Lotion Malwida 31 I 5.850.000.000 Uil Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Zondag 14 Juni HILVERSUM I. 415.6 M. 8 Gram,; 8.15 De zin van het boer zijn; 8.30 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Gram.; 10.20 Zondagmorgen zonder zorgen; 11.80 De stejn der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actu eel praatje; 12.15 Zang en orgel; 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsehe Volksconcert; 14 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werlo, 14.15 Gram.; 14.30 Een strijk orkest; 15.30 Voordracht; 15.46 Om en Om-programma; 17 Zondagmiddagcabaret 17.45 BNO: Sportuitslagen en Oostland- praatje; 18 Orkest Malando; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 19.06 Sport van den dag; 19.30 „Nederlandsch Fabrikaat", 20.15 „Flucht ins Gliick"; 21-25 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Van 22.15 Alleen voor de Radio-Centra les die ,over een lijnverbinding met de studio beschikken; 22.15—24 Gram. HILVERSUM II. 801.5 M. 8 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9-15 Voor de jeugd; 9.45 Gram.; 10 Voor den kerkgang klinkt de lofzang, opn.; 10.30 Studiodienst; 11.45 Psalmen en geeste lijke liederen, opn.; 12 BNO: Nieuwsbe richten en populair actueel praatje; 12.15 Gevraagde platen; 12.45 Een soldaat spreekt tot de jeugd; 13 Gram.; 13,05 „Wie en wat waren onze voorouders?"; 13.20 Melodisten14 Gram.; 14.30 Om- roep-Symphotie-Oxkest; 16 Boekbespre king; 16.15 Jeugdconeert; 17 Harmonie- Orkest; 18 Actueel klankbeeld: „24 uur Londen"; 18.30 Het Hollandsch Kamer- muziekensemble; plm. 1915 Gram.; 19.30 BNO: Nieuwsberichten19-40 BNO: Mili tair weekoverzicht; 19.50 Spiegel van den dag; 20 BNO: Engelsche uitzending: Dutch News Reel; Voor de Radio-Cen trales Gram.; 20.15 Zang met pianobe geleiding en gram.; 21 Gram.; 21.45 BNO: Militair overzicht; 22 Avondwijdiing; 22.15 —24 Zie Hilversum I. Maandag 15 Juni HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten8.15 Morgenliederen, opn.; 8.30 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Omroep-Opera- Orkest; 10.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ernst van 'tHoff en zijn orkest 12.01 Zang met pianobegeleiding; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo- nomische berichten; 13 Gram.; 13.15 Gi taarvoordracht; 13.50 Gram.; 14 Otto Hendriks en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.45 Viool, cello en piano; 16 Bijbellezing; 16.20 Viool en cello; 16.45 Voor de jeigd; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Or gelconcert; 18 Cyclus: „Arbeidsdienst"; 1. Angst voor het onbekende; 18.15 Gr.; 18.45 BNO:. Nieuwsberichten; 18.55 BNO: Internationaal economisch praatje; 19.05 Liedje van verlangen; 19.15 RotterdaÈmsch Philharmonisch orkest; 20.15 Gram.; 20.30 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en een klein vrouwenkoor; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Orkest Malan do; Van 22.15 alleen voor de Radio-Cen' trales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 22.15 U raadt wat wij 'draaien; 23—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45-8-15 Zie Hilversum I; 8.15 Salon orkest, opn.; 9.15 Gram.; 10 Morgenwij ding; 10.15 Orgelconcert; 10.40 Aan de bron; 10.50 Viool en piano; 11.30 Repor tage; 11.40 Gram.; 12 Klaas vab Beeck en- zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Actueel nieuws voor boer en tuinder; 13.15 Theo- Uden Masman en zijn dansorkest; 14 Zang en piano; Als intermezzo: Klarinet en piano, opn.; 14.50 Gram.; 15.45 Luisterflits„Een jaar getrouwd"; 16.00 Om- en Om-prb- M M M M M M M AA De zorgenlooze is te benijden, de zw gelooze te beklagen. Feuilleton 22 Roman van Else Wernecke Maar dan moet u me volledig op de hoogte houden. Natuurlijk, knikt Gabi, en met ver eende krachten zullen we haar wel ont maskeren l Wij zullen haar ontmaskeren! zegt dr. Prins en sluit zijn hand om Gabi's slanke vingers. Zij kijken elkaar diep in de oogen. Gabi bemerkt alleen, dat deze oogen van een veelbelovende diep zinnigheid zijn en wederom ontgaat haar het krampachtig onderdrukte trillen der mondhoeken van haar bondgenoot. Gelukkig verschijnt op 't juiste oogen- blik de onvermijdelijke bloemenverkoop ster, die van tafel naar tafel gaat en Herbert Prins, gentleman van top tot teen, legt een bouquet rozen naast Gabi's bord. De bloemen in haar arm, zoo schrijdt Gabi een half uur later kaarsrecht door het restaurant, om vervolgens haar plaats in de zilvergrijze weer in te hemen. Het is jammer, dat Frits met zijn ouwe rammelkas^ of althans Koekoek met zijn belvoordracht en zang met pianobegelei ding; 18.15 Gr-; 18J0 Het Jodenvraagstuk 18.45 Omroeporkest; 19-30 BNO: Nieuws berichten; 19.40 BNO: Friesch praatjj over actueele vragen; 19.60 Spiegel van den dag; 20 Amusementsorkest; 20.45 Orgelconcert; 21 Politiek weekpraatje; 21.15 Orkest Malando en solist; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 Avondwijding; 22.15—24.00 Zie programma Hilversum I. gramma; 17.15 BNO: Nieuws-, economi sche en beursberichten; 17.30 Clavecim- RADIONIEUWS Zondag 14 Juni Ernstige muziek. Om 12.15 uur zingen Hélène Ludolph, sopraan en Anne Hermes, alt, met Al- bert de Klerk aan het oi;gfel 4 kleine Geistliche Konzerte van Heinrich Schutz. Albert de Klerk speelt voorts orgelwer ken van Peraza, Oxinagas en" Philip de Monte (Hilversum I). Aan den vleugel begeleid door Felix de Nobel geeft de bas Willem Ravelli om 20.15 uur Hilversum II en zang'1-, voordracht met liederen van Schubert Pfitzner, Sweers en Mengelberg. Lichtè muziek. Onder den titel „Nederlandsch Fabri kaat" wordt van 19.30—20.15 uur (Hil versum I) een cabaret-programma uit gezonden, dat samengesteld werd door Wim lbo. Verschillende momenten uit het leven worden in eenigie liedjes, praat jes en schetsen belicht. S p o r t. Van 19.05—19.30 uur (Hilversum I) wor den de flitsen uit het Zondagsche sport- .gebeuren gebracht. Cultureele uitzendingen Om 14 uur Hilversum I spreekt de jonge dichter Georg de Sevooy over eigèn werk. Voor de jeugd. "Om 16.15 uur Hilversum II wordt het laatste Jeugdconeert in dit seizoen door het Omroep Symphonie Orkest uitge- j voerd. De dirigent Leo Ruijgrok zal ter inleiding enkele toelichtingen geven. f Luisterspel. I Om 18 uur Hilversum II wordt het actueele klankbeeld „24 uur Londen" van H. Hagenheim uitgezonden. Godsdienstige uitzendingen i Zond;ag 14 Juni. Hilversum I: 10—10.30 uur, Voor de kerkzang klinkt de lofzang; 10.30—11.45 uur, Studiodienst, te leiden door Ds. A. A. Sepp te Zaandam; 11.45—12 uur, Psal men en Geestelijke liederen uit den „Schat van de kerk der eeuwen". Hilversum II: Van Zondag 14 Juni tot en met Zaterdag 20 Juni: 22.10—22.15 Avondwijding. Van Maandag 15 Juni tot en met Zaterdag 20 Juni: 10—10.15 uur, Morgen wijding. Maandag 15 Juni: Drs. P. Stegen- ga te Amsterdam houdt om 16 uur (Hilv. I) zijn godsdienstige lezing. Dinsdag'16 Juni: 16—16.20 uur, Hilversum I, de heer J. J. Stoltenhof uit Den Haag over „Ziekentroost". Woensdag 17 Juni: Ds. H. Stodk uit Den Haag, 16 uur, Hilversum I, gods dienstige lezing. Donderdag 18 Juni: Ds. H. K. Kluiver, 16 uur, Hilversum I, godsdien stige lezing. j Vrijdag 19 Juni: Ds. T. G. van Reeuwijk uit Hilversum, 16—16.20 Hilv. I, een bijbellezing. Zaterdag 20 Juni: Ds. A- J. van Rennes, 16 uur, bijbellezing, Hilv. I. Zondagartsondienst Zierikzeo Zondag! 14 Juni: Dr. van Hoorn en Dr. Verspyck. rooden kinderwagen zich niet in de buurt bevinden om van dit schouwspel getuige te zijn. Er lummelen helaas al leen maar een paar slaperige taxichauf feurs rond. Dr. Prihs zet zijn nieuwe kennis voor de deur van haar woning af. Over een volgende ontmoeting heeft hij nog met geen woord gerept en Ach, weet u, antwoordt hij op Gabi's bescheiden informatie in die richting,ik beft een beetje moeilijk te bereiken. Het lijkt me het beste, dat ik u opbel, natuur lijk een der eerstvolgende dagen al. Goed, geeft Gabi toe, hoewel ze eigenlijk heel graag zou hebben geweten op welke wijze deze sprookjesprins zich door het leven slaat. Ik moet u trou wens ook den zakdoek nog teruggeven, als bij gewasschen is. Wat voor zakdoek? De jongeman begrijpt werkelijk niet, wat zij bedoelt. Die daar! zegt Gabi ondeugend, ter wijl ze haar korte rokje wat optilt en op haar welgevormde knie wijst. Herbert Prins lacht. Ach ja, dat is waar ook - nou goed, ik bel u dezer dagen in verband met clien zakdoek even op! Wel ie rusten en vergeet u vooral niet Hij heft met een ernstig gezicht zijn wijsvinger tegen haar op. Geen sprake van! Hoe zou Gabi deze verrukkelijke en in ejk opzicht zoo nut tige samenzwering kunnen vergeten! De zilvergrijze verdwijnt in den nacht en «O VVO.// ONDERLINGE Vi'iiiïï#i«Y TVERZEKERING MAATSCHAPPIJ^ lEVESTlQD XI 'I-0RAVUIU0I (EITUUR: LC.f.L VAN HEIDES TUCKER. eöC«t«, utt. i. Bo*™* h. t. i. cunatcft t. c oom. Totaal if thaof bij de Maat schappij rersekard root (vijf milliard achthonderd rijf tig miUioen) als volgt over de atdetlingen verdeeld: Afd.A: f3 990.000000.— Afd. B: f 1.070,000.000.- 'Afd. C:f lSOOOO.O'iO Afd. Df 315 000.000.— Afd. E-. f 181.000000.— Afd. Gf 14.000.000.— HaHjaarlijksche Schaderegeling Afd. I: f 100 000 000.— DrlemaandelIJksche Schaderegeling VOEGT OOK UW BELANG BIJ HET GROOTE GEHEEL EN NEEMT DEEL IN DE STEEDS GROEIENDE RISICO-SPREIDING! Vraagt inlichtingen by uw assurantie-besorger Aanvragen om ontheffing van het. bouwverbod Algemeene. ontheffing voor werken beneden f 500, Zooals bekend, is heeft de rijkscommis saris op' 1 Juni j.l. den algemeenen ge machtigde voor de bouwnijverheid me degedeeld, dat met ingang van; 1 Juli alle door den algemeenen gemachtigd© voor de bouwnijverheid verleende bouwver gunningen haar geldigheid hebben ver loren. Voor werken, wélke in verband met de Nederlandsche volkshuishouding of in -verband met de oorlogvoering van zeer bijzonder gelang worden geacht, is de mogelijkheid geopend deze ook na) 1 Juli voort te zetten. In overleg met den Be- vollmachtigte für die Bauwirtschaft heeft de algemeen gemachtigde voor de bouw nijverheid thans de werkwijze bepaald, welke zal worden gevolgd bij het aan vragen om ontheffing van het bouwver bod van den rijkscommissaris. Volgens deze regeling moet het aanvragen van deze ontheffing geschieden op speciale formulieren, welke aan den algemeenen gemachtigde voor den wederopbouw en voor de bouwnijverheid moeten worden ingezonden. Slechts indien deze van oor deel is, dat een uitzonderingsgeval aan wezig is, legt hij het verzoek aan den rijkcommissaris voor. Geen aanvrage behoeft te worden inge diend voor werken beneden f 500, daar de rijkscommissaris voor deze werken een algemeene ontheffing heeft verleend. Ook Zijn de werken vrijgesteld, welke dienen voor het g)las- en waterdicht maken van gebouwen, welke na 4 Juni door oor logsgeweld zijn getroffen. VERSGHILLENDE BERICHTEN Rechercheurs als marktkooplieden Woensdag bleek het de «economische recherche te Hilversum, dat op de markt kroppensla voor twaalf en een halve Gabi zoekt in haar taschje naar den huis sleutel. Den sleutel vindt ze, maar niet den zakdoek, die nu in alle haast ge wasschen moet worden, want het ligt voor de hand, dat de sprookjesprins reeds morgen of overmorgen weer van zich zal laten hooren. De zakdoek is er niet! Gabi doorsnuffelt nog, eens den ge- heelen inventaris van haar taschje en dankt dan diep na. Waar heeft ze den zakdoek voor het laatst igezien? I Ze heeft hem boven in het instituut van haar knie gewikkeld; neen, iemand anders heeft hem er afgewikkeld! Juist Marga heeft hem in haar handen ge had en vermoedelijk heeft ze hem ook behouden! Marga, natuurlijk Marga! Marga ontwaakt den volgenden och tend met een gevoel zich niet te kunnen, verroeren. Het was dan ook allesbehalve een rustige nacht, een nacht vol ver schrikkelijke droomen. Opgeschrikt heeft Marga urenlang in de ondoordringbare duisternis gestaard, die alle muren scheen te hebben weggevaagd, Zoodat het was, alsof ze in een onmetelijke, donkere ruim te lag, waarin ze niets van al hetgeen- haar koortsachtige fantasie deed rijpen, vermocht te onderscheiden. Het zou daar om heerlijk zijn nu in het vriendelijke licht van den prillen winterochtend nog! een paar uur te kunnen wegdoezelen'. Maar dat is natuurlijk onmogeljfk. Klap- cent werden verkocht, hoewel de vastge stelde prijs zes cent was. Niettemin was de belangstelling van de huisvrouwen zeer groot. De recherche greep in en heeft daarop den verkoop van de sla een yrachtauto vol zelf ter hand genomen. Het was duidelijk dat de koop sters deze parate executie zeer op prijs stelden. Een marktkoopman, die in een aangrenzend kraampje asperges verkocht scheen deze handelwijze echter minder te apprecleeren en trachtte er met zijn waer vandoor te gaan. Hij werd achter haald en de asperges totaal een en twintig kisten werden wegens wei gering tot verkoop met de bedoeling er later een hoogeren prijs dan de maxi mum-prijs voor te maken in beslag ge nomen en onder een aantal groente handelaren verdeeld. Naar later bleek, had deze handelaar reeds een hoeveel heid asperges verkocht voor twee gul den, hoewel de maximumprijs voor extra soort slechts f 1.06 is. Eerlijke vinder rijk beloond Een 28-jarige glasblazer uit Amsterdam was een dezer dagen voor zaken te Haarlem. Hij had een portefeuille met f 9000 bij zich, maar toen hij betalingen moest doen, bleek dat-hij de portefeuille had verloren. Woensdag deed hij d;aarvan aangifte bij de politie te Haarlem en denzelfden dag verscheen een man uit Haarlem aan zijn woning te Amster dam en bood de portefeuille met inhoud aan. De man had de portefeuille gevon den en daarin naam en adres van den eigenaar aangetroffen. Hij had waar schijnlijk voor het bezorgen op een be looning gerekend, maar dat de dank bare hem een beloóning van f 1000 zou geven, zal wel boven zijn verwachting zijn geweest. Trieste misdaad In Wormerveer is een afschuwelijke moord gebeurd. Een 20-jarig meisje uit Wormerveer was omstreeks twee uur uit roeien gegaan met een 4-jarig buur meisje. Op de Watering heeft zij het kind in het water gegooid en is zelf doorge roeid naar Westzaan, waar zij een boer derij binnenstapte en aan de boerin haar afschuwelijke daad vertelde. Deze waar schuwde onmiddellijk de politie te Wor merveer, die een onderzoek instelde. Na eenig dreggen werd het lijkje van het kind opgehaald. De daderes, die een volledige bekentenis aflegde, is een ge brekkig meisje, waarvan een been is geamputeerd. Haar beweegredenen 'fcijn volkomen duister. ZIERIKZEE. Diurf en ondernemingsgeest? sieren den zakenman in normalen tijd, te meer dan in deze dagen van distributie en beperking, als een winkelier Zijn zaak uitbreidt, verbouwt en verbetert. Zulks is met den heer C. G. de Oude het ge val, die heden zijn vernieuwde en ver beterde zaak in de St-Domusstraat opent De vaste kern zijner afnemers groeide de laatste jaren dermate, dat hij tot uit breiding zijner zaak moest overgaan. Een gedeelte van het huis werd bij den win kel igetrokken en de winkel zelf ver-i belerd en verfraaid. Toonbank, kasten en vitrine, alles in licht eikenhout, gleeft het interieur een fraai aanzien, terwijl de diverse artikelen overzichtelijk Zijn geplaatst. Speciaal is aandacht geschon ken aan een vischkast, die een aparte ventilatie-inrichting! heeft. De verlichte vitrine, aan het eind van de toonbank,, is een goede vondst van den vakman, die den inventaris reconstrueerde. Deze verbouwing beteekent werkelijk een ver betering, waarvan eigenaar en clientèle zeker zullen profiteeren en waarmede we den ondernemer gaarne geluk wen- schen. NOORDWELLE. Tot onderwijzeres aan de O.L. School alhier is benoemd mej. G. J. van Elsacker te St.-Philipsland. pertandend en dubbel zoo lang als an ders staat ze onder de ijskoude douche en werpt, terwijl ze haar haar kamt, een blik in den spiegel. Ik heb me waarachtig nooit ver beeld, dat ik knap ben, denkt ze verbit terd, maar zóó slecht behoef - ik er nu toch werkelijk niet uit te zien. Uit haar vermoeid, bleek gezicht staren haar eigen oogen haar star en wonderlijk groot, ui.t donkere kringen aan. Ik wil toch niets "anders meer dan werken, werken, iets opbouwen en wat presteeren. En dat zou nu al te veel verlangd zijn? Zelfsj daarbij kan men niet eens met rust wor den gelaten? Moet ook daaibij het ver leden dan weer worden opgerakeld en daaraan weer nieuwe verschrikkingen worden toegevoegd? Nou, vooruit dan maar. Ook daar zul len we wel weer overheen komen. Mar ga zet met een energiek gebaar haar, zwart omranden bril op en begeeft zich op weg naar het instituut. Ze is nbg 'bezig zich te verkleeden, als Eva binnen komt en al bij de deur be gint te ratelen. Ze is zoo nieuwsgierig, hoe de avond van 'gisteren voor Gabi en haar nieuwen vereerder verioopen is., als Gabi nu maar gauw komt! Marga haast zich haar kleeren in de kast te hangen, maar daar is Gabi dan ook al. Nou, hoe was 't? bestormt de kleine STAVENISSE. Het laatste gedeelte van het aan te brengen zinkwerk aan den zeedijk van den O.K. Polder is reeds gezdnken. Gelijk bij de voorafgaande verliep ook de zinking van het vierde gedeelte op een vlotte wijze. Aanwezig waren o.m. de Hoofdingenieur en tal van belangstellen den. In betrekkelijk korten tijd ia het moeilijkste deel van het werk voltooid. Rest nu nog het aanvoeren van pl.rn. 12.000 ton steenen, welke op de zink- stukken gestort zullen worden. RECHTZAKEN Tarwesmokkelaars staan terecht Onlangs is voor de Alkmaarsche recht bank behandeld de diefstal van zes en tachtig mud tarwe uit een schuur te Middenmeer. Woensdag heeft deze zaak een nasleep gehad in de zitting van den oeeonomischen rechter aldaar. Terecht moest staan de kruidenier P. de Graaf uit Oudkarspel, die van de gestolen 86 mud er twintig had gekocht voor f65 per mud. Tegen een prijs van f 75 per mud verkocht hij de tarwe weer aan anderen. De officier van juétitie schilderde verd. als een der grootste vijanden van het Nederlandsche volk. Hel is noodig, dat menschen als - verdachte aan de kaak worden gesteld en gerui- men lijd uit de maatschappij worden ver wijderd. Spr. vorderde acht maanden ge vangenisstraf. Nadat de verdediger cle mentie had bepleit, veroordeelde de oeco- nomische rechter verdachte tot zes maan den gevangenisstraf. Vervolgens stond de Graaf nog eens terecht, omdat hij handel had gedreven in ongemerkteka zen. Conform den eisch werd hij daarvoor veroordeeld tot f300 of 30 dagen hech tenis. De hoofdverdachte in de smokkelaffaire was de vrachtrijder J. Pancras, die mede heeft gewerkt bij het weghalen van de tarwe uit Middenmeer en die de tarwe als eerste instantie 'had verhandeld en voor een deel ook verkocht had aan den vorigen verdachte. De officier van justitie zeide, dat deze verdachte een zwarte handelaar van pro fessie was. Hij vorderde, rekening hou dende met de tarwesmokkelarijen; tegen verdachte een jaar en drie maanden ge vangenisstraf en een boete van f500 of 30 dagen hechtenis. Nadat de verdediger ook in deze zaak clementie had bepleit, veroordeelde de rechter Pancras tot acht maanden ge vangenisstraf, zonder oplegging van een boete. De brood- en koekbakker C. Jongkind te Harenkarspe] had van Pancras een grootc partij (pl.m. 82 mud) tarwe ge kocht, waarvan hij een deel aan een an der had verkocht en de Test in zijn eigen bakkerij had gebruikt. Aan zijn klanten had hij brood èn koek zonder bon ver kocht tegen normalen prijs. De officier vorderde acht maanden gevangenisstraf en f500 boe{$, subs, veertig dagen hech tenis. De rechter veroordeelde verd. tot zes maanden gevangenisstraf. De landbouwer F. Stoop te Harenkar spel, die 33 mud tarwe van Pancras had gekocht, waarvan hij de helft had opgeborgen op den zolder van een school te Waarland, met medeweten van het betrokken schoolhoofd, werd overeen komstig den eisch tot f300 of 40 dagen verordeeld. „Wormstekig ambtenaar" Een ambtenaar van de landbouwcrisis- wet, belast met het nazien van koffertjes aan den openbaren weg had, door zich voor te doen als controleur van de prijsbeheersching, kans gezien bij iemand een keukenüitrusting machtig te worden voor f 10 en een kostbaren bontmantel, voor f 100. De officier van justitie noemde den man een „wormstekig ambte naar" en éischte een jaar en zes maan den. De rechtbank te Amsterdam veroor deelde hem conform den eisch. Eva haar, nadat ze nauwelijks een voet over den drempel heeft gezet. Knal! Gabi -gaat op een stalen drie poot zitten en Iaat haar hoed op de punt van haar wijsvinger draaien. Eenvoudig knal, zeg ik je! Eva is een en al nieuwsgierigheid en wil het liefst alles tegelijk weten. En Marga ja eigenlijk zou Marga nu met den stapel ©lazen schaaltjes, dien ze leeds in haar hand heeft, zich zeer wel uit de voeten kunnen maken, maar de schaaltjes worden weer neergtezet en Margla heeft nog iets in de kast te zoe ken. Er zijn toch nog wel situaties:, waarin zelfs de beste wil het tegen de feiten en omstandigheden moet afleggen. Marga steekt dus haar hoofd in de kast en prutst doelloos aan haar jurk. Daardoor is het onvermijdelijk, dat ze hooft, hoe Gabi vertelt, dat hij haar heeft afglehaald, hier vlak voor de deur; hij kon blijkbaar den tijd niet eens af wachten! Een gereserveerd tafeltje met bloemen, caviaar, een donderend menu, champagne, twee dozijn theerozen en tot slot. voor haar huisdeur, een handkus en: Juffrouw Gabi, u bent de charmant ste vrouw, die ik ooit ontmoet heb! Zult u me niet te lang laten wachten op een weerzien (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2