Uit Stad en Provincie fl£? Contributie naar inkomen De contributies, die de leden betalen, zijn geen verzekeringspremiën, doch bij dragen voor den opbouw, de instand houding en den bloei van een gemeen schap. Zij berusten op het beginsel van wederzijdsche hulp en zijn slechts zoo hoog als voor het vervuilen van de door het\ Nederlandsche Arbeidsfront gestelde taken noodig is. De bijdragen zijn samen gesteld naar de socialistische gedachte, één voor allen en allen voor één èn houden verband met de hoogte van het inkomen. Het Nederlandsche Arbeidsfront is geen dor bureaucratisch staatsapparaat, maar een levende organisatie van werkende menschen, die zich geheel vrijwillig heb ben aaneengesloten. Daarom blijft iedere dwang achterwege. Uit deze redeneering wordt het ook duidelijk, dat het Neder landsche Arbeidsfront niet gebonden is aan eenige politieke partij. Ik zelf ben N.S.B.'er. Dit ligt echter geheel geschei den van de taak, die de werkende men schen tn Nederland voor zich 'hebben, die gericht is op de welvaart en de so ciale verhoudingen. Ordening in Europeesche ruimte Als Nederlandsche menschen staan wij voor geweldig groote problemen; er wónen 9 miilioen Nederlanders op dit kleine stukje grond, d.w.z. dat wij' met 272 menschen Wonen op één vierkante kilometer. De miUioènen menschen moe ten worden gevoed, gekleed moeten wo nen en leven op een voor den Neder landschen mensch passend sociale hoogte. De oplossing van dit probleem kan niet anders worden gevonden, dan door een geheel nieuwe economische ordening, die zijn werkterrein en arbeidsverdeeling moet vinden in de nieuwe Europeesche ruimte. Het is niet mogelijk, deze nieuwe economische ordening tot stand te bren gen zonder ook over te gaan tot de nieuwe sociale orde. Wie wil en wenscht, dat de verbonden Europeesche legers, waarvan het grootste gedeelte wordt gevormd door de E)uit- schers, aan de Oostzijde hun strijd ver liezen, is een zelfmoordenaar en wenscht den ondergang van Europa en van zijn volk. En zoo is het omgekeerd, ieder die zijn volk en zijn land lief heeft, moet willen, dat Europa ongedeerd, dus zegevierend, door dezen strijd komt. Eigen lot in eigen hand Vroeger in het kapitalisme was het misschien juist dat wij van de gemeen schap alleen maar eischten, als_ socialist moeten we bereid zijn de gemeenschap te geven. En dan denk ik in de eerste plaats aan de duizenden Nederlandsche jongens, die daar staan, diep in Rusland. Deze strijd beslist over het lot van het Nederlandsche volk en zeer zeker, in het bijzonder over het lot van den Nederlandschen arbeider. En wij' mogen niet zonder meer dit lot maar over ons laten beslissen, wij1 moeten eigen lot in eigen handen nemen. Dit eigen lot be paalt de Nederlandsche arbeider mede 'in het Nederlandsche Arbeidsfront, waar hij1 door zelfwerkzaamheid zijn sociale positie mede bepaalt en tegelijkertijd de zelfstandigheid en gelijkberechtiging van het Nederlandsche volk in Europa be werkt Dit is de verheugende boodschap van den eersten Mei 1942. Nieuwe mo gelijkheden zijn onistaan, nieuwe pers pectieven zijn geopend. Italiaansch weermachtsberlcht Pantserauto's bestookt in Cyrenaica In zijn wermachtsbericht no. 701 maakt het Italiaansche opperbevel het volgien- de bekend: In Cyrenaica hebben Duitsche 'ge vechtsvliegtuigen een groote concentra tie gemechaniseerde strijdkrachten van den vijand aangevallen, waaronder kich tal van pantserauto's bevonden. Een gtroot deel daarvan werd ernstig getroffen en .eenige tientallen geraakten in brand. Tij dens een luchtgevecht werd een Curtiss- machine neergeschoten. De bombardementen op Malta werden voortgezet. Een Spitfire werd omlaag gehaald. De vijand ondernam des nachts een aanval op het eiland Rhodos en het eiland Leros. Er werd lichte schade veroor zaakt, niemand ,werd gedeerd. Een Britsch vliegtuig werd getroffen en viel in zee ten Zuidoosten van Leros. In de zóne van den Piraeus en in" de omgeving! van Athene- liet een EngieLsch vliegtuig eveneens een klein aantal bommen vallen: eenige huizen werden beschadigd. Een burger werd gedood, vijf *werden ge wond. Telle aanvullon van Italiaansche vliegtuigen Het gisteren gepubliceerde Italiaansche weermacqtsbericht luidt: Onze vliegtuigformaties, die kampe menten en autocolonnes met machine geweervuur bestookten, hebben den vij and gevoelige verliezen toegebracht. In het vijandelijke achterland werden felle en uitgestrekte branden veroorzaakt. In andere sectoren van het Cyrenaica-front dreef de artillerie afdeelingen, die onze stellingen trachtten te naderen, uiteen. De luchtmacht van de spil was actief boven het eiland Malta en trof verschei dene malen militaire doelen op het eiland. Een onzter duikbootem is niet op haar basis teruggekeerd. De verwanten tAJn gewaarschuwd. Op de Middelfandsche Zee is een aan- val vqn Engelsche vliegtuigen op een konvooi mislukt. Het konvooi vervolgde zijn weg zonder schade en kwam op zijn bestemming aan. DE DEENSCHE PREMIER STAUNING OVERLEDEN De minister-president van Denemarken, Thorwald Stauning, is Zondagochtend op 69-jarigen leeftijd gestorven. De vrees, dat Stauningi ondanks zijn sterk gesteld de opnieuw ingetreden he vige ziekte niet te boven zou komen1,, is 'bewaarheid. Zondagmorgen om kwart over tien is Denemafkens minister-pre sident overleden, zonder bij bewustzijn gekomen te zijn. Nog! denzelfden avond werd, na ge houden ministerraad, minister Wilhelm Buhl, met behoud van zijn portefeuille van Financiën, bij koninklijk decreet tot minister-presidenj; benoemd. Thor.wald Stauning, die op. 26 October 1873 te Kopenhagen als zoon van een wagenmaker werd geboren en zelf het vak van sigarenmaker leerde, heeft in totaal 151/2 jaar het ambt van minister president van Denemarken bekleed. Als vertegenwoordiger van de sociaal-demo cratische partij, waarvan hij reeds op 16-jarigfen leeftijd lid was en sinds 1910 het voorzitterschap bekleedde, kwam .Stauning voor het eerst in 1916 in de regeering en wel in het kabinet-Zahle, zonder aanvankelijk zelf een portefeuilUe op zich te nemen. In 1924 vormde hij zijn eerste kabinet, dat tot 1926 zitting had. Die rijksdag verkiezingen, die in December 1926 ge houden werden, brachten wel is waar een zetelvermeerdering voor de sociaal democraten zelf, doch tengevolge van den teruggang der radicalen verloren zij de meerderheid. In 1929 werd Stau ning voor de tweede maal met de lei ding" der regeering belast, welke taak hij sedertdien, afgezien van wijzigingen der verschillende ministerposten en vele veranderingen in de samenstelling zijner regeering, ononderbroken uitoefende. Dag van den Nederlandschen Arbeidsdienst te Den Haag Geslaagde demonstratie der N.A.D. op Houtrust Onder het motto „De liefde tot zijn land is ieder aangeboren", is Zondag middag op Houtrust te Den Haag, ide groote demonstratie gehouden door den Nederlandschen Arbeidsdienst.- Duizenden zijn van deze uitstekend ge slaagden middag getuige geweest, ondeT wie'vele hooge autoriteiten. Reeds lang voor het aanvangsuur stroomden gropte massa's belangstellen den - het terrein op, dat met zijn vele wapperende Nederlandsche en Duitscie vlaggen en van den Ned. Arbeidsdienst, beschenen door de lentezon, een feeste- lijken aanblik bood. Tegen half vier kwam de Rijkscommis saris, vergezeld van den leider der NSB, ir. A. A. Mussert, Commissaris-Generaal Schmidt, Commissaris-generaal Rauter, en generaai-majoor Schumann, op het ter rein aan, waar zij op de eeretribune plaats namen. Voorts bevonden zich on der de genoodigden de Wehrmachtsbe- felshaber General der Flieger Christian sen, Reirchsarbeitsführer K. Hierl, de se cretarissen-generaal van de verschillende departementen, prof dr. mr. R. van Ge- nechten, proc.-generaal van het Haag- sche Gerechtshof, jMax Blokzijl, H. J. Woudenberg, leider van het Arbeidsfront, Generalarbeitsführer Bethmann, de com mandant van den NAD, De Bock, en vele andere functionarissen van den Arbeids; dienst, Beauftragter voor Zuid-Holland dr. Schwebel, Gesandte Behne en nog vele andere vooraanstaande Duitsche autori- "teiteh. Tegenover de geheel gevulde hoofd* tribune, aan de overzijde van het veld, hadden zich op de tribunes leden^van den Ned. Arbeidsdienst opgesteld en leden van idem Nat. Jeugdstorm, terwijl het staforkest van den NAD hier op een aparte tribune had plaats genomen, vanwaar weldra vroolijké marschen over het veld klonken. Om precies halfvier werd het program, waaraan 1300 arbeids mannen en -meisjes deelnamen, gie- opend rnet een opmarsch. De arbeidsmannen voor dezen op marsch in blauwe, groene, roode en gele hemden met zwarte pantalon gekleed, de meisjes in witte blouses en groene rokken, maakten verschillende loopoefe ningen, nadat eerst het lied „Het leger van den Arbeid" van J. A.Kersbergen was gezongen: „Het leger van den arbeid Trekt zingend aan het werk, Na jaren van verwardheid Wordt Nederland weer sterk". Bijzonder toegejuicht werd de boom- stamgymnastiek, waarbij de arbeidsman nen met lange boomstammen waren uit gerust om daarmede de meest velschil lende oefeningen uit te voeren. De Meidansen om een drietal Meiboo- men gedanst, vielen niet minder in den smaak, gevolgd door vendelzwaaien en den tweeden opmarsch. De oefeningen toonden duidelijk aan hoe de arbeidsman in den korten tijd van zijn opleiding behendigheid en snel heid heeft aangeleerd. Tusschen deze oefeningen door wer den liederen ten gehoore gebracht en spreekkoren, die over alle deelen van het terrein door luidsprekers werden overgebracht. Het staforkest van den NAD zorgde voor de begeleiding. Daarna volgde een toespraak van den wnd. commandant De Bock, die den Reicharbeitsführer K. Hierl inleidde. DE VERJAARDAG VAN Ir. A. A. MUSSERT In een schrijven aan de leden der N.S.B. deelt de gemachtigde van den Leider voor de financiën mede: In verband met de ernstige tijden die wij beleven en doordrongen zijnde van de grooie moeilijkheden, waarvoor velen dagelijks geplaatst worden, heeft, de Leider te kennen gegeven, dat zijn ver jaardag op 11 Mei a.s. geen feestelijk karakter zal dragen. Hij wil echter ook dien dag geheel ter beschikking der Beweging zijn. De och tend en de middag zullen besteed) wor den voor ontvangst van diegenen, die gelukwenschen komen aanbieden; de avond wil hij' doorbrengen in een van de 120 kringhuizen, welke de N.S.B. telt, temidden van zijn kameraden. De Leider heeft ^bepaald, dat door het lot .zal worden uitgemaakt in welken kring hij den avond van zijn verjaardag zal doorbrengen en wel op deze wijZe: Er zullen worden uitgegeven 5Ó0.000 loten a f 0.10 per stuk, genummerd 1 tot en met 500.000. Ieder heeft het recht zooveel loten te koopen als hij of zij wil. Er zullen 10 prijswinnaars zijn; deze 10 zullen den ganschen dag gast zijn van den Leider. Het lot zal 'tusschen hen bepalen wie de hoofdwinnaar is. In den kring, waarvan deze hoofdwinnaar deel pitmaakt, zal de Leider den avond van zijln verjaardag vièren, temidden van dien kring. De opbrengst wordt door den Leider besteed om aan kinderen van aan het Oostfront gevallen kameraden, iedêt* een spaarbankboekje met een bepaald be drag aan te bieden. Het Generaal Pardon De Centrale persdienst van het Ned. Arbeidsfront meldt: In aansluiting op de berichten over het generaal pardon kunnen wij nog me- dedeelen, dat het behoud van rechten niet geldt voor de werkloozenkas-uitkee- ringV maar wel voor alle andere fond^ sen en instellingen. Zij, die voor 15 Juli 1940 lid waren; van een erkende vakorganisatie en na dien voor hun vakbond hebben bedankt, zullen indien bzij vóór 1 Juli 1942 zich melden nis lid 'lid van het NAF eerst de reglementaire wachttijd moeten door maken, alvorens zij recht kunnen doen gelden op kasuitkeering. VERSCHILLENDE BER1GHTEN Kinderwagen gestolen Een Haagsche 'dame ging Zaterdag middag! boodschappen doen. Zij had haar kinderwagen met een baby van een half j'aar er in op dezen tocht meege nomen en zette, tben zij in een winkel moest zijn, den wagen met het kind even in het portaal van den winkel!. Toen zij kort daarop Weer terugkwam1, keek zij niet weinig! opde kinder wagen was. verdwenen. De baby was op een mat 4n het portaal neergelegd;. Een dief was er echter met den kinder wagen vandoor gegaan. Fabrieksongeluk Vrijdagmiddag was de 50-jarige ge huwde werkman G. K, op de kolenlaad- en losplaats van de karton- en papier fabriek voorh. W. A. Sóholten te Sapr pemeer bezig met het versjouwen van' kolen. Hij is door tot nu toe onbekende oorzaak van een aanzienlijke hoogte ge stort en werd met zware verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis "te Gro ningen overgebracht, alwaar hij in den loop van 'den avond aan de bekomen1 verwondingen is bezweken. ONDERWIJS Ambachtsschool voor Schouwen en Duiveland te Sierikzee Zaterdagmiddag had in het met bloe men versierde schilderslokaal der Am bachtsschool de plechtige uitreiking der "diploma's, plaats, alsmede de bevorde ring der leerlingen naar een hoogere klasse. De voorzftter, mr. C. J. B. du Croo, was door uitstedigheid verhinderd deze bijeenkomst te presideeren, welke taak de burgemeester, Jhr. mr. J. Schuur- beque Boeije op zich had 'genomen. Na opening heette deze allen van harte welkom op dezen dag, dat de klassen worden verhoogd en de diploma's wor den uitgereikt. Een terugblik werpend op het afgeloopen werk, dankte spr. directeur en leeraren, die met onver- flauwden ijver hun beste krachten in dienst van de school en van het aan komend geslacht stelden. Er kan een toenemende belangstelling voor de school geconstateerd worden, zoowel uit de stad als van buiten komen de leerlingen naar de dag- en avondschool en het waren1 de buitenleerüng'en, die de voorzitter een pluim gaf voor hun volhouden gedu rende de barre koude van de drie eerste wintermaanden. Zij hebben volhard en hun werk is bekroond. Sprekende als burgemeester dankte spr. bestuur en directeur der school voor de hulp ver leend bij het huisvesting verleenen van klassen der ULO- en Landbouwhuishoud- school. De heer v. d. Kreqke werd als con cierge yervangen door den heer Dei Zwarte. Bakkerscursussen vonden in het afgeloopen jaar plaats, alsmede een cur sus in het electrisch lasschen. De mate riaalpositie begint krap te worden. Tot zoover enkele algemeene opmerkingen. Daarna bepaalde spr. zich speciaal tot de jongelui zelf. Er is in het afgeloopen jaar met opgewektheid gearbeid en er zijn vorderingen gemaakt. Andere cij ferlijsten voldeden niet aan de eischen, wat een spoorslag moge zijn om hard aan te pakken. Maar laten zij, die ge lukkiger waren niet denken: wij zijn er! •Deze zelfvoldaanheid wreekt zich. Juist in dezen tijd, waar wij op eenigerlev wijze haast allen actief geroepen worden. Daarop las de voorzitter de namen der bevorderden voor, na hun met deze be vordering te hebben gelukgewensdht. Bevorderd van de le naar de 2e klas: Af deeling Smedën-BankWerken: St. M. v. Almkerk, Zonnemaire; C. A. Barre voets (voorwaardelijk), M. J. Berrevoets, C. Blok, A. S. den Boer, M. in den- Bosch, C. Bouman, C. J. Goudswaard, H. de Graaf, L. Jonker, F. P. v. d. Klippe, J. Kosters, H. A. Kramer, C. P. Priemus, J. J. Ridderhof, A. Schults, A. H. A. v. Velthoven en J. Verkaart te Zierikzee, J. v. Dijke, Oosterland, C den Engelsman, Noordgouwe, J. M. de Jonge en M. v. d. Linde, Noordwelle, J. C. Kesteloo, Kerkwerve, J. St. van Nieuwenhuijze, Haamstéde, J. Verspoor en J. de Waal, Bruinisse, W. C. Zijta, Burgh. I 1 1; iltljj: Afdeeling! Timmeren: J. M. in den Bosch (voorwaardelijk), J.D. C. Berre voets, J. H. S. de Bruijn, (voorwaarde lijk) en A. J. Ribbens té Zierikzee, C. B,om, Burgh, J. A. v. Dienst en L„ Jonker, Noordgouwe, L. M. Meerman en W. v. d. Klippe, Oosterland, en C. Sla ger, Brouwershaven. Afdeeling Schilderen: C. J. Bil, Zie rikzee, M. v. Leeuwen en J. v. d. Wie len, Noordgouwe. Bevorderd'van de 2e naar de 3e klas: Afdeeling Schilderen: W. Kooman, Re- nesse en H. Kosters te Zierikzee. Bevorderd van de 3e naar de 4 e k'ias1:. Afdeeling Timmeren: Th. Bil, P. Boot, Zierikzee, St. v. d. Hoek, Renesse, J. v. d. Houten, Noordgouwe, J. Schoen maker, Nieuwerkerk. Daarna sprak de voorzitter de gedi plomeerden toe, hen namens bestuur, directeur en leeraren gelukwensehend met de 'bereikte resultaten. Dit diploma, aldus spr., is een begin. Niet meer dan dat.. De school met zijn vaste regel maat valt achter u weg en gij staat} aan het begin van het leven, flat ge verder zelf zult moetèn vormen als am bachtsman, werkgever of werknemer. Een bovenmensohelijke opgave is dat niet. Geslachten voor u hebben dat reeds gedaan. Maar iedere keer dat de school een lichting jonge menschen aan de maatschappij aflevert ziet zij hetzelfde gebeuren. 9 De voorzitter reikte daarna de di ploma's uit en kroonde de besten uit de diverse afdeelingen. Diploma's 2-j. cursus: Afdeeling Smeden-Bankwerken: St. L. v. Almkerk, Zonnemaire; M. L. Breet- velt, M. Goettsch, J. J. Krijger, J. de. Kuijper, J. A. P. v. 't Noordende, M. Servaas, A. Saman, G. Timmerman, J. M. de VUegier, N, P. Ml. Wisse en jM>« Schot. Zierikzee, A. W. Blom, Noord gouwe, P, A. Dekker, Ouwerkerk, J. M- Fonteijne, Oosterland, L. v. d. Houten en P. v. IJsseldijke, Brouwershaven, A. P. Kloet, Drefechor, A. de Jonge, Seha- rendijke, St. Roos, Burgh, C. J. Rothj, Zijpe, J. C. Saman en C. v. 't Veer, Haamstede, H. Verlinde, Ist.-Philipsland en D. de Vós, Zonnemaire. Afdeeling Timmeren: C. W. den Boer, Brouwershaven, M. Boot, Kerkwerve, L. C. v. d. Graaf, Nieuwerkerk, C. J. van Schelven, Haamstede, H. S. Slager, Burgh en J. v. Westen, Zierikzee. Afdeeüng rijwiel- en motorrijtuigher stellen: N. P. Beije, Oosterland, J. F. J. v. d. Berge, Haamstede, C. J. van Beveren, C. Bil, W. Bil, J. Sehoonen, J. C. Sies en W. J. Wijsman, Zierikzee,, B. Breas, SC-Philipsland, H. J. Dijkgraaf, Noordgouwe» J- Fluijt en H. Stein, Brui nisse, G. Mmheere, A.J.-Polder en P. J. de Moor,. Brouwershaven. Diploma's 3-j. cursus: Afdeeling TimmerenS. v. d. Berge, Ouwerkerk, M. Dobbelaar, Bruinisse, J. Nieskens, Zierikzee en L. v. d. Velde;, Renesse. Aan G. Timmerman en M. Schot te Zierikzee van de afdeeling machine-bank- werken, H. Slager te Burgh en M. Dob belaar te Bruinisse van de afdeeling timmeren en Hï J. Dijkgraaf te Noord gouwe van de afdeeling rijwiel- en mo- torrijtuigherstellen, werd een prijs toe gekend, daartoe in staat gesteld door het Fonds van de vereeniging van Oud leerlingen der Ambachtsschool. De directeur sprak hierna de jongelui toe, hun gelukwensehend met het be haalde succes. Niet onmogelijk is het dat door de materialenschaarschte en kelen tijdelijk niet gemakkelijk aan den slag kunnen of een heel andere rich ting moeten kiezen dan die, waarvoor ze hier zijn opgeleid. Op deze schoot is echter igeleerd het gereedschap goed te hanteeren; tracht daarom bij te blij ven en als de omstandigheden beter worden, in het vak dóór te gaan. Ook de bevorderden wenschte de directeur geluk, om daarna de niet-bevorderden moed in' te spreken. Voor de vertrek kende leerlingen hoopte hij dat zij in de maatschappij een positie zullen ver overen. Namens zijn medeleerlingen sprak M. Breetvelt woorden van dank aan direc teur en leeraren voor het genoten on derwijs, in welken dónk hij ook de con ciërge betrok, die dé taak van zijn voor ganger op de juiste wijze heeft over-1 genomen. RECHTZAKEN Politierechter te Middelburg Zitting van Vrijdag 1 Mei. 1. A. G., 19 jaar, en 2. H. B., 19 jaar, beiden werkman te Zierikzee, wegens diefstal van een hoeveelheid hout, toebehoorende aan J. J. de Vos, gepleegd te Nieuwerkerk op 10 Februari. Eisch.: ieder f25 'boete s. 20 d. ft'. Uitspraak: ieder f25 b. s. 15 d. h. J. C. B., 44 jaar, arbeider te ZieriJr- z e e, wegens diefstal van een hoeveel heid hout, toebehoorende aan J. J. de Vos, gepleegd op 10 Februari 1942 te Nieuwerkerk. - Eisch: f25 b. s. 20 d. h. Uitspraak: f25 b. «e. 15 d. h. 1. H. W., 24 jaar, koopman, en 2. A. W., 19 jaar, zonder beroep te Z i er ik zee, wegens diefstal van een hoeveelheid hout, toebehoorende aan L. J. Steendijk, tezamen en in vereeniging gepleegd op 11 Februari te Nieuwerkerk. Eisch en uitspraak: ieder f 15 b. s. 10 d. h. KERKNIEUWS- Ned. Herv. Kerk. Bs. Th. M. Loran Maandag herdacht ds Th. M. Loran, em.-predikant te Delft, den dag waarop hij vóór 40 jaren het predikambt aan vaardde. Ds Loran deed 4 Mei 1902 zijn intrede te Druten en diende ver volgens de gemeenten van S t.-P h i- lipsland (1913—1919), de Lier (1919 1926) en Briëlle. 1 Januari 1§37 werd hem eervol emeritaat verleend. JHABKTBEBICHTEN ROTTERDAM, 4 Mei. Zandaardappelen f 6,12. yias, 1295 kg blauw f 1—1,40, aanvoer vlot, handel levendig, standaard prijzen. ST -M A ART EN SDI JKBurgerl. Stand over April. Geboren: Maria, d. van K. van Dalen en J. H. van*der Est; Lena Jozina, d. van P. M. B. Bijl en K, Vermeulen; Helena Jacoba, d. van H. J. Polderman; Jacdba Maatje, d. van P. M. B. Bijl en C. W. van Haaften; Ma- rinus Adriaan, z. van G. Lindhout en S. van Gorsel; Cornelia -Catharina, d. van P. J. Koopman en H. Polderman; Ja cob Nathanael, z: van A. J. Luijk en C. de Viet. Gehuwd: A. Langejan, 21 j. en H. J. Boot, 20 j.df C. Mi Polderman, 23 j. j.m., en R. M. Po(ot, 21 j- Gevestigd: E. Limborch uit Zeist; C. Lodder uit Rotterdam; L. C. v. d. Kloos ter uit St.-Annaiand; J. A. Rijnberg uit St.-Annaland. Vertrokken: A. W. Geluk naar Voorburg; A. W. P. Jobse naar St.- Annaland; A. Stolk naar Kruiningen; J. L. Kloet naar Bergen op Zoom. Woensdag, 29 April had de jaar vergadering plaats van ingelanden van het waterschap „St.-Maartensdijk" in het gemeentehuis alhier, onder voorzitter schip van den heer P. j. Noom. Na ope ning der vergadering door den voor zitter, werd overgegaan tot behandeling der punten. Het bestuursvoorstel tot heffing van dijkgeschot, van gebouwde eigendommen voor 1942-'43 was als volgt: Gebouwde eigendommen in procenten van de be lastbare opbrengst volgens de grondbe lasting! 194L/42 6 pct„ voor 1942-'43 5.5 pet. Uit het vaststellen der rekening 1941-'42 en begrooting i942-'43 nemen we de 'volgende cijfers over: Water schap, ink. rekening f58998.82; begroo ting f 29003.615. Vier Polders (C)udeland, Middelland, N. en Uiterst Nieuwland). Ink. rek. f 20163.11 begrooting f 16391.96; uitgaven rekening f 15729.36; begrooting f 16391.96. Oudeland. Ink. rek. f 9438.94; ui tg. rek. f 2263.71; begrooting - naar ink. en uitg. f 8843.65. Noord. Ink. rek, f3956,645; uitg. rek, f542.88; begrooting naar ink. en uitg. f 5294.115. Ravensoord. Ink. rek. f40.11; uitg. rek. f begrooting naar ink. en uitg. f 40.11. Groote en kleine Landekens en Pluim- pot: ink. rek. f58.26; uitg. nihil; begroo ting naar ink. en uitg. f 58.26. SlabbecoorneInk. Rek. f1198,926, uitg. rek. f 184,79* begrooting naar ink. en uitg. f 1348,565. Molenpolder: Ink. rek. f436,49, uitg. rek. f,41,78, begrooting naar ink. en uitg. f434,76. De kosten 'van bemaling zijn in totaal f 6239,87\

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2