ABDIJSIROOP amrmniaw&imtnmma. VASTZITTEND SLUM Menschen van karakter RADIO-PROGRAMMA Zondag 12 'April HILVERSUM I. 415.5 M 8 Gram.; 8.15 De zin v»n het boer zijn; 8.30 Gram.; 9 BNOi Nieuwsberichten;9.15 Studiodienst10.15 Zondagmorgen zon der zorgen; 11.30 De stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oostfront; 12 BNO: Nieuwsberichten en populair actueel praatje; 12.15 Gevraagde platen; 12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volks concert; 14 Het Stafmuziekcorps van de Haagsche Politie; 15 Radiotooneel15.45 Amusementsorkest; 16.45 Gram.; 17,00 Zondagmiddagcabaret; 17.45 BNO: Sport uitslagen en Oostlandpraatje; 18 Melo- disten; 18.16 Sport van den dag; 18.45 Gram.; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19,10 Gram.; 19.30 Roemenië, muzikaal pro gramma; Van 20.15 alleen voor de Ra dio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Gevari- 'eerd avond-programma;' 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair over zicht; 22.10—24 Gram. HILVERSUM II.-301.5 M. 8 Nederlandsche Orgelcomposities, opn. 8.30 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten;9.15 Voor de jeugd; 9.45 Gevraagde* platen; 10 Toespraak door den héér H. J. Wou denberg; 10.15 Gevraagde platen; 10.30 Gooisch Strijkorkest; 11.30 Omroep-Meis- jeskoor; 12 BNO: Nieuwsberichten; en actueel praatje; 12.15 Omroep-Kamerikoor 12.45 „Waarom bezorgd"; 13 Gram.; 13,05 Wie en wat waren onze voorouders?; 13.20 Millef-kwintet en 'zang; 13.40 Wees per Accordeon-Vereeniging „Cresenido"; 14 Nederlandsche schrijvers spreken over eigen werk; 14.20 Opera „Don Carlos"; 16.20 De bijen in de volkskunde; 16.35 Pianovoordracht; 17 Duitsche Taalcursus; 17.25 Historische klankbeelden uit het grijs verleden, I; 17.30 Gerard van Kre velen en zijn orkest; 18.30 Luisterspel; 19 De Melbdisten; 19.30 BNO: Nieuws berichten; -19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Militair weekoverzicht; 20,00 BNO: Engelsche uitzending: „Dutch News Reel"; (Voor de Radio-Centrales Gram.); Van 20.15 alleen voor, de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken; 20.15 Omroep-Symphonie- Orkest, 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 —22.15 Gram. Maandag 13 April HILVERSUM I. 415.5 M. 6.45 Gram.; 6.50 Ochtendgymnastiek; 7 Gram.; 7.45' Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 BNO: Nieuwsberichten; 8.15 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouwj 9.20 Gr.; 10.15 Ensemble Joan Lancé; 11 Voor de kleuters; 11.20 Gerard Lebon en zijn or kest; 12 Pianovoordracht; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Practische wenken aan boer en tuinder; 13.15 Klarinet en piano; 13.45 Gram.; 14 De Melodisten; 15 Voor de vrouw-; 15.45 Orgelconcert; 16 Godsdien stige lezing; 16.20 Orgelconcert; 16.45 Voor de jeugd; 17".15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Het groote Omroeporkest; 1818.30 Land- mans Lust; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; .is oorzaak van hoestbuien, piepen op de luchtpijp en benauwdheid op de borst Neem dan direct de zacht slijmoplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd b\j hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S Volharding is een teeken van kraöht, koppigheid van zwakheid. ■in ii. .ii Feuilleton 19 BNO: Internationaal economisch praatje; 19.10 Cello en piano; 19.45 Gr.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken; 20.15 Concertgebouw-Or kest (opn.); 21 Gram.; 21.15 Concertge bouw-Orkest (opn.); 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Politiek praatje; 22.10 U raadt wat wij draaien; 23.10—24 Gr. HILVERSUM II. 801.5 M. 6.45—8.15 Zie Hilversum I; 8.15 Gr.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40Aan de bron; 10.60 Hobo en piaho; 11.20 Gram.; 11.30 Reportage; 11.40 Zang met pianobegeleiding; 12 Gram.; 12.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 13 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 14 Gitaarvoordracht; 14.30 Viool en- piano; 15 Roemeensch orkest GregorSer- ban; 15.45 Luisferflits16 Otto Hendriks ;©n zijn orkest; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Zang en piano; 18 Amusementsorkest; 18.30 Werk en winst; 18.50 Amusementsorkest; 19.15 Politiek weekpraatje; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Friesch praatje over actueele vragen; 20 Gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studio beschik ken; 20.15 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 20.45 Muzikale actualiteiten van de week; 21 Klaas van Beeck en zijn orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; -22 Gram. 22.10—22.15 Avondwijding. RADIONIEUWS 15 Zondag 12 April Ernstige muziek. Het Gooisch Strijkorkest d.l.v. K. Hart- velt voert om 10.30 uur over Hilversum II Le quatró Stqgioni (De vier jaarge tijden) van A. Vivaldi uit. Over denzelf- den zender concerteert desavonds om '20.15 uur het Omroep Symphonie Orkest o.l.v. Leo Ruygrok m.m.v. den violist Frans Broos. Uitgevoerd worden werken van Bach, Fauré en Franck. Land en Volk. De week wordt om 8.15 uur over Hil versum! I geopend met „De luchten-bre ken" van D. v. d. Bospoort. De bekende bijenkenner F. W. Beekhuis van Till geeft om 16.20 uur over Hilversum II het vervolg op zijn belangrijke lezing „Honing, zegen op aarde", onder den titel ,,De bijen in de volkskunde". Luisterspel. Om 15 uur zendt de Ned. Omroep het luisterspel „De Roode Draad" uit, dat een bewerking is van het manus cript „Vaterlandsverrater" van Joachim Tannewit door A. Haman. „Ruim baan" is de titel van het twee de luisterspel, dat vandaag om 18.30 uuT over Hilversum II wordt uitgezonden en waarin de belevenissen van drie man nen van den Ned. Arbeidsdienst zijn ver werkt. Het spel werd geschreven door Onderhopman W. T. Stuut. ."^^Godsdienstige uitzendingST™***" ~;in de week van 12 t/m. 18 April Zondag 12 April: 9.15—10.15 uur Hilversum I, Studio- dienst, geleid «door ds. H. P. Brandt te Delft. 12.45—13 uur Hilversum II Cyclus „Vier levensvragen" IR „Waarom bezorgd?" door ds. A. J. van Rennes te Strijen- Maandag 13 April: 10—10.15 uur Hilversum II Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I Godsdien stige lezing, door ds. C. C. de Kloet te Purmerend. 22.10—22.15 uur Hilversum II Avond wijding. Dinsdag 14 April: 10—10.15 uur Hijversum II Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I „Zieken troost" door ds. A. C. Diederiks te Hil versum. 22.lo-22.15 uur Hilversum II Avond wijding. Aletta liet zich weer achterover val len in de kussens en voelde zich ellendig, in één woord. Toch was de slotsom van haar overdenkingen: Misschien dat Otto het mij wel vergeven wil, als hij mijn geschiedcnu> gehoord heeft en hij weet, hoe zeer het mij spijt, dat ik wat haastig gespro ken en er heelemaal de gevolgen niet van berekend heb! Een oogenblik -lag. zij doodstil. Toen hoorde ze een welbekende bel en gaf orders, dat zij den heer Torn wèl ont vangen wilde. Even later trad hij binnen. Wat was hij toch flink en bedaard! Echt een man, die achting en vertrou wen inboezemde. Toch had haar vader gezegd, dat hij speelde en dat hij een' avonturier was!... Toen hij haar zoo zwak daar liggen zag, voelde hij zich tot in het diepsb .van zijn gemoed ontroerd. Hij ging naast haar zitten en vatte haar beide trillende handjes in de zijne. Je bent ziek, Let! Waarom heb je mij niet eerder kunnen ontvangen? Ik heb er toch zoo naar verlangd, om| je te zien! Ben je óók blij> jdat je mej weer hier hebt? Het is saai geweest, zonder je! En ik heb het nog erger dan saai gevonden, Let! Want je hebt harde din gen tegen mij gezegd! Steeds heb ik* er rpij mee gekweld, waarom je dit toch eigenlijk, deed. Maar dat is nu lang geleden en dus zullen we onsl best doen, dit te vergeten! Als wij nog •goede vrienden zijn, dan is het heden ons genoeg! Je bent immers niet boos op mij, liefste? Neen, zeker niet Otto. Hoor eens, ik heb een bekentenis te doen. maar ik weet zoo waar niet, hoe ik beginnen moet. Als ik bij je ben, lean ik mij niet begrijpen, hoe ik ooit heb kunnen luisteren naar iemand die kwaad van je sprak, ftu dan: op den dag van de begrafenis was ik aan het strand. Je, hadt harde dingen vari mij gezegd eer ik naar het Geuldal ging. Die kwamen nu alle weer bij mij op, toen het testament gelezen werd. En ik verdacht jou, liefste! Ja, stel je eenis voor!... Maar toen ik^daar buiten, in de vrije natuur was, kwam ik .weer tot bezinning en herwon mijn geloof in je. Woensdag 15 April: 10—10.15 uur Hilversum II Morgen wijding. 16—16.20. uur Hilversum I Bijbellezing door ds. A. A. Sepp te Zaandam. 22.10—22.15 uur Hilversum II Avond wijding. Donderdag. 16 April: 10—10.15 uur Hilversum II Morgen wijding. 16—16.20 uur Hilversum I Zondag 8 van den Heidelbergschen Catechismus, door ds. D, Louwerse te Wissekerke. 22.10—22.15 uur Hilversum II Avónd- wijding. Vrijdag 17 April: 10—10.15 uur Hilversum II Mórgen- wijding. 1 16—16.20 uur Hilversum I Godsdien stige lezing. Cyclus ,,Vier grioote zendelingen" II „Otto van Bamberg" door dr. K. A, Schipper te Etersheim. 22.10—22.15 uur 'Hilversum II Avond wijding. Zaterdag" 18 April: lp—10.15 uur Hilversum II Morgen wijding. 1 16—16.20 jiur Hilversum I Bijbellezing, door ds. H. C. P. M. Wiebosch te Gies- sen-Oudekerk. 22.10—22.15 uur Hilversum II Avond- wijding,. i Uit Stad èn Provincie ELLEMEET. Werden er in de afge loopen jaren van de bibliotheek van de Centr. Ver. v. Reizende Bibliotheken gemiddeld per seizoen ongeveer 600 boe ken uitgeleend, dit jaar bedroeg dit aan tal 952, wel een bewijs hoezeer deze gelegenheid in een behoefte voorziet en hoé druk er in den afgeloopen barren winter is gelezen. SCHERPENISSE-Door de gemeente-' politie is alhier een persoon uit Oud- Vossemeer aangehouden, verdacht van het handeldrijven in levensmiddelenbon nen. In verband hiermede is nog een persoon uit deze gemeente gehoord. STAVENISSE. Burgerlijke Stand over Maart. GeborenJohannes Jan, z. van P. Stoutjesdijk en M. C. Neele; Neeltje Adrian?, d. van C. G. van den Berg en M. Goede,gebuure; Adriana Dirkje Ja- coba, d. van C. van Putte en" J: M. Gaa- keer; Thonia Wilhelmina, d. van W. Hanssens en J. Brouwer; Elisabeth Trijn tje,, d. van D. J. Hanse en F. Meijer. Jans M. den Braber, 20 j. Overleden: Gerard Jan, 10 j., z. van M. Wesdorp en Mar. Stoutjesdijk. Ingekomen: Everarda Jacoba Móerkerk van Rotterdam; Cornelia Janna Boom sluiter van id. Vertrokken: Albert J. Leu- ne naar Maassluis; Jan van Eenennaam' naar Kapelle (Z.); Johanna E. Duijzer (wed. M. C. Hikke) naar St-Annaland. -7- In de afgeloopen maand werd aan havengelden ontvangen een bedrag van f 172.25. BESTUURDERS VAN VOERTUIGEN WELKE ZICH MET GERINGE SNELHEID VOORTBEWEGEN ZJJN STEEDS VERPLICHT OA AAN OE UITERSTE. RECHTERZIJDE VAN OE RIJBAAN TE f^JDEN. ART ÖVoWEGENVERKEERSRECjeUNG Polygooa-5eym-Pax HoLlaact m Maar ziet, daar ontmoette ik iemand, die nog erger dingen- van je zei, dan ik mij ooit in het hoofd gesteld had. Het was je vader die zoo sprak; maar ik antwoordde hem, dat ik er geen, geloof aan zou slaan, eer ik het je persoonlijk had hooren bevestigen. En nu komt de vraag: Was jij het, die mij belasterd hebt tegenover tante? Afit- woord maar met een kort „ja" pf „neen"? Ja, zei ze langzaam en viel mach teloos achterover. Het drong nauwelijks tot haar door wat hij toen zei: Hij betreurde het lot, dat hem in aanraking had gebracht met een, die zoo laag stond; hij vervloekte het goud, dat haar en haar vader ver leid had en sprak vol verachting van de onsóhuld, die zij had voorgewend: Ik geef niets om het geld! Ik kan genoeg verdienen, voorwat ik noodig heb. Maar, wat mij grieft, is mijn ver loren geloof in een vrouw! Want ik had je lief, Aletta, van het eerste oogen blik af, dat ik je zag. Je hebt je eer, je zin voor waarheid, verkocht voor geld! Je hebt het slim aangelegd, dat moet ik zeggen! Jij hebt gewonnen, ik heb verloren en toch benijd ik je niet! Otto! riep zij smeekend. Laat mij spreken Spreek öp, maar verwacht niet, dat ik naar je luister. Je hebt mijn vraag beantwoord, dat is voldoende. OPROEP De heer C. van Geelkerken heeft den volgenden oproep gedaan: Jonge socialisten in Nederland. De geweldige strijd iar het Oosten van Europa is het begin van een nieuw Euro- peesch tijdperk. Tot nu toe hebben de Europeesche volken zich zoo druk bezig gehouden met de exploitatie hunner over- zeesohe bezittingen, dat in de geweldige uitgestrektheden va,n het Russische ge bied een ami de cultuur en Europa vijan dige macht kon opstaan, die uit haar minderwaardigheid al het groote en hoog ontwikkelde, kortom dus den hoogen trap van beschaving der Europeesche volken, moest bestrijden. Zonder in de toekomst de gedachte prijs te geven, dat Europa als het hart van de wereld, het recht en de taak heeft, uitgestrekte overzee- sche ontginningsgebieden zijn eigen te noemen, ontstaat reeds thans de gebie dende hoofdzaak, het Oosten van Europa als het dichtstbijzijnde gebied voor 'kolo nisatie en ontginning opnieuw op te bouwen. Dit is vooral een doel "voor de jeugd van dè germaansche volken. Het grootste deel van deze jeugd staat thans ais Duitsch soldaat of Vlaamsch, Neder- landsch, Deensch, Noorsch en Zweedsch vrijwilliger met. de wapens in de hand in het Oosten en vecht tegen dé bols jewistische heerschappij, die tot nu toe haar land als basis voor de wereldrevo lutie gebruikte. Er zijn echter vele jonge kameraden, die thans nog niet oud genoeg zijn om zelf deel van dit soldatenfront uit te maken. Ieder hunner kan echter een deel worden van een tweede strijdfront, dat. zich tot taak stelt, den bodera in Oost- Europa te bewerken. Dezelfde mogelijk heid tot medewerking aan deze taak be staat in overeenkomstigen vorm ook voor onze meisjes. Duizenden Duitsche jon gens en meisjes doen reeds thajns als vrijwilligers voor den landdienst, teza men 'met jongens en meisjes uit de ove rige Germaansche landen, die zich vrij willig hebben opgegeven, dienst op de velden en akkers in Oost-Europa. Zij demonstreeren daardoor niet alleen den strijdvaardigen geest eener natioriaal-so- eialistische jeugd, doch hebben tijdens hun werkzaamheden, onder deskundige leiding, ook de mogelijkheid, zich in het boerenbedrijf te bekwamen. Velen hun ner zullen zelfs vrijwillig in het Oosten blijven, nieuw land krijgen en zoo van hun harden arbeid meer profijt trekken dan de jongelui van vroegere generaties, die ide enge ruimte der Europeesche lan den ontvluchtten en in andere wereld- deelen prestaties volbrachten, die zoo vaak hun land niet ten goede kwamen. In het nieuwe^ Europa zal echter ieder de mogelijkheid krijgen zijn arbeid, zijn 'bekwaamheden en zijn kracht in de grooter geworden Europeesche ruimte in een nieuwe Europeesche gemeenschap en daarmede voor zijn eigen land te gebrui ken. Daarom nationaal-socialistische jongens enmeisjes meldt u aan a-Is vrijwilliger voor den landdienst. LANDBOUW EN YEETEELT Ons Rundvee We onderscheiden in ons land 3 vee slagen n-1. het zwartbonte Friesch-Hol- landsche, hét Groningsche blaarkop-vee slag en het roodbonte Maas-Rijn-IJsel- veeslag. Tevens is hef bekend, dat het zwartbonte vee vroeger meer in demelk- richting werd gefokt, terwijl de blaarkop meer de vleeschmelkvorm vertoonde. De goedsoortige roodbonten hadden weer den melkvleeschvorm, doch vertoonden meer neiging tot vleeschaanzet dan de zwartbonten. In later jaren heeft men alle drie veeslagen gefokt in de melk- vleeschriehting, dus melk inde eerste plaats. Doordat echter het leven van de meeste runderen eindigt op het abbattoir, was het gewenscht dieren te fokken, d.i. wanneer ze voor de melkproductie ongeschikt waren geworden, met niet al te veel kosten slachtrijp gemaakt konden worden. Ademloos leunde ze weer achterover. Hij verliet het vertrek. Toen hij weg was, stond zij op, trad aan het venster en keek uit op den bloemtuinWat hadden Ze daar dik wijls gewandeld en nu had zij eigen handig het - hek van dit paradijs voor zich gesloten. O had ik hem toch niet verraden! sprak zij in zichzelve. Had ik toch zijn naam niet beklad! Maar ik sprak in drift, om mijn vader te verdedigen, mijn vader, die nu alle uitzicht op ge luk voor mij' gebannen heeft! O, was zij toch maar gestorven, in plaats van de vrouw, wier fortuin zij had geërfd! klonk haar innerlijke verzuchting. Dien volgenden ochtend liet zij den notaris bij .zich komen, die al haar za ken beheerde en sprak: Er zijn er, die zoo arm zijn en ik ben zoo rijk! Wijst u mij den weg dat ik anderen helpen kan! De heer Trent deed zijn best en Aletta vond hier werkelijk ook veel voldoe ning in, ofschoon zij altijd dat knagend zelfverwijt bleef behouden. Ma air de tijd heelde ook deze wonde en ze kon weèr vroolijk zijn en genieten van het schoone om zich heen. Er waren er velen, die haar het hof maakten; maar geen, dien zij in haar, vertrouwen nam, behalve dan misschien DISTRIBUTIEN1EUWS De volgende bonnen zgn na Zaterdag 11 April niet meer geldig: 18 Brood, Vleesch, Aardapp. 16 en, 17 Boter en Vet. De geldigheidsduur van de volgende bonnen is verlengd tot en met Donderdag 30 April 211 en 228 Algemeen (Zeep), G Zeep, Toiletzeep, H Zeep Toiletzeep. Deze fökrichting houdt men thans nog en we mogen zeggen, dat daarmee gun- sige resultaten bereikt zijn. Bij elk vee slag 'vindt men thans veel dieren met een goede productie, zoowel wat hoeveel heid als gehalte der melk betreft. Tóch zijn de melkteekens bij de zwartbonten duidelijker dan bij de' blaarkoppen en de roodbonten. De gemiddelde jaarop brengst is bij de eersten ook hooger, dan bij de andere veeslagen. Dit laatste zou er dus op wijzen, dat men, wat de pro ductie betreft, het best zwartbont vee zou kunnen houden. Dé graslanden zijn tegenwoordig door betere bemesting en verpleging zooda nig, dat het voortgebrachte gras en hooi een hooge voedingswaarde hebben, dus zeer geschikt voor hoog-productieve.die ren. Vroeger was dit anders,,Wanneer men toen zwartbonten tkocht en die naar die minder goede weiden overbracht, waren- de resultaten slecht. De voeling paste zich niet aan de eisch van de koe en in zoo'n geval gaat het dier achter uit, het degenereert, zooals men dat noemt. De melkopbrengst wordt minder en de nakomelingen hebben minder goede eigenschappen. Toch zijn er thans #)g veehQuders, die meenen, dat de zwartbonten gevoe liger zijn voor .verschillende ziekten, vooral voor tuberculose. Dit is echter niet het geval. Wanneer voeding en ver pleging voldoen aam de eisch en van het dier, dan is hét niets gevoeliger dan een. blaarkop of een roodbonte. In 1935 waren in Frieschland van 1949 stamboek- bedrijven 999 t.b.c.-vrij. Volgens den Rijksveeteeltconsulent van Noord-Hollaind waren in 1935 vam 3533 bedrijven er 1331 t.b.c.-vrij. Dit geldt dus de zwartbonten. Kr, SPORT Noordgouwe I—Zierikzee I Voor den uitwedstrijd tegen Noord- gouwe l'is het eerste elftal van Zie-* rikzee van links naar rechts als volgt samengesteld: A. H. Hage d.; J. Volkeri en J. B. Buijze a.; D. C."Viergever, M.W. Catshoek en S. L. Mosselman m.; «A. L. Kraak, P. L. van Doorn, Joh. Sehoo- nen, A. Koster en J. A. van Dijk v. Re serves: C. v. d. Westen en J. v. ld.; Westen. Daar .Volkeri weer van de partij kan zijn is de opstelling, eenigszins gewijzigd, waardoor Catshoek op de spilplaats staat en Viergever linkshalf. Als Noordgouwe- volledig kan uitkomen mag zeker een heel spannende partij worden verwacht, want Zierikzee heeft aan den Zuiddijk altijd de handen vol gehad. Bij gunstig weer mag dan ook op groote belang stelling gerekend worden en zal de Noordgouwe-penningmeester zeker geen slechten dag beleven. Zierikzee III—Noordgouwe II Om half 3 speelt Zierikzee III tegen de Noordgouwe-reserves in het Sport park en wel in de volgende opstelling C. Krello d.; A. Verton en P. Schoonen a.; Chr. Peute, P. Bilius en D. Verloo m.; A. Bilius, t. Schoonen, J. Nieskens, I. Eikema en C. van Aken v. Reserves H. Verschuur en M. Boot. Hoewel de roodzwartjes met een aardige ploeg uit komen, geven we de bezoekers toch de beste kansen, al behoeft het verschil niet groot te zijn. Jan Wessels, den vriend van Otto Toni. Soms vroeg die zich af, of hij nu geduld zou worden om zichzelfs wille of om zijn connectie niet Otto. HOOFDSTUK VIII. Parijs is een gevaarlijke plaats, zei mevrouw Dewald, de chaperonne van Aletta. Ik geloof niet, dat u er ver standig aan zoudt doen, daarheen te gaan! Mevrouw Klein was nu een jaar dood; Aletta haa haar rouw afgelegd en droeg een licht-blauw mousselinen toiletje, wat zoo goed kleurde bij haar teer-rose teint. Ze zat in de kleine eetkamer op „het Nest" en was bezig, een jurkje te naaien voor een arm kind: Is Parijs zoo'n gevaarlijke plaats? Dan voel ik nog haast eens zoo veel lust om er heen te gaan! Noordwijk is toch wel veilig, niet waar? Ut hoop en vertrouw van wel, maar geen plaats kan haast- veilig genoeg zijn voor een jong, en mooi meisje, viel de stem van Jan Wessels in, die als huisvriend on- a aiigek on d igd b inmenkw am Dank je, knikte Aletta hem lachend toe. Een kop thee (W-ordi vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2