Een wraakneming Uit Stad en Provincie Werk mede tot eem juiste verdeelimc uevereen ledige FLE5CliPOT TUBE. e.n^,in.als GE EEN VOLLE wenscht TE KOPPEN RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 28 April HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.60 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsbe richten; 8.15 Politiek weekpraatje (opn); 8.30 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Amusementsorkest en solist (opn.); 10 Kamermuziek (gr.pl.); 11 Voor de vrouw; 11.20 Amabile-sextet; 12 Gram.; 12.10Otto Hendriks en zijn orkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws» en economische be richten; 13 „De boerderij ontwaakt"; luis terspel; 13.15 Omroeporkest; 14 Gronin ger Orkestvereeniging; 16 Ziekentroost; 16.20 Gram.; 16.30 Roemeensch orkest Gregor Serban; 16.45—17 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Musette-orkest18 Voor de vrouw; 18.15 Gram.; 18.35 Neer- lands stem van het Oostfront; 18.§0 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19.10 Gram.; 19.30 „Foto-album", muzikaal programma; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met die studio beschikken; 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 21.15 „Vrijdag de der tiende en een ring", luisterspel; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair, overzicht; 22.10—24 "Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Lie deren (opn. en gr.pl.); 8.40 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Vroe ger en nu; 11 Zang en piano; 11.40 Gram.; 12.15 Orgelconcert; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13,00 Pianovoordracht; 13.30 Gram.; 14.30 De Lichte Toets; 15.30 Voor de zieken; 16 Gram.; 16.45 Zang en piano; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 De Melodisten; -18.15 Boekbespre king; 18.30 Reportage; 18.45 Salonor- kest; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Zeeuwsch praatje; 20 BNO: Engelscne uitzending: „Holland and the economie reorganisation"; Voor de Radio-Centrales gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Cello en piano; 20.45 Gram.; 21 Mevrouw van Straten wil het naadje van de kous we ten'; 21.15 Otto Hendriks en zijn 'orkest; 21.45 BNO-.Nieuwsberichten; 22 Oude koorzang (gr.pl.); 22.05—22.10 Avondwij ding. RADIONIEUWS Dinsdag 28 April Ernstige muziek. Uit het programma, dat de Groning- sche Orkest-vereeniging om 14 uur over Hilversum I ten gehoore brengt, onder leiding van Kor Kuiler, m.m.v. Jan Zwa german, hoorn, vragen wij Uw bijzon dere aandacht voor het concert voor höom, strijkorkest, piano en slagwerk van K. Atterberg, alsmede enkele wer ken van J. S. Svendsen. Voor de zieken. Onder het motto: „Zonnestralen in Ziekenzalen" houdt Frans Verlaan om 15.30 uur zijn halfuur voor zieken (Hil versum II). Boekbespreking. Om 18.15 uur via Hilversum II be spreekt Jkvr. Dr. M. J. Hartsen het boek „Ohm Krüger" van Joachim Barck- hausen. Uitg. Buchwarte-Verlag, Lothar Blanvalet te Berlijn. Land en Volk. De tijd nadert, dat de koeien de wei in gaan. Het is deze mooie tijd op de boerderij die Karei van Dorp een aardig luisterspelletje in de pen gaf. Van 13— 13.15 uur gaat dit spel over Hilversum I in de serie: „Voor de Rijpere Jeugd van het Platteland", M M M M M M M M M M w w w w w w Blijheid in uw dagelijksch leven Doet u kans op slagen geven. FEUILLETON Vera keek op, toen hij sprak en zag den blos, die Dora's lief gezichtje ©ver toog. Och, kind, ik heb mijn fleséhje vlug zout vergeten mee naar beneden te ne men. Zou je dat even voor mij willen halen? Het staat op het kleine ta feltje op mijn kamer. Dora ijlde heen. Niet zoodra had Dick de deur achter haar gesloten of hij wendde zich tot, Vera met een: Nu, is het vrede of oorlog? Mevrouw Werner stond op en moest zich aan den schoorsteenmantel vast houden: 1 Je zult toch niet? Je durft haar toch niet....? r De heer Werner zal mij géén moei lijkheden in iden weg' leggen. Ik heb mij al verzekerd van zijn toestemming. Nu zal jij toch geen verzet plegen, nietwaar? Jij.... durf jij om haar hand te dingen? fluisterde zij. Maar Dora zal toch wel zoo wijs zijn. Godsdienstige .uitzendingen in ,de week van 26 April t/m. 2 Mei Dinsdag 28 April: 10.—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, „Zieken troost", door Ds. A. C. Diederiks te Hil versum. 22.05—22.10 uur, Hilversum II, Avond wijding. Woensdag 29 April: 10.—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Bijbellezing door Ds. L. J. R. Kalmijn te Woerden. 22.05—22.10 uur, Hilversum II, Avonds- wijding. Donderdag 30 April 10.—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Zondag 10 van den Heidelbergschen Catechismus, door Ds. D. Louwerse te Wissenkerke. 22.05—22.10 uur, Hilversum II, Avond wijding. Vrijdag 1 Mei: 10.—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16.20 uur, Hilversum I, Godsd. lezing door Dr. K. A. Schipper te Eters- heim. Cyclus „Vier groote zendelingen" VI, „Nommensen, Apostel der Bataks". 22.05—22.10 uur, Hilversum II, Avond wijding. Zaterdag 2 Mei: 10—10.15 uur, Hilversum II, Morgen wijding. 16—16,20 uur, Hilversum I, Bijbellezing door Ds. P. Lugtigheid te Deventer. 22.05—22,10 uur, Hilversum II, Avond- wijding. PRIJSBEHEERSCHING VOOR TWEEDEHANDS GOEDEREN Een regeling te wachten Het stelsel van de prijszetting, zooals wij dat kennen, vertoont in één op zicht een kennelijke leemte, n.l. ten aan zien van gebruikte, van tweedehands goederen. Het meerendeel van de nieuwe goederen is aan vaste prijsmaxima ge bonden, daarentegen is er bij gebruikte nog altijd -prijsopdrijving mogelijk, die dan ook voorkomt en in vele gevallen abnormale en zelfs ongehoorde propor ties aanneemt. Frappante staaltjes hiervan zijn in den laatsten tijd aan het licht gekomen, voor al wanneer het gedragen kleeding en schoeisel- betrof. Doch ook op ander ge bied komen er gekke dingpn voor. Zoo werden -op boekenveilingen prijzen be steed" voor oude boeken, die ver boven de oorspronkelijke uitgeversprijö liggen, hoewel deze exemplaren met wat zoeken nieuw te krijgen waren geweest en dan de helft van $en veilingsprijs hadden Het is bekend, dat bij houtveilingen de reeds min of meer gebruikelijke prac- tijk bestaat om de partijen hout, die te koop aangeboden worden, eenvoudig te verloten. De prijs is van te voren vastgesteld overeenkomstig de maxima, die de prijsregeling hieromtrent heeft bepaald, 'paar toch iedereen, gegeven de schaarschte, bereid is dien maximum prijs te besteden, hoeft men niet eens te gaan veilen, maar kan zich tot ver loten beperken. Nu heeft er zich dezer dagen weer 'n wonderlijke geschiedenis voorgedaan bij een veiling van in den trein achter gelaten voorwerpen, door de Nederland- sehe Spoorwegen te Utrecht Het is be kend dat het publiek de vreemdste din gen in den trein'vergeet. Dat zal tegen woordig wel wat minder zijn, want ieder een heeft geleerd beter op zijn tellen te passen, maar nog altijd worden er dingen verloren of vergeten, die onder de tegenwoordige schaarschte tot de zeer begeerde behoorden. Bij de veiling te Utrecht schijnen de prijzen dan ook nogal opgeloopen te zijn. Zóó, dat, het op prijsopdrijving begon te lijken en de politie zich genoopt zag tusschenbeide te komen. Zulke gevallen staan niet op zichzelf. Zij kunnen en zullen meer Voorkomen, want met de schaarschte aan allerlei goederen is ook voor veilingen het hek van den dam. Een regeling ervan is dus wel noodig. En zij is dan ook op komst. Zoo kan er dan ook aan minder gewenschte practijken bijveilingen een einde komen, ten bate van "hen, die wel -op veilingen mpeten koopen (men denke aan a.s. huwelijksparen, die zich moeten inrichten) omdat er van het nieuwe goed te weinig meer beschikbaar is. RUILVERKAVELING Polder Vier Bannen van Duiveland Omtrent het voorloopigé plan tot ruil verkaveling van wegen en waterloopen heeft de centrale cutuurtechnische com missie overleg gepleegd met de streek plan-commissie Sehouwen-Duiveland, die zich met het plan kan vereenlgeh. De begrenzing van het blok, pl.m. 2640 H.A., is in zooverre gewijzigd als met het oog op de uitvoering der ruilverka veling? noodig werd geoordeeld. Naast de bebouwde kommen en-enkele huizengroe pen van Nieuwerkérk en Ouwerkerk, zijn_ nogl de huizen in de buurtschap Capelle buiten de ruilverkaveling gehouden. Bij het ontworpen plan van wegen- en waterloopen heeft de commissie igemeend zooveel mogelijk de bestaande wegen te moeten handhaven met af snijding van enkele hinderlijke bochten. Het is de bedoeling omalle nieuwe wegen van een overeenkomstige verhar ding te voorzien als de bestaande, ter wijl enkele van minder belang zijnde wegen als landweg zullen worden aan gelegd. De bestaande wegen zullen wor den verbeterd door de bermen, waar noodig, te veTbreeden. Aan het w a ter loop net liggen de volgende beginselen ten grondslag: 1. het langs den doelmatigsten en tevens zooveel mogelijk kortsten wég brengen van het af te malen water naar het gemaal, opdat voorkomen wordt, dat speciaal het Zuidelijk deel van het blok in regenperioden te lang van te hooge waterstanden lijdt; '2. de wensch van het polderbestuur om het polderpeil te kunnen verlagen van 1.86 M. NAP tot 1.96 NAP; 3. het handhaven van de mogelijk heid om de bestaande suatiesluis aan de Keeten te kunnen benutten voor de af watering van het complex grojiden, dat beg'rensd wordt door den' Stelweg, icLen Schellenwitschen weg en den zeedijk. In eerstgenoémden weg zal met het oog hierop een iduiker met schuif worden gemaakt. Uitgaande van ideze beginselen was het noodig hét geheele waterleidingnet ingrijpend te wijzigen. De zeer bochtige hoofd watergang is over een groote leng te nieuw ontworpen en daardoor be langrijk verkort. De duikers in den rijksweg en de .andere wégen, zoowel van de hoofd watergang als van een tweetal zijlei dingen, zullen in overeenstemming ge bracht worden met de eischen eener be hoorlijke afwatering. Ook het stelsel der zijleidingen heeft een grondige wijziging ondergaan. Het is zoo ontworpen, dat het mede voorziet in de afwatering van' de 3 polders, die hun overtollig water loozen op de Vier Bannen. Nieuwe kavelslooten' zullen worden gegraven, terwijl het ver der in het voornemen ligt zooveel mo gelijk de overbodig geworden water loopen en .slooten te dichten. Zoo zal een stelsel van wegen en waterloopen ontstaan, dat het vormen in goede kavels mogelijk maakt, terwijl het tevens een. grootere productiviteit als gevolg van een betere drooglegging, meebrengt Ver wacht mag worden dat bovengenoemde ruilverkaveling een propaganda zal zijn voor Sehouwen-Duiveland en de andere Zeeuwsche eilanden, waar nog groote gebieden' liggen, die dringend behoéfte aan ruilverkaveling hebben. Daar zou ik maar niet èl te vast op boiiwen: Je kent mij1;,.. In den re géi 'wéét ik dóór te zetten wat ik wil.' En tóch... zal het je niet lukken! antwoordde zij met Igjroote beslistheid. Eén woord van mij ....JMaar dat je nooit zult spreken. Kom', laten we het op een accoor^je igooien: Help ier mij bij, om de jonge} dame te winnen en ik zal zwijiglen. We weten te veel van elkaar, dan dat het verstandig! zou zijn, elkaar in het vaar water te zitteij. Als jij wat van mij' vertelde, waardoor de heer Werner mij den toeiglang tot het huis verbood, dan zou ik ook met je (geschiedenis te voorschijn komen. Alphons was niet be paald volmaakt; en jij We waren beiden je werktuiigien je slachtoffers....! Dat Igleef ik toe. Maar tóch.... een speelhol Een kreunend Igéluid ontsnapte haar lippen: ze had immers zóó haar best gedaan, om dat verleden geheel terug te drin!g!en uit haar geheugen; en nu stond het als het ware in levende lijve voor haar! f Nu, nóg eens: wat zal het zijn, oorlog, of vrede?.... Bedenk, dat jij meer te verliezen hebt, dan ik! De heer Werner weet zeker niets af van het bestaan van „mevrouw Krot"? Neen; niets. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 27 April—5 Mei 1892. Tot onderwijzer met hoofdakte te O u d-V o s- semeer werd benoemd de heer G. M. v. d. Ende te St.-Maartensdijk. Benoemd tot onderwijzer te Drei- schor de heer A. Geluk te St.-Anna- land. Benoemd tot opzichter %ij 's Rijks waterstaat 4e klasse de heer j; Koöre- man te St.-Anna 1 and. Het bestuur van den polder Ooster en Sirjansland herdacht het 40-jarig? ju bileum van zijn ontvangér-griffier Jhr. W. H. M. de Jonge» In de commissie, belqst met het afnemen der HBS-examens in Zeeland, kregen zitting G. Kok Jr., dr. L. M. J. Stoel, dr. H. G. L. v. d. Meulen en J. A. de Bruijne te Zierikzee. Tot lid van den raad der gemeente Oud-Vossemeer' werd igtekozen de heer Jac. Aarnoudse. Vóór 50 jaar werd te Zierikzee het correspondentschap van de Nederl. Bank aldaar igévestigd. ZIERIKZEE. Naar wij vernemen zal het 1 Mei 25 jaar geleden zijn dat mej. N. W. v. Graafeiland in dienst trad bij R. Koole Zoon's Bank N.V. alhier. De heer Enzlin, leider van den propagandadienst der W.H.N. in Zeeland, en welke als zoodanig in jde vergade ring in „De Korenbeurs" het woord voerde, is woonachtig, te Sas van Gent. KERKWERVE. Aan de Chr. Landbouw school te Hoofddorp slaagde voor het einddiploma onze plaatsgenoot P. C. Dalebout. HAAMSTEDE. Aan de Chr. Landbouw school te Hoofddorp, js bevorderd van de eerste naar de- tweede klasse onze plaatsgenoot M. O. van Dalsen. THOLEN. De Inspecteur "van de Prijs- besehikkinig, heeft uitspraak gedaan in de zaak van mej. E. v. R„ welke ver dacht was (gedistilleerd te duur te héb ben ve^cocht. De uitspraak luidt: flOO boete, veroordeelinjg in de kosten groot f105, verbeurd verklarinjgl van den drank, welke bestaat uit pl.m. 1200 flesschen, manden-vaten, benevens sluiting van haar drankzaak voor iden tijd. van één jaar. Naar wij vernemen zijn een 2-tal molenaars door de -ambtenaren van de meelcentrale bekeurd, daar Zij meel in voorraad hadden van particulieren, waar voor igeen maalvergunning enz. was uit- Igeréikt. Bij een landbouwer onder deze igemeente werd door de CCCDhambtena- ren een ongemerkt varken in beslag ge nomen. De vanjgfeten der enkele botvisSchers waren door de (giroóte koude" zeer laag. De verdiensten der kuilvisschers was loonend, terwijl ook op de weervisscherij eeniige honderden kilogrammen bliek kon worden jgevangen. De verzending van mosselen bedroeig! pl.m. 2700 ton van 100 kilogram. Oesters werden er zeer weinig verzonden. Geboren: Hermann Carl, z. van V./ Laban en G. J. E. Wolfensberger; Adria- na, d. van P. A. Enjglelvaart en' J. J. M* Groffen. Gehuwd: P. P. Engelvaart. 24 j., enff M. Beukelaar, 24 j.; p. Potter» 125 j., en J. M. Gebraacj, 20 j. Overleg den: Aaltje Groen, 81 j., wed. van L. J. Looijsen; Johannis Deurloo, 76 j„ echtg. van M. P. J. Ooms. De Fransche (generaal Giraud, die zich in Duitsche krijgsgevangenschap bevond, is uit de vesting Königstein ontvlucht. De (generaal had om gezondheidsredenen (grootere vrijheid van beweging gekregen. Van deze tegemoetkomendheid maakte hij (gébruik en nam d^ vlucht. Nu, igleef mij dan de I$pns, Dora voor mij te wannen. Of mij dit lukt of niet: ik zal zwijgep. Dat zweer ik! En toeii zij nog geen antwoord gaf, ging hij voort: I Tracht het verleden te vergeten! Vergeet,- dat wij elkander ooit vroeger ontmoetten. Richt mij' niet, naar hetgeen ik toén was! Gelegenheid om meer te zeggefr had hij niet, want Dora trad 'binnen, gévolgd door haar vader en eenigje minuten later zat het (gezelschapje aan tafel. Dora droeg een kostbaar toilet; eigen lijk wat te gekleed voor zoo'n „onder onsje". Maar zij zag er bijzonder goed uit en. ze mocht dan al niet in het( diepst van haar gemoea niet opgewekt gestemd wezen ze praatte levendig met Dick en. telkens weer klonk haar welluidende lach. De heer Werner sloeg het tweetal smet stil (genot gadé. Hij kri^gj hoe lan ger hoe meer óp met Wltsen en was bereid, hem te verwelkomen en als zijn schoonzoon. Hij twijfelde er niet aan of de jonge man zou een goed echtge noot wezen; en, ofschoon hij ééns ge hoopt had, Gerard en Dora getrouwd te zien, had hij zich nu al lang ge-i schikt in het feit, dat die twee ©nveiS schillig waren voor elkaar. Zullen wij u vnnavond nog hooren gingen? fluisterde Dick. Het antwoord luidde bevestigend en hij voelde zich al geheel zeker van^zijn viotprièMévrolhv Wernèr' Jq'ü zich althans niet tegen hethuwelijk ver zetten. Daar was hij geen oogenblik bang voor-. HOOFDSTUK V. Gerard. Werher ontbeet in het hotel waar hij gewoonlijk zijn intrek nam als by in Amsterdam was. Pas dien vorigén avond was hij uit Duitschland gekomen en reeds wachtte hem een stapel brie ven. Hij maakteechter geen haast bij de lezing. In „Het Handelsblad" stond een in teressant verslag van een opgraving in Egypte, maar hij had het slechts even vluchtig jngezien. Hij was anders zeer opgewekt ge stemd. Zijn lezing op het Congres was luide toegejuicht ei\ hij had lof inge- oogst van mannen wier naam Europee- sche ^vermaardheid bezat. Het Congres .zelve was bijzonder belangwekkend ge weest. Hij zou er den heer Werner heel wat van' te vertellen hebben, als hij op ,,De Olmen" kwam. Maar hij was van plan, daar nog in geen paar weken te gaan. Hij had nog zoo velen hier in de stad op te zoeken en er ook nog zoo veel zaken in orde te brengen. Jammer dat die verjaardag van Dora zoo in het begin van Juli viel. RECHTZAÊEN Politierechter te Middelburg M. K., 26 jaar, landarbeider te'S^nt- Annaland, wegens diefstal van een stam van een perenboom, toebehooren- de aan P. den Haan, igepleegd op 9 Fe bruari te St.-Annaland. Eisch: f 15 W. s. 10 d. h. Uitspraak conform elsch. J. K., 28 jaar, metselaarsknecht te Zierikzee, wegéns diefstal van een rijwiel, tobehoorende aan J. W. Leeuwe, gepleegd op 6 Februari te Zierikzee. Eisch: 2 maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform eisch. Verdachte werd bijgestaan door Mr. P. C. Adriaanse te Middelburg. Verdachte geeft de feiten toe en zegt dat hij het heeft gedaan uit armoede. De Officie^ van Justitie zegit dat het misdrijf zeer ernstig is in dezen tijd, want fietsen zijn niet te vervangen. Mr. Adriaanse acht het een zielig1 feit, daar verdachte overigens zeer gunstig be kend staat. Het is jammer dat geen voor waardelijke' straf kan worden opgelegd. Het was armoede dat verdachte het deed. Pleiter verzocht een zeer clemente straf. C. O., rjlfy jaar, winkeljuffrouw, vroe ger te Zierikzee, thans, tp Arnemui- den, wegens het feit, dat zij op ver schillende tijdstippen in 't tijdvak Maart- October 1941 te Zierikzee, telkens gelds bedragen. toebehoorende aan p. L. van Doorn, vielke geldsbedragen zij in dienst van deze. van klanten had ontvangen en aan deie moest afdragen, wederrech telijk zich »eeft toegeëigend (verduiste ring). Eisch: f40 H s. 20 d. h. Uitspraak conform eisChi Twist het doodelijken afloop Voor de 'redatbank fe: Zutphen heeft terecht gestaan de 54ijarige koopman J. H. Kok, die op Oudejaarsnacht 1941 te Barneveld na een twist in een café J. Westeneng met eei, mes een doodelijken ste.ek heeft toegebracht. Uit het getuigenvertoor bleek, dat beide mannen reeds den geheelen avoniSruzie hadden (gemaakt. Bij iet verlaten van het café heeft Kok, '\olgens den des kundige dr. de Bois, een gedegenereer de, zwaar psychopatiséhe persoonlijkheid, die verslaafd is aan den drank, zijn tegenst'afider den steek 'toegebracht. Deze bloedde hevig en verloor meer dan twee liter bloed. Toch ging hij"het café weer binnen, bestelde een glas bier, dronk dit half leeg en zakte daa^a dood in elkaar. Verdaphte was tijdens den twist sterk onder den invloed vanv alcohol. De officier achtte doodslag bewezen en eischte een (gevangenisstraf van 8 jaar en daarna ter beschikking stelpng van de regeering. Uitspraak over 14 dagen. EM EEN GOEDE ORPE Polyaoon-Seym-Pn Holland n Hij zou haar nu den armband zenden, %dien hijin Florence voor haar gekocht had. ket was een prachtig stuk oud- Italiaansch handwerk. Hij had- er dan ook meer voor gegeven dan hij feitelijk voor zoo'n cadeau wel besteden mocht. Maar het zou Dora een bewijs zijn dat hij aan haar gedacht had. Eigenlijk had hiji het er stilzwijgend voor gehouden, dat zij ééns de zijne zou worden. Terwijl hij, bijvoorbeeld, zoo vluchtig dat artikel in de courant had ingekeken, had hij het zéér wel mogelijk geacht, dat ze ééns samen Egypte nog zouden bezoeken. Zijn liefde voor haar was een bezadigd, maar daar om niet minder diepgaand gevoelen. Hij beschouwde haar nog als een kind en had zich voorgenomen enkele maanden t« wachten, eer hij haar met zijn aan zoek te voorschijn "zow komen. Maar hij was er zeker van, dat Dora hem vol komen begreep en dat het ook bij haar vaststond, hoe ze samen het leven zou den doorgaan. Hij las het artikel nu wat nauwkeuri ger en genoot er van. Het was uit stekend geschreven en bracht veel in teressants. Hij hoopte maar, dat oom het ook zou lezen. Oom Max had hij altijd voor hem geheeten, ofschoon hij eigenlijk een achterneef van hem was; maar „neef" klonk immers zoo stijf. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2