FL^vanKi^Pj^^ Menschen van karakter Uit Stad en Provincie Keen,'n AKKERTJE RADIO-PROGRAMMA Donderdag 9 April HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8.15 Ochtendgymnastiek; 8.25 Gram.; 8.30 BNO:- Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gr.; 10.30 Zang met pianobegeleiding;11,00 Voor de kleuters; 11.20 Qrgelcencertr 12 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.) 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws^ en economische berichten; 18 Win terbijeen komst der maatschappij voor tuinbouw en plantkunde; 13.15 Gerard van Kreve len en zijn orkest; 14 Pianovoordracht; 14.3o Zang met pianobegeleiding; 15 Gr. 15.30 Voor de zieken; 16 Zondag VII van den Heidelbergschen Catechismus; 16.2o Gram.; 16.30 Orgelconcert; 17 Gram. 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Roemeensch orkest* Gregor Serban; 18 Sport en lichamelijke opvoeding; 18.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 18.60 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten; 19.10 Inleiding volgende uitzen ding; 19.15 Omroepsymphonie-orkest; van 20.15 alleen voor de Radiocentrales, die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20-45 Filmpraatje; 21 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Militair overzicht; 22.1o Gram.; 23.15 Pia- no-sóli, gram.; 23.30—24 Theo Uden Mas- man en zijn dansorkest, opn. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Chr. Gem. Zangvereen. „Harmonie", opn.; 9 Gram.; 10 Morgenwijding!; 10.15 Gram.; 10-40 Voor de vrouw; 11 Gram.; 11.20 Ensemble Francis Keth; 12 Ensemble Joan Lancé; 12.45 BNO: Nieuws- en economi sche berichten; 13 Otto Hendriks en zijn orkest; 13.45 Voordracht; 14 Omroep orkest en Graziosokwartet; 15 Voor de vrouw; 15.30 Cello en piano; 16 Amuse mentsorkest, opn.; 16.45 Voor de jeugd 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Zang met piano begeleiding; 18 Gram.; 18.30 De Nederl. techniek in het nieuwe Europa; 18.45 Orkest Ernst van 'tHoff; 19.15 „Bran dende kwesties", causerie; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den ,;dag; 19.50 BNO: Wat Nederland1 schrijft 2o De Melodisten; van 20.15 ailleen voor de Radiocentrales, die over een lijn verbinding met de Studio beschikken; 20.40 Radiotooneel; 21 Gerard van Kre velen en zijn orkest; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.10— 22.15 Avondwijding. Naar de „Deutsche Zeitung iri die Nie- derlanden" uit Den Haag verneemt, is in den strijd voor groot-Duitschland's j vrijheid en vpor de toekomst van Euro- pa de Landesbauernführer en leider van de Geschaftsgruppe Ernahrung und Land- wirtsehaft bij het Rijkscommissariaat te Den Haag, Friedrich Franz Graf Grote, in het Oosten gesneuveld. Die NACHt-HOiST zal ophouden ais het vastzittend slijm oorzaak van de hoestprik- keling regelmatig loskomt. Neem daarvoor de beroemde slijmoplossende Abdijsiroop. Vanouds beproefd bij hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S M M <V* M M M M M <SÏ Anderen het leven aangenaam maken brengt vreiitfde in eigen leven. Feuilleton 12 HOOFDSTUK "X. DE LANDSTAND IN ZEELAND Voortbouwen op hot bestaande In afdeeling II van den Nederlandse,ien Landstand vindt, naar de'heer Van Gor- sel beklemtoonde, de commissie-Posthu- ma haar voortzetting en rij zal zich dus in het bijzonder hebben bezig te houden met de ontwikkeling ♦an het productie slag-beginsel. "Een oörlogsverschijnsel alzoo? Geens zins, want wie in aanmerking neemt, dat de Landstand mede zijn rechtvaar digheid vindt in de these vam» het nieuwe Europa, met zijn inter-continentale orien teering, die zal begrijpen, dat deze pro ductieslag ook in het onder Duitsohlaniis leiding herboren Europa en dus ook in Nederland niets van zijn urgentie zal hebben ingeboet. Productieslag niet slechts voor den akkerbouwerde boer is de voeder van zijn volk en daaronder valt ook de veehouder, die door een zuivere afweging van belangen een waar devolle bijdrage kan leveren voor de* welvaart van agrarisch Nederland en voor de levensomstandigheden van het ge- heele volk. Ook de tuinbouw zal in deze organisatie worden gegrepen en zoo zal afdeeling II het agrarisch pröductie-ap— paraat in al' zijn schakeerimgen overkoe pelen. Het landbouw crisis-apparaat De werkzaamheid van afdeeling III kan omschreven worden als de omvorming van het landbouw crisis-apparaat. Ook hierin wordt een der groote beginselen van den NederlamcLsehen Landstand! be lichaamd. De boer moet niet gewrongen wondén in het keurslijf van bepalingen, welke hem ondergeschikt maken aan be langen, die met het boerenbelang weinig gemeen hebben en die den' boer ver vreemden van werk en roeping, van zijn erf en zijn afkomst. Tenslotte overkoepelt afdeeling IV, de- organisatie, het geheel. Zeeland's boe renleider zette ons uiteen, schrijft de P.Z.C., hoe, wanneer dit omschakelings proces zich zal hebben voltrokken, de vrije ontplooiing van den boer volledig tot haar recht zal kunnen komen. Daarbij ontveinsde de heer Van Gorsel zich niet, dat naar 'een zuivere afweging der be langen de moeilijkheden zeèr groot zul len zijn. Want weliswaar is in den Neder- landséheh Landstand1 dè vrijheid en de zelfstandigheid van den boer bevestigd', weliswaar wordt het boerenapparaat door de boeren zelf in handen genomen, het zal, naar de boerenleider duidelijk liet uitkomen, van groot belang zijn, dat aan •deze nieuwe leiding ook ain de ondierschei den afdeelingen specialisten wordien toe gevoegd-. De boer, die leiding geeft, iis in de eerste plaats boer. Hij moet niet van zijn werk en van zijn erf vervreemden, zoo- dat hij tenslotte nog maar boer in theorie is "en buiten de dagelijksche boerenprak- tijk komt te staan. Daarom zal aan iedere afdeeling een secretarjp-deskundige won den toegevoegd,, idie de loopende zaken regelt en door eon voortdurend' contact met den leider van zijn afdeeling, in laatste instantie ook met den provincialen,, leider de binding met den boer ondier- houdt en verstevigt. Hjet komt er dus op aan' voor deze plaatsen mannen te' vinden; die deskun digheid paren aan een klaar inzichtin het Zeeuwsche boerenbelang. Z L.M.-kringen blijven behouden Een gelukkige .omstandigheid is, zoo zeide de heer Van Gorsel, dat wij' ook in organisatorisch opzicht bij' de Z.L.M. kun nen aansluiten. De negen kringen van de Z.L.M. worden ook in den Landstand terug gevonden. De geografische struc tuur van Zeeland maakte zulks, gewens'cht en in dat opzicht wijkt de organisatie in dit gewest af van die in andere pro vincies. Daar toch gaat de lijn van de dorpsboerenraad, in dien zin, dat de Kringleider tevens ook is boerenleider van zijn dorp. In den dorpsraad zijn de afdeelingen. I en II vertegenwoordigd en De begrafenis was voorbij. Van al de zoogenaamde r ouwdragers waren er maar twee, die oprecht getroffen waren door het sterfgeval: Aletta die bedroefd was, juist omdat ze zoo weinig treuren kon; en Otto, die nog ontroerd was als hij dacht aan de overdreven wijze waar op tante Eliza hem haar liefkozingen had betoond. I Hij had Aletta de hand gereikt, toen hij hoor weer ontmoette en voelde zich ontroerd, toen hij zag, hoe bleek zij I was. Na afloop van de begrafenis zaten ze aan een maaltijd, dien de overledene geheel, tot in de kleinste bijzonderheden voorgeschreven had. Iedere gast^ was 'gekomen;dus ook Jan Klein en zijn vrouw, die even naj familie was, als Otto Tom; en dan waren 1 er nog drie verre bloedverwanten, die intusschen allen het een of ander voor- deel verwachtten. I De heer Gerard Moor nam de honr peurs waaT en was wel wat drukker en levendiger, dan idit paste bij zulk een sombere gelegenheid. Nadat de maaltijd afgeloopen was, vond Gerard een oogenbliik tijd;, om met zijn dochter alleen te spreken. Nu, lieve Hand, de oulde dame zal wel een aardig sommetje hebben nage laten. Het is maar te hopen, dat je een handig gebruik hebt gemaakt van de in lichtingen, die ik je gaf- Na wat ik je verteld heb, zou het mij niets verwon deren, of de heer Jan Schuit kon toe kijken! Ze heeft ,mij op den man af* gevraagd: had ik waarlijk haar neef ge zien' in de speelzalen? Was het waar, dat hij zich met een anderen naarh noemde; en zoo nog wat! Ineens maakte zich een soort verant- woordelijksheidsgevoel van Aletta mees ter. Ze had eenvoudig haar vader verde digd; »dit was er haar «enige bedoeling mee geweest, en verontwaardigd zei ze dus: Mevrouw 'Klein zal er haar testa ment heusch niet om veranderd hebben! Ze geloofde geen syllabe van wat ik zei, werd alleen maar boos op mij. En wat wilde u er ooit eigenlijk mee berei ken? Otto Tom moge dan al zijn gei breken hebben die andere neef: Jan Klein, komt mij niets beter voor! Wij hebben nu geen tijd meer, om te praten. Ga maar gauw mee naar beneden Waarom? Om het testament te hooren voor lezen. Daar verlang ik niets naar. zij vinden hun gezamenlijke vertegen woordiging in den dorpsboerenleiider. Door de doorvoering van deze onder scheiding verschaft men zich de zeker heid, dat aller belangen volledig tot hun recht komen. VERSCHILLENDE BERICHTEN Bonnen als tuit Vorige week is 'een opzienbarende in braak gepleegd in het distributiekantoor te B e v e r w ij k, waarbij niet minder dan '30.000 distributiebonnen zijn ont vreemd. De onbevoegden hebben zich, na een ruit te hebben uitgesneden, door in klimming toegang verschaft tot het ge bouw. Met een boor is men er -in ge slaagd het sloit van de kluisdeur te forceeren. waarna een groote hoeveel heid distributiebescheiden, zooals bon kaarten, rantsoenbonnen voor boter, brandstof, havermout, melk, enz., in han den is gevallen van de inbrekers. Uit het onderzoek bleek, dat de da ders na afloop van de inbraak zich van een vervoermiddel haddenvoorzien, door zich rpeestef te maken van twee rijwielen, dio /ij stalen bij een melk handelaar in de nabijheid van het dis tributiekantoor. Boerderijbrand Zondagmorgen 10 uur, terwijl de be woners naar de kerk waren, ontstond, doordat kinderen in de groote schuur met lucifers speelden, brand in de boer derij van dhr. P. Trenning te Nieuw P e k e 1 a. De motorbrandspuit was spoe dig ter plaatse, doch kon niet verhin deren, dat de schuur tot den grond! toe afbrandde. Het woonhuis kon gedeel telijk behouden worden. De schade wordt door verzekering gedekt. Tusschen de rails Zondagmorgen geraakte te Amers foort een reiziger uit den trein voor Twente tusschen het perron en den spoorwagon, terwijl de trein reeds in beweging was. Gelukkig kon de machi nist aanstonds gewaarschuwd worden en toen stond alles weer gauw stil. Maar gelukkig bleek het ongeval bijzonder goed te zijn afgeloopen. Terwijl nog gezocht werd, zat het slachtoffer reeds in den trein, zij' het met enkele kleine schram- metjes in het gelaat. Een gjroot gedeelte van den trein was over hem heen ge reden, terwijl hij tusschen de rails lag. „SCHUTTEVAER" Woensdag 22 - en Donderdag 23 April a.s. wordt te Amersfoort de 92e alge- meene vergadering van de schippersver. „Schuttevaer" gehouden. De voorstellen, ^etreffende den vaarweg, nemen een goed deel van de agenda in. Zoo wordit o.a. voorgesteld de middelste boei, ha ven van Scharendijkë (Kloosternol) weer uit te leggen; nogmaals aan te dringen op verschaffing van drinkwater in de havens StoofpoMer en Dintelsasin het binnenaanvaringsreglement op te nemen de bepaling, dat opvarende schepen als bij het landverkeer links voorbij varen; aan te dringen op uitdieping der Steen- bergsche haven; het eiland Tholen on der te brengen in bevrachtingsdistrict L (Breda) en wel bij het agentschap Ber gen op Zoom; de vracht voor vervoer van aardappelen meer in overeenstem-, ming te brengen met den af te leggen afstand. Blijkens het jaarverslag steeg het to taal der inkomsten met f 1319.30 in 1940 tot f 1452.50het totaal der uitgaven, bleef met f36.62 beneden dat van 1940 toen f 1497.39 werd geboekt. Het batig slot steeg met f32.43 en vermeldde op 31 December j.l. f 1716.50— Aan de beurt van aftreden, zijn de hoofdbestuursleden M. W. de Korte te* Tholen en C. Ruitenberg te Werkendam. i Toch moet je er bij zijn! Samen (kwamen vader em dochter ide eetkamer binnen, waar de andere familie leden, al bijeen waren. Aller oogen wtaren op haar gericht maar zij zag niemand behalve Otto Torn, die bij het venster zat uit te kijken. Notaris Trent schraapte de keel en las het testament voor. In het eerst hoorde zij nauwelijks, wat hij las, zulke onbegrijpelijke taal bevatte het document, maar toen hoorde ze ineens haar eigen naam noemen en zag nagenoeg aller blikken op zich gericht. Nu begreep zij het: zij, Aletta Moor, was de eenige erfgename, op een paar legaten na, van mevrouw Elizabeth Klein Ze was eigenaresse van „Het Nest", van het groote huis in den Haag en van alle juweelen van de overledene. Zij, dat arme gezelschapsdametje was nu in eens schatrijk. Er was bepaald, dat zij van haar over vloed, haar vader een jaarlijksch inko men van twaalf honderd gulden zou 'gun nen, uit te betalen .in drie maandelijk- sctie termijnen. Ik wensch u geluk, juffrouw Moor, zei de notaris en reikte haar de hand'. Ik wensch je geluk, Let, zei nu 1 ook haar vader op eigenaardigen toon. Zij scheen geen van allen te hooren j en stond op, steeds met den blik gericht op Otto Torn. Ik geloof, dat er een vergissing In het spel is, zei ze zacht tot denj BURGH. Burgerl. Stand over Maart. Geboren: 4, Hendrina Rosalia Elisabeth, d. van H. F. A. Teunissen en El. van der Klooster. Ingekomen: 17, Adriaan Langejan van Sint Maartensdijk; 19, Jan van Dongen van Duivendijke30, Hendrik P. Tazelaar van Kortgene; 30, Catharina Tazelaar van Kortgene; 30, Wllhelmina Joh. School meester van Kapelle bij Goes. Ver trokken: 31, J. B. van Dalen met gezin naar Beverwijk. SCHARENDIJKE. De Coöp. Boerenleen bank te Eikerzee hield op 2 April hare jaarvergadering in Café Kooman. Zestig leden waren in persoon of bij volmacht aanwezig. De vergadering werd geleid door het lid van den raad van toezicht, den heet C. Padmos. Het jaarverslag van den kassier ver meldde onder meer het volgende: In 1941 traden 17 nieuwe leden toe; 3 traden uit ren 2 ontvielen de vereèniging door over lijden, zoodat het ledental van 194 tot 206 steeg. Evenals bij andere boerenleen banken viel in 1942 over een groote .toevloed van gejd. tp. klagen, waardoor het-.winstcijfer werd gedruikt; dit be droeg over 1941 f208,69. De reserve :is gestegen tot f23,050,15. De totale omzet bedroeg f 1,657,687,37; hierbij gevoegd ile uitbetalingen aan granen, enz. ad f 380,197,03 geeft éen totaal cijfer van f 2,037,883,40. Voor de uitbetaling van granen werd. een provisie genoten van f 105,68. Hét verloop en jaar telde 22 voorschotten, 218 spaarders en 70 reke- ning-couranthouiders. De rekening wees aan, dat aan spaar gelden was pntvamgen f72,521,90 en te rugbetaald f 58041,08aan voorschotten was uitgegeven f 600 en terugbetaald f 4070,69.In loopende rekening was ont vangen van rekening-houders f 214,871,45 en terugbetaald f 145,749,71; van de cen trale bank ontvangen f342,209,18 en uit gegeven f 424,681,80. Op 31 December 1941 stond aan voorschotten uit f 14,262,13 en bedroeg het tegoed in loopende 'reke-" ning f. 199,850,64, terwijl de bank op den- zelfden datum aan spaargelden was ver schuldigd f 132,219,32,aan rekeninghou ders f 70353,89 en aan het reservefonds f 23,050,15. De heer I. W. Padmos werd herkozen al's bestuurslid en de heer W. J. Ide Vrieze gekozen als zoodanig. Tot plaats vervangend bestuurslid werd herkozen de heer C. W. den Boer en als zoodanig gekozen de heer C. A. van den Hjoek, die niet ter. vergadering aanwezig waren. Hiet salaris van den kassier werd idoor het bestuur vastgesteld op- f 800de rente voor debet op 4 pet. en voor credit op 13/4 pet. De zaken in de gemeente Brou wershaven nemen een bevredigend ver loop. De voorzitter, herdacht het heen gaan van den heer Stroink, die een voor aanstaande positie heeft ingenomen bij de Centrale Bank. Bij de rondvraag bleek, dat het winst cijfer den toestand niet geheel zuiver weergaf, wijl onder het passief der ba lans een post voorkwam, die tamelijk dubieus mócht worden genoemd. Eer zou derhalve sprake moeten zijn van een ver lies. De Centrale verlangde evenwel, dat de bedoelde post in de balans zou wor den opgenomen. De voorzitter zegde toe, indien dit mocht blijken mogelijk te zijn, de credit-rente met 1/4 pet. te zullen verhoogen, zulks met terugwerkende kracht van af 1 Januari 1942. BROUWERSHAVEN. Burgerlijke stand over Maart. Geboren: 6 Pieter Tonis, z. van C. Jonker; 27 Berbera Helene Jo hanna, d. van E. D. Ninck Blok en G. L. M. Kluge; 30. Cornelia, d. van J. C. Trijselaar. Ó'verleden|: 5 van der Sluij's, Johannes, 53 jaar, echtgenoot van Wes terweel, Lena; 9 van den Bos, Cornelis Jacob. 73 jaar, echtgenoot van Kooman, Cornelia (te Noordgouwe oveleden)28 Febr. Matthijsse, Mathijs, 66 jaar, echt genoot van-Kik, Klara "(té Nieuwerkerk Z. overleden); 19 Hollander, Gerretje, notaris. Is er dan niets voor den neef van mevrouw Klein? Otto Torn, die dit ook scheen gehoord te hebben, antwoordde: Ja, zeker, er is wei iets voor mij. Denk maar niet, dat ik vergeten werd! De heer Trent heeft mij zoo even dezen brief overhandigd. Dien zal ik* hardop voorlezen. Dames en heeren, mijn tante, mevrouw Klein, heeft dezen brief bij den notaris in bewaring gegeven, dat die mij, na dè begrafenis, overhandigd zou worden. Nu ben ik er op gesteld, u dien voor te lezen. „Neef Otto, Ik heb 'je te verstaan gegeven, dat ik je mijn fortuin zou nalaten; maar nu bij dezen meld ik je, dat je geen halven stuiver van mij krijgt! Ik ben niet zoo dwaas, als je wel denkt. Ik haat spelen; ik-ha,at den speler! Het is mij glashelder bewezen, dat je een speler bent, dat je als zopdanig in Parijs en overal bekend staat en daarom heb je bij mij afgedaan. Ik laat mijn ig/eld na aan Aletta Moor, die tenminste onschuldig is aan een diergelijk kwaad! Het is mij eveneens ter oore geko men, dat je ev van overtuigd was, hoe je mij om den vinger zoudt kunnen winden. Dat is toch maar bluf ge weest. Je plan is dus niet gelukt, Otto. Je krijgt niets van mij. Je hebt mij in den waan gebracht, dat je op mij gesteld was. Je hebt je vroolijk ge- Die kan U elk °°genblik over- Kilxj'/)) vallen. Zorgt steeds A KKER- TJES in huis te hebben. Laat ^us n°°deloos kwellen. De Neder/andsc/re Pijnstiller 80 jaar, echtgenoote van Gaanderse, Re- nier; 22 van Klooster, Johanna, 87 jaar, wed. van Westerweel, Johannes; 23 van Beveren, Adriana Jacoba, echtgenoote van Braam, Marinus Cornelis, 69 jaar; 27 Kaashoek, Anna, 64 jaar, echtgenoote van Ringelberg, Marinus. Ingekomen: 3 van Beest, Femia, van Rilland-Bath; 10 Kristalijn Maatje J., van Renesse; 10 Duinhouwer, Dina, met kind, van Rotterdam. Vertrokken: 31 Jonker, Catharina, naar Burgh Z.; 31 van der Weele, Cornell's, naar Oos- terland; 31 van Tricht, Marretje W., naar Soest. NOORDGOUWE. Bprgerl. Stand ove£ Maart. Gebomi:. 9, Willem Johannes, z. van A. C. Dalèbóut "eh '51.'j. den Boer; 16, Karéi Pieter; z. vam C. de Jonge en M. J. van der Werf; 28, Maarten, z. van J. Otte en M. de Bruine (van O os ter- land) 30, Abraham Bartel, z. van A. H. Koster en N. van Splunter (van Elle- meet). Overleden: 9, Cornelis Jacob van den. Bos, 73 j„ echtgen. van Cornelia Kooman (van Brouwershaven); 25, Maar ten Marinus Goudzwaard, 10 j., z. van A. C. Goudzwaard en A. Meerman (van Zieriikzee)25 Teunis van Dammë, 71 j., echtg. van J. van Gast (van Haamstede); 30, Pauwlina Hoek, 91 j., wed. van W. A. van den Bos (van Ouwerkerk). Ingekomen: 9, Maatje C. Boogerd van Zièrikzee14, Lauwers Verton en gezin van Rotterdam; 30, Barteld P. Goldhoom van Middelstum. Vertrokken: 4, Cornelis Leeuw naar Ziierikzee; 7, Jo hanna H. Slager naar Haamstede; 12, Andries Nelisse naar Nieuwe-Tonge; 23, Pieter A. van Leeuwen en gezin naar Kerkwerve. NIEUWERKERK. Burgerlijke Stand oVer Maart. Geboren: 7. Wilhelmina, d. van W. H. de Valk en J. van Dijke; 17. Mar- grieta Marina, d. van L. Tieleman en A. C. Verton. Gehuwd: 26. L. M. Kraak, 27 j. j.m., (van Öosterland) en K, E. van 'tHof, 23 j. j.d. Overleden: 10- Ca tharina Illing, 65 j., echtgi.e van W. J. Leenders; 21. Jannetje Stoutjesdijk, 65 j., echtg.e van C. Verwijs. OOSTERLAND. Burgerlijke stand over Maart. Geboren: 7 Elizabeth, d. van J. Stouten Hz. en J. de Bruijne; 27 Maria Grietje, d...van Joh. de Bruine Lz. en J. Bouwman. Gehuwd: 20 A. M. Quist, 30 jaar (vaii Bruinisse) en L. C. van der Maas, 24 jaar. Overleden: 6 Jan Vaane, 76 jaar, echtgenoot van J. Vis ser; 16 Pieternella Catharina van Espen, 75 jaar, ongehuwd; 20 Kornelis Goud zwaard, 59 jaar, echtgenoot van K. Roks. Ingekomen: 17 J. W. Bolier en echt genoote van Tholen en Poortvliet; 20 B. J. de Vin van Rotterdam; 27 Jaca. van der Maas van Monster; 27 Wed. W. Kik-Broodman en dochter van Zie- rikzee, 27 K.' E. van 't Hof van Nieu werkerk Z; 31, C. van der Weele van Brouwershaven; 31 A. J. Versehiere en echtgenoote van Zierikzee. Vertrokken: 4 J. A. Zoeter naar St.-Philipsland13 E. A. M. Vink naar Rotterdam; 13 A. M. Zwager naar Nieuwerkerk Z; 16 Adr. de Jonge Bz. naar Renesse; 20 L. C. van der Maas naar Bruinisse. ST.-ANNALAND. Burgerlijke stand over Maart. Geboren: 3 Jan, z. van J. Ham stra en A. den Haan; 7 Machelina, d. van J. Moerland en J. van Iwaaraen 9 Gerard Cornelis, z. van N. J. Boogert en J. Vroegop; 10 Willem Marinus, z. van M. K. Goudzwaard en W. M. Quist; maakt over mij; maar diï is nu je beliooning. ELIZABETH KLEIN, géb. vanGeuns". j De lezer keek den kring eens rond en ging toen voort I Mijnheer Trent, dames en heeren, ik verklaar hierbij, dat de uitspraak van de overledene foutief as. Ik had geener- lei toeleg met mijn bezoek aan haar vökj^ed hiermee alleen aap het ver langen van mijn moeder. De genegenheid, die ik mijn tante betuigde, was oprecht gemeend. Ook verklaar ik hierbij, dat ik niet speel en ook nooit heb gespeeld. Dit is geen verdienste, want ik voel er mij ook niet toe aangeloktheb altijd de kaarten geha,at. Ik zou er in het ge heel niét afkeerig van zijn geweest, om een fórtuin te hebben', ofschoon ik vast hoop en vertrouw, dat ik er mijzelven een verwerven zal! En nu nog een tweede punt: ik ben niet bepaald senti menteel, maan' er is toch nog iets, wat mij meer ter harte gaat, dan het ver lies van geld. Tante Elizabeth had ge negenheid voor mij opgevat en ik voor haar. Zij is gestorven, terwijl ze mij voor een huichelaar en een speler hield. Dat ben ik geen van beide. Iemand heeft tegen haar gelogen. Dat vergeef ik zoo iemand niet. Maar ik zweer u, dat ik niet ben, zooals ik tegenover haar be schreven werd. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2