ADVERTENTIES H.B.S.-avond Dr Schilling nette loopjongen TELEGRAMMEN BR1TSCH KOOPVAARDIJSCHIP GETORPEDEERD. Het Amerikaansche ministerie van Ma rine heeft medegedeeld, dat aan de Atlantische kust een groot Britsch koop vaardijschip is getorpedeerd. DE STRIJD IN BIRMA. De Britsche strijdkrachten in Birma hebben, volgens een bericht van radio- Boston, zich op nieuwe stellingen moe ten terugtrekken. ONGELUK BIJ GEVECHTSOEFENINGEN De Engelsche berichtendienst meldt dat bij een ongeluk, dat zich tijdens gecombineerde gevechtsoefeningen Maan dag in* Zuid-Engeland heeft voorgedaan, 14 officieren en soldaten, onder wie een brigade-generaal, werden gedood en 40 a 50 officieren en manschappen werden gewond. Het ongeval geschiedde op het moment waarop een vliegtuig een duik vlucht maakte. LUCHTAANVALLEN. Sterke formaties Duitsche gevechts vliegtuigen hebben, naar aan het D.N.B. wordt gemeld, in den nacht van 13 op. 14' April installaties in een Britsche ra- vitailleeringshaven aan de monding van de Humber gebombardeerd. In het doel werden zware ontploffingen en branden waargenomen. In denzelfden nacht hebben vrij zwakke formaties Britsche bommenwerpers ge tracht het Noord-Duitsche kustgebied aan te vallen. De sterke Duitsche afweer dwong den Britten voor het bereiken van de kust om te keeren, zonder dat zij hun bommen hadden kunnen .neer werpen. Een Britsche ^bommenwerper werd neergeschoten. SPORT VOETBAL. Thooische competitie. St.-Annaland: WHS—-WWW (St.-Maar- tensdijk) 6—2 BRIDGE Viertallen wedstrijd Hotel Van Oppen De bekende commissie, die jaarlijks de Bridgedrives organiseert, heeft dit voor jaar, voor' den duur van een achttal weken, een wedstrijd uitgeschreven voor viertallen, waarvoor groote animo bleeü te bestaan. In verband met het vroege sluitingsuur konden evenwel niej, meer den 8 viertallen deelnemen, die elkaar des Maandagsavonds op vriendschappe lijke wijze, volgens een bepaald com- petitiesysteem, bekampten. Het. mag niet anders gezegd worden dan dat de commissie eer van haar werk heeft gehad, want het waren echt gezellige avonden, hetgeen voor de com missie een aansporing mag zijn het vol gende seizoen/wederom iets in dien geest te organiseeren. Aan spanning heeft het ook niet ontbroken, zoowel in de kop-, de spaart- als de middengroep en het duurde tot de laatste avonden eef, na herhaald stuivertje wisselen, de prijs winnaars bekend waren. De prijsuitrei king zal plaats hebben op de eerst komende bridgedrive op Zaterdagavond 25 April. De'eindstand van de groepen (met réserves, die allen een of meer malen. hebben meegespeeld) luidt: 1. De heeren H. E. J. Holty, J. Holty, M. de Regjt, N. v. d. Wolf, H. V. d.' Wolf, 992 punten; 2. de heeren J. Griep, H. R. Schürmann, A. van- Tooren, A. Paauwe, P. Wiebols, 979 punten; 3. de iheeren C. M. Bal, A. Ribbens, Ir. H. D. J. Swaters, B. A. C. Ballintijn, J. W- Raap, 966 punten; 4. de heeren H. A. Plaating, A. E. Holty, H. Vorwerk, P. Hoppenbroüwers, C. Kohsehulte, P. Holty, 856 punten; 5. de heeren J. Th. Brouwer, L. Canters, de heer en mevrouw Ungér, 833 punten; 6. de heeren G. J. V. La- brand, H. Koevoets, R. G. Moermohd, J. Schot, C. J. Schot, S. L. SChot, 733 punten; 7. de heeren C. J. K. Boxman. F. L. v. d. Kwast, W. J. v. dj. Ploeg), de heer en mevrouw Murk, mej. C. Pad mos; 717 punten; 8. de heer en mevr, Minkema, de heer en mevr. Schürmann;, de heeren P. J. ten Haaf. A.. Ratel band, 678 punten. Propaganda-avond „Do ScIiouwboIio Euiter." Zaterdagavond 18 April a.s. organi seert onze eilandelijke rijvereenigjng „De Schouwsche ruiters" een propagqada- avond in hotel „De Korenbeurs" te Zie- rikzee. 1 1 1 I Het mag: ongetwijfeld eeft gdfede ge dachte van de vereeniging genoemd wor den dat zij ook in het winterseizoen; eens iets van zich laat hooren, zij het dan ook niet via de groene weide, doch binnenshuis. De avond belooft zeker aan trekkelijk te worden, daar film en too,- neel elkaar zullen afwisselen. Als hoofd film wordt vertoond „Voorwaarts", een echte ruitersportfilm met schitterende natuuropnamen, waarnaast ook opnamen van de sportmiddag te Schuddebeurs op het doek zullen verschijnen. Dat ook het romantische elementdezen avond niet zal ontbreken, zal zeker de dames-aan wezigen en dat zullen er wel velé zijn genoegen doen. Hiervoor fs ge zorgd in het tooheelstuk „Het ruiter- aanzoek", waarvan de titel voor zich zelf spreekt, doch dat ook een goedei propaganda voor de mooie ruitersport inhoudt. Hoewel het uitgaansseizoen al verge vorderd is kunnen we een bezoek aan dezen propaganda-avond ten zeerste aan bevelen. Voor verdere bijzonderheden verwijzen we naar de 'desbetreffende ad vertenties. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 13 April. Zandaardappe- len f5,62; kleiaardappelen, le soort f6,62; dito, 2e soort f6,12 per 100 kg. Aanvoel en voorraad voldoende. 13 April. Vlas, aangevoerd: 1300 kg blauw fl1,40; 1400 kg dauwrood f 0,861,15. Het aangevoerde vlas ter beurze werd geheel verkocht aan vast gestelde prijzen. Op het land blijft steeds een normale handel. ST.-ANNALAND. Veiling. Piantuien 4503 k.g. f7.5o; gewone uien 3000 k.g. f7; idem stek 529 kgl. f4; peeën 2617 k.g? f4.9o6. Groep Scherpenisse: uien ge wone lol!2i kjg. f4—7; peeën 3300 k.g. f 4.9o—6; id. afwijkend 528 kjg. f 3J28; alles per 1q0 kjg. Officleele Mededeelingen Distributie van tabaksproducten De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat tabakshande laren de van hun afnemers ontvangen; bonnen Ti van de tiextielkaarten DA of DB dienen te plakken op opplakvellen* MD 18. De bonnen Ti van de kaart DB, moeten op afzonderlijke opplakvellten MD 18 worden ingeleverd. Op ieder opplak- vel moeten honderd bonnen worden ge plakt. Een eventueel restant molet op een afzonderlijk opplakvel worden in geleverd. Het minimum aantal in te le veren bonnen T van de textielkaart DA (voor mannen en jongens) bedraagt 20 stuks. Voor het aantal in te leverenl bonnen T van de textielkaart DB, (voor vróuwen en meisjes) is geen minimum gesteld. Bij de inlevering moet tevens een ontvangstbewijs MD 201 worden in gediend, terwijl de tabaksvergunning moet v$orden overgelegd. Opplak vellen en ont vangstbewijzen zijh bij de plaatselijke distributiediensten verkrijgbaar. De tabakshandelaren zullen tevens bij- het Centraal Distributiekantoor als de taillist worden ingeschreven. Zij, die het minimum van twintig bonnen T van de textielkaart DA niet kunnen inleveren, zullen ook niet als handelaar worden ingeschreven. De detaillisten zullten voor elke tien ingeleverde b onnen T« van de textiel kaart DA (voor mannen) voorschottoewij- zingen voor loO rantsoenen tabak ont vangen. Voor elke tien ingeleverde bon nen T van de textielkaart DB, (voor vrouwen) zullen zij voorschottoewij'zin- gen voor i20 rantsoenen sigaretten ont vangen. Eén rantsoen tabak is 20 si garetten of 5 sigaren of 10 cigarillos? of 25 gram tabak. Een rantsoen siga,- retten is 20 sigaretten. Met ingang van 17 Mei 1942 zulten wekelijks twee bonnen van de tabaks- kaart worden aangewezen, elk voor één rantsoen tabak én per 4 weken twfed bonnen van de sigarettenkaart, elk voor. één rantsoen sigaretten. Tot het inle veren van.de opplakvellen met de 'bon nen T zullen de distributiediensten op Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 April 1942 gelegenheid geven. Door inzending van hun toewijzingen aan de importeurs, fabrikanten of gros siers van wie zij gewoonlijk betrekken, kunnen de detaillisten in het bezit ko men van een beginvoorraad, welke vol doende is om aan de vraag van hun afnemers na 17 Mei a.s. te voldoen. Vanzelfsprekend mogen de detaillisten de hun verstrekte voorschotten op bon T slechts nè 17 Mei 1942 tegen in^ ontvangstneming van de geldige bonnen van de tabaks- of sigarettenkaart ver- koopen en afleveren. Voorts is het den detaillisten verboden de bonnen T aan hun leverancier door te zenden. De detaillisten moeten alle door hen ontvangen bonnen T bij den plaatselijken distributiedienst inleveren. De grossiers dienen de van detaillisten ontvangen toewijzingen vanaf 20 April 1942 bij den plaatselijken distributiedienst tegen verzameltoewijzingen in te wisse len. De grossiers zullen hierbij als gros sier bij het Centraal Distributiekantoor worden ingeschreven. Op de aan hen verstrekte verzameltoewijzingen kunnen de grossiers bij de fabrikanten de af te leveren hoeveelheid .tabaksproducten be trekken. Voor iedere ingeleverde honderd rant soenen tabak of sigaretten zullen aan de grossiers verzametoewijzingen voor 12o rantsoenen tabak of sigaretten wor den verstrekt. Deze overslag wordt ge geven teneinde de grossiers in staat te stellen; om gedurende de distributie over een voorraad te beschikken, die toereikend is om aan de vraag van de detaillisten te voldoen. Indien de bij een fabrikant bësteïde hoeveelheid hooger is, dan de fabri kanten tot dusverre aan grossiers 'en detaillisten hebben afgeleverd, kan ge bruik worden gemaakt van de tusschen- komst van de vakgroepen. De vakgroe pen zullen er voor zorg! dragen, dat de bestellingen, die bij een fabrikant zijn binnengekomen en die deze niet kan uitvoeren, daar hij anders zijn quotum zou overschrijden, bij een anderen fa brikant worden ondergebracht, die min der* bestellingen heeft ontvangen dan zijn quotum bedraagt. Indien de detaillist zijn toewijzingen reeds aan een fabrikant, im porteur of grossier heeft gezonden, die deze niet of slechts ten deele kan uit voeren, zullen de fabrikanten deze toe wijzingen aan de vakgroep toezenden. Het is dus niet uitgesloten, dat hij zijn tabaksproducten van een anderen fabri kant ontvangt, dan bij wie hij ze oor spronkelijk heeft besteld. Omtrent de voor handelaren getroffen regeling zijn nadere aanwijzingen ver vat in een circulaire van het Rijksbu-, reau voor Tabak en Tabaksproducten, welke de distributiediensten aan de han delaren vanaf Maandag, 20 April 1942 zullen uitreiken op vertoon van de ta- baksvergunning. Distributie van versnaperingen De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Vissoherij maakt bekend, dat detaillisten, die. in chocolade of suikerwerk handelen, de van hun afnemers ontvangen bonnen P van de textielkaarten DA, DB, DC of DD en de bonnen AA of HH van de textielkaarten DE of DF dienen te plak-, ken op opplakvellen MD' 18. Op ieder opplakvel moeten honderd bonnen wor den geplakt, terwijl een eventueel res tant op een afzonderlijk opplakvel moet worden geplakt. De detaillisten dienen de opplakvellen tezamen met een ont vangstbewijs MD 201 op Maandag 20, Dinsdag 21 of Woensdbg 22 April 1942 bij den plaatselijken distributiedienst in te leveren. Voor de ingeleverde bonnen van de textielkaart zullen zij per bon voorschottoewijzingen .ontvangen* voor vijf rantsoenen chocolade, of suikerwerk, waarvan ten hoogste voor twee rant soenen chocolade, zulks naar keuze van den winkelier. Een rantsoen suikerwerk of chocolade bedraagt 100 gram. De detaillisten dienen de ontvangen toewijzingen aan hun fabrikant of gros sier op te zenden en kunnen op deze wijze de hoeveelheid suikerwerk of cho colade ontvangen, die voldoende is om aan de vraag van hun afnemers te vol doen. Zij mogen den hun als voorschot verstrekten voorraad na 17 Mei a.s. uit sluitend tegen geldige bonnen van de versnaperingenkaart aflèveren. Voorts is het hun verboden de bonnen P, AA of HH aan hun leverancier door te_zen- den De .detaillisten moeten alle door hen ontvangen bonnen bij den distri butiedienst inleveren. Grossiers kunnen de van hun afnemers ontvangen toewijzingen vanaf 20 April 1942 bij de, distributiediensten tegen ver zameltoewijzingen inwisselen met een ont vangstbewijs MD 201. Voor iedere in geleverde 100 rantsoenen chocolade of suikerwerk zullen aan de grossiers ver zameltoewijzingen voor 125 rantsoenen worden uitgereikt. Deze overslag wordt gegeven ten einde hen in staat te stel len om gedurende de distributie over een voorraad te beschikken om aan de vraag van de detaillisten te kumien vol doen. De grossiers dienen de ontvangen ver zameltoewijzingen aan hun leveranciers op te zenden. Distributie van boter en vet. De Seoretaris-Gcneraal van het Departe ment van Landbouw en Vissoherij maakt bekend, dat de plaatselijke distributie- diensten gedurende het tijdvek van 13 tot en aset 17 April a.s. aan detaillisten bij inlevering van de met 16,17 of 19 genum merde bonnen der boter- en vetkaart, margarinetoewijzingen zullen uitreiken, welke reeht geven op het koopen van boter of margarine. Genoemde bonnen van de boter- en van de vetkaart kunnen tezamen met één ontvangstbewijs MD 201 worden Ingeleverd, terwijl daarbij ook de met //één rantsoen boter" en „één rantsoen margarine of vet" gemerkte bonnen kunnen worden gevoegd. Grossiers zullen gedurende bovengenoemd tijdvak, onverschillig of zij toewijsingen voor boter, margarine of vet ter inwisseling aanbieden, uitsluitend verzameltoewijzingen voor margariiA ontvangen, reoht gevende op bet koopen van boter of mergarine. Zij kunnen dus alle in hun bezit zijnde toewijzingen in één "kjh MD 258 met ééa ontvangstbewijs MD 1257 inleveren. Verlenging geldigheidsduur toewijzingen zeep. De Secretaris-Generaal van het Departe ment van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de geldigheidsduur der toewijsingen Toor seep, welke een vervaldatum hebben, gelegen in het tijdvak van 15 Maart tot en met 15 Mei as., is verlengd tot en met 15 Mei a.s.' Bezugscheine Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. De Secretaris-Generaal van het Departe ment-van Landbouw en Vissoherij maakt bekend, dat het Arbeitsbereich der N.S.D.A.P. in den Niederlanden, Amt für Volks wohlfahrt" thans ook //Bezugsoheine" voor voedingsmiddelen uitreikt. Deze //Be zugscheine" vermelden den naam van den betrokken leveranoier en den naam van dengena aan wien moet worden geleverd, alsmede de hoeveelheid en de soort der af ta leveren voedingsmiddelenzij worden onderteekend door den leider van het //Wirtsohaftsamt" en voorzien van een rond stempel met het inschrift „Arbeits bereich der N.S.D.A.P. in den Nieder landen, Amt für Volkswohlfahrt". Op de aohtersijde wordt vermeld welke hoeveelheden afgeleverd sijn en wanneer sulks geschied is. Uitsluitend de op de „Besugsohelne" vermelde voedingsmiddelen mogen tegen inlevering en inontvaDgttnemiog daarvan worden gevorderd of afgeleverd. Leveranciers kunnen de door hen ont vangen „Btzuhsoheine" van het „Arbeits* bereioh der N.S.D.A.P." op deselfde wijse als ten aanzien van //Wehrmaohtbesug- soheine" is bepaald bij de 4**betreffende Regeeringsoentrale inleveren, die voor her- ba voorrading zal zorg dragen. Lebenemittelkarte voor het Duitsche leger Da Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Vissoherij'maakt bekend, dat naast de Wehrmaohtmarken en Wehrmaohtbezagsoheine thans ook //Lebemmittelkarten der Duitsohen Wehr- meoht in den Niederlanden" in omloop zijn gebracht, welke een geldigheidsduur hebben van 1, 3 of 5 dagen. De kleur dezer kaarten is groen met zwarten op- pruk. Alleen personen, die gebruik mogen mtken van Wehrmaohtmarken, mogen tegen afgifte van bonnen dezer Lebens- mittelkarten de daarop vermelde artikelen koopen. Losse bonnen zijn alleen geldig, wanneer tevens de betreffende Lebene mittelkarte wordt overgelegd, vóórzien van een stempel der bevoegde Duitsche in stantie. Het weigeren om deze bonnen aan te nemen, wanneer ze in onbesohadigden of slechts lioht beschadigden toestand worden aangeboden, is strafbaar, evenals dit het gevai isten aanzien fan Wehrmaoht marken, indien dit weigeren althans zon- der gegronde en dringende reden geschiedt. Petailisten kunnen de bonnen der be doelde kaarten, geplakt op opplakvellen MD 268, op dezelfde wijse als met be trekking tot Wehrmaohtmarken is bepaald bij de plaatselijke distributiedienten in leveren. Beurs van Amsterdam th Maandag 13 April. STAATSLEENINGEN NEDERLAND V.K. L.E. Obl/ t 100 1940 I 4 1007, Obl. 7 500 1940 I 4 1007/, Obl. f 1000 1 940 1 4 100»/,, 1017, Obl. f 100 1941 4 1007,, 1007, Obl. f 500 1941 4 loovi, loov» Obl. 1 1000 1941 4 1007, 1007, Grootboek f 1000 37, 987, Reoep. f 100 1941 37, 987, 987» R.otp. f 500 1941 37, 98"/» 98'/» Reetp. 1 1000 1941 37, 997» 997» .Oertlf, Tan Ineehr. 3 937, 937, Grootboek f 1000 3 937, Obl. f 100 1936 3 97 Obl. f 500 1936 3 97 Obl. f 1000 1936 3 997, 99 Obl. 1 100 1937 3 947, 947, Obl. f 500 1937 3 957, 95 Obl. 1 W00 1937 3 93'/, 937, Obl.f 100(37,)1938 3 967, 967, Obl.f 500 (37,) 1938 3 967. 967» Obl.f 1000(37,)1938 3 967. 96"/» O.rtifiest.n f 1000 27, 777, «reotboek f 1000 27, HYPOTHEEKBANKEN Dordreohtsohe 31/, 997, 997, Inenlfcir. R. 37, 997, 997, ütr.ehteeh. vu 37, 1007, 1007, Zeenwsob. 37, 1007, 1007» PETROLEUM 3ataat.ahePdtr.Obl. 31/, 95 95 K.N.P.A. 2887, 294i/j INDUSTRIEELEN t. d. Btrgh fc J. 200 A t. d. B.rgk k 200 B Da Gruyt.r A p.A. m Da Grnyter B p.w.A. L.T.r Bra. k Unll. o.A, 171 171 Nadarl.FordAatoM. A. 325 325 Nad.rl.Kabalfabr.a.A. E42>/, 547 Philips Gets. Baait o.A. 2947, 294 SCHEEPVAART Jara-Ohina-Jap.L. o.A. 127 129 Ned.Soh.opT.Onie o.A. 171 175l/a Met blijdsohap geren wij kennis van de geboorte van onzen Zoon MARINUS M. DE RIJKE. O. DE RIJKE—Constandse. Zierikzee, 13 April 1942. D.V. hopen onze geliefde ouders, bëhuwd- en groot ouders W. WANDEL J. J. NEDERHAND, den 16 April hun 50'jarige Echtvereeniging te herdenken, Hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen [ieuwerkerk. Te Haarlem is na een la»g- darig lijden, zacht en kalm overleden, onze lieve doohter, zaster, behuwdzuster en tante, ADRIANA HUBREGTSE geb. Antheunisse, in den ouderdom van 55 jaar. Wed. BGU88A AKï)-Simmers. F. ANTHEUNI88E. N. ANTHEUNI88E-V. Vesaum. Zierikzee, 13 April 1942. Heden overleed, na eeu langdurig lijden, in de Stich ting „Vrederust", oaze doohter, zuster, behuwdzuster en tante, JOZINA FRANCINA KLINK, in den ouderdom van 44 jaar. Namens de familie, Wed. TH. KLINK— Reijnhoudt. Zierikzee, 13 April 1942, Onzen hartelfikeri dank voor de ontvaDgen gelukwensohen op ons zilveren huwelijksfeest. Fam. L. B. v. NIEUWENHUIJZEN. St.-Philipsland, Bteenenpoort. DANKBETUIGING Ondergëteekenderi betuigen langs dezen weg hun 1lartelfjken dank aan Opziener de Raat en zijn man schappen voor de reddiDg van hun beider zoons ,Cor en Kees van da Krammerplaat op Vrijdag 10 April. Eveneens hartelffk dank aan op ziener de Raat'.en zijn gezin voor de uitstekende verzorging na ..de re.ddicg, bij hem thuie ondervonden. Oosterland, 13 April 1942, Familie CHR. IJZELEN8ERG. Familie. N. BOUMAN. Voor de vele blijken van belang stelling voor en bij ons huwelijk ondervonden, betuigen .wij onzen harteltfken dank. J. W. 8TEENLAND. M. BTEENLAND-v. d. Eijk. 's-Gravenzandsoheweg 64, Naaldwijk. Uitreiking Teeltvergunning voor Wijnpeen, Za&iuien, eDZ. op' Donderdag 16 April 1942, des v.m. van 11 tot 1 uur (w.t.), in faótel „Do Korenbeurs" te Zierikzee. Landbouw Crisis-Org. voor Zeeland, afdeeling Tuinbouw. In tegenstelling tot de vorige advertentiezaldeH.B.S.-svond tooh plaats vinden op Vrydag 17 April, aanvang 7 uur precies. Kaarten verkrijgbaar bij do boekh. S. Oohtman. Plaatsbespreking Woens dag 23 uur aan de zaal Opgelet l iederen Dinsdag 1047» uur: Goes Wijngaardstraat 13 Donderdag 16 April 107,-27, uur: Bergen op Zoom hótel Remmers, Stationsplein Het, Bestuur van het Waterschap BRülNISSEt maakt bekend, dat op Woensdag 22 April a.s., des voormiddags half 11 ure, in Hotel //Het Veerhuis" te Bruioisse, een algemeene vergadering van Ingelanden zal gehouden worden. Bruirtisse, 13 April 1942. Het Bestuur voornoemd, S. HAGE, Dijkgraaf. 8. A. JÜMELET Ai, Ontv.-Griffier Te koop gevraagd: Tweedehands Meubelep, Tapijten, Bedden, enz. Ook geheele inboedels. WUf geven de hoogste pryzen. Br. lett. R, bnlppostkantoor Renesse. ALBERT HEIJN vraagt een Aanmelden: filiaal Zierikzee, Appelmarkt D 368; Gevraagd i Goed tehuis mol gehe.l. verzor ging voor g.brokkigo ouda heer, tegen mime vergoeding, tevens ge vraagd eea ael dienstmeisje voor halve dsgen. Brieven letter A, bnre.n v, d. blsd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2