een schitterende 6 toekomst koor van den Nederlandschen Omroep o.l.v. Piet Jakma. Gesproken woord. De lezing „Het musisch element en zijn beteekenis voor ons 'geestesleven", door mevr. Emner van Lennep, ztfl zij hedenavond van 20.15—20.80 uur over Hilversum I houden. Sport. '„Nederland op de moderne Olympi sche spelen". In het sportkwartiertje van 18.15—18.30 uur vertelt Gerard Oberink over Hilversum I iets over de ról van Nederland op de moderne Olympische spelen. '/ERSCHILLENDE BERICHTEN Bejaard echtpaar dood gevonden Een bejaard echtpaar te Egmond aan Zee, was sedert jl. Maandag niet meer gezien, zoodat de buren van mee ning waren, dat zij op familiebezoek waren. Toen men echter de geheele week niets van hen hoorde, werd de politie gewaarschuwd. Deze heeft zich Zondagmorgen toegang tot de woning verschaft. Men vond het echtpaar dood in zijn slaapvertrek. Vermoed wordt, dat zij door gas- of kolendampvergiftiging om het leven zijn gekomen Eon meevaller Omdat te Rotterdam een zonderling was gtstoiven die op een heel klein kamertje hoogst schrieltjes had gewoond waarop men na zijn overlijden een groo- te som igelds had gevonden, werd door jde Rotterdamsche politie aan de politie te Vlissingen verzocht te willen onder zoeken of hier nog familie van den overledene woonde, daar hij in 1880 te Vlissingen was geboren. De politie spoor de een paar hier wonende achterneven op, die zich nu verder wel zullen inte resseeren en zich op de hoogte zullen houden van het verloop van de erfenis. Begrijpelijk, schrijft de PZC. Weer flakkeren kaarsen voor etille ikonen Weer flakkeren kaarsen voor stille ikonen en de bevrijde boeren in het be zette sovjetgebied buigen hun knie weer voor God. De kerken zijn in eere her steld. de 'gezangen, .de oude Russische kerkliederen klinken op, de klokken lui den De zegevierende troepen van de Duit- sehers hebben het land bevrijd van den geesel van het sovjet-bewind. Een zware strijd is er voor gjestreden, vele moedige mannen hebben op het slagveld het leven gelaten, anderen lig gen gewond in de hospitalen. Deze werkelijke kruisridders verdienen uw steun en hulp. Zorgt "er voor, dat het den iglewonden soldaat aan niets ont breekt. Steunt de Nederlandsche ambulance. Stort uw bijdrage op girorekening 8-7-6-0-0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. KERKNIEUWS SINT-MAARTENSDIJK. Donderdag 5 Maart, des avonds 8.30, in „Rehoboth", ds. H. Boersma, Herv. Predikant te Kloe- tinge. Naar het persbureau TT uit Stockholm meldt, is de Zweedsche onderneming Svenska Entreprenad A.B. (Sentab) be zig met den bouw van een universiteits stad te Teheran, in opdracht van den Iraanschen staat. De totale uitgaven van deze Zweedsche werken beloop en onge veer 30 millioen kronen. Op het oogen- blik leiden 14 Zweedsche ingenieurs het werk. DE NIEUWE BONKAARTEN VOOR LEVENSMIDDELEN De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat gedurende het tijd vale van Maandag 2 Maart tot» en met Zaterdag 21 Maart 1942 de nieuwe bonkaarten, voor levensmiddelen zullen worden uit gereikt. Deze zijn bestemd om te wor den gebruikt in de periode van 22 Maart tot en met 18 April a.s., derhalve ge durende vier weken. Uitreiking zal slechts plaats hebben aan personen, die zijn ingeschreven in het bevolkingsregister der gemeente, welker distributiedienst de kaarten uitreikt. Hier aan zal streng de hand warden gehou den. Deze bepaling geldt dus ook bij voorbeeld voor forensen en reizigers. In verband hiermede zal zoo noodi'g ook in bepaalde avonduren gelegenheid wor den -gegeven tot het in ontvangstnemer der nieuwe bescheiden. Zij, die in de volstrekte onmogelijkheid verkeeren de hun toekomende bonkaart af te halen of tedoen. afhalen bij den distributie- dienst van de gemeente, waar zij in het bevolkingsregister zijn ingeschreven, 'bij voorbeeld arbeiders, die buiten hun woon plaats te werk zijn gesteld, moetpn hun distributiestamkaart, met bijbehoorend in legvel, aangeteekend aan den distributie- dienst van hun woonplaats opzenden. Genoemde bescheiden, alsmede de nieuw uit te reiken bonkaarten zullen vervol-, gems aan den betrokkene worden toe gezonden. F' Aan de hieronder genoemde vier cate- goriën van personen is echter toegestaan de bescheiden af te halen bij den distri butiedienst der gemeente, waair zij ten tijde der uitreiking verblijven: a. schippers en woonwagenbewoners deze kunnen de bescheiden afhalen bij den distributiedienst in de gemeente, waar zij lig- of standplaats hebben ge kozen; b. de vaste bevolking van kostscholen, gestichten en dergelijke inrichtingen; c. gedetacheerde «maréchaussée's; deze kunnen zich vervoegen bij den distribu tiedienst in de gemeente, waar zij gede tacheerd zijn; d. zij, die ten gevolge der oorlogsom standigheden tijdelijk elders verblijven; de hier genoemde personen kunnen de bescheiden in ontvangst nemen bij den distributiedienst in de gemeente, waar zij tijdelijk verblijf houden. Aan ieder distributiegerechtigde zal worden uitgereikt één bonkaart, welke bestaat uit verscheidene kaarten. In het tijdvak van 2 Februari j.l- vtot en1 met 28 Februari 1942 zijne zooge naamde inlegvellen voor de distributie- stamkaarten uitgereikt. Zooals bekend' hebben houders van boterkaarten, die vóór 2 Januari 1921 zijn geboren, een inlegvel K 1 ontvan gen. Houders van boterkaarten, geboren (na 1 Januari 1921, doch vóór 2 Januari 1928, hebben een inlegvel K 2, houders van boterkaarten, geboren na 1 Januari 1928 doch vóór 2 Januari 1938, een inleg vel K 3 ontvangen. Houders van boter kaarten, geboren na 1 Januari 1938 heb ben een inlegvel K 4 ontvangen. Voor houders van vetkaar ten geldt dezelfde onderscheiding naar leeftijd'. Zij hebben respectievelijk inlegvellen LI, L 2, L 3 •of L 4 ^ontvangen. Aan de hand dezer inlegvellen zal de uitreiking der nieuwe bonkaarten plaats hebben. 'Houders van een inlegvel K 1 ontvan gen een bonkaart K 101. Houders van een inlegvel K 2 ontvan gen een bonkaart K 201. Houders van een inlegvel K 3 ontvan gen een bankaart K 301. Houders van een inlegvel K 4 ontvan gen een bonkaart K 401. Voor houders van een vetkaart gekit hetzelfde, behalve, dat de aan hen uit. te reiken kaart de letter L. draagt- Met nadruk wordt er op gewezen, dat een ieder behalve de distributiestamkaart va(n dengene, wiens "bonkaart hij komt afhalen, het daarbijbehoorende inlegvel moet medebrengen. Zonder deze beschei den zal men de nieiiwe bonkaart niet in ontvangst kunnen nemen. Bij de uit reiking zal de ambtenaar van den dis tributiedienst een der bonnen van het inlegvel verwijderen en behouden. ZELFVEZORGERS: De uitreiking aan zelfverzorgers zal afzonderlijk plaats hebben. Al naar ge lang van den aard der zelfverzorging zullen daarbij de bonkaarten, voor brood, vleesch, melk en of aardappelen worden ingehouden. Aardappelkaarten zullen aan zelfver zorgers slechts worden uitgereikt, in een hiertoe strekkend bewijs van den Provincialen Voedselcommissaris kan worden overgelegd. TOESLA GKAARTEN VOOR BIJZONDEREN ARBEID. Voor wat betreft de uitreiking van toeslagkaarten voor bijzonderen arbeid, welke geschiedt door den distributie dienst der gemeente, waar de betrokkene zijn werkzaamheden verricht, wordt ver wezen naar de afzonderlijke bekendma king te dier zake. TIJDSTIP VAN UITREIKING.' De data der uitreiking zullen, zooals gewoonlijk, plaatselijk worden bekend gemaakt. RUILEN VAN INLEGVELLEN. Daar de uitreiking'van de bonkaarten plaats vindt aan de hand van het ver strekte iplegvel, zal het, indien de be trokkenen voor een andere bonkaart voor voedingsmiddelen in aanmerking komen, dan zij bij overlegging vab het hun ver strekte inlegvel zouden ontvangen, noo- dig zijn, dat het inlegvel wordt geruild v,oor een ander inlegvel. Dit is in de eerste plaats het geval, indien de houder een zoodanigen leeftijd bereikt, dat hij in een andere leeftijdsgroep komt te vallen en derhalve voor andere bonkaar ten in aanmerking komt, dan hij op het in zijn bezit zijnde inlegvel zou ont vangen. Zooals reeds hierboven is uit eengezet, ontvangen personen van 21 jaar en ouder een inlegvel KI of L 1, personen van 14 tot en met 20 jaar een inlegvel K 2 of L 2, personen van 4 tot en met 13 jaar een inlegvel', K 3 of L 3 en personen van 0 tot en met 3 jaar een- inlegvel K 4 of L 4, In de maand, voorafgaande aan die, waarin men 21, 14 of 4 jaar oud wordt, zal in( verband hiermede het uitgereikte inleg vel tegen een ander moeten worden ge ruild. Dit is reeds terstond noodzakelijk voor hen, die in de maanden Januari, Februari, Maart of April 1942 den leef tijd. van 21, 14 of 4 jaar bereiken of bereikt hebben, daar om technische re denen de leeftijd op 1 Jan,uari 1942 als maatstaf moest worden genomen bij de uitreiking der inlegvellen. Het f uilen van de inlegvellen in ver band met de veratudering van leeftijd zal plaats hebben bij de uitreiking van de bonkaarten voor voedingsmiddelen. Het is dus in dit geval niet noodzakelijk, dat men zieh hiertoe van te voren met den distributiedienst in verbinding stelt. In de tweede plaats zullen personen, die een inlegvel K 1, K 2, K 3 of K 4 ontvangen hebben, en in verband daarmede voortaan bij de uitreiking van de bonkaarten voor voedingsmiddelen een boterkaart zullen ontvangen, hun inleg vel kunnen ruilen voor een inlegvel L 1, L 2, L 3, of L 4, indien hun inkomen zoodanig daalt, dat zij voor een vetkaart in aanmerking komen. Omgekeerd dient het verstrekte inlegvel L 1, L 2, L 3 'of L 4, op grond waarvan men een vetkaart ontvangt, geruild te worden voor een inlegvel K 1, K 2, K 3 of K 4, in dien het inkomen zoodanig is gestegen, dat men niet meer voor eenvetkaart. doch voor een boterkaart' in aanmerking komt. Tot het ruilen van inlegvellen op grond van daling of stijging van het inkomen beneden of boven de voor de IK ZAL HANDHAVEN Het fier en kernachtige devies van/' grooten Zwijger, Willem van Nassau," hebben wij altijd beschouwd als het sy bool van een vrij en zelfstandig Ned- land. En wij zullen dit devies niet te schar maken, al schamen wij ons dan ook di voor alles vwat" de laatste jaren gebeu is en waarvan wij weten dat wij er z schuldig aan zijn. Landgenoot, onsvaderland is bez onze koloniën hebben wij verloren, ma ginds in het Oosten staan duizenden i derlanders gereed om schouder a schouder met het Duitsche leger en z landigenooten het bolsjewisme te vern tigen en daarmede de vrijheid en ze standigheid van ons land en volk in 1 nieuwe Europa te verzekeren. Wij zullen handhaven. Inderdaad, zullen wij, dat zult ook gij, indien een goed vaderlander zijl. Aarzelt niet langer maar meldt U aan bij h Vrijwilligerslegioen „Nederland", Kon ginnegracht 22, 's-Gravenhage. uitreiking van boter- en vetkaarten - stelde grens bestaat géén gelegenln bij de uitreiking der bonkaarten. Belar hebbenden kunnen zich hiervoor daj; lijks tot den distributiedienst van h woonplaats wenden. Wie zijn inleg\ geruild heeft wegens verandering v inkomen, ontvangt daarna bij de eer volgende uitreiking van bonkaarten e vetkaart in plaats van een boterkaa of omgekeerd. Tot het ruilen der bob en1 vetkaarten zelf, waar voortaan bonkaarten slechts gedurende vier wek in gebruik blijven, in den vervolge ge gelegenheid meer bestaan. Uit Stad en Provinei ZIERIKZEE. Voor de eerste maal c zen winter werd aan kinderen van beide openbare lagere scholen alhi< in het „Huis van Nassau" een warr maaltijd aangeboden namens „Winte hulp Nederland". Ruim een- 30-' jongens en meisjes maakten van de boden .gelegenheid een goed en dai baar gebruik; de verwerkten de gestam te warme spijs met graagte. Het ligt de bedoeling dit voorjaar het verstr' ken van een warmen maaltijd aan da voor in aanmerking komende kinder voort te zetten. KERKWERVE. De Commissaris derPe vincie Zeeland heeft den Burgemeest doen weten, dat hij zijn goedkeuri hecht aan het verzoek tot'instandhoudi der Lagere School op het dorp. Zul moest ook dit jaar wederom word aangevraagd, daar hel aantal leerling nog steeds onder het vereischte minimi is. In de maand Januari zijn ge handelingen voor den Burgerlijken sta voorgevallen. Burg. Stand over Fe Geboren: 1. Pieter Johannes, z. v. Ji Veen enJvr. C. M. Quarks van Uffor 19. Pieternella, d. v. W. Bil en L. v. d. Velde. Gehuwd: 4. Jan Jacob de Vlieger; j. en Adriana Tona Kesteloo, 23 j Overleden: 28. Janna Cornelia vl Graafeiland, 81 j., echtgenoote van J van Damme. 'OOSTERLAND. Bij de tienjaarlijkse kerkelijke stemming in de Ned. Hei Kerk dpzer dagen alhier gehouden, ,w< den uitgebracht 30 stemmen. Voor 1 kiescollege waren 29 en voor den Kerl raad 1 stem, zoodat het recht van i noeming en beroeping wederom als vj ouds werd toevertrouwd aan het KI college. BRUINISSE. De Secretaris Generaal v het Departement van Waterstaat hei benoemd tot Bestuurslid van de Wat< keering van het Calamiteuze Watersch Bruinisse, de heer W. van den Berg I (no. 1 der voordracht). RADIO-PROGRAMMA Donderdag 6 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.65 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek; 8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 zang met pianobege leiding; 12 Ensemble Francis Keth; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Het onderwijs aan f ruitteeltschool18.15 Ramblers; 13 45 Gram.; 14 „Ars Nova et Antiqua"; 15 Zang met pianobegeleiding; 15.30 Voor de zieken; 16 Zondag II van den Heidel- bergschen Catechismus; 1630 Gram.; 16.30 Revida sextet; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Otto Hendriks en zijn orkest18 Sport en lichamelijke opvoeding; 18.15 Roemeensch orkest Gregor Serban en zang met pi anobegeleiding; 18.50 BNO Nieuwsberich ten; 19 BNO: De wereldmeening uit vreemde kranten; 19.10 Gram.; 19.25 Con certgebouworkest. Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een -lijnver binding met de studio beschikken. 20.15 Lezing: Uit de werkplaatsen van onze beeldende kunstenaars; 20.30 Gram.; 20.40 Concertgebouworkest; 21.35 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22—24 Gram. HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Pianovoordracht; 10.40 Voor de vrouw; 11 Gram.; 11.20 Sylvestre Trio; 12 Otto Hendriks en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en econo mische berichten; 13 Romancers; 13.45 Voordracht; 14 Klaas van Beeck en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.30 Zang met pianobegeleiding; 16 Gram.; 16.45 Voor de jeugd17.15 BNONieuws-, economische- en beursberichten; 17.30 Amsterdamseh trio; 18 Orgelconcert; 18.30 Vijanden van ons. volk; 18.45 Melodisten; 19.15 Brandende kwesties, causerie; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag, 19.50 BNO: Wat Nederland ischrijft20 Melodisten en solist. Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbinding met de studio beschikken. 20.15 Gram.; 20.40 Radio- tooneel; 21 Cabaretprogramma; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toe lichting op het weermachtsbericht22.10 —22.15 Avondwijding. RADIONIEUWS Donderdag 5 Maart Ernstige muziek. Onder leiding, van Prof. Dr. Willem Mengelberg brengt het Concertgebouw Orkest werken van Mozart en Beetho ven (derde symphonie) ten 'gehoore. De aansluiting met het Concertgebouw in Amsterdam begint te 20.10 uur. Het con cert wordt uitgezonden over Hilv. I. L i c h te Muze: „Hij, zij en een orgel", is de titel van een licht muziekprogramma, dat samen gesteld werd door Anton Beuving en dat van 21—21.45 uur over Hilversum II wordt uitgezonden. Voor de vrouw. Over Hilversum II hoort u van 10.40— 11 uur een causerie getiteld: EHBO op de boerderij. Van 15—15.30 uur geeft mevr. M. Olff van Boven over Hilversum II haai dertiende naailes. Land en Volk. Over Hilversum I hoort u van 13— 13.15 uur een vraaggesprek met ir. Ger ritsen, Rijkstuinbouwconsulent te Gelder- malsen, die een toelichting geeft op „Het onderwijs aan de fruitteeltschool". Voor de jeugd. Van 16.45—17.15 uur zingt het kinder en v v w w w <x> Zij, die zich kunnen verheffen boven de behoefte aan „erkenning" leven in een sfeer van goddelijke vrijheid. Feuilleton Ja, maar zij speelde toen net zoo goed een rol als vanavond. Zij draagt denzelfden naam als u, mijnheer van Waveren. Ze woont op een oude, idyl lisch gelegen boerenhoeve, bij een tante van streng-rechtzinnige begrippen en een neef, die haar aanbidt en haar verwent! Maar ik geloof, dal zij een ontevreden schepseltje is en dat zij haakt naar wat meer leven en opgewektheid om zich heen, wat haar in den grond niet kwalijk te nemen is, het arme kind. Nu, ik heb haar de gelegenheid gegeven, om haar vleugels uit te slaan en.... om ze misschien te verzengen! De barones praatte nog veel meer, maar de heer van Waveren luisterde niet. Ook de voorstelling op het tooneel drong niet meer tot hem door, daar hij steeds voor zijn geestesoog zag een half-duistere kamer, waar een uitgeteerd vrouwtje te bed lag en met haar ge ringe krachten een klein kindje aan het hart drukte. Van Waveren was geen slecht mensch, maar zorgeloos en zelfzuchtig van aard; en gedurende de zeventien jaren, die er verloopen waren, sinds den dood van zijn vrouw, had hij maar heel zelden een gedachte gewijd aan het kind.... Maar nu zij vóór hem stond, in haar bloeiende schoonheid, en hij haar mooie, klank volle stem hoorde en haar bevallige be wegingen 2ag, rees er voor het eerst iets van vaderlijke genegenheid in hem op. Toen de voorstelling was afgeloopen, nam hij baronesse Harting 'ter zijde en deelde haar de betrekking mee, die be stond tusschen hem en haar jeugdige protégée en natuurlijk voelde zij zich eigenaardig getroffen door zijn woorden. Hoe romantisch! \riiep zij. En wat zal Ida verrast zijnl Ja, dat Is zeker! Maar of ze aanj genaam verrast zal zijn, is een andere vraag! Ze is natuurlijk geheel opgevoed in de begrippen, die op de hoeve heer- schen. en u t>elgrijpt. dat ik daar nu niet al te best aangeschreven sta! Nu. ik denk, dat Ida wat blij zal zijn, als ze weg kan van de boerderij! Hoe jammer, dat zij niet voor het tooneel werd opgeleidZe is zoo allerliefst om te zien en ze heeft Izoo'n mooie stem! Bij die woorden van de barones viel den heer van Waveren de gedachte in, dat misschien de tijd niet ver af zou zijn, dat hij zich van het tooneel terug moest trekken. Maar dit jonge meisje, met haar schoonheid en haar natuurlij ken aanleg, kan het nog ver brengen! Zooals u zegt, baronesse Harting;, het zou zonde en jammer Zijn, als een dergelijk talent niet tot ontwikkeling werd gebracht. En daar zij toch niet te vreden is met haar leven op de boedèrij zullen wij haar de gelegenheid openen, om idaa* weg te komen! Zou het wel verstandig zijn? In ieder geval zou het groot leed brengen over haar vrienden daar! Maar.... dankbaarheid en genegenheid moeten wijken voor de Kunst; dèt is zoo! antwoordde de ba rones, niet zonder eenige bitterheid en spot in den toon van haar stem. Wanneer zult u zich aan haar „openbaren"?.... Heet dat niet zoo? Ik had u juist willen vragen, of u het haar vertellen wilde? Baronesse Harting lachte: Ziet u op tegen een scène?.... Nu, ik geloof andere, dat u daar niet bang voor hoeft te zijn, want Ida bezit zeer veel zelfbeheersching! De baronesse had juist 'gezien! Ida keek wel vreefnd op, toen zij hoorde van de aanwezigheid van haar vader daar in huis; maar ze bleef er betrekkelijk kalm onder. Hij was nog verreweg het meest van streek, bij die ontmoeting, die van weers zijden toch altijd iets pijnlijks bleef be houden. Allereerst vroeg Ida zich af: Wat zal Gotfried er wel van zal zeggen, als hij het hoort. Zij keek op in het knappe gelaat van haar vader en de heer van Waveren, die- wél een eenigszins warmer welkom had verwacht, voelde ziph teleurgesteld döor die koude begroeting. Je bent niet heel enthousiast over dit weerzien, Ida! sprak hij met een gedwongen glimlach. Neen, maar hoe zou dit ook kunnen? Ik ben in den regel niet zoo vriendelijk voor vreemden en u is mij totaal een vreemde, nietwaar? Maar dat zal nu niet langer zoo blijven, kind! Je moet mij in den Haag eens komen opzoeken. Dat zou je toch wel graag doen, is 't niet? Ja. Maar ik denk niet, dat Tante en Gotfried mij zullen laten gaan. Nieet, als ik "het vroeg? Neen. Ik geloof niet, dat zij zich zouden aantrekken van uw gevoelens. Het leven in een groote stad zou je veel beter bevallen, kind! Daar ben ik wel zeker van! Je moet zangles hebben. Het is zonde en jammer, om een stem als de jouwe niet tot ontwikkeling te bren gen....! Hoe zou je het vinden, om in mijn vak opgeleid te worden?. Het vol- I gen van de tooneelsëhool en een paar jaar van ernstige stduie zouden wonde ren in je bewerken! Met je stem, je schoonheid en je natuurlijken aanleg zou je succes verzekerd zijn en ging je e schitterende toekomst tegemoet! Ida's oogen straalden: O, ik zou 't heerlijk vinden! Ma het is ten eenenmale onmogelijk! F enkele voorstel van zoo iets zou h beiden een schok bezorgen, dien Tar misschien nooit meer te boven kwaï en, natuurlijk, dién ik rekening te hc j den met hun wenschen en verlangei Vergeet niet, dat ik alles aan hen danken heb! Maar, niettegenstaande ze uit zich'zel deze besliste weigering uitsprak, hadd de woorden van haar vader toch diep indruk op haar gemaakt. Op het verlangen van baronesse Hi ting bleef zij een week op het Hu en naarmate de dagen vol aangenar afwisseling daar voor haar verliepe ging ze er meer tegenop zien, om teri te keeren naar de hoeve en den saai sleur van de dageiijksche bezigheden, d er haar wachtten. Haar hart ging uit naar opwindend g not en de heer van Waveren deed zi best, om die vlam nog aan te wakk ren. Hij hing zulk een verleidelijk sch derij op van de artistenloopbaan en rt artisten-leven, dat hij Ida althans z( ver kreeg, dat/ zij er eens over denkc zou. (Wordt vervolgd).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2