ABDIJSIROOP Menschen van karakter i ASTHMA, BORST- BENAUWDHEID. wij in de toekomst moeten blikken en als goede Zeeuwen thans dit ons ge geven middel moeten aangrijpen omland' en tuinbouw en de daarmede bezig zijn de bevolking in Zeeland zoo krachtig mogelijk te helpen. Wij mogen in dezen niet afzijdig staan, waar heilige plicht ons roept. Zeeland ga ons boven alles en dus met moed voorwaarts in vast geloof aan een ge lukkige toekomst van ons volk. Ik wensch U geluk met Uw benoe ming en hoop, dat gij met Uw bekwa men secretaris, straks geflankeerd door veel bekwame en welwillende mannen, zult kunnen arbeiden in het waarachtig belang van ons gewest. Van den Boerenleider in Noords-Hol land, den heer Saai was voorts een telegram van gelukwensch ingekomen. De voorzitter wees verder op de ge wichtigheid van dezen dag voor de pro vincie Zeeland, daar thans, ondanks de tegenwerking der boeren, medezeggen schap zullen krijgen in één ondeelbare landbouworganisatie. Spr. drukte de hoop uit, dat zij die thans nog tegenwerken, zullen gaan in zien dat dit de eenige goede weg is en de Landstand de eenige goede orga nisatie is voor de geheele Zeeuwsche landbouwende bevolking. Hierna gaf spr. het woord aan 'den Boerenleider: Rede E. J. Roskam Na er den nadruk op te hebben gelegd, wat de Landstand niet is, en dat deze niet gezien moet worden in het raam der landbouw-crisispolitiek der laatste jaren, maar verstaan moet worden vanuit een gansch andere wereld, stelde spr. voorop, dat er maar één Macht is aan wie de boer in hoogste instantie ver antwoordelijk is voor zijn doen en la ten en dat is: de Schepper. De boerenleider hekelde vervolgens de landbouwpolitiek der laatste jaren, de machten schetsend die buiten ons hoe rendom stonden en de draden van het boerenlot in handen hielden, dit aan de hand van voorbeelden aantoonend, t.w. uitingen van de voormalige Minis ters Steenberghe en Colijn, die de Ne- derlandsche landbouwpolitiek afhankelijk stelden van buitenlandsche factoren. Vreemdelingen waren toen heerschers over de landbouwpolitiek in ons land en dat noemde men vrijheid. De klagers over de lage* voedselrant soenen waarvan spr. liefst het eerst zou zien, dat ze verhoogd^. werden maakte spr. erop attent, dat de statis tieken bewijzen, dat in 1935 het gemid deld gebruik van boter, melk en vleesch in ons Vaderland niet hooger was dan nu. Scherp brengt de boerenleider dan naar voren, dat de Landstand op gansch anderen grondslag berust dan buiten landsche factoren en wereldeconomie en het tegendeel van een ambtelijk appa raat is: De Landstand is de vrije zelf standige boer zelf en de. georganiseerde boer in zijn natuurlijk verband] De Landstand is gekomen om de al oude boerenrechten te bevestigen en er voor te zorgen dat het eigen Volk uit eigen bodem gevoed wordt, onafhanke lijk van vraag en aanbod op de wereld- markt en van kapitalistische invloeden en machten en de prijspolitiek een recht vaardige belooning garandeerde voor den arbeid van den boer. Sprekende over den opbouw van den Landstand herinnerde spr. er aan dat als eerste zaak de bestaande Landbouw organisaties moesten worden opgelost in den Landstand. Met nadruk wees hij er hierbij op dat de organisaties gezien moeten worden in het raam van den tijd waarin zij werkten en dat zij on noemelijk veel onheil hebben afgewend en vele wonden geheeld hebben. Als de organisaties er niet geweest waren zou er nooit een Landstand hebben kunnen se as Het is goed om door karakter flink en door overwegiróg buigzaam, te zijn. Feuilleton HOOFDSTUK III. Terwijl Aletta in de richting naar zee liep, naderden er twee jongelui door het Kreupelboschje, gezellig pratend, de een met groote levendigheid, de andec met eenigszins saaie stem. De oudste zal een jaar of dertig zijn geweeest, had een behoorlijke lengte, was ook flink breed in de schouders en droeg een lichtgrijs flanellen pak. MoCht hij dan al niet bepaald knap heeten, hij had toch een gelaat vol uitdrukking. Een aardig plekje,' om eens een schets te maken, hè Jan? vroeg hij zijn kameraad. Ja, niet onaardig! Maar tien tegen 'één, dat er al niet een ander zou zit ten werkenl Dat is niets 1 Dien zullen we er dan wel wegkijken. Maar dan werden ze Aletta's schets gewaar en dezelfde spreker ging voort: r- geware! Djt heet dan Kunst! komen. Zij zijn de erfenis van een voor geslacht dat wij trouw en heilig moe ten bewaren. In Zeeland weet men, dat het sprekers ideaal geweest is, dat de bestaande or ganisaties zich vrijwillig verbonden om gezamenlijk de nieuwe orde te stichten. Zeeland was de provincie, die van ston de af aan het meest onbevangen en open heeft gestaan om mee te bouwen aan de nieuwe orde, wat spreker met voorbeelden aantoonde. Deze houding der Zeeuwen strekt hen tot eer en legt den Landstand groote verplichtingen op. Wat hier in bijna 100 jaar is verricht, zal doorgezet worden tot in lange ge slachten. Van de eigendommen der Zeeuwsche Maatschappij mag geen cent verhuizen naar buiten de provincie. Spr. zal een vergadering houden met de Zeeuwsche boeren en hun dan precies verslag uitbrengen hoe alles zich heeft ontwikkeld en hoe de zaak is opgebouwd. Wat van Zeeland is zal van Zeeland blijven en dat zal dienen om de Zeeuw sche boeren te steunen (applaus). De tijd zal leeren, dat de Landstand niets anders is dan dat, wat ook de Zeeuwsche boeren in al de jaren van strijd, zij het vaak onbewust, als hoogste doel voor oogen hadden staan. Vervolgens schetste de Boerenleider den practischen arbeid, waartoe de Land stand geroepen is, hierbij erop wijzende, dat vooral in Zeeland in het apparaat der Voedselvoorziening ambtenaren werk zaam zijn, die zich systematisch tegen den opbouw hebben verzet en nu gram staan tegenover den Landstand. Hoe hun houding na de officieele installatie van den Landstand in Zeeland zal zijn, moe ten zij zelf maar verantwoorden. De De Landstand is tot volkomen loyale samenwerking bereid. Wij eischen niet dat MEN het met oms eens is, maar een eerlijke oprechte verhouding is de mini mum eisch, die wij stellen",aldus de Boerenleider. Het gaat niet om de macht, maar het gaat om de belangen van onze boeren en visschers en van het Neder- landsche volk. Van ambtenaren die niet willen mee werken, verwacht spr., dat zij als Neder landers zullen gevoelen, dat zij vrijwil lig moieten heengaan. Gaan zij niet vrij willige, dan zullen zij onvrijwillig dienen te gaan (applaus). Tenslotte installeerde de Boerenleider boer Willem Frederik van Gorsel uit Rilland-Bath tot Boerenleider der pro vincie Zeeland, wien hij er op weeS, dat hier in Zeeland een systematische tegenstand te overwinnen is. Spr. kent het volk van Zeeland, dat gehecht is aan zijn eigen volksaard en dat buigt voor niets en niemand, dan alleen voor den Schepper. Daarom juist is het geëigend om den Landstand te aanvaarden, juist omdat de Landstand het eigenste eigen is van den vrijen boer en den trouwen visscher. Na de installatie werd eenigen tijd gepauzeerd. DE ZEE-OORLOG IN AMERIKAANSCHE WATEREN De „Diplo" bespreekt uitvoerig de ver houding tusschen de Ver. Staten en de Zuid-Amerikaansche republieken. Zij schrijft: „Sedert het begin van den oor log tusschen Duitschland en de Ver. Sta ten, ja reeds tevoren, was het streven van B°°sev©lt andere landen, zoo mo gelijk de Zuid-Amerikaansche republie ken, door incidenten ia den oorlog te betrekken. Wat door agitatie, laster en provocatie niet gelukt, moet op beproef de wijze door het scheppen van inciden ten worden bereikt. Zoo was het relaas van Amerikaansche zijde over het Chileensche schip de „Tolten" geschikt een bedoelde situatie te scheppen. Al is het ook Roosevelts streven de Zuid-Amerikaansche landen tezamen niet slechts tot een breuk, maar ook tot een oorlog met de „as"-mogend- heden te brengen, zeker is, dat deze landen ook voorzoover ze de betrek kingen tot Duitschland afgebroken heb ben juist den oorlog willen vermijden. Aletta nam er intusschen behoorlijk den tijd van om te lunchen. Het was ver rukkelijk op het zachte, gele zand, met de duinen achter zich en de bruisende zee vóór zich, waarop hier en daar een bootje, of een jacht viel waar te nemen. Misschien werd ze er zich nu ook wel eenigszins van bewust, dat het haar meer genot zou schenken als zij de natuur stil gadesloeg, dan dat ze zou trachten, die op doek te brengen. Maar nog steeds hinderden haar de cy nische opmerkingen van mevrouw Klein en tegenover die zou zij zoo graag met iets goeds willen te voorschijn komen. Dit had zij tenminste gemeen met alle ware artisten, dat zij iemand van stem mingen was; en, toen zij een oogenblik later door het stille boschje terugkeerde, naar de plek, waar ze haar schilder gerei gelaten had, werd zijzelve ook stil en dacht: Ik hoop maar, dat niemand mijn boeltje ontdekt heeft! En dichtbij gekomen, keek zij tusschen de hoornen door en zag.... dat twee jonge mannen verdiept waren in de beschouwing van haar schets. Geruischloos trok zij zich terug, want nu deed zich immers juist de gelegen heid voor, waar zij zoo naar verlangd had; namelijk, om onbevooroordeeldecri- tiek te hooren van haar schets. Wat een schreeuwende, omwetend- Dultschland is steeds bereid den zee oorlog volgens erkende regels van den kruiser-oorlog te voeren, slechts in het kader van het buitrecht door aanhouding en onderzoek en onder inachtneming van het Londensche onderzeeërsprotocol. Maar natuurlijk is daartoe voorwaarde, dat de koopvaardij zich houdt aan de grondslagen, die in oorlogstijd in acht genomen moeten worden. De beweringen, dat Duitsche onderzeeërs bij een correcte houding der koopvaarders de volken rechtelijke bepalingen overtreden, missen iedere basis en dienen slechts er toe, de gemoederen op te hitsen". „Aan Duitschland is de uitbreiding van den zeeoorlog in de Amerikaansche wate ren door de Ver. Staten opgedrongen Evenzeer als Duitschland ter verdediging van zijn bestaan gedwongen is vijande lijke transporten onschadelijk te maken, evenzeer koestert het den oprechten wensch alles te vermijden wat de scheep vaart van de niet-oorlogvoerende staten onnoodig zou kunnen schaden. Voorop gesteld zij echter, dat deze dan ook alles na laten, wat het karakter van niet-oorlogvoerende van hun schepen kan beïnvloeden of in twijfel doen trekken". Itallaansch weermachtsbericht Britacho zeestrijdkrachten uit de lucht bestookt Het 661e communiqué van het Italiaan- sche opperbevel luidt: Gebleken is dat bij1 de in het weer machtsbericht van gisteren gemelde ac tie van lucht- en zeèstrijdkrachten, een kruiser, een eenheid waarvan men het j type niet heeft (kunnen vaststellen, en een koopvaarder van 10.000 brt. met ze kerheid tot zinken heeft gebracht. Drie andere kruisers, een torpedojager en 3 koopvaardijschepen werden beschadigd. Bij het gevecht dat zich in de Golf van Syrte heeft afgespeeld, hebben onze zeestrijdkraehten met zekerheid een krui ser en 2 torpedojagers getroffen. Een andere vijandelijke eenheid' werd getor pedeerd door een van onze duikbooten die de wacht hield. Formaties van de Duitsche luchtmacht bereikten het vijandelijk konvooi en bom bardeerden het verscheidene malen, waar van wij een koopvaarder tot zinken brachten en twee andere11 beschadigden. Bij luchtgevechten in het centrale deel van de Middellandsche zee hebben Duit sche jachtvliegtuigen 2 Spitfires neerge haald. 3 onzer toestellen zijn niet op hun basis teruggekeerd. In het Qostelijk deel der Middelland sche zee hebben onze vliegtuigen gis teren, tijdens de schemering, een Engel- sche vlootformatie, die waarschijnlijk op den terugweg was van het tooneel van den strijd, aangevallen en met twee torpedo's een kruiser van middeltbare grootte getroffen en met een andere torpedo een groote torpedobootjager. 'Vijandelijke bommenwerpers werden boven Martoeba krachtig aangevallen door esquadrilles onzer jagers, die, zon der eigen verliezen, 5 Curtiss-toestellen brandend deden neerstortten en talrijke andere met machinegeweervuur bestook ten. Een der Engelsche vliegtuigen stort te neer na door het Duitsche afweer- vu,ur te zijn getroffen. Wijzigingen in de Duitsche levensmiddelenrantsoenen Toekomst ziet er echter hoopvol uit Naar het D.N.B. meldt zullen met in gang van 6 April de levensmiddelen rantsoenen in Duitschland gewijzigd wor den voor brood, vet en vleesch. De ver laging betreft de rantsoenen vóór de normale verbruikers. Met hen die zwa- ren arbeid verrichten wordt streng reke ning gehouden, terwijl de rantsoenen voor kinderen in den groei deels gelijk blijven, deels iets verhoogd worden. 'De rantsoenen liggen ten deele aan zienlijk hooger, dan die van de jaren 1916—17. Bovendien is thans, in tegen stelling tot den vorigen wereldoorlog de waarborg gegeven, dat iedere ver bruiker de hem toekomende hoeveelheid ook inderdaad ontvangt. De oorzaak der rantsoenverlaging ligt heid en verwaandheid, hè! Dit overtreft nu toch èl, wat ik ooit gezien 'heb! Ik wed idat het vrouwenwerk is. Geen man zou zooiets tot stand durven brengen! O, ja, dat is zeker van een vrouw. Me 'dunkt, ik zie haar al! Zooiets van een jaar of vijftig met een bril op en heel artistiek gekleed, liefst in groen en geel. Hoe durven ze toch de Natuur zoo bekladden. Dit was dus nu een „onbevooroordeel de lefritiek"; maar, o, wat verfoeide zij den criticus! Wat moest zij doen!..... Ineens te voor schijn treden en hem totaal negeeren. Dit zou tenminste nog wel de. beste methode zijn geweest; maar daar was zij* te boos voor! Juist door zich te vertoonen wilde ze hem beschaamd doen staan over zijn althans voorba rig oordeel, waar het haaf persoon be trof: .Een oude jongejuffrouw zou ze zijn Nu, dit zou hij dan toch eens anders zien! Ze trad dus ineens te voorschijh en beiden keken ze naar haar met ver baasde, maar bewonderende blikken. Den een negeerde zij1 en die trok zich dan ook haastig terug; maar de ander, die haar „meesterwerk" in handen had1, moest dus den storm wel over zich la- laten vergaan. Ik zeg u dank voor uw critiek in het ongunstige weer der beide laatste jaren, waardoor de oogsten achterble ven bij de laatste vredesjaren, terwijl anderzijds de behoefte aanmerkelijk is gestegen door de uitbreiding van het leger, alsmede het groeiende aantal ar beiders, dat meer dan het maximale aantal uren werkt en van het aantal in de 2ware industrie te werk gestelde arbeiders. Hierbij komen dan nog de millioenen Duitsehers, die naar. het va derland zijn teruggekeerd, 'de buitenland sche arbeidskrachten en de krijgsgevan genen, terwijl het Duitsche Rijk het Fin- sche volk met levensmiddelenleveranties moet helpen. In de'toelichting wordt er voorts nog op gewezen, dat de door het Rijk aan de bezette gebieden verschafte leveran ties zoo aanzienlijk zijn, dat zij tien millioen menschen een jaar lang van brood zouden kunnen voorzien. Duitschland kan echter de toekomst rustig tegemoet zien, omdat door den veldtocht in het Oosten het Duitsche voedingsgebied aanzienlijk is uitgebreid. De beleekenis daarvan zal na den oor log eerst recht blijken, omdat dan steeds toenemende overschotten te wachten zijn. VERSCHILLENDE BERIGHTE8 Drievoudige moord Gisterochtend is in een perceel aan •de Suezkade te Den Haag een drievou dige moord gepleegd. Ongeveer half negen vervoegde zich j aan het perceel de 53-jarige rechercheur J- C. met de 35-jarige H. C. Laatst- I genoemde was in October j.l. het slacht- j offer geworden van een paar oplichters, die hem zijn postzegelverzameling ter waarde van f2000.— afhandig maakten in een woning te Scheveningen. In het perceel aan de Suezkade woonde de 21-jarige K. C. en diens 34-jarige vrouw, j Deze stonden vermoedelijk in verband met de gepleegde postzegeloplichting, vandaar dat de rechercheur zich gister- ochtend met den gedupeerde aan de i woning vervoegde. j In de achterkamer is derechercheur onverhoeds aangevallen en doodgescho ten door den 21-jarige verdachte. Het slachtoffer van de oplichting heeft toen willen vluchten, maar werd met 4 scho ten geraakt. Daarna is hij nog aangeval len en mishandeld, door de man, zoo wel als door de vrouw. Hij hield zich een oogenblik bewusteloos en zag later kans op straat te komen. De zwaar gewonde man is naar het ziekenhuis overgebracht. K. C., die in een toestand van razer nij scheen te verkeeren, schoot, nadat hij den rechercheur gedood had, eerst zijn vrouw en de twee katten dood, waarna hij' de hand aan zichzelf sloeg. Hij was in het bezit van een automa tisch pistool. Er komt weer bier Naar het Rijksbureau voor die voedsel voorziening in Oorlogstijd mededeelt, zijn de bijzondere omstandigheden, diie eeni gen tijd geleden hebben genoopt tot stop zetting van de aflevering van bier door de brouwerijen, thans zoodanig gewijzigd dat de aflevering met ingang van 30 Maart a.s. 'kan worden hervat. Het spreeikt vanzelf, dat na de stagna tie, die eenige weken geduurd heeft, niet ieder zijn volledig rantsoen terstond' zal kunnen ontvangen en dat in den eerst- komenden tijd nog onregelmatigheden in dien aanvoer kunnen optreden. Gasverstikking De 69-jarige W. J. van der Meef, eigenaar van hotel „De Roos" te Oude water, is tengevolge van gasverstik- king om. het leven gekomen. De heer Van der Meer had na het ontwaken de gaskachel op zijn slaap kamer aangemaakt en was daarna weer in. bed gestapt met de bedoeling op te ptaan als de kamer wat was verwarmd. Eenigen tijd later vonden de huisge- nooten hem levenloos te bed. Door een nog niet opgehelderde oorzaak was de kachel uitgegaan, zoodat het uitstroo- mende gas de kamer had gevuld. over mijh schets, begon zij. Hij nam de pet af. Zij had zéér langzaam en zéér duide lijk gesproken èn hield den blik strak op hem gericht. Ze verwachtte nu niet anders, dan dat hij' zeer verlegen zou kijken; maar geen spoor van dit gevoe len viel op zijn gelaat waar te nemen. Het spijt mij', dat u mij gehoord heeft, zei hij enkel beleefd; maar u begrijpt, dat ik er geen notie van had, dat de vervaardigster" van die schets j hier was! U hoeft zich niet te verontschuldi- gen, zei ze koel, ik voel mij' in het; minst niet beleedigd. U is zeker iemand, die zonder kennis van zaken oordeelt. Ik heb alle reden om aan te nemenj, dat uw uitspraak over het werk al even bezijden de waarheid is als die over de artiste!.... U is er waarschijnlijk op uit. om slechts af te keuren zonder rekening te houden met de feiten. U zult mij toch tenminste wel het recht laten wedervaren dat ik geen vijftig ben, geen bril draag en dat mijn klee ding ook niet van „eenartistiek groen en geel" is? Dat geef ik toe. Hij boog en terwijl ze de hand uit stak vroeg ze scherp: Misschien wilt u mij mijn stuk „schreeuwende onwetendheid" terug ge ven? -fege* waarbij slgm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, Vanouds beproefd bü hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S Blinde man omgekomen In zijn woning aan de Koningstraat te Amsterdam, is gistermorgen een 62-jarige blinde man dood in zijn kamer aangetroffen door buren', die, door gas- lucht gewaarschuwd, een onderzoek kwamen instellen. Klaarblijkelijk had de man verzuimd Maandagavond, toen de spertijd begon, de gaskraan dicht te draaien. Toen 's morgens de gasdruk werd hersteld, stroomde het gas d'e woning binnen. Hiet lijk van den man-is naai; het Westergafitbuis vervoerd. CS=gS===-EBBBe! I KERKNIEUWS Ned. Herv. Kerk. RENESSE. Zondag 22 Maart, des nam. 3.30 uur, deed Ds. F. C. Kleinman, ge komen van Herwen en Aerdt, zijn in trede in de Ned. Herv. kerk, na in de morgengodsdiienstoefening te Noordwelle 'bevestigd te zijn door den consulent der gemeenten Ds. Saraber van Burgh. De predikatie werd gehouden naar aan leiding van Matth. 13, vs. 52. De nieuwe predikant stelde zich aan zijn gemeenten voor als: „Schriftge leerde". Hij verzocht de gemeenteleden hem aldus te willen zien. Niets meer, maar ook niets minder dan een schriftgeleerde, geen profeet, geen dirager van een openbaring, slechts schriftgeleerde, wat op zich zelf geen kleinigheid is. Wat betreft de richtingskwestie's in de gemeenten zei Ds. Kleinman ongeveer het volgende: „een zeker gedeelte iin de gemeenten zal mij misschien met wan trouwen begroeten, een ander deel mis schien met zeer vèel vertrouwen. Voor beide partijen geldt: Hoedt U want gij hebt met een schriftgeleerde te doen". Na orgelspel en dankgebed sprak de Consulent een heel kort woord, waarin hij Ds. Kleinman van harte welkom heette in Renesse—Noordwelle, namens Classis, Ring, Kerkeraad, en gemeente. Ds. Kleinman richtte zich, nadat hem was toegezongen Ps. 134, vs. 3, tot Ds. Saralber en de gemeente, waarna hij den zegen gaf. Als bijzonderheid zij vermeld, dat er thans niet één gemeente op het eiland- meer vacant is, wat niet vaak voorkomt. ST.-MAARTENSD'IJK. Dpnderdag 26 Maart, des avonds 8.30 uur, (w.t.) in „Rehoboth", ds. A. de Bruin, Herv. pre- dikent te Wemeldinge. Bedankt voor St.-Philipsl and ds. H- Kraaij te Boven-Hardinxveld. Kerkeraad of Kiescollege? In de kerkelijke gemeente Scherpenzeel zijn de gemoederen in beroering gebracht door den uitslag van de tienjaarlijk- sehe stemming betreffende het recht van benoeming van ouderlingen en diakenen. "6 stemmen werden uitgebracht op kiescollege en 35 op kerkeraad. Tot nu toe was het recht van benoeming steeds aan een kiescollege. Het eigenaardige van het geval nu is, dat een der ouder lingen, onmiddellijk na het bekend wor den van den uitslag, verklaarde, dat hij per vergissing kiescollege had gestemd, hoewel het zijn bedoeling was voor ker keraad te stemmen. En in dit geval kwam het juist op deze ééne stem aan. De ver- Hij glimlahte andermaal en zei: U hoeft waarlijk niet boos op mij te zijn. Hét spijt mij zeer, dat u mij! gehoord heeft, maar dat was mijn schuld niet. Ik wist immers niet, dat u zich daar achter die boomen verscholen hield' en dat u luisterde. U had mijn schets in handen en, dus had. ik het recht er naar te luis teren. Ik verlangde juist een onbevoor oordeelde uitspraak. Nu, die heeft u dan gehoord', met waar? Ze voelde zich geïrriteerd door den klank van zijn stem; door.... kortom, niets aan hem beviel haar! Ze meende, dat ze nog nooit een man had gezien dien ze zoo hartgrondig haatte! Maar ze zou zich niet laten vernederen en ging dus voort Ik kan dit moeilijk een onbevoor oordeelde Mitspraak noemen; misschien is u vergeten de sterke uitdrukkingen, die ik gebruikte? Laat ik ze u dan nog even in herinnering mogen bren gen. U zei: Wat een schreeuwende on wetendheid en verwaandheid. Dat over treft nu wel al, wat ik ooit gezien heb! Noemt u dat critiek? Haar toon was bijtend. Ze had zin voor humor; maar op het oogenblik had die haar geheel in den steek ge laten. i - jjj U r'l (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2