ff Lotion Malwida 31 Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 28 Mei HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 650 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastien; 7.55Gr.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Omroep orkest; 9.15 Voor de huisvrouw; 9,20 Gram.10 Amusementsorkest10.30 Zang met pianobegeleiding; 11 Voor de kleu ters; 11.20 Hobo en piano; 12 Ensemble Ad. de Heer; 12.40 Almanak; 12.45BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 De Landstand aan het werk; 13.15 Orkest Malando; 14 Viool en piano; 14.45 Gr.; 15 Bert van Dinteren en zijn orkest; 15.30 Voor de zieken; 16 Zondag 14 van den Heidelbergschen Catechismus; 16.20 Gram.; 16.80 Orgelconcert; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten; 17.30 Varia, gevarieerd pro gramma; 18 sport en lichamelijke opvoe ding; 18.15 Varia, gevarieerd programma; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten; 19.10 Omroep-Symphonie-Orkest20 Gr.; 20.15 Omroep-Symphonie-Orkest; 20.4& Lezing: „Brugge die schoone.... in de middeleeuwen; 21 Zang met pianobege leiding; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: nieuws berichten; 22 BNO: Militair overzicht; Van 22.10 alleen voor de Radio-Cen trales die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 22.10—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I. 8.15 Kin derkoor en Harmonie-Orkest (opn.); ca. 8.35 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Voor de vrouw; 11 Gram.; 11.20 Ensemble Willy Kok; 12 Klaas van Beeck en zijn orkest; 12 45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 De Melo- disten en solist; 13 Voordracht; 14 Ge rard van Krevelen en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.30 Cello en piano; 16 Zang met pianobegeleiding; 16.30 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- 'en beursberichten; 17.30 Gram.; 18 Zang met pianobegeleiding; 18.30 Aziatische havensteden"; 18.45 Vaudeville-Orkest en solisten; 19.15 Bran dende kwesties, causerie; 1930 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel yan den dag; 19.50 BNO: Wat-Nederland schrijft; 20 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 20 „Stemmen voor Churchill"21 Berf van Dinteren en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichte^; 22 Gram.; 22.05 Avond- wijding; 22.10—24 Zie Hilversum I. RADIONIEUWS Donderdag 28 Mei Ernstige muziek. Om 21 uur verzorgen de sopraan H. Ludolph en de alt Roos Boelsma m.m.v. Felix de Nobel voor den zender Hilver sum I, een duettenprogramma. G.esproken woord. Nadat wij de vorige maal voet aan wal hebben gezet te Singapore, doen wij nu Bangkok aan, de hoofdstad en tevens grootste havenstad van Thailand. Een bespreking over dit „Oostersch Venetië" kunt U om 18.30 uur via Hilversum II beluisteren. Sp orf. Over Hilversum I geeft de heer G. A. Burger om 18 uur een overzicht van het komende wedstrijdseizoen op ide athletiekvelden. VoojT de vrouw: Mevr. Olff-vvah Boven houdt" over Hilversum II om 15 uur, haar tweede les in stofversieren, die aansluit op den cur sus ,,Van oud nieuw maken", en ons leert, hoe we handig onze oude zomer-- kleeding kunnen .opfleuren. Land en Volk. Een lezing in de serie „De Landstand aan het werk" wordt om 13 uur 'over M M AA M <S£ M M M M M W w w w - - ij Tegenspoed is een onmisbare leerschool voor levenswijsheid Feuilleton Roman van Else Wernecke Ja, bromt meneer Koekoek, ze is schitterend in den kring van haar clientèle, als ze glimlacht en overigens heelemaal niets- doet. Ze is schitterend, als ze een paar kruiden en dingetjes bij elkaar giet en zoo een wonderbrouwsel als „Malwida 31" te voorschijn toovert. Ze is schitterend in de groote gezel schappen, waarin ze optreedt. Maar ze is niet schitterend voor den bedrijfsleider. d»è zich groen en blauw ergert als hij de/filialen in heel Duitschland en boven dien nog de drie in Kopenhagen Boeda pest en Rome controleert en steeds maar weer den steen den berg op moet slee pen. dien mevrouw dr. Scheele met een kinderlijk minzaaip lachje en fluweelen pootjes direct daarop weer omlaag laat rollen. Argeloos, zonder eenig begrip- Juffrouw Faust luistert aandachtig en zwijgt. Nu weet u dus, wat ik van u.ver lang? gaat meneer Koekoek streng voort. Juffronvy Faust knikt ernstig met een Hilversum I uitgezonden. Voor de kleuters: „De ondeugende droom van het kleine berkeboompje" van Jeanne Verstraate wordt om 11 uur over Hilversumj I uit gezonden. Het kinderkoor van den Ned' Omroep, o.l. v. Pief Jakma, zingt om 16.45. uurover den zender Hilversum I' Voor de zieken. Frans Verlaan verzorgt de rubriek „Vreugdestonden aan Ziekenspamden" een halfuur voor de zieken van 15.30 —16 uur, waarvan de uitzending via Hil versum! to beluisteren valt. Gesproken woord. „Stemmen voor Churchill" een luis terspel door Rudolf Stacdce wordt om 20.40 uur over Hilversum II uitgezonden Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 2 5—31 Mei 1 892. Mej. A. Itt- mann te Tiholen vroeg eervol ontslag wegens benoeming als onderwijzeres te Goes. De heeren Verver Co. te Zie- r i k z e e kochten een panorama aan. In de zitting van de arr -recht bank te Zierikzee werd mr. H. C. Moolenburgh als advocaat beëedigd. De heer M. P. Sipkes van ,Stj- Ma artensd ij k werd te Leiden tot doctor in de rechtswetenschappen be vorderd. Tot gezworen van den D r e i s c h o r- poider werd benoemd de heer J. Dioe- leman Zz. Tot commissarissen van' de Nuts- spaaibank te Zierikzee werden gie- kozen mr. C. J. Fokker en Jhr. A. Ck Röell; voor de leesbibliotheek de heeren N. A. C. Schelfhout en G. A. Blipden- bacb. De voorhoede der JapansChe strijd krachten in Tsjekiang is Zaterdag Woeji, een in strategisch opzicht belangrijke stad in het centrum der provincie, 20 KM ten Westen van Joengkang; binnen gerukt. Na de bezetting van de stad strekten de Japansche strijdkrachten, naar de ,,Asahi Sjimboen" meldt, haar operaties in Westelijke richting uit. Op Malakka_ en in Nederlandsch-Indië zijn de meeste bauxiet- ien tinmijhen weer in dienst gesteld, aldus heeft het hoofd! van den mijnbouw in het Maleische ge bied aan een vertegenwoordiger van de Asahi verklaard. Weliswaar zijn de ijzer mijnen van Johore en andere streken op Malakka igrootendeels vernietigd, maar de djzervoorraden aldaar- zijn zóó groot, dat het bij de huidige transportgelegen- heid een vol jaar zou duren, alvorens zij naar Japan konden worden overge bracht. Het internationale grootkapitaal heeft onze boeren en arbeiders ge maakt tot slaven en knechten. Van geboorte en afstamming echter zijn zij vrij I Daarom moeten hun kete nen verbroken worden opdat zij met hun vrouwen en kinderen weer vry kunnen leven. De strijd gaat tegen de geldbaronnen, Yoor een waarlik volkache adel. Werpt U in den strijd tegen de volksverpestende plutocraten. Treedt in de rjjen der Nederlandsohe doodeerlijken blik achter haar zwartom- rande brüleglazen. Méneer Koekoek ontwerpt een werk plan voor juffrouw Faust zeer zake lijk, zeer kort en zeer dictatoriaal. Voor zoover dat met een collegiale houding tegenover de beide andere da mes in overeenstemming is te brengen, meent juffrouw. Faust aarzelend te moe ten tegenwerpen, hoewel de verheugende vooruitzichten haar een blos op de wan gen hebben gejaagd. Collegialiteit! Dacht u, dat die twee ganzen ook imaar een greintje belang stelling voor de zaak hebben? Die kun nen net zoo goed garnalen verkoopen of zure 'ballen; het eenige is, dat ze haar handen liever niet vuil maken. Maar wat ze in haar hoofd hebben als e? ten minste wat in is! is allesbehalve het instituut van mevrouw Scheele. En u be hoeft dan ook niets anders te doen dan de zaken in orde te houden, mevrouw Scheele een 'beetje op haar vingers te kijken, kortom mijn verbiiidingsman met het filiaal hier te zijn. U bent kalm en doelbewust. U zult dat wel zonder al te veel herrie klaar spelen. De vraag, waarom meneer Koekoek, die welbeschouwd toch ook slechts on dergeschikte is, zich met zooveel ambitie en toewijding aan de zaak geeft, deze vraag kamt bij juffrouw Faust in het geheel niet op. Eigenlijk heeft hij haar DE R.T.M. Van der Schuyt en de Ned. Spoorwegen Men zal zich herinneren hoe de RTM eenige maanden geleden geducht in op spraak is gekomen, als gevolg van het feit, dat een door het Bestuur dezer Maatschappij aan de obligatiehouders voorgelegde regeling door de laatsten is verworpen. De Rotterdamsche Tram weg Maatschappij heeft jarenlang een zeer ongunstige exploitatie-rekening ver toond en nu kwam de vraag op, den voor- grónd, of de RTM geen reden van be staan meer heeft, of wél, dat het tot dusver gevoerde beleid niet juist is. De obligatiehouders, onder welke de Reederij van der Schuyt een belangrijke rol speelt, waren de laatste meening toegedaan, hetgeen de voornaamste oor zaak werd van de agitatie. Bij eennuch- nuchtere beoordeeling liet het zich aan zien, dat de eilandbewoners hierbij slechts wel konden varen, aangezien hierdoor, hoe dan ook, verbetering in de verbin dingen op handen geacht mochten wor den. Thans schrijven wij een half jaar later en nu heeft de RTM opnieuw de bij zondere aandacht gevraagd. De RTM heeft n.l. een zeer bevredigend halfjaar achter den rug. Zij had als gevolg van de tijdsomstandigheden, die het verkeer langs den weg uitschakelden, den wind in de zeilen, waarvan het gevolg ge worden is, dat de exploitatierekening der RTM thans voor het eerst na langen tijd weer eens. een aannemelijk aanzien heeft gekregen. In ieder géval is de toestand tenminste weer zoo geworden, dat de Maatschappij zich zelf kan be druipen, al is de groote schuldenlast na tuurlijk nog niet zoo gemakkelijk weg te werken. De positie van de obligatiehouders is daarmede ook weer wat rooskleuriger geworden, hetgeen niet alleen merkbaar werd aan een flink koersherstel der obli gaties, maar ook aan een zekere be reidheid van de zijde d.er obligatiehou ders om den gewijzigden toestand nieuw onder oogen te zien. Voorts wordt het waarschijnlijk 'geacht, dat de RTM voor het eerst na verscheidene jaren' in staat zal zijn de komende coupons te hono- reeren. Met het oog hierop wint de meening veld, dat de JRTM nog wel degelijk een zelfstandig bestaan zal kunnen lei dden, zoodat overname door de Rotter damsche Eleetrisehe Tram, de Nederland- sche «spoorwegen of een andere instantie, waaronder de Reederij van den Schuyt genoemd werd, niet noodig zal zijn. Intusschen is het gerucht komen op da- gen, dat Van der Schuyt zou 'worden overgenomen door de Nederlandsche Spoprwegen, in welk verband het drij ven van deze reederij als toonaangevende 'obligatiehoudster der RTM merkwaardig leek. Informaties bij de Reederij Van der Schuyt leerden ons intusschen, dat men aldaar een verhouding tusschen deze ree derij en de Nederlandsche Spoorwegen 'categorisch ontkent 'Men verleende ons inzage van het aandeelenregister. waaruit blijkt, dat er zelfs niet één aandeel der Reederij in handen is van de Nederlandi- sche Spoorwegen iof van een der dochter maatschappijen daarvan. En waar deaan- deelen der Reederij Van der Schuyt op naam zijn, zoodat iedere overdracht in dezen -door de handteekening van' den directeur bekrachtigd moet worden, is het ook niet mogelijk, dat zich den laatsten tijd mutaties in het aandeelen- bezit kunnen hebben voorgedaan, welke in de richting zouden wijzen, dat Van der Schuyt inderdaad zal overgaan naar dé Spoorwegen. Naar de directie der Reederij Van der Schuyt ons voorts mededeelde, staat men bij V^n der Schuyt op het standpunt, dat er ook plaats is «voor een zelfstandig geleide Rotterdamsche Tramweg Maat schappij voor het personen- en goederen vervoer van en nqar de "Zeeuwsche en Zuid-Hollandsche eilanden. Maar zulk een zelfstandige RTM zal 'n ander beheer aan den dag moeten leggen, dan bij de hui- zelf ook reeds beantwoord, een variant op zijn oordeel: als je zoo klein bent als ik en er zóó uitziet, moet je eenvou dig flink zijn, idat is een natuurwet! Ze verdiepen zich nog in eenige details van het werk. Ergens slaat een klok elf maal1. En nu mipat u naar bed, besluit me neer Koekoek. Het was een vermoei ende idag >en voor zoover ik u ken, staat u morgenochtend klokslag negen uur weer iri1 de zaak. Gelukkig maar, want de beide andere dames kunnen nog steeds niet goed op ide klok kijken, be halve wanneer ze 's avonds naar huis moeten. Juffrouw Faust legt haar handschoe nen en taschje gereed, maar maakt toch nog geen aanstalten om weg te gaan. Ze schijnt nog iets op het hart te hebben. Meneer Koekoek laat haar tijd. U hebt me in zoo ruime mate uw vertrouwen geschonken, zegt ze dan zacht, mot neergeslagen oogleden, —het is werkelijk een heele eer voor me en ik betreur het daarom te meer, dat ik niet heelemaal oprecht tegenover "u geweest ben. Ik heb niet de volle waarheid ge zegd en ik zou graag U hebt me een beetje voocrgej.okt, ja, dat weet ik. Hoe weet u dat? Bent u. Nee, ik ben geen detective. Het gaat alles met eerlijke middelen toe. Ik dige RTM in de laatste jaren het geval is geweest. Er zal een frissche geest moe ten waaien §n men zal den durf moeten bezitten om flinke vernieuwingen aan te brengen, zoowel in het belang van de streken ten behoeve waarvan men vervoert, als in het economische belang der maatschappij zelve en daarmede in het belang van die 'instanties, die de Maatschappij financieren. Het valt niet te ontkennen, dat de RTM opnieuw in het brandpunt der be langstelling is konfen te staan, zoowel door haar betere bedrijfsuitkomsten en in verband daarmede de nieuwe houding der obligatiehouders, als door de geruch ten omtrent overname van de grootste aanpeelhoudster, de Reederij Van der Schuyt door 4e Nederlandsche Spoor wegen daarvan en door de zeer besliste ontkenning daarvan door 4e directie der Reederij Van der Schuyt, een ontkenning, welke, naar wij vernamen, van de zijde van de Nederlandsche Spoorwegen ge schraagd wordt. Het wil ons voorkomen dat deze nieuwe veelheid aan publiciteit voor de bewoners der Zuid-Hollandsche en Zeeuwsche eilanden slechts gunstig kan zijn. Te lang reeds heeft een gebrek aan publiciteit geleid tot een voortsuk kelen op een ouden, verkeerden weg, dat zoo langzamerhand hoogst bedenkelijk be gon te worden en waarvan men mag aannemen, dat er door de veelzijdige belichting der RTM van den laatsten tijd voor goed een einde aan zal zijn gemaakt. BRUINISSE. Onder igtroote belangstel ling! vond Maandag alhier de begrafenis plaats van dhr. Jozias Visser, in leven giedurende vele jaren diaken en kerk1- voogfd der Ned. Herv. Kerk en lid van het Burgerlijk ArMbestuur. Aan de groeve herdacht ds. Marsman dankbaar het vele werk door den over ledene voor zijn kerk verricht, terwijl! burgemeester van den Berg den over ledene schetste als iemand die in stilte met liefde en toewijding had gearbeid op een terrein dat buiten den gezichtsL kring van het publiek valt en vallen moet, al heeft hetzelfde publiek dikwijls critiek voor het werk op het terrein der armenzorg verricht. Hij zal ook in den kring van het B,A. zeker worden igemist. Een broeder dankte namens de familie voor de belangstelling den over ledene bewezen. SCHERPENISSE. Geslaagd te Tilburg voor het diploma typen, mej. Jo Hage Ad. alhier. ST.-MAARTENSDIJK. Vrijdag jl. ge raakte bij den landbouwer, den heer den Engëlsman, alhier, een klamp stroo in brand. Daar deze in de onmiddellijke nabijheid stond van de schuur, was het gevaar Voor uitbreiding niet denkbeeldig. Door het krachtdadig optreden van de brandweer, welke met een slang op de waterleiding het vuur bestreed, kon men 'behoudens het verbranden van een ge deelte van een omheining, uitbreiding^ voorkomen. De oorzaak was vermoedelijk' het spelen van kinderen met lucifers. STAVENISSE. Verschillende vlasakkers zijn weer in hevige mate aangetast door thrips. Vooral bij schraal, zonnig en droog voorjaarsweer met N. - en 0.& winden is de ergste aantasting te verwachten. Uit voorgaande jaren is genoegzaam be kend, dat "de aantasting dermate groot kan worden, dat er van de geheelp teelt totaal niets terecht komt. Zoodra men de thripsaantasting bespeurt, zal men naar een bestrijdingsmiddel moeten [grijpen, o.a. Nikropeen, een nicotinehou- dend preparaat. Hiervan gebruikt men 2 gram per 2000 L. water per H.A. Er moet gespoten wordenzoodra er veel levende thrips aanwezig zijn. Voor herhaalde controle moet wojtien nagé- g'aaii, wanneer herhaling noodzakelijk is. Het aantal keeren is afhankelijk van de mate van aantasting. fteb alleen mevrouw Scheele op de trap getroffen. Maar wat zegt UW' broer er wel van, dat u - zich zelfstandig hebt gemaakt, zoo als ondergeschikte bij ons Daar weet hij immers niets van! zegt juffrouw* Faust haastig, in een snel opkomende vrees, |dat de zoo begeerde betrekking bij het institu,ut van itne- 'vrouw 'dr. Scheele haar^ nu toch nog zou kunnen ontgaan. Dus ruzie gehad? Mij goed, maar als hij er nu eens achter komt? Wat zal hij dan zeggen, juffrouw Faust? Niets. Dan wacht hij af, wat zijn vrouw doet. Nou,,.en die? Die springt uit haar vel! Juffrouw Faust schijnt oprecht voldaan. Meneer Koekoek lacht. Zoover schijnt de zaak dan in orde te zijn. Nu moet je me toch nog een ding vertellen, beste kind: is dat nu zoo maar eens een wraakneming van een jong meisje en Is binnen twee of drie maanden alles weer vergeten en vergeven? Dan behoeven we eigenlijk niet eens te beginnen. Neen! zegt juffouw Faust gedeci deerd. Het is heilige ernst. Ik heb iets noodig, dat ik kan opbouwen, ik wil zelfstandig zijn, ik moet een -levens taak hebben. En als ik ermee begin, zet jk het ook door dan wordt het bui gen of barsten. Meneer Koekoek is zeer tevreden. Aanmelding N.AF. noodzakelijk De Prov. dienst Pers en Propaganda van het NAF in Zeeland wijst er ontf op, dat gebleken is, dat er nog eenigel onzekerheid bestaat omtrent de juiste wijze van aanmelding voor het lidmaat- schap van het NAF. Nogmaals wijst ge- noemde dienst er nadrukkelijk op, dat, niettegenstaande het automatisch over- gaan van dé verschillende bonden naar i het NAF het toch noodzakelijk is, dat ieder lid het hem toegezonden vragen- 1 formulier invult, wil men verzekerd zijn, j dat de rechten, ontstaan door het kor- j ter of langeren tijd betalen der contrt- butie volledig gehandhaafd blijven. Aan j de hand hiervan kan worden uitgemaakt welke rechten ieder lid heeft. Het Landarfceiderscontract in Zeeland Van bevoegde zijde werd ons medege deeld, dat de CAO van de landarbeiders, in Zeeland, waarvan een uittreksel is gepubliceerd, pas in werking treedt, na dat het is goedgekeurd door het college van Rijksbemiddelaars. Wel is juist, dat de datum van «Ingang op 15 Mei is gezet, doch de definitieve inwerkingtre ding vindt pas plaats met terugwerken de kracht tot «dien datum nadat goedkeu ring van het College van Rijksbemidde- laars over deze overeenkomst is ver kregen. LANDBOUW EN VISSCHERIJ Vreterij bij bieten door het schildpadtorretje Volgens ontvangen berichten wordt thans op verschillende plaatsen in ons land zeer aanzienlijke schade aangericht aan de -jonge bieten door het schildpad- torretje. Het is te voorzien, dat, wanneer de larven verschenen zijn, deze schade nog veel grooter zal worden en in ver schillende gevallen zelfs tot kaalvreet 'zal leiden. Daarom is het van zeer groot belang, dat de bietenverbouwers regel matig hun 'bietengewassen "nagaan en bij het eerste optreden van vreterij de be strijding van het genoemde insect ter hand inemen. De bestrijding kan geschieden door het gewas te bespuiten met een der. arse- nicumhoudende middelen, Parijschgroen, loodarsenaat -of calciumarsenaat/» Parijsch groen wordt aangewend in een verhou ding vajnj 1 lop 1000, dujs 1 gram Parijsch groen op 1 liter water. Per 100 liter water wordt 1 kg kalk toegevoegd. Een goede menging en- verdeeling wordt ver kregen door eerst van het benoodigde Parijsch groen met een weinig water en kalk een papje te maken en dit papje door de rest van hét water te roeren. Bij gebruik van poedervormig loodar senaat of calciumarsenaat wordt een op lossing genomen ter sterkte van 0,3 o/o, (dus 3 gram per liter water. Toevoeging van kalk is wel noodig bij aanwending van loodarsenaat, echter niet bij gebruik van calciumarsenaat. Aangezien op het gladde bietenblad de vloeistof zich ge makkelijk in 'diuppels samentrekt, ver dient het aanbeveling aan de te gebrul kenvloeistof een .uitvloeier toe te voe gen, waarvan met ten hoogSite 1 op 1000 kan worden volstaan. (Men raadplege hiervoor de op de verpakking aangege ven voorschriften). De beste resultaten zullen worden ver kregen door, met behulp van een rug- pul'verisateur, rij voor rij te bespuiten. Dit zal echter in de meeste gevallen wel niet mogelijk zijn. Moet er vlugger- gewerkt worden, zoodat meer dan één rij tegelijk bespoten wordt, of van een paardenspoeimachine wordt gebruik ge maakt, dan zorge men toch ervoor, dat zoo zorgvuldig mogelijk gespoten wordt.- Aangezien de aTsenicumhoudende midde len zeer zwaar zijn en niet in het water oplossen, zinken zij spoedig naar den bodem van het sproeiwerktuig. Dit kan voorkomen worden door de pulverisa- teur telkens krachtig te schudden. Bij gebruik van paarden- of motorspröeimai- chine is de aanwezigheid van een goed- werkende rberinrichting poodzakeldjk. Het En ér kan niets tusschen komen? vraagt hij, terwijl hij veelbeteekenend op een plaats onder zijn jasje tipt, waar dus blijkbaar zelfs bij hem een hart moet zitten. Geen sprake .van! zegt juffrouw Faust snel, maar ze moet toch even naar haar handschoen bukken. U be hoeft me alleen maar aan te kijken. Eindelijk schijnt meneer Koekoek vol komen gerustgesteld. Ze staan op en ver laten het restaurant. Buiten op straat heerscht een Egyptische duisternis. In de groote, zilvergrijze limousine, waar meneer Koekoeks wagentje eerder pp den avond rakelijks langs is gereden, zit iemand erbarmelijk te razen en te tieren. Hij manoeuvreert naar voren en naar achteren, telkens twintig centi meter, de versnelling knarst en zijn tan den knarsen eveneens: Door die idiote bladluis'kom ik er hier niet uit! Meneer Koekoek grijnst vol leedver maak en staat op het punt naar den jongeman in de zilvergrijze limousine toe te gaan om belangstellend naar diens moeilijkheden te informeeren, als hij bemerkt, dat juffrouw Faust nog' steeds bij den ingjang van het restau rant staat, de straat den rug' toekeert en hevig aan haar schoen trekt. W. (Wé&ndt vemolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2