5 Milliard Een i wraakneming Uit Stad en Provincie Gulden ten een wan'deling. Spr. is niet onge rust over den afloop van den strijd, Duitschland zal overwinnen en de bols jewistische legers verslaan. Nederland zal weer tot de Germaansche eenheid be- hooren. De tijd dat men van koloniën leven kon is voorbij. Zwaar en moeite- vol zal de arbeid zijn voor ons nage slacht. Een \£Odk zal leven als dat volk er voor wil strijden. Wij, hier aan de Westkust van Europa, behooren tot een deel der Germaansche levensruimte, die nen daar garant Je zijn voor rust en orde. De tijden zifn zwaar, maar minder zwaar dan die voor Duitschland in 1914— 1918. De wetten van de bezettende macht dienen gehoorzaamd te worden, omdat zulks noodzakelijk is, opdut rust en orde er zullen heerschen. Tracht, door dat te doen, door de moeilijkheden van dezen tijd heen te komen. Duitschland smeedt Valle Germanen te zamen voor één doel. Dat is de groote opgave. Dr. Münzer's rede De BeauftraSfte voor Zeeland, dr. Mün- zer, sprak het slotwoord. Hij dankte dhr. van Geelkerken voor zijn uiteenzet ting van de te volgen politieke levens wijze, die hij als voorbeeld voor oogen had gesteld. Dr. Schmidt dankte hij voor zijn betoog, waarin deze de politieke toestand had geschetst. Hij dankte voorts mr. Dieleman voor de tot de aanwezigen gerichte uitnoodiging en de opgekome- nen op deze vergadering. Spr. herinner de aan het woord, hedenmiddag gespro ken: Hij die de missie in zich voelt: dij melde zich en werke mede aan den bouw van een nieuwe orde in ons werelddeel. Reeds 2 jaar arbeidt spr. in Zeeland, waar hij zich thuis gevoelt, waarhij als Germaan onder Germanen leeft. Wei wonen ze gescheiden, maar hebben één geest, één ziel. Herinnerend aan onze historie, memoreerde spr. wat Zeeland heeft gedaan aan de tot standkoming der Nederlanden, hoe het er aan heeft medegebouwd. Ook in dezen tijd werkt Zeeland ener giek mede aan den opbouw van een nieuw Europa. Wel heeft onze provin cie niet meer die beteekenis dien het vroeger had, maar in het vervolg zal Zeeland, met zijn stoer en trotsch ge slacht, weer meer en meer medespreken, om Nederland een gelukkiger toekomst deelachtig te doen worden, door vooruit te zien en alles voor Zeeland èn Ne derland te doen. Mr. Dieleman dankte de sprekers voor de woorden die tot inzicht en nadenken hebben gestemd in dezen hoogst belang rijken tijd dién wij beleven, nu een nieuj- we cultuur en een nieuwe staatsinrichting wordt opgebouwd en waarin wij onze rol hebben te spelen. We dienen mede te werken aan de toekomst van ons volk, met behoud van onze zelfstandigheid, in samenwerking met de Germaansche volken. Die ver andering gaat niet met een sneltrein vaart,' maar langzaamaan moeten we toch onze roeping verstaan en mede werker. aan het heil van ons land, om te beantwoorden aan de hoog© roeping van ons volk voor Europa en voor de toekomst. Na de sprekers dank te hebben ge zegd voor hun betoog, sloot mr. Dielé- man daarop deze bijeenkomst. DE NIEUWE TAAK VAN HET N.V.V. Een groot verhond van* den arbeid In „Arbeid" gééft Commissaris H.. J. Woudenberg een uiteenzetting van de nieuwe" taak van het NW. De taak, die het thans te vervullen krijgt is een geheel andere, dan die in het verleden. Waar het vroeger ging om hét verbeteren derarbeidsvoorwaar den, gaat het er thans om, de levens omstandigheden van den werkenden M M M M M Niets vervreemdt ons zoozeer van ons Zelf als een leven van vermaken aatfü eengehetht FEUILLETON HOOFDSTUK I. Moeder, daar komt juffrouw Witsen, zoo vlug als haar korte beentjes haar dragen kunnen, den voortuin in. O, ze lijkt nog eens zoo zenuwachtig en gejaagd als anders! Wat zou ze voor bezwaren hebben? Zou een van de buur jongens soms de een of andere streek hebben uitgehaald of zou Jaantje, om den muur, een buurpraatje hebben gehouden met den tuinmansjongen? Maar gaat u nu gauw wat liggen, Moeder. Ik zal de zaak wel met haar afhandelen. Met een dankbaar glimlachje ant woordde mevrouw Werner: O, mijn hoofdpijn is al over, kind/je! Juffrouw Witsen zou het zeker heel on vriendelijk van mij vinden als ik haar niet ontving. Bel maar liever .om de thee. Ze zal graag een kopje meedrinken Dor a deed dit en met genoegen sloeg mevrouw Werner haar bevallige figuurtje gade. mensch te verbeteren. Een veel ruimer terrein dus, waar het thans alles be treft, wat het menschelijk leven waarde geeft of terneer drukt en ook het be grip „mensch" veel omvattender is dan het begrip „arbeider". Als arbeiders beschouwde men vroe ger slechts de handarbeiders en niet de zoogenaamde hoofdarbeiders. Nu is de toestand zoo geworden, dat sedert lang de kantoorbediende, de lagere amb tenaar, de technicus en de meesterknecht hun plaats in het leger der georgani seerde arbeiders innemen. Maar door deze uitbreiding wordt het begrip „werkende mensch" nog niet ge dekt. Dit omvat iederen mensch, die in het belang der gemeenschap productieve arbeid verricht. Hiervan zijn nu slechts uitgeschakeld studeerende kinderen, huis vrouwen en renteniers. Andere uitzon deringen zijn er niet. De^ ondernemer, de directie of bedrijfsleider, de intellec tueel, de winkelier, de boer, de dokter, architect of advocaat en wie al meer, zij allen verrichten 'productieven arbeid in het belang der volksgemeenschap. Zij allen zijn werkende volksgenooten, wer kende menschen. Hen nu wil het NVV samenvatten in één groot Verbond van den Arbeid. Het NVV wil de belichaming zijn de zer arbeidsgemeenschap aller werkers. Immers, de belangen van de werkers zijn de belangen van het geheele volk. Hun belangen zijn die der geheele volks gemeenschap. Het verbeteren hunner le vensomstandigheden zal de arbeidspro ductiviteit aanzienlijk doen toenemen. Want ieder werker zal dan leven in het besef, dat een volk en daarmee iedere afzonderlijke volksgenoot pre cies zoo rijk is als het zijn eigen ar-f beid weet te organiseeren. Op de or-i gajiisatie van den nationalen arbeid komt het aan, als ons volk in zijn tegen1-, woordigen berooiden toestand nog leven wil. Thans moeten alle werkers één zijn, wil ons volk kunnen leven. In het NVV is reeds de noodzake lijke eenheid der arbeiders tot stand ge bracht. Thans moet de eenheid der wer kers in de bedrijfsgemeensehap volgen. Uitreiking brandstoffenkaarten voor het nieuwe seizoen De secretaris-generaal van handel, nij verheid en scheepvaart maakt bekend, dat, daar het van belang is *de bevoor rading van vaste brandstoffen voor den komenden winter zoo spoedig mogelijk te beginnen, reeds binnenkort zal worden overgegaan tot het verstrekken van de nieuwe bonkaarten voor vaste brandstof fen. Bij het uitreiken van de nieuwe kaarten zal voorloopig geen onderscheid worden gemaakt tussehen de verschil lende categorieën, die tot nu toe werden onderscheiden, namelijk, haarden en kachels 1 tot en mle|t 4 kamers, haarden 'en kachedfs 5 .en meer kamers en centrale verwarming, zoodat aan al deze verbrui kers een zelfde kaart, gemerkt D. V., van 14 beamen zal worden verstrekt. De uitreiking van de nieuwe brand- stoffenkaarten zal zooveel mogelijk ge schieden gelijktijdig met de verstrekking van de bonkaarten voor de zesde distri butieperiode, De kaarten zuilen' uitslui tend worden uitgereikt aan personen, die de aanduiding „hoofd" op him stamkaart hebben en in het afgeloopen seizoen een brandstoffenkaart J.K. of L. hebben ont vangen. Deze kaart J.K. of L., waarop alle nog niet aangewezen bonnen, moe ten voorkomen, uitgezonderd die bonnen, welke konden worden vernietigd, name lijk die bonnen 21 C. V. en 22 C. V". van de L.-kaart, moet bij de in ontvangstne ming vande bonkaart D. V. worden ingeleverd. Ten aanzien van eigenbrand- turfproduicenten, schippers, flatwoningen, personen, die geen J. K. of L-kaart kun nen inleveren, alsmede B. C. D. en E.- verbruikers zullen nog mededeelinigen volgen. KERKNIEUWS Geref. Gem. OOSTERLAND. Woensdagavond 8 uur ds Stuivenberg van lerseke. Zij en Dora hielden heel veel van elkaar. Dit dateerde al van den tijd, toen zij nog, niet .mevrouw Werner, maar Dora's gouvernante was; een bescheiden persoontje, die altijd in het zwart was en het haar 'gescheiden en glad-achter overgekamd had, terwijl zij1 nu fleurige tinten droeg en het haar volgens de nieuwste mode igekapt had, en nu bij voorbeeld, een namiddag-toilet droeg van wit crêpe-de-chine met 'n kanten kraagje dat óp ziqhzelve al meer had gekost? dan haar jaar-salaris had bedragen toen 'zij nog de plaats van gouvernante be kleedde. Eén ding was echter onveranderd ge bleven: de verhouding van Dora tot haar stiefmoeder. Niemand, zelfs niet Dora's tantes durfden iets aan te merken op mevrouw Werner in tegenwoordigheid van het stiefdochtertje. Toen juffrouw Witsen het huis in ging, zag zij met genoegen, dat de thee binnengebracht werd. Want zij was- moe en warm -van haar wandeling in de volle zon. Een kopje thee zou haaif weer geheel opknappen en ze schonken altijd zuke heerlijke, geurige thee op „De Olmen". Juffrouw Witsen had mevrouw Werner nooit in haar vorigpn staat op het bui ten gekend. Zij was in Driebergen ge- RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 21-April HILVERSUM I. 415.5 M. 6.46 Gram.; 6,50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.55 Ochtendgymnastiek8BNO: Nieuwsberichten8.15 Politiek week- pTaatje (opn.); 8.30 Amusementsorkest (opn.); 9.15 Voor de huisvrouw; 9,20 Re- vida-sextet (opn.)10 Kamermuziek (gr. pl.)11 Voor de vrouw; 11.20 Ensemble Rentmeester; 12 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- *en economische berichten 13 Boerenland in boek en krant; 13.15 Salonorkest; 14 Groninger Orkestvereeni- ging; 16 Ziekentroost; 16.20 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten 17.30 „Pastels", muzikaal programma; 18 Voor de vrouw; 18.15 Gram.; 18.35 Neer- lands stem van het Oostfront; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19.10 Gram.; 19.30 „Hij en zij", cabaretprogrammaVan '20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 De Melodisten; 21,00 Luisterspel; 21.30 Musette-orkest en so list; 22.25—24 Gram. HILVERSUM "II. 301.5 M. 6.45—8,15 Zie Hilversum I; 8.15 Gr.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10,40 De kantoorbediende vroeger 'en nu; 11 Zang met pianobegeleiding; 11.45 Gram.; 12 Amabile-sextet12,45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Zang met pianobegeleiding; 13.40 Gram.;"14,30 De Lichte Toets; 15.30 Voor de zieken; 16 Zang met pianobegeleiding; 16.30 Gr.; 16.55 Pianovoordracht; 17.15 BNONieuws- ecónomische- en beursberichten; 17.30 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 18,15 Boekbespreking; 18.30 Reportage; 18.45 Omroeporkest; 19.30 BNO: Nieuwsberich ten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Twentsch praatje; 20 BNO: Engel- ische uitzending: Holland1 and the econo mie reorganisation; Van 20 alleen voor de' Radio-Centrales, die over een lijnver binding met de Studio beschikken; 20 Het Rotterdamsch Pianokwartet; 21 Mevrouw van Straten wil het naadje van idle kous weten; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Gewijde koorzang (gr.pl.) 22.05—22,10 Avondwijiding. FINANTIEEL NIEUWS Scheldobank N.V. In de óp 18 dezer gehouden Alge- meene Vergadering van Aandeelhouders der Scheldebank N.V. werden de Balans en de Verlies- en Winstrekening! per 31 December 1941 goedgekeurd, en het di vidend over het boekjaar 1941, overeen komstig het voorstel der Directie, vast gesteld op 6 pet., betaalbaar vanaf 20 dezer. De heer P. M. Panny «te Zierikzee, die als Commissaris aan de beurt van af treding was, werd met algemeene stem men herkozen- THOLEN. De verzending van mosselen was vorige week aanmerkelijk hooger. Ruim 4000 ton van 100 k.g. kon worden verzonden, waarvan de meeste voor den inmaak in vaten en flesschen. De kwa liteit is echter veel minder. Oesters werden er zeer weinig verzonden. De vangsten der kuilvisschers en vooral die der botvisscheis was zeer laag. Deweer- visseherij leverde niet veel op. Aan de Landbouwwinterschool te Roosendaal slaagden voor het eindexa men 2-jarige wintercursus, de beeren W. Geluk Jz. en A. Verduit uit deze ge meente. i Ambtenaren der CCCD hebben te lgen een winkelier alhier procesverbaal opgemaakt, wegens het beschikbaar stel len van versnaperingen bij het inleveren van bon T) van de textielkaart. Gehuwd: S. de Korte, 30 j., en M. H. Cense, 33 j.; G, de Kok, 29 j., en J. P. Vinjé, 30 jk komen in het jaar na het tweede hu welijk van den heer Werner. Zij had dus niet meegemaakt 'den tijd, dat "het nu zoo chique vrouwtje nog armer was zij! Vera had dan ook de rol van „grooH te dame" leeren vervullen, of ze in dien stand geboren was; en, ofschoon ze altijd vriendelijk deed tegenover het oude jongejuffrouwtje, was er toch iets neerbuigends in haar houding, dat die zich toch vooral niet verbeelden zou dat haar verre verwantschap -met den heer Werner, haar het recht zou geven, .om op wat intiemer voet met de fa-, milie om te gaan. Schuchter en bedeesd, als altijd, kwam juffrouw Witsen het vertrek binnen en kortzichtig als ze was, trachtte ze zoo ■gauw mogelijk de plaats te vinden, waar mevrouw Wemer zat, toen Dora haar reeds tegemoet ijlde. Och, wat zult u warm en moe zijn, juffrouw Witsen! Komt u nu gauw hier bij de balkondeur zitten, daar is het heerlijk koel. Wacht, geef mij uw tasch maar eens. Juffrouw Witsen liet zich geleiden naar het heerlijke plekje, waarvan ze een prachtig uitzicht had op de rozen en lelies. Mevrouw Werner stond niet eens op van de theetafel, maar bood haar de hand met loome bevalligheid. VERSCHILLENDE BERICHTEN Hoogs boeten voor zuivelfabrieken De inspecteur voor de prijsbebeersching veroordeelde een zuivelfabriek in het Noorden, des lands tot f14,000 boete plus f 700 luehtstrafproceskosten. Deze had zuurcaseïne, een' zuivelartikel, dat des tijds niet :in de prijsverhooging voor deze producten was betrokken, verkocht voor f150 per 100 kg, terwijl de prijs hier voor slechts f43,50 mag bedragen. In den loop van 1941 werden reeds verscheidene fabrieken wegens een soort gelijke prijsovertredimg beboet. Een zui velonderneming dn Friesland en een an dere in Overijssel kregen resp. f 14,500 en f 17.000 boete, welke straffen Ln hoo ger beroep werden bevestigd1. De muBch onder den productieslag Tfi A-lpheii a.d. Rijn is, binnen het raam van den productieslag, van gemeen tewege een strijd tegen de musch inge zet. Blijkens een officieel© publicatie van den' burgemeester zal voor elk musschen- ei, dat dn het tijdvak van 20 April tot 15 Mei, bij het bureau van gemeentewer ken! wordt ingeleverd, één cent worden betaald. Voor de jeugd beteekent deze jacht op musscheneieren een buiten kansje. Men hoopt op deze wijze de door musschen aan te richten schade aan de land- en tuinbouwgewassen tot eelft minimum te beperken. LAND- EN TUINBOUW Verbouw van blauwmaanzaad. De Landbouwvoorlichtingsdienst in Zee land schrijft ons: Door de Directie van Ideh Landbouw, wordt verzocht om nogmaals de aan dacht der landbouwers ,te vestigen op, de teelt van blauwmaanzaad. In verband, met de vetvoorziening van ons volk wordt verbouw van dit gewas van groot be lang geacht. Voor zoover er nog landbouwers zijn, welke niet bekend zijn met de maatre gelen, die van overheidswege genomen, werden om de teelt aan te moedigen zij, (medegedeeld, dat iele prijs per 100 k.g. f 60 zal bedragen, dat er 100 k.g. stik stof per H.A. wordt toegestaan, dat bij( verbouw op gescheurd grasland de. scheurpremie'f 250 per H.A. zal bedra gen en dat aan de verbouwers t.z.t., een zekere hoeveelheid spijsolie beschik baar kan worden gesteld. VISSCHERIJBERICHTEN De Zeeuwsche Mosselteelt in 1S41 De vraag naar mosselen was geduren de het jaar 1941 grooter dan het aan bod, zulks niettegenstaande alle visschers hun volle kwantum konden leveren en velen zelfs kwamen aan 120—130 pet', van hun leveringscapaciteit. In totaal zijn uit 'de Zeeuwsche stroomen aangevoerd 541.923 ton van 100 kg!., waarvan 207 ton afkomstig waren van de publieke banken. Hiervan werden verzonden naar België 114.922 ton, naar Duitschland 148.006 ton, naar Nederland 15.417 ton voor industrieele doeleinden, terwi, 'de overige 263.578 ton of zoowel versch als ingelegd naar Nederland werden ver kocht of op de verwaterplaatsen bleven, of als verwaterveriiezen zijn aan te mer ken. De kwaliteit was meestal niet zoo goed als in 1940. Bij wijze van proef is vergunning ver leend om mosselzaad te zaaien op eenige oesterperceelen. Men wil trachten op deze wijze de slippers te bestrijden, daar de mosselen veel slik verwekken, hetgeen mogelijk de slippers, welke zeer scha delijk zijn yoor de oesterteelt, zal ver stikken. .Ook is het mogelijk, dat op deze wijze de schelpziekte wordt bestreden, doordat de schelpen met slik worden bedekt en aldus een zuivere bodem kan verkregen worden. De ViEchmeolfabrieken Gedurende het jaar 1941 is door de vischmeelfabrieken te Breskens, Veere, Brouwershaven en Ouddorp in Daar hoort moed toe, om op kien middag zoo'n tocht te ondernemen. Ja, 'tis een lange wandeling, gaf juffrouw Witsen toe. Maar ik wilde u graag eens raadplegen. U is beiden al tijd zoo vriendelijk voor mij; u. en Dora! En ik heb vannmorgen een alarmeerenden brief gehad. Wat? Toch geen slecht nieuws naar ik hoop Dora, kindje, zou het niet te vroeg zijn vooir thee voor je vader? Ik zal nog even wachten met ze te brengen, moeder. Wat was dat voor een brief? Vertelt u er ons eens' alles, van; juffrouw Witsen! O, 'tis geen' slécht nieuws. In het geheel niet! Eigenlijk het tegendeel. Maar ik ben nu al zoo lang alleen ge wees; mijn woning is maar zoo klein en Jaantje is niet al te best van humeur, zooajls', u weet. Daarom ben ik er niet zeker van, hoe zij het zal opvatten, als ze nu een heer bedienen moet. Mijn broer ïs al uit huis gegaan, toen ik nog een kind was. U hebt mij wel eens hoorem spreken van mijn neef in Indië, niet waar? Nu, die heeft dan fortuin (ge maakt op zijn thee-plantage en is naar Holland teruggekeerd. O, geen wonder dan, dat u opge wonden is! Gaat hij zich hier vestigen en zult u dan het huishonden voor hem ofvunro ri •utaumm mruuRrtc.r.t»*iiHtiDEiiTgc«R. HJem, MR. i. t, «ONTIJ*. H- J. OROBBEN. f. t CVClfc Tot heden, 16 April I9L2, is totaal bjj de Maat schappij verzekerd voor «la volgt over de afdeelingen verdeeld v A f 3.490.000 000,— B f 846.000 000, C f 151.000.000, D t 261.000.000,— (inel. f 90.000 000,— in DIII op vaartuigen) E t 160 000.000,— G f 8 000.000,— Halfjaarlijlcsche Schaderegeling If 84 000.000,— DrlamaaodeHjksche Schaderegeling Voegt ook Uw belang bij het groote geheel en neemt deel in de steeds groeiende riuico- spreiding Vraagt inlichtingen bij Uw flu ASSURANTIE- W BEZORGER totaal slechts 616.538 kg uitsluitend kleine garnalen verwerkt, tegen een hoeveel heid vam 2.003.009 kg over 1940. De op brengst van deze garnaaltjes bedroeg f 15000 (v.j. f 44902). Toch was de hoe veelheid gevangen garnalen in 1941 bijna twee rpaal zopi groot als in 1940, wel een bewijs, dat zooveel mogelijk voed sel ten goede komt aan de directe con sumptie. RECHTZAKEN 0 Melk van-zieke koe gebruikt Controleur^, van den Centralen Crisis Controledienst hebben onlangs tegen een landbouwer proces-verbaal opgemaakt, omdat hij kaas had geproduceerd, zonder daartoe gerechtigd te zijn. Het proces verbaal was de patste straf, in een "reeks van straffen, dié de man zichzelf en zijn gezin had opgelegd, door het gebruiken van melk, van een zieke koe. De landbouwer had van de melkfabriek berich't gehad, dat hij de melk van die koe niet aan de fabriek mocht leveren en daarom had hij de melk aan een yarken gevoederd. Het varken lag den volgenden ochtend dood in het hok. Ondaiiks deze harde waarschuwing bleef de boer kortzichtig. Hij moest en zou de melk gebruiken en hij besloot er kaas van te maken. Een deel van de kaas droogde niet op, maar een ander deel leek voor menschelijke .consumptie geschikt. Welnu, de niet-opgedroogide ~itaas werd aan de kippen gegeven, het gedroogde product werd gekookt en voor gebruik in het gezin bestemd. Den volgenden ochtend waren de kippen dood en de man werd ernstig ziek. Hij heeft het leven er afgebracht en mag zich, ondanks het proces-verbaal, neg geluk kig prijzen. Men ziet hieruit, dat het gebruik van clandestien vérvaardigde kaas niet zon der gevaren is. doen? Wat zullen wij beginnen Zon der juffrouw Witsen, zeg Dora? Neen, van zich hier te vestigen, zegt hij geen woord. Maar hij wil veer tien dagen bij mij logeeren! Moeder en ik hebben hem van zijn twaalfde jaar af al niet meer gezien, toen zijn vader! hem meenam naar Australië. Tien jaar later is hij wel terug! geweest, maan wij hebben hem toen niet mèür gezien. Hij leefde nog al druk, geloof ik. O, maar nu zal hij zijn wilde ha ren wel verloren hebben en waarschijn lijk een model jongemnsch zijn gewon den. Hoe oud is hij? Vier- of vijf-en-dertig. Neen, maar ik geloof niet, dat hij slécht geleefdj heeft. Ik zou niet graag hebben, dat u dit dacht! Ik hoop juist, dat u veel met hem zult ophebben, mevrouw Wemer Maar Betsy, ik verlang, in het geheel niet van je neef, dat hij leem brave Hendrik is. En ik verzeker je» dat ik al belangstelling voel voor hem. Kijk, Dora is den hond gaan trac- teeren. Wat een kind lijkt ze nog, hé? Niemand zou denken, dat ze al bijna twintig is! Ze wordt met den dag mooier! zei 'juffrouw Witsen vol bewondering in stem en blik. Wat zal mijnheer Wemer trotsch op haar zijn! (Wordt vervolgd), i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2