IEen wraakneming Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Vrjfdag 1 Mei HILVERSUM I. 4.15.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55Gr.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de hulsvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Amabile-sextet12.01 Frans Wouters en zijn orkest; 12.40 Al manak; 12.45 BNO: Nieuws-, en economi sche berichten; 13 Toespraak door Ir. A. A. Mussert, leider van de NSB; 13.30 Musette-orkest14 Pianovoordracht; 14.30 Gram.; 15.15 Zang en piano; 16 Gods dienstige lezing; 16.20 Het Nederlandsch strijkkwartet; 17 Ambachtsliederen (opn) 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichtén; 17.30 Voor de jéugd; 17.45 Gr.; 18 Sportwetenswaardigheden18.20 Herhaling van de toespraak door Ir. A. A. Mussert; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19,00 BNO: Binnenlandsch economisch praatje; 19.10 Gram.; 19.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam: Omroepsymphonie-orkest en toespraken; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Leidende staatslieden schrijven; 22-10 1 Mei-programma; -.22-50-1 Mei-re- portage. oMifSiu;; 23—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45 Marschmuziek (gr.pl.); 6.50 Och tendgymnastiek; 7 „Dat is ons werk"; luisterspel; 7.30 Marschmuziek (gr.pl.) 7-45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Marschmu ziek (gr.pl.); 8 BNO: Nieuwsberichten, 8.15 „Dat is ons werk", luisterspel (hér- haling); 8.45 „Hei, 'twas in de Mei"; 10 Wijdingswoord; 10.15 Orgelconcert; 10-30 Mannenpraat over vrouwenwerk; 10.45 Friesche liederen (opn.)'; 11 Bs- drijfsorkest van Esveha; 11.20—11.40 Re portage; 12 „Arbeid op het land" (opn.); 12.10 De werkers van het land; 12.30 Het fanfarecorps „Zaandijk" (opn.)12 45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13 Toespraak door Ir. A* A. Mussert, leider van de NSB; 13.30 Gevarieerd pro gramma; 14.15 Sport en lichamelijke op voeding; 14.30 Strijkorkest; 15 Voor ide vrouw: Toespraak door de landelijk leid ster van de NSVO; 15.45 Salonorkest en accordeonsoli16.45 Herhaling van de toespraak door Ir. A A. Mussert; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 Hollandsche marsehen (gr pl.); 17.45 Voor de jeugd: Vlaggenparade van den NSB en toespraak door C- van Geelkerken; 18 1 Mei-programma; 18.30 Luideklanik van den Arbeid, lyrisch de- clamatorium; 19.15 Rotterdamsch Philhar- moniseh Orkest en Symphonie-orkest (opn. en gr.pl.); 19.30 BNO: Nieuwsbe richten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale nooden; 20 BNO: Engelsche uitzending „Holland's political aspect"; Voor de Radio-Centrales: Gram.; 20.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 20.45 „De glorie van het ambacht"; 21 Eugen Wolft en zijn orkest (opn.); 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22.05—22,10 Avondwijding. RADIONIEUWS Vrfjdag 1 Mei Ernstige muziek. In het kader van de viering! van den „Dag? van den Arbeid" concerteert het Omroep Symphonie Orkest o.l.v, Pierre Reinards van 19.30—21.30 uur in het Con certgebouw te Amsterdam. Lichte muziek. Zoowel de levensvreugde als het woord van ernstige bezinning zullen in het pro<- gtamma, dat om 20.15 uur over den zender Hilversum II ten gehoore wordt gebracht, een plaats vinden. Aan dit programma, dat als apothese van dezen dagi bedoeld is, verlèenen het omroeporkest o.l.v, Leo Ruijgrok, het M M M M M M M Geen spies en maeckt sg diepe wonden Als achterklap en boo se monden. Cats. FEUILLETON Het is een schitterende persoon lijkheid! antwoordde mevrouw Werner en keek naar Gerard op met een blik, waarin ook vrees stond te lezen, meende hij. En tóch mag u hem niet graag? Waarom ben je niet eerder terug gekomen, Gerard? Nu is het te laat. Ja? vroeg hij met witte lippen. Nu, aUs u ten Oom Max er mee ingenomen zijt, dan heb ik 'het recht niet om er, anders over te denken. Dus dit is dan al tot een feit geworden Ik geloof van wel. Het is nog geen officieele verloving; maar het zal er Toch wel van komen. HOOFDSTUK VI. Toen Dick en Dora een eindje het bosch in waren en zij bewonderend den blik liet weiden over het sehoone na tuurtafereel zei hij waar deer end Ja, en eerst als jeeen tijd weg geweest bent, voel je nog meer hoe mooi ons land toch ook is. Maar toe omroep harmonie-orkest o.l.v. Josef Hol- zer, een koor van den Nederlandschen Arbeidsdienst, Jules Verstraete met de clamatie, en een spreker hun mede werking». Land en Volk. Onder den titel: „De Werkers van het land" wordt over Hilversum I om 12.15 uur een spel uit het boerertfeven uit gezonden, waarvan de schrijver D. v. d. Bospoort is. (12.15 uur Hilversum II). Een groot Mei-declamatorium van Mar- tien Beversluis hoort u over denzelfden zender om 18.45 uur. Het draagt tot titel „Drieklank van den Arbeid" en wordt in drie acten opgevoerd. DE LIEFDE TOT ZIJN-LAND IS IEDER AANGEBOREN Onder bovenstaand motto zal op 3 Mei 1942 op het Houtrustterrein te Den Haag door den Nedeflandsdhen - Arbeidsdienst een feestelijke demonstratie gehouden worden. 1300 arbeidsmannen zullen daar toe opmarcheeren en zullen den toe schouwers door lichaamsoefeningen^ zang en muziek een indruk geven van hun eerlijk willen en kunnen. De Nederlandsche Arbeidsdienst zal voor het eerst m zijn bestaan in het openbaar aantreden om uitdrukking te geven aan zijn verbondenheid met volk en bodem en om ons volk te bewijzen, dat de Nederlandsche Arbeidsdienst van het volk is en door het volk is ont staan. Ook de arbeidsmeisjes, die bij deze demonstratie aanwezig zullen zijn, Zul len door meidansen en zang de toe schouwers zeker weten te boeien. Wanneer de 1300 arbeidsmannen met hun blinkende schoppenover de schou ders zullen opmarcheeren zullen zoowel zij, als de arbeidsmeisjes er van over tuigd zijn, dat de toeschouwers een gunstig oordeel over hen kunnen vellen. Zij zullen hun best er voor doen, om deze achting en eerbied van de toe schouwers te verwerven, opdat deze verder in ons volk zullen worden uit gedragen. Op Zondagmiddag te 15.30 uur vëngt de demonstratie aan en iedereen is van harte welkom. De toegang is vrij, terwijl er voor gezorgd is, dat er voo,r ieder een plaats is. RECHTZAKEN Eochttank ts Middelburg Zitting van Dinsdag 28 April. De volgende vonnissen werden uitge sproken: J. C. den B|., 15 jaar, scholier te/ Haamstede, wegéns diefstal door 2 of meer vereenigtde ^personen, 2 maal gepleegd. Ter beschikking van de Re- 'gteering gesteld. J- van S., 19 jaar, kantoorbediende, tijdelijk te Haamstede, wegens dief stal door 2 of meer vereenigde person nén, 2 maal gepleegd. 3 maanden gevangenisstraf. J. P. Z., huisvrouw van N. F^, 51 jaar, .wonende te Haamstede, wegens he ling. f40 b. s. 20 d, hechtenis. L. van der H„ 39 -jaar, landarbeider te Haamstede, wegens een voor-, werp. als geschenk aannemen, terwijl het aan zijn schuld- te wijten is dat zijne handeling) een door misdrijf verkregen voorwerp betreft. f!25 b. s. 15 d. hechtenis. G. T. P„ 36 jaar, bakkersknecht te Dr eis eh pr, gedetineerd wegens dief stal. 5 maandeif gevangenisstraf, met af trek voorarrest tot op heden. De moord te Rijsbergen Het Bossche ^Gerechtshof heeft gister morgen vervroegd arrest gewezen in de zaak tegen den 24-jarigen bedrijfsleider G. ujt Breda, verdacht van roofmoord op den 29-jarigen G. te Rijsbergen, ge pleegd op 12 Juni 1941. keert u nog niet terug! voegde hij er bij, met aanbidding ia den blik. Móeder wacht natuurlijk met de thee. Neen, we moeten heusch omkeeren Och, nog één minuut dan! U weet niet wat zoo één enkele minuut mij is! Maar het is waar: dit is woordbreuk. Ik had beloofd, om van niets anders, dan van het natuurtafreél te spreken. O, ja? vroeg Dora verstrooid en met vuurrooden blos. Hij trad nog een schrede naderbij, vatte haar hand on zei: Maar het is mij onmogelijk, kind! Ik moet je van mijn liefde spreken. O, zend mij toch niet troosteloos weg. Och, Dora, wend den* blik niet af. Kijik mij eens aan? Ik weet het nog niet zeiker! flui sterde zij. Maar ik mag dus nog hoop koeste ren? Jé vader zou er mee ingenomen zijn en je stiefmoeder, nu, ik geloof niet, dat die er op tegen zou hebben. Ik zal je ook niet van hen afnemen. We zouden hier heel dichtbij gaan wo nen. Toch moet u mij nog wat tijd laten, sprak zij, met kalme waardigheid. Praat nu niet langer, hierover en laat ons gaan. Ze zullen al met ver langen naar ons uitkijken. Ze liep vast vooruit en hij kon niet anders dan haar volgen, ofschoon zijn gelaat een onheilspellende uitdrukking Onzuiver Bloed - oorzaak van nameloos lijden en leed... Ook Rheumatiek {5 daar een gevolg van rheumatiek die sloopende pijn, die ontstaat' omdat schadelijke zuren zich ophoopen en vastzetten in spieren en spierweefsels. Rheumatiek uit zich in vele vormen, maar de oorzaak is altijd.'onzuiver bloed, zooals de gevolgen heftige pijnen zijn. Die pijnen te verzachten, die oorzaak weg te nemen en U weer krachtig te maken, dat is de taak van Kruschen. Begin daarom vandaag nog de beroemde Kruschenkuur. Bij Apoth. en Drog. 1.47 - 0,76 - 0.41, uitsluitend in de bekende gele verpakking. De verdachte werd vrijgesproken, daar het hof het rechtsgeldige 'bewijs niet geleverd achtte. G. werd onnmiddellijk in vrijheid gesteld. De rechtbank te Breda had verdachte tot 10 jaar gevangenisstraf veroordeeld. Bij de behandeling voor 't Bossche Hof had de Adv.-Generaal 15 jaar gevange nisstraf igeëischt. waarna de verdediger tot slot van een pleidooi dat 6 uur duurde, vrijspraak vroeg. De doodstraf geëischt tegen 8 van de 23 verdachten in de bonnen-affaire In zijn iglisterenmiddag gehouden re quisitoir heeft de Staatsanwalt van het Obergerieht te Den Haag de doodstraf igleëiseht tegen 8 vari de 23 verdach ten, die terecht staan in het proces betreffende 'de inbraak op 13 Juni van het vorig jaar gepleegd in het gemeen telijk distributiekantoor te Amsterdam en de daarop volgende bonnenhandel. De doodstraf werd geëischt tegen A. Thu- ring, boekhouder van het kantoor te Amsterdam, L. Kesseler, A. van B.atum, C. de Vries, A. Pots, P. A. van Dieren, K. de Voogd en J* L, Doornheim. Tegen mr. M. H, Huijgens, advocaat en pro cureur te Den Haag, werd wegens be- igjunstiging van een der daders den in braak, een jaar tuchthuisstraf geëischt. Voorts trok de Staatsanwalt zijn aan klacht te,gien A. Brillenslijper en en vroeg voor dezen vrijspraak. Voorts was de eiseh tegen: P. Dinge- nouts te Amsterdam 12 jaar tuchthuis straf, W. G, Meijer 15 jaar, Ch. J., Bakker 15 jaar, J. D>. Kesseler 12 jaar, allen te Amsterdam; S Brilleslijper 4 jaar, J. Petersen 15 jaar, allen Den Haag; J. Schouten te Oostzaan 9 jaar, W'. Kiela 5 jaar, A. J. BronK 3 jaar, J. D/. Doudey 5 jaar, S. Turfryer 4 jaar, J. 'de Bie 3 jaar, A. van Es 3 jaar, allen; Den Haag, Voor allen met aftrek van de voorloopiige hechtenis. Ook ten aan zien van mr. Huijgens. Er is geen terug Neen, voor Europa is er geen terug. Het heeft de keuze tusschen ondergang in den chaos van het bolsjewisme of totale vernietigingvan de horden van Stalin. Er is geen terug. Er moet gestre den worden totdat de vijanden van Europa voor goed onschadelijk zijn ge maakt. Deze geweldige opdracht wqrdt uitge voerd. vastberaden en volledig, door het dappere Duitsehe leger en zijn bond- genooten, daarbij geholpen door de vrij willigerslegioenen uit alle beschaafde landen van Eurpa. Er is geen terug. Ook niet voor onze Nederlandsche mannen, die kozen voor het niéuwe Europa. Daarom de wapenen gegrepen en nu aan het Oostfront den bolsjewisten den doodsteek geven. Maar ook gij' landgenoot hebt geen keuze. Uw plaats is bij die mannen1. Het vaderland rekent op u. Meldt u aan bij' het 'Vrijwilligersle gioen Nederland, Koninginnegracht 22 te 's-Gravenhage, Door de succesvolle operaties der Japansche weermacht van de laatste we ken, is den geallieerden de gelegenheid ontnomen, de gebieden ten Oosten van Celebes tot aan de Sajomons-eilanden tc- gebruiken voor .opératies tegen Japan of als bases voor Amerikaansche leve ranties aan Australië. had. Hij nam zich dan ook voor, dat Dora eens boeten zon voor deze hard nekkigheid. Als zé eenmaal getrouwd waren, dan zou zij wel tot de ontdek king .komen, dat hij niet iémand was, die met zich spelen liet. Want, dat ze ééns zijn aanzoek zou aannemen, hier twijfelde hij geen oogenblik aan. hield het er vast voor, dat zij liefde voor hem voelde en dat zij nu zoo draalde, schreef hij alleen toe aan co- quetterie. Maar, 'die rol van verliefde te spelen, verveelde hem, dus moest er maar gauw een einde aan komen! Heel cynisch dacht hij ook hoe het arme kind zou terugschrikken voor hem, als zijn verledeu haar ontsluierd werd. Vera wierp hun een vorsehenden blik toe, toen ze uit den rozentuin kwamen. Dick had haar gezegd, dat hij dien mid dag Dora met zijn verklaring zou te Voorschijn treden. Hij had haar „orders gegeven" dat zij hem daartoe in de ge legenheid zou stellen en ze had wel moéten gehoorzamen Zij werd echter niets wijzer; Dick's gelaat droeg de gewone glimlachende uitdrukking en Dora hield steeds den blik ^evqstigd op de bloemen die zij in de hand had. Ze zag enkel heel bleek. Gerard was in gesprek met oom Max. Ofschoon hij zeer goed wist, dat Dora en Dick naderbij kwamen, bleef hij met hem over het Congres praten en keerde NIEUWERKERK Dinsdagavond werd in „De Meebaal" de algemeen© jaarverga dering van de Coöp. Boerenleenbank ge houden. Aanwezig waren 45 leden. De voorzitter, de heer C. J. van Westen), bracht na opening een dankbare hulde aan wijlen den heer Stroïnk, de orga nisator dér Raffeisenbank. Met toestem ming der vergadering werd de heer W. Flikweert Az. benoemd tot secretaris. Hierna deed de kassier de rekening over 1941. Ontvangsten: kas op 31 Déc. 1941 f 3575,34; spaargelden f 95314,53; voorschotten 'f 31287,50; rekening-courant f 1.275.411,34; -rente van voorschotten f 3940,20; rente in rek.-courant f 1920,95; rente van effecten f 1185,05; rente van de Centr. Bank f2306,78; provisie f 498,83 diversen f 368,11; totaal 'f 1.415.808,63. Uitgaven: spaargeld f 54745,65; voor sshotten f37500; rek.-cour. f 1.283.918,16; rente van spaargeld f 4198,33; rente in rekening-qourant f 2560,71bijdrage 'Cen trale Bank f 224,30; salaris en afschrij ving f 1665,30; diversen f 1460,10; winst 1940 f 771.51; kas op 31 Dec. f-28764,57; totaal f 1.415.808,63. Balans. Actief: kas f 28764,57; voor schotten f 99454; rek.-houders f 52785,70; Centrale Bank f 138.248,33; aandeelën 1 2000; effecten f 45161,09; vaste goede ren f 6225,10; meubilair, postcheque en girodienst enz. f 5803,16totaal f 377.941,95. Passief: spaargeld f 192.714,33; rekening houders f 172.674,33; res.-fonds f 10238,91; reserve debiteuren f 2070; winsf over 1941 f 244,38; totaal f 377.941,95. De voorzitter van den Raad van Toe zicht verklaarde de rekening in orde bevonden te hebben en adviseerde tot goedkeuring, waartoe werd besloten. Hierna volgde het verslag over het 17e boekjaar. Een moeilijkheid is het solide beleggen van deposito's,. Een voor deel is dat de Coöp. Aankoopvereeniging „Sehouwen-Duiveland" thans bij de Bank is aangesloten. Het aantal leden be draagt thans 148. 7 credieten werden af gelost, terwijl 4 nieuwe werden verstrekt. De onizet bedroeg ruim f 2.828.000. Bij de spaarbank zijn 14 boekjes ingetrok ken en 27 nieuwe verstrekt, totaal uit gegeven 541 boekjes. In omloop zijn 30 voorschotten en 116 rekening-courant boekjes. De omzet is met pl.m. een half mülioen gulden vermeerderd. De voor zitter bracht den kassier dank voor de rekening en het uitgebrachte, verslag. Aan de beurt van aftreden was de heer H. C. van de Zande, welke met 42 stemmen werd herkozen. De heer H. P. Barendregt werd met 37 stemmen her kozen tot lid van de Raad van Toe zicht. Van 'de rondvraag werd door niemand, gebruik gemaakt. De voorzitter hoopte, dat de bestuursleden H. C. v. d:. Zande en J. A. Gaanderse, welke door ziekte afwezig waren spoedig mogen herstellen en dat dit jaar- voor de Ièdien en die, bank in alle opzichten een gelukkig jaar mag zijn. Daarna sluiting. SCHEI?PENISSE. Door de ringpredi- kanten worden pogingen in .het werk gesteld om op Dinsdagmiddag na Pink steren wederom een zendingsmiddag te organiseeren. Verschillende sprekers zijn voor dezen middag uitgenoodigd. Naar bekend wordt, hebben Japansche eenheden de laatste dagen verscheidene ten Westen van ftfieuw-Guinea gelegen eilanden bezet. De eenige haven der ge allieerden op Nieuw-Guinea, Port Mo resby, is den laatsten tijd, zoo hevig gebombardeerd, dat deze marinébasis steeds meer aan beteekenis voor de geallieerde strijdkrachten verliest Naar Radio-New York meldt, is de situatie in Birma zeer kritiek gewor den. Snelle Japansdie gemotoriseerde eenheden hebben Lashio tenN.O. van Mandalay bereikt. (Lashio is, naar men weet, het eindpunt van de spoorlijn, welke uit Rangoon via Mandalay naar het Noorden loopt). zich eerst om, toen Vera hem op den arm tikte: Gerard, hier is Dora. Toen trad hij haar tegemoet en het jonge meisje scheen zóó verrast, <Jat ze in het gerst niet wist, .wat ze zeg gen zou, waarna ze verwonderd riep: Wel Gerard, ik had je in het geheel nog niet verwacht. Wat heeft je hier gebracht? Mijnheer Witsen, mag ik u mijn neef Gerard voorstellen? Gerard boog beleefd, maar raakte haast de hand niet aan, die Dick hem toestak. Dat donkere uiterlijk het leek hem wel eep Spaansch type beviel hem in het geheel niet. Hij moest zich dan ook geweid aandoen, om beleefd te zijin en zoo gauv^ ^mogelijk wilde hij het gesprek met oom .Max voortzetten, die 'zei: Vanavond moet je mij maar eens verder vertellen van het Congres, beste jongen. Dora, jij en Dick moet Gerard het podium eens laten zien dat jullie zoo knap in elkaar hebt gezet. Wij moeten hem even wuft maken als wij zelf zijn, nu wij' hem eenmaal hier hebben. Ben je van plan lang te blijven? vroeg Dora, op een toon, zóó koud en vormelijk, of ze tot een wild-vreemde sprak. Er is gauw weer een congres, heè! Niet vóór September. Neen, ik weet nog niet, hoe lang ik hier blijf. - Dat Grijpt uw kano I Wij zijn vanouds een zeevarend volk. Kloeke ondernemingszin en >de lust om moeder's pappot te verlaten hebben de besten onder ons gekenmerkt. De be wogen tijd, waarin wij leven, doet op nieuw een beroep op deze aloude eigen schappen. Duitschland biedt werk in overvloed. Dat is voor velen een gang ver van huis. Doch daarvoor heeft de Nederlander zien nooit geschuwd. Hij ging naar het verre Indië en het is hem meestal bést ver gaan.' In vergelijking daarmede is het wer ken in Duitschland vlak bij de deur. Wie naar Duitschland trekt komt terecht bij een verwaht volk, dat hem gastvrij in zijn midden opneemt, De Europeesche mensch is daar van nature thuis. Bovendien kenmerkt het nieuwe sociale Duitschland zich door gunstige arbeids verhoudingen, goede zorg voor de ar beiders en een kameraadschappelijk en geest op het werk. Ook voor u ligt daar een kans. Vraagt dus on verwijld inlichtingen bij een der gewestelijke arbeidsbureaux of hun bij kantoren. rnmmmmiI! I I. Onder leiding van prins Gustaaf Adolf, den oudsten zoon van kroonprins Gus taaf Adolf, is in Zweden een nieuwe ■actie op touw gezet om jongeren te winnen voor déelneming aan den vrij- willigen arbeidsdienst in het algemeen belang. Door gedurende de zomermaan den eenigen tijd vrijwillig dienst te doen als waarnemer bij de luchtbescherming, kan men een dienstplichtige vrijmaken en. als velen dit- doen, kunnen in den zomer vele werkkrachten uit den land bouw naar -hün normale werk terug- keeren. Naar officieel wordt gemeld, is de Franscke generaal Giraud, die eerst on langs was ontsnapt uit de krijgsgevan genschap op den KÖnigstein. 21 April onder een aangenomen naam in Zwit- sei^and gek-omen. Zoodra zijn identiteit was vastgesteld, werd hem vergund zijn reis voort te zetten en Zaterdag heeft hij 'Zwitserland verlaten. (D.N.B.) Het Japansche hoofdkwartier op de Philippijnen heeft bekend gemaakt, dat Japansche strijdkrachten zijn geland te Kotabato op Mindanao en kort daarop deze plaats geheel hebben bezet. Gene raal Homma, de opperbevelhebber van het Japansche leger op de Philippijnen, heeft in een proclamatie verklaard, dat de Philippijnen thans deel uitmaken van de Groot-Aziatische gemeenschap. Artikel 26. (1) Op rijwielen met één zitplaats mogen door den berijder geen andere personen worden vérvoerd. Kinderen beneden den leeftijd van tien jaren mogen uitsluitend door een vol wassen persoon worden vervoerd, en 5le.chts dan, wanneer het rijwiel is voorzien van een daarvocfr geschikte zitplaats en de berijder daardoor niet wordt gehinderd Polyaoon-Seyro-Pjui Holland m hangt van de omstandigheden af. Gerard is' mij komen raadplegen omtrent een paar punten, waar ze het in Berlijn niet over eens waren kindje. Hij zal het door hem behandeMe onder werp als brochure uitgeven. Daar heb ben ze op aangedrongen. Hij heeft zeer veel succes gehad met zijn lezing. Dan zal je het hier nu wel erg saai vinden, na zulke aangename erva ringen, zei Dora. Hij moet er ons eens alles van vertellen, hè. Moeder? Meer oprecht dan beleefd antwoordde# Gerard: Doe nu niet, of je er zooveel be lang in stelt, Doortje. Neen, dan wilde ik je nu liever wat vragen, van het tooneelstukje. Dat is ter eere van je verjaardag, hè? Zoo, dus je herinnert je toch nog dat ik ééns jarig ben? was ze van plan te zeggen, maar gelukkig kwamen die woorden haar niet over de lippen en antwoordde zij dood-kalm Ja. voor mijn verjaardag. Mijnheer Witsen is onze regisseur en hij maakt het ons niet gemakkelijk. Dick, die naast Dora was gaan--zitten en zich tót nog toe niet in het gespreit gemengd had, keek op, toen hij zijn naam hoorde. Wat zei u, juffrouw Werner? Ik verstond het niet goed. Toe. herhaalt u het eens? (Wq&U vervolgd), j

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2