radio-programma Hoesten een winkel per 52 inwoners vergoeding oorlogsschade het zifkfnfondsenbfsluit verschillende berichten een schitterende 7 toekomst j ¥.n,,hou-jji_E^ Neen, AKKERTJE tSKTttff Vrydag 6 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.80 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Utrechtseh Stedelijk Orchest, opn.; 9,115 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleu ters; 11.20 Ensemble Rentmeester; 12 Or gelconcert en zang; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: nieuws- en economische berichten; 13 Productieslag'; 18.15 Orkest W. Eberle 14 Residentieorkest; circa 14.55 gram.; circa 15.80 Residentieorkest; 16 Cyclus: De Zeven Kruiswoorden; 16.20 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Voor de jeugd 17.45 Gram.; 18 Sportwe tens waardighe den; 1.820 Gram.; 18.35 Berichten van Nederlandsche soldaten aan het Oost front; 1.850 BNO: Nieuwsberichten; 19 BNO: Economische praatjes over den landbouw; 19.10 Gram.; 19.80 Romancers Van 20.15 alleen voor de Radiocentrales die over een lijnverbinding met de stu dio beschikken; 20.15 Melodisten; 20.45 Radiotooneel; 21 Onder oude platanen", opn.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Omroeporkest en soliste, opn.; 22.45— 24 Gram. HILVERSUM II. 301,5 M. 7.158.45 Zie Hilversum I: 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Zang met piano begeleiding; 10.40 Het oude land spreekt, causerie; 11 Pianovoordracht; circa 11.30 Gram.; 12 Gram.; 12.15 Romancers; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten 18 Ernst van FHoff en zijn orkest, opn. 13.45 Melodisten en Trio Joop de Leur; 15 Voor de vrouw; 15.45 Gram.; 16.15 Ensemble Francis Keth; 16.45 Voor de rijpere jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Gram. 18.15 Zakenlieden aan het woord; III. 18.30 Reportage; 18.45 Ramblers en or gelspel; 19.3(1 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: De Jordaner vertelt over sociale noo- den; 20 BNO: Engelsche uitzending: Hol lands political aspect. (Voor de Radio centrales gram.;) van 20.15 alleen voor de Radiocentrales die over een lijnver binding met de studio beschikken; 20.15 Het Rotterdamsch pianokwartet en con trabas; circa 20.50 Gram.; 21 Boekbesprer king: 21.15 Gram.; 21.45 BNO: Nieuws berichten; 22 Gram.; 22.1022.15 Avond wijding. RADIONIEUWS Vrydag 6 Maart Ernstige muziek. Over Hilversum II wordt om 10.15 uur een friesch programma uitgezonden, waaraan medewerkt de Friesche ailtzan- geres Akke de Vries- Zij wordt aani den vleugel begeleid door Ans Bouter- Om 11 uur hoort U over Hilversum II piano-sonates van de Nederlandsche com ponisten Jan Mul on Henk Badings, welke vertolkt worden door Jan Huokriede. Des avonds geeft het Rotterdamsch Piano Kwartet om 20.15 uur, over Hil versum II, een uitvoering van Schubert's Forellen quintet Op. 114 in A. gr. t' De violiste Louise Wijngaards zal tus» schen 14 en 16 uur, over Hilversum I, te hooren zijn in de fantasie voor viool en orkest van Jan Suk en het ^oeme van Chausson, dat uitgevoerd wondt door het Residentie Orkest. Door het gebruik van Hoestival, verdwijnt Uw hoest geheel en al! •„Wat Mijnhard! maakt is goed". Flacon 90 ct. Bij Apoth. en Drogisten. w w w w w w w Een ander naar zijn beste krachten te helpen is de hoogste taak. Voor de vrouw. Mej. Hania van Wetdum houdt van 15—15.20 uur over Hilversum II, een lezing over een doopfeest in den 17de eeuw- Van 15.30—15.45 uur spreekt Mevr. L- Kessler van Twist over: „Met Anna de werkster op stap". Letteren. Dr. Jan Hendrik Schuurman Stekhoven wijdt van 21—21.15 uur over Hilversum II, een bespreking over het 'boeik van Olga Pölmann „Natur Forscher und Artzt". Land en Volk. Om 13 uur hoort (J over Hilversum I eetn uitzending in het kader van den productieslag 1942- 's Morgens hoort U over Hilversum II van 10.40—11 uur, in de serie „Streekcultuur" een programma onder den titel „Het oude land spreekt"- Per microfoon brengen de luisteraars een bezoek aan Purmerend. In de reeks „Boeiende Statistiek", uit gave van de Ned. Stichting voor Statis tiek is een boekje verschenen met als titel „Winkelier en Verbruiker". Het is geschreven door dr. J. B. D. Derksen. Hoeveel winkels zijn er in ons land?, is de eerste vraag, die het stelt. Dé laatste betrouwbare gegevens zijn van 1930 pn toen waren er rond 150.000 winkels, waarin 300.000 personen werk zaam waren, onder wie ruim 12.000 vrou-4 wen. Van deze 300 000 personen waren er 160.000 in loondienst en dus. 140 000 bedrijfshoofd of meewerkend gezinslid. Hoeveel klanten heeft elke - winkel? Dit is uiteraard verschillende naar gelang van de plaats. Voor geheel Nederland bedraagt het aantal inwoners per win kel 52. Steden als Alkmaar, Deventer., Enkhuizen, Valkenburg, Gouda, Leiden M'burg. hebben een laag consumentenge middelde, dus veel winkels, omdat het óf toeristencentra, of marktplaatsen zijn, waarheen vele menschen van buiten kó men. Alle winkels samen zetten een groot bedrag om. Naar schatting heeft Neder land in 1938 de helft van zijn inkomen in winkels uitgegeven, d.w.z. de helft van 5 milliard gulden. Daaruit blijkt de groote economische beteekenis van den winkelstand. Het meeste werd uitgegeven aan kruidenierswaren, comestibles en grutterswaren ((samen 45 millioen) aan brood 250 millioen, aan zuivelproducten 130 millioen, groenten en fruit 100 mil lioen, vleesch 200 millioen, sigaren 100 millioen, kleeding 300 millioen, schoeisel 50 millioen gulden. Dan moeten die winkels wel geweldig verdienen, zou 'de conclusie kunnen zijn. Dit b.lijkt niet het geval. Het "boekje, dat gekleurde figuren geeft, beeldstatis tieken volgens de isotype-methode, laat .zien, dat het economisch resultaat, dat is de ondernemerswinst, niet bijzonder groot is. De bruto-winsten -varieeren tus- Ischen 28 pet in den detailhandel in textielwaren en 15 pet. in het kruide- niersbedrijf. Van die bruto-winst moet dan nog heel wat af. Tot goed begrip zij opgemerkt, dat een geringe ondernemers winst in den kleinhandel nog niet wil zeggen, dat de ondernemer nu ook weinig of niets verdiend heeft, want alvorens die ondernemerswinst te bepalen, is het loon afgetrokken en daar behoort ook zijn eigen loon bij. Verlaging van rente voor hypothecaire leeningen In het Verordeningenblad van Maan dag zijn opgenomen een besluit van de secretarissen-generaal van de departe menten van Financiën, van Justitie en van Waterstaat, omtrent wijziging en aanvulling van het besluit op de mate- rieele oorlogsschaden, het besluit tot re geling van de onteigening voor den we deropbouw en het besluit tot regeling der uitgestelde betaling bij onteigening. Ter toelichting hierop deelt de ge machtigde voor de oorlogs- en defensie- schaden het volgende mede: Zooals reeds in het vooruitzicht was gesteld zijn de belangrijkste wijzigingen, welke thans in het besluit op de mate- rieele oorlogsschaden zijn aangebracht, de navolgende: 1. Niet langer wordt de schade, door één persoon geleden boven f 50.000, slechts voor 90 pet, vergoed. Zij, die voor de schadebedragen boven f 50.C03 slechts 90 pet. uitgekeerd kregen, ontvangen alsnog het .restant tot het volle bedrag der overeenkomstig het besluit op de materieele oorlogsschaden bepaalde scha de. 2. Ook over de bijdragen ter zake van ongebouwde onroerende goederen en ter zake van roerende goederen, die tot een bedrijf of beroep behooren, wordt, te rekenen van den eersten dag van de maand, volgende op die, waarin de scha de is ontstaan, tot den eersten of den zestienden dag van de kalendermaand van betaalbaarstelling der Rijksbijdrage, naar mate de betaalbaarstelling in de eerste of in de' tweede helft van de kalendermaand plaats vindt, een rente vergoed van 4 pet. 3. Het verhaalrecht van hypothecaire crediteuren, ten laste van de rente, die wordt vergoed over de in het grootboek voor den wederopbouw ingeschreven Rijksbijdrage, ondergaat verandering. Voorts wordt de over de bij de inschrij vingen ter zake van onroerende goede ren vermelde hypothecaire geldleeningen verschuldigde rente tot het bedrag der inschrijvingen en gedurende den tijd daarvan verlaagd tot 4 pet. Van geval tot geval of voor groepenvan gevallen kan bovendien door den secretaris-gene raal van het departement van Financiën deze rente worden verlaagd tot 31/2 pet. Belanghebbende hypothecaire debi teuren kunnen hiertoe een verzoek bij den algemeen gemachtigde indienen. De rente over hypothecaire geldleenin gen vermeld bij inschrijvingen ter zake van schepen, wordt verlaagd tot 5 pet., terwijl een overeenkomstig verzoek kan worden gedaan om een verlaging tot 41/2 pet. te krijgen, De persdienst van het N.V.V. schrijft: Er blijken zich nog steeds moeilijk heden voor te doen.1 bij de uitvoering, van de bepalingen van het ziekenfond- senbesluit, welke betrekking hebben op inwonende indirect verzekerden waar voor de direct verzekerde onderhouds- plichtiig is. Met name geldt dit hij de vaststelling van de behoeftigheidsgren® voor ouders, schoonouders en groot ouders. Thans heeft, mede op aandringen van het N.V.V., de commissaris, belast met het toezicht op dp ziekenfondsen, alge- in eene richtlijnen vastgesteld, waarbij is uitgegaan van de steuminarm van de rijkssteunregeling en wel die van de groep „uitgetrokkenen". I man en vrouw II klas; se of 'kostwinner kostgangers 1 f 12.- f 9.— 2 11.50 8.— 3 11.- 8.— 4 10.50 7,50 5 10.- 7 6 9.50 6.50 7 9- 6.— 8 8.- 6.- 9 7.50 6.— De verhooging van'den steun mag hier bij niet in aanmerking worden genomen. Uiteraard behoort naar de in de eer site kolom vermelde normen te worden gerekend, als er b.v. sprake is van een inwonende vader en moeder, van beide schoonouders of beide grootouders en naar die van de tweede kolom, als er sprake is van; een inwonende vader of moeder, van een der schoonouders of een der grootouders. De betrokkenen kunnen thans zelf uitmaken of zij als indirect verzekerden kunnen worden beschouwd. Kolendampvergiftiging Maandagmiddag zijn twee menschen te Arnhem het slachtoffer geworden j van kolendampvergiftiging. Nadat de po- litie telefonisch was medegedeeld, dat j zich in een perceel aan het Roermonds- plein vermoedelijk een geval van be- j dvvelming had voorgedaan, werd onmid- dellijk een onderzoek ingesteld. De be- woners van een bovenwoning op het plein, het echtpaar W., werden bewus- teloos op bed aangetrofefn. In de aan grenzende kamer viel een sterke ko- •i lendamplucht waar te nemen, afkomstig j van een haard. Het bleek, dat de man J reeds overleden was. De vrouw is tij- j dens „het vervoer naar het ziekenhuis gestorven. Moordaanslag te Haarlem In den nacht van Zaterdag1 op Zon dag heeft, naar' thans bekend wordt, in een volkslogement te Haarlem een moordaanslag' plaats gehad op de 26-j. 'gescheiden vrpuw van R., die in dat logement werkzaam was. De 46-jarige koopman D., die betrekkingen met de vrouw had onderhouden, welke relatie eenige weken geleden door haar waren verbroken, begaf zich te omstreekjs 2 uur naar de kamer van de vrouw en bracht haar 21a een korte woordenwisseling met een knipmeé steken toe aan hoofd, schou ders en armen. Het slachtoffer is in bewusteloozen tóestand overgebracht naar het St.-Elizabethsgasthuis. Hoewel de toe stand van de vrouw zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, is zij thans buiten levensgevaar. De dader is gear resteerd. Pap van loodarsenaat j De heer M. de K. te Baarland vond, naar hij meende, een sdhotel meel in een ledige woning, die hij binnenkort gaat betrekken. Het leek extra voeding voor dezen tijd. De gevolgen waren ech- ter bedroevend. Drie kinderen, die van het toebereide, meel hadden gegeten, werden des nachts onwel, met braken en vergiftigingsverschijnselen, zoodat de dokter met tegengif moest ingrijpen. Drie melkgeiten, die de overgebleven meel spijs nuttigden, zijn alle drie gestorven. De pap was niet van meel bereid, doch van...', loodarsenaat. -(PZC) Klaarheid in misdrijf Een 28-jarige arbeider, die te Am- sterdam werd gearresteerd, verdacht van den moord op een alléenwonenden man in de Vatn Hilligaertstraat, heeft, na langdurig te hebben ontkend, thans een voUedige bekentenis afgelegd. De dader heeft verklaard, dat hij zijn slachtoffer eerst met een hamer op het hoofd heeft geslagen en daarna met een - mes heeft doodgestoken. Vervolgens heeft hij geld gestolen, alsmede het rijwiel van den verslagene, dat ten slotte een belangrijke rol speelde bij de opsporing van den dader. De moordenaar heeft verder verklaard, dat'hij Zondag 8 Februari naar de wo ning van het slachtoffer is gegaan niet de bedoeling geld té leenen van den man. Hij had schulden gemaakt in café's en met spelen. Toen hij op dien Zondag te omstreeks half twee in de woning aan de Van Hilligaertstraat verscheen, wem hij vriendelijk ontvangen. Na een praatje óver allerlei zaken te hebben gemaakt, had de bezoeken* f200 te leen gevraagd, waarop de gastheer kwaad zou zijn geworden. Hij weigerde het geld te geven. De moordenaar, die onverrich- terzake heen moest gaan, en, naar hij zeide, niet meer wist hoe uit de vele schulden te komen, was hieróp bij het weggaan op zijn beurt boos geworden. Hij greep een hamer, dien hij bij zich droeg, en gaf den ander hiermede een Feuilleton I Ik weet. dat tante er onder géén voorwaarde haar goedkeuring aan hech ten zal en dat Gotfried mij zal uitlachen, zei ze pruilend, terwijl ize op den^laat- stèn morgen van haar verblijf op het Huis met haar vader in den tuin wan delde. Maar Gotfried heeft er toch mets over te zeggen, niet waar? Je bent toch niet met hem verloofd? vroeg de heer van Waveren ongeduldig. Volg mijn raad, Idakijk eerst eens rond in ide wereld en bevalt het er je niet, nu, dan kan je altijd nog terugkeeran tot God fried Ja, antwoordde Ida peinzend Dat is zoo. Want ik geloof niet, dat hij, ooit veranderen zou! Hij is zoo trouw1 en geduldig! Maar zij vergat, dat juist diezelfde wilskracht, die Gotfried trouw zou doen blijven aan een, die hij zijn liefde waar dig achtte, hem ook in staat zou stel len, met één ruk die liefde uit zijn hart te bannen, zoodra hij die als on waardig beschouwen ging! HOOFDSTUK IV. Ik verwacht Ida vandaag op den namiddag thuis, zei Gotfried, terwijl hij op een mooien Octoberdag met Clemen- j tine m den. tuin stond te praten. Hij j had ziich in het geheel niét kunnen ver- eenigen met die logeerpartij, maar al weer had hij de kracht niet gehad, Ida haar verzoek te weigeren, om nog een paar dagen te mogen blijven, nadat de tooneelvooristelling was afgeioopen. Wel had hij haar heel erg gemist! Vanmiddag al?... Het zal mij be nieuwen, hoe zij ziich hier weer schikt, na al de pTetjes, die ze heeft meege maakt! Ze zal het in het eerst wel saai vinden! Ja„ daar ben ik ook bang voor Je weet, ik heb nooit opgehad met haar bezoek op het Huis. Ik haat de gedachte, om zoo geprotegeerd te worden dopr baronesse Harting en natuurlijk is Ida er niet op voet van gelijkheid geweest Maar ze schijnt er zich geamuseerd te hebben. Vanmorgen kreeg ik een briefje van haar. Ze komt om een uur of vijf. Maar, hoor eens, Clementine. Hij keek met bezorgden blik naar het jonge meisje. Vanmorgen werd mij iets ver teld, wat mij groot leed deed voor je! Is het waar! Je bedoelt zeker, dat mijn broer hertrouwen gaat? Ja, dat Is maar al te waar! En toen, na een kort stilzwijgen: Och, eigenlijk viel zoo iets te ver wachten! Maar als ik dan denk aan Emma en hoe gelukkig zij samen waren en hoe diep hij onder den- indruk was van baar verlies, en als je nu ziet, dat hij in twee jaar haar in zóóverre ver geten is, dat hij een andere vrouw in haar plaats neemt, nu, dan kan ik mij wel een beetje bitter gestemd voelen! Och, zooals je zelf zei: vroege^ of later kon zooiets toch verwacht worden, a,l was het - alleen maar ter wille van de kinderen! Maar zijn keuze lijkt mij niet zoo heelverstandigjuf frouw Regters zal nooit een geschikte domineesvrouw 2ijn, zoo min als een goede moeder voor zijn kinderen, vrees ik. I'k begrijp niet, wat Jacob 112 haar ziet! Het is toch maar een heel, heet doodgewoon schepseltje! Och, ja, maar ze is mooi en dat schijnt jiu eenmaal iets onweerstaan baars voor jullie mannen te wezen. Je koestert dus geen hooge opinie over ons in het alge2neen! lachte Gotfried Neon, dat is ook zoo. In de hoofd deugden betoon jullie je onze meerde ren; maar, zoodra 01* een mooie vrouw in het spel komt, kun jullie al héél dwaas dóen! fylisschien heb je gelijk! lachte Got fried luchtig. Wacht eens even, en zijn gelaat klaarde aanmerkelijk op, terwijl hij dit zei: Hoor ik daar niet een nijtuig aankomen?.,.. Ja, kijk, daar hebben we haar! Neen, nu niet weg- loopen, Clé! Ben je dan ook niet be nieuwd, den terugkeer van de „Verloren dochter" bij te wonen? Ida droeg een stijlvol, amberkleurig toiletje en zag er mooier uit dan ooit'! Met droeven blik keek .zij het rijtuig na: wat leek haar de hoéve een kleine nederige woning, als ze die vergeleek met de indrukwekkende statigheid van Het Huis! De stem van Gotfried, toen hij op haar toetrad met uitgestrekte handen, klonk haar nu onbeschaafd in de oören, na den veelal geaffecteerden toon van spreken, dien zij op Hel Huis had ge hoord. Ze deed haar best, hem zo;o vriende lijk mogelijk te antwoorden, maar er istonden tranen in haar oogen, toen zij het volgend moment op haar kamer bezig was, haar toiletje te verwisselen voor een eenvoudig mousselientje, dat haar een paar weken geleden nog te „gekleed" had geleken voor dagelijksch gebruik! Even later zat de familie om de thee tafel en ze lachte Gotfried nu en dan eens toe; maar haar gedachten waren el ders. Mevrouw Booymans merkte die ver strooidheid wel en zei bezorgd: Je ziet er moe uit, Ida! En je ge bruikt niets, kindje! Heb je je eetlust op Het Huis achtergelatenHeb je je dui ven al gezien en de jonge eendjes), die we eind Juli kochten? O, die zijn in de laatste week toch' zoo bijgekomen! Je zult er van het jaar nog een |p^'~5x Rillerig Huiverig Laat fl|f(Z3)V|) AKKERTJES zorgeö dat 't Kou-1je geen Kou wordt. ip Neem ze dadelijk want een tjjg-^V1 kou kan gevaarlijk worden. De Nederlandsche Pijnstiller* harden slag op het hoofd, met het ge volg, dat de man bewusteloos in elkaar zakte. Nadat ^de bewoner versuft ineen was gezakt, greep de dader uit een buffet lade een mes en bracht hiermede den weerloozen man verscheidene steken in den hals toe. Zoo beroofde hij een ken nis, met wien hijkort te voren nog gemoedelijk had gesproken, van het leven Daarna stal hij f 20, die op de tafel lagen, alsmede de fiets van het slacht offer, waarmede hij zich S2iel uit de voeten maakte. De fiets verkocht hij 's Dinsdags voor honderd gulden. BrandstrfFenkaart en -bonnen bewaren Aangezien het voornemen bestaat, bij de uitreiking van brandstoffenkaarten voor het stookseizoen 1942—1943 de in levering van een gedeelte der'oude bon kaarten J of K (voor haarden en kachels) of L (voor centrale verwarming) ver plicht te stellen, wordt er met nadruk de aandacht op gevestigd, dat men zoo wel de zich aan de oude bonkaarten bevindende strook, waarop onderscheide- lijk vermeld staat „haarden en kachels (15) J" of „haarden 'en kachels (20) K'' of „centrale verwarming (L)" als de niet geldig verklaarde bonnen dezer bon kaarten zorgvuldig dient te bewaren. Zooals bekend kunnen echter de bon nen „21 C.V." en „22 C.V." van de bon kaart L worden vernietigd. Over de wijze en het tijdvak van de uitreiking van de nieuwe bonkaarten zullen over eenige tijd nadere berichten worden ge publiceerd. WEER LUIDEN DE KLOKKEN Weer luiden de klokken in het Sow- jetland. Zegevierende Duitsche troepen hebben den armen Russisehen boeren en arbeiders hun kerken weer teruggegeven, kerken, die door de roode machthebbers tot partijhuizen, bioscoop of recreatie lokalen waren ingericht. Thans zijn deze godloozen verdreven en verslagen. God woont weer in Rusland. Een kruistocht voor Christendom en beschaving heeft dit mogelijk gemaakt. Het is uw plicht deze kruisridders bij te staan, zoo zij in den strijd gewond geraakt zijn. Steunt daarom de Neder landsche ambulance. Stort uw bijdrage .op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. VERBRANDE AARDE Verbrande aarde! Het is een bolsje wistisch parool. .Het beteekent de ver nietiging van alles wat waarde heeft, van alles wat met moeite en zorg, ten koste van bloed en offers, werd opge bouwd. Verbrande aarde! Dat zal ook het lot zijn van geheel Europa, dus ook van ons land, indien het bolsjewisme de overwinning' behaalt. Landgenoot, dat mag nooit gebeuren. Ons land zal geen verbrande aarde wor den. Te wapen tegen de horden, die dit tot oorlogsdoel verhieven. Het bolsje wisme moet e22 zal worden uitgeroeid. Meldt u aan bij het vrijwilligerslegioen Nederland, Koninginnegracht 22, 's-Gra- venhagie. fortuintje mee maken, Ida! zei Gotfried lachend. Het gevogeltje óp dé hoeve stond over het geheel "onder haar beheer en de opbrengst van de eieTen en de kuiken® was. haar speldegeld. Ik geloof niet, dat ik ooit op die manier fortuin zal maken, antwoordde zij op zachten toon. Raadt heiden, eens, wien ik op Het Huis ontmoette? Ik weet 'tniet. Zeker de een of andere grootheid, dien wij niet kennen? Mijn vader!... Ja, ik was op z'n minst zoo verrast, als u nu!... Maar u moet niet zoo verstoord kijken, tante! Je hoeft je in het geheel niet over hem te schamen. Hij werd juist met grooie onderscheiding behandeld Zoo? klonk het sarcastisch van mevrouw Booymans. Konden ze 't hem daar goed naar den zin maken?.... Is hij er nog? Neen. Hij js nu ook vertrokken. Ik mag hem heel graag. Hij 'heeft mij uitgenoodiigd, om hem in Den Haag te komeji opzoeken. Ik mag toch gaan, Tantetje? Hij zegt, dat ik zangles moet nemen, want ze hebben op Het Huis ontdekt, dat ik een heel goéde stem heb en dat ik over het geheel veel ta lent voor het tooneel bezit. Kijk je daar van op, Gotfried? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2