nemn Akkertje een schitterende dtoekomst Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 10 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8 Politiek weekpraatje (opn) 8.15 Gram.; 8,20 Ochtendgymnastiek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10 Zang met pianobegeleiding; 10.30 Gram.; 11 Voor de vrouw; 11.20 Ensemble Jaok der Kinderen; 12 De Ramblers; 12.40 Alma nak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Boerenland in boek en krant; 13.16 De Romancers; 14 Arnhem- sche Orkestvereeniging, soliste en gr. 16 Ziekentroost; 16.20 Gram.; 16.45 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Roemeensch orkest Gregor Serban; 18 Voor de vrouw; 18.15 Klaas van Beeck en zijn orkest; 18.30 Gram.; 18.35 Berichten van Nederlandsche soldaten aan het Oost front; 18.50 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: Gesproken binnenlandsch overzicht; 19.10 Klaas van Beeck en zijn orkest; 19.30 Cabaretprogramma; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 20.15 Otto Hendriks en zijn orkest; 21 Gram.; 21.15 Musette-orkest21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Dansmuziek (gr.pl.); 22.40—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.158 Zie Hilversum I; 8 Gram.; 8.15 8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Gram.; 10.40 „De Kalverstraat vroeger en nu"; 11 Gram.; 11.30 Viool en piano; 12 Amabile-sextet; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Zang met pianobegeleiding; 13.45 Gram.; 14.30 Kolfjes naar hun hand 15.15 Gram.; 15.30 Voor de zieken; 16.00 „Vergeten opera's van G. Albert Lort- zing", disco-causerie; 16.45 Quatre mains; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Salonorkest; 18.15 boekbespreking; 18.30 Reportage; 18.45 Gram.; 18.55 Zang en piano; 1930 BNO: Nieuwsberichten; 19,40 Spiegel van den dag; 19.50 Praatje in Twentsch dialect; 20 BNO: Engelsche uitzending: „Holland and the economie reorganisation"; Voor de Radio-Centrales: Gram.; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbinding met de Studip be schikken; 20.15 Zang en piano; 20.45 Gr.; 21 Ensemble „De Kwintslag"; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op 'tweermachtsbericht; 22.10—22.15 Avpnd- wijding. Het Vaticaansche bureau voor krijgsge vangenen en vermisten is via den radio zender van het Vaticaan in verbinding getreden met de Ver. Staten, teneinde burgers op te sporen, die het contact met hun familieleden hebben verloren. •Tevens is het bureau in verbinding ge treden met Japan, om inlichtingien te verkrijgen over de in Japan en de door Japan bezette gebieden werkende mis sionarissen. (DNB) Tot nu toe konden 10.000 menschen in veiligheid worden gebracht uit het overstromingsgebied in de omgeving van de stad Vidin (Bulgarije). De Koning is te Vidin aangekomen om zich persoon lijk te overtuigien van de reddingswerk zaamheden voor de overstroomde stad. Men verwacht, dat het water verder zal stijgen, daar ook Drau, Sau en Theiss gestegen zijn en de wateren binnen 3 dagen de stad Vidin zullen bereiken. Daardoor raken ook andere Bulgaarsche steden aan den Donau in gevaar. Domei meldt uit Hongkong: Naar uit betrouwbare berichten blijkt, heeft de reeks tegenslagen der Geallieerden in de Stille Zuidzee geleid tot oneenigheid tusschen de mannen in Tsjoenking over de kwesties der buitenlandsche politiek. De vertegenwoordigers der politiek van afwachten, zooals de minister van oof- log en zijn aanhangers, staan scherp tegenover de pro-Britsche en pro-Ame- rikaansche groep, aangevoerd door Koeng AANMELDINGSPLICHT VAN WERKLOOZEN Do bedooling der verordening Voor de vergadering van directeuren der gewestelijke arbeidsbureau's heeft de leider van de Hauptabteilung soziale Ver- waltung van het Rijkscommissariaat, Pre sident dr. Böning, een uiteenzetting ge geven over 'de kortelings afgekondigde verordeningen betreffende den aanmel dingsplicht voor werkloozen en het be perken van werk. Dr. Böning verklaarde, dat het van Duitsche zijde de bedoeling is het economisch leven In Nederland voor zooveel eenigszins mogelijk, aan den gang te houden. Het hier te lande doen pit voeren van werkopdrachten ten behoeve van het Duitsche Rijk zal dan ook stellig worden bevorderd. Voor zoover de Nederlandsche arbeids kracht hierdoor evenwel niet volledig (n beslag wordt genomen is het een onafwijsbare eisch, dat deze arbeids kracht elders wordt aangewend ter be vrediging van de in de Groot-Duitsche ruimte daaraan bestaande behoefte. Om (e weten hoe groot deze beschikbare ar beidskracht is en ook om haar zoo nut tig mogelijk te kunnen aanwenden, moet men over de gegevens beschikken, die hieromtrent klaarheid brengen. Het is in de huidige omstandigheden niet toe laatbaar, dat arbeidskracht braak blijft liggen. In verband hiermede is het ge- wenscht, dat ook invloed wordt ge oefend op het verleenen van vergun ningen aan -de bedrijven om tot een korteren arbeidstijd tover te gaan. Men begrijpe echter wel, dat de aan wending van Nederlandsche arbeids krachten in de Groot-Duitsche ruimte op een basis der vrijwilligheid dient te geschieden, ook wanneer aanstonds de reeds, voor Nederland bestaande moge lijkheid tot dienstverplichting wordt uit gebreid tot de Groot-Duitsche ruimte, dan dient hierbij voorop te worden ge steld, dat deze bevoegdheid zoo min mogielijk in practijk zal worden gebracht. De afkondiging der 'dienstverplichting moet dan ook slechts worden gezien als een laatste middel, dat alleen zal war den toegepast op lieden, te wier aanzien een opvoedkundige beïnvloeding onwerk zaam blijft. Hierbij verlieze men niet ujt het oog, dat ook in het Duitsche Rijk de dienstverplichting slechts zeer wei nig wordt toegepast. Slechts enkele hon derdduizenden arbeiders werken daar on der dienstverplichting. Wat dienaangaan de van Britsche zijde wordt .rondge strooid, bestaat uit niets dan propagan distische leugens. Men kan hierop niet genoeg den nadruk leggen. Verwarring Zeer ten onrechte wordt reeds nu de aanmeldingsplicht der werkloozen met dienstverplichting verward. Ook in an der opzicht blijkt er misverstand te be staan. De verordening heeft als maatstaf voor den aanmeldingsplicht gesteld de vraag of iemand niet of niet volledig in staat is uit eigen middelen in zijn le vensonderhoud te voorzien. Om te kun nen beoordeelen of bepaalde personen hieronder al dan niet vallen, dient men zich den zin van de verordening voor oogen te roepen. Deze bestaat hierin, dat beslag moet kunnen worden gelegd op arbeidiskracht, die tot dusver on werkzaam is gebleven en zich aan aan melding! heeft onttrokken. Neemt men nu, bijvoorbeeld, het geval van een student, dan is het duidelijk, dat hij, krachtens den tekst der verorde ning, zich moet aanmelden wanneer hij den leeftijd van 24 jaar heeft bereikt, Hem wordt dan een inschrijvingsbewijs uitgereikt, doch het ligt natuurlijk niet in de bedoeling zoo iemand aan zijn studie te onttrekken, wanneer het een normaal geval van wetenschappelijke of beroepsopleiding betreft. In .de verordening is voorts vastge legd, ;dat iemand niet tot aanmelding verplicht is, wanneer hij in 'dienstbe trekking staat, tenzij het -een werk van slechts korten duur iof geringen omvang betreft. De grens zal hier bij een loon van f 4.00 per week of een arbeidsduur van 24 uur per week getrokken worden. Uiteraard zullen', bij de toepassing van den aanmeldingsplicht zich talrijke grens- val'len voordoen, die stuk voor stuk zul len moeten worden bezien. Aan een en ander zal nog, door middel van pers en 'radio-omroep, nadere bekendheid wor den gegeven. Overigens wil het feit, dat in een bepaald geval aanmeldingsplicht aanwezig wordt geacht, nog volstrekt niet geggen, dat de betrokkene ook wer kelijk voor een tewerkstelling, hetzij bin nen, hetzij buiten de landsgrenzen, zal worden aangewezen. (ANP) Feuilleton Ida, die er niets van hield, om alleen te zijn, was na het eten Clémentine van de pastorie glaan halen om bij haar den middag door te brengen. De kamer met de donkerroode gor dijnen en het knappend 'houtvuur in den blokkenhaard, had iets in-gezelligs. In den eenen hoek stond de piano uitnoo- digend open; de schrijftafel van Got- fried was bezaaid met papieren en gril lig werd de gloed van het opvlammend vuur weerkaatst in het oude buffet, dat op zichzelve al een kunstwerk was en zeker heel wat dienstjaren achter den rug had. Een buffet met een geschiedenis! dacht Clémentine onwillekeurig. O, hoe was 't toch mogelijk, dat Ida er zoo naar haakte om dat vredig, vriendelijk tehuis te verlaten voor..,? Wat een 'gezellige kamer is (dit toch! zei ze hardop. Wil je wel gieloo- ven, dat ik er nog dikwijls naar ver lang? O, maar jij bent ook zoo sentimen teel! Voor mijn part zag ik die gezéllige ZIERIKZEE. De dienst Zierikzee—Rot terdam met de Zierikzeesche boot, is met ingang van heden weer hersteld. BURGH. De Harmonie „Witte van. Haemstede", hield Zaterdagavond in Ho tel de Koster zijn jaarvergadering. In zijn openingswoord sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit, dat de op komst ?oo groot was. Ook memoreerde hij in gro.ote trekken het afgeloopen jaar, dat voor de Harmonie door de tijdsom standigheden ook verschillende moeilijk heden heeft gebracht. De ontvangsten hadden in 1941 bedra gen f 190.57, de uitgaven f 168,92, zoodat er een goed slot was van f21.65 Uit het uitvoerige jaarverslag nemen we over, dat er in het afgeloopen jaar 2 concerten zijn gegeven en 2 algemeene en 3 bestuursvergaderingen zijn gehou den. Het aantal werkende leden bedraagt 20, terwijl! er 3 leerlingen zijn. Het aan tal donateurs daalde met 5 en bedraagt thans 95. De financiëele toestand is be hoorlijk. Medegedeeld werd, dat de Har monie aangesloten is bij de Ned. Fede ratie van Harmonie- en Fanfaregezel schappen. Met algemeene stemmen werd de heer W. Quaak als lid aangenomen De aftredende bestuursleden J. D v. Nieuwenhuizen, C. 'Groenleer en J ,M. Hogenstein, werden bij acclamatie 'her kozen. Nadat de voorzitter het eere-lid den heer Viergever, dank had gebracht voor zijn verdienstelijke medewerking, kamer, zooals jij zegit. nooit weer!..., Maar het zal mij benieuwen, of tante mij naar den Haag! zal laten gaan!.... Ik heb vanmorgen een brief van vader gekre gen, Clé! Zoo?,... Ze had ook gjehoord van de beide vorigie brieven en had Ida toen den raad gegeven, die aan hem te laten zien; echter zonder gievolg. Wat schrijft je vader? Hij zou giraag hebben, dat ik vóór het einde van de maand nog in Den j Haag! kwam; dan zou ik enkele concer ten kunnen bijwonen. Maar je majg! ge- rust den brief lezen, als je wilt. Clémentine deed dit. Eén zin trof zij er in aan, dien ze niet zoo goed be greep „Wat die andere zaak betreft, daar kunnen wij dan nog eens over pra ten, als je er bent. Nog eens: het lijkt mij zonde en jammer, dat schoonheid en talent, J zooals jij die beide bezit, in zoo'n klein plaatsje te loor zouden gaan! I Je hebt een schitterende toekomst 1 voor je, als je mijn raad volgt". I Een schitterende toekomst?... Wat bedoelt je vader 'daarmee? j Hij wil, dat ik zijn loopbaan volg en idat ik zangeres, of actrice, wördtji Ja, ik weet wel, dat dit onmogelijk is, ging zij voort, toen ze den ontstelden blik van Clementine zag; maar ik zou 1 toen er tijdelijk geen groote-trommelslager was, werd besloten hem hiervoor als blijk van waardeering een souvenir aan te bieden. Hierna volgde een bespreking over het puntomtrent den aanvang, der repetities. - In overleg met den directeur werd besloten, iom, wanneer er een -ge schikt lokaal1* beschikbaar is, op Vrijdag 17 April weer te beginnen. In dat ver band spoorde de voorzitter de leden aan, zoo trouw mogelijk de repetities te bezoeken, zoódat er in de a.s zomer weer een paar concerten gegeven kunnen warden. Op een vraag van een der leden werd meegedeeld, dat ongeveer de helft der donateurs het volle bedrag hebben be taald, hetgeen zeer op prijs wordt ge steld, zoodat de finantiën der vereeni- ging op peil zijn gebleven. HAAMSTEDE. Daartoe uitgenoodigd door de Melkcommissie voor Westelijk Schouwen hield Donderdagmiddag in Hotel Bom, de heer C. den Engelsen, assi- stenl-zuiveleonsulent, een praaitmi/ddag over Veevoeding in dezen tijd". De belangstelling van de zijde der vee houders was slechts matig, hetgeen zeer jammer is, daar de heer den Engelsen op eenvoudige en duidelijke wijze dit .onderwerp eerst inleidde en daarna be sprak. In deze tijd is er op alle be drijven gebrek aan krachtvoer en zelfs op sommige bedrijven ook gebrek aan' ruwvoer, zoodat het vee niet eens vol doende buikvulling krijgt. Doordat Eet ruwvoer te weinig eiwit bevat, zal de productie bij melkkoeien dalen, terwijl 1 JJJ~Ü! het dolgraag willen! Mevrouw Booijmans en Gotfried zouden het nooit goed vinden, kind1! Neen, natuurlijk niet! Ze houden er zulke malle, verouderde begrippen op na! Maar, iri ieder geval, wil ik .naaW Den Haag. Vanavond zal ik met dit voor stel voor den dag komen. Je wilt' toch wei een goed woordje voor mij doen, Clé? Gotfried hecht zoo groote waarde aan wat je zegt. Zóó? Dat wist ik anders niet!klonk het een tikje spijtig. Maar daar hoor ik het wagentje voor het hek stilhouden De buitendeur giing dan' ook open en Gotfried trad den hall binnen. Even later kwam hij in de kamer en bracht een stroom van koude lucht mee. De meisjes keken op en Ida hielp hem uit zijn zware overjas- Hè, wat zie je er koud ui! riep ze. Waar is Tante? In de keuken. Ze heeft een berg pakjes meegebracht. Is de thee klaar? Zoo dadelijk. Ik zal er wat haast achter zetten; dat beloof ik je! Gotfried ging wat dichter naar den haard, toen Ida de kamer verliet; en Clémentine keek onwillekeurig met be- wonderenden blik naar hem op en dacht, hoe knap hij toch was; wat een flinke mannelijke gestalte hij had en hoe heel zijn wezen getuigde van vitale kracht en levenslust. Zijn blik verhelderde nog, toen Ida weer binnenkwam met een pot goudgelen jongvee niet voldoende groei vertoont. Hij spoorde daarom aan om te trachten zooveel mogelijk eiwitrijk voer te ver bouwen. Hij adviseerde om het wéinige krachtvoer dat verstrekt werd, voorna melijk te geven aan de dieren die de meeste melk produoeeren en desnoods de andere weinig of niets te geven. Als een goed eiwitrijk voer vestigde hij de aandacht op kuilvoer, b.v. Ingekuilde bietenkoppen, klaver, voederluplne. Het inkuilen moet échter zorgvuldig geschie den en dit laat vaak veel te wenschen over, doordat men te lang over het in kuilen doet of vuil en nat gaat inkuilen. Bietenkoppen kunnen goed zonder zuur ingekuild worden, terwijl klaver ook zonder zuur kan worden ingekuild als men dit doet in combinatie met bleten- koppen, Waarbij men om de andere dunne lagen neemt. Lupinen moeten steeds met zuur in gekuild worden en 'dit lean zoowel in een silo als in een grondkuil. Indien; men het in een kuil doet is het goed opzetten van belang- Op de ieleiding volgde een geanimeer de gedaehtenwisseling. Een der aanwezi gen vroeg of er dit jaar weer rijkssub sidie beschikbaar wordt, gesteld voor den bouw van groenvoersilo's. Dit is evenwel nog niet bekend. Ook is nog niet bekend of er grondstoffen beschikbaar zijn. Wel is er voldoende zuur als men dit bijtijds besteld. Aan jiet slot dankte de voorzitter den heer den Engelsen voor zijn interessante praatmiddag. RENESSE. Bij een onzer ingezetenen, dhr. S„ werden dezer dagen door een hond niet minder dan 8 kippen dood gebeten, hetgeen in deze tijden een be langrijk verlies voor den eigenaar be- teekent. BROUWERSHAVEN Voor het Departe ment Brouwershaven der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, heeft jl. Zater dagavond die heer L. van Dijk teSchoon- dijke een causerie met lichtbeelden ge houden over „De molen als goede be kende in het vaderlamdsche landschap, zijn' geschiedenis m schoonheid". Deze causerie werd afgewisseld met ernst en humor uit het Vlaaimsche molenaarsleven Deze lezing werd met aandacht en be langstelling gev.digd. Het was een ge slaagden avond. De Kerkvoogdij der Ned. Herv.kerk alhier heeft wederom in de collecte van jl. Zondag een gift van f10 uit dank baarheid mogen ontvangen. NOORDGOUWE. Burgierl. Stand over Februari, Geboren: 15. Teuntje, d. van A. Remeeus en E. H, Sewarte; 18 Anna Adriana, d. van A. M. Klaagse eri Ni M. den Haan; 27. Elizabeth, d. van D. van de Sluis en J. .M-. Bolijn.; pverledèh .3. Neéltje Baljeu, 67 eehtg.e van Jan Bravenboer; 11. Jobina Cornelia de Looze, 19 j., ongehuwd, d. van A. de Looze en J. Matthijsse (van Zierikzee). Vertrokken: 19. J. J. Vis naar 's-Gra- venhagie. Uit de Nieuwsbode van vóór vijftig jaar Van 9—15 Maart 1892. De inge- landen van het Calamiteuze Waterschap Seherpenisse kozen tot lid van den dijkraad de heer C. D. Bolier, burge meester. De heer M. J. Waale, onderwijzer aan school B te Zierikzee werd op zijn verzoek als zoodanig ontslag ver leend. De heer J. H. v. d. Bosch werd de finitief tot leeraar aan de gemeentelijke HBS te Zierikzee benoemd in de ifed. taal en letterkunde. Benoemd tot dijkgraaf van de:i polder Adriana Johanna, de heer J. der Weduwen te D r e i s ch o r. Verscheidene gezinnen uit Noord- Beveland 'gingen hun geluk in de Nieu we Wereld beproeven, honig, van hun eigen bijen; en hoe te vreden ook van aard, wensehte Clémen tine toch, hoe zij van lot ruilen kon met haar mooi vriendinnetje. Ida had zich eenmaal voorgenomen, om miets van den brief te zeggen tot na de thee. Ze was wat verstrooid en had een droomérige uitdrukking in de o,ogen. Godfried genoot met recht van haar; dit viel duidelijk aan zijn blik ken waar te nemen. Na den maaltijd schoof hij een laag istoeltje bij het vuur en bracht haar haar maaidoosje, terwijl hij haar wat plaagde, opdat de klosjes daarin wat verward dooreen lagen. Ik begrijp niet, hoe je nog iets vinden kunt uit dien warboel! Jij wel, Clé? Deze lachte' eens en kon er zich aan ergeren, hoe het in Ida opkwam, om nu wèg le willen uit die omgeving, waar ze zich zoo geliefd en op de handent gedragen voelde. - i Toe, Iet, zing nog eens voor ons! drong1 hij een oogenblik later. 1 Gewillig zette zij zich aan de piano en koos het igieestige „Klompenliedeke" van René de Clerq, getoonzet doorEmil Hullebroek en waarmee ze op Het Huis immers een waren triomf had gevierd: „Kap ik mijn wilgen blokjes Parenwijs uit den boom, Ik zie ze onder broeks of rokjes Haperend aan den zoom. 't lswlnt'ér,' zorgt voor Uw ge zondheid, nu meer dan ool'ti Neemt by 'de eerste verschijn, sëlén AKKERTJES, dan zet zoo'n kou gewoonlijk niet door De Nederlandsche Pijnstiller Bisten en aardappelen als kaliverbruikers Het is Maart en overal in de velden ligt nog sneeuw en ijs. Er zal weer een tijd komen van overdrukken arbeid, dat de boer eigenlijk drie dingen tegelijk moest kunnen doen. Dan zal het dubbel noodig zijn, dat vooraf in alle onder deden nauwkeurig het werkplan is op gesteld. Van ieder veld is bepaald, hoe de bewerking, de bemesting, de teelt, zullen geschieden. - ,Qok, is overlegd hoe op allen arbeid dan bezuinigd en tijd kan bespaard worden. Want zoo ooit, don zal in 1942 het voortbestaan, het levensonderhoud afhangen van de kunde en de toewijding der bewerkers van den vaderlandsehen bodem. Nadenken, aanpakken, volhouden. Iede re ervaren boer weet van hoe groot be lang de juiste keuze is van het te telen gewas. Oppervlakkig geoordeeld zijn er voor iederen akker meerdere gewassen, die er een goede kans maken. Maar bij nadere beschouwing van alle omstandig heden, dc grondgesteldheid, de vrucht wisseling, den bemestingstoestand, blijkt de keus moeilijk. En toch zal ze de juiste ,moeten zijn, er mag geen oogst volgen die voor den bewerker en voor de gemeenschap een teleurstelling is. Het is tientallen jaren geleden, dat een zorgzame, ontwikkelde boer deze opmerking maakten „Herhaaldelijk heb ik na aardappelen bieten geteeld en dat lukte best, maar aardappelen na bieten is mij telkens tegengevallen. Wat kan daar de oorzaak van zijn". Beide gewassen behoören tot de zoo genaamde „kalivreters"J Met een middel- matigen oogst gaat er veel kali den grond uit. Voederbieten onttrekken vol gens het prachtwerk van prof. Eckstein, Ir. Bruns en Dir. Furrentine per H.A. 250 kg. zuivere kali, aardappelen 190 kg. zuivere kali. Wie de hoeveelheid van een bepaalden oogst wil rekenen, maakt gebruik van de lijsten (tabellen) in den kalender van Mentzel en .van Lengerke. Daarin staat, dat tienduizend kg. bieten gemiddeld 42 kg. kali bevatten en tien- - - duizend kg. aardappelen gemiddeld 60 kg. zuivere kali. Ook voor de vorming van loof, stengels en bladeren is veel kali noodig. Daarom is voor een goed gewas zeer bevorderlijk dat 'n ruime kalibemesting gegeven wordt en 'dat er ook in den grond een ruime kali voor- ra ad aanwezig is. In vroegere tijden, toen de kalizouten ilog niet ter bemesting dienden, was het de boerenondervinding, dat men dan voor al een goeden aardappeloogst verwachten mocht, wanneer in den grond nog oude kracht zat van vroegere bemestingen. Hierbij dan nog een flinke stalbemesting, dat gaf een goede kans. Bieten durfde men maar op weinige perceelen te wagen, of men moest veel gierbemesting tusschen de rijen kunnen toepassen. Doordat men nu een ruime bemesting met kalizouten bij den bo- demvoorraad kan geven, ziet men overal bieten en aardappelen en de oogsten zijn meer dan verdubbeld. Toch is in de opname van de kali bij beide gewassen een 'groot verschil. De aardappelen hebben maar gering vermo gen om den bodemkali te benutten voor den groei, ze moeten zich vooral ontwik kelen uit de bemestingen. Maar de bie ten hebben een sterk wortel vermogen en Klompen aan den voet, Klompen aan den voet Staat onzen geitjes goed! Glad, om er in te slieren, Licht om er mee te gaan! Hol, om er in te tieren Hard, om er mee te slaan! Klompen aan den voet, Klompen aan den voet Staat onzen guitjes goed! Lijken ze plomp en pover: Leerzekens gaan niet vóór Aan! en de stoppels over; Uit! cn de beken door! Klompen aan den voet, Klompen aan den voet Staat onzen guitjes goed! [Bakt u ide (vorst op het water Koeken van zijn fantsoen, Niets om te glijden gaat er Boven een 'houten schoen! Klompen aan den voet, Klompen aan den voet Staat onzen Jguitjes goed! Kinderen van den buiten, Klompekes bruin van rook Op! Als de Keerskens sluiten, Sluiten de klompekens ook! Klompen aan den voet, Klompen aan den voet Staat onzen gluitjes goed! (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2