een schitterende toekomst RADIO-PROGRAMMA Zaterdag 14 Maart 7.55 Gram.; 8 „Brandende 'kwesties"; 8.15 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10 Ern stige muziek (opn.); 11 Voor de vrouw; 11.20 Zang met pianobegeleiding en gr.; 12 Gerard Lebon en zijn orkest; 1240 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Waarom teelt de 'boer zijn vlas?; 18.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 14 Waarom leeren wij eigenlijk? 14.20 Na gedanen arbeid Muziek en vroolijkheid15.45 Gram.; 16 Godsdienstige lezing; 16.20 Pianovoor dracht; 16.45 Gemengd koor „Pro Musi'ca" 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Gram.; 17.35 Dui't- sche taalcursus; 18 Roemeensch orkest Gregor Serban; 18.15 Kwartier van den Arbeid; 18-30 Roemeensch orkest Gregor Serban; 18-50 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: De Wereldmeening uit den aether geplukt; 19.10 Gram.; 19.15 Als ik 'tvoor 'tzeggen had; 19.30 Muzikale comedie; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Stu dio beschikken; 20.15 RotterdamschPhil- harmonisch Orkest; 20.50 Gram.; 21 Rot terdamsch Philharmonisch Orkest; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8 Zie Hilversum I; 8 Gram.; 8.15 —8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; IC Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.30 Lichte Muziek (opn.); 12 Trio „Pro Arte"; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Sylvestre Trio; 13.40 Voor de jeugd; 14 Zaansch Kamerorkest; 14.45 „De ver bouw van aardappelen in den particulie ren tuin"; 15 Zaansch Kamerorkest; 15.45 Hier W.A.; 16 Omroeporkest; 17 Voor de binnenschippers; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Orgelspel; 18 „De radio brengt..." pro gramma-overzicht; 18.15 Gram.; 18.30 „In een nieuw licht bezien" (Voorbereid door de NSB); 18.45 Gram.; 18.50 De Ram blers en accordeon; 19.30 BNO: Nieuws berichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Praatje in Groningsch dia lect; 20 Gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken; 20.15 Een opgewekt Zaterdagavondprogramma; 21.30 Filmpraatje; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsbericht22.10—22.15 Avond wijding. BADIONLEUW8 Zaterdag 14 Maart Ernstige muziek. XluriCTimOTIla^II V/lftWC' uiiucr iciuiiig van Eduard Flipse, over Hilversum I, de eerste radio-uitvoering van de Sinfo- nietta door G. Landré voor viool en orkest. De solo partij wordt vertolkt, door den Hongaar Thomas Magyar. Ook zal worden uitgevoerd de Symphoniesche variaties van Henk Badings. Voor de vrouw. Om 11 uur hoort U over Hilversum I iets vertellen over vrouwenberoepen uit vroeger dagen. Gesproken woord. Om 20 uur hoort U over Hilversum II een toelichting op het programma van de volgende week. Land en Volk. Om 13 uur spreekt ing. L. J. A. de Jonge over Hilversum I over het onder werp: „Waarvoor teelt de boer zijn vlas?". In de serie „Als ik het voor het zeggen had" zit Dirk v. d. Hul met den Gelderschen boerenleider bij de kachel. De uitzending zal niet plaats hebben om 18.45 uur over Hilversum II, maar om 19.15 uur over Hilversum I. Zondagartsendienst Zierikzee Zondag 15 Maart: dr Boogerd en dr van Hoorn. Feuilleton 13 Dat is toch lief van haar, vroeg hij bitter. Als het succes haar in den steek Iaat, dan zal ze terugkeeren! Het is een zelfzuchtige harde brief. Laat haar toch vrij gaan, waarheen ze wil. Zij is 't niet waard, dat je eenige moeite zoudt doen, om haar hiervan te gen te houden. -• O, neen, ik zal er ook geen hand naar uitsteken! Ze heeft haar weg geko zen en al kon een woord van mij haar ook terugroepen, dit woord zal niet ge sproken worden! Nu, den brief bij zich tetekend, we zullen niet verder over haar praten, Clémentine! Ik zal het moe der deedeelen en we zullen het zonder haar stellen! In het eerst zal ons dit wat hard vallen, maar we zullen het wel leeren I Nu, het was een harde taak; harder dan Gotfried had gedacht en oneindig harder dan Ida, die beleedigd was door zijn korten, stroeven antwoordbrief, dit voelde. BEWAAR UW LEDIGE KRUSCHEN - FLACONS I Tot na toe kon de ?erpekkiog ren Krueohen hier te linde nog regel- metig voortging vinden. De voorreed Krasohen is nog geruiven tijd vol doende, dooh gles-Boheeriohte be moeilijkt thens de levering Deeroei ken voorteen Uw epotheker of drogist slechts Krusohen efleveren, indien U hem een onbeschadigde ledige Kruschen-flacon met deksel inlevert ven gelijke grootte. Hij ver goedt U deervoor 5, 3 of 2 cents, neer grootte Kruschen wordt uitsluitend verkocht in de bekende grte verpakking VERSCHILLENDE BERICHTEN Na Leiden Maastricht De burgemeester van Maastricht heeft bij politieverordening voorschriften' uit gevaardigd, waarbij het vrouwelijke min derjarigen is verboden 's avonds na zeven uur café's te bezoeken, tenzij de meisjes vergezeld zijn door een harer ouders, voogden of verzorgers. Bovendien heeft de burgemeester aan meisjes beneden 18 jaar verboden zich een half uur na zons ondergang op of aan den openbaren weg te bevinden, tenzij zij vergezeld zijn door een harer ouders, voogden of bloedver wanten tot en met den derden graad. Deze voorschriften werden genomen ter bestrijding van de bandeloosheid en zede-' loosheid, welke te Maastricht hand over hand toenemen en in vele gevallen ook een publieke ergenis werden. De verbodsbepalingen gingen Woensdag 11 Maart in en op de overtreding van, deze bepalingen is een maximumstraf van twee maanden hechtenis of f300 boete gesteld. Uit Stad en Provincie DUIVENDIJKE. Ter openbare terecht zitting der Arr.-Rechtbank te Middelburg van 11 Maart is beëedigd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand dezer ge meente de heer Leendert Hoogeriboom. NOORDGQT^anuarne!- 'ucrsuoua, Desprak de afdeelmgsvoorzit- ter het bereikte resultaat in 1941. Ten aanzien der zomerloonen was men wel bevredigd, de winterloonen zijn echter beslist te laag, gelet op het dure leven. Bij de ingekomen stukken werd meer openhartigheid bepleit tusschen werkge ver en werknemer: dan zouden moeilijk heden die zich nu voordoen, o.a. bij ontslagverordening en meer, worden voor komen. De rekening werd aangeboden en op de voorgedragen cijfers, met een batig saldo goedgekeurd. Uit .het jaar verslag bleek dat het ledental steeg tot 61. 10 leden waren overgeschreven van andere organisaties na de opheffing. In de commissie voor kascontrole werd benoemd D. Viergever. De tegenwoor dige bode, die dit werk 11 jaar verrichtte, gaf te kennen het thans te willen neer leggen. Deze werd door een der bestuurs leden bedankt voor het correcte en stipte werk altijd geleverd, -waardoor de af dracht steeds vlot verliep. Tot bode werd benoemd J. P. Oosterling. Na een be spreking over het mantelcontract, de wen- schelijkheid om der vrouwen landarbeid te beëindigen en het al of niet vast zijn der werknemers werd 'de vergadering ge sloten. ST.-MAARTENSDIJK. Dinsdag 10 Maart werd onder voorzitterschap van dhr. W. G. Bastiaanse, de algemeene vergadering gehouden van Het Groene Kruis, in Hotel Gotfried sprak zelden van de diepste gevoelens zijns harten en alleen zijn moeder besefte, hoezeer hij Ida miste, en hoe diep de wonde was. Maar enkele grijze haren en de rimpels in zijn voor hoofd, getuigden van zijn leed- Hij was altijd gezellig van aard ge weest en na afloop van zijn dagtaak placht hij dikwijls een praatje te gaan maken met den dominee, of den dokter, met wie hij 'beiden goed bevriend was- Maar nu maakte hij lange, eenzame wan delingen over de velden, op de hielen gevolgd door Prins en Bello, zijn trouwe viervoeters. Zijn moeder sloeg hem in die dagen met bezorgdheid gade. De Booijmansen waren altijd standvastig geweest in hun leven en streven. Een oud-oom, ook Got fried geheeten, had zich een ongelukkige liefde zóó aangetrokken, dat die zijn heele gestel had ondermijnd en hij binnen enkele weken aan „vliegende tering" ge storven was. Zou het leed nu misschien Gotfried den verkeerden kant opbrengen? Hij werd hoe langer hoe meer gezien in gezelschap van een paar roekelooze sportlui en zijn taak bestond dan in het africhten van de paarden, die aan d'e races deelnamen, waarbij vervaarlijk hoog gewed werd, zoodat dit op zichzelve de bewoners van de Hoeve met den onder gang bedreigde. Nelisse. De vergadering was slechts matig bezocht. Bij de opening herdacht de voorzitter wijlen dhr. C. Quakkelaar, welke van af 1913 tot 1941 als bestuurslid aan de ver- eeniging verbonden is geweest. Al deze jaren heeft de heer Quakkelaar zijn beste 'krachten gewijd aan de vereenlging. De tijdsomstandigheden ging spreker voort, brengen vooral op het gebied der mate rialen, veel moeilijkheden met zich. Veel dingen zijn slecht, soms in 't geheel niet verkrijgbaar. Niettegenstaande de contri butie erg laag is gesteld, n-.l. f 1, is de financieele toestand der vereenigiing niet onbevredigend. Er komt erchter te wei nig contributie in. Enkele leden hebben in de loop van het jaar meer contributie betaald, waarvoor spreker dank zegt. Uit het jaarverslag 1941 bleek dat door de instelling van het Ziekenfondsenbeslult ongeveer 40 pet. der leden zijn afgeschre ven. Momenteel telt de vereeniging 727 leden. Voordien waren plm'. 99 pet. van de gezinnen ingeschreven. Aan contri butie werd geïnd f978,87. Materialen werden 223 stuks uitgeleend'. 1 Jan. 1941 waren onder toezicht, ter bestrijding van T.B.C. 25 gezinnen met 25 patiënten. 1 Jan. 1942 waren onder_._toezicht 16 ge zinnen iihët" 16~"païïênfëh. Dit aantal is nog nooit zoo laag geweest, waairuit blijkt met hoeveel succes de T.B.C. be streden wordt. Door de wijkzuster zijn ter bestrijding van de T.B.C., 423 huisbezoeken afge legd. In Juli werd, eeh c onsiil_t a tiie - bureau voor zuigelingen opge richt, dat door 46 zuigelingen werd be zocht. Tevens werden nog 306 bezoeken, bij zuigelingen afgelegd. In totaal wer den in 1941 afgelegd 4543 huisbezoeken. De financieele commissie, bestaande uit de heeren Brevet en Slager deelde mede, dat boeken en bescheiden in uit stekende orde warén bevonden. De penningmeester, dhr. Anth. Hage, bracht in zijn verslag naar voren, dat het zeer wenschelijk .zou zijn, met het oog op de bestrijding der T.B.C., dat eigenaren van melkgevende koeien, hun melk lieten onderzoeken op aanwezigheid van T.B.C.-bacillen. Rekening 1941. Groene Kruis: ontv. f 1708,13, uitg. f 1693,45 goed saldo f 14,68. Afd. T.B.C.: ontv. f 1892,11, uitg- f 1992,11, nad. saldo f100. Begrooting 1942. Voor het Groene Kruis vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 1877,69 en voor de afd. T.B.C. op - f 784,60. De aftredende bestuursleden de heeren Mr. H. H. Schuller en C. Kwaak, werden bij acclamatie herbenoemd. In de vaca ture van wijlen dhr. C. Quakkelaar, werd door stemming tot bestuurslid benoemd dhr. M. J. Zeedijk piegmg: ontv. f 1334,60, uitg. rizru,öz, goed slot f94,28. Reserve December 1941 f 1636,20. 1 Jan. 1942 in kas alzoo f 1730,48 Van de operatiekostenontv. f 1190,92, uitg. f 1090,92, goed saldo f100. Reservé December 1941 f 1228,40. 1 Januari 1942 in kas alzoo f 1328,40. Bij de rondvraag bracht dhr. Anth. Hage naar voren, dat er te weinig con tributie binnen komt en vroeg het be stuur of het niet mogelijk zou zijn de contributie te v.erhoogen. Het bestuur zegt toe dit geval als punt van dej agenda op de volgende vergadering te bespreken, en dan voor te stellen de contributie te verhoogen tot f 1,50. Be sloten wordt vóór het innen van de contributie, in October, nog een verga dering te beleggen voor het vaststellen der contributie. Hierna sluiting. Eindelijk is de ijstoestand in de haven alhier zoodanig, dat schepen weer in en uit kunnen varen. Zoo kwam de beurtschipper, met kolen voor de Bond aan boord, die de heele vorstperiode in Doidrecht had moeten blijven liggen, de haven binnen. Velen waren hiérom zeer verblijd, daar intusschen het brand stofgebrek voor velen nijpend geworden was. Na met veel moeite aan den stei ger gemeerd te zijn, is men direct met lossen begonnen. De andere beurtschip per, welke eveneens kolen voor de Bond aan boord heeft, ligt met averij te Rot terdam. Clémentine wist niets af van dit wan gedrag van Gotfried. Het huwelijk van haar broer had in Mei plaats gehad en sindsdien was zij naar haar ouderlijk huis in het Noordien van het land gegaan De dominee en zijrl vrouw schreven maar heel zelden, zoiodat zij dan ook niets gehoord had van het nieuwe ver driet, dat de hoeve nu weer bedreigde, toen ze in de maand October op de pastorie logeeren kwam. De dominee schudde het hoofd en sprak over het geheel met leedwezen van de verandering, die had plaats gegre pen in de levenswijze van Goitfried en over het verdriet, dat dit zijn moeder deed. 't I|s alles de schuld van dat kind, zei hij vrij heftig. Ze heeft hem aan den praat gehouden, zoolang als haar dit in haar eigen belang het beste voorkwam en toen heeft ze hem weggeworpen als een ouden schoen.... Neen, ik heb nooit met haar opgehad; maar ik wist ook niet, dat Booymans gek genoeg zou we zen, om het zich in die mate aan te trekken. Clementine ging naar haar eigen ka- me - en liet. haar tranen daar den vrijen loop, want ze vond het verschrikkelijk, dat Gotfried, dien zij altijd zoo hoog had gehouden, zóó diep gezonken zou zijn! Officleele Landbouwmededeellngen voor de Provincie Zeeland LANDBOUWGEREEDSCHAPPEN EN LANDBOUWWERKTUIGEN Regelmatig bereiken ons nog verzoe ken om vergunningen voor landbouw gereedschappen en landbouwwerktuigen. Deze aanvragen hooren echter niet bij ons thuis. Landbouwgereedschappen; zoo als schoppen, spaden harken, rieken, vor ken, hamers, tangen, boren en artikelen als puntdraad, glad draad1, gaas, kram men, schroeven, spijkers enz. kunnen door de verbruikers vrij worden betrok ken bij den normalen ijzerwarenhandel, die in dringende gevallen meestal wel zal kunnen helpen. Is dit niet mogelijk, dan kan men zich wenden tot het Cen traal Bureau voor den IJzerwarenhandel Nassau Ouwerkerkstr. 3 te Den Haag. Landbouwwerktuigen (en onderdeelen van landbouwwerktuigen) kunnen worden aangevraagd op de daarvoor bestemde formulieren. Tot de landbouwwerktuigen worden o.m. glerekend ploegen, eggen, kunstmeststrooiers, zaaimachines, wied en schoffelmachines, maai- en dorsch- machines, aardappelrooiers, en verder de onderdeelen die vervaardigd zijn van ijzer en staal en meer dan 10 kilogram per onderdeel wegen. De aanvraagfor mulieren zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel tegen vijf cent p. stuk. Deze formulieren moeten, nadat ze be hoorlijk zijn ingevuld en onderteekend, worden gezonden aan den Rijkslandbouw- consulent voor Zeeland te Goes, die ze voorziet van een urgentie-verklaring. Voor het tweede kwartaal 1942 kun nen géén urgentie verklaringen worden afgegeven voor graanmaaiers, kunstmest- strooiers% dorschmachines, stroopersen, sprceiwerktuigeu en onderdeelen daar voor. Aanvragen hiervoor kunnen dus 'gerust achterwege blijven. SCHADELIJK WILD In onze rubriek van 27 Februari is medegedeeld, dat men zich voor het dooden/verjagen van schadelijk wild ook kan wenden tot den Duitséhen Referent voor de Jacht werkzaam aan het Bu reau van den Gemachtigde voor Zeeland te Middelburg. Dat is echter niet juist. Het dooden/verjagen kan dus alléén plaats vinden door hen, die hun jacht- igeweren niet moésten inleveren en hou ders van Flobert-geweren, wanneer ze in het bezit zijn van een vergunning voor het dooden van niet-beschermde vo gels; deze vergunning moet worden aan gevraagd bij het hoofd der plaatselijke politie (burgemeester). j V&ècMponïmissaris VOORTEELT IN KASSEN De ongunstige omstandigheden hebben het werken in de kassen sterk bemoei- lijkt. Bij' sommigen schijnt daardoor de meening te hebben postgevat dat dit een reden kan zijn om hiervan onthef fing te verkrijgen.- Wel zal men de keuze van de voorteelt moeten laten beïnvloe den door de beschikbare tijd. De voor teelt blijft echter in verband met de voorziening van vroege groenten nood zakelijk. Alleen in zeer bijzondere omstandig heden, die echter met het winterweer niets te maken hebben, kan ontheffing worden verleend (b.v. struikvorm perzi ken of andere vruchtboomen in- de kas)'. In vele gevallen zal toch vóór de vorst de voorteelt reeds' gezaaid of geplant zijn, zoodat het weer van de afgeloopen weken geen argument kan zijn om ont heffing te vragen. De Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland en West-N oord-Brabant INVENTARISATIE VAN VEE EN VEEBOEKJE Bij de onlangs gehouden inventarisatie zijn vele bedrijven waar uitsluitend paar den, geiten of pluimvee worden gehou den, niet bezocht. De houders van ge noemde dieren dienen zelf de aantallen HOOFDSTUK VII. Dien volgenden middag ging Clémen tine mevrouw Booymans opzoeken. Ze vond het zoo stil en verlaten in huis, terwijl ze zat te wachten; en, toen Goitfried's moeder binnenkwam, schrikte Clé er van, zoo slecht als zij er uitzag. Ze praatten over allerlei onbelangrijke onderwerpen en vermeden den naam van Ida; wel zei mevrouw Booymans even later van haar zoon Gotfried is vandaag naar de markt. Ik hoop, dat hij zóó thuis komt, dat je hem nog eens ziet. Maar dikwijls is hij pas heel laat terug. Dit met een .onderdrukten zucht. Hoor ik daar zoo juist geen wielgeratel? Ja, ik gëloof hét ook. Mevrouw Booymans stond op en trad aan het venster met bezorgden blik: Tegenwoordig kwam hij maar al te dik wijls thuis in een staat, dat hij geen ge schikt gezelschap was voor bezoek. Onstuimig voelde Clémentine haar hart kloppen, toen ze Gotfried's stem buiten hoorde en hij even 'later gelukkig met heel vasten tred door den hall liep. Ze keek op met verhoogde kleur en onmiddellijk, toen hij haar gewaarwerd, liet Gotfried een verrasten uitroep hoo ren. Jij hier, Clé?.„. Nu, dot is eèn on- in te vullen op bladzijdib\l van het vee boekje in de kolom MaarV en wel naar den toestand op| 2 Maart 194?. Bij de houders van rundvee ïsjj scha pen is de kolom ingievuid door 4en teller van de L.C.O. TOEWIJZING VAN RUNDVEE De toewijzing van minderen ouder dan 1 jaar is met ingang van 1 Maart 1942 gieheel vervallen. Thans geldt de volgende regeling: Geoilgpniseerden die in de beperkings periode van 1 Ceüember 1941 to X 1 Maart 1942 een toewijzing van één of meer runderen ouder "dan! 1 jaar hadden, mo gen indien hun zulks wenschelijk voor komt meerdere runderen boven 1 jaar aanhouden. De'oude toewijzingskaart moet eéhter steeds op verlangjen worden ge toond. Georgjaniseerden die in de beperkings periode gleen runderen ouder 'dan 1 jaar mochten aanhouden, mogen zulks thans ook niet. Zij zullen (geen oude toewij zingtskaart kunnen toonen en derhalve in overtreding zijn. Het ligt in de bedoeling om per 1 December 1942 weerte bepalen, hoe groot het maximum aantal runderen bo ven 1 jaar, dat per bedrijf mag worden aangehouden, zal zijn. BODEMPRODUCTIEPLAN 1912 De Bodemproduetiebeschikking 1942, welke een dezer dagen in de Staats courant is gepubliceerd en waarover ook in de pers onder het hoofd: „Teeltplan akker- en weidebouw 1942", eenïgie me- dedeelingen zijn verschenen, stemt op sommige punten niet overeen met het geen hieromtrent reeds eerder bekend is gemaakt. VRIJE GEWASSEN De teelt van de volgende gewassen is geheel vrij: tarwerogge, gerst, korrel- mais, boekweitaardappelen, kanariezaad, koolzaad, blauwmaanzaad, vlas, suiker bieten en cichorei(Suikerbieten en ci chorei zijn niet vrij', wanneer ze ge teeld worden voor het winnen van zaad of steklingen). GEWASSEN, WAARVAN EEN BEPERKTE OPPERVLAKTE ZONDER TEELTVERGUNNING MAG WORDEN VERBOUWD Deze gewassen zijn: haver peulvruch ten en ruwvoedergewassen. Haver mag op klei- en zavelgronden hoogstens 10 pet. beslaan van het op BlF^tó^rSÉaSS.' <3p zand- en veengronden mag er meer ha ver worden gieteeld, en wel 15 pet. van de op een bedrijf aanwezige oppervlakte bouwland en 25 pet, van het gescheurde grasland. Het speelt dus thans geen rol meer, of men het vorig jaar al of geen haver heeft verbouwd. Om meer haver te telen, dan hierboven is aangegeven, moet men in het bezit zijn van een teelt vergunning van den Productiecommissa ris. Deze vergunningen zullen echter slechts bij uitzondering worden verleend. Peulvruchten mochten aanvankelijk vrij worden Igeteeld met uitzondering van de teelt (van erwten) op gescheurd gras land. Thans is het zoo, dat er op een bedrijf niet meer peulvruchten mogen worden geteeld dan het gemiddelde van de teelt der jaren 1940 en 1941. De Pro- 'diictiecommissaris kan vergunning ver- leenen tot het betelen van een grootere oppervlakte. Deze vergunningen zullen echter slechts dan worden verleend, als de meerdere oppervlakte op gescheurd grasland wordt verbouwd en de teler zijn koolzaadteelt voor 1943 met deze meerdere oppervlakte uitbreidt. Ruwvoedergewassen mogen er op een bedrijf niet meer aanwezig zijn dan de (rechtmatig beteelde) gezamenlijke opper vlakte ruwvoedergewassen, kunstweide en blijvend grasland in 1941. Hierop zijn twee uitzonderingen, welke voor de hand liggen, n.l. Ie. iemand, die grasland verwacht genoegenI.... Hoe aardig, om je eens weer te zien! Wanneer ben je gekomen? vroeg hij met stevigen hand druk. Gisteren pas, antwoordde zij dood gewoon en kalm en was blij, tdat die eerste ontmoeting voorbij was. Zij had er juist zoo tegenop gezien. Gotfried stond intusschen in zijn ge liefkoosde houding tegen den schoorsteen mantel geleund en zijn blik getuigde van waar genoegen over dit weerzien. Hij was ouder geworden, ja, maar hij had toch nog denzelfden ernstigen blik en den vriendelijken glimlach om de lippen. Misschien gjenoot hij er nog het meest van, toen ze, na de thee, gezellig met hun drieën bij den haard zaten, ten praat ten als vanouds. Wel waren ze, stil zwijgend, allen onder den indruk, dat er een plaats open was. Een eigenaardig gevoel maakte zich meester van Gotfried, terwijl-hij tegen over Clémentine zat; een overweldigend verlangen, om haar altijd om en bij zich te hebben, als een soort afweer tegen het kwade, waarin hij dikwijls verviel, omdat hij alléén niet de macht had om zich daaraan te onttrekken. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2