kiespijn/ helm n akkertje Lotion Malwida 31 Juiat, nu ik uit moet en geen tftd heb voor den tandarts. Hindert niet. AKKERTJES nemen dn pfln direct weg mevrouw; morgen naarden tandarts. De Nederlandsche Pijnstiller RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 13 Juni HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gr. 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 „Branden de kwesties", causerie, opn.; 8 30 Orkest Malando; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Omroeporkest; 10 Ernstige muziek, opn?t 11 Voor de vrouw; 11,20 Gram.; 12 Otto Hendriks en zijn orkest; 12.40 Almanak; 12.45B» 'NO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 13 Amusementsorkest; 13.45 Gram.; 14 Waarom leeren Wij eigien- lijk? 14.20 Na gedanen arbeid.... Vaeantie- vroolijkheid; 15.16 Luisterspel „Een ste deling maakt kennis met het platteland; 15.40 Na igedanen arbeid.... vacantievroo- lijkheid; 16.30 Vacantie voor sportlui en sport voor vacantiegangers; 16.45 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 17.15 BNo: Nieuws- en economische berichten; 17.30 Gram.; 17.45 Met vacantie... op de hei en in de wei; 18 Gram.; 18.15 Het kwar tier van den Arbeid; 18.30 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 18.45 BNO: Nieuwsberichten; 18.55 BNO: De wereld- meening uit den aether geplukt; 19.05 Gram.; 19.15 Als ik 'tvoor het zeggen had; 19.30 Bonte Avond; 20.30 „De zwer ver", muzikaal luisterspel; 21 Bonte Avond; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; Vanaf 22.15 alleen voor de Ra dio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken; 23.10— 24 Dansmuziek, gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 815 Gram- 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.30 Lichte muziek, opn.; 11.20 Ensemble Wil ly Kok; 12 Zang met pianobegeleiding; 12.45 BNO: Nieuws-, economische - en beursberichten; 13 „Strijd is leven, ook - voor de visscherij"; 13.15 Frans Wouters en zijn orkest; 13.40 Voor de jeugd; 14 Stedelijk orkest van Maastricht; circa 14.35 Gram.; 14.45 „In en om de bijen- stand"; 15 Gram.; 15.20 Stedelijk orkest van Maastricht; 16 Viool en klavecimbel 16.30 Een orkest van den Duitschen Ar beidsdienst, opn.; 17 Voor de binnen schippers; 17.15 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 17.30 Orgtelspel; 18 De radio brengtprogramma-overzicht; 18.15 Gram.; 18 30 De NSBantwoordt; 18.45 Gram.; 19 Bertus van Dinteren en zijn orkest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 BNO: Groningseh praatje; 19.50 Spiegel van den dag; 20 Hier WA; 20.15 Viool, cello en piano; 20.45 „Pro Musica" 21.10 Viool en piano; 21.45 BNO: Nieuws1- berichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.10 Avondwijding; 22.15—24 Zie Hil versum I. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ Trekking van 11 Juni. f 1000 met premie van f 30.000 pp 2160 f 1000 2936, 14691. f400: 10512, j 13007, 19178, 20277, 21232,21989. f200: 3392, 5962, 6907, 7232, 17029, 19123. 1100 5634, 6625, 6894, 7442, 10456, 13716, 20970, 21620. 12 Juni. Premie van f 3000 op 6173. Prijzen van f100 op 6365 8324 21258. Itallaansch weermachtsberlcht Pantserslagen in de Marmarische woestijn Levendige ontmoetingen van pantser eenheden in de Marmarische woestijn verliepen in ons voordeel. Er werden 20 pantserwagens vernietigd en pl.m. 100 gevangenen gemaakt. De luchtmacht viel met succes vijandelijke troepen aan, op marsch of in rustpositie, alsmede kol on nes materiaal.'Hierbij werden verschei dene tientallen auto's van ^allerlei soort in brand geschoten, De Brltsche lucht macht verloor in gevechten 21 toestel len, waarvan '12 door Duitsche jagers, 9 door onze jachtvliegtuigen werden nee^ gehaald die boven El Adam, zonder zelf verliezen te lijden, een succesvol len strijd waren aangegaan met de nume riek superieure vijandelijke formaties. v Een Brltsche bommenwerper stortte om laag; 8 andere machines werden door •Jtaliaansche en Duitsche jagers, tijdens aanvallen op 'Malta, neergeschoten. De doelen van de steunpunten Micaba en Venezia werden herhaaldelijk gebombar deerd. Twee van onze vliegtuigen zijn niet teruggekeerd. Uit Tarente, dat in den afgeloopen nacht opnieuw doorEn- gelsche vliegtuigen werd aangevallen, komt bericht over gerjnge schade en 5 licht gewonden onder de burgerbevol king. In het Oostelijk deel der Middel- landsche Zee vielen Duitsche duikbooten een krachtig beschermd, in de richting van Tobroek varend konvooi aan. Twee schepen van 12000 ton werden tot zinken gebracht; 4 andere schepen kregen tor pedotreffers. NIEUWE STEUNREGELING VOOR WERKLOOZEN Eoaiga veresnvoudigiageB aangebracht De secretaris-generaal van sociale za ken heeft de steunregeling voor dewerk- loozen aan een herziening onderworpen die in hoofdzaak neerkomt op het aan brengen van eenige vereenvoudigingen. Het aantal gemeenteklassen is vermin\ derd van 9 op 7. Voor de gemeenten, behoorende tot de eerste klasse, geldt thans het navolgende tarief: a. voor man en vrouw f 13.60; b. voor elk gezinslid boven 2 per sonen f 1.40 c. voor «kostgangers f 9.40 De tot dusver geldende schaal der maximum uitkeeringen is door een an dere vervangen. De maximum steun be draagt 70 pet. van het loon, dat de betreffende werklooze geacht wordt te knunen verdienen, vermeerderd met een gezinsbijslag, met een algemeen maxi mum ten bedrage van 90 pet. van het loon. Voor hen, die verzekerd zijn, d.W.2. aangesloten bij een Van rijkswege ge subsidieerde en functionneerende werk- loozenkas, worden de normen voor man en vrouw, alsmede de bedragen, voor komende op de schaal der maximum- uitkeeringen steeds met een gulden verhoogd. Afgeschaft is de overgangstoelage (oude huurbijslag), alsmede de vaste toelage. Deze bedragen zijn thans in de normen verwerkt, zoodat iop geen en kele wijze een bedrag kan worden ver strekt in verband met 4© verwonnde huur. Ook het verschil in uitkeering tüs- schen uitgetrokkenen en dubbel uitge- trokkenen heeft opgehouden te bestaan. Er geldt slechts één schaal, zoowel bij geheele als bij gedeeltelijke werkloos heid. Het is de bedoeling aan deze nieuwe voorschriften terugwerkende krachtte verleenen tot den datum, waarop de laatste winteruitkeering is verstrekt. Ten slotte heeft de secretaris-generaal nog besloten maatregelen te treffen, op dat de kinderen van ondersteunde werk- loozen, die volgens de distributiebepa lingen voor het gebruiken van gestan daardiseerde melk in aanmerking komen, Feuilleton 21 Roman van Else Wernecke Gabi knikt ernstig. Ik geloof, dat er iets vreeselijks te gebeuren staat. Zoo weinig vrouw 'kan een vrouw toch niet zijn, als ze niet een of ander belangrijk doel voor oogen heeft. En dien Koekoek dien heeft ze allang weten in te palmen en mevrouw Scheelej Nou, die zal toch zeker wel op passen, denkt u niet? Liesje ik bedoel mevrouw Scheele, neemt u me niet kwalijk, maar dat is een lam in het kwadraat. Die rolt zoo maar in de gekste dingen en ze weelj zelf heusch niet, hoe dat komt. Die zal het haar heusch niet moeilijk maken. En ze wordt er natuurlijk door den een of ander dik voor betaald. Marga be doel ik Hoezoo? Ach, u bedoelt zooiets als als bedrijfsspionnage, ja? Herbert Prins leunt in zijn stoel achterover en heeft alle moeite zich gloed te houden. Gabi knikt wederom zeer geheimzin nig. Vanmiddag heeft Marga haar tascfrje bij ons laten liggen Aha. En wat doet een welopge voede jongedame, als een van haar col lega's haar taschje laat liggen? Herbert Prins ziet Gabi bestraffend aan. Die welopgevoede jongedame stelt het belang van de zaak hooger dan haar gevoelens van collegialiteit en kijkt eens, wat er in Zit! Gabi werpt het hoofd Sn den nek. Nou, en wat zat er dan wel in? In de eerste plaats een spiegeltje en een poederdoos je en een notitieboekje rnet onbelangrijke aanteekeningen en zoo. Vervolgens een porbemonnaie met met vijftig mark! Vijftig mark en dat tien dagen voor de eerste! Begrijpt u mb wat ik zooeven wilde zeggen? Dat ze flink door iemand moet worden betaald? En bovendien was er dan noig! een boek! Een boek? Een boek over bedrijfs- spionnagb of over zwarte kunst? U moet mijn nieuwsgierigheid niet op zoo'n zwa re proef stellen, juffrouw Gabi! Dr. Prins schijnt een en al aandacht en buigt zicN over de tafel. Gabi kijkt even tersluiks om zich heen en fluistert dan veelbeteekenendEen Italiaansche grammatica! Herbert Prins duwt zijn servet tegen zijn mond en kucht bedenkelijk. Blijkt baar is hem van louter schrik iets in het verkeerde keelgat geschoten. Hij deze ook metterdaad zullen ontvangen. De kosten van deze verstrekking komen geheel ten laste van het rijk. VERSGHILLENDE BERIGHTEN Nieuwe burgemeester te 's-Gravenhage Het rijkscommissariaat meldt: De rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft op grond van artikel 1 van zijn verordening no. 108/40 (vierde verordening over bijzon dere bestuursrechtelijke maatregelen) den professor in de rechtswetenschappen aan de rijksuniversiteit te Utrecht, mr. df. H. Westra, benoemd tot burgemeester van de stad 's^Gravenhage. Tegelijkertijd heeft de rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden den wethouder, prof. ir. C. L. van der Bift, die sedert 1 Juli 1940 het ambt van burgemeester van Den Haag heeft waar genomen, zijn dank betuigd voor dé be wezen diensten. Keuring Waffen SS en Vrijwilligerslegioen Nederland Deaanmelding van vrijwilligers voor de Waffen SS envrijwilligerslegioen Nederland, alsmede de keuring zal ge schieden: 12-6-'42 10 uur. Den Haag, café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg; 16 uur Rot terdam, Deutsches Haus. 13-6-'42 10 uur Utrecht, Wehrmachts- heim Mariapl. 15-6-'42 10 uur Tilburg, Werklieden- vereeniging, Tuinstraat 6816 uur Eind hoven, huis Maria, Kruisstraat, 16s6-'42 10 uur Roermond, N.S.D.A.P., Swalmerstraat 61; 16 uur Arnhem, We berstraat 16b. 17-6-'42 10 uur Amersfoort, Polizei- liches Durchgangslager, Appel#eg; 16 uur Deventer, N.S.D.A.P., Parkweg 2. 18-6-'42 10 uur Hengelo, Deutsches Haus; 16 uur Meppel, Hotel Westerbeek, Woldstraat. 19-6-'42 11 uur Groningen, Concerthuis, Poelestraat; 16 uur Leeuwarden, Huize Schaaf, Breedstraat. 20-6-'42 10 uur Amsterdam, Schule, Iepenweg 13; 16 uur Den Haag, café Den Hout, Bezuidenhoutscheweg. Smokkelen per trein Een Bussumer aglent van politie, die Dinsdagavond'in burger over de viaduct fietste, welke gelegen is boven de spoor lijn Amsterdam—Amersfoort, nabij' den Byssumschen watertoren, zag toevallig dat uit het coupéraam van een passee- renden trein een koffer werd geworpen. Hij spoedde zich naar de plaats waar de koffer was neergekomen. Nauwelijks hdd hij dezen opgeraapt of er kwam een man aansnellen die medeelde dat die kof fer hem toebehoorde. De agfent nam man en koffer mede naar het bureau. Daar bleek dat de kof fer 20 pond rogge en eenige pondeni rundvet bevatte. Een huiszoeking bij den aangehoudene leverde echter niets op. Het onderzoek wees echter uit, 'dat zijn 'buurman de rogge en het vet in dén zwarten handel had opgedaan en dat deze om controle van ambtenaren bij éen stationsuitgang te ontgaan in overleg met den aangehoudene had be sloten den koffer maar uit den trein te werpen. Kind verbrand Woensdagochtend omstreeks half 12 is te 's-Gr a v e n h a g e brand uitgebroken in het perceel van Osstraat 17. Het vuur greep zeer snel om zich heen. De brand weer werd onmiddellijk gealarmeerd. Daar de bewoners afwezig schenen te zijn t— naar later bleek was de moeder boodschappen gaan doen drongen de achterburen het huis binnen, aangezien zij wisten dat er zich eenige kinderen' in huis moesten bevinden. Inderdaad kon den twee kinderen in veiligheid worden gebracht. Toen zij echter beneden wa ren, bleek dat* zich nog een kind in huis moest bevinden. Het was echter onmogelijk dit nog te redden, daar on derwijl het dak 4 n lichterlaaie stond. De knikt, natuurlijk, een Italiaansche gram matica, zeer verdacht 1 Is het ook, bevestigt Gabi, vooral als men weet, dat mevrouw Scheele een :grooten concurrent in Rome heeft zitten. Tja, zegt Herbert Prins even later bezorgd en hij heeft nu werkelijk een echt samenzweerdersiglezicht, wat denk je nu te doen, Gabi? Het vertrouwelijke „je" schijnt Gabi te ontgaan. Het raadsel, waarvoor ze zich igleplaatst ziet, neemt haar geheel in beslag. Ze gaat weer rechtop zitten en kijkt den jongeman tegenover haar vast beraden aan. Afwachten, opletten, scherp opletten, haar ;geen moment <>uit het oog verliezen en als het zoo ver is ,toé-i slaan! Gabi laat haar vlakke hand met een dreunenden slag op het onschuldige smettelooze tafellaken neerkomen. Bravo, roept dr. Prins, dat is ge heel mijn tactiek! Hoezoo? vraagt Gabi verbaasd. Wilt u me dan helpen? Ik? Nee! Waarom? Ach zoo ja natuurlijk! Dr. Prins schijnt g,eheel van streek te zijn door al die sensa'r5 tioneele onthullingen, maar Gabi hoort met stralende oo;gen alleen maar dat „ja" eri steekt hem met een spontaan! gebaar haar hand toe. Afgesproken? .-IA (Wordt vervolgd). OHlcleele Landbouwmededeelingen voor de Provincie Zeeland DOBSCHEN OOGST 1912 Voor het dorschen van den oogst 1942 zal geen vloeibare brandstof (benzine, petroleum of- gasolje) beschikbaar komen. Men is derhalve uitsluitend aangewezen op het gebruik van electromotoren, gas generatoren, locomobielen en rosmolens (vlegeldorschen ;is niet toegestaan) waar van de electromotoren om verschillende redenen de voorkeur genieten. ZELFDORSCHEN Telers, die zelf over één van boven genoemde krachtbronnen beschikken moe ten hun oogst, voor zoover mogelijk, geheel zelfstandig afdorschen. LOONDORSCHEN Telers, die moeten laten dorschen, zullen n I e t meer de vrije keuze van loondorscher genieten, doch een bepaalde loondorscher krijgen aangewezen. Deze regeling is absoluut noodzakelijk om het verlies aan brandstof en tijd, noodig voor het verplaatsen over groote afstanden, tot een minimum te beperken, alsmede om aan li'edere loondorscher, in evenre digheid met de capaciteit van zijn dorsch- stel, een dusdanige hoeveelheid te dor schen producten toe te wijzen, welke hij gedurende het seizoen kan verwer ken. De oppervlakte aan granen enz-, die elke loondorscher moet afdorschen,. zal, gezien het groote aantal benzine-, petroleum- en ruw oliemotoren welke bui ten bedrijf worden gesteld, niet gering zijn. De telers moeten daarom den loon- dorsehers zooveel mogelijk behulpzaam zijn, ml.: 1. door hem met voldoende flinke werkkr achten3bij te staan. 2. door alle producten^ tot een b e- hoorlijke hoeveelheid soort bij soort, voor zoover het bergen in een schuur onmogelijk is, op te stapelen op één plaats aan de verharde weg, waar de dorschmachiine gemakkelijk kan komen. CENTRALE DORSCHPLAATSEN Telers 'die een kleine oppervlakte pro ducten te dorschen hebben zullen niet door een loondorscher. op eigeJ bedrijf worden bezocht Zij zullen hun producten naar een centrale plaats moe ten brengen, die hen door den loondor scher dn overleg met den P.V.C. wordt aangewezen. Vanzelfsprekend zullen niet allen gelijktijdig geholpen kunnen wor den, zoodat het graan in sommige geval len langer buiten zal moeten staan dan dit in andere jaren gebruikelijk was. Aan het stagelen, van het graan zal dus de uiterste zorg moeten worden besteed. Zeer zeker zal ook het vervoer een groote rol spelen, waarom het noodzakelijk is hiervoor tijdig te zorgen. Daartoe wordt een dringend beroep gedaan op de paar- denhouders, om belanghebbende zooveel mogelijk te helpen. Het dorschen op de Centrale dorsch- plaatseri en overigens van N.A.K. ge keurde wintergranen moet eerst geschie den. (Denk hierom ook bij stapelen van Uw N.A.K. gekeurde gewassen). Overigens zal de geheele oogst in hoog stens twee keer afgedorscht moeten worden. Ódt brengt met zich mee dat de loondorschers niet aan alle verzoeken om tijdig te dorschen zullen kunnen vol doen. Bij behoefte aan dekstroo of graan voor eigen consumptie of uitzaai, zal de teler verstandig doen desnoods een paar voer graan naar de Centrale dorsch- plaats of naar een buurman waar juist gedorscht wordt te rijden. Alle telers zullen hizien, dat door het geringe aantal beschikbare motoren en de brandstoffenschaarschte dergelijke in grijpende maatregelen absoluut noodzake lijk zijn. De vereisehte medewerking wordt dan pok van allen verwacht. KOOLRAPEN EN BRUINE BOONEN Verschillende telers willen bij mislukte gewassen, alsnog overgaan tot het ver bouwen van koolrapen of bruine boonen. Daarom wordt er nogmaals op gewezen, dat men voor deze gewassen een teelt vergunning 'dient aan te vragen, voor koolrapen, wanneer men daardoor in to taal meer ruwvoedergewassen verbouwt dan an 1941 en voor bruine booten, wanneer men de gemiddelde oppervlakte peulvruchten van 1940'' en 1941 over schrijdt. Aanvragen in te zenden bij de L.C.O. te Goes. MELDINGSPLICHT AAN- OF VERKOOP VAN PAARDEN De pa ardenhouders worden er nog maals op attent gemaakt, dat zij ver plicht zijn, om de wijzigingen In hun paardenstapel voorzoover deze wijzigin gen betreffen: a. aan- of verkoop van paarden, die NIET onder de taxatieregeling vallen dus de fokpaarden, concourspaarden en harddravers) en b. sterfte of slachting van alle paar- den vani 1 jaar en ouder binnen: 3 'dagen op le geven aan den PJaatseJijken ver tegenwoordiger in diens rayon zij woon achtig zijn. Deze meldingsplicht geldt voor alle paardenhouders, dus ook voor houders van jonge en oudere stamboekhengsten alsmede voor paardenhandelaren- Blijkt het bij eventueele. monsteringen door de Duitsche Weermacht, dat z.g. „vrije" paarden (dat zijn de bovenver melde fokpaarden, concourspaarden en 'harddravers) zijn verhandeld, zonder dat hiervan aangifte werd gedaan, dan zijn de gevolgen hiervan geheel voor reke ning van de betrokkenen. PAARDEN, DIE NIET ONDER DE TAXATIEREGELING VALLEN Wij meenen goed te doen, nogmaals aan te geven welke categorieën paarden niet onder de taxatieregeling vallen. 1. Fokpaarden, dit zijn a. Voor het Stamboek of voor dekking goedgekeurde hengsten van 3 jaar en ouder, uitsluitend gedurende het tijdvak, waarop 'de goedkeuring van kracht is. Wordt een voor dekking goedgekeurde hengst dus afgekeurd, dan valt deze hengst wél onder de regeling. b. Jonge fokhengsten van 1 ejni 2 .jaar mits deze hengsten in één der registers van het stamboek zijn ingeschreven. c. Premiemerries van 1 jaar en ouder, welke op een door het stamboek gesub sidieerde premiekeuring zijn geprimeerd, mits bij aanr of verkoop dezer merries zoowel de kooper als de verkooper beide sinds'Januari 1941 lid zijn van het Stam boek. Wordt een premiemerrie dus verkocht aan een niet stamboeklid, dan valt deze merrie wél in de taxatieregeling. Bij voorgenomen verkoop van preanie- merries dient eerst een bewijs van pre miewaardigheid te worden aangevraagd bij de af d. van 't Stamboek Landbouwhuis Goes (dhr. A. Cappon). 2. Ingeschreven concours paarden en harddravers. Ook deze paarden vallen buiten de ta- xatieregeling en kunnen „vrij" worden verkocht. - 3. Paarden beneden 1 jaar. Van deze paarden kan taxatie eveneens achterwege blijven, terwijl bij aan- of verkoop hiervan ook geen melding be- hoeft te worden gedaan bij den plaatse lijken vertegenwoordiger. AANKOOPVERGUNNINGEN Voor de aankoop van een paard, onge acht of 'dit een „vrij" paard, dan wel een paard Is, dat onder de taxatierege ling valt, is steeds een aankoopver- vergunning benoodigd. Deze aankoopver gunningen kunnen, voorzoover het paar den van 1 en 2 jaar betreft, worden aangevraagd bij den plaatselijken bureau- houdér (vroeger Distrietsseoretaris), terwijl aankoopvergunningen voor paar den van 3 jaar en ouder steeds bij de L.C.O. v. Zeeland, Afd. paarden te Goes moeten worden aangevraagd. De te ver leenen aankoopvergunningen hebben een geldigheidsduur van 3 maanden (vroeger was een a ank o op Vergunning slechts 14 dagen geldig). De Provinciale Voedsehconunissaris voor Zeeland brandweer verscheen inmiddels met 3 spuiten en. een ladderwagen en ving direct met het blusschmgiswerk aan. Spoedig was zij het vuur meester en toen vond men op den uitgebranden zolder het lijkje van een lVb-jarig jon getje, De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat de kinderen tijdens de afwezig heid van de ouders met lucifers hebben gespeeld. Privé bewakingsdienst Op den „Langenberg" onder de ge meente Boxtel werd den laatsten tijd veel gestolen. Daarom 'besloten boer De L„ zijn zoon, en een zekere B,. om een privé-bewakingsdienst in te stellen. Een dezer nachten had deZe bewakingsdienst succes, want B. betrapt© in de boerderij van De L. een dief, die-bezig! was wasch- goed te ontvreemden. Toen de dief zich ontdekt zag, ging hij B. te lijf. Er onL stond een wilde vechtpartij, waarbij B. ziqh van een riek bediende. Toen de dief zijn kans schoon zag, vloog hij er tusschenuit, maar B. er achter aan; midden in den nacht over heggen en slooten, weilabden en akkers. Midden in de bosschen, kwam het vervolgens weer tot een hevige vechtpartij. B,. had nu hulp gekregen van De L. en zijn zoon. En hoewel de dief, die intus- schen de hooivork had weten te be machtigen, zich als een razende weerde, moest hij het onderspit delven. Hij zeeg machteloos ineen. De boeren hadden hem in den loop van het gevecht dusdanige verwondingen toegebracht, dat overbren ging naar het ziekenhuis dringend nood zakelijk was. Behalve een groot aantal bloedende hoofdwonden, hadden ze hem ook een gebroken been bezorgd. De dief was een zekere B. uit Boxtel. Verpachting van ongeoogst fruit Het dagelijksche bestuur van de Neder landsche groente- en fruitoentrale heeft bepaald', dat het verpachten vam onge oogst fruit tot nader ofder in 1942 alleen is toegestaan ten aanzien van kersen en slechts aan hen, die in het bezit zijn van een verpachtersvergunning, in voorgaande jaren uitgereikt door de centrale. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de Staatscourant van 8 idezer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2