ABDIJSIROOP ü'W~x" x Uit Stad en Provincie RADIO-PROGRAMMA Donderdag 26' Februari HILVERSUM I. 415.5 M. 7.15 Gram.; 7.45 Ochtendgymnastiek; 7.55 Gram.; 8.20 Ochtendgymnastiek;8.45 Gram.; 9.15 Voor de huisvrouw; 9.20 Gram.; 10.30 Oude muziek (gr.pL.); 11 Voor de kleuters; 11.20 Zang met piano begeleiding; Als intermezzo: 2 piano's (opn.); 12 De Ramblers; 12.40 Almanak; 12.45 BNO: Nieuws- en economische be richten; 13 Hoe worden onze groenten bewaard? 13.15 Een muziekcorps van de Duitsche Weermacht; 14.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua"; 15 Gram.; 15.30 Voor de zieken; 16 Lezing „Zondag- I van den Heidelbergschen Catechismus"16.20 Gram.; 16.30 Orgelconcert; 17 Gram.; 17.15 BNO: Nieuws-, economische- en beurs berichten; 17.30 Amusements-orkest; 18.15 Sport en lichamelijke opvoeding; 18.30 Roemeensche orkest Gregor Serban; 19 Actueel halfuur; 19.30 Inleiding tot het volgende concert; 19.35 Omroep-sympho- nie-orkest; Van 20.15 alleen voor de Radio-Centrales, die over een lijnverbin ding met de Studio beschikken; 20.15 Gram.; 20.45 „Paul Graener 70 jaar"; 21 Omroep-symphonie-orkest; 21.35 Gr.; 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 Gram.; 22.15 Ensemble Joan Lancé; 23—24 Gr. 'HILVERSUM II. 301.5 M. 7.15—8.45 Zie-programma Hilversum I; 10 Morgenwijding; 10.15 Zang met piano begeleiding; 10.40 Voor de vrouw; 11 Gram.; 11.20 Sylvestre Trio; 12 Orkest Willy Eberle; 12.45 BNO: Nieuws- en economische berichten; 13 De Melodisten; 13.45 Voordracht; 14 Otto Hendriks en zijn orkest; 15 Voor de vrouw; 15.30 Pianovoordracht; 16 Omroep-orkest; 16.45 "Voor de jeugd; 17.15 BNO: Nieuws-, eco nomische- en beursberichten; 17.30 Viool en piano; 18.15 Gram.; 18.30 Vijanden van ons volk; 18.45 Gram.; 19 BNO: Wat Nederland schrijft; i9.10 BNO: Nieuws berichten; 19.20 Klaas van Beeck en zijn orkest; Van 20.15 alleen voor de Radio- Centrales, die over een lijnverbinding met de Studio beschikken; 20.15 Gevarieerd avondprogramma; 20.40 Radiotooneel; 21 Gevarieerd avondprogramma (vervolg); 21.45 BNO: Nieuwsberichten; 22 BNO: Toelichting op het weermachtsberiehf 22.10—22.15 Avondwijding. De Britsche nieuwsdienst pubilceert., naar te Stockholm verluidt, 'het bericht dat een kustplats in Caalifornië is ge bombardeerd. 7ëg&i HOEsr VERKOUDHEID. BRONCHITIS waarbij slijm op de borst vast zit, zal Abdijsiroop de slijm doen loskomen en borst en keel verzachten, terwijl de hoest verdwijnt. Vanouds beproefd by hoest, griep, bronchitis, asthma. AKKER'S Van drukkende plichten kan ons alleen de meest nauwgezette vervulling bevrij den. Feuilleton Eon harmonio-orkoBt van den Nedorlandschen Omroep i De persdienst' van den Nederlandse-hen Omroep meldt: De Nederlandsche Omroep heeft een eigen harmonie-orkest geformeerd. Daar toe heeft men gebruik gemaakt van den blazersstam van het z.g. derde omroep orkest, aangevuld met geroutineerde losse krachten, meestal jongelui en wachtgel ders uit de militaire korpsen. Zoo is een orkest ontstaan van onge veer vijftig man onder leiding van den dirigent Josef Holzer. Dit orkest zal voorloopig een uitzen ding per week verzorgen. Daarnaast heeft het nog een voorlichtende taaie ge kregen. Binnenkort zal een zeer groot concours voor dilettanten-korpsen wor- i den gehouden waarbij verschillende ver plichte mummers gespeeld moeten wor den. Deze verplichte nummers worden op het oogenblik ingestudeerd door het omroep-harmonie-orkest en zullen bin nenkort ook worden uitgezonden, zoodat de leden van de vele dilettantenkorpsen aan hun luidspreker gezeten, het effect van de verschillende nummers kunnen beluisteren. VERSCHILLENDE BERICHTEN In Februari geen rijwielbanden De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en Scheep vaart maakt bekend, dat de distributie diensten gedurende die maaaid Februari geen bonnen voor rijwielbanden afgeven. Alle aanvragen, welke voor de maand Februari zijn ingediend, zijm vervallen verklaard, zoodat betrokkenen in Maart wederom bij de distrubutied'iensten een nieuw aanvraagformulier moeten indienen Gaslooze uren voor bet geheele land Van de gaslooze uren was voorloopig het verzorgingsgebied van de staatsmij nen uitgezonderd. Met ingang vam gis teren is ook aan de verbruikers van gas in dit gebied van 15 uur tot 17 uur en van 21 uur tot 6 uur ,geen gas verstrekt. Met ingang van Dinsdag 24 'dezer gel den dus de gaslooze uren voor het ge heele land. Fe omdooping van straten, pleinen, enz. Dezer dagen is gepubliceerd het be sluit van den commissaris-generaal van bestuur en justitie, dat straten, pleinen, publiekrechterlijke lichamen, openbare instellingen enz., die den naam van een levend did van het huis Oranje-Nassau dragen, moeten worden omgedoopt. De Gemeentestem meldt thans, dat de commissaris-generaal op" 21 Januari j.l. den secretaTissen-generaal van de Ne derlandsche departementen heeft ge schreven, dat de nieuwe namen van straten, pleinen, bruggen enz. niet mo gen worden ontleend aa.n den tegenwoor- digen tijd. Roman van Christel Broehl-Delhaes 74 Nadruk verboden (Slot). Johanne! riep iemand. Johanne! En dat was Erichs vertrouwde, lieve stem. Toen stond Johanne op. De boot legde aan en Kyber sprong als eerste op den steiger. Terwijl hij reeds Johanne's handen in de zijne hield, keerde hij zich om en riep: Astrid! Jo hanne is er! i De aangeroepene, die door haar broer bij het uitstappen werd geholpen, keek met lachende oogen naar het tweetal op den steiger en antwoordde: Heerlijk, Erich... wacht maar, ik kom! En dan stond ze in haar lichte, lange en wijde pantalon en in haar blauwen zeil-pullover tegenover hen beiden, heel jong1, slank en knap en nam de linker hand van Johanne, omdat Erich nog steeds de rechter vasthield en ze zei, terwijl haar het hart van angst in de keel klopte: Ik heb al zoo lang gevvensc-ht ein delijk eens kennis met u te mog;en maken. En dan 'namen de twee vrouwen elkaar op en in beider oogen glinsterde blijd schap en wederzijdsch welgevallen. Jiir- gen kwam naderbij en liet zich voor stellen. Hoe kom je zoo hier, Jo, wilde Erich weten, toen ze gezamenlijk naar huis wandelden. Is dat zoo moeilijk te raden? hielp Astrid Johanne. Juffrouw Gahl is na tuurlijk weer uit Zweden terug. Dezer dagen is een alleenwonende man te Goirle door gasverstiikking om het leven gekomen. Toen een zooai zich aan de woning vervoegde, om te gaan zien hoe de oude man het maakte, vond hij den toegang gesloten; door het vensterraam zag hij zijn vader bewegingloos op den grond liggen. Bij het binnentreden van de wo ning bemerkte men een sterke gaslueht en geen pogingen mochten meer baten om den .bewustelooze weer tot leven te brengen. Ja, maar hoe wist je, Jo, dat ik in Hamburg was? hield Erich aan. Ik hoorde het van Rupert Bram bach, antwoordde Johanne en ze had een hand op Erich's arm, de andere óp Astrid's. arm gelegd. Ik heb altijd gehoopt, u, net als Erich, eens een beetje te mogen verwen nen, zei Astrid en ze keek daarbij Jo hanne open in het gezicht. We hebben zooveel aan u te danken. U blijft toch een paar dagen? Het is erg lief van u, antwoordde Johanne, ik ben helaas maar voor eén paar uurtjes hier. Bovendien ben ik niet alleen: mijn Zweedsche uitgever is met me mee terug: gegaan om nog eens een deel van Duitschland te kunnen zien. Ik geloof, Erich, dat ik jou daar al over geschreven heb. f In het kort wel, ja, zei Erich, naar het igrint op het tuinpad starend. Maar vertel eens ietsy van je werk, Jo. Ben je» tevreden? Ik heb in Frederik Hedland iemand gevonden, die heel veel begrip toont voor m'n werk en me voortdurend aan moedigt; ik ben gelukkig. Later, in huis, verzocht Astrid haar een oogenblik te willen excuseeren; ze, wilde zich alléén maar even verkleedsn.. Johanne verzette zich er tegen. Ach nee, doet u dat toph niet, zei ze. ik kan maar zoo kort blijven. We willen elkaar toch een en ander vertellen en daar mag u niet bij ontbreken. Astrid bleef derhalve en ze zat nu in haar meisjesachtige, lichte sportkleeding tegenover het zeer correcte reistoilet van Johanne. Zoo was er een opvallende tegenstelling tusschen beide vrouwen en toch hadden ze zooveel gemeen. Astrid sprak en Johanne sprak. Ook Jürgen wierp er af en toe een paar woorden tusschendoor. Erich was de stilste. In een smartelijk gevoel van weemoed dron gen de vergelijkingen zich aan hem op. Togen een waschlijn opgeloopen De 18-jarige A. v. d. Voorn te Nieuw koop is op het erf van zijn woni'ng; zoodanig tegen een aldaar gespannen waschlijn opgeloopen dat hij achterover sloeg. Hij viel en liep een hersenschud ding op. Enkele uren later is hij over leden. Diphtherie te Kaatsheuvel Kaatsheuvel wordt de laatste wéken vrij zwaar geteisterd door een besmet telijke diphterie. Reeds eenige sterfge vallen hebben zich voorgedaan, ook in de afgeloopen week is er weer iemand aan de gevolgen eener aantasting be zweken. Het gemeentebestuur, in samenwerking mét de medici doen al het mogelijke om uitbreiding der epidemie verder tegen te gaan. Na haaiensoep ook gerookte haai? Monnikendam, van ouds centrum van den handel in visch; stelt thans alles in het wérk om het volk van de begeerde delicatesse te blijven voorzien. De roo- kers zoeken steeds naar nieuwe moge lijkheden, te meer nu het sprotseizoen ten einde loopt. Zoo wist een onderne mende vischindustrié onlangs beslag te leggen op een haai. De enorme visch werd ingezouten, in stukken verdeeld en wordt thans bij wijze van proef gerookt. Amsterdam zal straks als afzetmarkt de eerste zending gerookt haaienvleesch -te gemoet kunnen zien. VISSCHERIJBERICHTEN De visch en de vorst De lange vorstperiode heeft waarschijn lijk ten gevolge gehad, dat de in de N.O. polder nog aanwezige visch is dood gevroren. In de gleuven en kuilen zit het ijis toit aan den grond, zoodat de visch aldaar in het ijs bevroren zit, ter wijl er een kleine mogelijkheid is, die in de kanalen er het leven afbrengt. Deze kans is echter ook gering, omdat deze kanalen gedeeltelijk weer zijn volgeslibt. Ook hier zal zeer waarschijnlijk te wei nig water overblijven opdat de visch in leven kan blijven. In visscherskringen vreest men, dat door deze lange vorst periode vele duizenden kilo's visch* zijn gestorven, zeer tot schade van visscher- man en voedselvoorziening. KERKNIEUWS Fs. A. BURGER Zaterdag herdacht ds. A. Burger, eme ritus-predikant te Soest, den dag waarop hij vóór 45 jaar he£ predikambt jn de Ned. Herv. kerk aanvaardde. De jubilaris werd in 1871 geboren en in 1906 candidaat in Utrecht om 21 Febr. 1897 te Dreiischor in zijn eerste ge meente te worden bevestigd. In 1904 ver trok hij naar Eek en Wiel, waar hiij in 1920 eervol ontslag verkreeg met de be voegdheid van emeritus wegens zijn be noeming tot directeur van het internaat der Zendingsschool te Oegstgeest. Het generalaat van de Paters Francis canen te Rome heeft aan den provinciaal overste dezer paters in ons lancLberieht, dat de paters Wilgisius van Dijk uit Rot terdam en Mathias Scholberg uit Maas tricht op hun missiepost in China op 22 December van het vorige jaar zijn vermoord. Nadere bijzonderheden worden niet vermeld. Hij zag nu voor het eerst de, over 'hem en Astrid zoo duidelijk domineerende rijpheid der zooveel jaren oudere vrouw. Hoewel Johanné er zelden zoo' goed en zoo knap had "uitgezien als vandaag, voelde hij het leeftijdsverschil. Kwam het. omdat hij zoo lang met even oude en jongere menschen dan hijzelf te za- men was geweest, of was Johanne hem werkelijk reeds ontgroeid? Hij vergeleek de beide vrouwen en die vergelijking viel voor geen van beide vrouwen in haar nadeel uit. Alleen besefte Erich, dat zijn gevoelens voor ^Johanne weliswaar niet veranderd waren, maar zich ook nooit zoo duidelijk hadden ;gieopenbaardi als nu. Naar Astrid, de jonge, stralende Astrid ging zijn verlangen als man uit, terwijl Johanne nooit zou ophouden zijn ver eering te wekken. En nu begreep hij ook, dat het toch in velerlei opzicht dank baarheid was. die 'hem zoo aan Johanne had doen hechten, dankbaarheid voor al les. wat zij in zijn leven geweest was. Hij hoorde, hoe Johanne over haar toekomstig leven sprak en vernam, dat ze zich lang in Zuid-Duitschland dacht op te houden. Ze liet doorschemeren, dat 'ze daarna voor goed naar Zweden hoopte te gaan en dat deed Erich tot even ver schrikt opkijken. En toen hij Johanne aanzag, bemerkte hij, dat zij Astrid's handen omklemd hield en dat getuigde van een zoo harmonische en g!een nader commentaar behoevende eenheid, dat hat wat triest stemmende gevoel, Johanne voor goed te zullen verliezen, plotseling van hen: afviel. En hij hoorde Astrid's woorden, die hem diep ontroerden: Wij zullen alles, wat u ons hier, achterlaat, goed beheeren, als u naar dat Noordsche land gaat. We zullen elkaar zeker heel dikwijls schrijven, juffrouw Gahl. we moeten alles, alles van elkaar weten, zooals.... vroeger. Johanne keek bij deze woorden van het meisje naar Erich Kyber, wiens oogen BROUWERSHAVEN. Nod. Hev. Kerk- De kerkeraad kan met dankbaarheid mel ding maken van de ontvangst van een gift van f 10 in de collecte van Zondag 8 Februari. De Zondag jl. gehouden stemm'ing over de vraag Kerkeraad—Kiescollegé heeft tot resultaat gehad, dat 19 stemmen werden uitgebracht, allen voor het Kies college. De volgende tien jaren zal dus de toestand ongewijzigd blijven. ST.-MAARTENSDIJK. Donderdag 26 Febr., 8,30 uur, hoopt in gebouw „Reho- both" alhier op te treden Ds. A. (dq Bruijn, Herv. Pred. te Wemeldinge." STAVENISSE. Onder leiding van den burgemeester had in de openbare lagere school een bijeenkomst plaats van de Luchtbeschermingsdienst. Door den bur gemeester werd o.m. medegedeeld, dat door de jongste verordening de ingeze tenen tot verschillende diensten opge roepen en verplicht kunnen worden. Men is thans verplicht om de gevorderde medewerking zonder eenig voorbehoud te verleenen. De Rijksinspectie voor den L.B.D. verlangde een grondige reorgani satie en een nauwgezette opleiding enz. van het verplichte corps.. Onze gemeente is in een drietal blokken verdeeld. Voor elk blok is een blokhoofd aangesteld, aan wiein een twaalftal personen zijn toe gevoegd. Voor elk blok zijn vaste posten van samenkomst aangewezen, waarop men zich bij eventueel alarm moet mel den. Voor alles moet een individueel op treden vermeden worden. Van elk blok zullen, behalve hiet hoofd, een tweetal personen een cursus E.H.B.O- moeten volgen. Deze cursus, welke door Dr. Benhardi wordt gegeven, js bereids begonnen. 'Voorts zullen de personen tot. éénzelfde blok behoorende op gezette tijden bijeen komen, teneinde eventueel instruetie's te ontvangen en óm met el kander van gedachten te wisselen. Behalve de genoemde drie blokken heeft men nog de beschikking over een brandweerploeg, technische ploeg, vete- veterinaire ploeg, E.H.B.O.-ploeg enz. "De burgemeester sprak de hoop uit, dat een ieder zijn volle medewerking'* zal. verleenen, opdat het wegdommelen in'een winterslaap vermeden zal worden Maandagavond j.l. werd te -dezer plaatse een vergadering gehouden, waar na een inleiding en begroetingswoord door den burgemeester, een lezing werd gehouden door dhr. Sietema uit Middel burg, over het houden enz. van geiten. In een duidelijke uiteenzetting gaf de spreker o.m. te kennen, dat het houden van één of meer geiten van groote ,be- teekenis is, wanneer althans de geiten- houder in staat is om met weinig kosten de geit goed te voeden. Spr. toonde aan, dat het houden van goede melk" geiten finantieel .voordeelig is; dat het de gezondheid en dé voeding van het betreffende gezin ten goede komt; dat eir een sociaal belang in ligt opgesloten en dat het de Voedselvoorziening in het algemeen ten goede komt. Uitvoerig stond spr. stil bij de richtlijnen welke gevolgd worden om het geitenras te ver beteren. Den -spr. werden verschillende vragen gesteld, welke op een duidelijke wijze werden beantwoord. Besloten werd te. trachten de be staande, maar sinds lang niet meer ac tieve vereeniging, tot nieuw leven te brengen. In het bestuur werden gekozen de heeren M.van Oudenaarden, Neh.a- Klippel, C. Smits, A. v. 't Veer en PH van Oeveren. een eigénaardigen glans kregen. Daarna wendde ze zich weer tot Astrid en zei: Ik zou graag willen, dat je Jo tegen me zegt, net als Erich. Astrid straalde over' het heele g'ezicht, Heel graag. En ik heet Astrid! En daarmee bood ze Johanne haar lachen den,. frisschen, jubelenden mond. Laat op den avond brachten zij beiden Johann tot het tuinhek. Ze hadden haar naar den trein willen brengén, maar dat aanbod had Johanne gedecideerd van de hand gewezen. Gun me dat genoegen! verzocht ze dringend. Ik zou zoo graag nog eens met het Alsterbootje varen om de dui zenden lichten van het nachtelijk Ham burg, in het water te zien weerspiegelen. Dat moet buitengewoon mooi zijn. Niet hun drieën liepen zij door den voortuin naar de straat. Daar drukten zij elkaar nog eenmaal de hand, aller eerst Johanne en Astrid en ze keken el kaar daarbij vast in de oogen. Een ge lukkig lachje speelde om den mond van het meisje en in haar blik lag;en dezelfde warme bewoording en diepe genegenheid die ook Erich steeds voor Johanne had gekoesterd. Dan vonden ook Johanne en Erich elkaar nog eens in een laatsten groet en ook zij lachten elkaar toe in een zwijgend afscheid. Tot Jo zich.aan den druk van zijn handen onttrok en zich snel verwijderde. Erich Kyber keek haar na, tot de. duisternis haar opnam. De hand van het meisje naast hem legde zich stevig op zijn arm. Zoo liepen zij zwijgend terug naar huis. Was Jo's bezoek g'evaarlijk voor ons beiden. Erich? vroeg Astrid plotse ling, en haar stem klonk heel klein en zwak. Hij antwoordde niet direct, maar daar op bleef hij eensklaps staan en keerde zich naar haar toe. Nee, Astrid, zei hij zeer beslist, Wegens vergevorderden leeftijd heeft dhr. M. Plandsoen ontslag genomen als kerkvoogd der Ned, Herv. kerk. De heeren Joh. Stoutjesdijk en W. de Rijke Pz., die gekozen waren ais no tabele in de Ned. Herv. kerk hebben; voor die benoeming bedankt. De heeren Jac. Neele en W. P. Stoel hebben hun benoeming eangenomen. YERKOOPINGEN ZIERIKZEE, 24, Februari. Ten over staan van Notaris Biermasz werden heden alhier publiek verkocht: Drie woonhui zen met erf aan de Noordzijde van het Kerkhof, wijk B nos. 441, 442 en 443, samen groot 1 Are 42 c.A. Kooper werd de heer A. Krijnse Locker voor f 1065 VERKEER EN VERVOER Fe prijevraag voor de rijwielbanden De jury voor de door het Centraal Bureau voor Industrialisatie (Civi) uitge schreven prijsvraag voor een nieuwen rijwielband ter vervanging van den schaarsch geworden rubberband, heeft na een zorgvuldig onderzoek een voorlcopi- ge uitspraak gedaan. Zij heeft vastgesteld wie van de inzenders een prijs, zullen ontvangen, maar nog niet'aan wie van deze uitverkorenen de eerste, de tweede of een volgende prijs zal worden toege kend.. O vei deze volgorde wordt later, na praetijkproeven, beslist. Er bestond een stille hoop, dat uil den stapel brieven een verlossende ge dachte te voorschijn zou komen voor een band, die zoo mogelijk nog beter zou voldoen dan een luchtband. Helaas, het ei van Columbus is niet gevonden. Tot een al te groot pessimisme behoeft dit evenwel niet te stemmen, want dat re sultaten mogelijk zijn, zij het dan ook slechts bescheiden resultaten, hebben de oplossingen buiten twijfel getoond. Het ongerief van zijn fiets te moeten missen, is zoo groot, dat ook een band, die een weinig kleppert tegen de bestra ting, die niet alle trillingen en schokken dempt, of die wat meer onderhoud vergt in verband rnet vervuilig, reeds voor velen een uitkomst "zou zijn. De beste ontwerpen zullen op deze punten wel meevallen. Een voornaam punt vormt de levensduur der nieuwe constructies, waarover alleen de ervaring het laatste woord kan spreken. De weersomstandigheden der laatste weken hebben verhinderd, dat op de •juiste wijze met de voor bekroning in aanmerking koménde voorstellen prae tijkproeven konden worden genomen. Op papier kan een oplossing er aardig uit zien, doch of de band een voldoenden levensduur heeft, van vocht niet te zeer heeft te lijden, of weerstand biedt tegen de schadelijke inwerking van vuil, kan alleen afdoende worden uitgemaakt, als men over ervaring beschikt; bijvoorbeeld na^en rit van een 1000 K.M. over wegen van verschillende formatie en niet alleen bij gunstig, maar ook bij ongunstig weer. Ervaring te dien aanzien heeft de jury notg niet kunnen opdoen. Radio Mundial meldt uit Rome: De premier van Albanië Kroeja heeft den Italia anschen autoriteiten (het plan voorgelegd van een directe spoorweg verbinding tusschen Rome en Saloniki. Dit plan voorziet in een geregeld ver keer tusschen Brindisi en Valóna en in den aanleg van een nieuwen spoorweg van Valona naar Saloniki. nee, liefste! Eerst vandaag is het mij volkomen duidelijk geworden, hoe ik van Johanne 'heb gehouden: altijd een beetje dwepend, altijd bewonderend, aiijd min of meer op een afstand en al mijn han delingen kwamen voort uit den wil, haar nooit van het altaar, waarop ik haar geplaatst had, te zien neerdalen. Eigen lijk was ze daardoor voor mij nooit de vrouw, die ze toch ook is; ik zag altijd en altijd in haar het buitengewone,het door God begenadigde schepsel, de schrijfster. En als zoodanig begeerde ik haar, Astrid; ik heb ihimers zooveel aan haar te danken! Mijn geheele-leven lag I in haar handen. Ze heeft het goed be heerd. Ik heb haar nooit zoo lief gehad als,nu. Maar eerst riu is het de juiste liefde, waarnaar ook zij steeds gestreefd heeft. Begrijp je, wat ik bedoel, Astrid? Het is de liefde, die ook jij nu voorj haar voelt! Astrid wendde zich haastig af, want ze had tranen in haar oogen. Weliswaar hadden deze moeilijke uren haar uiterlijk slechts vreugde en voldoening verschaft, maar diep in haar ziel had zich een knagende angst vastgezet, omdat ze niet wist. wat sterker in hem zou zijn. Hij liep haar na en in de donkere hal haalde 'hij haar in. En hij nam haar in zijn armen, zooals hij dat nog nooit had gedaan, geheel vrij van alles en slechts voor haar levend. En zijn kus was het, die haar overtuigde, dat zij nu geheel en al voor altijd elkaar toebehoorden.... Wat later stapte Johanne in den trein, die haar naar Frederik Hedlund zou brengen. Alleen in een coupé, leunde ze aan het raampje en haar hand be woog zich groetend, toen de trein het station verliet. Johanne Gahl was heel, heel gelukkig. EINDE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1942 | | pagina 2