Lotion Malwida 31 Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 4 Juni HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7,55 Gr.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 8.30 De Melodisten; 9.15 Voor de huisvrouw j 9.20 Schrammelkwartet. opm; 9.40 Omroep- j ■«^orkest, 1.030 Pianovoordracht; 11 Voor j de kleuters; 11.20 Gram.; 12 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 12,40 Alma nak; 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten; 13 De -Landstand aan het werk; 13.15 Orkest Malando; 14 Zang met pianobegeleiding; 14.25 Gram.; 15 Orgelspel; 15.S0 Voor de zieken; 16 Zon dag 15 van den Heideibergschen Catechis mus; 16.20 Gram,; 16.30 Omroeporkest, .17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 „Varia", g'evarieerd progtramma; 18 Sport en lichamelijke op voeding; 18.15 „Varia", gevarieerd pro gramma; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: „De wereldmeening uit vreemde kranten"; 19.10 Omroepsymphonie-orkest en^ het Zepparoni-kwartet; 20,05 Gram.; 20.15 Lezing „Het Glazeniersambacht"; 20.30 Pianovoordracht; 21 Omroepsympho nie-orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO Militair overzicht; van 22.10 al leen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken; 22.10—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. G.45-—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gram. en eigen opnamen; 8.45 Gram.; 10 Mor genwijding; 10.15 Strijkkwartet, gram.; 10.40 Voor de vrouw; 1*1 Gram.; 11.20 Ensemble Francis Keth; 12 De Melodis ten; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Omroep-operette-orkest 13.45 Voordracht; 14 Otto Hendriks en zijn orkest; 14.45 Gram.; 15 Voor de vrouw; 15.30 Pianovoordracht; 16 Gram. 16.45 Voor de jeugld; 17.15 BNO: nieuws,- economische- en beursberichten; 17.30 Viool en piano; 18.20 Gram.; 18.30 Azia tische havensteden; 18.45 Orkest Malando en solist; 19.15 Causerie „Brandende kwes ties"; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: „Wat Nederland schrijft"; 20 Bert van Dinte- ren en zijn orkest; 20.40 Luisterspel „De zwijntjesjager"; 21 Ernst van 'tHoff en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.05 Avond wijding; 22.10— 24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Donderdag 4 Juni Ernstige muziek. Het Omroep-Symphonie-Orkest o.l.v. Pierre Reinards zal om 19.10 uör over den zender Hilversum; I de 8 Impres sies voor strijkkwartet en orkest van Leo Ruijgrok uitvoeren m.m.v. het Zep paroni-kwartet. Daarna worden orkest fragmenten uit „Das katte Herz" van dr. Peter van Anrooij uitgevoerd. De altist Jan v. Leeuwen speelt voorts nog het altconcert van Handel en tenslotte hoe ren we Haydn's Symphonie in Bes gr., t. No. 102. Voor de jeugd. Om 16.45 uur kunt u het Kinderkoor, van den Nederjandschen Omroep over den zender Hilversum II beluisteren. Voor de vrouw. Om 10.40 uur (Hilversum II) hoort u iets te vertellen over heel oude kinder spelen, die toch nog niet geheel verge ten zijn. Gesproken woord. j In. de serie „Aziatische Havensteden" hooren we ditmaal een bespreking over Manilla, een Aziatische stad met een Spaansch hart. De uitzending kan over Hilversum II om 18.80 uur worden be luisterd. <V£ M M M M eg» W W W W V*- De kinderziel is niet een onbeschreven blad, maar een materiaal met reeds tal van in kiem aanwezige hoedanigheden. Feuilleton 13 Roman van Elee Wernecke „Alleen nonchalante menschen kunnen zóó met hun neus in de boter vallen!" Een koude winterzon werpt haar stra len door de hoogte ramen en geeft den teeren tinten der beide voorste vertrek ken een warmen gloed. Marga heeft de vitrine met de mooie porceleinen flesch gepoetst, zet het wit cartonnen kaartje met het zegel „Lotion Malwida 31, Origineel mevr. dr. Scheele" netjes daartegenaan en sluit het kastje weer af. Automatisch werpt ze een blik op het klokje op het schrijfbureau. Het is bijna vijf minuten voor half tien Plotseling wordt de deur open gewor pen en daar in de opening staat juf frouw Gabi en roept luider en geest driftiger dan haar voorname terughou dendheid anders toestaat: „Kinderen, heb ik daar even een boffertje gehad! Nieuwsgierig komt de kleine, ronde Eva naderbij en Gabi herhaalt, in het belang van een betere uitwerking op het nu versterkte auditorium, nog, eens: Ik zeg Aanvullingsbesluiten op de nieuwe belastingen Eenigo faciliteiten De waarnemend secretaris-generaal van financiën heeft een eerste aanvul huigs- beschiikking op het besluit vennoot schapsbelasting 1942 uitgegeven. Daarin wordt o.m- bepaald, dat voor de toepassing van dit besluit het bestaan van een naamlooze vennootschap steeds wordt aangenomen, zoodra en zoolang een vennootschap een bedrijf of een 'be heer als naamlooze vennootschap in het handelsregister staat ingeschreven, ter wijl als commanditaire' vennootschap op aandeelen wordt beschouwd de comman ditaire vennootschap, waarbij toetreding of vervanging van commanditaire ven nooten, anders dan krachtens vererving of legaat, kan plaats vinden zonder uit drukkelijke toestemming van alle ven- noojen, beheerende zoowel als comman ditaire. Voor lichamen, welke het hypotheek - bankbedrijf uitoefenen het scheeps- hypofcheekbankbedrijf daaronder begre pen kan de secretaris-generaal van het departement, bepalen, dat de belas ting tot op de helft wordt verminderd, indien op het geplaatste aandeelenkapi taal van de belastingplichtige gemiddeld 75 per honderd of meer is gestort. De belasting wordt verlaagd tot op een derde voor de belastingplichtigen, welke coöperatieve credietvereenigm gendan wel icredietvereenigingen op oiniderHngen grondslag zijn en welke de credietver leening uitsluitend tot de leden beperken. Voorloopige aanslagen worden door den inspecteur opgelegd met inachtne ming van de aangifte. Is de termijn voor het doen van de aangifte verstreken zon der idat de vereischte aangifte is ge daan, dan kan de inspecteur een voor- loopigen aanslag opleggen naar zijn vrij •en redelijk goedvinden. De voorloopige aanslagen dienen binnen een maad na de dagteekening van het aanslagbiljet te worden voldaan. Voorloopige grondslagen vermogensbelasting De waarnemend secretaris-generaal van het departement van financiën heeft een eerste aanvuttingsbesehikkiing gegeven op het besluit vermogensbelasting 1942. Hier in wordt voor naamlooze vennootschap pen en commanditaire vennootschappen dezelfde omschrijving gegeven als ten aanzien van de vennootschapsbelasting is geschied'. Voorts wordt bepaald, 'dat ide inspec teur den voorloop'igen aanslag kan op leggen naar zijn vrij en redelijk goed vinden, wanneer Ide vereischte aamgif te voor eenige belastingplichtige achter wege is gebleven en voo:r het vorige jaar geen aangifteplicht bestond. De aansla gen voorloopige daaronder begrepen dienen binnen een maand na de dag teekening van het aangiftebiljet te wor den voldaan, DISTRIBUTIE VAN VASTE BRANDSTOFFEN Bijzondere verstrekkingen D© secretaris-generaal van hankleï, nij verheid en scheepvaart maakt het vol- (glende bekend inzake de distributie van vaste brandstoffen. Onder de verbruikers, die het vorige jaar waren gerangschikt in de groepen B, C en Di en de verbruikers, die een bijslag) hebben ontvangen voor z.g. ruimte voor bijzondere doeleinden, op de for mulieren MD' 112 en MD' 120, Zal dit jaar, ter bepalin!g van de toe te wijzen: hoeveelheid een nieuwe enquête worden •gehouden. Hiertoe zal gebruik worden 'gemaakt van formulieren BR C 250 en BR C 251. De formulieren BR C 250 kunnen, na bekendmaking) door de plaatselijke dis tributiediensten, worden iniglevuld door degenen, die een perceel of perceelsge- deelte in Igiebruik hebben voor andere dan particuliere doeleinden; deze ver- jullie een bof heb ik gehad Direct daarop krimpt ze in elkaar en steunt: Au au dat doen pijnl Wat? vraagt Eva met kogelronde oqgien. Wat doen pijn? Die bof? Gabi werpt haar een vernietigenden blik op en tilt haar nauwen costuUmrok wat op. Er komt een zeer slank, in zijde gehuld been te voorschijn, dat bij 'de knie echter zeldz'aam misvormd is, door dat er een glroote zakdoek omheen is 'gewikkeld. Gabi sleept het been jam merend achter zich aan en laat zich in een van de diepe fauteuils vallen. Eva bestormt haar met vragen. Wat is er gebeurd? Wat was dat met dien bof? En wat heeft Gabi daar aan haar knie? Luister dan maar, Zeglt Gabi, terwijl ze met een pijnlijk vertrokken gezicht haar kuit wrijft. Ik kom daar de Ahornalle afzetten en loop natuurlijk netjes op het trottoir. Daarbij heb ik zoo'n duister gevoel, dat het niet al te vroeg meer is en dus kijk ik metj een half oog naar de klok, die daar) op den hoek 'bij dien horlogewinkel ha„gt En ja hoor, het is toch waarachtig al weer tien minuten over negen! Enfin, denk ik, die Marga trekt natuurlijk toch weer een leelijk glezicht Gabi trekt een grimas in de richting van juffrouw Faust, die nog steeds naast d,e vitrine staat maar daar aan den overkant; juist op den hoek bij de Hoofdstraat,; heeft Müller Co. vast weer nieuwe bruikers waren verleden jaar in de groe pen B, C of D ondergebracht. Ook dienen op formulier BR C 250 brandstoffen te worden aangevraagd voor ruimten voor bijzondere doeleinden, ge legen in een perceel of perceelsgedeeltl waarvoor reeds een giewone brandstof* fenkaart DV is of zal worden verstrekt, echter alleen in die iglevallen, dat de ruimte voor bijzondere doeleinden groo- ter is dan de ruimte voor gezinsverbruik. Onder deglenen, die van formulier BR C 250 gebruik behooren te maken, zijn o.m. de volgende brandstof verbruikers te rangschikken: ziekenhuizen, gestichten, scholen, openbare gebouwen, kerken, ge bouwen voor publieke vermakelijkheden enz., zal de aanvrage in het algemeen ook op dit formulier moeten worden ingediend. i 1 j 1 Voor de kleinere kantoren, café's enz. is dit echter niet altijd het geval. Want is de ruimte voor bijzondere doeleinden gebjk aan of kleiner dan de ruimte voor gezinsverbruik, dan moet de aanvrage geschieden op een formulier BR C 251, waarvan de distributiedienst te verkrijg baarstelling over enkele weken plaatse lijk bekend zal maken. DE AANVRAGEN VOOR EXTRA VOEDING Gewiohtsafname alleen geen reden Naar is gebleken, bestaat in ruimen kring de meening, dat het verlies van meer dan 20^ pet. van het normale lichaamsgewicht alleen reeds een vol doende motief is om in aanmerking te kunnen komen v,oor toekenning van extra rantsoenen - levensmiddelen. Men beroept zich daarbij meestal pp tabellen met behulp waarvan dan wordt nage gaan hoeveel men .onder het bij zijn lengte en leeftijd passende gewicht ia gekomen. Teneinde teleurstellingen te voorkomen, vestigt men er van bevoegde zijde na drukkelijk de aandacht op, dat gewiehts- daling slechts één van -de factoren is, welke bij de beoordeeling van aanvra gen om bijvoeding gelden; Op zichzelf geeft deze daling geenerlei aanspraak op extra rantsoenen. Aangezien vele aanvragen door de ge wichtsafname, welke als norm was ge steld, nog niet voldoende bleken gemoi- tiveerd. zijn de bepalingen betreffende het verleenen van bijvoeding dezer dagen aanzienlijk verscherpt. Daarom moet men het den behande- lenden geneesheer niet lastig maken met beroep ojp) een gewichtstabel, indien hij meent, geen aanvraag te mogen indienen. Slechts in gevallen van ernstige onder voeding mag hij dergelijke aanvragen indienen, doch deze moeten worden ge motiveerd door een uitvoerige met rede nen omkleede beschrijving van het ziek tegeval. De heer Piek neemt ontslag als dir.-generaal W.H.N. Het Rijkscommissariaat deelt mede De Rijkscommissaris voor het bezette Nederland sche gebied heeft op grond! van par. 5 art. 5 van zijn verordening nr. 186/40 betr. het oprichten van een stich ting Winterhulp Nederland van 22 Oct. 1940, den heer C. Piek eervol ontslagen üit zijn ambt van landelijk leider van de stichting Winterhulp Nederland, onder dankzegging voor de bewezen diensten. De opbouw van dat socialistisch hulp werk was een taak, waaraan de heer C. Piek zich gedurende anderhalf jaar met grooten ijver en liefde heeft gegeven Binnenkort zal hem een andere taak wor den gegeven. De Rijkscommissaris voor de bezette Nederlandsche gebieden heeft opgrond van hetzelf debesluit tot nieuwen lan- delijken leider van Winterhulp Neder land benoemd den burgemeester van d'e gemeente Delft F. W. van Vloten, die tegelijkertijd in zijn ambt van burge meester blijft gehandhaafd. bontmodellen (geëtaleerd en daar kan ik dus nog wel even. een oogje aan wagen. Maar omdat het .zooals ik al zei, al weer tien minuten over neglen was, stak ik toch vlug) de straat over en Gabi maakt, ter bevordering! van de spanning in haar verhaal, een pauze en kijkt triomfantelijk uitdagend om zich heen. Eva dringtt ook, geheel volgens het programma, op een voortzetting aan. Nou en? Wat giebeurde er verder? Ik stak dus doodkalm de straat over en daar komt me toch een wagen den hoek omzetten een wagjen ik zeg jullie, een droom van een wagen; zilvergrijs en met een stroomlijn als een hazewind, alleen veel grooter natuurlijk! Dus die schiet me daar den hoek om met een-vaartje, of ie op een autostrada reed en ik kan niet meer voor- en niet meer achteruit en Eva is langzaam dichterbij gekomen en staart Gabi ontsteld aan. Nu pakt ze haar bij de pols. En? En? Laat me toch los, je doet me pijn Ja, nou, waar waren we ook weer? O juist, ik val van schrik voorover en direct daarop hoor ik een igeweldig ge knars van remmen en zoo en dan krijg) ik een duw, een geraas en de groote, hazewiftd is over me heen Eva slaakt een kreet van schrik. Zoo maar over Gabi heen? Ont-zet-tend! Nou ja, niet heeleniaal er overheen, natuurlijk, corrigeert Ga'bi een beetje on- VERSCHILLENDE BERIGHTEN Een rantsoon spijsolie is 200 gram De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maaikt bekend, dat de hoeveel heid spijsolie, welke dient te worden afgeleverd bij de 'inlevering van met „een rantsoen spijsolie" gemerkte bonnen met ingang van 1 Juni 1942 wederom 200 gram bedraagt. Beichekarto für Uriauber De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maaikt het volgende bekend met- betrekking tot het gebruik van de Relchs- 'karte für Urlauber. |Het blijkt voer te komen, dat hande laren weigeren op de bonnen van ge noemde kaart de daarop vermelde goe deren af te leveren. In verband hier mede wordt er met nadruk de aandacht op gevestigd, dat de met „U" gemerkte bonnen van de Urlaubskairte, .onverschil lig of deze van een roodeft dan wel van emi blauwen opdruik voorzien zijn, zoowel 'in winkels ais in café's, restau rants enz. geldig zijn, en dat afleve ring van de daarop vermelde hoeveel heid en soort van goederen dus niet mag worden geweigerd. Tarwe ia een lijkwagen Te Medemblik kwam Zaterdag, een met twee paarden bespannen lijkwagjen aan, om een begrafenis te verzorgen. Na af loop verliet het voertuig de stad en..j. trok de Wieringlermeer in, hetgeen de aandacht van de politie had, dus werd een oogje in het zeil gehouden. Na on geveer een uur keerde de wagen terug; de politie hield hem aan: een flinke hoe veelheid tarwe werd erin aangetroffen.' Worstvergiftiging Tengevolge van het eten van z.g. visch- worst van inferieure kwaliteit, is een 22- jarige dienstbode te Arnhem ever- leden. Haar verloofde, die eveneens van deze vischworst had gegeten, is met ernstige vergiftigingsverschijnselen in 't gemeenteziekenhuis aldaar opgenomen. 'Ook bij andere personen, die van deze worstsoort gegeten hadden, zijn vergifti gingsverschijnselen opgetreden. Verpleegsters naar het Oostfront Zaterdag is de eerste groep verpleeg sters naar het Oostfront vertrokken om in de lazaretten te gaan arbeiden. De eerste vrouwelijke krachten zijn daarmede door de Nederlandsche ambu lance ingezet. Een zware en verantwoor delijke taak wacht dezen dapperen vrou wen. De ambulance werkt zelf .reeds op volle toeren.... aan u is het om te zor gen fiat dit zoo kan blijven voortgaan Veel geld is en blijft noodig. Stort daarom vandaag nog uw bijdrage -voor de Nederlandsche hulpexpeditie op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance. Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. RENESSE. Burgerlijke Stand over Mei. Geboren: 15. Wiljielmina, d. van J. C. Stolte en E. E. Kloosterman. Overleden 28. Levina Lena Padmos, 31 jaar. NOORDGOUWE. Burgerl. Stand over^ Mei'. Geboren: 11, Maria Francima, d.van' Marinus Johan Kosten en Maria Jacoba Zeijler; 15, Johanna Lena, d. van Ste- fanus van Ochtem en Jakoba Lena de Keijzer. Gehuwd: 8£ Cornells Joost Kristelijn, 28 j. (van Brouwershaven) en Cornelia van Leeuwen, 23 j.; 20, Pieter Klompe, 30 j. (vaii Dreischor) en Cor nelia Willemijna ^van Gorsel', 25 j. Overleden: 1, Martha Jacoba, van der Werf, 40 echtgen. van C. de Jonge; 18, Maatje Malepaard, 62 j., echtgen. van C. Vis; 24, Cornells Herman de Graaf, 81 j.., echtgen'. van W, Berrevoets (van Zierikzee). i gieduldig, dat lijkt maar zoo, als je plat op je buik er voor ligt en omhoog kijkt. Ik heb ook maar even een haastigleii blik geriskeerd en ben toen doodstil blijven liggen. Nou, er was natuurlijk direct een heele menigte menschen om heen, een geschreeuw en een gedoe geweldig gewoon En ben jij al dien tijd blijven liggen? Eva is heelemaai in de war. Allicht, knikt Gabi. Dat heeft toch alles maar een paar minuten geduurd, Toen was die meneer ook al zijn zilveri- grijzen windhond gesprongen en heeft zich over me heen gebogen met een ge zicht. of hij een kinderlijkje voor zich had en toen heeft hij wat vreeselijk verschrikts 'gemompeld en me heel voor zichtig opgetild. Dat zag er zoo uit. Gabi werpt haar slanke beenen over de leu ning van de fauteuil, laat haar hoofd met gesloten oogen over de andere leu ning vallen en haar arm slap omlaag benglelen. Schit-te-rend! zegt Eva, uit den grond van haar hart. Nou en toen heeft hij me achter in den wagen getild zilvergrijs leer, doodsjiek en is hij voor me op z'n knieën gaan liggen en heeft me zoo'n beetje betast. Nou, en toen heb ik heel langzaam m'n oogen opgeslagen Waar ben ik? En een beetje ver schrikt om me heen gekeken en m'n handen voor mijn gezicht geslagen. Maar Loop der bevolking. Ingekomen: 6, Klazima G. van Ast van Zierikzee; 5, Maatje J. Blom van Kerkwerve; 7, Jan Kommer en geziin van 's-Gravenhage; 7, Izak de Wit en gezin van Dreischor; 11, Kaatje J. van Ast van Haamstede; 16, Dirkje R. Quaak van 's-Gravenhage; 26, Gilles J. Klompe en gezin van Drei schor; 26, Pieternella C. Akkerdaas van Goes. Vertrokken: 6, Pieter Tanis en gezin naar Zonnematte; 8 Cornelia van Leeuwen naar Burgh; 23, Cornelia W. van Gorsel naar Dreischor; 26, Johannes Vis naar Kerkwerve; 28, Pieter Volaart naar Nieuwerkerk; 29, Ida D. van Ast naar Zierikzee; 29, Cornelia van Leeuwen naar Brouwershaven. DREISCHOR. Met ingang van 1 Juli a.s. is op eervolle wijze ontslag ver leend aan den waarnemend Dijk graaf van de Nieuwe- of Jongepolder van Dreischor of Beldert, den heer Joh. Doeleman Jz. Tot .zijn opvolger .is -op de aanbevelingslijst geplaatst, de heer P. J. van Langteraad. BRUINISSE. Burg. Stand over Mei. Geb.: 4, Jacob Johannes, z. van J. P. du Cloo en C. de Lang; 29, Ella Adriana, d. van 5. C. de Graaff en S. Beekman. Overleden: 4, Lijdia Capelle, 40 j.j^ongen.; 9, Lena van den Bos, 74 j., echtgen. van H. HoogerWerf; 16, Lourens Bal, 4 j., z. van P. Bal en M. A. IJzelenbergj 20, Jozias Visser, 64 j., echtgen. van P. M. Padmos; 25, Jan Adriaan van den Berge, 53 j., echtgen. van J. JumeJet; 29, Willem Johannes Wesdorp, 65 j., echtgen. van A. E. Reijngoudt.' RECHTZAKEN Morfiniste bedroog apotheker Het Bossche gerechtshof heeft de 33- jarige buffetjuffrouw M. de J. uit Am sterdam, die een tweetal Bossche apothe- er toe had weten te bewegen, haar zon der afgifte van recepten een aantal am pullen morfine te leveren, veroordeeld' tot drie maanden gevangenisstraf. De Bossche rechtbank had de vrouw des tijds tot dezelfde straf veroordeeld, van welk vonnis zij in appèl was gekomen. De procureur-generaal mr. Van Leeu wen, die in zijn requisitoir er den na druk op had' gelegd, dat hij den arts als hoof dschuldige beschouwde, had tegen de verdachte eveneens (drie maanden gevan genisstraf geëischt. POST-TELEGRAAF-TELEFOON Telegrammen vas en naar vrijwilligers Nederlandsche vrijwilligers in de Duit- sche weermacht kunnen van heden af in dringende* gevallen met hun familie in Nederland telegrammen wisselen. In de richting! van Nederland naar het front kunnen dergelijke telegrammen aan alle Ned. rijkstelegfaafkantoren worden aan geboden. Zij moeten in verstaanbare Duit- sche of Nederlandsche taal zijn gesteld. In de richting van heft front naar Neder land worden de kosten bij den geadres seerde ingevorderd. Voor beide richtin gten wordt het binnenlandsche tarief be rekend. FINANTIEEL NIEUWS Eotteriamsche Tramweg-Maatschappij De voorloopige exploitatierekening voor 1941 sluit met een voordeelig saldo van f 15.000, na reserveering van f 30.000 voor aflossing van obligaties a 30 pet. en van een bedrag, noodig voor de be-^ taling van 25 pet. van de oorspronke lijke rente, waarbij in aanmerking moet worden genomen, dat de gebruikelijke rijkssubsidie ad f 75.000 ditmaal achter wege is gebleven. Het jaar 1940 sloot, aldus teek ent het Fin. Weekblad hierbij aan, met een ver lies van f3273. zonder eenige afschrijvmg en reserveering voor te betalen obligatie- rente. ik had allang gezien, dat het een keurig<e jongeman was. En toen heeft hij een zucht van verlichting geslaakt en ge zegd, dat ie* den hemel dankte, dat ik leefde of me verder niets overkomen was. En ik heb met m'n hoofd geschud en een beetje gekreund en gezegd, nee, dank u, niets, 't is nogal meegevallen. En toen heb ik m'n rok een beetje opge trokken, omdat het zoo brandde aan mijn knie, omdat ik daar tenslotte toch op gevallen was en toen schrok ie op nieuw) \cni zei, m'n hemel, u bloedt!' En daarop heeft hij zijn zakdoek genomen en er heel handig omheen gebonden. Ja. Ach en? Eva fluistert het iiï ademlooze spanning. En vanavond verwacht hij me bij Dressier voor een dinertje. Gabi speelt dezes laatste troef uit, als kon niemand daar een oogenblik aan hebben getwij feld. Bij Dressleri Eva vermag heti nauwelijks te begrijpen. Dat was het minste, dat hij als scha deloosstelling voor me doen kon, heeft hij gezegd en hij moet toéh informeeren of ik me van de schok hersteld heb en trouwens ook al, omdat ik zoo, fatsoenlijk b?n geweest en niet gescholden heb of om de politie heb geroepen, omdat hij zoo onverantwoordelijk hard gereden heeft en zoo. jwifr friu*_ -1 y\ (Sttacdt a ar volQd)-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2