Een is wraakneming Uit Stad en Provincie j NOORDiGOUWE. Loop der bevolking over April. Vertrokken: 9. Lena Hage- man naar Brouwershaven; 24. Adriana J. van der Werve naar Zierikzee; 30. 1 Jacob Scherpenisse en iglezin naar Zie-< rikzee; 30. Kornelis den Haan en iglezin naar Noordwelle'. Ingekomen: 4. Jan W., van 'der Weele en iglezin van Wate-. ringen; 10. Hendrik W. Geelhoed van St.- Philipsland. "fflSSi1 richtentruppen en de Ambulance. Eens zal het geheele Nederlandsche volk er kennen hun onvergankelijke verdiensten voor de herrijzenis van ons volk uit de diepte, waarin het werd neergestort. Onverbrekelijk met hen ver bonden blijven wij allen, die hun jong leven geofferd hebben. Ouders hebben hun dierbaar bezit verloren; weduwen van 21 jaar tellen wij in de beweging door hun dood. Deze tijden van de her geboorte van Europa zijn hard voor den één, bitter smartelijk voor den ander. Ook onze kameraden, die nu twee jaren reeds in tropische concentratie kampen vertoeven, eerst in Ned.-Indic, nu waarschijnlijk ergens in Britsch-Indië, zij zijn zeker op dezen dag met hun ge dachten bij ons zooals wij bij hen. Wij weten, dat de wereld door wraakgierigheid geen stap nader komt. Maar dat betee- kent niet, dat hetgeen hier is en wordt aangedaan ongestraft zal moeten blijven. Ik hoop, dat men dit vermaan zal ver staan daar. waar meft ooren heeft om te hooren. Onze verwanten zijn daar in hun macht, hun verwanten ïullen wij zoo noodig hier kunnenvinden. Hopen wij, dat de te vereffenen rekening zoo klein mogelijk zal zijn, want niets is erger dan strijd van volksgenoot tegen volksgenoot. Ik heb de zekerheid dat ons volk een eervolle plaats zul kunnen innnemen in het nieuwe Europa, dat het op genomen zal worden tot deelneming aan den opbouw daarvan, als het bezield zal zijn door den geest van het na- tionaal-socialisme, hetwelk ons reeds jarenlang heeft bezield. Ik ben ër vol komen van op de hoogte, dat er onder ons zijn, die wel het etiket Nationaal- socialist dragen, doch in de practijk geenszins daarnaar handelen. Zeker, zij dóen afbreuk aan het ideaal, afbreuk aan het aanzien der beweging. Het eenige middel dat ik daartegen ken is •er niet over spreken en zelf een beter voorbeeld te geven. Wij verkeeren met ons nationaal-socialisme in het begin stadium. Het is niet billijk te verwachten, dat de volmaaktheid nabij' is. Veel tekort komingen, veel fouten, dats kan niet anders. Maar groeien zal het en de onvolmaaktheden zullen geleidelijk klei? ner worden als de goede geest bij ons blijft. De geest van trouw, van een voud, van moed en openhartigheid, moet ons bezielen en kracht moeten wij put ten' uit de drie bronnen van het Nationaal-Socialisme: het Godsvertrou wen, de liefde voor volk en vaderland en de eerbied voor den arbeid. Wij hebben een 'groot doel voor oogen: ons volk voor te igaan in het nieuwé tijdperk dat aanbreekt, het den weg te wijzen naar een nieuwe toe komst. Vele van onze volks!genooten zien naar hetgeen achter ons ligt, hoUj- den zich bezig met verloren illusies; gelooven in' wonderen en wachten af. Anderen [gingen nog verder; zij waren militairen in de Meidagen van 1940, trokken terug en gaven zich over toen er vernn Nederlandsch legér van hon derdduizenden stond en nu er igieen le ger meer is, willen zij vechten met! een verzameling oude handwapens. Zij lieten hun leven ponder eenig nut voor ons volk te hebben kunnen doen. Wij nationaal-socialisten betreuren dit het diepst, want nutteloos vergoten bloed is volksverzwakking1,. Tegen vele volksgenooten in moeten wij ons pionierswerk verrichten. Wij zullen .dit blijven doen naar eer en geweten. Wij zijn overtuigd dat er maar een weg is uit het moeras naar den( vasten grond. Die weg is tegen de ver1- eeniging van het bolsjewisme, kapita lisme en jodendom, voor het nieuwe Europa van nationaal-socialistische en fascistische volkeren die ons werelddeel in vrede met elkander willen opbouwen. Dit nieuwe Europa wordt gevormd door Führer en Ducee, door hun volkeren en door allen, die daarmede solidair zijn. Aan dit nieuwe Europa moet ons volk doel hebben of het moet ten onder gaan. Wij willen het niet zien ondergaan, wij willenhet voorgaan op den weg naar herrijzenis. Het is jammer, dat er nog1 zoovelen zijn, die dit niet begrijpen; het doet ons soms pijn om te berner;-. ken, hoe wij worden miskend, maar het zal ons geen duimbreed doen wijken van den weg die wij voor juist houden. Als wij dat wel deden waren wij geen kerels. In een tijd als de onze kan een volk alleen gered worden dóór een hecht verbond van mannen en vrouwen, die bereid zijn door een _wil en bereid zijn dien door te drijven, zoo noodigi tegen alles in. Zij vragen niet om er kenning, die komt later vanzelf. In meer dan JCL. jaar van strijd en opoffering is dit verbond tot stand gekomen. Van daag heb ik wederom ontelbare bewijzen ontvangen van de gehechtheid aan den band, die ons bindt, gij hebt mij daar- door gesterkt. Vol moed en vertrou wen gaan wij voorwaarts voor volk en vaderland, Het zal waarachtig w$l gaan. Hou zee kameraden." Zaterdagavond is de vulkaan Asama in de provincie Nagano, ten Noord-Wes ten van Tokio, ;gaan werken. De met donderend geweld gepaard gaande uit barsting veroorzaakte zoo hevige schok ken, dat de bevolking van het geheele! omliggende gebied haar huizien verliet en den nacht in de open lucht door bracht, RADIO-PROGRAMMA Donderdag 14 Mei HILVERSUM I. 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw9.20 Gram.9-85 Lezing; De viering van Hemelvaart 'im den loop der tijden; 9.50 De Melodisten, opn.; 10.30 Pianovoordracht; 11 Voorde kleuters; 11.20 Bachcantate; 12 Ensem ble Jonny Ombach; 12.40 Almanak; 12.45 BNO Nieuws- en economische berichten; 13 De landstand aan het werk; 13.15 Omroeporkest; 14 Het Amsterdamsch Kamermuziekgezelschap; 14.45 Gram.; 15 Bert van Dinteren en zijn orkest; 15.30 Vreugdestonden aan ziekensponden; 16 Klanken uit de huiskamer 16.20 Gram.; 16.30 Luisterspel: „Wij hebben den eer- sten*prijs gewonnen"; 17.15 BNO:Nieuws- en economische berichten; 17.30 Varia, gevarieerd programma; 18 Sport van den dag; 18.30 Varia, gevarieerd pro gramma; 18.50 BNO; Nieuwsberichten; 19 BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten; 19.10 Omroep-Syimphonie-Or- kest en solist; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de studio beschikken; 20.45 De Tuinkunst in het stadsbeeld; 21 Cello en piano; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNÖ: Militair overzicht22.10—24,00 Gram. HILVERSUM II. 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gewijde muziek, opn.; 8.40 Gram.; 10 Studiadienst 11 Altviool, fluit en harp; 11.20 Amabile- sextet; 12.00 Salonorkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13,00 Orkest Malando en solist; 13.45 Gram.; 14 Operettenprogramma15 Zang met pianobegeleiding; 15.30 Voordracht; 16,00 Zang met pianobegeleiding; 16.30 Gram; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws- en economische berichten17.30 Het Röntgen-Strijkikwartet; i8.30 Reportage Kegelconcour Ned. Omr.; 18.45 Orgel concert en zang; 19.15 .Brandende kwes ties; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Wat Nederland schrijft; 20 Reportage van den NSB-Landdag te Ter Apel; Van 20.30 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.30 Gram.; 20.35 Storm over 'de I Mont Blanc, luisterspel; 21 Otto Hen- driks en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Gram.; 22.05—22.10 Avond- wijding. - i s Vrfjdag 15 Mei 1 HILVERSUM I. 415.5 M. j 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Orgelconcert, opn.; 8.40 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gr.; 10 Rococo-octet, opn.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensem- ble Francis Keth; 12 Ensemble Wiilly Kok; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten,- 13 Productie- slag; 13.15 Bert van Dinteren en zijn orkest; 13.45 Bij den geboorte- en sterf- f dag van Hendrik de Keijser; 14 Bert I van Dinteren en zijn .orkest; 14.15 Gram.; j 14.30 Utrechtsch stedelijk orkest; 16.00 Cyclus: „Het onze Vader"; 16.20 Zang J met pianobegeleiding; 16.55 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs- berichten; 17.30 Voor de jeugd; 17.45 Gram.; 18 Sportwetenswaardigheden; 18.20 Gram.; 18.35 Neerlands stem van het Oostfront; 18.50 Binnenlajidseh eco nomisch piraatje; 19.10 Gram.; 19.30 Me- l lodisten en soliste; Van 20.15 alleen voor i de Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de studio beschikken; 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 20.45 Luis terspel: „Joop en de stomme dieren"; 21 Pierrot, gevarieerd programma, opn.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: i Leideij.de staatslieden schrijven; 22.10— 24 Gram. HILVERSUM II. J 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 6.15 Gr.; 10 Morgenwijding; 10.15 Pianovoordracht 10.40 Haagsche straatmannen; 11 Con certgebouworkest, ,opn.; 11.30 Cello en M M M M M M M <F> <A> W W Richt uw blik altijd naar de zonzijde 1 m de schaduw zal achter u vallen. j FEUILLETON Nu, wat hebben de jongelui voor plannen? vroeg de heer Werner, die zijn brieven opnam en zich gereed maakte om te gaan. Ik zal blij zijn, als je mij straks even helpen wilt, Ge rard. Ik heb nog enkele brieven, die ik dadelijk beantwoorden moet Maar ik veronderstel, dat Dora eerst je hulp noodig heeft. Wanneer komt Dick, kindje? f Vanmorgen, antwoordde zij, met pijnlijken blos, wat Gerard niet ont ging. Allereerst moet ik nu watTOzen gaan plukken. Help je mij' daar even bif, Gerard? Met genoegen. Nagenoeg zwijgend liepen ze naast el kaar voort en vulden de mandjes, tot Ze onder de kamperfoelieheg kwamen, die de afscheiding vormde tusschen den tuin en het bosch. - Een paar wilde roosjes zouden er plano; 12 Otto Hendriks en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Tusschen de bedrijven, gevari eerd programma; 15 Voor de vrouw, 15.45 Orgelspel, zang en de Bohémiens; 16.45 Voor de jeugd17.15 BNONieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Klaas van Beeck en zijn orkest; 18.15 Zakenlieden aan het woord; 18.30 Re portage; 18.50 Orkest Malando en so list; 19.30 BNO; Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNQ: De Jor- daner vertelt over sociale nooden; 20 BNOEngelsche -uitzending „Hollands Political Aspects"; Voor de Radio-Cen trales: Gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, 'die over een lijnverbin ding met de studio beschikken; 20.15 Viool, cello en piano; C.a. 20.50 Gram.; 21 Boekbespreking; 21.15 Viool en plano 21.40 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.05—22.10 Avondwijdïhg. KADIONIBUW8 Donderdag 14 Mei Ernstige muziek. Wim de Zoete, viool, Cora van Drim- melen, fluit, en Ellen Nicasie—Stotijn zul len om 11 uur, over. Hilversum II, een uitvoering verzorgen van de Sonate voor fluit, harp en altviool van Cl. Debussy. Land en Volk. Van 16.30—17.15 uur, wordt via Hil versum I, een luisterspel „Wij hebben den eersten prijs gewonnen", met als waardig, slot een ouderwetsche kermis. Van 13—13.15 uulr, wordt de bekende serie ,,De Landstand aan het werk" uit gezonden. Voor de jeugd. Om 16.45 uur, zingt over Hilversum II, het kinderkoor van dén Nederland- schen Omroep, o.l.v. Piet Jakmq. Gesproken woord. Over Hilversum II spreekt om 18.30 uur, Dir. J. G. Loohuis over het onder werp „Aziatische Havensteden", en wel in het bijzonder over Singapore, de sleu tel tot China en Japan. Vrjjdag 15 Mei Ernstige muziek: Pe,bariton Laurens Bogtman geeft om 16.20 uut, via Hilversum I een zang|- voordracht met Felix de Nobel aan den vleugel. Het programma bestaat uit liede ren van Schubert en Hugo Wolf. Reportages. In de rubriek „Het Gordijn gaat open" brengt Karei van Heusden, om 18.30 uur over Hilversum II, een filmreportage, die getiteld is „Vader en Moeder", Waanin de twee faitiiliiefilms „Zijn zoon" en „Kellr nerin Anna", beiden^Terrafilms van UFA, besproken worden. Voor de vrouw Mej. Inge van Eijk 'bespreekt om 15.30 uut over Hilversum II de wijze, waarop wij het Pinksterfeest met onze kinderen kunnen,1 vieren. Vergoeding bezettingsschade enz. Onlangs is een verordening verschenen betreffende de vergoeding van bezet- tingsschade. Hieronder vallen ook ver- igloeding* voor beschadigingen aan roe rende en onroerende 'goederen. Dit nieu we besluit is van groote beteekenis daar er tot nogl toe steeds enkele soorten van schade waren, die niet vergloed kon den worden, zooals bij het .gemis van de opbrengst van roerende en onroer rende goederen en de vordering van gebouwen. Zooals bekend werd tot nu toe twee derde deel van de geschatte huurwaarde vergoed. Het nieuwe besluit opent de mogelijkheid om ook het ontbrekende éénderde deel van de huurwaarde te vergoeden. Verder komt het dikwijls voor dat kosten worden gemaakt voor verhuizing enz., bij ontruiming van gebouwen. Ook deze kunnen thans volgens de nieuwe voorschriften in rekening! worden ge bracht. Wanneer men voor vergoedingen van bovengenoemde schade in aanmerking komt, moet men zich zoo spoedig mo gelijk schriftelijk tot den algemeen ge machtigde oor# oorlogs- en defensiescha- den, Raamweg 32, Den Haag wenden. Vorderingen wegens schade veroorzaakt vóór 18 Maart 1942 moeten uiterlijk vóór 18 Mei a.s. ingeleverd worden en voor schaden, ontstaan nè 18 Maart, binnen twee maanden nadat de schade is toe gebracht. Nadere inlichtingen zijn ter ge meentesecretarie verkrijgbaar. ZIERIKZEE. In de Dinsdag j.l. gehou den gewone jaarlijksche vergadering van Ingelanden van den Gooikens-Nieuwland- polder werd de rekening over het dienst jaar 1941-42 vastgesteld in ontvang op f840,46, in uitgaaf op f494,94 en met een goed slot van f 345,52. De begrooting voor het dienstjaar 1942-'43 in ontvang en uitgaaf op f 822,23 m'et een onvoorzien van f 207,47. 1 In de vacature voor Dijkgraaf per 1 I Juni a.s., wegens het bedanken van den heer 'M. J. der Weduwen, om gezond- 1 hei'dsredenen, werd benoemd de heer J. 1 L. van Gastel Mz., te Zierikzee en tot diens plaatsvervanger de heer J. der Weduwen te Kerkwerve. BRUINISSE. Dinsdagavond is het 1524 ton metende sleepschip en sleépkraan 55, van Driels transportonderneming, ^chipper van Keufelen, te Rotterdam, ge- ladèn met steenkolen, van Steijn op weg naar Sluiskil, op de Krammerplaat om hoog gevaren. Het schip, dat gesleept werd door de sleepboot ,«;Viat .Volun tas" 16 uit Rotterdam, is gebroken. Het huisraad is overgenomen door de rij'ks- tonnenlegger. Nadat een aantal motor- mosselvaartuigen uit Bruinisse een ge deelte van de lading had overgenomen, is de berging opgedragen aan Smits' bergingsmaatschappij1 te Wemeldinge. SH-MAARTENSD'IJK. In de vacatures, ontstaan door het vertrek der heeren Priem en v. d. Male, respectievelijk ouder ling en diaken in de Ned. Herv. Kerk alhier, werd voorzien door de heeren Gakeer en Guequierpe. MIDDELBURG. Zondag is na een korte ongesteldheid alhier overleden mèj. An toinette Maria de Man. De overledene werd als dochter van wijlen dokter J. C. de Man geboren 2 Maart 1857 en bereikte dus den leeftijd van 85 jaatf. Evenals haar vader en haar zuster met wie zij tot hun dóód samenwoonde, heeft Zij haar igjroote gaven, haar hart- en verstand (gegeven aan de belangen van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, in het bijzonder aan de oud heidkundige verzameling en dat in het bijzonder aan zijn afdeelin'g op het ge bied van de Zeeuwsche kleederdrachten, van welke afdeelinlg zij lange jaren de toegewijde conservatrice was. (PZC) VERSCHILLENDE BERICHTEN niet onaardig tusschen staan, meende Geragd. Maar zij schudde het hoofd: het was haar onmoglelijk, om nu diezelfde^ wan deling! te d.oen als een paar dagen gei leden met Dick. Moet je al terug? vroeg hij, opi bijna smeekenden toon. Hij scheen Dick voor het oq'gen- blik althans (geheel vergeten te heb-1 ben. Een gevoel van onbeschrijflijk gé- luk was over hem gekomen, sinds dien ochtend. Ik ga niet naar het bosch, ,anth woordde zij droomerig; maar keerde oo (ni(et ,op haar schreden terug. Met het mandje met rozen in de hand, stond zij te igenieten van het landschap'* terwijl hij onbeschrijflijk genoot van haar lieflijke verschijning in die harmonische! orpgbving. Laten we daar even gaan zitten, stelde hij uitnoodigend voor. Er stond een rustieke bank, vlak bij de kamperfolieheg ien dóar namen ze plaats en zaten er eerst een ooglenblik; zwijgende, tot Diora de stilte verbrak;. Ze had het mandje met rozen naast zich gezet dn schoof den armband, dien hij haar dien morgen gegeven had, al op en neer. Hulpbesteller steelt f 2000 Zaterdag ontdekte de directeur van het post- en telegraafkantoor te Ede, dat er een bedrag van f2000 werd ver mist, waarvan onverwijld aangifte werd gedaan 0p het politiebureau. Na een uitvoerig onderzoek, dat den geheelen Zondag voortduurde en waarbij tiental len personen werden gehoord, vond de politie termen aanwezig over te gaan tot arrestatie van den hulpbesteller S., tegen wien sterke vermoedens waren ge rezen. y Aanvankelijk hield S. bij hoog en bij laag vol, dat hij volkomen onschuldig was, doch na een langdurig en scherp verhoor geraakte hij zoo in het nauw1» dat hij door de mand viel en een vob Zonder de oogen naar hem op te slaan, begon ze: Zeg Gerard, ik dacht dat je mijh verjaardag vergeten had? Hoe kwam je daar bij? Omdat je' niet vóór dien tijd zoudt thuiskomen. Toen dacht ik Hadt je graag dat ik thuiskwam? En toen met een trilling in zijn diepe stem: Dora, laat ik je nu eens goed mogen begrijpen. Je weet, wat ik uit je houding meende op te maken. Is dat waar? Ze hield het gelaat van hem af ge wend en antwoordde niet. Op eentoon van nog meer spanning drong hij;:( Is het waar, Dora? Ze overdekte het gelaat met de handen. Neen. neen, neen! antwoordde zij1. Gerard, ik heb mij1 schandelijk tegen over je gedragen. Zelfs gisteravond nog. Hoe kon ik toch zoo wezen? Hij1 hield haar handen in de zijne gesloten en riep, in de grootste ver voering: (Wordt vervolgd). ledige bekentenis aflegde. De veiduis- lerde geldenwerden nog in hun geheel in zijn bezit aangetroffen; dé dader wordt ter beschikking van de justitie te Arnhem gesteld. Z'n moicja gewurgd Zondagavond ontdekten wandelaars langs de Nauernasche vaart (N.-H.) het lijk van een meisje, dat door wurging om het leven was gebracht. Uit een nader ingesteld onderzoek bleek, dat het slachtoffer de 22-jarige J. H. K. uit Wormerveer was. De dader, de 23-jarige W. v. d. B,4 heeft zich te Amsterdam bij de politie gémeld en een volledige bekentenis afgelegd. Van den dader ontbrak aanvankelijk elk spoor. Een minutieus onderzoek leid de er echter toe, ernstige verdenking te gaan koesteren tegen den 23-jarigen Wormerveerder, met wien het meisje al eenige jaren omgang had. Deze jonge-, man was voortvluchtig. In dezen Verloofde van het slacht offer zag de politie direct al den dader omdat deze jongeman, die bekend stond als doldriftig, bij de ouders van het meisje in den kost was en Zondags avond om twaalf uur, toen de familie K., in doodelijke ongerustheid over het wegblijven van het paar naar de politie gegaan was, nog niet in zijn kosthuis was teruggekeerd. Men kende de hevige driftbuien van den jongeman en wist ook, hoe groot de^ oneenigheid somwij len was tusschen de jongelui over de trouwplannen, die van der B. wilde door zetten, maar het meisje steeds legen- hield. De verhouding klopte dus al lan gen tijd niet. Maandagmorgen bleek dat de jongeman Zondagavond na het vol voeren van zijn daad naar de ouder lijke woning in Nijkerk vertrokken was. Blijkbaar drukte hem het feit te zwaar -■ dan dat hij Maandagmorgen gewoon, naar zijn kantoor in de hoofdstad terug kon keeren. Het bekende rose couvert Het bekende rose couvert. Dat moet er aan te pas komen. U kent het wel, de dienstenveloppe, waarin u uw giro- overschrijvingen opgeeft aan het cen trale postkantoor te 's-Gravenhage. Dan hééft u nog een gironummer noodig.. Een heel bekend gironummer, het giro nummer van de Nederlandsche ambu lance. U kent het toch? 87600. Deze twee zaken zijn noodig om een overschrijving te doen op de giroreke ning van de Nederlandsche ambulance. Welaan, pak daarom het bekende rose couvert en maak vandaag nog een over schrijving op gironummer 8-7-6-0—0 Ned. ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Damesschoenen met biezen zolen Schoenen met 'biezen zolen zullen bin nenkort in de betere schoenzakerr ver krijgbaar zijn en bonvrij worden ver kocht. Het betreft hier een nieuwe vinding die voornamelijk voor damesschoenen zal worden "toegepast. Het is mogelijk ge bleken, gevlochten biezen .matten zoo danig te bewerken, dat een compacte massa ontstaat, die een vrij groote mate van duurzaamheid heeft. Het aantal schoe nen, dat van de nieuwe biezen zolen voorzien wordt, zal echter beperkt moe ten blijven. De aanmelding van beroepsofficieren enz. Het commissariaat voor de belangen van de voormalige Nederlandsche weer macht deelt mede, dat de beroepsofficie ren, cadetten en adelborsten van de voormalige Nederlandsche land- en zee macht, die 10 Mei 1940 in actieven dienst waren en die hun aanmeldingsplicht moe ten vervullen, een declaratie (in twee voud) tot het ontvangén van vergoe ding voor reis- en verblijfkosten van hun woonplaats naar ^de aanmeidnigs- plaats, génoemd in de bladen, en terug, overeenkomstig het reisbesluit 1916 kun nen indienen bij genoemd commissariaat. Door vallende boom gedood In de Appelstraat te St-Kruis (Z.- VI.) heeft Maandagmiddag een doode- lijk ongeval pl'aats gehad. Reeds eenigen tijd komen daar arbeiders uit Terneu- zen hoornen rooien. Even Vóór rusttijd had men Maandagmiddag een boom ge deeltelijk gé veld. Men schatte, dat er nog veel werk was en dat er geen. enkel gtevaar bestond om den arbeid tijdelijk te staken. De berekening was echter verkeerd geweest. Onder het eten werden de arbeiders verrast door den vallenden 'boom. ïjjpkelen konden niet vlug genoeg wegkomen. De 37-jarige de Bïaay uit Terneuzen Werd doodelijk 'ge troffen. Twee andere arbeiders liepen lichte kwetsuren op. Gtevacht tusschen politie en inbrekers Bij een pogjng van drie inbrekers om hun slaig te slaan in de groote buiten plaatsen Boekesteyn en Sperwershof te 's-Graveland, is een heftigte vecht partij ontstaan tusschen de politie en de inbrekers. Bij Sperwershof bemerkte men onraad en men waarschuwde de politie. De rijks- en gemeenteveldwach ters gingen direct op onderzoek uit en overvielen in het donker drie inbrekers, die bet huis nog niet waren binnenge drongen. De -mannen namen de vlucht, achtervolgd idoor de politie. In hetstruik- igfewas werd een der inbrekers gevon den, maar toen men hem wilde arres- S

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2