssel wordt vermist, neemt men aan, dat het misdrijf zich elders heeft afgespeeld en het lijk ten slotte naar Krimpen aan den IJssel is afgedreven. vleeschdistributie voor de gemeenten Tholen en Opd-Vossemeer. Ook het lid der P.T.C., de heer Meerman alhier, zal, naar wij hoorden, een dezer dagen als zoodanig bij de Veehouderij-Centrale ont slag vragen. I Behoudens goedkeuring van de Vee houderij-Centrale, is door de vereenigde slagers yan Tholen en Oud-Vossemeer, aangewezen als blokleider voor hun kring, 1 de slager C. v. Oefelen alhier. Hem zal van overheidswege een boekhouder vcpr de administratie enz. worden toegevoegd. Laat anderen praten Laat anderen praten. Laat anderen den oorlog) winnen of verliezen rondom de bittertafel. Maar denkt er aan, dat met praten [geen gewonde soldaten kunnen [geholpen worden. En er wordt steeds iets vóór igfedaan. Nederland' heeft een ambulance naar het Oostfront gezonden. Die is ook niet met praten tot stand jgekomen. Daar is hard voor gewerkt en veel voor geofferd. Heeft de ambulance Van iu reeds een bijdrage ontvangen? Zoo niet, maak haar dan vandaag nog over op girorekening 87600, Ned. Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. THOLEN. Burg. Stand Gehuwd: L. Meerman, 27 én H. J. Steenpoorte 26 Overleden: A. de Mooi, 68 j., wed. van W. Lindenberg. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat in de Eendracht op het Z.g.n. Schor mag worden gezwommen en gebaad en wel tusschen de geplaatste borden. De jaarlijksche vergadering van dè veiling „De Eendracht" alhier stond on der leiding van den heer Jac. Quist-Geluk In het afgeloopen seizoen werd er ge veild foor een bedrag van f 174786.24, hiervan waren f 12719.55 contractvruchten De contributie werd vastgesteld op fl.— het veilingspercentage op 5 pet, het Sidministratief veilen 3 pet. Tot bestuurslid werd herkozen de heer J. Quist en gekozen de hoeren J. E. v Gorsel, J. J. Geluk en C. L. v. d. Berge. Berge. De vangsten van visch waren ook vorige week niet hoog. Bot werd er [slechts van 2 teft 7 tobben per vaartuig aangevoerd. Paling- en kreeftenvangsten waren niet hoog. Op de weervisscherij werden eenige honderden kg. ansjovis gevangen! Door elkander werd echter door de loonende prijzen, een weekgeld verdiend. Naar wij vernemen, heeft de heer B. Krijger alhier, voor eenige weken ont slag aangevraagd als blokleider voorde u 1 s oogenblik lijkt het JSva;, of Marga er zonder bril lang niet zoo leelijk uitziet. Maar Eva, je vertelt toch niemand wat van mijn kinderachtigheid, nee? Eva belooft het trouwhartig. En dan verschijnt daar Gabi ook weer in de deuropening. Het was Koekoek, zegt ze minachtend, hij laat je weten, dat hij vanavond, in plaats van ,om half acht, pas om acht uur voor die bespre king hier kan zijn. Marga slaakt een diepen zucht. En Gfjbi vindt dat alleszins begrijpelijk. Zij zou althans niet graag 's avonds om acht uur nog met meneer Koekoek over zake lijke aangelegenheden gaan praten. Zóó gaat het tcch werkelijk niet langer Het leven gaat voort. Het leven gaat immers altijd verder. Hoe snel is een mensch, één enkel mensch, vengjeten. Manga zal Maria Hofrichter nooit ver geten, maar Marga heeft veel werk en daarom weinig tijd voor sombere gedach ten. Ook meneer Koekoek heeft liet ra zend druk. Hij heeft de avondbijeenkomst heelemaal afgezegd en tot den volgen den ochtend verschoven. Nu, den volgenden ochtend komt er inderdaad een meneer, maar het is niet meneer Koekoek, het is de deurwaarder. Juffrouw Gabi is geenszins van haar stuk gjebracht, integendeel, met een werk- VOOR KLEINE TUINEN Let op de aardbeiplanten Zelfs de later gelegde Tuinboonen ko men volop in bloei. De toppen worden nu uit de plant genomen. Wie dit na laat houdt de planten wel' langer in bloei, roaaiv de onderste bloesems vallen steeds af en komen niet of weinig tot vruehtzetten. Met het toppen van de planten bestrijden we vrijwel afdoende de z.g. zwarte luis, die vooral in ingeslo ten tuinen een ware plaag kan worden. Willen we van onze tuinboonen zelf zaad winnen, zooals ook de tuinders doen, dan planten we stokjes bij de meest ver takte planten, die tevens veel bloesems dragen. Aan deze planten laten we straks de best ontwikkelde boonen zitten totdat ze verdorren. Dan plukken we de boo nen af, maar laten het zaad in de peul. We merken vooral de best dragende aardbeiplanten. Om de 3, hoogstens 4 jaar dienen de aardbeiplanten vervangen te worden, omdat de opbrengst dan al merkbaar achteruitgeloppen is. Die jonge planten winnen we "van de ranken (uit- loopers), welke zich "het dichtst bij de moederplant ontwikkelen. Bij de aard beiplanten, welke de meeste en grootste vruchten opleveren, plaatsen we dan ook tijdig stokjes en van deze planten laten we zich één uitlooper of rank ontwik kelen: de rest nemen we bij iedere moe derplant weg. Alle jonge sluitkoolplanten, dus: roode- en witte kool, savoyekoiol e.d. dienen om streeks den Iangsten dag den groei te hebben herval. Er dient dus nu te wor den uitgeplarit óp afstanden van 60 tot 70 cm. In drogen- grond maken we voor- als sleuven, die volgegoten worden met water; in dezen vochtlgen grond kunnen dan de-jonge koolplantjes worden ge zet. Ook kunnen de koolplantjes eerst in water worden gedompeld en daarna met de wortels evenvoorzichtig door het stof gehaald; dit bespoedigt het aan slaan eveneens. Spruitkool kan wat later worden jlitgeplant, en boerenkool nog later: deze koolsoorten kunnen worden geteeld als volggewas op tuinboonen, erwten, enz. Vooral het onkruid tusschen de aard appelplanten worden zorgvuldig wegge hakt. Met de hak of. aanaarder gaan we geregeld tusschen de rijen en hou den den grond goed los. Het is noodza kelijk, dat de aardappelplanten geleide lijk meer worden aangeaard. Ook tulpen raken uitgebloeid. Wie vol gend jaar op hetzelfde perk weer tulpen wil hebbenmag het uitgebloeide mate riaal niet laten staan. De bloemstengel wordt vlak onder de uitgebloeide bloem afgesneden, zoodat geen zaadvorming kan j plaatsvinden, waardoor de plant zouver- 1 zwakken. Daarna worden de tulpen voor- zichtig uitgegraven en op een schaduw rijk plekje opgekuild, dicht tegen elkaar aan, waarna ze afsterven en verdrogen. De bollen kunnen dan weer in het najaar I gebruikt worden. Meestal moeten de bol- t len na twee seizoenen echter worden vervangen, want de bloei gaat steeds achteruit. I LANDBOUW EN VISSCHERIJ Goed vrnehterjaar in hst vooruitzicht I Menigeen heeft zich den laatsten tijd afgevraagd, waarom de aardbeien, die in 'dit jaargetijde zulk een heerlijke ver- snapering en teven® welkome aanvulling tuigtelijk gebaar, dat van een zekére rou tine op dit punt igjetuigt, diept ze uit een der laden van het schrijfbureau een kistje sigaren op, dat ze den ongenooden gast met een minzaam lachje geopend voorhoudt. Van een zekere gewoonte ge tuigt eveneens de vriendelijke vanzelf sprekendheid, waarmee de deurwaarder zijn actetasch naast zich op den grond; zet-en in een der gjemakkelije fauteuils, plaats neemt om vervolglens, zichtbaar genietend, den brand te steken in een der goede, geïmporteerde Havanna's. Juffrouw Gabi heeft plotseling allen tijd en knoopt, eveneens in een fauteuil gedoken, een onderhoudend praatje aan over het weer en den algfemeenen toe stand. Mapr zelfs aan de beste sigaar? komt eens een einde en als het zoover is, hijscht de deurwaarder zich met moei te uit zijn diepen zetel overeind. Nou, juffertje, zegt hij gemoedelijk, wat zullen we nu vandaag, eens ne men? Het schrijfbureau maar en de vi trine het karpet hebben we de vo rige maal al gehad en verder is er ze ker niet veel te halen, hé? Juffrouw Gabi grinnikt en lachl en draait om den man der wet heen: Maar u plakt die leuke papiertjes toch wet een beetje onzichtbaar op, ja? ..i&ai c (Wond vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2