een schitterende toekomst RADIO-PROGRAMMA Woensdag 4 Maart HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek;8.30 BNO: Nieuwsberichten; 8.46 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 11 Voor de kleuters; 11.20 Ensemble Timm; 12 Ensemble Joan Lancé; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 18 De erfvijand van onzen vee stapel; 18.15 Het Nationale Trio; 14 Gram.; 14.15 Omroeporkest; 15 Voor de vrouw; 15.20 Kinderkoor „Tuindorp-Buik sloot"; 16 „Verschuivingen in de oud- Christelijke Kerk" I; 16.20 Voor de jeugd; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten; 17.30 Natio nale Jeugdstormkwartier; 17.45 Zang met pianobegeleiding; 18 Volksgezondheid; 18.15 Zang en piano; 18.50 BNO: Nieuws berichten; 19 BNO: Binnenlandsch econo misch praatje; 19.10 Gram.; 19.30 Me lodie en poëzie. Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijn-, verbinding met de studio beschikken. 20.15 Roemeensch orkest Gregor Serban; 20.45 Gram.; 21 Ramblers; 21.30 Gram.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 23.30—24 Klaas van Beeck en zijn orkest (opn.). HILVERSUM II. 301,5 M. 7.15—8.45 Zie Hilversum I; 8.45 Gram.; Gram.; 10 Morgenwijding; 10.15 Fluit, viool en altviool; 10.45 Voordracht; 11 Pianbvoordracht; 11.30 Gram; 12 Otto Hendriks en zijn orkest; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 Romancers; 13.45 Roemeensch orkest Gre gor Serban, 14.15 Radiotooneel; 14.30 Gram.; 15 Het Groote Omroeporkest; 16 Cello en piano; 16.40 Gram.; 17 Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, econo mische- en beursberichten; 17.30 De Om roep in Groningen (opn.)18.30 In en om de NSB (voorbereid door de NSB); 18.45 Zang met pianobegeleiding en -soli; 19 Omroep-Volkszangkoor; 19.30 BNO: Nieuwsberichten; 19.40 Spiegel van den dag; 19.50 BNO: Brabantsch praatje van den Dré; 20 Rotterdamsch Philharmonisch orkest (opn.). Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales die over een lijnverbin ding met de studio beschikken. 21 Voor de rijpere jeugd; 21.15 Rotterdamsch Philharmonisch orkest (opn.); 21 45BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 2210222.15 Avondwijding. RADIOMEUW8 Woensdag 4 Maart Ernstige muziek. Harry Cremers, cello, speelt te 16 uur voor den zender Hilversum II de sonate in F. gr. t. Op. 6 van Richard Strauss. Het Rotterdamsch Philharmonisch Or kest geeft van 20—21 en van 21.15— 21.45 uur over Hilversum II een uitvoe ring van Nederlandsche werken o.a. van Willem Landré, Hendrik Andriessen, Ber nard Sweers, Willem Pijper en Léon Orthel. Voor de vrouw. Mevr. M. Dinger-Uyldert spreekt van 15—15.20 uur over Hilversum I over „Het sprookje van de opvoeding." Land en Volk. Van 13—13.15 uur hoort U over Hil versum I een vraaggesprek met Dr. J. H. Piccard over „De erfvijand van onze veestapel: Mond- en klauwzeer." „Gewogen en te licht bevonden" is de titel van een actueel luisterspel van J. Tolner over de ontrechting van den boerenstand. Dit wordt uitgezonden over Hilversum II van 14.15—14.30 uur. Voor de jeugd. De heer F. Barkhuis houdt van 17.30— 17.45 uur over Hilversum I een causerie onder den titel: „Wij rijn de jeifgd en de toekomst". Van 11—11.20 uur hoort u over Hil versum] I liedjes en melodietjes uit den Omroep kleuterklas. Van 16.20—17 uur beantwoordt Oom Henk vragen voor de jeugd over den zender Hilversum I. 't Is winter, zorgt voor Uw ge zondheid, nu meer dan ooiti, Neemt bij de eerste verschijn selen AKKERTJES, dan zet zoo'n kou gewoonlijk niet door. Neem'n.AKKERTJE De Nederlandsche Pijnstiller M M <N£ M M M M M M W W 4*> <X> <X> Doe het goede vandaag, morgen kunt 1gij het wellicht niet meer doen' Stel het kwade uit tot morgenwaar schijnlijk denkt (jij er dan beter over Feuilleton Je verlangt toch, in waarheid, niet, om te gaan, Ida? vroeg Gotfried een half uur later, toen de bezoekster weg was. Ik begrijp nog niet hoe de barones nu met zoo'n allerdwaast ver zoek aankwam! O, Gotfried, laat mij toch gaan! riep Ida, een en al verlangen. Ik heb hooit een tooneelistuk gezien en om nu te mogen meespelen.'... O, dat zou im mers verrukkelijk zijnToe, geef mij nu voor dezen keer nog eens mijn zin! Voor dezen keer?... Ja, dat moet je noodig zeggen!... Och, kind, het zou op een vreeselijke teleurstelling uitioo- pen, geloof mij! Zoo'n liefhebberij-voor stelling is in het geheel niets! O. ja, maar het is mij niet alleen om de tooneeluitvoering te doen, maar ik wilde zoo graag het Huis eens in vol ornaat zien! Toe, laat me nu gaan! Zeer tegen zijn zin gaf Gotfried toe en hij beloofde haar zelfs, zijn best te doen, ook de toestemming van zijn moe der in te winnen, iets, wat hem ditmaal Uit Stad en Provincie HAAMSTEDE. Begunstigd door mooi winterweer, heeft de I Jsvereeniging Haamstede—Burgh, Zaterdagmiddag op de Slotgracht een ijsfeestje georgani seerd, hetgeen mogelijk was door de welwillende medewerking van de beide burgemeesters der gemeenten Haamstede en Burgh. Door dat de temperatuur om het vriespunt was,, was het ijs niet al te best meer, vooral later op den middag, waardoor een gedeelte van het pro gramma moest komen te vervallen. Het eerst waren de wedstrijden voor de schooljeugd aan die -beurt, welke door medewerking van het onderwijzend per soneel in elkaar waren gezet. Voor alle 7 klassen was er een attractie, zoowel voor de meisjes ais voor de jongens, zoodat er 14 groepen waren. De uitslag was als volgt: le klasse meisjes: 1, Corrie Evertse, 2. Sjaantje? van Strien, 3- Nellie Ca-) pelle. Jongens: 1- Rinus v. d. Maas, 2- Maarten Dijkman. 2e klasse meisjes: 1. Marietje v- d Werf, 2. Jansje Polderman, 3. Corrie v. d. Meij. Jongens: 1. Kees van Citters, 2. Henk Kooman, 3- Henk v. Waveren. 3e klasse meisjes: 1. Cora Dijkman,' 2. Mieke v. Waveren, 3. Cathrien too- mans. Jongens: 1- Kees Kooman, 2. Piet Thijsse, 3. Leen v- d. Werf. 4e klasse, meisjes: 1. Maatje Noord- hoek, 2. Ina Hanse, 3, Corrie Braamt Jongens: Albert Bolink, 2. Lodewijk van Citters, 3. Piet de Munnik. 5e klasse, meisjes: 1. Sina van Dijke, 2. Jo v. d. Linde, 3. Jo_ Evertse. Jon gens: 1. Adrie v. d. Werf, 2. Adri Vaane, 3. Stoffel Dijkman. 6e klasse, meisjes: 1. Janna de Bruijne, 2. Lena v- d. Wekken, 3. Jo Muster Jongens: 1. Leen Giljam, 2- Giiljam Braam, 3. Bert van 'tVeer. Hierna waren de wedstrijden voor de grooteTen aan de beurt. Allereerst werd een wedstrijd gehouden in hardrijden, waarvoor nogal animo bestond, zoowel van dames alè heeren. De uitslag der dames was: 1. Ella Dalebout, 2- Dik Blom, 3. Corrie Speelman. Bij de heeren werden2 prijzen toegekend n.l.: 1. J. dien Boer, 2. J. Beije Mz. Voor de ringrijderij die hierop volgde was buitengewoon veel liefhebberij, waarna de uitslag na herhaald overrij den was: 1. N. Speelman, 2. B. Gilijamse, 3. M. Vaane, 4 W. v. d. ,Zande, 5^ J. Beije Mz., 6. ,R. Samam Pz. Doordat het ijs te slecht was gewor den moest van een wedstrijd in schoon- rijden worden afgezien, hetgeen zeer jammer was, daar men anders had kun nen genieten, want onder de rijdsters en rijders zagen we verschillende, die zeker een goed figuur zouden geslagen hebben. Van de zijde van het publiek zeer veel moeite kostte! Althans, Ida had mevrouw Booijmans nog nooit zoo boos gezien en het was tot een heftig onderhoud geworden; maar zij had haar zaak gewonnen! HOOFDSTUK III. Barones Harting, het spijt mij ont zettend, maar, waarlijk, ik kön niet spelen, met juffrouw Werner! Ze weet (niet den piesten gloed te leggen in haar spel! Och, wat spijt mij dat! antwoordde de baronesDie arme BerthaZoudt u het nog niet eens willen probeeren? Neen, dat is te veel gevergd van mij! Waarom geeft u de rol niet aan uw protégeetje, juffrouw van Waveren? Juffrouw van Waveren?Maar zou die dan de hoofdrol kunnen ver vullen, denkt u?Het .is maar een heel eenvoudig buitenmeisje! Het zou best gaan, daar twijfel ik geen oogenblik aan. U vindt het dus goed, als ik de rollen verwissel tusschen die twee? Gelukkig heeft juffrouw Wer ner gisteren nog gezegd, dat het haar toch erg zenuwachtig maakte, om als prima-donna te verschijnen tegenover den salon vol gasten! Als u meent, dat juffrouw Werner zich dus niet beleedigd voelt, gaat u dan uw gang, mijnheer Lorn. De verandering werd gemaakt. was dank zij het mooie weer veel be langstelling. Over het geheel een ge slaagde middag, waarvan het jammer is, dat deze niet vvat eer georganiseerd is- NOORDWELLE. Bij de gehouden tien- jaarlijksche stemming over de vraag: kerkeraad of kiescollege, is met 44 te gen 1 stem opnieuw voor het kiescol- elge gekozen, zoodat de oude toestand bestendigd blijft. RENESSE. Dezer dagen werd in café Telle de jaarvergadering van de plaat selijke Varkenshoudersvereeniging „U i t Voorzorg" gehouden. Voorzitter dhr. L. de Ruijter. In 1941 werd ontvangen f 185.41. terwijl uitgegeven werd f 202.08r', zoodal dit jaar een nadeelig saldo gaf van f 16.67.1/.?. De kascommissie adviseerde tot goedkeuring der rekening over 1941, waartoe de vergadering besloot en te vens werd dank gebracht aan den boek- houder dhr. W. de Feijer, voor zijn ge voerd beleid. Met een voorstel van het bestuur om het salaris van den boek houder met f5 te verlagen, aangezien de werkzaamheden zeer beperkt zijn, kon de vergadering zich niet vereenigen, zoodat de oude vergoeding bleef gehandi- hoofd. De aftredende bestuursleden, de heeren S. Hart,,. A- Verseput en W. de Feijter werden m.a.st. herkozen. Met het nazien der rekening over 1942 werden door de vergadering belast de heeren C. v. Splunter en M. de Bruine; als eventueele plaatsvervanger P. v. d. Hoek. Bij de rondvraag werd geïnformeerd naar de statuten der vereeniging en tevens of iemand als lid opgegeven was. Hierna sluiting, ZONNEMAIRE. Burgerl. Stand over Febr. Geboren: 25, Leendert Joost, z. van M. P. Ganzeman en L. v. Felius. Ge huwd: 27, P. van Maanen 27 j. jm. en J. J. H.age, 23 j., jd. Overleden: Jakob Luikaart,71 j., echtgen. van F. van Graafeiland. DREISCHOR. In de zaal van Slager gaf de gymnastiekvereeniging ,,Jong Drei- schor" alhier Vrijdagavond hare 5e uit voering onder leiding van haren direc teur, dhr. H. B- Dreijer. De zaal was weer geheel gevuld met belangstellen den en sportliefhebbers. Dat onder de energieke leiding van den heer Dreijer flink is gewerkt om de spieren lenig te houden en het lichaam in goéde conditie, bewezen de verschillende cor rect uitgevoerde oefeningen, als brug- oefeningen, vrije- en rhythmische oefe ningen en laagrek turnen. Verschillende uitingen van medeleven uit het publiek kwamen voor den dag wanneer weer eens een extra fijn uitgevoerde oefening werd gelanceerd. Ook de oefening aan de lange stok was een mooi nummer en bleek de combinatie van groot en klein hier zeer goed te kunnen samen werken. Een bijzonder compliment voo/ de heeren welke het nummer Carré korte stok gaven, daar dit een nummer is, wat niet alleen behendigheid doch ook beheersching van alle zintuigen insluit voor het vormèn van een preciese sa menwerking. Dat dit nummer in den smaak viel bewees het verzoek om dit nog een keer te mogen aanschouwen, waaraan voor de tweede keer ook weer met evenveel energie als de eerste werd voldaan. Aardig was ook het volksdansje voor de kleinen, onder pianobegeleiding van een der damesleden, terwijl de rhyth mische dans Vlinders en Bloemen" een schitterende uitbeelding gaf van mooie figuratie en nauwgezette studie. Dat de heer Dreijer ook hiermede zijn reputa tie als dansleeraar alle eer aandoet, kwam hiermede goed tot uiting. Tot slot een groep, welke het geheele tooneel in beslag nam én een woord van den voorzitter met dank en aanbeveling voor de gymnastiekvereeniging in Dreisphor, waar men, zooals het programma zoo typeerend weergaf, nog distributievrij gezonde lichaamsoefening kan verkrijgen. Met een opwekking om zich hiervoor bij deze vereeniging aan te sluiten, werd dezen avond besloten. Juffrouw Werner voelde zich er eer der verlicht door en Ida was in de wolken, dat zij de hoofdrol mocht spelen. Ze had haar uiterste best gedaan om Gotfried te bewegen, toch de uitiioodi- ging van de barones aan te nemen, om bij die gelegenheid ook op het Huis te verschijnen; maar dit was haar toch niet gelukt! Dat zij zich zoo dwaas wilde aanstel len, was daarom nog geen reden, dat hij dit ook zou doen, had hij, met groote beslistheid gezegd. Een eenvoudige boer hoorde niet thuis in zoo'n adellijke omgeving! Hij bleef liever in zijn eigen kring. Zoo had hij zich tot Christine Doorman gewend, de zuster van den dominee, die op de boerderij was komen theedrinken en die had hij de vraag voorgelegd, of zij niet vond, dat hij gelijk ,hadu Zij was een jaar ouder dan Ida en lang niet zoo knap van uiterlijk, maar zij had een goed verstand en een helder inzicht. Sinds den dood van de domi- neesche, nu twee jaar geleden had zij het huishouden van haar broer waar- génomen en hem dan ook wel geholpen bij zijn werk voor het gemeenteleven, Ida en zij waren schoolkameraden ge weest en nog waren de meisjes zeer hevriend'. ^Met den.' blik naar Ida antwoordde p Clementine Ja, ik geloof ook niet, dat ik gaan Zondagavond werd in de zaal in •cafe „Centrum" alhier, vertopnd de film „Vadertje Langbeen", uitgaande van het NVV, afdeeling „Vreugde en Arbeid". Na een openingswoord door den heer Bilius uit Zierikzee, welke wees op het feit om ook zelfs kleinere plaatsen vreugde na gedanen arbeid, te verschaffen en dezen avond door het NW DreiscKór was uitgekozen, was het hem een ge noegen dat zoovelen aan dezen oproep gehoor hadden gegeven. De groote zaal was dan ook weer flink bezet. Na nog gesproken te hebben over het lid zijn en worden van het Nederlandsch Vak verbond. werd aan den filmoperateur het woord gegevèm Na een voorfilm ver scheen de mooie hoofdfilm, welke door een ^dankbaar publiek werd aanschouwd. Met nog een nafilmpje met een vroo- lijke noot werd dezen avond besloten en is het streven van ©en paar uren vreugde te geven aan den arbeid goed geslaagd. j ja' [jjj NIEUWERKERK. Zaterdag 28 Febr vond in deze gemeente een optredeni plaats van de afdeeling „Vreugde en Arbeid" va,n het N.V.V. In zijn openingswoord heette de voor zitter, de heer Bilius, districtsleider vah het District Zierikzee, alle aanwezigen hartelijk welkom. H'ij uitte er zijn vol doening over, dat de - zaal; zoo overvol bezet was. 'Verder memoreerde spreker het amusementswerk van het N.V.V., waardoor het mogelijk was, op dezen avond de film „Vadertje Langbeen" te vertoonen. 1 j i |i In enkele andere plaatsen van 't eiland was een cabaret-avond georganiseerd, doch door omstandigheden, kon zoo'n avond in Nieuwerkerk met worden ge houden. Spreker hoopte echter, dat de film bij de aanwezigen in de smaak zou vallen en wensghte voorts allen een gezelligen avond. Over de film zelf, die voorafgegaan werd door een geestige waarschuwing omtrent het verspreiden van praatjes, kan slechts worden gezegd, dat zij af is. Boeiend van het begin tot het einde, hield zij het publiek vast en hoewel de ontknooping zich reeds spoedig liet raden, toch was het slot volkomen over eenkomstig aller wensch. Een geslaagde avond. j- y BRUINISSE. In de Vrijdagmiddag ge houden buitengewone algemeene verga dering der Kleuterschooivereeniging zet te de voorzitter, ds. Marsman, uitvoerig de finaiicieele positie der school uiteen. Deze is wel gezond te noemen, dank zij. het verstandig beleid, maar de sala- rieerjngt van het personeel blijft voort durend zorg baren. Om hierin de uiterst noodzakelijke verbetering aan te bren gen, heeft het Bestuur, ©enerzijds nog maals getracht, verbooging van de ge meentesubsidie te verkrijgen, met name is gevraagd om de post op de ge- meentebegrooting, die is vrijgekomen door het overlijden van mej. Vermeulen. Maar anderzijds ziet het Bestuur zich genoodzaakt ook uit eigen middelen meer te verkrijgen, en stelt het daarom voor het schoolgeld te vefhoogen t'ot 20 cent per kind per week en de contributie te brengen op ten minste fl.50 per jaar. Na eenige bespreking wordt dit m.a.st. aangenomen. Nadat nog besloten was eind April een gewone jaarverga dering te houden met tentoonstelling kleuterwerkjes e.d., sloot te voorzitter de vergadering. ST.-ANNALAND. Algemeene vergade ring van de afdeeling St.-Annaland van „Het Groene Kruis" op Vrijdag 27 Februari. De voorzitter, de heer C. M. P. W. Hanssens, opent met een wel komstwoord. Hij wijst er op, hoe zwaar thans de kosten der vereeniging zijn, daar er momenteel 7 'kinderen in de ver schillende sanatoria worden^ verpleegd, wat de vereeniging, na aftrek van ver schillende subsidie's. toch nog op f8 per dag komt te staan. De rekening voor het jaar 1941 yan de afdeeling werd goedgekeurd1 op: ontv. f 1473.93; uitg. f 1858.59; nadeelig slot f 384.66. Dit tekort zal worden gedragen zou. Ik zou het een afschuwelijk ideö vinden, om als 't ware als „bescherme linge" beschouwd te worden! O, je zoudt zeker wel gaan, als je gevraagd was, Clementine! Dat zou je eens zien! Als ik gevraagd was?... Weet je dan niet, dat mijn broer en ik altijd worden uitgenoodigd op dergelijke bij eenkomsten op het Huis? Maar we voelen er geen van beiden voor! Nu, ik vind 't dan wel heel onaardig van jullie, om mijn genot zoo te ver gallen. Omdat ik nu niet zoo'n huis- musch ben als jij, Clé, moet je vhet daarom kwalijk nemen, dat 2e voltooide den zin niet, want met boetvaardige uitdrukking in de oogen, had Gotfried haar hand in de zijne ge sloten. Hij had Ida, als 'tware, zijti verontschuldigingen aangeboden, zoodat Clementine zich dan ook geërgerd voelde bij de gedachte: Wat kunnen mannen, zelfs de beste onder hen zich toch dwaas aanstellen, waar een mooi meisje in het spel is! Het zou mij niets verwonderen, ot zij weet hem nog wel te bepraten, dat hij er toch heengaat! Maar hierin had zij verkeerd gezien, wel luisterde hij geduldig naar de geest driftige beschrijving, die zij gaf van het tooneel en het schitterend toilet, dat, zij als hoofdpersoon, zou dragen, maar hij bleef volharden bij zijn weigering om de door de gemeente en het Weezen-Arm- besluur en wel ieder voor 50 pet. of f 192.33. De rekening van de afdeeling voor de t.b.c.-bestrijding wees aan: ontv. f1924 69 uitg. f 2912.50; nadeelig slot f 987.81. Ook dit tekort komt voor rekening van ge meente en Weezen-Armbestuur, ook ieder voor 50 pét. of f 493.90. Naar aanleiding van. deze rekeningen wijst de voorzitter er. opr.dat voorheen het Weezen-Armbestuur 35 pet. van de tekorten vergoedde en de gemeente de overige 65 pet. Thans, na gedaan ver; zoek aan het Weezen-Armbestuur, wil dit voortaan de helft voor haar rekening nemen. Namens de vereeniging wordt den heer J. N. Geluk, voorzitter van genoemd bestuur, door den voorzitter hartelijk dank gebrac-ht. De begrooting 1942 wordt voor de afdeeling ,,Het Groene Kruis" vastge seld in ontv. en uitg. op f1800. Die voor de t.b.c.-bestrijding op f6000. Uit het jaarverslag van den secretaris blijkt, dat het aantal leden in 1941 met 11 was vermeerderd, zoodat de vereeni- ging thans 542 leden telt. De verschillende materialen werden 349 maal (v.j. 353 maal) gebruikt. Het ma gazijn werd met benoodigd materiaal .aangevuld. Uit het verslag van zuster Kempe bleek dat op; 1 Januari van dit jaar 43 gezinnen met 46 personen lij dende zijn aan t.b.c. Opi 1 Januari 1941 was dit 36 gezinnen met 40 patiënten. Door de zuster werden 3084 huisbezoe ken afgelegd (v.j. 4180) en wel: 2192 gewone bezoeken, 427 aan t.b.c.-lijders en 405 baby-bezoeken. Tot bestuurslid werd m.a.st. herkozen de heer C. J. C. Boot De rondvraag leverde niets op, waar na.'de voorzitter allen dankte, die dit jaar weer hun diensten aan de vereeni ging bewezen'en alle patiënten eep spoe dig herstel toewensehte. Hierna'sluiting. Jaarvergadering van het muziekge zelschap „Accelerando", onder voor zitterschap van den heer M. P. Larooij. Deze opent mei een welkom tot de aan- .wezigen en werpt een korte terugblik op .het afgeloopen jaar. Hoewel het een kalm. jaar was, wat het muziekleven be- treft, werden toch 2 belangrijke feiten herdacht, n.l. het 60-jarig bestaan van de vereeniging en het 25-jarig lidmaat schap (werkend lid) van den heer A. Gunst. Deze mag wel een steunpilaar der vereeniging genoemd worden, daar hij niet alleen muzikant is, maar ook al jaren bestuurslid, terwijl hem ook de opleiding der leerlingen is toevertrouwd. Voor dit alles brengt de voorzitter hem hartelijk dank namens de vereeniging. Momenteel telt de vereeniging 26 leden, 8 leerlingen. 2 'donateurs, 10 eereleden en 48 honoraire leden. Tenslotte deelt de voorzitter nog mede, dat de Bond -van Muziekgezelschappen in 'het eiland Tho- len is opgeheven, en dat Accelerando volgens de centralisatie is toegetreden tot den Zeeuwschen Bond en daardoor tevens tot de Algemeene federal.e van muziekgezelschappen in Nederland. De rekening 1941 wordt goedgekeurd op de navolgende bedragen: ink. 241.6a, uitg.. f 228.14, goed slot f 18.52. Tot bestuurslid werd herkozen de heer Iz. Overbeeke. Het salaris van den bode blijft gehandhaafd op 10, terwijl hem een gratificatie ad f5 wordt toegekend daar hij de extra-inkomsten van een uitvoering mist. Tot bode wordt her benoemd de heer M. Overbeeke. Aangenomen wordt een bestuursvoor stel om aan den heer M. van Hal een belooning van f10 te geven voor zijn werkzaamheden bij de opleiding der leer lingen, terwijl aan Koos Boon f5 wordt gegeven voor het telkens plaatsen en opbergen der verduisteringshorden. Op desbetreffende vragen aan den heer van Hal zegt het bestuur toe, de mo gelijkheid te overwegen van het bezoe ken van een concours en het telkenjare geven var. een ontspanningsavond voor de donateurs, waarop sluiting volgde. In de Openb. School werd weer een goedbezochte ouderavond gehouden invitatie voor ziehzelven aan te nemen. Op den bewusten avond was er een groot gezelschap op het Huis bijeen. Vele van de amateur-spelers werden zenuwachtig, toen ze vanachter het gor dijn die heel© schare gasten zagen zit ten; maar Ida was te opgewonden, om zich 'zenuwachtig te voelen. De heer van WaveTen bevond zich ook onder de gasten. Hij logeerde op een buiten, ergens in de buurt, en baronesse Harting had hem overgehaald, die avond te komen1. j Hij had schromelijk het land aan dat „geliefhebber" in de kunst en had dan ook niet anders verwacht, 'dan dat de voorstelling hem afschuwelijk vervelen zou; maar, zoodra hij de hoofdpersoon zag acteeren, was zijn belangstelling in hooge male gewekt. Waar had hij dat gezichtje ook weer gezien? Hij vroeg ér zijn gastvrouw naar en en die antwoordde met een glimlach: Ik had mij al afgevraagd, of u haar herkennen zoudt! Herinnert u zich nog dat aardige tweede-meisje, dat ons van den zomer op het Huis rondleidde?... Ze scheen toen al uw aandacht te boel en.... Nu, dat is zij! Het tweede-meisje," zei u? (Wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2