een schitterende toekomst Uit Stad en Provincie teekAKKERTJE RADIO-PROGRAMMA Woensdag 11 Maart i HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.S0 BNO: Nieuwsberichten; 8 45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Joan Lancé; 12 Orgelconcert en zang; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Een praatje rondom den ras- senlijst; 13.15 Zang met pianobegeleiding; 14.00 SolLstenprogramma16.00 Voor de vrouw; 15.20 Pianovoordracht; 16 „Ver schuivingen in de oud-Christelijke Kerk" 16.20 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursbe richten; 17.30 Nationale Jeugdstorm-kwar tier; 17.45 Gram.; 18 Economisch rechter beantwoordt vragen; 18.15 Bidstond voor het gewas; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19,00 BNO; Bimnenlandsch economisch praatje; 19.10 Zang met pianobegeleiding 19.30 Maart-symphonieVan 20.15 alleen voor de Radio-Centrale, die over een lijnverbinding met de Studio beschik ken; 20.15 Gevarieerd avondprogramma; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberich ten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I. 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 Voordracht; 11 Fluit met pianobegelei ding; 11.30 Cello met pianobegeleiding; 12 De Melodisten; 12.45 BNO: Nieuws-en economische berichten; 13 De Ramblers; 13.30 Omroeporkest; 14.15 Uit Neerlanis Gouwen; 14.30 Opera „Norma" (gr.pl.); 16 Gram.; 16.30 Zang met pianobegelei ding; 17 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Gevarieerd vooraivondprogramima; 18.30 Ernst Voorhoeve beschuldigt!; 19.00 OmroepvbLkszangkoor19.30 BNO; Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Brabantsch praatje van den Dre; 20 Gooisch Strijkorkest; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 21 Als je verre reizen doet, dan ikun je veel verhalen; 21.10 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.10—22.15 Avondwijding. ONTWIKKELING DER BEVOLKING DER WERELD Do blanke bevolking in de laatste eeuw genomen Door de statistiek hebben wij in de laatste eeuw een hoe langer hoe nauw keuriger beeld gekregen van den om vang der verschillende volken en daar door uiteraard van de geheele wereld bevolking. Voor dien tijd berustten de gegevens hoofdzakelijk op schattingen, vooral in de minder ontwikkelde gebie den. Men neemt aan dat de totale we reldbevolking bij het begin van onze jaartelling ongeveer 250 millioen bewo ners bedroeg, welk getal zeer langzaam toenam tot ongeveer 465 millioen in 1660, waarvan 100 millioen tot het Euro- peesche, 250 millioen tot het Aziatische en 100 millioen tot het Afrikaansche con tinent behoorden. Na 1700 was de toe neming veel sneller, zoodat in 1800 reeds 836, in 1900 1551 en in 1937 zelfs 2126 millioen menschen konden worden g'e- schot of geteld, i Over de verschillende werelddeelen ver deeld verliep de ontwikkeling in mil- I lioenen als volgt: Werelddeel: 1650 1800 1900 1937 Europa 100 187 401 532 N.-Amerika 1 6 81 141 Midden- en Zuid-Amerika 12 19 63 180 Oceanië 2 2 6 11 Afrika 100 100 141 154 Azië 250 522 859 1158 Totaal 465 836 1551 2126 RADIONIEUWS Woensdag 11 Maart Ernstige muziek. Om 13.15 uur zingt de sopraan Jeanne Bacilek, aan den vleugel begeleid door Egbert Veen, over Hilversum een cyclus van liederen door Robert Schumann, ge titeld „Frauenliebe und -leven". Om 20 uur brengt het Gooische Strijk orkest over Hilversum II het nog weinig bekende werk van den Noorsehen com ponist Niels Gade, het octet in F gr. t. Opus 14 ten gehoore. Voor de vrouw. Om 15 uur vervolgt mevr. Hoekstra over Hilversum; I haar cyclus: „De vrouw, haar volk en wendetijd". Voor de jeugd. Om 17 uur hoort u over Hilversum II de inleiding tot de Kindersymphonie van Romberg1. Ter gelegenheid van het be zoek van het Stafkwartier van de Nat. Jeugdstorm aan den N.O. hoort u om 19.30 over Hilversum! I een zanguitvoe ring van de stormers. Land en Volk. Ieder jaar opnieuw verschijnt de be schrijvende rasseniijst, welke nauwkeu rige gegevens over de beste en de goede rassen van al onze landbouwgewassen bevat. Iedere boer die de hoogste op brengsten uit zijn oogst wil halen, ra den wij aan om 13 uur naar het „Praatje rondom de rasseniijst" te luisteren, dat over Hilversum II wordt uitgezonden. <X> Elke plicht, hoe klein ook, is waard om zoo goed mogèlljk te woeden ndr gekomen. Het grootste aantal woont, zooals men ziet in Azië, waar in het bijzonder Chi na, Britseh-Indië, Japan en Ned.-Indië zeer dicht bevolkt zijn met resp. 450, 362, 72 en 67 millioen. Eveneens dicht be volkt is Europa, waarin buiten het ge bied der Sovjet-Unie 397 millioen men schen leven. De igrootste toeneming ge ven Zuid- maar vooral Noord-Amerika te zien, maar ondanks dat zijn deze werelddeelen, evenals Afrika en Oceanië nog vrij dun bevolkt. I Ongeveer op dezelfde wijze als de be volkingen der continenten in omvang toenamen, ontwikkelden zich de afzonder lijke rassen, waardoor in de onderlinge verhoudingen, althars in de vorige eeuw betrekkelijk geringe verschuivingen op traden. In Europa waren deze verande ringen het grootst in de verhouding van Frankrijk tot de overige landen. Zoo nam de Fransche bevolking (geteld bin nen de grenzen van 1913) van 1815 tot 1925 toe van 30 tot 40.7 millioen, de Duitsche daarentegen van 22.7 tot 67.4 millioen. Voor de verhouding 1925 te genover 1815 geeft Helmut Haufe in „Die Bevölkerung Europa's" de volgen de prooentische getallen: 297 Duitschland Oostenrijk Hongarije Zwitserland Frankrijk België Nederland Groot-Brittannië en Ierland 278 Scandinavië Spanje en Portugal Italië Balkanschiereiland 210 242 135 232 355 199 NIEUWE BRANDS! OFFENBONS Achterstand wordt ingehaald Het is bij den aanvang van het winter- seizoen geweest, dat op een persconfe rentie gewezen werd op de moeilijkhe den, welke zich voordeden bij de distri butie van koien. De persreferent van het Departement van Handel en Nijver heid deelde toen mede, dat reeds een kleine tegenslag het programma, dat op gesteld was ter voorziening in de be hoefte aan brandstoffen, in gevaar zou kunnen brengen. Sindsdien heeft het niet aan tegenslagen ontbroken. De strenge winter heeft geleid tot een abnormaal hoog kolen verbruik, niet al leen bij den particulier, doch ook bij de vitale bedrijven. Een andere tegenslag bleek het dicht vriezen van de waterverkeerswegen, wat tengevolge heeft gehad, dat het ver voer van kolen, dat voor een groot deel is aangewezen op deze verkeerswegen, thans door de spoorwegen moet geschie den. Ook het vervoer naar kolenhande laren werd door de ongunstige weers omstandigheden ernstig belemmerd en in sommige gevallen zelfs eenigen tijd gestagneerd. i Aangezien., in de eerste plaats de ko,- lenvoomening van de voor onze volks huishouding van groot belang zijnde in stellingen gewaarborgd diende te wor den, kon het niet anders, of er moest een tekort ontstaan aan kolenvoorradeii, bestemd-voor particulier gebruik. Gas- en electriciteitsbedrijven, Ievensmiddelenfa- brieken, ziekenhuizen, sanatoria e.d gin gen immers voor. Zoo kon het gebeuren, dat vele parti culieren reeds weken in de kou moesten zitten, omdat de aanvoer van kolen ge stagneerd is en de kolenhandelaren zelf zonder voorraad zaten. Deze achterstand 2al, naar van officieele zijde wordt mede gedeeld, zoo spoedig mogelijk worden ingehaald, wanneer de dooi invalt en de ergste verkeersbelemmeringen zijn opge heven. Zij, die nog geldige bonnen hebben en zij, die door ziekte of anderzins in de eerste plaats van kolen moeten war' den voorzien, gaan vanzelfsprekend voor. Verder zullen, .naar thans bekend ge maakt is, voor dit seizoen nog enkele nieuwe bonnen worden aangewezen. In den loop van de volgende week kunnen de nieuwe bonaanwijzingen verwacht worden. Wanneer men op deze bonnen kolen zal krijgen, hangt af van de plaatselijke omstandigheden en van de vervoersmo gelijkheden. Verder gaan de bezitters van oude, nog niet ingewisselde bonnen voor. Het feit echter, dat ondanks de weinig rooskleurige omstandigheden nog nieuwe bonnen geldig verklaard zullen worden, is echter reeds een verheugend teeken. Werkt het weer nu nog mede, dan is de kans groot, dat aan de kolen- schaarsdhte met alle daaraan verbanden narigheden, spoedig een einde zal komen Feuilleton 10 Geen, die zóó van de voordracht ge noten had, als Gotfried! Maar na dit eene nummer sloot Ida de piano, want het liep al naar zevenen en dus werd het tijd, dat zij haar voorstel te berde bracht van haar bezoek aan den Haag. Ze had den brief al eens een paar keer te voorschijn gebaald uit het taschje, zoodat Gotfried vroeg!: Wat is dat toch voor een geheim zinnig document? Zeker de een of an dere rekening?... Nu, ik heb vandaag nogal goede zaken gedaan; dus het kan wel lijden! Biecht eens op, hoe veel je hebben moet? Met een schuldige uitdrukking op het blozende gezichtje antwoordde Ida: 'tis geen rekening, Gotfried! Het 'is, 'tisHoort u eens allebei, u ook, Tante, ik wilde u wat vragen. Deze brief is van mijn vader. Hij heeft mij al driemaal geschreven, sinds ik op „Het Huis" ben geweest en hij dringt er nu weer opaan, dat ik hem toch zal komen Opvallend is, dat het sterkst vooruit zijn gegaan in de genoemde periode: Ne derland, Duitschland, Scandinavië, Enge land. Zwitserland en België, dat zijn de volken, waarin de Germaansche af komst overweegt, terwijl de rest van Europa achtergebleven is en Frankrijk daarbij het slechtste figtiur maakt. Gedurende de periode van de indus- trieele ontwikkeling en de koloniale ex pansie blijken de Germaansche volken derhalve het meest vitaal te zijn ge weest. De gang van zaken met het Ne- derlandsche volk, dat bij die ontwikke ling! in het allereerste gelid liep, behoeft ons, gezien ook de ontplooiing van de koloniën, niet te verwonderen. opzoeken in Den Haag. Dat mag ik toch wel doen, hè, Tante? Mevrouw Booijmans liet haar breiwerk in den schoot vallen en keek haar nichtje scherp aan. Ik dacht, dat wij met dit onder werp nu grondig afgerekend hadden, Ida?... Ik heb je immers gezegd, dat ik er sterk tegen ben, dat je zoudtl gaan?... En nu begin je er weer over. - Gotfried, sprak Ida, vriendelijk overredend, en smeekend legde zij haar hand op zijn arm, wil jij niet eenisj een goed woordje voor mij doen? Ik zou toch' zoo graag gaan! Het is hier zoo saai...! Ik voel mij zoo ellendig5 barstte ze nu in tranen u<Lt. De uitdrukking op het gelaat van Got fried was nu ineens streng en somber geworden. Hij trok zijn arm weg onder haar streelende hand. Ik zal je niet tegenhouden, ant woordde hij koud. Wanneer wil je gaan? Ai zoo gauw mogelijk! Vóór Decem ber. O, Gotfried, jij vindt het toch goed Je weet niet, hoe saai het hier ils!,j.« En hoe zou dat ook anders kunnen. Jij hebt afleiding genoeg door je werk en door de menschen, die je nog eens ziet spreekt... Maair ik niet! Toe, ik mag toch gaan? Zooals ik reeds zei: ik zal je niet tegenhouden. Als je je zoo ongelukkig De verjaarsdagatorting een succes De verjaardagsstorting is een succes 'geworden: duizenden Nederlanders heb ben gevolg gegeven aan den oproep en 'hebben op hun verjaardag evenzoovele dubbeltjes, kwartjes of 'guldens gestort op de girorekening van de Nederlandsche ambulance als zij jaren tellen, j Vandaag is het uw beurt, jarige Ne derlander. En.... het gironummer is 8-7-6-0-0 Ned. ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. I - Volgens den Londenschen nieuwsdienst zouden de Japanners zijn geland bij Salamaua in de Hupn-baai op Nieuw- Guinea. Premier Curtin heeft een spoedzitting van het Australische oorlogs kabinet uitgeschreven om in verband met de landing van Japansche troepen op Nieuw-Guinea over maatregelen te bë- raadslagen. voelt bij de vrienden, bij wie je vani i kind af in huis bent geweest, dan ja1 het beter, dat je gaat in een omgeving, waar je beter op je plaats bent! Neen, je moet mij niet bedanken; dat verlang ik niet en dat weet je ook wel! Zoodra hij dit gezegd had, wendde hij zich van haar af en begon met Clé mentine te spreken over het een of andere onverschillig! onderwerp. Maar nu volglde er nog een pijnlijk halfuur voor hen allen. Mevrouw Booy- mans zat rechtop in haar stoel, fzeer verstoord, zoowel op haar nichtje als op haar zoon. Ida, die aan den eenen kant blij was om dat antwoord van Gotfried en aan den anderen kant boos om de wijze, waarop hij het uitgesproken had, leunde achterover in haar laag stoeltje en keek met uitdagenden blik voor zich uit. Het was voor Clémentine dan ook een verlichting toen ze het half tien hoorde slaan en ze afscheid kon nemen. Gotfried bracht haar weg en, toen hij een kwartier later de huiskamer weer binnenkwam, was Ida daar nog alleen. Mevrouw Booymans had haar breiwerk opgerold en had het vertrek verlaten, zonder Ida een nacht'zoen te geven, iets, wat zeker nog nooit was voorgekomen en wat het jonge meisje dan ook meer griefde, dan ze 'zich dit wel wilde be kennen. ZIERIKZEE. Naar we vernemen bestaat de alphabetische aanbeveling van water bouwkundig opzichter aan het Water schap Schouwen, uit- de volgende drie candidaten: P. v. d. Linde Phz. te Ouwer- kerk; P. J. v. Maldegem te Kortgene en H. Ringelberg Pz. te Metslawier. RENESSE. De gladheid eischt in deze gemeente steeds nieuwe slachtoffers; zoo kwam Zaterdagavond dhr. T. achter zijn woning zoodanig te vallen, dat hij een enkelgewricht je brak. Verschillende jongelui hebben het plan opgevat om een damvereeniging op1 te richten. Aangezien het winterseizoen evenwel reeds ver gevorderd is, zal dz definitieve oprichting eerst in Septem ber a.s. plaats vinden. ELLEMEET. De eerste Zaterdag van Maart is voor onze gemeente de stra- dag. Er waren dit Jkeer echter geeru paarden om de gewone rif naar de na- bijgelej«u dorpen te maken. Ook de uitvoering van „Kunst na Arbeid" had 's avonds niet plaats, zoodat we van een I viering van i de stra moeilijk kunnen I spreken, wat jammer is. I' BRUINISSE. Hel visschersvaartuig >>Stel- lendam 21' dat gedurende den winter te Zierikzee had gelegen, wilde Zater- dag probeeren de 'haven van Ouddorp te bereiken. In de Grevelingen nabij Brui- nisse stootte het schip echter zoodanig tegen een ijsschol, dat lekkage ontstond en het schip in de haven van Bruinisse een ligplaats moest zoeken. Het schip zal op de werf van de firma v. Duivendijk moeten worden gerepareerd. Onder groote belangstelling vond Zaterdag alhier de begrafenis plaats van den heer J. van der Wal, in leven druk- ker-uitjgever-boekhandelaar alhier. Aan de groeve sprak ds. Unger, die den over ledene herdacht als zakenman, mensch en ouderling. Namens het personeel sprak de heer J. A. van 't Leven. j S'P.-MAARTENSDIJK BuflSerlijke Stanü over Februari. Geboren: Marina Dirkje, d. van C. L. Potappel en J. E. v, Iwaar- den. Gehuwd: M. P. Hage, 27 j. j.m'., en L. W. ten Haa(f, 22 j. jJd.; H. Z. A4 - Quaak, 25 j. j.m., en M. de Goffau, 25 j. j.d. Overleden: J. Stolk, 83 j., onge- huwd; R. A. Boogerd, 70 j., wed. van J. L. Koopman; A. Peels, 83 j., ongeh. i Gevestigd: J. L. Hage uit Tholen; M. D. v. d. Klooster uit Dordrecht; M. Ba zen uit Nieuwer-Amstel; H. Kouwenberg uit Stavenisse; H. Z. A. Quaak iuit Scher- penisse. Vertrokken: C. Quaak naarScher- penisse; G. Hage naar Bergen op Zoom. POORTVLIET. Burgerlijke Stand over Februari: Geboren: 7. Stevina Marina, id. van C. Lisseveld en M. N. Oostdijk; 14. Johannes Pieter, z. van M. Geldhof en A. W. van Tiggele; 23. Anna Jacoba, d. van M. J. Bruijs en T. J. B,oot. Ge- huwd: 19. Jan Willem Bolier, 25 j. j.m., (van Tholen) en Elisabeth Quist, 23 j.jd. Gevestigd: C.a den Haan van St.-An- naland; Corn. W. van de Sande van Halsteren. Vertrokken: Gr. W. Schakel naar Giessendam; Abr. Jansens naar St.- Laurens. POORTVLIET. Mej. E. Noom alhier kwam door de Igladheid van een be tonnen brug te vallen, welke over de wetering ligt, tengevolge waarvan zij met het hoofd op het ijs terecht kwam. De hulp van een 'geneesheer moest wor den ingeroepen, die de ontstane wonde met eenige steken moest hechten. De heer J. Zuideweg had het on geluk bij het vervoeren van een stuk hout op de fiets, dat de voorband klap te, waardoor hij kwam te vallen en het stuk hout op zijn rechterbeen terecht kwam. Hij kon niet overeind komen. Nadat hij daar een geruimen tijd had gelegen werd hij door zijn broer ge vonden. Het bleek dat hij zijn been had gebroken. Geneeskundige hulp werd ont boden, waarna Z. naar het ziekenhuis te Bergen op Zoom werd overgebracht. Er stonden tranen in haar oogen, toen ze haar neef tegemoet trad. Zeg, Gotfried, ben jij ook 'boos?..,. Tante keek mij aan met een blik, of ik een onvergeeflijke zonde had bedre ven! Nu, ik, kan niet zeggen, dat ik er bepaald mee ingenomen ben! En het verwondert mij niets, dat moeder erg teleurgesteld is! Je weet, hoe ze er op tegen heeft, dat je in den Haag Iogeeren gaat en toch blijf je er maar op aan dringen! Het is immers maar voor een kort poosje? Me dunkt, je vat het beiden veel te zwaar op. Het lijkt wel, of ik voor Igoed wegga en ik ben, wie weet hoe gauw al terug! Dénk je dat? vroeg hij, met een van aandoening trillende stem, en haar diep in de oolgten kijkend. Neen, dat kan ik niet gelooven! Er zal wel iemand te rugkomen, een mooie wereldsche jonge dame, die zich ergeren zal aan onze ouderwetsche opvattingen en gewoon ten en die zich verbaasd zal afvragen, hoe het mogelijk was, dat zij zoo lang in ons midden geleefd heeft.... O, ja, zoo iemand zal er wel terugkomen, maar niet mijn aardige kleine Ida, die ik zoo innig liefhadneen, een Ida, die dan óók tot zoo'n hartèlooze vrouw van de wereld zal zijn geworden; die geen grooter genot kent dan pralen en pron- Duldeloos, maar niet hopeloos, mits AKKERTJES la. huis. De AKKERTJES nemen wél niet de oorzaak, maar wel-die nare pijnen verrassend snel weg. De Nederlandsche Pijnstiller STAVENISSE. In de (gehouden verga dering van de Oudercommissie bij de openbare lagere school werden de be stuursfuncties als volgt verdeeld: A. van 't Veer, voorzitter'fM. J. Leune, secretaris;" J. Heijboer, J. A. Nortier en W. Priem, bestuursleden. Bij de familie G. alhier js bericht ingekomen, dat hun gehuwde zoon P. G„ die reeds eenige jaren met zijn ge zin op een landbouwbedrijf in Duitsch land werkzaam is, een zeer ernstig on geluk is overkomen. Genoemde G. is in een peemolen terecht gekomen, waarbij hij zijn beide voeten verloor. Bij de Zaterdag j.l. gehouden ver kiezing voor twee notabelen in de Ned. Herv. Kerk alhier, werden met meerder heid van stemmen gekozen de heeren H. W. Zaehariasse en C. L. Potappel Lz. TH'OLEN. Geboren: Marinus z. van j. Moeliiker en J. Goedegebuure. Overleden: Fr. v. Meel, 93 j. Bij de gehouden stemming in de Ned. Herv. 'keTk voor kiescollege ofker- keraad werd met 154 tegen 37 stemmen het recht tot beroepen en benoeming weer verleend aan den 'kerkeraadi. Op initiatief van onzen burgemees ter, welke een warm hart heeft voor de nooden van zijn burgerij, is wegens den grooten nood van brandstof, waarbij ruim 60 gezinnen werden betrokken, een om megang door de gemeente met paard en wagen gedóan voor het ophalen van brandstoffen bij de burgers die wat kun nen missen. Het resultaat is gunstig ge weest, zoodat vele gezinnen weer aan brandstof zijn geholpen kunnen worden. De laatste Nutsavond is werkelijk niet de minste geweest. Onze rederijkers hebben zich keurig gekweten van hun taak en de opvoering van het blijspel „Het paard van Troje" was voor ama teurs buitengewoon goed. De rollen zaten er goed in en de vertolking en mimiek der spelers was af. De heer Moelker was we] de tolk der aanweziigten, toen hij de spelers dank zeide voor het gepresteerde. Twee bloem stukken en aan iedere dame een bouquet, vertolkten den dank van het bestuur. RECHTZAKEN Politierechter te Middelburg Zitting van Vrijdag 6 Maart. M. K. van den H., 29 jaar, te Serooskerke (Sch.), wegens het feit dat hij op een tweetal tijdstippen in Juni 1941 te Eliemeet heeft weggenomen telkens 20 liter benzine, toebehoorende aan J. C. Hanse. Eisch: 2 weken gevangenisstraf. Uitspraak: f30 of 15 dagen hechtenis. J. van P., loondorscher te O os ter- land, wegens diefstal van 6 bollen touw, toebehoorende aan M. Dalebout, gepleegd op 13 September 1941 te Nieuwerkerk. Mr. C. J. B. du Croo, raadsman van verdachte, vroeg geldboete. Uitspraak f40 of 20 dagen hechtenis. ken; dikwijls ten koste van degenen, die ze voor zich werken laten.... Op den arbeid zien ze neer in haar ledig, doelloos bestaan!.... O, kind, hoe is 't mogelijk! Er klonk zulk een innig, diep-gevoeld leed uit den toon van zijn stem, dat zij nog dichter naar hem toetrad en het hoofdje tegen zijn borst vlijde, terwijl ze smeekend fluisterde O, Gotfried, je zult mij toch niet vergeten?.... Iemand anders mijn plaats laten innemen, terwijl ik weg ben? Je plaats innemen, kind? Dat zou- niemand óóit kunnen!! Ze hief het ho.ofdje op en sprak met zelfvoldoening Die woorden zal ik nooit vergeten, Gotfried! HOOFDSTUK VI. Heb je onlangs ook wat gehoord van de Booymansen, Ida? Het jonge meisje lag in achtelooze houding in een makkelijken stoel, ge kleed in een allerbekoorlijkst blauw ochtendgewaad en keek haar vader ver rast aan bij deze vraag; maar heel zelden gaf hij blijk van belangstelling in haar familie op de hoeve. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2