■■ILiJi „Heb je dan niet gedaan wat ik je van morgen reeds lieb aangeraden, om AKKERTJES te nemen, waar ik zelf altijd, wanneer ik hoofdpijn voel, on middellijk baat bij vind? Neem er toch vlug een, wij moeten uit en eer je gekleed bent heb ben de AKKERTJES hun werk gedaan en is je hoofdpijn over, want AKKERTJES zijn uniek, ook voor kiespijn of andere pijnen. Den besten raad dien ik je in zulke gevallen geven kan is: dadelijk AKKERTJES!" Neemn AKKERTJE De Neder/andsche Pijnstiller Uit Stad en Provincie DUIVENDIJKE. Burgerl. Stand over Febr. Overleden: 3;Lena vain DuivenböSe, 79 j., echtgen. van W. van der Weel; 4, Anthonie Jacob Steendijk, 5 dagen, z. van A. N. Steendijk en M. S. A. v; Sta al en; 21, Janna van de Vate, 87 j., ongehuwd. BROUWERSHAVEN. Burgerlijke stand over Februari. Overleden: 15. Anthony Smalheer. 60 jaar, echtg. van Johanna Cornelia Smalheer. Ingekomen: 7. K. J. M. van Es van Ierseke. NOORDGOUWE. In navolging van som mige harer zusters gaf de Voetbalver- eeniging „Noordgouwe", in de zaal van Coomans, op Dinsdag- en Donderdag avond een uitvoering, welke werd ge opend door dhr. G. van der Weele, die naast een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen, zeide dat het doel dezer avonden was, belangstelling te wekken voor de jonge Voetbalclub. Bij de uitvoering zelf bleek dat men de traditie die daarbij gebruikelijk is, had laten varen, en het programma uitvoerde zooals het was samengesteld, in den geest van een „Non Stop, Bonte Avond". In dit voornemen is de Vereeniging wel geslaagd. In vlot tempo werd het aan trekkelijk programma afgewerkt. Het gebodene viel zeer in den smaak. De keuze der verschillende één-actertjes in lichte, opgewekte, trant was goed uit gevallen. De rollen werden zonder ha pering vervuld. De veelheid der num mers doet ons er van afzien allen te vermeldden. Van het na de pauze op gevoerde „Nachtelijk Mysterie", als klucht aangekondigd, zij gezegd het was inder daad een fijne klucht, die het publiek ook in kluchtige stemming bracht. Onder begeleiding van een mandoline en leiding, van A- J. Bravenboer zongen een vijftal adspirantleden eenige leuke liedjes, waarvan vooral het „Columbus- lied" prettig en vlug werd uitgevoerd en hartelijk applaus uitlokte. Het ge- heele programma werd aangevuld met accordeonmuzïek door de „Jantjes", af gewisseld door enkele fijne liedjes met gelegenheid tot refreinzang, hetgeen de goede stemming nog verhoogde. Aan 't eind vroeg de voorzitter der club ide belangstelling nu getoond te wilden be stendigen. Dit kan gebeuren door bijv. de Vereeniging als donateur te steunen, dilt meer voor de ouderen, terwijl de jongeren werden opgewekt zich voor 't lidmaatschap te melden, waarna met dank aan het publiek deze avond werd 'be sloten. OOSTERLAND. Op Dinsdagavond hield de IJsvereeniging „Winterleven" alhier in het Jeugdgebouw haar jaarvergadering- Deze vergadering, die een eenigszilns fees telijk karakter droeg, omdat tevens het 25-jarig bestaan der vereeniging herdacht werd, stond onder leiding van den. voor zitter H. v. d. Zande. In zijn openings woord heette de voorzitter de aanwezi gen welkom, die in goeden getale waren opgekomen. Verder memoreerde hij de ijsvermakeiijkheden der laatste periode, terwijl medegedeeld werd, dat op deze samenkomst de verschillende gewonnen prijzen zullen worden uitgereikt. Hierna werd een terugblik geworpen op de voorbij gegane kwarteeuw, en het lief en leed dier jaren herdacht. Medege deeld werd dat het eerste bestuur be stond uit de heeren H. P. Hendrikse, voorzitter, H. P. van der Zande, secr.; P. van Westen, penningm., P. M. Vier gever, M- J. Klompe en Jas. Beije. Tevens werd nog herdacht wijlen dhr. L. W. Boogert, die als het ware de stoot gegeven heeft, die tot de oprichting van de vereeniging heeft geleid. Alleen dhr. Jos. Beije is de eenige die thans nog deel uitmaakt van het tegenwoordige bestuur. Hij mocht dan ook den dank ontvangen der vergade- bij monde van den voorzitter, terwijl hem een stoffelijke blijk van erkentelijk heid ter hand werd gesteld. De penningm., dhr. Johs. Boogert, deed rekening en verantwoording. Hier uit bleek dat de inkomsten bedroegen met het batig saldo van het vorige boek jaar f330,98. De uitgaven f 154,85. Batig saldo aldus f 176.13. De penningmeester deelde mede dat in de voorbijgegane 25 jaar -ontvangen is f2200 en uitgegeven ruim f 2000-—. Tevens werden de aanwezigen opge wekt .zooveel mogelijk nog leden te win nen. Hierna werden de aftredende be stuursleden Johs. Boogert en F. Koster, beiden bij acclamatie herkozen. Na de rondvraag, die nog enkele vra gen opleverde, werd overgegaan tot het uitdeelen der verschillende gewonnen prijzen. BRUINISSE. Op 61-jarigèn leeftijd over leed alhier de heer J. van (der Wal, in leven drukker-uitgever van beroep. In den heer van.der Wal verliest onze ge meente in het bijzonder en ons eiland in het algemeen een zakenman van for maat. De heer van der Wal was in den waren zin des woords wat men noemt een „selfmade man". Van uiterst eenvoudige afkomst was hij niet tevre den met de kansen die zijn geboorte- igt-ond hem boden. !Als boekbinder igénoot hij zijn oplei ding bij de firma S. Ochtman Zoon te Zierikzee, om daarna elders xin Ne derland en met name bij de bekende firma ^D. Blazer Metz te Rotterdam deze verder te voltooien. In 1902, zeer in het klein begonnen voor eigen reke ning1. wist hij zich door zijn onvermoei- baren ijver en ontembare werklust in den loop der jaren allengs een bedrijf te scheppen, dat, wat de technische outil lage betreft, met alle andere in zijn branche kon wedijveren. Ook in de uitgeverij wist hij 'ziich naam te maken en zijn uitgaven'vonden hun weg naar alle uithoeken van Neder land, nismede naar Indië, Amerika en Zuid-Afrika. Werken als „De Geestelijke mensch", „De Vlaamsche Passementwever", „Ons Zeeuwsch Verleden" en tal van anderen, niet in het minst de boekjes van den bekenden schrijver W. Schippers, die als premie bij de scheurkalender „Uit de Fonteinen des Heils" werden uitgegeven, zal jnenigeen in zijn eigen boekenkast aantreffen en zoo de herinnering levend houden aan een figuur uit onze samen leving die door velen noode zal wor den gemist. Niet het minst zal dit gemis gevoeld worden in de GereformeerdeKerk, waar de overledene op^de bres stond voor de verdediging van de Gereformeerde beginselen. In het kerkelijk leven, dat de liefde van zijn hart had, was hij eveneens een man van beteekenis, met wre te rekenen viel. Niet minder dan 25 jaar, tot 31 December 1941, mocht hij zijn kerk in het ambt van ouderling dienen. STAVENISSE. Burgerlijke Stand over Februari. Geboren: Anna Pieternella, d. van K. van Iwaarden en M.. A. de Graaf; Adriaantje Rosalina, d. van M. Moerland en W. Vermaas; Neeltje An- tonia. d. van P. de Rijke en N. J. Wes- dorp. Overleden: Pieter Moerland, 82 j., ongehuwd; Jacoba Joh. van Oost, 47 j., echtg.e van A. Luijk. Ingekomen: H. C. J. van Zuien van IJzendijke; M. P. Everaers van Zierik zee. Vertrokken: H. Kouwenberg naar St.-Maartensdijk. Bij de tienjaarlijksche stemming voor kerkeraad of kiescollege in de Ned. Herv. kerk alhier werden uitgebracht 67 st. Hiervan verklaarden zich 56 st. voor den Kerkeraad, 9 voor een kiescollege, terwijl 2 stemmen van onwaarde ble ken te zijn. Het beroepingswerk enz. blijft voor het eerstvolgende tijdperk van 10 jaar dus weer opgedragen aan den Ker keraad. De einduitslag; van de door de damclub „De Denkers" alhier gespeelden winterwedstrijd luidt als volgt: Afd. I: H. Gf°. Houweling, 8 punten; C. Suurland 8, M. Vermaas 6 en G. de Rijke 4 punten. De. beslissingswedstrijd tusschen Houweling, en Suurland werd gewonnen door laatstgenoemde, zoodat deze den eersten prijs behaalde en wel een vet konijn. Afd. II: M. van Oudenaarde 7, J. van Dommele 5 efo P. de Jong! 0 ptoten. Eerste prijswinnaar dhr. Van Oudenaar de, eveneens een vet konijn. Afd. Ill: C. Boomsluiter 7, A. van Iwaarden 7, Mart. den Braber 5, Joh.s Moerland Pz, 5 punten. De beslissings wedstrijd tusschen Boomsluiter en van Iwaarden werd gewonnen door eerstge noemde, zoodat deze den eersten prijs behaalde, eveneens een vet konijn. Afd. IV: D. van Iwaarden 14, D van Oudenaarde 9, Jan den Braber 8, I. Moerland Pz. 5 en Jac. Moerland Mz. 3 punten. Eerste prijswinnaar dhr. van Iwaarden, n.l. een vet konijn. Woensdagavond j.l. werd in de zaal van hotel Potappel alhier vertoond de bekende film „Vadertje Langbeen", uitgaande van de afdeeling Vreugde en Arbeid vau het NVV. De groote zaal was geheel bezet. Den aanwezigen werd een welkomstwoord toegeroepen door den districtsleider van het District Tholen. De hoofdfilm, die voorafgegaan werd door een amusant voorfilmpje, werd van het begin tot het einde door de aan wezigen met groote aandacht gevolgd. Met een vroolijk naftlmpje werd de zeer geslaagde avond besloten. Teneinde de schooljeugd vertrouwd te maken met de grondregels van de nieuwe verkeerswet zal door de gemeen* te-poUtie aan de leerlingen der hoogste klassen van de openbare lagere school een verkeerscursus gegeven worden. In verband hiermede merken we op, dat thans door de politie nog. waarschu wend wordt, opgetreden,, maar dat wel dra processen-verbaal zullen, volgen. De bekende samenscholingen bij het gemeentehuis zijn o.a, volgens de nieu we wet ook verboden. Zondagartsendienst Zierikzee Zondag 8 Maart: Dr. Boogerd en Dr. Verspijck. Kamer van Koophandel voor Westelijk Noordbrabant Bij het handelsregister hadden gedu rende de afgeloopen maand de navol gende wijzigingen plaats. „De Eendracht" Tholen. Nieuw be stuurslid de heer M. Roggeband. CoöpLandbouw ver. S t.-P h i 1 i p s- 1 a n d g,a. statutenwijzigingen. GEEN VERDEELDHEID IN DE SCHOOL Schoolkeuze overigens geheel vrij Het departement van Opvoeding, We tenschap en Cultuurbescherming deelt mede Het heeft de aandacht getrokken, dat vele verzoeken van ouders om overschrij ving hunner kinderen naar andere scho len te verkrijgen zooals men- weet zijn dergelijke overschrijvingen afhanke lijk van de goedkeuring van den inspec teur van het onderwijs in algemeenen dienst op overwegingen van een deels persoonlijk, deel politiek karakter zijn gegrond. Kinderen van aangeslotenen bij de N.Sf.B., die op school hinder 'onder vinden, hoofden van scholen die bepaalde leerlingen in verband met de politieke overtuiging hunner ouders maar liever zien vertrekken, ouders verder die met het hoofd der school of een der onder wijzers over politieke aangelegenheden in conflict geraken en die hun kinderen daarom .zoo spoedig mogelijk „op een andere school willen doen" al deze personen zijn voorbeelden en tegelijk ook slachtoffer van een der grootste misver standen, welke onze geschiedenis kent. Als het voor een volk ooit noodza kelijk is geweest om i op straffe van ondergang eensgezind te zijn,, dan is dat wel het geval voor het Nederlandsche volk in dezen tijd, en het is stellig te vreezen, dat een onbelèmmerde voort- gang van deze „uitruilihg" der scholie ren er binnen afzienbaren tijd toe zal leiden, dat de kinderen als het ware in elkaar vijandige kampen 'gevangen komen te zitten. Wel vormt de voor de over schrijvingen vereischte goedkeuring van den inspecteur in algemeënen dienst hier op een rem, maar de bepalingen nemen 'slechts de overplaatsingen gedurende het loopende schooljaar of den loopenden schoolcursus in beschouwing; zij voorzien niet in het geval dat ouders hun kin deren bij het begin van het schooljaar of van den schoolcursus aan een andere school laten inschrijven-.. Voor de vrijheid der school, welke niet door afscheidingen naar partijpoli- tiekën trant mag worden bekneld om van de andere belangen der jeugd, welke met overplaatsingen als de bedoelde waarlijk niet worden gebaat, maar niet te spreken is het wenschelijk dat er spoedig wordt ingegrepen. Dit zal dan ook weldra geschieden. De secretaris-generaal van het departement van Opvoeding enz. heeft een besluit in bewerking, waarbij als algemeene regel zal woTden bepaald, dat inschrijving van leerlingen bij het begin van het school jaar of den schoolcursus aan andere, maar gelijksoortige scholen dan die waar zij tot dusverre onderwijs genoten, slechts mag geschieden indien bij het verzoek om inschrijving een -verklaring wordt over gelegd van het hoofd der school welke de leerling laatstelijk heeft bezocht; deze verklaring ihoet inhouden,' dat bij dit hoofd tegen de inschrijving naar de an dere school geen bezwaar bestaat. Hoe deze materie in officieele bewoor dingen zal worden geregeld en op welke wijze de ouders dit dient men goed te begrijpen -- verder nog van het recht op beroep ten aanzien van de beslissing van het schoolhoofd gebruik kunnen ma ken, kunnen wij hier moeilijk uiteen zetten; wij verwijzen daarvoor naar de komende verordeningen en vestigen er alleen nog do aandacht op, dat het be doelde besluit in geen enkel opzicht het recht der ouders zal aantasten om (bin nen de door de wet gestelde grenzen) hun kinderen het onderwijs te laten geven, dat zij noodig achten. De ouders blijven geheel vrij bij de inschrijving van kinderen die nog geen lager onderwijs hebbenontvangen, even als bij den overgang der leerlingen naar inrichtingen waar eeii ander soort on derwijs wordt gegeven, dus bij den over gang naar het voorbereidend hooger en middelbaar of naar het landbouw- en nijverheidsonderwijs. Ditzelfde geldt voor u.l c.-scholen en kweekscholen voor on derwijzers. De bedoeling is alleen, de dreigende toespitsing der politieke ver deeldheid af te weren In een sfeer waar zij in elk geval niet thuis hoort: die van het schoolgaande kind. LAND- EN TUINBOUW Europee:che zaaigoed-overeenkomst Duitschland, Italië, Hongarije, Slowa kije, Roemenië, Denemarken en Neder land hebben een zaaigoed-gemeenschap gesloten met het doel, de opbrengst van de oogst -in land- en tuinbouw in heel Europa, vooral echter in de bezette oostelijke gebieden, té verhoogén. Het beste Europeesche zaaigoed zal reeds thans in dit voorjaar in de Oekraïne en in Oostlandworden gebruikt. Hon garije zal zaden voor erwten en kom kommers leveren, Italië zaden voor sa lade, Denemarken voor wortelen en Nederland voor kool. VERKEER EN VERVOER Sneeuw- en ijstceslag voor vervoer langs den weg Eenige Weken geleden wérdvoor be paalde vervoeren langs den weg een'tij delijke verhooging toegestaan in verband met de aanwezigheid van sneeuw en .ijs op de wegen. De toestand op de wegen is thans zoodanig verbeterd, dat dé toe gestane verhooging kan worden '.vermint derd. De Gemachtigde voor de Prijzen brengt ter kennis, dat de tijdelijke toeslag op de vervoerprijzen met i;ngang van den 5den Maart, hoogstens nog Slechts 20 pet. mag bedragen. De tijdelijke toeslag op het tarief van den Autobevrachtingsdienst zal in het algemeen eveneens op 20 pet. worden teruggebracht. 'VOOR KLEINE TUINEN Welko bewerking voor aardappelland? Is het po.otgoed van normale afmeting (4 5 cm. diameter) dan is per 100 vierkante meter ongeveer 15 kilo noodig. Zijn de paters wat grooter, dan zal het \ca. 18 a 20 kilo, kunnen zijn. Voor vroege aardappelen komen hoofdzakelijk in aan merking „Eerstelingen", welke tot de allervroegste behooren en „Vroege Eigen heimers", welke iets later komen. In late soorten is er veel meer keus. Tot de meest geteelde consumptie-rassen behooren de „Bevelanders", late „Eigen heimers", „Zeeuwsche Bonte" en Blauwe" „Alpha", enz. De „Bevelanders" zijn vrij wel op iedere grondsoort met succes te verbouwen: alleen de Zeeuwsche Bonte of Blauwe hooren op de zware klei thuis. Nu de sneeuw langzaam van het veld dooit en de vorst uit den grond trekt, bestaat er. veel kans, dat we spoedig kunnen spitten. Het perceel, waarop we aardappelen willen verbouwen, client vooral uitstekend bemest te zijn, anders valt de oogst sterk tegen, hoe gemak kelijk de aardappel overigens ook groeit. De aardappel wortelt bizonder diep; hoe dieper de grondbewerking is, des te beter zal ook de bemesting tot haar recht komen. In de meeste gevallen zijn we op kunstmest aangewezen, tenzij er een groote hoeveelheid goed verteerde compost tot onze beschikking staat. De normale kunstmest voor aardappelland ^bestaat uit: 5 deelen stikstof (zwavelzure ammo-' niak). 6 deelen fosforzuur, 8 deelen patentkali. Deze „5—6—8" kunstmest is, voor klei ne tuinen althans, nog wel in de be- noodigde hoeveelheid verkrijgbaar. Op zandgrond verdient het wellicht de voorkeur om de kunstmest tegelijk met het spitten onder te werken; op lager gelegen en zware gronden harken we deze ca. 2 weken voor het uitpóten in Over het voorkiemen van het pootgoed komen we in een volgend nummer te rug. Begin Maart kunnen de oude Fuchsia- planten worden gestekt. Wie ze in huis op moet kweeken, kan tenminste beter in het voorjaar stekken dan in Augustus. De stek wordt juist even onder een lid afgesneden en daarna in zandige aarde gezet. Met een fijne bloemenspuit worden de blaadjes drie tot vier maal per dag bestoven, totdat de beworleling volgt. De stekjes worden natuurlijk uit de zon gehouden, totdat de be worteling is ge volgd en ze aan het groeien zijn. Daarna warden ze overgeplant 'in wat zwaarder grondmengsel. Fuchsia s'ekjes wor'e en zelfs gemakkelijk op water als men het fleschje in de zon plaatst. Zijn de wor teltjes voldoende ontwikkeld, dan worden de stekken overgeplant in potjes. Radio Mundiial verneemt uit Londen: Van de zijde van Ikleedingfabrikanten verluidt, dat in iden (komende herfst in Engeland een nieuwe wandelkleedimg wordt ingevoerd. Men bedoeld hiermede de z.g. utility-clothes, die volgens het principe van de stof- en foumiturenbe- sparing gemaakt zullen worden. De damesrokken worden korter. Aan de costuums der heeren zullen de knoop en op de mouwen verdwijnen en de panta lons zullen geen omslagen meer hebben Het stoffelijk overschot van den her tog! van Aosta, den onderkoning van Abessiniö, zal worden bijgezet in Afrika, niet ver van de laatste rustplaats van den hertog van Abruzzen. De titel her tog van Aosta gaat over op zijn broer, den hertog van Spoleto. TELEGRAMMEN DE DIENSTPLICHT IN ENGELAND. Naar United Press uit Londen meldt, heeft Koning, George van Engeland een proclamatie onderteekend waar-in- de militaire dienst wordt uitgestrekt tot mannen van 18y tot 45 jaar én-tot vrouwen.van 20 tot 31 jaar. DE BOMAANVAL OP PARIJS. De nationale roiiw voor de slachtoffers van den Engelschen luchtaanval op Pa rijs beging morgen (Zaterdag) en duurt tot Zondagmiddag. Schouwburgen, bioscopen, scholen en ambtelijke bureaux zijn Zaterdag ge sloten. De begrafenis vindt Zaterdag plaats op de Kerkhoven van de betrok ken gemeenten. In de Notre Daitie te Parijs wordt Zondag een rouwdienst gehouden. DE OORLOG TER ZEE. Naar eerst thans bekend is gewor den, ligt de Britsehe koopvaarder „Cera mic" voor reparatie op de werf II Ha- viana in de haven van Rio de Janeiro. Naar bet heet werd dit schip in het Zluideh van den Atlantischen Oceaan op een réis van Liverpool naar Zuid-Afrika door een duikboot zwaar beschadigd en moest het de haven van Rio binnenvaren. Ten aanzien van de Fransche koloniale bezittingen in de Zuidzee verklaart de „Asahi Sjimboen", dat zoowel Nieuw Ca- ledonië als de andere Fransche eilanden in dit gebied door R^-cr-hn pn ^-gfra- Iiseh^trüggéft^é^^r zijn. De benoeming "van den gouverneur-generaal van Fransch Indo-China, Decoux, tot gouverneur-gene raal vau alle Fransche bezittingen in de Zuidzee is slechts een gebaar van Viehy. Het keizerlijkJapansche hoofdkwartier deelt mede: Japansche marine-strijdkrach ten, die ten Zuiden van Java in de rich ting van den Indisch en Oceaan opereer den, hebben op 2 Maart de Britsehe torpedoboot „Strengheid" van 1500 ton omsingeld en tot zinken gebracht. Bo vendien hebben Japansche marine-strijd krachten de Amerikaansche kanonneer boot „Asheville" van 1240 ton op: 3 Maart tot zinken gebracht. Uit San Francisco wordt, naar het DNB uit Madrid mededeelt, gemeld, dat de helft van den staat Washington, voorts Oregon, Californië en de zuidelijke helft van Arizona tot militair gebied zijn ver klaard en dat de vijandelijke buitenlan ders en de in Amerika geboren Japan ners uit deze gebieden worden uitge wezen. Deze maatregel treft 140.000 vij andelijke buitenlanders en 70.000 Japan ners; het totale aantal in Californië be draagt 93.000. Beurs van Amsterdam ran Woensdag 4 Maart STAATSLEENINGEN BROEKLAND Obi. I 100 1940 I 4 Obi. I 600 1940 I 4 Obl. f 1000 1940 I 4 Obl. f 100 1941 4 Obl. 1 500 1941 4 Obl. I 1000 1941 4 Grootboek f 1000 31/, Swap. f 100 1941 3'/, Beoep. f 500 1941 3'/, Reeep. I 1000 1941 31/, Oertif. ran Inidbr. 3 Grootboek f 1000 3 Obl. f 100 1936 3 V K. 100'/, 10l»/16- 10 100'/,, 100*/, lOlgl 951/, 97'/, 98'/, 98'/,gl 93'/» 93'/» 95 96'/, 99'/, 96»/, 98'/, LI. 101»/,„?b I*»1/» 102'/, 100V, 100'/, lOlgb 97»/, 98 98»/, gl 93"/» Obl. f 500 1936 3 Obl. f 1000 1936 3 99'/, 98"/,, Obl. f 100 1937 3 96»/, 96»,, Obl. t 500 1937 3 98'/, 99'/, Obl. I 1000 1937 3 94»/, gl 94'/s5b >bU 100 (3'/,) 1938 3 98'/u >bl. I 500 (31/,) 1938 3 H7'/„ ObL f 1000 (3'/,) 1938 3 97'/,gl Oertifieatea I 1000 2'/, 79'»/,, Greotboek f 1000 2'/, 79»/, PETROLEUM Bataataehe Petr. Obl. 4'/, 100'/„gb 100'/„gb HYPOTHEEKBANKEN Oordreohtsobe 3'/, 100 100 In mi lei re R.T. 3'/, 99 Zeeowsohe 31/, 100 Utreohtiob, (v a 2) 3'/, 100»/, INDUSTRIEELEN r.d.BergkkJ, 200 A 147b r. d. Rergb k J. 200 B 145 Oe Grnyter A p.A. 174'/, De Bray ter B p.w.A, 185 b Lerer Brei fc Dull. o.A. 117 Seietl.Ferd Ante*. A. 325gb Nederl. Kabelfabr. e.A, 440 Pbilipi Gen. Besit o.A. 244 SCHEEPVAART JaTa-Cbiaa-Jep.L. o. A 88 Ned.8obeepr.Dnie o.A. 110 SUIKER Bnndelir. A'dam o.A. 175-7 Jera Guitoor My, o.A, 138 98'/, 98'/, 9"/» 79'/, 80 99 100 100»/, 139'/, 330gb 445 248% 114'/, 182»/, 143

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 4