een schitterende i4 toekomst Uit Stad en Provincie Hoesten RADIO-PROGRAMMA Zondag 15 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 8 Gram.; 8.15 De zin van het boer zijn; 8.80 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberich ten; 9.15 Studiodienst10.15 Zondagmor gen zonder zorgen; 11.80 De stem der S.S.; 11.45 Neerlands stem van het Oost front; 12 BNO: Nieuwsberichten en popu lair actueel praatje; 12.15 Frans Wouters; '12.40 Uit Berlijn: Het Duitsche Volks concert; 14 Het Staf muziekcorps van de Haagsche Politie; 15 Radiotooneel; 15.45 Operette Mirschitzka; 16 50 Gram.; 17,00 Zondagmiddagcabaret; 17.45 BNO: Sport uitslagen en berichten: 18 Gram.; 18.15 Sport van den dag; 18-45 Gram.; 18.50 BNO: Nieuwsberichten19-10 Gram.; 19.30 Het Radio-Logboek van de maand; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de Stu- dio beschikken; 20.15 Amusementsorkest; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Omroep-Opera-Orkest en solisten (opn.); 23.05—24 Gram. j HILVERSUM II. 801.5 M. 8 Gewijde muziek (opn. en gr.pl.); 8.30 Gram.; 9 BNO: Nieuwsberichten; 9.15 Voor de jeugd; 9.45 Gram.; 10.30 Strijk orkest van het Utrechtsch Stedelijk Ór- chest; 11-30 Omroep-Meisjeskoor; 12,00 BNO: Nieuwsberichten en populair actu eel praatje; 12.15 Omroep-Kamerkoor en Orgel (opn.); 12.45 „Twijfel en Geloof"; 13 Gram.; 13.05 Nederlandsch Verbond voor Sibbekunde; 13.20 Otto Hendriks en zijn orkest; 13.40 Rotlerdamsch Accordeon Vereeniging „Het Westen"; 14 Neder- landsche schrijvers over eigen werk 14,20 Concertgebouw-Orkest en solisten; 15 Gram.; 15.15 Concertgebouworkestca. 15.50 Gram.; 16 De taak en de plaats, van den tuinarchitect; 16.15 HetVlaamsch Strijkkwartet17 Duitsche taalcursus; 17.25 Gram.; 17.30 Voordracht; 17.45Gr.; 18 Album-Bloemen, mizikaal programma; 18.30 Onze Nederlandsch taalclub; 19.00 Otto Hendriks en zijn orkest; 19.30BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Militair weekoverzicht; 20 BNO: Engelsche uitzending: Dutch News Reel (Voor de Radio-Centrales: Gram.); Van 20.15 alleen voor de Radio- Centrales^ die over een lijnverbinding met de studio beschikken; 20.15 Zang met pianobegeleiding; 21 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht22.10—22.15 Avondwijding. Maandag 16 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11,00 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Rent meester; 12 Zang met pianobegeleiding; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Practische wenken aan boer en tuinder; 13.15 Fluit, piano en gr.; 14 Om- en Ompragraanma 15 Voor de vrouw; 15.45 Vioolv oor dracht; 16 Godsdienstige lezing; 16.20 Viool en piano; c.a. 16.35 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Omroep-Ope- rette-Orkest18.50 BNO: Nieuwsberich ten; 19 BNO: Internationaal economisch praatje; 19.10 Omroep-Symphonie-Orkast Van 20.15 alleen voor ;de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de studlio beschikken; 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 23 Frans Wouters en zijn orkest op(n.); 23.40—24 Gram. HILVERSUM II. 301,6 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Aan de bron; 10.50 Zang met pianobege leiding; 11.20 Gram.; 11.30 Reportage; 11.40 Orgelconcert12 Klaas van Beeok en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Omroeporkest; M CwO M W «V W W W Niet slechts berouw ihebben, maar ver beteren, Berouw is meestal een teeken van zwakheid. Feuilleton Diep beschaamd voelde hij zich tegen over haar, over de wijze, waarop 'hii die laatste maanden voor zichzelven en voor zijn moeder bedorven had. Clémentine was niet zoo mooi en zoo bekoorlijk als Ida, maar ze was veel liever en zachter.... en zoo trouw! Juist het jongemeisje, dat iedere man tot zijn vrouw, tot de moeder van zijn kinderen zou willen maken. Kón dat maar!.... Och, wilde ze hem maar tot een edeler leven terugvoeren! Je hebt immers geen bijzondere haast om thuis te komen, Clé? vroeg hij, toen hij haar naar de pastorie bracht en ze samen door den tuin naar het hek liepen. Neen, niet bijzonder.... Waarom? Laten we dan een eind omloop en. Het is zoo'n mooie, heldere maneschijn en het is al zoo lang geleden, dat ik je het laatst gezien heb. Ik wilde graag eens met je praten, je iets vragen. Hij zag! zeer bleek en het duurde een 14 Pianovoordracht; 14.80 Cello en piano; 15 Disco-Variété15.45 Radiotooneel; 16 Gerard van Krevelen en zijn orkest; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws- economische- en beursberichten; 17.30 Zang met piano begeleiding; 18 Amusementsorkest; 18.30 In een nieuw licht bezien; 18.45 Amuse mentsorkest; 19.15 Politiek weekpraatje 199.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spie gel van den dag; 19.50 BNO: FriescN praatje over actueele vragen; 20 Gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales1, die over een lijnverbinding met de studlio beschikken; 20.15 Theo Uden Masman en zijn dansorkest; 20.45 Muzikale actuali teiten van de week; 21' De Europeesche kunst der Barok, lezing; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.10—22.15 Avondwijding. RADIONIEUWS Zondag 15 Maart Ernstige muziek. Van 14.20—15 uur en van 1515—16 uur verbinden wij de luisteraars met het con certgebouw te Amsterdam, waar het Concertgebouw-Orkest o.l.v. Dr. W. Men gelberg onder meer de derde symphonie vap Henk Bading ten gehoore brengt. Met begeleiding van dit orkest vertolkt de cellist Henk van Wezel het eerst® Cello-concert van Camille St.-Saëns (Hil versum II). Om 16.15 uur brengt het Vlaamsche Kwartet in het kader van |j?"e uitwisse- lingsconcerten over Hilversum II het strijkkwartet in oude toonaarden van Marinus de Jong] en het Strijkkwartet no. 2 van Arthur Meulemans. Luis terspel. Om 15 uur brenglen wij over Hilver- Sum( I (het actueele luisterspel: „Honkong" waarin de schrijver Hasco Dekker den strijd en val van Hongkong behandelt. G e s p tjQ k e n woord. Óppersehaarleider J. C. Nachenhis, Hoofd v. d. Afd. Vorming der Neder- landsche SS spreekt om 11.30 uur over Hilversum! I over „,D.e stemming der SS". Maandag 13 Maart Ernstige Muziek. De pianiste Annie Franke—Hendriks en de cellist Henk Franke brengen om 14.30 over Hilversum II een Nederlandsch pro gramma met werken van Hellendaal én Schaffer. Over denzelfden zender Ihoort U om 17.30 uur de altzangeres Airs Strooi, aan den vleugel begeleid door Pierre Palla, die o,m. liederen van Respiehi ten ge hoore brengt. Lichte muziek. 's Levens prentenboek" is een cabaret revue van Guus Betlem, waarin op niet zwaarwichtige wijze in schetsen eri liedjes velschillende momenten uit (het leven aan ons oor voorbij gaan. Dit onderhoudende programma wordt o.m. verzorgd door Ans Heidendaal, Dries Krijn, een gemengd koor en het orkest van Otto Hendrik en wordt om 19.30 over Hilversum; I uitgjezonden. Voor de vrouw. Om 15 uur spreekt over Hilversum I de heer v. d. Króft over (het bereiden van smakelijke sausjes. Voor vele huis vrouwen zullen deze recepten, juist nu, een ware uitkomst zijn. Over denzelfden zender hoort u om 15.30 uur mej. G. Edelman, die de ro man „Ik heb een dochter" van H. A. Lunshof bespreekt. VERSCHILLENDE BERICHTEN Nieuwe en ingehouden muntstukken Gedurende het jaar 1941 werden voor Nederland aan 's rijks nmut aangemunt 195 millioen stukken met een nominale waarde van f 16.741.000. Het waren: 40 millioen kwartjes, 43 millioen dubbeltjes, 1.2 millioen nikkelen stuivers, 24.4 millioen zinken stuivers, 19.8 millioen halve stuivers en 77 millioen centen. tijdjp, eer hij begon, echter pp zeer kalmen, bezadigden toon: Zeg, Clé, hebben ze je van mij ver teld?.... Heb je iets van mij gehoord? Clémentine keek hem recht in het ge laat, met iets, wat naar minachting zweemde en antwoordde kort: Ja, ik heb iets 'gehoord. Niet veel. Maar iets in het dorp en nu van middag iets van je moeder, het was ge noeg! om tot de erkenning te komen dat ik mij in je vergist heb; dat je je eigen leven verwoest en je moeder het hart breekt, terwille van haar, die 'geen ge dachte meer waard is! Die woorden troffen Gotfried tot in het diepst van de ziel. Hij stond even stil en schopte een paar steentjes voort, waarna hij sprak: 11k leek wel -gek!.... Ja, érger dan gek: grenzenloos zelfzuchtig tegenover moeder! Maar het zou nooit 'gebeurd zijn, als jij hier geweest was! Ik?.... Nu, mijn invloed was anders ook niet 'groot als die van generlei na werking bleef, zoodra ik, persoonlijk, hier weg was! En toch is het waar!" antwoordde hij, met overtuiging. Je hebt van clie menschen, die de beste hoedanig heden bij een ander naar voren brengen en jij hoort ook tot die uitverkorenen. Ik ben altijd beter of verlang beter te zijn als ik in jouw gezelschap ben. Ingetrokken werden: 2.159.172 rijks daalders, 3.698.297 guldens, 4.676.034 hal ve guldens, 3.582.060 kwartjes, 481.858 dubbeltjes, 4.146 stuivers, 66.640 halve stuivers, 228.647 centen en 13.635 halve centen, tezamen tot'een nominale waarde van f 12.382.172.745. In Ned. Oost-Indië werden ingetrok ken 20.000 kwartjes en 8.4 millioen dub beltjes. Do bronzen cent ingetrokken Bij besluit van den secretaris-generaal van het departement van Financiën is met ingang van gisteren de bronzen cent ingetrokken en buiten omloop ge steld. De nofg in omloop zijnde bronzen centen kunnen tot en met il April a.s. worden inge wisseld bij de kantoren van de Ned. Bank en bij -de postkantoren, de bij kantoren en hulpkantoren der posterijen en de poststations in Nederland. Kinderen uit de groote steden De Federatie van Diaconieën in de Ned. Herv. Kerk vraagt aan gezinnen in (streken van ons land, waar men uit eigen tain groenten heeft en daardoor iets ruimer kan leven, telkens voor eenïge weken kinderen uit de groote steden te huisvesten, voorzoover deze kinderen aan een dergelijk verblijf behoefte hebben om aan te sterken. Men kan zich hier toe bij de Federatie, Kromme Nieuwe Gracht 6 te Utrecht, opgeven. („Hervormd Nederland") Prachtige saamhoorigheid Aan de „Emmer Courant" wordt uit Dalen geschreven: Wij hebben hier Zater dag een paar prachtige staaltjes van boerensaamhioorigheid beleefd. In Wach- tum was een jonge vrouw, die naar het ziekenhuis te Coevorden moest. Echter, de weg was zoo onbegaanbaar, dat er geen auto door kon. Ook de tram reed niet. Geen nood! Met 47 man pakten de Wachtumer boeren aan en maakten den weg vrij, niet alleen van Wachtum naar Dalen, doch ook van Dalen naar Coevor den. Een traetatie van den burgemeester van Dalen en van den burgemeester van Coevorden, die hun waardeering op deze wijze toonden, werd dankbaar aanvaard. In Dalerveen moest Maandag een be grafenis plaats hebben, doch .ook de weg van Dalerveen naar Dalen zat hopeloos vast. Hier trokken niet minder dan 60 Dalerveensehe boeren met den schop ge wapend er op af en maakten den weg vrij. Ook zij werden door Dalen's bur gemeester getracteerd. Goede gevallen van kameraadschap en ouderwetsdhe dorpssaamhorigheid! Hamsteraar opgelicht Een inwoner van 's-H ertegen- bosch had twintigduizend sigaren ge hamsterd. Hij kreeg er een bod van achtduizend gulden op en accepteerde, 's Avonds kwamen drié personen met een auto, de sigaren werden snel inge laden, den verkoop er een pakje bankbil- ejtten in de hand gedrukt en weg waren de heeren. Toen de Bosschenaar zijn geld natelde, bleek, dat men hem betaald had met acht waardelooze biljetten van duizend mark. De gedupeerde deed aan gifte bij de recherche, die er reeds in is geslaagd twee der oplichters te arres teeren, Naar den derde wordt nog ge zocht. Een „kolenmijn" op Urk Op Ur!k heeft men een „kolenmijn" ontdekt, waaruit men vrij kolen halen; (kan. De mijn is in de werkhoven. Daar hebben altijd schepen gelegen om kolen te lossen en daarbij ging er wel eens wat over boord. Nu hebben de Urkers gaten in het ijs gehakt en wordt de steenkool uit de haven gevisebt met schepnetten. De liefhebberij is zoo groot, dat men thans om de beurt mag vis- schen. Van een ieder wordt de naam genoteerd -en het duurt wel eens een week voor men aan de beurt is. De politie houdt toezicht. Men mag twee uur visschen en niet meer dan vier zakken ophalen. En töch heb ik deze laatste maanden zoo duidelijk getoond, dat ik geheel on geschikt Was, alléén tegen het kwade te strijdenZeg, Clé, wil jij er mij bij helpen? Ik kan mij zoo veilig voelen, als jij altijd om en bij mij bent!" Ja, maar dat kan nu eenmaal niet!" zei ze vriendelijk. Ja, zeker, het kan wel, als jij maar genoeg voor mij zoudt kunnen gaan voelen, om de mijne te worden. Zou dat niet kunnen, denk je? Je weet, ik heb nooit een geheim voor je gehad Even zweeg hij; toen ging hij voort: Zulk een vórige liefde, als ik voor Ida voelde, kan ik je niet bieden, die doet zich maar èèns voor in het leven van een mensch; maar ik' kan je schen ken, wat veel beter en duurzamer is: oen kglme, bezadigde genegenheid, vol komen vertrouwen en overgave. Er volgde een oogenblik van doodsche stilte. Clémentine's dwaas hartje bonsde van verlangen, maar tegelijk ook van een intense verontwaardiging en het kostte haar de grootste moeite, om be trekkelijk kalm te antwoorden: —Vindt je niet, dat dit een vrij on gelijke ruil zou zijn...? Ik moet dit verlang je althans je beschermengel, je beter ik zijn; je al de liefde van een vrouw schenken en jij biedt mij daar tegenover w'èt? Een dood hart, meer niet! Ja, ik weet wel, dat ik niet mooi Moordenaars bekennen Twee werklooze bakkers blijken de daders te zijn van den moord, die op 24 Februari werd gepleegd in de Haar lemmerstraat te Amsterdam. Twee eenvoudige weerlooze menschen werden van het leven beroofd op grond van de veronderstelling dat zij er wel eens warmpjes in konden zitten. Er is 75 gulden gestolen, die in enkele dagen opgemaakt zijn en twee mamien hebben zich door deze daad voor langen tijd buiten de gemeenschap gebannen. Ook hier weer waren het te koop aangeboden gestolen voorwerpen die een spoor ga ven, waar langs het politie-onderzoek heel dit misdrijf kon ontwarren. Z1ERIKZEE. Benoemd tot waterbouw kundig opzichter aan hel Waterschap Schouwen, district Scharendijke, de heer H. Ringelberg Pz. te Metslawier. HAAMSTEDE. Naar wij vernemen zal er volgende week Donderdag weer een naaicursus 'beginnen, georganiseerd door de „Stichting Huishoudelijke Voorlichting ten Plattelande". Op deze cursus, die geheel gratis is, en gegeven zal worden in de Tuinbouwschool, zal vooral ge leerd worden van „oud" „nieuw" te maken. Vrouwen en meisjes, die nog deel willen nemen, kunnen zich bij- mej. Bom opgeven. RENESSE- Naar wij vernemen, zal de plaatselijke Voetbalvereeniging weereen nieuw terrein op moeten zoeken. Het tegenwoordige was voor 2 maan den gehuurd, welke huur afliep per 1 Maart a.s. Door de vorstperiode is er slechts 1 maal op gespeeld. Verder vernemen wij nog, dat het ter rein als uitzondering nog .voor 1 wei- strijd 'ter beschikking is. POORTVLIET. In de openbare lagére school alhier werd de jaarlijksche ouder avond gehouden. De voorzitter, dhr. A. Verburg. opende met 'een woord van welkom tot de ruim honderd aanwezige ouders. De kinderen uit de hoogste klas je zongen onder leiding van het (hoofd eenige liederen, waarop tractaties voor de kinderen volgden. Daarna werd nog een enkel woord door het hoofd der school gesproken in verband met het onderwijs enz. Vervolgens had bestuurs verkiezing plaats wegens het aftreden van dhr. A. Murre, die niet herkiesbaar was. In de vacature werd na twee stem- hiingen gekozen dhr. C. J. Poortvliet met 23 van de 39 uitgebrachte stemmen. Hierna volgde een causerie met licht beelden over Borneo en wél speciaal over Dajak. Dit werd toegelicht door -dhr. Krijger. Van de bezichtiging van het schoolwerk werd een druk gebruik 'gemaakt. Bij de rondvraag volgde eenige bespreking van huishoudelijken aard, waarop sluiting volgde. RECHTZAKEN Zitting van Donderdag 12 Maart. De volgende persoon werd gedagvaard: L. J. Buis, 27 j., visohhandelaar te S t.-A n n a 1 a n d, wegens hét feit, dat hij in Augustus 1941 een levend varken van 60 kg. heeft afgeleverd aan D). Dorst (Overtr. Varkensbesluit). Èisch en uitspraak f30 óf 15 dagen hechtenis. Moeder verliet baar kinderen De rechtbank te Groningen heeft zich bezig gehouden met een gelukkig zeer zelden voorkomend delict, name lijk het door een moeder in hulpeloo- zen toestand achterlaten van haar twee kinderen. Het betrof hier een Groning- sche, die haar tweejarig kind en een baby van een half jaar aan hun lot had overgelaten. Toen men de kinderen later weer bij haar had gebracht, had zij geweigerd om ze te accepteeren. De vrouw was aiiet verschenen. Nadat ge tuigen waren gehoord, eischte de offi cier tegen de wreede moeder, die thans met een anderen man leeft, drie maan den gevangenisstraf. of bekoorlijk ben, zooals Ida, maar toch mag ik, geloof ik, wel iets beters, iéts» waardevollers verwachten. Met een kleur antwoordde Gotfried vrij heftig!: Nu ben je onvriendelijk, Clémentine. Ik zou (geen enkele vrouw willen hele3- digen en wel allerminst jou, die ik zoo oneindig! hoog stel! Ja, daar zeg je het juiste woord: een beleedigling is het! riep zij met. uit-, tartende wreedaardigheid. Je vraagt mij, ide jouwe te worden, terwijl je een andere vrouw zoo oneindig lief hebt. dat je niet aan haar denken kunt, haar naam niet kunt uitspreken, zonder een trilling! te voelen tot in het diepst van je gemoed! Iets in haar blik trof hem zoo eigen aardig1, dat hij, ondanks het schijnbare opstandige in haar wezen, haar onwillige handen in de zijne vatte en haar dicht naar zich toetrok, terwijl hij triomfan telijk riep: En toch ben ik in mijn recht, want ik geloof vast en zeker, dat je mij zelfs nu lief hebt! Ongeduldig trok zij haar handen terug en riep nog! ééns zoo heftig: Als dit zoo is en ik had je ook honderdmaal zoo lief, als dit wezen mag, dan zou ik nog eerder sterven wil len, dan dat ik met jou trouwde, nu ik .weet, hoe je bent!Neen, als ooit Door het gebruik van Hoestival, verdwijnt Uw hoest geheel en al! „Wat Mijnhardt maakt Is goed". Flacon 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Afdeeling Zeeland-Noord van de Ned, Ver, tot bescherming van dieren In een der 2alen van de Eendracht te Middelburg hield de afd. ZeelamfNoord van de Ver. tot Bescherming van Dieren, w.o ook Schouwen en Duiveland valt, haar jaarvergadering, onder voorzitter schap van den heer R. A. Avink, die er op wees, dat er in het afgeloopen jaar veel veranderd is. Maar niet is veranderd de vaste wil om het mooie doel der vereeniging na te streven. Men zal wel licht vragen of er nu tijd is voor zorg voor de dieren, terwijl zoovele menschen in grooten nood verkeeren. Men vergete echter niet, dat dierenvrienden ook liefde voor hun medemenschen hebben. Men hoort vaak terzake een zeer lichtvaar- ^dig bordeel en lectuur o.a. van het jaar verslag kan velen tot andere gedachten brengen. Er zijn nóg tal van 'misstanden, o.a. inzake de trekhonden, de ketting honden, de folteringen bij sport en dres suur en bij het houden van konijnen. De afdeeling heeft veel arbeid ondernomen in het belang van het lijdende dier. Dit was mogelijk door hulp en steun van alle bestuursleden en ook van niet-aan- wezige dierenvrienden. De secretaresse, mevr. Dentz—van Hoek, bracht het jaar verslag 1941 uit, waaruit bleek, dat het aantal leden op 31 Dec. j.l. 1166 bedroeg, het aantal contribuanten 91 en het aan tal abonné's maandblad ((niet-leden) 111. Er werden 25 klachten ontvangen, aan zwerfdieren werden 202 verpleegdagen voor katten en 52 voor honden gegeven. De rekening van de penningmeesteresse mevr. Dekker—Koers, aanwijzende in ont vang f 841.88 en in uitgaaf f 908 33 werd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen mej. J. Ermerins,mevr. L. J. Hesselink—Feitsma en de heer R. A. Avink. Op initiatief van de afdeeling heeft het hoofdbestuur een brochure uitgege ven getiteld: „Konijnen houden", waarin de goede verzorging van deze, thans veel gehouden langooren, wordt beschreven. Ook op aandrang van de afdeeling Zee land-Noord komt een brochure uit, geti teld „Van cabine naar bok", doelende op het verzorgen van paarden en spe ciaal bestemd voor chauffeurs, die thans tot de paardentractie moeten overgaan Meelfabrieken Ned. Bakkerij De resultaten van de Meelfabrieken der Nederlamdsche Bakkerij te Rotter dam over het jaar 1941- zijn minder gun stig dan over 1940, omdat enkele doch terondernemingen veel moesten reser veeren, voor winstbelasting en wegens dedividendbeperking ten hoogste 6 pet. mochten uitkeeren. In verband met de broodramtsoeneering was de omzet kleiner. De exploi/tatiewinst bedroeg f1,071,913 (v. j. f 1,167,328) en de netto winst f 577,250 tegen f 700,912 vorig boek jaar. Voorgesteld "wordt met 50 pet. te her- kapitaliseeren en aldus het kapitaal van f 4 millioen op f6 millaoen te brengen. Over dit verhoogde kapitaal zal 6 pet. dividend worden uitgekeerd, overeenko mende met 9 pet. over het huidige ka pitaal, waarover verleden jaar eveneens 9 pet. dividend werd uitgekeerd. Het radiostation van Bandoeng, dat uit den aether verdwenen is, toen de Ja- pansehe strijdkrachten de tijdelijke hoofd stad van Ned.-Indië naderden, heeft thans zijn uitzendingen hervat. De nieuwsbe richten worden omgeroepen in het Neder landsch, het Maleisch, Japansch en in de Indonesische talen. (Domei). de dag aanbreekt, dat je tót mij komt -en getuigen kunt, dat je geboet hebt voor je dwaasheden, die je hu de laatste maanden hebt uitgehaald, en mij je volle genegenheid kunt schenken; je hart kunt bieden, dat mij alleen zal toebehooren, nu, dan.... Ja, dan?.... Dan kèn het zijn, dat ik er anders over ga denken. Maar aan die voor waarden moet je voldoen, Gotfried. Ik wil alles hebben, of niets! Dit zeggende, liep ze haastig voort en hij kreeg het gevoel, of ze hem voor goed ontglipt was. Zwijgend gingen ze naast elkaar, tot ze bij het (hek van de pastorie waren en hier stak Clémentine hem de hand toe, met schuchteren glimlach en voch- tigen glans in de oogen. Hij hield haar hand stevig in die zijne gesloten en zei, zich wat naar haar over bid gen d Je hebt het mes er diep ingestoken, kindje, maar ik geloof, dat je het kwaad met wortel en tak uitgeroeid hebt. Ik hoop en vertrouw, dat ik een beter mensch zal worden door de les, die je mij nu vanavond gegeven hebt. Eni éénseerbiedig bracht hij haar hand aan de lippen, kom ik tot je, om je belofte in te lossen. (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2